Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αυξημένη CRP


Recommended Posts

Καλησπέρα σας.

Έκανα κάποιες εξετάσεις αίματος για να δω που βρίσκομαι και είναι όλα τέλεια (θυροειδής, αιματοκρίτης, βιταμίνη d κτλ) εκτός από την CRP που είναι αυξημένη, με όριο 0,5 έχω 1,8.
Η γιατρός μου είπε να κάνουμε επανάληψη σε 15 μέρες σε άλλο μικροβιολογικό για να το παρακολουθήσουμε. Τι μπορεί να συμβαίνει όμως;
Έχει τύχει σε καμία σας; Και αν ναι από τι είχε προκληθεί και πως το αντιμετωπίσατε;
Ευχαριστώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@misofeggaro αυτός είναι δείκτης κάποιας φλεγμονής. Αν πέρασες πρόσφατα κάτι πχ λέω τώρα μια ιγμοριτιδα μια γαστρεντεριτιδα ακόμα κ ένα δόντι, οτιδήποτε αυτό ανεβαίνει. Συναξιολογειται κ με αλλους παράγοντες όπως τα επίπεδα των λευκών αιμοσφαίριων. Αυτό βέβαια μόνο γιατρός μπορεί να το κάνει. Γενικά συμβαίνει για αυτό σου είπε να το ξανακάνεις για να έχει υποχωρήσει οτιδήποτε μπορεί να είχες... Καλά αποτελέσματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Καλησπέρα σας.

Έκανα κάποιες εξετάσεις αίματος για να δω που βρίσκομαι και είναι όλα τέλεια (θυροειδής, αιματοκρίτης, βιταμίνη d κτλ) εκτός από την CRP που είναι αυξημένη, με όριο 0,5 έχω 1,8.
Η γιατρός μου είπε να κάνουμε επανάληψη σε 15 μέρες σε άλλο μικροβιολογικό για να το παρακολουθήσουμε. Τι μπορεί να συμβαίνει όμως;
Έχει τύχει σε καμία σας; Και αν ναι από τι είχε προκληθεί και πως το αντιμετωπίσατε;
Ευχαριστώ. 

Hello! Αυτο δεν ειναι τιποτα μου εχουν πει δηλ ακομα κ απο κρυωμα μπορει να ανεβει..για να δουμε σε λιγες μερες...να πανε ολα καλα που ειμαι σιγουρη οτι θα ειναι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...