Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διδυμομανούλες 2021


annie!

Recommended Posts

@Magaiver ναι δεν έχουν πιει κατευθειαν γιατί στην αρχή ήταν θερμοκοιτίδα και μετά δε μπορούσα να τους δώσω γιατί έπαιρνα αντιβίωση. Δε θέλω να τα παρατήσω θα το προσπαθήσω και με την παιδίατρο, που είναι και σύμβουλος θηλασμού. 

@Antelopeόντως η δουλειά είναι διπλή με το θήλαστρο, δε ξέρω αν θα με βολέψει μετά που δε θα έχω βοήθεια!!! Αλλά βλέποντας και κάνοντας... όπως έρθουν τα πράγματα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Ναι στην αρχή δεν έχει νόημα να βλέπεις θέση γιατί αλλάζουν συνεχώς. Μεχρι τον 7ο μήνα ομως γιατί μετά είναι πιο δύσκολα λόγω χώρου. Δεν βάζεις κανένα μαξιλάρι για την μέση? Εγώ ρε συ έχω ολόκληρη κατασκευή που αποτελείται από 7 μαξιλάρια τις τελευταίες μέρες 😂 Είναι τρελό! Οταν μέσα στη νύχτα σηκώθω για τουαλέτα είναι πολύ δύσκολο να φτιάξω μόνη μου αυτή την κατασκευή και ξυπνάω τον άντρα μου τον καημένο.. Και εννοείται μόλις με βολέψει στην κατασκευή δεν κουνιέμαι ούτε για πλάκα. Όλο το βράδυ ακουνητη τη βγάζω (χαχαχαχαχα).

Εγώ είμαι 33+6 (έχουμε ακριβώς 2 εβδομάδες διαφορά). Όσο αντέχει το σώμα έχει καλώς.. Έχουν αρχίσει να πρήζονται και τα πόδια μου λίγο όποτε πρέπει να τα βάζω ψηλά. Η @annie! ελεγε στο ύψος της καρδιάς πρέπει. 

Σε 2 βδομαδες που θα ξαναπαω νοσοκομείο θα ειμαι στην θέση σου και συ μπορεί να έχεις γεννήσει! Τι να σου πω για τα μωρα! Ειχα παει 29 βδομαδων και μου λεει ειναι με το κεφαλι κάτω. Χθες μου λέει το μεγάλο γύρισε παλι. Δε ρωτάω περισσότερα! Αφού γύρισε γύρισε! 

Χαχαχ αυτοί οι άντρες τι τραβάνε! Ο δικός σου ήρωας! Εγώ δεν πάω τουαλέτα αντέχω ολο το βράδυ οποτε κοιμάται ήσυχος! Εχω κανει μια κατασκευη στον καναπε οπου κοιμαμαι καθιστη και γλιστράω προς τα κατω καμιά φορα και αντε παλι να ξαναπαω πισω. Εχω βαλει ενα μαξιλάρι καναπε απο τα χοντρά, 3 μαξιλάρια υπνου κ εχω βαλει κοντρα μια καρεκλα κ ενα χαλι στον τοιχο για να μην φευγουν πισω. Άστα ενα δραμα! Κανενα 2μηνο ειμαι ετσι αλλά συνηθισα! 

Τωρα αρχισαν τα ποδια σου να πρήζονται; Καλά ειναι νομιζω! Ισως δεν θα ταλαιπωρηθεις πολυ! Εμενα απο τωρα ισα που πρηστηκαν και δεν ξέρω πώς θα εξελιχθει. Μπορείς και βάζεις τα ποδια ψηλα; Εμενα μια φορα που μου επεσε η πιεση παλια κ πηγα να τα βαλω ψηλά με πίεζαν τοσο πολύ που δεν αντεχα.. ολο προβλήματα πια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antelope είπε:

@Evi 89 μπράβο τα αγοράκια μας! Όλα τέλεια! Καλά με τέτοιο τράχηλο θα είχα βγει για τρεξιμο χαχα! Ρε μη σκας με τις ενέσεις. Μη σου πω καλύτερα που δεν έκανες ολόκληρη τη δόση, αφού δεν γεννησες τότε. Εμένα ο δεύτερος γιατρός μου ειπε και που τις έκανα τότε εχει φυγει η δράση τους κι είναι σαν να μην τις έχω κάνει. Μόνο αν ξεκινήσει ο τοκετος θα τις κάνω και θα προσπαθήσουν να με κρατήσουν 24-48 ώρες για να προλαβουν να δράσουν. Κι όταν του είπα να κάνω κάθε εβδομάδα για να είμαι σίγουρη είπε ότι μέχρι 2 άντε 3 φορές επιτρέπεται να τις κάνω

@Magaiver βρε μια χαρά είναι το μωρό, άκου εκεί γλιστράει και φευγει απέξω! Ρε αυτά κάνουν ζωάρα εκεί μέσα! Το φαντάζομαι σαν να είναι σε αιωρα και να λικνίζονται! Καλύτερα από το να είναι μέσα σε σκληρό κοκάλινο σκελετό οπως είναι εμένα το κεφάλι της μπέμπας χωμένο στα οστά της λεκάνης 🙁 πω πω ασφυξία με πιάνει και μόνο που το σκέφτομαι

Εμένα από την αρχή ήταν το Α και το Β και νομίζω ότι είχε να κάνει με τη θέση του πλακούντα στην αρχή (Ο ένας ήταν πάνω στον τράχηλο) δεν άλλαξαν ποτέ

@Sweetie79 καλέ το συζητάς; Και με ένα μωρό χρειάζεσαι οπωσδήποτε δεύτερο άτομο να σε βοηθάει. Είσαι πρακτικά ανάπηρη. Καλά για τις δουλειές του σπιτιού άστο, δεν συνδυάζονται αυτά τα δύο. Κάποτε θαύμαζα τις μανούλες που τα κατάφερναν όλα. Τώρα θαυμάζω αυτές που έχουν καταφέρει να μην τους νοιάζει 😊

Με το θήλαστρο όμως δεν είναι μεγαλύτερος κόπος; Δηλ την ώρα που αντλείς πρέπει κάποιος να  ασχολείται και με τα δύο μωρά. Βάλε και τα πλυσίματα και αποστειρώσεις κλπ.

Σε ρωτάω γιατί προσπαθώ να φτιάξω στο μυαλό μου ένα υποτυπώδες πρόγραμμα κι αυτό βάζοντας και τη βοήθεια που θα έχω και δεν μου βγαίνει ακόμα κι αν δεν κοιμάμαι καθόλου 🤪

Μα και γω μπορώ να περπατήσω αντέχω.. τωρα γιατι μου ειπε προσεχε και προσεχε.. ισως επειδή εχουν δει πολλά. Αλλά προσέχω.. και γω εχω ακουσει οτι δεν κάνει να τις κανεις συχνα. Αλλά νομιζα οτι μετα απο κάποια βδομάδα δεν μπορείς να τις κάνεις. Προφανώς δεν ισχύει αφου μου λες οτι θα τις κανεις πριν ξεκινησει ο τοκετος. Θα τις κανεις σιγουρα δηλαδη; Και αν σπάσουν τα νερα; Παλι θα σε κρατησουν τοσες ωρες για να δράσει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antelope είπε:

@Evi 89 μπράβο τα αγοράκια μας! Όλα τέλεια! Καλά με τέτοιο τράχηλο θα είχα βγει για τρεξιμο χαχα! Ρε μη σκας με τις ενέσεις. Μη σου πω καλύτερα που δεν έκανες ολόκληρη τη δόση, αφού δεν γεννησες τότε. Εμένα ο δεύτερος γιατρός μου ειπε και που τις έκανα τότε εχει φυγει η δράση τους κι είναι σαν να μην τις έχω κάνει. Μόνο αν ξεκινήσει ο τοκετος θα τις κάνω και θα προσπαθήσουν να με κρατήσουν 24-48 ώρες για να προλαβουν να δράσουν. Κι όταν του είπα να κάνω κάθε εβδομάδα για να είμαι σίγουρη είπε ότι μέχρι 2 άντε 3 φορές επιτρέπεται να τις κάνω

@Magaiver βρε μια χαρά είναι το μωρό, άκου εκεί γλιστράει και φευγει απέξω! Ρε αυτά κάνουν ζωάρα εκεί μέσα! Το φαντάζομαι σαν να είναι σε αιωρα και να λικνίζονται! Καλύτερα από το να είναι μέσα σε σκληρό κοκάλινο σκελετό οπως είναι εμένα το κεφάλι της μπέμπας χωμένο στα οστά της λεκάνης 🙁 πω πω ασφυξία με πιάνει και μόνο που το σκέφτομαι

Εμένα από την αρχή ήταν το Α και το Β και νομίζω ότι είχε να κάνει με τη θέση του πλακούντα στην αρχή (Ο ένας ήταν πάνω στον τράχηλο) δεν άλλαξαν ποτέ

@Sweetie79 καλέ το συζητάς; Και με ένα μωρό χρειάζεσαι οπωσδήποτε δεύτερο άτομο να σε βοηθάει. Είσαι πρακτικά ανάπηρη. Καλά για τις δουλειές του σπιτιού άστο, δεν συνδυάζονται αυτά τα δύο. Κάποτε θαύμαζα τις μανούλες που τα κατάφερναν όλα. Τώρα θαυμάζω αυτές που έχουν καταφέρει να μην τους νοιάζει 😊

Με το θήλαστρο όμως δεν είναι μεγαλύτερος κόπος; Δηλ την ώρα που αντλείς πρέπει κάποιος να  ασχολείται και με τα δύο μωρά. Βάλε και τα πλυσίματα και αποστειρώσεις κλπ.

Σε ρωτάω γιατί προσπαθώ να φτιάξω στο μυαλό μου ένα υποτυπώδες πρόγραμμα κι αυτό βάζοντας και τη βοήθεια που θα έχω και δεν μου βγαίνει ακόμα κι αν δεν κοιμάμαι καθόλου 🤪

Ακριβώς! Νιωθω καλά και οτι μπορώ να περπατήσω! Δεν παω και αγορά βεβαια! Στο σπιτι της ειπα οτι κανω καμια δουλειά αμα αντέχω και μου ειπε να κατσω και να μην κανω δουλειές! Για τις ενέσεις δεν τα γνώριζα αυτά! Επίσης είχα την εντυπωση οτι δεν πρεπει να γίνονται μετά από καποια βδομάδα. Αλλά αν μου λες οτι θα τις κανεις πριν γεννήσεις τοτε λαθος θα θυμάμαι! Ειναι σιγουρο οτι θα τις κάνεις ε; Και αν σπάσουν τα νερά; Θα σε κρατήσουν τόσο πολύ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Evi 89 είπε:

Ακριβώς! Νιωθω καλά και οτι μπορώ να περπατήσω! Δεν παω και αγορά βεβαια! Στο σπιτι της ειπα οτι κανω καμια δουλειά αμα αντέχω και μου ειπε να κατσω και να μην κανω δουλειές! Για τις ενέσεις δεν τα γνώριζα αυτά! Επίσης είχα την εντυπωση οτι δεν πρεπει να γίνονται μετά από καποια βδομάδα. Αλλά αν μου λες οτι θα τις κανεις πριν γεννήσεις τοτε λαθος θα θυμάμαι! Ειναι σιγουρο οτι θα τις κάνεις ε; Και αν σπάσουν τα νερά; Θα σε κρατήσουν τόσο πολύ; 

Τι να πω κι εγώ, δεν ξέρω για σίγουρα αν θα τις κάνω. Φαντάζομαι αν φτάσω 36 δεν θα χρειάζεται. Αλλά νομίζω η @annie! έκανε που έφτασε στο τέλος. Και κάπου είχα δει ότι κάποιοι κάνουν σε καισαρικές ανεξαρτήτως προωρότητας. Με ΦΤ πιέζονται τα πνευμονάκια με τετοιο τρόπο που τα βοηθάνε να αναπνεύσουν. Ενώ με την καισαρική που βγαίνουν αβίαστα δεν περνάνε από αυτό το στάδιο και μπορεί να έχουν μικροθεματάκια.

@melodyy γέννησες ή έχεις σπάσει όλα τα ρεκόρ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Τι να πω κι εγώ, δεν ξέρω για σίγουρα αν θα τις κάνω. Φαντάζομαι αν φτάσω 36 δεν θα χρειάζεται. Αλλά νομίζω η @annie! έκανε που έφτασε στο τέλος. Και κάπου είχα δει ότι κάποιοι κάνουν σε καισαρικές ανεξαρτήτως προωρότητας. Με ΦΤ πιέζονται τα πνευμονάκια με τετοιο τρόπο που τα βοηθάνε να αναπνεύσουν. Ενώ με την καισαρική που βγαίνουν αβίαστα δεν περνάνε από αυτό το στάδιο και μπορεί να έχουν μικροθεματάκια.

@melodyy γέννησες ή έχεις σπάσει όλα τα ρεκόρ;;;

Βλεποντας και κάνοντας άρα! Για να δούμε! Εγω θα παω αύριο και για την δεύτερη δόση. Μου ειπε στις 34 βδομάδες που έχω ραντεβου θα μου κάνει αυτή την μισή που δεν έκανα και εγινε λάθος. Ό,τι πει.. εγω καλά λεω. Ακολουθω τις συμβουλές

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Antelope @Magaiver @Nefeliap Και γω το my brest friend παρηγγειλα. Υπάρχει στην Ελλάδα στο mamaka.eu, στην ομάδα με τις διδυμομανες στο Facebook όλες αυτό προτείνουν.


Σχετικά με το πρήξιμο ναι θέλει πάνω από το ύψος της καρδιάς για να στρώσουν τα πόδια. Και μετά τη γεννα θα έχετε λίγα πρηξίματα αλλά κάθε μέρα είναι καλύτερα κ φεύγουν. Έχει πλάκα γιατί κατεβαίνουν προς τα κάτω κ βλέπεις πως ξεφουσκώνεις σιγά σιγά. 
 

Εγώ έκανα ένα σετ κορτιζόνης (2 φυαλίδια) 24ωρες πριν τη γεννα αλλά μου ανέφερε την προηγούμενη πως δεν τις είχαμε κάνει λόγω ζαχαρου νωρίτερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Evi 89 είπε:

Σε 2 βδομαδες που θα ξαναπαω νοσοκομείο θα ειμαι στην θέση σου και συ μπορεί να έχεις γεννήσει! Τι να σου πω για τα μωρα! Ειχα παει 29 βδομαδων και μου λεει ειναι με το κεφαλι κάτω. Χθες μου λέει το μεγάλο γύρισε παλι. Δε ρωτάω περισσότερα! Αφού γύρισε γύρισε! 

Χαχαχ αυτοί οι άντρες τι τραβάνε! Ο δικός σου ήρωας! Εγώ δεν πάω τουαλέτα αντέχω ολο το βράδυ οποτε κοιμάται ήσυχος! Εχω κανει μια κατασκευη στον καναπε οπου κοιμαμαι καθιστη και γλιστράω προς τα κατω καμιά φορα και αντε παλι να ξαναπαω πισω. Εχω βαλει ενα μαξιλάρι καναπε απο τα χοντρά, 3 μαξιλάρια υπνου κ εχω βαλει κοντρα μια καρεκλα κ ενα χαλι στον τοιχο για να μην φευγουν πισω. Άστα ενα δραμα! Κανενα 2μηνο ειμαι ετσι αλλά συνηθισα! 

Τωρα αρχισαν τα ποδια σου να πρήζονται; Καλά ειναι νομιζω! Ισως δεν θα ταλαιπωρηθεις πολυ! Εμενα απο τωρα ισα που πρηστηκαν και δεν ξέρω πώς θα εξελιχθει. Μπορείς και βάζεις τα ποδια ψηλα; Εμενα μια φορα που μου επεσε η πιεση παλια κ πηγα να τα βαλω ψηλά με πίεζαν τοσο πολύ που δεν αντεχα.. ολο προβλήματα πια! 

Δεν μπορώ ρε Εύη.. Κατουρήθηκα από τα γέλια !!! Ευτυχώς που φοράω και tena για την ακράτεια δηλαδή.. Τι κατασκευές φτιάχνουμε για να κοιμηθούμε ρε παιδί μου.. ! Σήμερα ζω ένα δράμα. Έφαγα μισή φέτα ψωμί με τυρί και ήπια μια πορτοκαλάδα από το πρωί και ανεβασα 100 παλμούς. Δεν μπορώ να χωνέψω τίποτα πια.. Με τις βιταμίνες θα ζήσω μέχρι να γεννησω.. 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sweetie79 είπε:

@Magaiver ναι δεν έχουν πιει κατευθειαν γιατί στην αρχή ήταν θερμοκοιτίδα και μετά δε μπορούσα να τους δώσω γιατί έπαιρνα αντιβίωση. Δε θέλω να τα παρατήσω θα το προσπαθήσω και με την παιδίατρο, που είναι και σύμβουλος θηλασμού. 

@Antelopeόντως η δουλειά είναι διπλή με το θήλαστρο, δε ξέρω αν θα με βολέψει μετά που δε θα έχω βοήθεια!!! Αλλά βλέποντας και κάνοντας... όπως έρθουν τα πράγματα!!!! 

Είναι βαρύ το φορτίο του θηλασμού.. Δεν πρέπει να ζορίζεσαι. Θα κάνεις ο,τι καλύτερο μπορείς και ελπίζουμε τα μικρά να πιάσουν θηλη στο άμεσο μέλλον με την βοήθεια κάποιου ειδικου! Είναι καλά τα μικρούλια? Κοιμούνται πολλές ώρες? Έχουν ξεκινήσει να παίρνουν βάρος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Antelope το νιώθεις το κεφάλι της μικρής δηλαδή εκεί χαμηλά? Αισθάνεσαι πίεση?

Εάν δεν κάνω λάθος είσαι μαζί με την @Evi 89 32η εβδομάδα τώρα? Μέχρι πότε θα συνεχίσεις με τις ξαπλες? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η annie! είπε:

@Antelope @Magaiver @Nefeliap Και γω το my brest friend παρηγγειλα. Υπάρχει στην Ελλάδα στο mamaka.eu, στην ομάδα με τις διδυμομανες στο Facebook όλες αυτό προτείνουν.


Σχετικά με το πρήξιμο ναι θέλει πάνω από το ύψος της καρδιάς για να στρώσουν τα πόδια. Και μετά τη γεννα θα έχετε λίγα πρηξίματα αλλά κάθε μέρα είναι καλύτερα κ φεύγουν. Έχει πλάκα γιατί κατεβαίνουν προς τα κάτω κ βλέπεις πως ξεφουσκώνεις σιγά σιγά. 
 

Εγώ έκανα ένα σετ κορτιζόνης (2 φυαλίδια) 24ωρες πριν τη γεννα αλλά μου ανέφερε την προηγούμενη πως δεν τις είχαμε κάνει λόγω ζαχαρου νωρίτερα. 

Και εγώ που τις έχω κάνει 2 φορές τις ενέσεις μου αποδιοργάνωσαν εντελώς το ζάχαρο.. Πήρε λίγες μέρες για να επανέλθει.. 

Για πες πως είστε σήμερα? Εσύ πονάς ακόμα πολύ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@Antelope το νιώθεις το κεφάλι της μικρής δηλαδή εκεί χαμηλά? Αισθάνεσαι πίεση?

Εάν δεν κάνω λάθος είσαι μαζί με την @Evi 89 32η εβδομάδα τώρα? Μέχρι πότε θα συνεχίσεις με τις ξαπλες? 

Νομίζω 5 μέρες πίσω ειναι η @Antelope ! Αλλά τι είναι 5 μερες; Τιποτα! Ναι για πες μας μέρα με την μέρα αν έχεις αλλαγές! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Δεν μπορώ ρε Εύη.. Κατουρήθηκα από τα γέλια !!! Ευτυχώς που φοράω και tena για την ακράτεια δηλαδή.. Τι κατασκευές φτιάχνουμε για να κοιμηθούμε ρε παιδί μου.. ! Σήμερα ζω ένα δράμα. Έφαγα μισή φέτα ψωμί με τυρί και ήπια μια πορτοκαλάδα από το πρωί και ανεβασα 100 παλμούς. Δεν μπορώ να χωνέψω τίποτα πια.. Με τις βιταμίνες θα ζήσω μέχρι να γεννησω.. 

 

Είναι βαρύ το φορτίο του θηλασμού.. Δεν πρέπει να ζορίζεσαι. Θα κάνεις ο,τι καλύτερο μπορείς και ελπίζουμε τα μικρά να πιάσουν θηλη στο άμεσο μέλλον με την βοήθεια κάποιου ειδικου! Είναι καλά τα μικρούλια? Κοιμούνται πολλές ώρες? Έχουν ξεκινήσει να παίρνουν βάρος?

Για γέλια οντως! Άλλο να το λες και άλλο να το βλεπεις χαχα! Πω αληθεια; Τοσο πολύ ζορίζεται το στομάχι σου; Ο γιατρός σου ειπε υπομονή ή σου έδωσε κάτι για ανακουφιση; Γενικά τι τρως μέσα σε μια μέρα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Evi 89 είπε:

Για γέλια οντως! Άλλο να το λες και άλλο να το βλεπεις χαχα! Πω αληθεια; Τοσο πολύ ζορίζεται το στομάχι σου; Ο γιατρός σου ειπε υπομονή ή σου έδωσε κάτι για ανακουφιση; Γενικά τι τρως μέσα σε μια μέρα; 

Υπομονή και να τρώω πολύ λίγο και συχνά.. Ελάχιστα τρώω σύνολο. Δηλαδή σούπες για κυρίως φαγητό (1 μπολ σε δύο δόσεις), λίγο χυμό, τυρί σκέτο, ταχίνι με το κουτάλι για πολλές θερμίδες και 2-3 ποτήρια γάλα, λίγο σοκολάτα επίσης για ενέργεια όταν έχω ζαλάδα. Εάν τα κατάφερω τρώω και ξηρούς καρπούς που έχουν πάρα πολλές θερμίδες αλλά δεν θέλουν και πολύ χώνεψη.. Εσύ μπορείς να φας κανονικά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Υπομονή και να τρώω πολύ λίγο και συχνά.. Ελάχιστα τρώω σύνολο. Δηλαδή σούπες για κυρίως φαγητό (1 μπολ σε δύο δόσεις), λίγο χυμό, τυρί σκέτο, ταχίνι με το κουτάλι για πολλές θερμίδες και 2-3 ποτήρια γάλα, λίγο σοκολάτα επίσης για ενέργεια όταν έχω ζαλάδα. Εάν τα κατάφερω τρώω και ξηρούς καρπούς που έχουν πάρα πολλές θερμίδες αλλά δεν θέλουν και πολύ χώνεψη.. Εσύ μπορείς να φας κανονικά?

Αυτά σε καθημερινή βάση; Πειράζει αν δεν έχει ποικιλία; Εγω τρωω πολύ και συχνα. Πολλή πείνα δεν ξέρω γιατί. Καιει το στομάχι μου καθε δυο ωρες. Δεν με ενοχλεί πολυ. Μερικές μερες με ενοχλούσε. Τωρα πέρασε. Σημερα ανέβασα 110 τωρα το απογευμα χωρίς να εχω φάει και μου έκανε εντυπωση. Πέσαν στους 105 μετά απο μια ωρα και τωρα περιμενω να πέσουν κ άλλο. Μου έκανε εντυπωση και το παρακολουθω. Ζαλάδα γιατί; Από την πίεση που σου ασκούνε; Εμενα βλέποντας τις εξετάσεις πριν 3 βδομάδες μου ειπε να τρωω ψάρι, κοτόπουλο και αυγά.. οποτε τρωω αρκετες αυγόφετες κ αυγα μάτια. Αρακα, σαλατικα και μακαρονια με τονο. Αυτα τον τελευταιο καιρο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζαλάδα έχω από την έλλειψη φαγητού αρκετές μέρες. Πωπω μακάρι να μπορούσα να φάω αυγοφετες!!! Τι ωραίες που είναι! Ναι πάνω κάτω σε καθημερινή βάση αυτά αλλά η σούπα πότε έχει ψάρι, ποτε κρέας κόκκινο, ποτέ κοτόπουλο και λαχανικα. Αυτά πάνω κάτω... Και εγώ έχω καούρες άλλα μόνο γάλα πίνω δεν μπορώ να φάω στερεά τροφή..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver και @Evi 89 είστε φοβερές!! Χαχα θα είστε εξπερ του χρόνου να φτιάχνετε κάστρα με μαξιλάρια και θα ενθουσιάζονται τα παιδάκια σας! Πραγματικά θέλω να δω πως φαινονται οι κοιλιές σας που είστε μινιόν. 

Νιώθω το κεφαλάκι ναι! Ο άντρας μου τρόμαξε μια φορά που κουνήθηκε και ήταν όχι απλά χαμηλά, σχεδόν έξω. Φανταστείτε περίπου 5 δάχτυλα από την είσοδο του κόλπου, στην αρχή του ηβικού οστού. Είναι φοβερά ενοχλητική η παραμικρή κίνηση εκεί κάτω. Οταν κοιμαται δεν νιώθω καμία πίεση. Ευτυχώς δεν έχω τίποτα προς τα πανω. Δηλ από θέμα διαφράγματος, αναπνοής, καούρες κλπ. Πρέπει να είναι πολύ κουραστικό 🙁

31+1 σήμερα, 5 μερες διαφορά με Ευη! Ενταξει αμα κλεισω τις 32 θα το καψω! Δεν ξέρω ακόμα τι θα κάνω. Θα βγω στο μπαλκόνι για καφε; θα κάνω μπάνιο 20 ολόκληρα λεπτά; Εξαλλοσύνες σας λεω χαμός!

Σε 2 βδομάδες θα ξαναπάω, μέχρι τότε ξάπλα (Εκτός απροόπτου εννοείται). Αλλά δεν ξέρω, δεν σας φαίνεται πολύ αραιά να με βλέπει κάθε 3 βδομάδες στη φάση που είμαστε;

Εσείς τώρα ποτέ έχετε ραντεβού;

@annie! το χρησιμοποίησες το brest friend; είναι όντως βολικό; Πολύ χρήσιμη η πληροφορία, ευχαριστούμε! Πώς ειστε; γυρίσατε σπιτι; Δώσε μας τα φώτα σου. Η εμπειρία σου είναι πολύτιμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Ζαλάδα έχω από την έλλειψη φαγητού αρκετές μέρες. Πωπω μακάρι να μπορούσα να φάω αυγοφετες!!! Τι ωραίες που είναι! Ναι πάνω κάτω σε καθημερινή βάση αυτά αλλά η σούπα πότε έχει ψάρι, ποτε κρέας κόκκινο, ποτέ κοτόπουλο και λαχανικα. Αυτά πάνω κάτω... Και εγώ έχω καούρες άλλα μόνο γάλα πίνω δεν μπορώ να φάω στερεά τροφή..

Αα survivor δηλαδή 🤣 πω πω.. μια χαρα τα φαγητα που τρως, αλλά οπως λες λιγο και αν σε ενοχλεί κιόλας ειναι πολύ δυσκολο. Εγω το είχα παθει το 2016 όταν ξεκινησε η διαφραγματοκηλη τα συμπτώματα μετα από καποια δυσκολα που πέρασα. Ενω την εχω εκ γενετής, εμφανιστηκαν τοτε. Μέχρι να καταλαβω οτι ηταν απο το στομάχι δεν έτρωγα ολη μερα. Κ αν ετρωγα κάτι με χτυπούσε ενα νευρο και νομιζα οτι ηταν η καρδιά μου κ ανεβαζα 120+. Ε μετα απο μηνες απλά ηρεμησα όταν ανακάλυψα από τι προέρχεται, αλλά τα συμπτωματα ακομα κρατανε μερικες φορες. Εχουν ηρεμησει βεβαια.. αλλά σε καταλαβαίνω απόλυτα. Να φανταστείς φοβομουν να μεινω εγκυος γιατί δεν ήξερα αν θα το αντέξω. Και μου ήρθαν και 2. Πώς τα φέρνει η ζωή! Παντως το φαγητο για μας δύσκολο κομμάτι.. και ειναι και βασικό ρε γμτ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Και εγώ που τις έχω κάνει 2 φορές τις ενέσεις μου αποδιοργάνωσαν εντελώς το ζάχαρο.. Πήρε λίγες μέρες για να επανέλθει.. 

Για πες πως είστε σήμερα? Εσύ πονάς ακόμα πολύ? 

Καλά είμαστε μια χαρά. Σήμερα ήταν πιο δραστήρια κ η μικρή κ θήλασε. Άντλησα κ πίνουν το δικό μου κ όταν τα έχουν στο θάλαμο. Βασικά όχι δεν πονάω... Η ανάρρωση από την καισαρική πάει ανέλπιστα καλά. Ούτε έχω πολύ αιμορραγία. Μετάνιωσα που πήρα σερβιετες λοχείας άχρηστες μου είναι. Αύριο πάμε σπίτι κ θα βάλω κανονική σερβιέτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

@Magaiver και @Evi 89 είστε φοβερές!! Χαχα θα είστε εξπερ του χρόνου να φτιάχνετε κάστρα με μαξιλάρια και θα ενθουσιάζονται τα παιδάκια σας! Πραγματικά θέλω να δω πως φαινονται οι κοιλιές σας που είστε μινιόν. 

Νιώθω το κεφαλάκι ναι! Ο άντρας μου τρόμαξε μια φορά που κουνήθηκε και ήταν όχι απλά χαμηλά, σχεδόν έξω. Φανταστείτε περίπου 5 δάχτυλα από την είσοδο του κόλπου, στην αρχή του ηβικού οστού. Είναι φοβερά ενοχλητική η παραμικρή κίνηση εκεί κάτω. Οταν κοιμαται δεν νιώθω καμία πίεση. Ευτυχώς δεν έχω τίποτα προς τα πανω. Δηλ από θέμα διαφράγματος, αναπνοής, καούρες κλπ. Πρέπει να είναι πολύ κουραστικό 🙁

31+1 σήμερα, 5 μερες διαφορά με Ευη! Ενταξει αμα κλεισω τις 32 θα το καψω! Δεν ξέρω ακόμα τι θα κάνω. Θα βγω στο μπαλκόνι για καφε; θα κάνω μπάνιο 20 ολόκληρα λεπτά; Εξαλλοσύνες σας λεω χαμός!

Σε 2 βδομάδες θα ξαναπάω, μέχρι τότε ξάπλα (Εκτός απροόπτου εννοείται). Αλλά δεν ξέρω, δεν σας φαίνεται πολύ αραιά να με βλέπει κάθε 3 βδομάδες στη φάση που είμαστε;

Εσείς τώρα ποτέ έχετε ραντεβού;

@annie! το χρησιμοποίησες το brest friend; είναι όντως βολικό; Πολύ χρήσιμη η πληροφορία, ευχαριστούμε! Πώς ειστε; γυρίσατε σπιτι; Δώσε μας τα φώτα σου. Η εμπειρία σου είναι πολύτιμη

Όχι αγάπη δεν το χρησιμοποίησα ακόμη δεν έχει έρθει. Κλινική είμαστε αύριο βγαίνουμε πρώτα ο Θεός. Αλλά εδώ μου δίνουν ένα μαξιλάρι θηλασμού μεγάλο τύπου εγκυμοσύνης αρκετά σκληρό με μπιλακια,το γυρνάμε στην άκρη από δεξιά κ αριστερά και βάζουμε κ τα 2 μωρά πάνω για ταυτόχρονο θηλασμό. Βολεύει αρκετά όποτε πιστεύω το μαξιλάρι δίδυμων θα κάνει θαύματα. Μόνο να βγούμε όλοι αύριο. Έχουν λίγο ικτερο κ περιμένω ενημέρωση να δω πως πάμε κ αν θα χρειαστούμε φωτόθεραπεια. Κατά τα άλλα δεν έχω άλλη εμπειρία να σας πω κάτι παραπάνω. Βασικά αγχώνομαι κ λίγο για το πως θα τα πάμε στο σπίτι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

@Magaiver και @Evi 89 είστε φοβερές!! Χαχα θα είστε εξπερ του χρόνου να φτιάχνετε κάστρα με μαξιλάρια και θα ενθουσιάζονται τα παιδάκια σας! Πραγματικά θέλω να δω πως φαινονται οι κοιλιές σας που είστε μινιόν. 

Νιώθω το κεφαλάκι ναι! Ο άντρας μου τρόμαξε μια φορά που κουνήθηκε και ήταν όχι απλά χαμηλά, σχεδόν έξω. Φανταστείτε περίπου 5 δάχτυλα από την είσοδο του κόλπου, στην αρχή του ηβικού οστού. Είναι φοβερά ενοχλητική η παραμικρή κίνηση εκεί κάτω. Οταν κοιμαται δεν νιώθω καμία πίεση. Ευτυχώς δεν έχω τίποτα προς τα πανω. Δηλ από θέμα διαφράγματος, αναπνοής, καούρες κλπ. Πρέπει να είναι πολύ κουραστικό 🙁

31+1 σήμερα, 5 μερες διαφορά με Ευη! Ενταξει αμα κλεισω τις 32 θα το καψω! Δεν ξέρω ακόμα τι θα κάνω. Θα βγω στο μπαλκόνι για καφε; θα κάνω μπάνιο 20 ολόκληρα λεπτά; Εξαλλοσύνες σας λεω χαμός!

Σε 2 βδομάδες θα ξαναπάω, μέχρι τότε ξάπλα (Εκτός απροόπτου εννοείται). Αλλά δεν ξέρω, δεν σας φαίνεται πολύ αραιά να με βλέπει κάθε 3 βδομάδες στη φάση που είμαστε;

Εσείς τώρα ποτέ έχετε ραντεβού;

@annie! το χρησιμοποίησες το brest friend; είναι όντως βολικό; Πολύ χρήσιμη η πληροφορία, ευχαριστούμε! Πώς ειστε; γυρίσατε σπιτι; Δώσε μας τα φώτα σου. Η εμπειρία σου είναι πολύτιμη

Η ανάγκη τέχνας κατεργάζεται.. το προσάρμοσα λιγο! Εμενα προσωπικά ειναι σαν να ειμαι ετοιμη να γεννήσω ένα μωρό και σαν να εχω οπως καποιες τεραστια κοιλια (που λένε πω πω τι μεγάλη κοιλια) .. κ μετα βλεπεις κατι ποδια απο κατω κανονικα λεπτα κ πλατη στηθος κανονικα μιας κ στηθος ανεκαθεν είχα πολυυυ μικρο. Οποτε ειμαι ψέυτικια. 1,60 με 49 άρχισα και τωρα εχω φτασει 62 κιλά. Αλλά ναι δεν φαινονται ακομα.. 

αχ μωρέ η καθεμία με τα ζόρια της. Δύσκολα όλα οντως. Απλά εμας ειναι πρόβλημα που κρατάει ωρες συνηθως.. αλλά μπορούμε να κανουμε κ αλλιώς;;

χαχαχα αυτο με το μπανιο! Εχεις δικαιο. Εγω κανω μονο οταν ειναι να παω γιατρο. Ολη μερα μεσα ειμαι αλλωστε γιατι να πιέζομαι; Μονο απο κατω πλενομαι συχνά. Μαλλι δεν βγαινει η ωρα! 
 

εμενα μου εκλεισαν σε 2 βδομάδες. Ετσι εχω ακουσει οτι κανουν.. αλλά να σου πω γιατί δεν του λες οτι θα ήθελες νωρίτερα; Λες να σου πει οτι δεν χρειάζεται; Αμα νιωθεις ανασφαλής εστω και λιγο καλύτερα να του πεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Evi 89 είπε:

Η ανάγκη τέχνας κατεργάζεται.. το προσάρμοσα λιγο! Εμενα προσωπικά ειναι σαν να ειμαι ετοιμη να γεννήσω ένα μωρό και σαν να εχω οπως καποιες τεραστια κοιλια (που λένε πω πω τι μεγάλη κοιλια) .. κ μετα βλεπεις κατι ποδια απο κατω κανονικα λεπτα κ πλατη στηθος κανονικα μιας κ στηθος ανεκαθεν είχα πολυυυ μικρο. Οποτε ειμαι ψέυτικια. 1,60 με 49 άρχισα και τωρα εχω φτασει 62 κιλά. Αλλά ναι δεν φαινονται ακομα.. 

αχ μωρέ η καθεμία με τα ζόρια της. Δύσκολα όλα οντως. Απλά εμας ειναι πρόβλημα που κρατάει ωρες συνηθως.. αλλά μπορούμε να κανουμε κ αλλιώς;;

χαχαχα αυτο με το μπανιο! Εχεις δικαιο. Εγω κανω μονο οταν ειναι να παω γιατρο. Ολη μερα μεσα ειμαι αλλωστε γιατι να πιέζομαι; Μονο απο κατω πλενομαι συχνά. Μαλλι δεν βγαινει η ωρα! 
 

εμενα μου εκλεισαν σε 2 βδομάδες. Ετσι εχω ακουσει οτι κανουν.. αλλά να σου πω γιατί δεν του λες οτι θα ήθελες νωρίτερα; Λες να σου πει οτι δεν χρειάζεται; Αμα νιωθεις ανασφαλής εστω και λιγο καλύτερα να του πεις!

Θεωρεί ότι δεν πρέπει να σηκώνομαι και αφού τα μωρά μεγαλώνουν καλά δεν υπάρχει λόγος να με δει νωρίτερα. Κι αφου μου το λέει έτσι κι εγώ δεν θέλω να σηκωθώ και να ρισκάρω, καταλαβαίνεις.

Η αλήθεια ειναι ότι όλες μας εδώ κάτι έχουμε αλλά τα μωρά μας τίποτα! Φτου φτου να είναι καλά τα παιδάκια κι εμείς σύντομα γερές και στα πόδια μας! Και με πολλές αντοχές γιατί θα μας χρειαστούν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Θεωρεί ότι δεν πρέπει να σηκώνομαι και αφού τα μωρά μεγαλώνουν καλά δεν υπάρχει λόγος να με δει νωρίτερα. Κι αφου μου το λέει έτσι κι εγώ δεν θέλω να σηκωθώ και να ρισκάρω, καταλαβαίνεις.

Η αλήθεια ειναι ότι όλες μας εδώ κάτι έχουμε αλλά τα μωρά μας τίποτα! Φτου φτου να είναι καλά τα παιδάκια κι εμείς σύντομα γερές και στα πόδια μας! Και με πολλές αντοχές γιατί θα μας χρειαστούν!

Έτσι όπως το θέτει έχει και δίκαιο ναι! Αρα περιμένεις τι να κάνεις! Πότε έχεις ξανά;  
Αχ ναι.. να περνάνε όλα! Υγεία για όλους.. μωρά, μανάδες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antelope είπε:

@Magaiver και @Evi 89 είστε φοβερές!! Χαχα θα είστε εξπερ του χρόνου να φτιάχνετε κάστρα με μαξιλάρια και θα ενθουσιάζονται τα παιδάκια σας! Πραγματικά θέλω να δω πως φαινονται οι κοιλιές σας που είστε μινιόν. 

Νιώθω το κεφαλάκι ναι! Ο άντρας μου τρόμαξε μια φορά που κουνήθηκε και ήταν όχι απλά χαμηλά, σχεδόν έξω. Φανταστείτε περίπου 5 δάχτυλα από την είσοδο του κόλπου, στην αρχή του ηβικού οστού. Είναι φοβερά ενοχλητική η παραμικρή κίνηση εκεί κάτω. Οταν κοιμαται δεν νιώθω καμία πίεση. Ευτυχώς δεν έχω τίποτα προς τα πανω. Δηλ από θέμα διαφράγματος, αναπνοής, καούρες κλπ. Πρέπει να είναι πολύ κουραστικό 🙁

31+1 σήμερα, 5 μερες διαφορά με Ευη! Ενταξει αμα κλεισω τις 32 θα το καψω! Δεν ξέρω ακόμα τι θα κάνω. Θα βγω στο μπαλκόνι για καφε; θα κάνω μπάνιο 20 ολόκληρα λεπτά; Εξαλλοσύνες σας λεω χαμός!

Σε 2 βδομάδες θα ξαναπάω, μέχρι τότε ξάπλα (Εκτός απροόπτου εννοείται). Αλλά δεν ξέρω, δεν σας φαίνεται πολύ αραιά να με βλέπει κάθε 3 βδομάδες στη φάση που είμαστε;

Εσείς τώρα ποτέ έχετε ραντεβού;

@annie! το χρησιμοποίησες το brest friend; είναι όντως βολικό; Πολύ χρήσιμη η πληροφορία, ευχαριστούμε! Πώς ειστε; γυρίσατε σπιτι; Δώσε μας τα φώτα σου. Η εμπειρία σου είναι πολύτιμη

Όντως είναι αραιά.. Εμένα κάθε βδομάδα με έβλεπαν αλλά να σου πω τσάμπα κουραζομουν με μετακινήσεις σκάλες κλπ.. Καλύτερα να προχωράει η κύηση και ας μην σε βλέπει τόσο συχνά.. Συνολικά πόση ώρα είσαι όρθια μέσα στη μέρα? Πολύ καλό πάντως που παρόλο το πόσο χαμηλά είναι το μωρό το πεσσο τον κρατάει κλειστό! Κάνει πράγματικα δουλειά!!! 

Εμένα η κοιλιά μου είναι τρομακτική νομίζω.. Και είμαι όπως το περιγράφει η @Evi 89 63 κιλά τώρα αισίως ποδαράκια μικρά από πίσω δεν φαίνεται καθολου ότι είμαι έγκυος. Αλλά έχω κανει τεράστιο στήθος. Από 75Β έχω φτάσει 90D. Αυτό είναι πολύ ενοχλητικό γιατί εμποδίζει ακόμη πιο πολύ την αναπνοή.. Και είναι θεοβαρο. Τουλάχιστον ένα κιλό το ένα θα έλεγα.. Ελπίζω τουλάχιστον να βγάλει γάλα.. Μην πρήστηκε τόσο αδίκως. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Evi 89 είπε:

Η ανάγκη τέχνας κατεργάζεται.. το προσάρμοσα λιγο! Εμενα προσωπικά ειναι σαν να ειμαι ετοιμη να γεννήσω ένα μωρό και σαν να εχω οπως καποιες τεραστια κοιλια (που λένε πω πω τι μεγάλη κοιλια) .. κ μετα βλεπεις κατι ποδια απο κατω κανονικα λεπτα κ πλατη στηθος κανονικα μιας κ στηθος ανεκαθεν είχα πολυυυ μικρο. Οποτε ειμαι ψέυτικια. 1,60 με 49 άρχισα και τωρα εχω φτασει 62 κιλά. Αλλά ναι δεν φαινονται ακομα.. 

αχ μωρέ η καθεμία με τα ζόρια της. Δύσκολα όλα οντως. Απλά εμας ειναι πρόβλημα που κρατάει ωρες συνηθως.. αλλά μπορούμε να κανουμε κ αλλιώς;;

χαχαχα αυτο με το μπανιο! Εχεις δικαιο. Εγω κανω μονο οταν ειναι να παω γιατρο. Ολη μερα μεσα ειμαι αλλωστε γιατι να πιέζομαι; Μονο απο κατω πλενομαι συχνά. Μαλλι δεν βγαινει η ωρα! 
 

εμενα μου εκλεισαν σε 2 βδομάδες. Ετσι εχω ακουσει οτι κανουν.. αλλά να σου πω γιατί δεν του λες οτι θα ήθελες νωρίτερα; Λες να σου πει οτι δεν χρειάζεται; Αμα νιωθεις ανασφαλής εστω και λιγο καλύτερα να του πεις!

Και εγώ με το μπάνιο κάτι τέτοιες πατέντες κάνω.. Στο νοσοκομείο με είχε πρήξει μια μαια.. Ήθελε να κάνω μπάνιο κάθε μέρα μόνη μου κιόλας. Της λέω μόνη μου έχω να κάνω από τον 6ο.. Δεν μπορώ να τρίψω τίποτα ουτε τα ποδια μου ούτε την πλάτη μου με το σφουγγάρι.. Η κοιλια εμποδίζει όλες αυτές τις απλές καθημερινές συνήθειες.. Όταν θα γεννήσω θα κάνω μπάνιο μονή μου μετά από τόσο καιρό.. Απίστευτο μου φαίνεται! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Και εγώ με το μπάνιο κάτι τέτοιες πατέντες κάνω.. Στο νοσοκομείο με είχε πρήξει μια μαια.. Ήθελε να κάνω μπάνιο κάθε μέρα μόνη μου κιόλας. Της λέω μόνη μου έχω να κάνω από τον 6ο.. Δεν μπορώ να τρίψω τίποτα ουτε τα ποδια μου ούτε την πλάτη μου με το σφουγγάρι.. Η κοιλια εμποδίζει όλες αυτές τις απλές καθημερινές συνήθειες.. Όταν θα γεννήσω θα κάνω μπάνιο μονή μου μετά από τόσο καιρό.. Απίστευτο μου φαίνεται! 

Για να δούμε αν θα προλαβαίνουμε να κάνουμε μπάνιο όταν γεννήσουμε 😄 Σηκώνομαι μόνο για τα απολύτως απαραίτητα. Να βγαίνει κανένα μισάωρο τη μέρα;

Τώρα εσύ πότε θα ξαναπάς; Δεν σου έχουν δώσει μια τελική ημερομηνία για την επέμβαση; Επειδή είσαι ήδη αρκετά προχωρημένη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια μου αγαπημένα!!!!!❤️❤️❤️ Κάναμε χτες τη χοριακή και ακόμα δεν πιστεύω ότι τα καταφέραμε!!!! 💪Πετάμε στα σύννεφα ακόμα, νομίζω ότι ζω ένα όνειρο!!! Θα κάνουμε αύριο επαναληπτική, νιώθω όμως μέσα μου ότι όλα θα πάνε καλά από εδώ και πέρα🙏!!! Εύχομαι σε όλες τις φίλες που προσπαθούν ή περιμένουν το αποτέλεσμα να πάρουν τη χαρά αυτή! Έχουμε περάσει όλες τόσο πολύ δύσκολα, που μας αξίζει επιτέλους να χαρούμε κι εμείς!!🌈👶 Έχουμε πολύ δρόμο μπροστά μας, αλλά με κάποιον τρόπο νιώθω ότι το πιο δύσκολο για μένα πέρασε κορίτσια μου. Σας στέλνω όλη μου την αγάπη❤️🌷 και σας ευχαριστώ για όλα όσα έχουμε πει όλους αυτούς τους μήνες🥰
    • Απαπαπα βρε κορίτσι μου τι περιπέτεια πέρασες λογικό να σε πιάσει άγχος ευτυχώς πήγαν όλα καλά και έκαναν λαθος οι γιατροί  να περάσεις με ηρεμία τις γιορτές και όμορφα 😊
    • Καλημέρα σε όλες.. Χρόνια πολλά και καλό Πάσχα να έχουμε..με το καλό να ερθουν τα μωρακια μας! εγω είχα περιπέτειες χθες πάλι... πήγα στο νοσοκομείο γιατι είχα πόνο απο την Πέμπτη απο την αριστερή πλευρά απο το κεφάλι μεχρι τα πλευρά και φοβηθηκα μήπως είναι κάτι... πάω και μου λένε μολις μ κάνανε υπέρηχο στους πνεύμονες οτι έχω θρόμβο στην αρτηρία του αριστερού πνεύμονα..και κινδυνεύει η ζωη μου..ΣΟΚ😱 μου κανανε εισαγωγή για να μ κανουν αντιπηκτικες σε μεγάλες δόσεις..εν τέλει μου είπαν αν θελω να κάνω αξονική( που ειναι λίγο βλαβερό για το μωρό) για να είμαστε σίγουροι τι είναι και σε τι ποσότητα πρέπει να γίνουν οι αντιπηκτικες.την καναμε...και εδιξε οτι δεν υπάρχει κανένας θρόμβος..και μ ειπαν οτι ίσως είναι καποια αρχόμενη λοίμωξη...ΜΕ ΠΕΘΑΝΑΝ..στην κυριολεξία...μ ειχαν συνέχεια με οξυγόνο...μ έλεγαν οτι και να γίνει προτεραιότητα μας είσαι εσύ...θα κανουμε τα αδύνατα δυνατά... εγώ εκεί κλάμα και κακό...ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΟ,ΟΛΑ ΚΑΛΑ...   ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ...ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ...❤️❤️❤️
    • Είχα κλείσει τηλεφωνικά το ραντεβού και δε μου το είπε ποτέ κανένας αλλά ούτε κι όταν πήγα εκεί μου ζήτησαν κάτι! 
    • Α δεν έκανες τεστ Ε; Ωχ κατάλαβα 😂 εγώ έχω ραντεβού 12:15 όποτε θα μεσημεριάσει! Δεν πειράζει χαλάλι 😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...