Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του ΑΥΓΟΎΣΤΟΥ τα φεγγάρια είναι τόσο ερωτικά, θα γεμίσει τις κοιλιές μας με υπέροχα μωρά!!!! ❤️❤️❤️


Kostef

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 461
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 20 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Τελικά μου είπε ο γιατρός ότι θα μου τις γράψει τις εξετάσεις αλλά με δυσκόλεψε μέχρι να τον πείσω. 

Έχω μια άλλη απορία μια και τώρα έχουμε ξεκινήσει προσπαθείς εμείς εντατικά. Ειχα επαφή τις γόνιμες μέρες μου όπως τις είχα υπολογίσει μόνη μου. Ο κύκλος μου ήταν ρολόι πριν ξεκινήσω τις ελεύθερες επαφές κάθε 28 μέρες. Αλλά όταν ξεκινήσαμε ερχόταν νωρίτερα κάθε μήνα 24 με 28 μέρες ανάλογα. 

Σήμερα είμαι 25η μέρα και εχθές μιας και έχω αγωνία αλλά κανένα σύμπτωμα δυστυχώς έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης που ήταν αρνητικο αλλά ήταν το predictor που έλεγε ότι ανιχνεύει εγκυμοσύνη αλλά την ημέρα της αναμενόμενης περιόδου. Παίζει ρόλο που ήταν αυτό και όχι το early λέτε? 

Συγνώμη για το κατεβατό. Και ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Pixies είπε:

Έχω μια άλλη απορία μια και τώρα έχουμε ξεκινήσει προσπαθείς εμείς εντατικά. Ειχα επαφή τις γόνιμες μέρες μου όπως τις είχα υπολογίσει μόνη μου. Ο κύκλος μου ήταν ρολόι πριν ξεκινήσω τις ελεύθερες επαφές κάθε 28 μέρες. Αλλά όταν ξεκινήσαμε ερχόταν νωρίτερα κάθε μήνα 24 με 28 μέρες ανάλογα. 

Σήμερα είμαι 25η μέρα και εχθές μιας και έχω αγωνία αλλά κανένα σύμπτωμα δυστυχώς έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης που ήταν αρνητικο αλλά ήταν το predictor που έλεγε ότι ανιχνεύει εγκυμοσύνη αλλά την ημέρα της αναμενόμενης περιόδου. Παίζει ρόλο που ήταν αυτό και όχι το early λέτε? 

Συγνώμη για το κατεβατό. Και ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας 

Γειά σου κορίτσι! Έχει σημασία η ευαισθησία του τέστ που θα κάνεις. Αυτά που είναι για πριν την καθυστέρηση ανιχνεύουν την ορμόνη σε χαμηλότερη τιμή. Πιστεύω όμως ότι το έκανες έτσι κι αλλιώς νωρίς. Καλύτερα περίμενε τουλάχιστον μία ημέρα καθυστέρησης για να είσαι σίγουρη. Αν θέλεις να με ακούσεις μην χαλάς την ψυχολογία σου και τα χρήματα σου. Το έχω κάνει κι εγώ. Κάθε μήνα αγόραζα τέστ με αποτέλεσμα να ξοδεύω λεφτά τζάμπα. Τώρα δεν κάνω κανένα πλέον. Όταν με το καλό δεν μου έρθει μέχρι την 30η ημέρα (έχω κύκλο 28-30) θα κάνω! Εύχομαι πάντως σε λίγες ήμερες να το επαναλάβεις και να δεις δύο ωραιότατες γραμμουλες!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Pixies είπε:

Έχω μια άλλη απορία μια και τώρα έχουμε ξεκινήσει προσπαθείς εμείς εντατικά. Ειχα επαφή τις γόνιμες μέρες μου όπως τις είχα υπολογίσει μόνη μου. Ο κύκλος μου ήταν ρολόι πριν ξεκινήσω τις ελεύθερες επαφές κάθε 28 μέρες. Αλλά όταν ξεκινήσαμε ερχόταν νωρίτερα κάθε μήνα 24 με 28 μέρες ανάλογα. 

Σήμερα είμαι 25η μέρα και εχθές μιας και έχω αγωνία αλλά κανένα σύμπτωμα δυστυχώς έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης που ήταν αρνητικο αλλά ήταν το predictor που έλεγε ότι ανιχνεύει εγκυμοσύνη αλλά την ημέρα της αναμενόμενης περιόδου. Παίζει ρόλο που ήταν αυτό και όχι το early λέτε? 

Συγνώμη για το κατεβατό. Και ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας 

Εύχομαι να τα καταφέρεις και να έχεις ένα θετικό τεστ σε λίγες 🥳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Γειά σου κορίτσι! Έχει σημασία η ευαισθησία του τέστ που θα κάνεις. Αυτά που είναι για πριν την καθυστέρηση ανιχνεύουν την ορμόνη σε χαμηλότερη τιμή. Πιστεύω όμως ότι το έκανες έτσι κι αλλιώς νωρίς. Καλύτερα περίμενε τουλάχιστον μία ημέρα καθυστέρησης για να είσαι σίγουρη. Αν θέλεις να με ακούσεις μην χαλάς την ψυχολογία σου και τα χρήματα σου. Το έχω κάνει κι εγώ. Κάθε μήνα αγόραζα τέστ με αποτέλεσμα να ξοδεύω λεφτά τζάμπα. Τώρα δεν κάνω κανένα πλέον. Όταν με το καλό δεν μου έρθει μέχρι την 30η ημέρα (έχω κύκλο 28-30) θα κάνω! Εύχομαι πάντως σε λίγες ήμερες να το επαναλάβεις και να δεις δύο ωραιότατες γραμμουλες!🥰

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου 🥰 

Έχεις απόλυτο δίκιο με επηρέασε πολύ ψυχολογικά και δεν πρόκειται να βιαστώ ξανά. Βέβαια νομίζω ότι τον χάσαμε αυτό το μήνα γιατί δεν έχω κανένα σύμπτωμα από αυτά που περιγράφετε. Δεν πειράζει τον επόμενο ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!!! Καλή επιτυχία σε όλες μας!! Προσθέστε και εμένα 26-29/8 αναμένω......

Εγώ 24/8 με 26/8🤗🥰 μαζί στην αναμονή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Pixies είπε:

Εγώ 24/8 με 26/8🤗🥰 μαζί στην αναμονή 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ntianaki__o8 είπε:

Μαζι σας κ εγω κοριτσια μου 

περιμενω 25/8 🥰😊

23 κορίτσια εγω... κοντός ψαλμός!!!! 😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από μένα σε όλους! Εύχομαι σε όλες τις κοπέλες να νιώσουν σύντομα την χαρά της μητρότητας! Από την μεριά μου έχω ήδη μια κόρη 6 ετών και με τον σύζυγό μου δεν κάνουμε ελεύθερα σεξ αλλά με τράβηγμα. Έχουμε αφήσει πίσω το θέμα 2ο παιδί για λόγους υγείας του συζύγου που προέκυψε δυστυχώς όταν η μικρή μας ήταν ενός έτους και μας ταλαιπώρησε 3 χρόνια. Όμως τα χρόνια πέρασαν, είμαστε καλά και το παιδί μεγάλωσε και απολαμβάνει την πλήρη μας αγάπη κι ανταπόκριση σε κάθε επιθυμία της και μεγαλώσα κι εγώ που έφτασα αισίως τα 42. Στο ζητούμενο τώρα. Λοιπόν, από την μεριά μου έχω σταθερό κύκλο τους τελευταίους μήνες 28 - 29 ημερών. Μάλιστα καταγράφω τις περιόδους μου σε μια εφαρμογή "Το Ημερολόγιο μου" και η οποία εφαρμογή μου έστειλε εχθές το μεσημέρι ειδοποίηση "μην ξεχάσετε να καταχωρήσετε την έμμηνο ρήση σας αυτόν τον μήνα". Μπαίνω στο ημερολόγιο και διαπιστώνω ότι βρίσκομαι στην 4η μέρα καθυστέρησης και 33η του κύκλου μου. Μου έχει τύχει μόνο 2 φορές στη ζωή μου να έρθει περίοδος στις 31 μέρες και ήταν μετά τα μπάνια των διακοπών. Όταν το είπα στον άντρα μου μου είπε να πάρουμε τεστ και μου έφερε  Predictor Early. Έκανα λοιπόν το τεστ στις 18.00 το απόγευμα και βγήκε αρνητικό. Ωστόσο κατάλαβα ότι δεν ακολούθησα πιστά τα βήματα. Γιατί το έντυπο έλεγε να βυθίσω το στικ για 5" και μετά να κλείσω το ροζ καπάκι και να το ακουμπήσω σε επίπεδη επιφάνεια με το παράθυρο του αποτελέσματος να φαίνεται και να μετρήσω 3 λεπτά. Εγώ λοιπόν το βύθισα και αφού το έβγαλα συνέχισα να το κρατάω κατακόρυφα χωρίς να κλείσω το καπάκι για 3 λεπτά. Λέτε να έπαιξε ρόλο αυτή η χρήση του τεστ στην αξιοπιστία του αποτελέσματος; Σήμερα είμαι στην 34η μέρα του κύκλου μου και αύριο στην 35η. Δεν μου έχει συμβεί ποτέ ξανά, ίσως να μπαίνω και σε περιεμμηνόπαυση τί να πω. Να επαναλάβω το τεστ γιατί δεν ακολούθησα σωστά τις οδηγίες ή δεν παίζει ρόλο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sirene είπε:

Καλησπέρα και από μένα σε όλους! Εύχομαι σε όλες τις κοπέλες να νιώσουν σύντομα την χαρά της μητρότητας! Από την μεριά μου έχω ήδη μια κόρη 6 ετών και με τον σύζυγό μου δεν κάνουμε ελεύθερα σεξ αλλά με τράβηγμα. Έχουμε αφήσει πίσω το θέμα 2ο παιδί για λόγους υγείας του συζύγου που προέκυψε δυστυχώς όταν η μικρή μας ήταν ενός έτους και μας ταλαιπώρησε 3 χρόνια. Όμως τα χρόνια πέρασαν, είμαστε καλά και το παιδί μεγάλωσε και απολαμβάνει την πλήρη μας αγάπη κι ανταπόκριση σε κάθε επιθυμία της και μεγαλώσα κι εγώ που έφτασα αισίως τα 42. Στο ζητούμενο τώρα. Λοιπόν, από την μεριά μου έχω σταθερό κύκλο τους τελευταίους μήνες 28 - 29 ημερών. Μάλιστα καταγράφω τις περιόδους μου σε μια εφαρμογή "Το Ημερολόγιο μου" και η οποία εφαρμογή μου έστειλε εχθές το μεσημέρι ειδοποίηση "μην ξεχάσετε να καταχωρήσετε την έμμηνο ρήση σας αυτόν τον μήνα". Μπαίνω στο ημερολόγιο και διαπιστώνω ότι βρίσκομαι στην 4η μέρα καθυστέρησης και 33η του κύκλου μου. Μου έχει τύχει μόνο 2 φορές στη ζωή μου να έρθει περίοδος στις 31 μέρες και ήταν μετά τα μπάνια των διακοπών. Όταν το είπα στον άντρα μου μου είπε να πάρουμε τεστ και μου έφερε  Predictor Early. Έκανα λοιπόν το τεστ στις 18.00 το απόγευμα και βγήκε αρνητικό. Ωστόσο κατάλαβα ότι δεν ακολούθησα πιστά τα βήματα. Γιατί το έντυπο έλεγε να βυθίσω το στικ για 5" και μετά να κλείσω το ροζ καπάκι και να το ακουμπήσω σε επίπεδη επιφάνεια με το παράθυρο του αποτελέσματος να φαίνεται και να μετρήσω 3 λεπτά. Εγώ λοιπόν το βύθισα και αφού το έβγαλα συνέχισα να το κρατάω κατακόρυφα χωρίς να κλείσω το καπάκι για 3 λεπτά. Λέτε να έπαιξε ρόλο αυτή η χρήση του τεστ στην αξιοπιστία του αποτελέσματος; Σήμερα είμαι στην 34η μέρα του κύκλου μου και αύριο στην 35η. Δεν μου έχει συμβεί ποτέ ξανά, ίσως να μπαίνω και σε περιεμμηνόπαυση τί να πω. Να επαναλάβω το τεστ γιατί δεν ακολούθησα σωστά τις οδηγίες ή δεν παίζει ρόλο; 

Καλησπέρα κοπέλα μου φυσικά και να το επαναλάβεις το τεστ και σου εύχομαι να είναι θετικό 💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Litsadi είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου φυσικά και να το επαναλάβεις το τεστ και σου εύχομαι να είναι θετικό 💜

Καλημέρα! Το επανέλαβα σήμερα το πρωί με σωστή εκτέλεση και είναι πάλι αρνητικό. Μάλλον πρέπει να επισκεφτώ γυναικολόγο να με δει, κάπου διάβασα ότι μπορεί να υπάρχει κάποια κύστη που να εμποδίζει την περίοδο και να παρουσιάζεις καθυστέρηση. Όταν ήμουν εγκυος στην κόρη μου διαπίστωσα την εγκυμοσύνη στην 26η μέρα του κύκλου μου με home test πριν την καθυστέρηση δηλαδή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Sirene είπε:

Καλησπέρα και από μένα σε όλους! Εύχομαι σε όλες τις κοπέλες να νιώσουν σύντομα την χαρά της μητρότητας! Από την μεριά μου έχω ήδη μια κόρη 6 ετών και με τον σύζυγό μου δεν κάνουμε ελεύθερα σεξ αλλά με τράβηγμα. Έχουμε αφήσει πίσω το θέμα 2ο παιδί για λόγους υγείας του συζύγου που προέκυψε δυστυχώς όταν η μικρή μας ήταν ενός έτους και μας ταλαιπώρησε 3 χρόνια. Όμως τα χρόνια πέρασαν, είμαστε καλά και το παιδί μεγάλωσε και απολαμβάνει την πλήρη μας αγάπη κι ανταπόκριση σε κάθε επιθυμία της και μεγαλώσα κι εγώ που έφτασα αισίως τα 42. Στο ζητούμενο τώρα. Λοιπόν, από την μεριά μου έχω σταθερό κύκλο τους τελευταίους μήνες 28 - 29 ημερών. Μάλιστα καταγράφω τις περιόδους μου σε μια εφαρμογή "Το Ημερολόγιο μου" και η οποία εφαρμογή μου έστειλε εχθές το μεσημέρι ειδοποίηση "μην ξεχάσετε να καταχωρήσετε την έμμηνο ρήση σας αυτόν τον μήνα". Μπαίνω στο ημερολόγιο και διαπιστώνω ότι βρίσκομαι στην 4η μέρα καθυστέρησης και 33η του κύκλου μου. Μου έχει τύχει μόνο 2 φορές στη ζωή μου να έρθει περίοδος στις 31 μέρες και ήταν μετά τα μπάνια των διακοπών. Όταν το είπα στον άντρα μου μου είπε να πάρουμε τεστ και μου έφερε  Predictor Early. Έκανα λοιπόν το τεστ στις 18.00 το απόγευμα και βγήκε αρνητικό. Ωστόσο κατάλαβα ότι δεν ακολούθησα πιστά τα βήματα. Γιατί το έντυπο έλεγε να βυθίσω το στικ για 5" και μετά να κλείσω το ροζ καπάκι και να το ακουμπήσω σε επίπεδη επιφάνεια με το παράθυρο του αποτελέσματος να φαίνεται και να μετρήσω 3 λεπτά. Εγώ λοιπόν το βύθισα και αφού το έβγαλα συνέχισα να το κρατάω κατακόρυφα χωρίς να κλείσω το καπάκι για 3 λεπτά. Λέτε να έπαιξε ρόλο αυτή η χρήση του τεστ στην αξιοπιστία του αποτελέσματος; Σήμερα είμαι στην 34η μέρα του κύκλου μου και αύριο στην 35η. Δεν μου έχει συμβεί ποτέ ξανά, ίσως να μπαίνω και σε περιεμμηνόπαυση τί να πω. Να επαναλάβω το τεστ γιατί δεν ακολούθησα σωστά τις οδηγίες ή δεν παίζει ρόλο; 

Καλημέρα sirene! Να είστε πάντα γεροί κοπέλα μου και να χαίρεστε την κούκλα σας! Καλό είναι να το επαναλάβεις με πρωινά ούρα. Κι αν δεν το έκανες και σωστά είναι πολύ πιθανόν να επηρεάστηκε το αποτέλεσμα. Εύχομαι να είσαι και να χαρίσετε στην κορούλα σας σύντομα ένα αδερφάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλημέρα sirene! Να είστε πάντα γεροί κοπέλα μου και να χαίρεστε την κούκλα σας! Καλό είναι να το επαναλάβεις με πρωινά ούρα. Κι αν δεν το έκανες και σωστά είναι πολύ πιθανόν να επηρεάστηκε το αποτέλεσμα. Εύχομαι να είσαι και να χαρίσετε στην κορούλα σας σύντομα ένα αδερφάκι!

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια! Το έκανα ξανά με πρωινά και σωστά αυτή τη φορά αλλά είναι αρνητικό. Δεν μου είχε ξανασυμβεί ποτέ να παρουσιάσω τέτοια καθυστέρηση. Ίσως λόγω ηλικίας ή λόγω κρυολόγηματος στη μήτρα να επηρεάστηκε ο κύκλος μου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Pixies είπε:

Έχω μια άλλη απορία μια και τώρα έχουμε ξεκινήσει προσπαθείς εμείς εντατικά. Ειχα επαφή τις γόνιμες μέρες μου όπως τις είχα υπολογίσει μόνη μου. Ο κύκλος μου ήταν ρολόι πριν ξεκινήσω τις ελεύθερες επαφές κάθε 28 μέρες. Αλλά όταν ξεκινήσαμε ερχόταν νωρίτερα κάθε μήνα 24 με 28 μέρες ανάλογα. 

Σήμερα είμαι 25η μέρα και εχθές μιας και έχω αγωνία αλλά κανένα σύμπτωμα δυστυχώς έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης που ήταν αρνητικο αλλά ήταν το predictor που έλεγε ότι ανιχνεύει εγκυμοσύνη αλλά την ημέρα της αναμενόμενης περιόδου. Παίζει ρόλο που ήταν αυτό και όχι το early λέτε? 

Συγνώμη για το κατεβατό. Και ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας 

Πρώτα από όλα συμπτώματα δεν είναι απαραίτητο ότι θα έχεις.. 

Εχεις κάνει πολύ νωρίς νομίζω το τεστ.. Κάνε υπομονή και αν έχει καθυστέρηση το κάνεις..

Υ. Γ. Την παράθεση αυτή δεν το είχα γράψει εγώ

Τελικά μου είπε ο γιατρός ότι θα μου τις γράψει τις εξετάσεις αλλά με δυσκόλεψε μέχρι να τον πείσω." 

🤔🤔🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Sirene είπε:

Καλησπέρα και από μένα σε όλους! Εύχομαι σε όλες τις κοπέλες να νιώσουν σύντομα την χαρά της μητρότητας! Από την μεριά μου έχω ήδη μια κόρη 6 ετών και με τον σύζυγό μου δεν κάνουμε ελεύθερα σεξ αλλά με τράβηγμα. Έχουμε αφήσει πίσω το θέμα 2ο παιδί για λόγους υγείας του συζύγου που προέκυψε δυστυχώς όταν η μικρή μας ήταν ενός έτους και μας ταλαιπώρησε 3 χρόνια. Όμως τα χρόνια πέρασαν, είμαστε καλά και το παιδί μεγάλωσε και απολαμβάνει την πλήρη μας αγάπη κι ανταπόκριση σε κάθε επιθυμία της και μεγαλώσα κι εγώ που έφτασα αισίως τα 42. Στο ζητούμενο τώρα. Λοιπόν, από την μεριά μου έχω σταθερό κύκλο τους τελευταίους μήνες 28 - 29 ημερών. Μάλιστα καταγράφω τις περιόδους μου σε μια εφαρμογή "Το Ημερολόγιο μου" και η οποία εφαρμογή μου έστειλε εχθές το μεσημέρι ειδοποίηση "μην ξεχάσετε να καταχωρήσετε την έμμηνο ρήση σας αυτόν τον μήνα". Μπαίνω στο ημερολόγιο και διαπιστώνω ότι βρίσκομαι στην 4η μέρα καθυστέρησης και 33η του κύκλου μου. Μου έχει τύχει μόνο 2 φορές στη ζωή μου να έρθει περίοδος στις 31 μέρες και ήταν μετά τα μπάνια των διακοπών. Όταν το είπα στον άντρα μου μου είπε να πάρουμε τεστ και μου έφερε  Predictor Early. Έκανα λοιπόν το τεστ στις 18.00 το απόγευμα και βγήκε αρνητικό. Ωστόσο κατάλαβα ότι δεν ακολούθησα πιστά τα βήματα. Γιατί το έντυπο έλεγε να βυθίσω το στικ για 5" και μετά να κλείσω το ροζ καπάκι και να το ακουμπήσω σε επίπεδη επιφάνεια με το παράθυρο του αποτελέσματος να φαίνεται και να μετρήσω 3 λεπτά. Εγώ λοιπόν το βύθισα και αφού το έβγαλα συνέχισα να το κρατάω κατακόρυφα χωρίς να κλείσω το καπάκι για 3 λεπτά. Λέτε να έπαιξε ρόλο αυτή η χρήση του τεστ στην αξιοπιστία του αποτελέσματος; Σήμερα είμαι στην 34η μέρα του κύκλου μου και αύριο στην 35η. Δεν μου έχει συμβεί ποτέ ξανά, ίσως να μπαίνω και σε περιεμμηνόπαυση τί να πω. Να επαναλάβω το τεστ γιατί δεν ακολούθησα σωστά τις οδηγίες ή δεν παίζει ρόλο; 

Καλημέρα!! Αρχικά θα σε μαλώσω για το μεγάλωσα... Κι εγώ 42 είμαι και είμαι στις προσπάθειες για το πρώτο το οποίο μπορεί και να μην έρθει ποτέ αλλά αυτό δεν σημαίνει ούτε ότι μεγάλωσα ούτε ότι δεν θα προσπαθήσω τουλάχιστον.. Δεύτερον όπως ξέρουμε όλες πολύ καλά το τράβηγμα δεν είναι μέθοδος αντισύλληψης οπότε ναι υπάρχει περίπτωση να είσαι έγκυος και να μην έδειξε το τεστ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

@Maroulita!, @Pixies, @Ntianaki__o8, @anna90  άντε κορίτσια μου κλείστε τον Αύγουστο με τον ομορφότερο τρόπο!😘💗

Ας αναλάβουν οι υπόλοιπες... εγώ δεν παίζω!!!! Αδιαθετησα..στην ώρα της όπως πάντα!!! Να περάσει το καλοκαίρι και ξανά προς τη δόξα τραβά με εξετάσεις κ έχει ο Θεός...

@Lacostaki 16/9!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια👶 🧚‍♂️:

Ελενακι12: Γεννησε29/6 Κοριτσακι❤️❤️❤️❤️🎊👶

Mariaira: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σαμανη: ΘΕΤΙΚΟ👶

Frogel: Γέννησε κοριτσακι❤️❤️❤️👑 👶

Mt3508: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Tzortzina123: ΘΕΤΙΚΟ ΠΗΤ:23/8👶

Princess28: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:02/9👶

Whatever: ΘΕΤΙΚΟ👶

Xrita: ΘΕΤΙΚΟ 👶

LadyP:ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:17/10👶

gorgona: ΘΕΤΙΚΟ👶

St3llina:ΘΕΤΙΚΟ👶

Fanioko:θετικο👶

Εvie2:ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ 18/10👶

Katerinaki-dm:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Denizz:ΘΕΤΙΚΟ👶

Ελενικον:ΘΕΤΙΚΟ👶

Marba:Θετικο👶

St33:ΘΕΤΙΚΟ👶

Μασα:ΘΕΤΙΚΟ👶   

Eirinik94:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Eiffel:ΘΕΤΙΚΟ👶

Hope19:ΘΕΤΙΚΟ👶   

Kardoula1991:ΘΕΤΙΚΟ👶

Kallina:ΘΕΤΙΚΟ👶

Μασα:👶

Ioannastr:ΘΕΤΙΚΟ👶

BASOULA2:ΘΕΤΙΚΟ👶

Σταυρι:ΘΕΤΙΚΟ👶

Μαρίνα22:ΘΕΤΙΚΟ👶

👶

Alex2016: ?

Marselntina:2/08

Maroulita? :16/09

diana8:17/3

Lacostaki:03/09

I want a baby:22/04

Pangipot:29/2

Sillia:15/2

Αννια27:01/04

Ευάγγελοςτ:21/08

misofeggaro:08/07

Mari84:04/04

     

Lactaki:08/04

Love13:21/05

Smurf88:10/07

Sofia0294:20/03

Tzina819:16/04

PAPA EVA:10/6

Elisa91:16/04

ntinaki83:09/09

A&O:27/08

 

Kostef:?

Αντρεα:31/07

Αννι:10/09

Nicol:06/07

Ntinaki_08:25/8

Clairy:01/09

ζουζουνα*:11/09   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Πρώτα από όλα συμπτώματα δεν είναι απαραίτητο ότι θα έχεις.. 

Εχεις κάνει πολύ νωρίς νομίζω το τεστ.. Κάνε υπομονή και αν έχει καθυστέρηση το κάνεις..

Υ. Γ. Την παράθεση αυτή δεν το είχα γράψει εγώ

Τελικά μου είπε ο γιατρός ότι θα μου τις γράψει τις εξετάσεις αλλά με δυσκόλεψε μέχρι να τον πείσω." 

🤔🤔🤔

Ναι έκανα πολύ νωρίς οντως αλλά δεν ξέρω ένιωσα ότι κάτι κάναμε. Τελικά μάλλον όχι γιατί το πρωί ξύπνησα με πόνο στη μέση που για μένα σημαινει ότι θα αδιαθετησω σήμερα αύριο. 🤗🤗 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα!! Αρχικά θα σε μαλώσω για το μεγάλωσα... Κι εγώ 42 είμαι και είμαι στις προσπάθειες για το πρώτο το οποίο μπορεί και να μην έρθει ποτέ αλλά αυτό δεν σημαίνει ούτε ότι μεγάλωσα ούτε ότι δεν θα προσπαθήσω τουλάχιστον.. Δεύτερον όπως ξέρουμε όλες πολύ καλά το τράβηγμα δεν είναι μέθοδος αντισύλληψης οπότε ναι υπάρχει περίπτωση να είσαι έγκυος και να μην έδειξε το τεστ

Καλά κάνεις και με μαλώνεις! Γιατί πριν 2 χρόνια η ξαδέρφη μου έμεινε έγκυος στο τρίτο της γιο και ήταν 43 έγινε με τράβηγμα! Επίσης έμαθα εχθές ότι η αδερφή της κουμπάρας μου είναι 4,5 μηνών έγκυος και έχουμε την ίδια ηλικία εκείνη όμως το επιδίωκε. Ωστόσο επανέλαβα το τεστ και δεν είμαι. Θα περιμένω άλλες δύο μέρες και αν δεν έρθει θα πάω να κάνω χοριακή και μετά γυναικολόγο.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Maroulita! είπε:

Ας αναλάβουν οι υπόλοιπες... εγώ δεν παίζω!!!! Αδιαθετησα..στην ώρα της όπως πάντα!!! Να περάσει το καλοκαίρι και ξανά προς τη δόξα τραβά με εξετάσεις κ έχει ο Θεός...

@Lacostaki 16/9!!!!

Δεν πειράζει maroulita μου! Τον επόμενο μήνα μαζί θα αναρτήσουμε το θετικό τεστακι!

Σκέφτομαι πάντως κι εγώ να πω στον γιατρό να μου γράψει μερικές εξετάσεις. Αν και του το ζήτησα τον περασμένο μήνα και μου απάντησε ότι δεν χρειάζεται. Μου είπε απλά να χαλαρώσω αλλά εγώ πλέον δεν μπορώ. Σκέφτομαι χίλια δυο πράγματα! Εσύ τι εξετάσεις θέλεις να κάνεις κορίτσι μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Δεν πειράζει maroulita μου! Τον επόμενο μήνα μαζί θα αναρτήσουμε το θετικό τεστακι!

Σκέφτομαι πάντως κι εγώ να πω στον γιατρό να μου γράψει μερικές εξετάσεις. Αν και του το ζήτησα τον περασμένο μήνα και μου απάντησε ότι δεν χρειάζεται. Μου είπε απλά να χαλαρώσω αλλά εγώ πλέον δεν μπορώ. Σκέφτομαι χίλια δυο πράγματα! Εσύ τι εξετάσεις θέλεις να κάνεις κορίτσι μου;

Εμείς έχουμε θέμα με το σπέρμα μας!

Οι δικές μου ορμονικές εξετάσεις ηταν οκ κ σαλπιγγογραφια το ίδιο! (Τις εκανα Φεβρουάριο)

Εκανε κ ο άντρας μου ενα σπερμοδιαγραμμα οπου η κινητικότητα και η μορφολογία ήταν λίγο χαλια κ ενώ πήραμε φόρα μας έκοψε η καραντίνα, έφυγε ο γιατρός του γιατι διορίστηκε στο δημόσιο, μας πήρε λίγο από κάτω (λίγο παραπάνω τον σύζυγο) οπότε είπαμε να ηρεμήσουμε κ από Σεπτέμβριο να το ξαναπιασουμε..Μας μένει επαναληπτικό σπερμοδιαγραμμα, καλλιέργεια και του είπε να κάνει και ένα τριπλεξ παρόλο που εξετάστηκε για κιρσοκήλη κ δεν βρέθηκε κάτι!!

Κ μένα την πρώτη φορά μου είπε η γυναικολόγος το ίδιο, δεν χρειάζεται, χαλαρωστε κτλ αλλά στην επόμενη επίσκεψη με καθοδήγησε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Litsadi είπε:

Εύχομαι να τα καταφέρεις και να έχεις ένα θετικό τεστ σε λίγες 🥳

Μακάρι 🥰🥰 δεν έχω άλλα παιδιά θα είναι το πρώτο μου και ανυπομονώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Δεν πειράζει maroulita μου! Τον επόμενο μήνα μαζί θα αναρτήσουμε το θετικό τεστακι!

Σκέφτομαι πάντως κι εγώ να πω στον γιατρό να μου γράψει μερικές εξετάσεις. Αν και του το ζήτησα τον περασμένο μήνα και μου απάντησε ότι δεν χρειάζεται. Μου είπε απλά να χαλαρώσω αλλά εγώ πλέον δεν μπορώ. Σκέφτομαι χίλια δυο πράγματα! Εσύ τι εξετάσεις θέλεις να κάνεις κορίτσι μου;

Κι εγώ κορίτσια θα ζητήσω κι αλλες εξετάσεις. Θέλω να δω την προγεστερονη και τα οιστρογόνα  μου, τα υπόλοιπα τα έχω δει νομίζω. (Λαμβανω αγωγη για υψηλη προλακτινη και χαπια για θυρεοειδή) Επίσης λέω να ζητήσω να κάνω σαλπιγγογραφια έτσι για να δω τι γίνεται εκεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...