Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αυχενική διαφάνεια


Recommended Posts

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Αληθεια;;; 540€ που παει το αιμα στην Αμερικη;;ειναι αντι για αμνιο;Κανεις πρωτα αυχενικη και αν δουνε θεμα ,τοτε κανεις το panorama? Για πες μας ρε κοριτσι να ειμαστε γενικως προετοιμασμενες :-)

Αν δεν κάνω λάθος δεν ενδείκνυται για δίδυμες κυήσεις. Διάβασα πως δεν είναι έγκυρα τα αποτελέσματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/7/2020 at 7:46 ΠΜ, ο/η Eiffel είπε:

Καλημέρα σας.

Ήθελα να ρωτήσω εάν κάποια κοπέλα είχε άσχημη αυχενική διαφάνεια και όλα τελικά πήγαν καλά με υγιές μωρό.

Έχω κακά ποσοστά στις τρισωμιες 21 και 13. Δεν μου έβγαλε και προεκλαμψία καλή σχετικά.

 

Καλησπέρα, σου ευχομαι να έχεις πολύ καλά νέα από τη τροφοβλαστη και όλα να πάνε καλά, μην αγχώνεσαι, υπάρχουν περιστατικά, κοπέλα που η αυχενικη ήταν τέλεια, το μωρό υγιέστατο και όταν της πήραν αίμα της έβγαλε ότι είχε πολλές πιθανότητες για τρισωμια 21, έκανε nipt test και το μωρό είναι υγιέστατο, η κοπέλα είναι 38 γιαυτό τις έβγαλε αυξημένα ποσοστά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/7/2020 at 2:13 ΜΜ, ο/η Nefeliap είπε:

Αληθεια;;; 540€ που παει το αιμα στην Αμερικη;;ειναι αντι για αμνιο;Κανεις πρωτα αυχενικη και αν δουνε θεμα ,τοτε κανεις το panorama? Για πες μας ρε κοριτσι να ειμαστε γενικως προετοιμασμενες :-)

Γύρω τα 500€ ήταν το απλό, που ελέγχει τα βασικά σύνδρομα που εξετάζει και η αυχενικη με την papp-a. Όσο περισσότερα ελεγχεις τόσο ανεβαίνει η τιμή. Εμείς κάναμε το πλήρες πακέτο που έχει μέσα και για φυλετικά χρωμοσώματα και μικροελλειψεις κλπ. Πήγε γύρω στο 1000αρικο αν θυμάμαι καλά. Αλλά κάθε χρόνο πέφτουν οι τιμές. Σε αυτό που έστειλες είδα ότι κάνουν από την 10η εβδομάδα. Μου φαίνεται πολύ νωρίς αλλά μακάρι, προχωράει με ταχύτατους ρυθμούς η επιστήμη! Κάνουν και για δίδυμη κύηση. Ίσως να πέφτει ελάχιστα η αξιοπιστία αλλά όχι τόσο ώστε να μην αξίζει. Εξ άλλου αν βρουν κάτι ύποπτο κάνεις οπωσδήποτε και αμνιο ή τροφοβλαστη.

@Eiffel σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είναι όλα τέλεια στο αποτέλεσμα που περιμένεις! Είναι δύσκολη η αναμονή αλλά θα νιώσεις υπέροχα όταν πάρεις τα καλα αποτελέσματα στα χερια σου ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Γύρω τα 500€ ήταν το απλό, που ελέγχει τα βασικά σύνδρομα που εξετάζει και η αυχενικη με την papp-a. Όσο περισσότερα ελεγχεις τόσο ανεβαίνει η τιμή. Εμείς κάναμε το πλήρες πακέτο που έχει μέσα και για φυλετικά χρωμοσώματα και μικροελλειψεις κλπ. Πήγε γύρω στο 1000αρικο αν θυμάμαι καλά. Αλλά κάθε χρόνο πέφτουν οι τιμές. Σε αυτό που έστειλες είδα ότι κάνουν από την 10η εβδομάδα. Μου φαίνεται πολύ νωρίς αλλά μακάρι, προχωράει με ταχύτατους ρυθμούς η επιστήμη! Κάνουν και για δίδυμη κύηση. Ίσως να πέφτει ελάχιστα η αξιοπιστία αλλά όχι τόσο ώστε να μην αξίζει. Εξ άλλου αν βρουν κάτι ύποπτο κάνεις οπωσδήποτε και αμνιο ή τροφοβλαστη.

@Eiffel σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είναι όλα τέλεια στο αποτέλεσμα που περιμένεις! Είναι δύσκολη η αναμονή αλλά θα νιώσεις υπέροχα όταν πάρεις τα καλα αποτελέσματα στα χερια σου ❤

Αα οκ καταλαβα ωραια σε ευχαριστώ πολυ !! Καλημέρα και καλη εβδομαδα σε ολες !!!@Eiffelανυπομονουμε και συμπασχουμε με την αγωνια σου ,οπως καταλαβαινεις 100% !! Να μας πεις τα ευχαριστα ευχομαι να μη παρει πολυ καιρο να βγουνε ,ωστε να μη μενεις με αγωνια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Eiffel είπε:

Κορίτσια μου είναι καλά τα αποτελέσματα!!! Βγήκαν νωρίτερα!!!

Συγχαρητήρια !!! Πάρε μια βαθιά ανάσα τώρα, χάιδεψε την κοιλιτσα σου κ χαμογέλασε!!! Τι φύλο είναι το μικρό σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Eiffel είπε:

Κορίτσια μου είναι καλά τα αποτελέσματα!!! Βγήκαν νωρίτερα!!!

Μπράβο κορίτσι μου! Σε είχα στο μυαλό μου όλη μέρα κι ευχόμουν να είναι όλα καλά! Ηρέμησε τώρα και απόλαυσε το! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Spyroula είπε:

Συγχαρητήρια !!! Πάρε μια βαθιά ανάσα τώρα, χάιδεψε την κοιλιτσα σου κ χαμογέλασε!!! Τι φύλο είναι το μικρό σας;

Ευχαριστώ πολύ! Αγοράκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Marba είπε:

Μπράβο κορίτσι μου! Σε είχα στο μυαλό μου όλη μέρα κι ευχόμουν να είναι όλα καλά! Ηρέμησε τώρα και απόλαυσε το! 

Ευχαριστώ πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Eiffel είπε:

Κορίτσια μου είναι καλά τα αποτελέσματα!!! Βγήκαν νωρίτερα!!!

Αχ τι τέλεια!!!! Λίγο κράτησε η αγωνία! Πετάμε τώρα! Γιούπι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eiffel είπε:

Κορίτσια μου είναι καλά τα αποτελέσματα!!! Βγήκαν νωρίτερα!!!

Είδες, όλα καλά ήταν, μια άσχημη ανάμνηση θα σου μείνει μόνο!

Στον ίδιο γιατρό έκανες την εξέταση, στο ιατρείο του;

Και τώρα είσαι σίγουρη ότι δεν έχει και κανένα άλλο σύνδρομο... Κοιτάς μόνο μπροστά! 💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eiffel είπε:

Κορίτσια μου είναι καλά τα αποτελέσματα!!! Βγήκαν νωρίτερα!!!

Τελειαααααα!!!!!!!! Άντε με το καλό κοπέλα μου !!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eiffel είπε:

Κορίτσια μου είναι καλά τα αποτελέσματα!!! Βγήκαν νωρίτερα!!!

Δόξα τω θεώ! Αχ κοριτσάκι μου τι αγωνία πέρασες! Σε σκεφτόμουν τόσο πολύ σήμερα! Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο χάρηκα! Η Παναγία να προστατεύει τον μωράκι σου πάντα και με το καλό να το πάρεις στην αγκαλιά σου!💗💗💗💗💗💗💗💗💗💗💗💗💗💗💗💗

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η wild lavender είπε:

Είδες, όλα καλά ήταν, μια άσχημη ανάμνηση θα σου μείνει μόνο!

Στον ίδιο γιατρό έκανες την εξέταση, στο ιατρείο του;

Και τώρα είσαι σίγουρη ότι δεν έχει και κανένα άλλο σύνδρομο... Κοιτάς μόνο μπροστά! 💜

Ναι!!! Σε ευχαριστώ πολυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Δόξα τω θεώ! Αχ κοριτσάκι μου τι αγωνία πέρασες! Σε σκεφτόμουν τόσο πολύ σήμερα! Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο χάρηκα! Η Παναγία να προστατεύει τον μωράκι σου πάντα και με το καλό να το πάρεις στην αγκαλιά σου!💗💗💗💗💗💗💗💗💗💗💗💗💗💗💗💗

 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου κι εσύ όλα τα καλά εύχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Τελειαααααα!!!!!!!! Άντε με το καλό κοπέλα μου !!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σε ευχαριστώ πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι το στρες που πέρασα να μην το περάσει καμία μανούλα και μακάρι εάν είναι κάποια άλλη κοπέλα στη θέση που ήμουν να μάθει άμεσα τα καλά νέα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Eiffel είπε:

Κορίτσια μου είναι καλά τα αποτελέσματα!!! Βγήκαν νωρίτερα!!!

Αντε μπραβο ! Αν και το πιστευαμε ολες καταβαθος να ξερεις !!αντε να ηρεμησεις τωρα κοριτσι..τραβηξες ζορι πωπω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Αντε μπραβο ! Αν και το πιστευαμε ολες καταβαθος να ξερεις !!αντε να ηρεμησεις τωρα κοριτσι..τραβηξες ζορι πωπω 

Ήταν όντως πολύ ζορικα. Εσύ πότε με το καλό η αυχενική; Καλά αποτελέσματα εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Eiffel είπε:

Κορίτσια μου είναι καλά τα αποτελέσματα!!! Βγήκαν νωρίτερα!!!

Αχ βρε κοπέλα μου μπράβοο!! Τι ωραία νέα!!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Eiffel είπε:

Κορίτσια μου είναι καλά τα αποτελέσματα!!! Βγήκαν νωρίτερα!!!

Μπράβο κοριτσι μου!!!Με το καλο να δεχτεις το αγοράκι σου!!!😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Eiffel είπε:

Ήταν όντως πολύ ζορικα. Εσύ πότε με το καλό η αυχενική; Καλά αποτελέσματα εύχομαι!

Ευχαριστω κοριτσακι μου εγώ σε  4 βδομαδες εχω :-) να πας διακοπουλες τωρα να ηρεμησεις κ να περασεις τελεια!σε αφηνει ο γιατρος σου φανταζομαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...