Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο ΙΟΥΛΗΣ πρώτου φύγει σε όλες τις κοιλίτσες θαυματάκια θα αφήσει ❤😇🤞🤰❤


Άντρεα

Recommended Posts

στις πριν 26 λεπτά, ο/η ζουζουνα* είπε:

είχα κάνει το ίδιο στο 3ο μου παιδάκι αλλά δεν θυμάμαι...στις οδηγίες δείχνει ότι δεν θα πρέπει να υπάρχει κανονικά καμία γραμμή πριν το κάνεις...σε μένα υπήρχε είδη το πλην 

Αν λέει έτσι στις οδηγίες άρα μάλλον κάτι συμβαίνει. Μήπως είναι ελλατωματικο; Κάνε κάποιο άλλο καλύτερα!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 803
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Όχι βρε κορίτσι μου! Μην σκέφτεσαι τέτοια πράγματα! Εγώ ξέρεις πόσα κιλά είχα πάρει μέχρι την 32η; 2! Κι όπως είδες το μωρό μου ήταν τροφαντο! Συμφωνώ με τον άντρα σου να πας σε ιδιώτη! Είναι κρίμα να στεναχωριέσαι. Μόνο έτσι θα ηρεμήσεις και θα μπορέσεις να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου!💗

Σκέψου κ τωρα σε ιδιωτικό πηγαμε . Αλλα αυτός π εκανε τν υπερηχο μ φανηκε εκπαιδευομενος να το πω? Τεσπα η γυναικολογος ελλαδα μ ειπε οτι τα νούμερα της φάνηκαν φυσιολογικα αλλα φυσικά δε μπορεί ν ξερει αν δε με δει η ίδια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Σκέψου κ τωρα σε ιδιωτικό πηγαμε . Αλλα αυτός π εκανε τν υπερηχο μ φανηκε εκπαιδευομενος να το πω? Τεσπα η γυναικολογος ελλαδα μ ειπε οτι τα νούμερα της φάνηκαν φυσιολογικα αλλα φυσικά δε μπορεί ν ξερει αν δε με δει η ίδια 

Να μην αγχώνεσαι για τίποτε... Εμένα στο νοσοκομείο την 39η εβδομαδα μου έβγαζαν το μωρό 3.850 και έπρεπε να πάω νοσοκομείο πριν τις 40 να γεννήσω πιο γρηγορα γιατί είναι μεγαλώσομο για το σωματοτυπο μου.... ΤΕΛΙΚΆ??? Έσπασαν τα νερά μου από μόνα τους 40εβδομάδων και 1 ημέρας και το αγοράκι μου γεννήθηκε 3,268 χεχεχε αλλά γεννήθηκε πολύ ψηλός....από τον μπαμπά του πήρε.... :) ευτυχώς δηλαδή χεχεχε μην αγχώνεστε για τίποτα... Ο Θεός είναι μεγάλος και θα βοηθήσει.... :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Ελενάκι μου πως είσαι κορίτσι μου; Την παλεύεις με δύο ζουζουνακια;💗💗💗💗💗💗💗💗

Είμαι πολύ καλά δόξα το θεό εσύ πως είσαι κούκλα μου??? Ναι αλλά πολύ κούραση κ χρόνος ελάχιστος για ξεκουράσει είναι δύσκολο με. Δύο παιδάκια αλλά μου αρέσει πολύ ☺️☺️☺️ακόμα δεν μπορώ να πιστέψω πως πλέον έχω κ δεύτερο παιδάκι.... Αλλά οταν βλέπω τον γιο μου να φιλάει την μικρή να την αγκαλιάζει να με βοηθάει με το μωρό λιώνω λιώνω λιώνω ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Σκέψου κ τωρα σε ιδιωτικό πηγαμε . Αλλα αυτός π εκανε τν υπερηχο μ φανηκε εκπαιδευομενος να το πω? Τεσπα η γυναικολογος ελλαδα μ ειπε οτι τα νούμερα της φάνηκαν φυσιολογικα αλλα φυσικά δε μπορεί ν ξερει αν δε με δει η ίδια 

Ένας εκπαιδευομενος την 35 εβδομάδα μου έβγαλε το μωρό 3700 γραμμάρια, 700 πάνω από την προηγούμενη φορά. Δηλαδή μέσα σε 2 εβδομάδες ότι πήρε 700 γραμμάρια. Και μετά μου έλεγε ότι έχει μεγάλο κεφάλι και αν έχει ο άντρας μου μεγάλο κεφάλι. Του είπα κ εγώ ότι είναι κεφάλας αλλά το κεφάλι του είναι κανονικό 😂😂😂. Όλα καλά με το μωρό όταν είδα το δικό μου γιατρό ξανά σε 2 εβδομάδες το μωρό ήταν τότε 3700 οπότε έκανε λάθος ο εκπαιδευομενος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Αν λέει έτσι στις οδηγίες άρα μάλλον κάτι συμβαίνει. Μήπως είναι ελλατωματικο; Κάνε κάποιο άλλο καλύτερα!💗

δεν έχω άλλο έτσι κι αλλιώς τώρα την άλλη βδομάδα. στις οδηγίες δεν λέει κάτι μόνο να έχει εμφανιστεί η γραμμή ελέγχου το άλλο και καλά είναι άσπρο αν είσαι έγκυος βγαίνει συν αν όχι πλην

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η ζουζουνα* είπε:

δεν έχω άλλο έτσι κι αλλιώς τώρα την άλλη βδομάδα. στις οδηγίες δεν λέει κάτι μόνο να έχει εμφανιστεί η γραμμή ελέγχου το άλλο και καλά είναι άσπρο αν είσαι έγκυος βγαίνει συν αν όχι πλην

Τότε εύχομαι να κρατάς στα χέρια σου ένα θετικό τεστακι την άλλη εβδομάδα! Θα περιμένουμε με χαρά να μας στείλεις την φωτογραφία!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ζουζουνα* είπε:

μήπως ξέρει κάποια να μου πει?Στο μήνυμα μου

Κορίτσι μου για τα συγκεκριμένα τεστ δεν ξέρω να σου πω αυτό που ξέρω όμως είναι ότι η γραμμή εμφανίζεται στο παράθυρο ελέγχου για να ξέρεις ότι το έκανες σωστά οπότε αν η γραμμή υπάρχει από πριν πως μπορείς να ξέρεις αν το έκανες σωστά ή όχι;; γράφει στις οδηγίες ότι υπάρχει η γραμμή από την αρχή;; γιατί αν δεν το γράφει προφανώς είναι ελλατωματικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Ένας εκπαιδευομενος την 35 εβδομάδα μου έβγαλε το μωρό 3700 γραμμάρια, 700 πάνω από την προηγούμενη φορά. Δηλαδή μέσα σε 2 εβδομάδες ότι πήρε 700 γραμμάρια. Και μετά μου έλεγε ότι έχει μεγάλο κεφάλι και αν έχει ο άντρας μου μεγάλο κεφάλι. Του είπα κ εγώ ότι είναι κεφάλας αλλά το κεφάλι του είναι κανονικό 😂😂😂. Όλα καλά με το μωρό όταν είδα το δικό μου γιατρό ξανά σε 2 εβδομάδες το μωρό ήταν τότε 3700 οπότε έκανε λάθος ο εκπαιδευομενος! 

😆😆😆😆😆😆😆 Αυτό το ότι είναι κεφάλας αλλά το κεφάλι του είναι κανονικό πολύ μου άρεσε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ελενακι12 είπε:

Είμαι πολύ καλά δόξα το θεό εσύ πως είσαι κούκλα μου??? Ναι αλλά πολύ κούραση κ χρόνος ελάχιστος για ξεκουράσει είναι δύσκολο με. Δύο παιδάκια αλλά μου αρέσει πολύ ☺️☺️☺️ακόμα δεν μπορώ να πιστέψω πως πλέον έχω κ δεύτερο παιδάκι.... Αλλά οταν βλέπω τον γιο μου να φιλάει την μικρή να την αγκαλιάζει να με βοηθάει με το μωρό λιώνω λιώνω λιώνω ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Αχ Ελενάκι μου αυτή όμως είναι ευχάριστη κούραση! Κι όταν τα βλέπεις αγκαλιά τι πιο όμορφο! Πάντως θα γίνει ο προστάτης της αργότερα θα δεις! Δεν θα τολμάει κανένας να πειράξει την αδερφούλα του! Όσο για εμένα τα ίδια κορίτσι μου. Ασχολούμαι με το σπίτι συνεχώς. Αλλά ολο κάτι κάνω και όλα πίσω μένω! Δεν βοηθάει κι ο καιρός να πάμε για κανένα μπανάκι να ξεφύγουμε λίγο!

Υ.Γ. Να δώσεις μια αγκαλιά κι από μένα στα ζουζουνακια σου τα όμορφα!🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσι μου για τα συγκεκριμένα τεστ δεν ξέρω να σου πω αυτό που ξέρω όμως είναι ότι η γραμμή εμφανίζεται στο παράθυρο ελέγχου για να ξέρεις ότι το έκανες σωστά οπότε αν η γραμμή υπάρχει από πριν πως μπορείς να ξέρεις αν το έκανες σωστά ή όχι;; γράφει στις οδηγίες ότι υπάρχει η γραμμή από την αρχή;; γιατί αν δεν το γράφει προφανώς είναι ελλατωματικο

όχι στις οδηγίες δεν λέει κάτι ότι πρέπει να υπάρχει γραμμή!!Καλημέρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημλερα κορίτσια! Βσφτισαμε χθες το ανιψακι μου και εχει 2 μερες τρεχαμε για προετοιμασίες! Ευχομαι να είστε όλες καλα❤

στις πριν 1 ώρα, ο/η ζουζουνα* είπε:

όχι στις οδηγίες δεν λέει κάτι ότι πρέπει να υπάρχει γραμμή!!Καλημέρα!!!

Καλυτερα να πάρεις ακόμη ένα για να είσαι σίγουρη για το αποτελεσμα κορίτσι μου! Το έκανες όμως? Τι έδειξε?

Κορίτσια εγω έχω μια χαζη απορία😜 συμβαίνει και σε άλλες να πριζεται ή να πονάει μόνο το 1 απο τα 2 στηθη? Είναι φυσιολογικό ή πρεπει βα το ψάξω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Άντρεα είπε:

Καλημλερα κορίτσια! Βσφτισαμε χθες το ανιψακι μου και εχει 2 μερες τρεχαμε για προετοιμασίες! Ευχομαι να είστε όλες καλα❤

Καλυτερα να πάρεις ακόμη ένα για να είσαι σίγουρη για το αποτελεσμα κορίτσι μου! Το έκανες όμως? Τι έδειξε?

Κορίτσια εγω έχω μια χαζη απορία😜 συμβαίνει και σε άλλες να πριζεται ή να πονάει μόνο το 1 απο τα 2 στηθη? Είναι φυσιολογικό ή πρεπει βα το ψάξω?

Καλημέρα!!! Να σας ζήσει και να το δείτε όπως επιθυμείτε!!! 

Κορίτσια και εγώ έκλεισα ξανά για γάμο βάφτιση το Σεπτέμβρη αλλά με αυτά που ακούω φοβάμαι ότι δε θα γίνει κ αυτό... 

@ζουζουνα* νομίζω έφαγα μια φλασια πρέπει πριν κάποιους μήνες να το είχα πάρει κ εγώ αυτό το τεστ. Νομίζω είχε τη γραμμή στο μεγάλο παράθυρο. Αλλά έγκυος δεν ήμουν οπότε δε βγήκε ποτέ δεύτερη γραμμή κ δεν ασχολήθηκα άλλο. Δεν έχω κάνει κ πολλά από αυτά τα τεστ κ δεν ήξερα τη διαφορά με τα άλλα. Παράγγειλα τώρα πάλι από εμπει one-step ταινίες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/7/2020 at 9:23 ΠΜ, ο/η Frogel είπε:

Καλημέρα αγαπημένη..αυτό είναι τέλειο κι εγώ έτσι ακριβώς ήμουν..σκέψου ότι όταν διενυα τον πέμπτο μου ελεγε ο κόσμος ότι αδυνάτισα δεν καταλάβαιναν καν ότι είμαι έγκυος χαχαχαχαχα..το δεύτερο τρίμηνο ήταν η καλύτερη μου δεν έκατσα στον κωλο μου λεπτό..και τώρα δλδ απλά κουράζομαι λίγο πιο εύκολα..όσο για το κατούρημα να ξέρεις μόνο θα αυξάνεται εγώ σηκώνομαι τη νύχτα 5-7 φορες..φυσιολογικά πάω απλά εγώ ρωτούσα το γιατρό μπας και γεννήσω πριν την Πητ αλλά αυτός λέει δεν νομίζει..όποτε θέλει ας έρθει η μπουμπούκα...καρότσι πήρα της carello εγώ το m28 3σε1 πολύ γερό και εύκολο φαίνεται ήταν στα 450ε..μου πρότεινε την μάρκα ξαδέρφη μου που έχει 4παιδια όποτε την άκουσα χαχαχαχαχαχα...σε ποιο μήνα είσαι εσύ τώρα αγαπημένη??

Καλημέραα

Καλό σκ!! Θα πάτε για μπανάκι σήμερα; Εγώ περιμένω τον άντρα μου να έρθει να πάμε παραλία με κάτι φίλους μας 😄

Σου έλεγαν ότι αδυνάτισες κι όλας χαχαχ απίστευτο 🤣🤣 κι εγώ έτσι δεν είχα μεγάλη κοιλιά, χθες εντωμεταξύ με είδε η θεία μου κ είπε το ίδιο, δεν έχεις πάρει τπτ μου λέει μόνο κοιλιά έχεις..είσαι πιο αδύνατη από πριν μου λέει 😆 το μόνο που με αγχώνει είναι αν μεγαλώνει καλά το μωράκι, θα πάω την Τετάρτη και θα το δω 😊😊 Εσύ πας κάθε εβδομάδα τώρα στο γιατρό;

Ααχχ αυτό με το κατούρημα δύσκολο, τώρα φαντάσου σηκώνομαι 2-3, αν σηκώνομαι 5-6 μετά πάει θα χάσουμε τον ύπνο μας από τώρα..αλλά χαλάλι 😄🥰🍼

34εβδ είμαι τώρα, σε λιγότερο από 2 εβδομάδες μπαίνω στο μήνα μου!! Πλησιάζω κι εγώ 😍 Και θα φύγουμε διακοπές Λευκάδα αυτή την Πέμπτη για 1 εβδομάδα, οπότε θα περάσουν πολύ γρήγορα οι μέρες!! Η αλήθεια είναι ότι ανυπομονώ να γεννήσω, και εύχομαι κι εγώ να μην πάρει όλο το μήνα να σου πω την αλήθεια, αλλά αν πάει κληρονομικά και η μαμά μου και η αδερφή μου γέννησαν 39+κάτι το πρώτο παιδί οπότε μάλλον θα τον πάρω χαχαχ 😄 Ανυπομονείς κι εσύ τώρα να το πάρεις αγκαλίτσα ε;;

Ωραίο φάνηκε το καρότσι και καλή τιμή! Εμείς γυρίσαμε 2 μέρες τώρα τα μαγαζιά και θα πάμε σήμερα να πάρουμε μάλλον το inglesina που το βρήκαμε ετοιμοπαράδοτο..σκεφτόμουν κ το aptica αλλά το περιμένουν σε καναδυο εβδομάδες και αγχώνομαι λίγο γιατί ήδη το αφήσαμε τελευταία στιγμή περιμένοντας τις εκπτώσεις..οπότε προτιμώ να πάρω κάποιο ετοιμοπαράδοτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Evie2 είπε:

Έστειλα στη γυναικολογο στην Ελλάδα κ θα περιμένω τώρα να με πάρουν οπόταν με πάρουν από το νοσοκομείο να δούμε.  Μ ειπε ο σύντροφος μ να πάμε κ σε άλλο ιδιωτικο αν θέλω.  Παιδια μεχρι π σκέφτηκα ότι εγω φταίω π δε μπορω ν φαω πολυ κ φουσκωνω κατευθειαν κ γιαυτο μέχρι τώρα έχω πάρει μονο 6 κιλα. 

Αγάπη καλημέρα μην αγχώνεσαι.. αυτές οι μετρήσεις είναι στο περίπου και πάντα έχουν απόκλιση!! Τώρα είδα τον υπέρηχο που είχα κάνει στις 26εβδ ακριβώς, το μωράκι ήταν 863γρ..κοντά δηλαδή..μας έχει πει ότι το μωράκι μας είναι στο μέσο όρο κ προς τα πάνω, και ότι είναι ψηλόλιγνο..αυτό το είδε από τη μέτρηση του μηριαίου οστού που έβγαινε 1 εβδομάδα μεγαλύτερη,άρα είναι ψηλό, και το στομάχι που έβγαινε λίγες μέρες μικρότερο άρα έχει αδύνατη κοιλιά..κι εσένα λογικά αυτό θα σημαίνει το μικρότερο στομάχι, ότι είναι αδύνατο!! Κ ούτως ή άλλως το κάθε μωρό έχει δικό του ρυθμό ανάπτυξης, μπορεί να πας την άλλη φορά και να έχει πάρει παραπάνω βάρος απ’όσο θα περιμένατε...εγώ σου λέω κάνε έναν ακόμη υπέρηχο, αν και να ξέρεις το κάθε μηχάνημα κάνει διαφορετικές μετρήσεις!

Επίσης και να μην τρως κακό στον εαυτό σου κάνεις😄 το μωράκι αυτά που θέλει από σένα τα παίρνει, εσύ απλά δεν τα αναπληρώνεις...κι εγώ είμαι 34εβδ κ έχω πάρει 7 κιλά δεν παίζει ρόλο αυτό..η μαμά μου μέχρι που γέννησε την αδερφή μου είχε πάρει 5κιλά μόνο, δηλαδή έχασε κι όλας, κ η αδερφή μου γεννήθηκε στις 38εβδ 3κιλά!! 6 κιλά τα θεωρώ φυσιολογικά για 27εβδ, αν σκεφτείς ότι μέχρι το τέλος λένε ότι τα 9-12 είναι τέλεια!! Οπότε μην σκέφτεσαι καθόλου ότι φταις εσύ σε κάτι και μην αγχώνεσαι για το τι σου λέει ο καθένας..κάνε καναν υπέρηχο ακόμα στο δημόσιο που θα σε πάνε και κάτσε να δεις τι θα σ πει κ η γιατρός σου στην Ελλάδα(που βέβαια αν σε μέτραγε αυτή στο ιατρείο της μπορεί να έβγαζε κ διαφορετικά αποτελέσματα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Ένας εκπαιδευομενος την 35 εβδομάδα μου έβγαλε το μωρό 3700 γραμμάρια, 700 πάνω από την προηγούμενη φορά. Δηλαδή μέσα σε 2 εβδομάδες ότι πήρε 700 γραμμάρια. Και μετά μου έλεγε ότι έχει μεγάλο κεφάλι και αν έχει ο άντρας μου μεγάλο κεφάλι. Του είπα κ εγώ ότι είναι κεφάλας αλλά το κεφάλι του είναι κανονικό 😂😂😂. Όλα καλά με το μωρό όταν είδα το δικό μου γιατρό ξανά σε 2 εβδομάδες το μωρό ήταν τότε 3700 οπότε έκανε λάθος ο εκπαιδευομενος! 

Χαχαχα θεά, δεν έχω άλλες αντιδράσεις αλλά γέλασα πολύ με αυτό που του είπες 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Αγάπη καλημέρα μην αγχώνεσαι.. αυτές οι μετρήσεις είναι στο περίπου και πάντα έχουν απόκλιση!! Τώρα είδα τον υπέρηχο που είχα κάνει στις 26εβδ ακριβώς, το μωράκι ήταν 863γρ..κοντά δηλαδή..μας έχει πει ότι το μωράκι μας είναι στο μέσο όρο κ προς τα πάνω, και ότι είναι ψηλόλιγνο..αυτό το είδε από τη μέτρηση του μηριαίου οστού που έβγαινε 1 εβδομάδα μεγαλύτερη,άρα είναι ψηλό, και το στομάχι που έβγαινε λίγες μέρες μικρότερο άρα έχει αδύνατη κοιλιά..κι εσένα λογικά αυτό θα σημαίνει το μικρότερο στομάχι, ότι είναι αδύνατο!! Κ ούτως ή άλλως το κάθε μωρό έχει δικό του ρυθμό ανάπτυξης, μπορεί να πας την άλλη φορά και να έχει πάρει παραπάνω βάρος απ’όσο θα περιμένατε...εγώ σου λέω κάνε έναν ακόμη υπέρηχο, αν και να ξέρεις το κάθε μηχάνημα κάνει διαφορετικές μετρήσεις!

Επίσης και να μην τρως κακό στον εαυτό σου κάνεις😄 το μωράκι αυτά που θέλει από σένα τα παίρνει, εσύ απλά δεν τα αναπληρώνεις...κι εγώ είμαι 34εβδ κ έχω πάρει 7 κιλά δεν παίζει ρόλο αυτό..η μαμά μου μέχρι που γέννησε την αδερφή μου είχε πάρει 5κιλά μόνο, δηλαδή έχασε κι όλας, κ η αδερφή μου γεννήθηκε στις 38εβδ 3κιλά!! 6 κιλά τα θεωρώ φυσιολογικά για 27εβδ, αν σκεφτείς ότι μέχρι το τέλος λένε ότι τα 9-12 είναι τέλεια!! Οπότε μην σκέφτεσαι καθόλου ότι φταις εσύ σε κάτι και μην αγχώνεσαι για το τι σου λέει ο καθένας..κάνε καναν υπέρηχο ακόμα στο δημόσιο που θα σε πάνε και κάτσε να δεις τι θα σ πει κ η γιατρός σου στην Ελλάδα(που βέβαια αν σε μέτραγε αυτή στο ιατρείο της μπορεί να έβγαζε κ διαφορετικά αποτελέσματα)

Σε ευχαριστώ πολυ κοπελα μ είμαι πιο ηρεμη σμρ . Πραγματικά θεωρώ ότι το κοριτσάκι μ είναι μια χαράαα. Μπορεί μεχρι ν κανω τον επόμενο να έχει πάρει απότομα. Κ στην τελική δεν κανουμε όλες μεγάλα μωράκια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσιααα.. @Lacostaki θα με βάλεις στο τυχερό πινακάκι και εμένα στις 4 Αυγούστου. Αν και δε θα κάνω προσπάθεια αυτόν τον μήνα.. Έτσι να μου φέρνει απλά γούρι ☺️😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Evie2 είπε:

Ρε κορίτσια βοηθήστε με. Εκανα μολις υπερηχο.  Κ μ ειπαν ότι το στοματάκι της μικρη μας είναι μικρότερο από την ηλικία κύησης. Κ οτι τ παιδι είναι μικρό 812 γρ κ γω ειμαι 26 εβδομάδες κ 6 μερες. Μ ειπε θα με αναφέρουν στ νοσοκομειο π με παρακολουθεί. Με τρόμαξε ρε παιδια αλλα αυτός π μ εκανε τν υπερηχο δε μ γέμισε τ ματι

Εύη κορίτσι μου μην σκας πάρε μια δεύτερη γνώμη αν γίνεται αλλά κι εμένα μου φαίνονται νορμάλ τα γραμμάρια του μωρού σου..επίσης μην νιώθεις καθολου τύψεις είμαι στην 38η και έχω βάλει τρία κιλά και η μπέμπα είναι αφρατουλα και όπως πρέπει..μην σκας κορίτσι μου προσπάθησε να είσαι ήρεμη και θα δεις που τζάμπα σε αγχωσαν..

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέραα

Καλό σκ!! Θα πάτε για μπανάκι σήμερα; Εγώ περιμένω τον άντρα μου να έρθει να πάμε παραλία με κάτι φίλους μας 😄

Σου έλεγαν ότι αδυνάτισες κι όλας χαχαχ απίστευτο 🤣🤣 κι εγώ έτσι δεν είχα μεγάλη κοιλιά, χθες εντωμεταξύ με είδε η θεία μου κ είπε το ίδιο, δεν έχεις πάρει τπτ μου λέει μόνο κοιλιά έχεις..είσαι πιο αδύνατη από πριν μου λέει 😆 το μόνο που με αγχώνει είναι αν μεγαλώνει καλά το μωράκι, θα πάω την Τετάρτη και θα το δω 😊😊 Εσύ πας κάθε εβδομάδα τώρα στο γιατρό;

Ααχχ αυτό με το κατούρημα δύσκολο, τώρα φαντάσου σηκώνομαι 2-3, αν σηκώνομαι 5-6 μετά πάει θα χάσουμε τον ύπνο μας από τώρα..αλλά χαλάλι 😄🥰🍼

34εβδ είμαι τώρα, σε λιγότερο από 2 εβδομάδες μπαίνω στο μήνα μου!! Πλησιάζω κι εγώ 😍 Και θα φύγουμε διακοπές Λευκάδα αυτή την Πέμπτη για 1 εβδομάδα, οπότε θα περάσουν πολύ γρήγορα οι μέρες!! Η αλήθεια είναι ότι ανυπομονώ να γεννήσω, και εύχομαι κι εγώ να μην πάρει όλο το μήνα να σου πω την αλήθεια, αλλά αν πάει κληρονομικά και η μαμά μου και η αδερφή μου γέννησαν 39+κάτι το πρώτο παιδί οπότε μάλλον θα τον πάρω χαχαχ 😄 Ανυπομονείς κι εσύ τώρα να το πάρεις αγκαλίτσα ε;;

Ωραίο φάνηκε το καρότσι και καλή τιμή! Εμείς γυρίσαμε 2 μέρες τώρα τα μαγαζιά και θα πάμε σήμερα να πάρουμε μάλλον το inglesina που το βρήκαμε ετοιμοπαράδοτο..σκεφτόμουν κ το aptica αλλά το περιμένουν σε καναδυο εβδομάδες και αγχώνομαι λίγο γιατί ήδη το αφήσαμε τελευταία στιγμή περιμένοντας τις εκπτώσεις..οπότε προτιμώ να πάρω κάποιο ετοιμοπαράδοτο

Εγώ θα βγω σίγουρα από το μαιευτήριο πιο αδύνατη από πριν χαχαχχαχαχα..στυλακι με έκανε η κόρη..πάω κάθε Δευτέρα γιατρό και κάνω καρδιοτοκογραφο και υπέρηχο..να σου πω την αλήθεια ανυπομονώ αλλα θέλω να κάτσει λίγο ακόμα να μην φάει τις ζεστές του Ιούλιου το κορίτσι μου..κάτι μου λέει ότι θα γεννήσω 5-6 Αυγούστου..θα δούμε χαχαχαχαχα..εμείς είμαστε παραλία από το πρωί τώρα θα πάω να φάω :)

καλη Κυριακή σε όλες κοριτσαρες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Άντρεα είπε:

Καλημλερα κορίτσια! Βσφτισαμε χθες το ανιψακι μου και εχει 2 μερες τρεχαμε για προετοιμασίες! Ευχομαι να είστε όλες καλα❤

Καλυτερα να πάρεις ακόμη ένα για να είσαι σίγουρη για το αποτελεσμα κορίτσι μου! Το έκανες όμως? Τι έδειξε?

Κορίτσια εγω έχω μια χαζη απορία😜 συμβαίνει και σε άλλες να πριζεται ή να πονάει μόνο το 1 απο τα 2 στηθη? Είναι φυσιολογικό ή πρεπει βα το ψάξω?

αρνητικό ήταν, είχε από την αρχή το πλην στο παράθυρο αποτελέσματος 

@Kostef εγώ άλλη μια φορά το είχα κάνει στην κόρη μου αλλά δεν θυμάμαι να είχα γραμμή πριν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ζουζουνα* είπε:

αρνητικό ήταν, είχε από την αρχή το πλην στο παράθυρο αποτελέσματος 

@Kostef εγώ άλλη μια φορά το είχα κάνει στην κόρη μου αλλά δεν θυμάμαι να είχα γραμμή πριν.

μάλλον παίζει να ξανά έκανα ωορρηξία δεν ξερω..γιατί είχα πόνους έντονους και υγρά ασπροδιαφανα προχθές  και λιγο εχθές  και σήμερα δεν πονάω...και είχα ακόμα λίγα υγρά διάφανα το πρωί.επαφες δεν μπορώ να έχω οπότε αν δεν έγινε τπτ πριν 2 βδομάδες πάμε για τον επόμενο κύκλο δεν πειράζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γεια σας, 

Εχει αρκετές μέρες που έχω πονοκέφαλο και νοιώθω πως θα αδιαθετησω και τίποτα... Ο ιατρός μου είπε τεστ αν ήθελα να κάνω, να κάνω 25 του μήνα αλλά εγώ βιάστηκα και έκανα σήμερα και είχε καθαρότατα μια γραμμούλα.... Οπόταν υποθέτω πως δεν πέτυχε και δεν είμαι έγκυος.... Τώρα γιατί όλα αυτά που σας είπα και τις προηγούμενες μέρες με τα πολύ πηχτα συνεχόμενα υγρά, αναγούλες κτλ κτλ δεν ξέρω.... Ποια είναι η γνώμη σας? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέραα

Καλό σκ!! Θα πάτε για μπανάκι σήμερα; Εγώ περιμένω τον άντρα μου να έρθει να πάμε παραλία με κάτι φίλους μας 😄

Σου έλεγαν ότι αδυνάτισες κι όλας χαχαχ απίστευτο 🤣🤣 κι εγώ έτσι δεν είχα μεγάλη κοιλιά, χθες εντωμεταξύ με είδε η θεία μου κ είπε το ίδιο, δεν έχεις πάρει τπτ μου λέει μόνο κοιλιά έχεις..είσαι πιο αδύνατη από πριν μου λέει 😆 το μόνο που με αγχώνει είναι αν μεγαλώνει καλά το μωράκι, θα πάω την Τετάρτη και θα το δω 😊😊 Εσύ πας κάθε εβδομάδα τώρα στο γιατρό;

Ααχχ αυτό με το κατούρημα δύσκολο, τώρα φαντάσου σηκώνομαι 2-3, αν σηκώνομαι 5-6 μετά πάει θα χάσουμε τον ύπνο μας από τώρα..αλλά χαλάλι 😄🥰🍼

34εβδ είμαι τώρα, σε λιγότερο από 2 εβδομάδες μπαίνω στο μήνα μου!! Πλησιάζω κι εγώ 😍 Και θα φύγουμε διακοπές Λευκάδα αυτή την Πέμπτη για 1 εβδομάδα, οπότε θα περάσουν πολύ γρήγορα οι μέρες!! Η αλήθεια είναι ότι ανυπομονώ να γεννήσω, και εύχομαι κι εγώ να μην πάρει όλο το μήνα να σου πω την αλήθεια, αλλά αν πάει κληρονομικά και η μαμά μου και η αδερφή μου γέννησαν 39+κάτι το πρώτο παιδί οπότε μάλλον θα τον πάρω χαχαχ 😄 Ανυπομονείς κι εσύ τώρα να το πάρεις αγκαλίτσα ε;;

Ωραίο φάνηκε το καρότσι και καλή τιμή! Εμείς γυρίσαμε 2 μέρες τώρα τα μαγαζιά και θα πάμε σήμερα να πάρουμε μάλλον το inglesina που το βρήκαμε ετοιμοπαράδοτο..σκεφτόμουν κ το aptica αλλά το περιμένουν σε καναδυο εβδομάδες και αγχώνομαι λίγο γιατί ήδη το αφήσαμε τελευταία στιγμή περιμένοντας τις εκπτώσεις..οπότε προτιμώ να πάρω κάποιο ετοιμοπαράδοτο

Πω πω πραγματικά πως περνάει έτσι ο καιρός! Είσαι ήδη 34η εβδομάδα!😃Με το καλό να μπεις στο μήνα σου κορίτσι μου! Αχ κι εγώ ανυπομονούσα πολύ να γεννήσω. Ήθελα τόσο πολύ να περάσουν οι ημέρες και να πάρω στη αγκαλιά το μωράκι μου!

Εμείς πάντως τώρα γυρίσαμε από την θάλασσα και είμαι αρκετά κουρασμένη! Κλείνουν τα μάτια μου από την νυστα! 😴 Ελπίζω μόνο να κοιμηθεί ο μικρός γιατί αλλιώς bye bye υπνε!🥴

Καλά να περάσετε στις διακοπές σας Princess μου! Όμορφο νησί η Λευκάδα και με ωραίες παραλίες! Να απολαύσετε όσο περισσότερο γίνεται το τελευταίο ξέγνοιαστο καλοκαίρι σας! Μετά ξεκινάει το τρέξιμο!😄🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η irinula91 είπε:

Κορίτσια μου γεια σας, 

Εχει αρκετές μέρες που έχω πονοκέφαλο και νοιώθω πως θα αδιαθετησω και τίποτα... Ο ιατρός μου είπε τεστ αν ήθελα να κάνω, να κάνω 25 του μήνα αλλά εγώ βιάστηκα και έκανα σήμερα και είχε καθαρότατα μια γραμμούλα.... Οπόταν υποθέτω πως δεν πέτυχε και δεν είμαι έγκυος.... Τώρα γιατί όλα αυτά που σας είπα και τις προηγούμενες μέρες με τα πολύ πηχτα συνεχόμενα υγρά, αναγούλες κτλ κτλ δεν ξέρω.... Ποια είναι η γνώμη σας? 

Κορίτσι μου είναι πολύ πιο νωρίς από την ημερομηνία που σου είπε ο γιατρός. Καλύτερα περίμενε λίγο ακόμα! Πότε περιμένεις κανονικά περίοδο;💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η ζουζουνα* είπε:

μάλλον παίζει να ξανά έκανα ωορρηξία δεν ξερω..γιατί είχα πόνους έντονους και υγρά ασπροδιαφανα προχθές  και λιγο εχθές  και σήμερα δεν πονάω...και είχα ακόμα λίγα υγρά διάφανα το πρωί.επαφες δεν μπορώ να έχω οπότε αν δεν έγινε τπτ πριν 2 βδομάδες πάμε για τον επόμενο κύκλο δεν πειράζει.

Να έκανες ξανά ωορρηξία μετά από δύο εβδομάδες νομίζω αποκλείεται κορίτσι μου. Έχεις καθυστέρηση; Εμένα για εγκυμοσύνη μου μοιάζουν αυτά!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...