Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο ΙΟΥΝΗΣ έφτασε, μυρίζει καλοκαίρι, μωρά λοιπόν στις αγκαλιές σε ΟΛΕΣ μας να φέρει!


A&O

Recommended Posts

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Kardoula1991 είπε:

Χαχαχαχα ναι ναι εννοείτε πως θα το ρίξω σε αυτόν😂 θα βάλω και λίγη σαλτσουλα και θα τον πείσω τον γιατρό μου χαχαχαχα.. 

Αααχ δεν μπορώ να το πιστέψω πραγματικά.. Δεν το περίμενα με τίποτα.. Ο άντρας μου θα τρελαθεί χαχαχα περιμένω πως και πως να γυρίσει από την δουλειά😍😍

Έτσι! Σαλτσούλα τόση όση όμως, μη σε ψυλλιαστεί, χαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kardoula1991 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Συγχαρητήρια στα κορίτσια μας😍😍 ελπίζω να πάνε όλα καλά και μια τελειομηνη εγκυμοσύνη... Αυτό το τεστακι πως σας φαίνεται? Είχα μόνο 2 μέρες αυτά τα ελάχιστα καφέ υγρα και είπα να κάνω σήμερα ένα τεστ.. Το έκανα μόλις πριν 5 λεπτά.. 

IMG_20200613_151639.jpg

Αχ θα τρελαθώ σήμερα! Μπράβο κορίτσι μου! Συγχαρητήρια! Με το καλό!🥳🥰

Όλα καλά θα πάνε! Μην βάζεις κακό στο νου σου και να το χαρείς! Οι ατυχίες είναι για να τις προσπερνάμε! 

Όσο για το γιατρό μην ανησυχείς! Ήπιατε λίγο παραπάνω και έτυχε! Τι να κάνουμε! Στο κάτω κάτω εσύ φταις που είναι λίγο τσαχπινουλα η νύφη και επιλέγει εύκολα! Χίλιες φορές έτσι παρά επιλεκτική σαν την δική μας! Κι άμα θέλει ας πει τίποτα ο γιατρός!😆😆😆😆😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Άντρεα μου μην στεναχωριέσαι κορίτσι μου! Καταλαβαίνω ότι και μια ημέρα μπορεί να σου φαίνεται πολύς χρόνος αλλά πρέπει να είσαι δυνατή. Είχε κάνει και στο παρελθόν σπερμοδιαγραμμα ο άντρας σου; Κι εμείς από μικρόβιο την πατήσαμε αλλά ούτε τον τρίτο μήνα δεν προλάβαμε να κλείσουμε μετά την θεραπεία και το πιάσαμε το σπορακι. Δεν θα πάψεις να είσαι γόνιμη και μετά. Εξάλλου ένα δυνατό σπέρμα έχει τεράστια σημασία. Εσύ έκανες από την πλευρά σου αυτό που έπρεπε! Τώρα θα κάνετε και από την πλευρά του άντρα σου και εγώ είμαι σίγουρη ότι θα έρθει γρήγορα το νινακι σου!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kardoula1991 είπε:

Χαχαχαχαχα μήπως είσαι η κολλητή μου και δεν το ξέρω? Γιατί σαν βρεγμένη γάτα θα είμαι.. Φοβάμαι να τον πάρω και τηλ χαχαχαχα

Αααχ λες ε? Το έκανα με απογευματινά ουρά και φάνηκε η άχνη γραμμούλα.. Μου έκαναν εντύπωση τα καφέ ελάχιστα υγρά και λέω κάτι δεν πάει καλά εδώ... 

Ααααχ τρελενομαι τώρα δεν είμαι καλαααα

παντως κ εγω μια αχνη γραμμουλα τη βλεπω!!!αντε με το καλο!!!😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσια μ τωρα μπηκα κ λεω κτ εγινε χθες 13 σελίδες ειχε σμρ 15??? Μπραβοοοοο κοριτσια μου πολλα πολλα συγχαρητήρια σε όλες κ εύχομαι υγιεί τελειομηνες εγκυμοσύνες. @Kardoula1991 ο γιατρος εκανε το χρέος του ν σ συμβουλεύσει γτ αυτο πρεπει να κάνει. Δεν μπορειν ν σε μαλώσει αντε σ την πει λιιιγο μεχρι εκει. Ηθελε να σ ερθει αμέσως το νινακι κ ηρθε κανε....περιμενουμε να μας πεις πως θα αντιδράσει ο αντρας σ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kardoula1991 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Συγχαρητήρια στα κορίτσια μας😍😍 ελπίζω να πάνε όλα καλά και μια τελειομηνη εγκυμοσύνη... Αυτό το τεστακι πως σας φαίνεται? Είχα μόνο 2 μέρες αυτά τα ελάχιστα καφέ υγρα και είπα να κάνω σήμερα ένα τεστ.. Το έκανα μόλις πριν 5 λεπτά.. 

IMG_20200613_151639.jpg

Νομίζω όλες βλέπουμε γραμμούλα 😍😍😍.. Δεν είναι κανένα διαγνωστικό ανοιχτό να πας να κάνεις μια χοριακουλα;;; 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Άντρεα ευχαριστώ! Σήμερα πήρα θετική χοριακή! 

Είδα και τα δικά σου... κορίτσι μου μην παιδεύεσαι άλλο, 4 χρόνια πια είναι αρκετά! κ γω έτσι περίμενα τις γόνιμες μετά τη σαλπιγγογραφία, τις γόνιμες του καλοκαιριού, να γυρίσει ο ερμής κ πάει λέγοντας. Η αντοχή του καθενός είναι προσωπική όμως για μένα η εξωσωματική ήταν ό,τι καλύτερο έκανα! Τουλάχιστον άρχισε να κινείται κάτι, εβλεπα, ωαρια, εμβρυα, κάτι ρε παιδι μου! Αυτό το μηνας μπαινει μηνας βγαινει δεν το αντεχα κ φαντασου φυσιολογικά 1,5 χρονο προσπαθησα... εσύ ξέρεις τη σωστή απόφαση αλλά σκέψου το σαν επιλογή... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ για όλες τις ευχές κορίτσια😍😍 απλά είμαι πολύ συγκρατημένη πραγματικά.. Το είπα και στον άντρα μου και αυτός μου είπε να μην τρελενομαι και είμαι και αυτός πολύ συγκρατημένη.. Φοβήθηκαμε πολύ από την προηγούμενη φορά.. Εύχομαι πραγματικά να πάνε όλα καλά αυτή την φορα🙏🙏 

Θα πάρω και ένα τεστ από το φαρμακείο να κάνω αύριο το απόγευμα γιατί φοβάμαι μην έχω κάνει τίποτα λάθος με τα hometesτ χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Kardoula1991 είπε:

Ευχαριστώ για όλες τις ευχές κορίτσια😍😍 απλά είμαι πολύ συγκρατημένη πραγματικά.. Το είπα και στον άντρα μου και αυτός μου είπε να μην τρελενομαι και είμαι και αυτός πολύ συγκρατημένη.. Φοβήθηκαμε πολύ από την προηγούμενη φορά.. Εύχομαι πραγματικά να πάνε όλα καλά αυτή την φορα🙏🙏 

Θα πάρω και ένα τεστ από το φαρμακείο να κάνω αύριο το απόγευμα γιατί φοβάμαι μην έχω κάνει τίποτα λάθος με τα hometesτ χαχαχα

Συγχαρητήρια γλυκιά μου με το καλό... Όλα καλά θα πάνε θα το δεις!!!! Πήγαινε για χοριακη🙏👣👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Συγχαρητήρια γλυκιά μου με το καλό... Όλα καλά θα πάνε θα το δεις!!!! Πήγαινε για χοριακη🙏👣👶

Ευχαριστώ πολύ😍😍 ναι θα πάω την Δευτέρα το πρωί πριν πάω για δουλειά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η elephant είπε:

@A&O, @Άντρεα, συγγνώμη για την καθυστέρηση. Ναι, στην ωοθηκικη λειτουργία από 4,1 έως 12 λέει άριστη και από 2,5 έως 4,0 ικανοποιητική. Η ενδοκρινολόγος μου που μιλήσαμε μου είπε ότι δεν είναι τέλεια αλλά είναι εντάξει. Δεν την θεωρεί ιδιαίτερα αξιόπιστη εξέταση αλλά αν συνδυαζόταν αυτή η ΑΜΗ και με προβληματική fsh θα το αξιολογούσε σαν πρόβλημα.αλλα αφού οι άλλες ορμόνες είναι καλές δεν την προβληματίζει. Αυτά μου είπε όσο αφορα αυτή την εξέταση.

Κορίτσι μου αν δε θεωρεί καλή τη δική σου τότε τι να πω εγώ? 

Πάντως πολλοί γιατροί δε δίνουν σημασία σ αυτή την εξέταση αν οι υπόλοιπες είναι εντός ορίων!

Κι εγώ την έκανα πάλι σήμερα! Για να δούμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@A&O , καλά αποτελέσματα να έχεις κορίτσι μου. Μίλησα και με τη γυναικολόγο σήμερα και μου είπε ότι είναι οκ.Οποτε ίσως είναι λίγο πιο αυστηρή η ενδοκρινολόγος. Τουλάχιστον να έχουμε να αντιμετωπίσουμε  το προβλημα από τη μια μεριά όχι και από τις δύο..

Κορίτσια, με τα θετικά τεστάκια μου φτιάξατε τη μέρα! Με το καλό όλες!

Οι υπόλοιπες δεν εγκαταλείπουμε, παλεύουμε μέχρι να έρθει :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

@Άντρεα ευχαριστώ! Σήμερα πήρα θετική χοριακή! 

Είδα και τα δικά σου... κορίτσι μου μην παιδεύεσαι άλλο, 4 χρόνια πια είναι αρκετά! κ γω έτσι περίμενα τις γόνιμες μετά τη σαλπιγγογραφία, τις γόνιμες του καλοκαιριού, να γυρίσει ο ερμής κ πάει λέγοντας. Η αντοχή του καθενός είναι προσωπική όμως για μένα η εξωσωματική ήταν ό,τι καλύτερο έκανα! Τουλάχιστον άρχισε να κινείται κάτι, εβλεπα, ωαρια, εμβρυα, κάτι ρε παιδι μου! Αυτό το μηνας μπαινει μηνας βγαινει δεν το αντεχα κ φαντασου φυσιολογικά 1,5 χρονο προσπαθησα... εσύ ξέρεις τη σωστή απόφαση αλλά σκέψου το σαν επιλογή... 

Αγαπημένη μου το είδα και χάρηκα αφάνταστα!!! Σου εύχομαι ολόψυχα να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!❤🤰

Φυσικά είναι στα πλάνα μας η εξωσωματικη. Το αμέσως επόμενο βήμα μετα απο 3 αποτυχημένες προσπάθειες φυσικού κύκλου. Τουλάχιστο αυτό ήταν το πλάνο μας μετα την λαπαροσκόπηση.. τωρα με αυτη τη μόλυνση που προέκυψε δεν ξέρω τι ειναι σωστο κσι τι οχι... Έχασα δυστυχώς 3 χρονια σε γιατρούς  που μου έλεγαν απλά το αγχος φταίει, εισαι μικρή χαλάρωσε κ θα έρθει. Απο πέρσι τον Ιούνη που πήγα στο γιατρο που είμαι σήμερα καναμε τεράστια βηματα ομως ακομη τιποτα..

στις πριν 6 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

@Άντρεα μου μην στεναχωριέσαι κορίτσι μου! Καταλαβαίνω ότι και μια ημέρα μπορεί να σου φαίνεται πολύς χρόνος αλλά πρέπει να είσαι δυνατή. Είχε κάνει και στο παρελθόν σπερμοδιαγραμμα ο άντρας σου; Κι εμείς από μικρόβιο την πατήσαμε αλλά ούτε τον τρίτο μήνα δεν προλάβαμε να κλείσουμε μετά την θεραπεία και το πιάσαμε το σπορακι. Δεν θα πάψεις να είσαι γόνιμη και μετά. Εξάλλου ένα δυνατό σπέρμα έχει τεράστια σημασία. Εσύ έκανες από την πλευρά σου αυτό που έπρεπε! Τώρα θα κάνετε και από την πλευρά του άντρα σου και εγώ είμαι σίγουρη ότι θα έρθει γρήγορα το νινακι σου!💗

Ευχομαι ολοψυχα και μεις το ίδιο αποτελεσμα να έχουμε... προσπαθω να μην χανω την ελπίδα μου αλλα πραγματικα μου ειναι πολύ δύσκολο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ τι καρπερός μήνας είναι αυτός;;!!φτου φτου..με το καλό @Kardoula1991!!!! Εύχομαι να είναι τελειομηνο αυτή τη φορά..τις πρώτες μέρες της hometest μπορεί να είναι περίπου τα ίδια..έτσι μου είπε η κοπέλα από την εταιρεία!οπότε αν δε σκουραίνει πολύ μην σε πάρει από κάτω.. όπως κ να χει καλύτερη απάντηση θα σου δώσει η χοριακη...καλή επιτυχία!!! περιμένουμε νέα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Αγαπημένη μου το είδα και χάρηκα αφάνταστα!!! Σου εύχομαι ολόψυχα να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!❤🤰

Φυσικά είναι στα πλάνα μας η εξωσωματικη. Το αμέσως επόμενο βήμα μετα απο 3 αποτυχημένες προσπάθειες φυσικού κύκλου. Τουλάχιστο αυτό ήταν το πλάνο μας μετα την λαπαροσκόπηση.. τωρα με αυτη τη μόλυνση που προέκυψε δεν ξέρω τι ειναι σωστο κσι τι οχι... Έχασα δυστυχώς 3 χρονια σε γιατρούς  που μου έλεγαν απλά το αγχος φταίει, εισαι μικρή χαλάρωσε κ θα έρθει. Απο πέρσι τον Ιούνη που πήγα στο γιατρο που είμαι σήμερα καναμε τεράστια βηματα ομως ακομη τιποτα..

Ευχομαι ολοψυχα και μεις το ίδιο αποτελεσμα να έχουμε... προσπαθω να μην χανω την ελπίδα μου αλλα πραγματικα μου ειναι πολύ δύσκολο...

Κορίτσι μου συμφωνώ μ' αυτά που σου είπε η @Tokyo..τα ίδια έκανα κ εγώ..από μήνα σε μήνα κ από γιορτή σε γιορτή!!είχα κ 2 εγκυμοσύνες ενδιάμεσα που δεν προχώρησαν κ με πήγε ακόμα πιο πίσω..κανένας γιατρός δε μας βρήκε κάτι κ όλοι μου έλεγαν να κάνω υπομονή.. ψάχναμε να βρούμε κάτι που δεν υπάρχει..στο τέλος έκανα την μικρή μου με εξωσωματική κ τώρα έμεινα πάλι μόνη μου, άσχετα που δεν προχώρησε!!ηρέμησα που έχω την μικρή κ ήρθε κ ελπίζω να έρθει ξανά κ να μείνει!! παρόλα αυτά δεν μετανιώνω που προχώρησα στην εξωσωματική..πάρε το χρόνο σου να λύσεις το τωρινό θέμα που προέκυψε κ σκέψου για το επόμενο βήμα..να ξέρεις πως ποτέ δε θα είσαι έτοιμη, είναι απόφαση της στιγμής!! όπως κ να χει σου εύχομαι καλή επιτυχία και να έρθει με τον πιο σύντομο κ εύκολο τρόπο 😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Kardoula1991 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Συγχαρητήρια στα κορίτσια μας😍😍 ελπίζω να πάνε όλα καλά και μια τελειομηνη εγκυμοσύνη... Αυτό το τεστακι πως σας φαίνεται? Είχα μόνο 2 μέρες αυτά τα ελάχιστα καφέ υγρα και είπα να κάνω σήμερα ένα τεστ.. Το έκανα μόλις πριν 5 λεπτά.. 

IMG_20200613_151639.jpg

Θετικοτατοοοοο{ο όλα τέλεια θα πάνε με το καλό σου εύχομαι ψυχή μου ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι αν ξέρετε;; αυτό το αίμα εμφύτευση που λένε ότι έχουν κάποιες γυναίκες το έχουν όλη μέρα ή μπορεί να είναι μόνο μια ροζ σταγόνα και μετά τίποτα;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Βρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι αν ξέρετε;; αυτό το αίμα εμφύτευση που λένε ότι έχουν κάποιες γυναίκες το έχουν όλη μέρα ή μπορεί να είναι μόνο μια ροζ σταγόνα και μετά τίποτα;; 

Εμένα μια φορά που το είδα στη πρώτη εγκυμοσύνη ήταν δύο σταγόνες στο χαρτί ανοιχτό καφέ και μια σταγόνα ακόμα το βράδυ. Πιστεύω ότι από γυναίκα σε γυναίκα αλλάζει και ότι θα μπορούσε να είναι μόνο μια σταγόνα ροζ. 

Είδες τίποτα???? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Εμένα μια φορά που το είδα στη πρώτη εγκυμοσύνη ήταν δύο σταγόνες στο χαρτί ανοιχτό καφέ και μια σταγόνα ακόμα το βράδυ. Πιστεύω ότι από γυναίκα σε γυναίκα αλλάζει και ότι θα μπορούσε να είναι μόνο μια σταγόνα ροζ. 

Είδες τίποτα???? 

Ναι μια δυο σταγόνες ροζ σήμερα το πρωί και μετά τίποτα απολύτως... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Ναι μια δυο σταγόνες ροζ σήμερα το πρωί και μετά τίποτα απολύτως... 

Σε ποια μέρα του κύκλου είσαι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Ναι μια δυο σταγόνες ροζ σήμερα το πρωί και μετά τίποτα απολύτως... 

Τέλεια πιστεύω είναι πολύ ενθαρρυντικό σημάδι! Περίμενε την ημέρα που είναι να σου έρθει κ αν είσαι ακόμα καθαρή κάνε ένα τεστ η χοριακη! 

Εγώ είχα δει τις σταγόνες 4 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo με το καλό!!! Πόσο χάρηκα δεν φαντάζεσαι!! Ολα να πάνε καλά!!! Συνήθως τις περιόδους μας τις περνούσαμε μαζί..😊 Εσύ με έβαλες στο τρυπακι να ψαχτω με εξετάσεις και είχες τοοοσο δίκαιο! Αλήθεια χαίρομαι πολυ για σένα!! Να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη! ❤️🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...