Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Ε πολυ καλή ειναι την εμπιστευομαι πολυ! Και τα εξηγει κιολας μια χαρα! τωρα πλεον γλουτενη που εκεινη εχει το κολλημα διοτι ειχα ενα απλα γονιδιο κ φοβοταν μη σκασει..πλεον τρωω κανονικα  δεν μπορω αλλο.τρωω αλλα μαυρο ψωμι πχ αλλα απο μακαρονια εχω φαει και πιτες κ τα παντα ..

Δεν μου είπε κάτι Για γλουτένη και έκανα εξετάσεις  ,,μακάριο μια μ αρέσουν τα ολικής πολύ όποτε δεν έχω θεμα, και ενώ στην αρχή έτρωγα φουλ τώρα δεν τα θέλω,  και ασβέστιο ρώτησα και την λευκού και μου είπε δεν είναι απαραίτητη γιατί είχα φουλ και μου είπε ότι θέλει η γυναικολογος, αλλά δεν κατάλαβα αν εννοούσε γενικά, γι αυτό ρώτησα.,, πολύ γλυκιά δεν είναι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Δεν μου είπε κάτι Για γλουτένη και έκανα εξετάσεις  ,,μακάριο μια μ αρέσουν τα ολικής πολύ όποτε δεν έχω θεμα, και ενώ στην αρχή έτρωγα φουλ τώρα δεν τα θέλω,  και ασβέστιο ρώτησα και την λευκού και μου είπε δεν είναι απαραίτητη γιατί είχα φουλ και μου είπε ότι θέλει η γυναικολογος, αλλά δεν κατάλαβα αν εννοούσε γενικά, γι αυτό ρώτησα.,, πολύ γλυκιά δεν είναι; 

Εκανες εξετασεις κ δεν ειχες το γονιδιο..πολυ χαιρομαι για αυτα που γραφεις διοτι καποιες την κραζενε στο αλλο φορουμ οτι δινει τα ιδια σε ολες, και ειναι αδικο διοτι δεν ισχυει.ναι πολυ και καλή γιατρος και σεβεται πανω απο ολα και πολυ λιγα παιρνει επισης! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Εκανες εξετασεις κ δεν ειχες το γονιδιο..πολυ χαιρομαι για αυτα που γραφεις διοτι καποιες την κραζενε στο αλλο φορουμ οτι δινει τα ιδια σε ολες, και ειναι αδικο διοτι δεν ισχυει.ναι πολυ και καλή γιατρος και σεβεται πανω απο ολα και πολυ λιγα παιρνει επισης! 

Ναι το είδα και εγώ ότι κράζανε.., μπορεί οι εξετάσεις τις να είναι τσιμπημένες αλλά σε εξετάζει για όλα τα ενδεχόμενα, και δεν είναι ότι χρειάζονται και επανάληψη,και από χρήματα να φανταστείς την πήρα 3 φορές τηλεφωνο(στη γραμματεία εννοείται) να μ στείλουν το λογαριασμό να κάνω κατάθεση και μου λένε μην αγχώνεσαι θα σου τον στείλουμε,. (δεν είναι το θέμα της τα λεφτά! )Και για τον ενδοκρινολόγο που πηγαίνω λέγανε διαφορά, αλλά με το που μου έδωσε τ χέρι να με χαιρετήσει κατάλαβε τι θέμα έχω (την προλακτινη) και με ρώτησε για τα σπυράκια και την απώλεια μαλλιών(που εγώ δεν είχα παρατηρήσει) Ενώ ο προηγούμενος ούτε καν μου είχε πει ότι πρέπει να κανείς την εξέταση για προλακτινη συγκεκριμένη μέρα του κύκλου και η απάντηση του αφού δεν βρήκε τίποτα ήταν ότι το σώμα μ θέλει να κάνω παιδί επειδή έφτασα τα 30! Έλεος! Και πήραν τα ίδια λεφτά! Όσο για την αντίσταση στην ινσουλίνη το πιστεύω πως υπάρχει πιθανότητα να έχει ο περισσότερος κόσμος γιατί δεν τρώμε σωστά και δεν κάνουμε γυμναστικη , με μάσα και καναπέ δημιουργείται το προβλήμα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Εγω εχω 37,5 και μου λεει δεν σταματας με τιποτα,ρουφανε τρελα πολυ τα μωρά μη πεσει αποτομα και εχουμε αλλα..Ειναι η πιο σημαντικη βιταμινη..επαιρνα καθε μερα και τωρα μου ειπε 4 φορες τη βδομαδα και μαλιστα 2200 solgar.απο φεβρουαριο ρε συ επαιρνα καθε μερα κ ηταν σταθερα 37!!φαντασου να μην επαιρνα!ελλειψη φουλ!

Πωπω τι παθαινει ο οργανισμος μας ομως!! Γι αυτο μας βαρανε με βιταμινες φουλ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Εμενα το φιλισιν μου ειπε η αιματολογος να το παιρνω νηστικη κ μετα απο 30’ να τρωω πρωινο..και το σιδηρο μαζι με το πρωινο κ με χυμο c καλυτερα αν μπορώ..α εσυ αλλα παιρνεις χαχα η καθεμια οτι ναναι..αφου δε κανεις και αντιπηκτική μια χαρα εισαι :-)

Οτι να ναι δεν νομίζω αλλα η καθεμία μας πιστεύω ακολουθεί πιστά τις οδηγίες του γιατρού της!εγω πχ επειδη το πρωί παιρνω το χάπι του θυρεοειδή,ο γιατρός μου έχει πει οτι απαγορεύεται για 4 ώρες να πάρω οποιοδήποτε χάπι ή συμπλήρωμα και μου τα έχει βάλει έτσι!τι να κάνουμε βρε κορίτσια δεν είμαστε και ειδήμονες!α!ξεχασα να αναφέρω οτι κάνω και innohep των 4,5!υπομονη λοιπον και θα περάσει!αρκει τα μωράκια μας να είναι καλα!!!👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πωωωω φουλ ντόπα μιλάμε. Εμένα μου δίνει μόνο σίδηρο το πρωί και επειδή έχει και φυλλικό μέσα μου έκοψε το έξτρα. Όπως είπε και η @Nefeliap με χυμό πορτοκάλι καλύτερα αλλά με πείραζε τρελά στο στομάχι και τώρα το παίρνω σκέτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mamaa35 είπε:

Οτι να ναι δεν νομίζω αλλα η καθεμία μας πιστεύω ακολουθεί πιστά τις οδηγίες του γιατρού της!εγω πχ επειδη το πρωί παιρνω το χάπι του θυρεοειδή,ο γιατρός μου έχει πει οτι απαγορεύεται για 4 ώρες να πάρω οποιοδήποτε χάπι ή συμπλήρωμα και μου τα έχει βάλει έτσι!τι να κάνουμε βρε κορίτσια δεν είμαστε και ειδήμονες!α!ξεχασα να αναφέρω οτι κάνω και innohep των 4,5!υπομονη λοιπον και θα περάσει!αρκει τα μωράκια μας να είναι καλα!!!👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻

Καλημερα!!! Έτσι ακριβώς όπως τα λες! Οι γιατροί ξέρουν και εμείς ακολουθούμε! Όλα για να είναι καλά τα μωράκια μας τα κανουμε! 🙏🏻🧿❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Ναι το είδα και εγώ ότι κράζανε.., μπορεί οι εξετάσεις τις να είναι τσιμπημένες αλλά σε εξετάζει για όλα τα ενδεχόμενα, και δεν είναι ότι χρειάζονται και επανάληψη,και από χρήματα να φανταστείς την πήρα 3 φορές τηλεφωνο(στη γραμματεία εννοείται) να μ στείλουν το λογαριασμό να κάνω κατάθεση και μου λένε μην αγχώνεσαι θα σου τον στείλουμε,. (δεν είναι το θέμα της τα λεφτά! )Και για τον ενδοκρινολόγο που πηγαίνω λέγανε διαφορά, αλλά με το που μου έδωσε τ χέρι να με χαιρετήσει κατάλαβε τι θέμα έχω (την προλακτινη) και με ρώτησε για τα σπυράκια και την απώλεια μαλλιών(που εγώ δεν είχα παρατηρήσει) Ενώ ο προηγούμενος ούτε καν μου είχε πει ότι πρέπει να κανείς την εξέταση για προλακτινη συγκεκριμένη μέρα του κύκλου και η απάντηση του αφού δεν βρήκε τίποτα ήταν ότι το σώμα μ θέλει να κάνω παιδί επειδή έφτασα τα 30! Έλεος! Και πήραν τα ίδια λεφτά! Όσο για την αντίσταση στην ινσουλίνη το πιστεύω πως υπάρχει πιθανότητα να έχει ο περισσότερος κόσμος γιατί δεν τρώμε σωστά και δεν κάνουμε γυμναστικη , με μάσα και καναπέ δημιουργείται το προβλήμα! 

Σωστα!!!!Και μπραβο στον ενδο σου ποιος ειναι ; Τα καλά να τα λεμε οπως και τα κακά με τους εκμεταλλευτες αλητες ασχετους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mamaa35 είπε:

Οτι να ναι δεν νομίζω αλλα η καθεμία μας πιστεύω ακολουθεί πιστά τις οδηγίες του γιατρού της!εγω πχ επειδη το πρωί παιρνω το χάπι του θυρεοειδή,ο γιατρός μου έχει πει οτι απαγορεύεται για 4 ώρες να πάρω οποιοδήποτε χάπι ή συμπλήρωμα και μου τα έχει βάλει έτσι!τι να κάνουμε βρε κορίτσια δεν είμαστε και ειδήμονες!α!ξεχασα να αναφέρω οτι κάνω και innohep των 4,5!υπομονη λοιπον και θα περάσει!αρκει τα μωράκια μας να είναι καλα!!!👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻

Ναι ναι σωστα, ετσι ειναι δεν εκφραστηκα σωστα! :-) α κανεις και εσυ αντιπηκτικη.παντως και αυτη αν και προληπτικα ,τη θεωρω σημαντικη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annie! είπε:

Πω πωωωω φουλ ντόπα μιλάμε. Εμένα μου δίνει μόνο σίδηρο το πρωί και επειδή έχει και φυλλικό μέσα μου έκοψε το έξτρα. Όπως είπε και η @Nefeliap με χυμό πορτοκάλι καλύτερα αλλά με πείραζε τρελά στο στομάχι και τώρα το παίρνω σκέτο.

Ουαου !!τιποτα δε παιρνεις!!θα προσθεσει μετα δε μπορει..μαγνησιο για συσπασεις πχ ασβεστιο απαραιτητο εκτος αν εισαι κομπλε με εξετασεις σου στα τσεκ που θα γινονται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Ουαου !!τιποτα δε παιρνεις!!θα προσθεσει μετα δε μπορει..μαγνησιο για συσπασεις πχ ασβεστιο απαραιτητο εκτος αν εισαι κομπλε με εξετασεις σου στα τσεκ που θα γινονται

Ε ναι και γω πιστεύω πως ανάλογα με τις εξετάσεις θα προσθέσει αργότερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Σωστα!!!!Και μπραβο στον ενδο σου ποιος ειναι ; Τα καλά να τα λεμε οπως και τα κακά με τους εκμεταλλευτες αλητες ασχετους

Ο Παύλου (Αθήνα) . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Ο Παύλου (Αθήνα) . 

Ενταξει ρε συ αυτος ειναι κορυφη! Και εγω εκει ηθελα αλλα ειχε αναμονη κ πηγα μαστορακο που μου συστησε ο γιατρος και παλι καλά.ειναι της ιδιας «σχολης»

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Ενταξει ρε συ αυτος ειναι κορυφη! Και εγω εκει ηθελα αλλα ειχε αναμονη κ πηγα μαστορακο που μου συστησε ο γιατρος και παλι καλά.ειναι της ιδιας «σχολης»

Πριν πάω είχα διαβάσει τα χειρότερα. Όλοι τον κραζανε ότι είναι ακριβος(που μπορεί να τσιμπάει αλλά 1 φορά το χρόνο πας και ξεμπερδεύεις) και ότι δίνει σε όλους την ίδια θεραπεία! Που δεν πιστεύω ότι ισχύει.,,, αν είναι της ίδιας σχολής είμαστε σε καλά χέρια 🙏🏻🙏🏻🙏🏻😊😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Πριν πάω είχα διαβάσει τα χειρότερα. Όλοι τον κραζανε ότι είναι ακριβος(που μπορεί να τσιμπάει αλλά 1 φορά το χρόνο πας και ξεμπερδεύεις) και ότι δίνει σε όλους την ίδια θεραπεία! Που δεν πιστεύω ότι ισχύει.,,, αν είναι της ίδιας σχολής είμαστε σε καλά χέρια 🙏🏻🙏🏻🙏🏻😊😊😊

Ναι μωρε κραζουν καλά κανει και χρεωνει απειρα χρονια βιογραφικο σουπερ τι θα παρει δηλαδη 30€;;οτι πληρωνεις παιρνεις σορυ κιολας!!!ακριβως!!!! ο ανθρωπος ειναι για μενα ο καλυτερος( παει μια φιλη)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου να σας ρωτήσω!εγω πηγαίνω για κατούρημα και μετά από λίγο νιωθω κάτι υγρό να ρέει!πηγαινω τουαλέτα να ελέγξω και μούσκεμα το εσώρουχο!αρην αρχή λέω ισως είναι από την προγεστερονη που βάζω καθε βράδυ!αλλα γίνεται συνέχεια και είναι τέρμα υγρό,δεν είναι βλέννα οποτε πηρα τον γιατρό μου και μου είπε να πάω να με δει αυριο το πρωί!θορυβηθηκα πολύ!μ έχει φάει το αγχος!ειχε κάποια από εσάς κάτι ανάλογο;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Mamaa35 είπε:

Κοριτσάκια μου να σας ρωτήσω!εγω πηγαίνω για κατούρημα και μετά από λίγο νιωθω κάτι υγρό να ρέει!πηγαινω τουαλέτα να ελέγξω και μούσκεμα το εσώρουχο!αρην αρχή λέω ισως είναι από την προγεστερονη που βάζω καθε βράδυ!αλλα γίνεται συνέχεια και είναι τέρμα υγρό,δεν είναι βλέννα οποτε πηρα τον γιατρό μου και μου είπε να πάω να με δει αυριο το πρωί!θορυβηθηκα πολύ!μ έχει φάει το αγχος!ειχε κάποια από εσάς κάτι ανάλογο;;;;

Δε το εχω παθει.εγω σε φτερνισμα το παθαινω να φευγουν ουρα, αλλα η αννυ ειχε πει οτι φοραει σερβιετακι,μην ανησυχεις δηλαδη τι να ειναι ; Φανταζομαι υγρα οπως της αννυ και δεν ειναι ανησυχητικα..θεωρω οτι σου ειπε να πας ωστε για να ηρεμησεις καταρχας κ η ιδια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Δε το εχω παθει.εγω σε φτερνισμα το παθαινω να φευγουν ουρα, αλλα η αννυ ειχε πει οτι φοραει σερβιετακι,μην ανησυχεις δηλαδη τι να ειναι ; Φανταζομαι υγρα οπως της αννυ και δεν ειναι ανησυχητικα..θεωρω οτι σου ειπε να πας ωστε για να ηρεμησεις καταρχας κ η ιδια.

Αχ μακαρι γιατί φοβάμαι μην τυχόν είναι αμνιακό υγρό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mamaa35 είπε:

Αχ μακαρι γιατί φοβάμαι μην τυχόν είναι αμνιακό υγρό

Ε οχι μωρέ...δε το εχω ακουσει αυτο και εχω διαβασει πολλα..εχω καψει εγκεφαλο κανονικα..Αντε να πας αυριο να ησυχασεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Ε οχι μωρέ...δε το εχω ακουσει αυτο και εχω διαβασει πολλα..εχω καψει εγκεφαλο κανονικα..Αντε να πας αυριο να ησυχασεις!

Ναι κοπέλα μου έτσι!!!!👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mamaa35 είπε:

Κοριτσάκια μου να σας ρωτήσω!εγω πηγαίνω για κατούρημα και μετά από λίγο νιωθω κάτι υγρό να ρέει!πηγαινω τουαλέτα να ελέγξω και μούσκεμα το εσώρουχο!αρην αρχή λέω ισως είναι από την προγεστερονη που βάζω καθε βράδυ!αλλα γίνεται συνέχεια και είναι τέρμα υγρό,δεν είναι βλέννα οποτε πηρα τον γιατρό μου και μου είπε να πάω να με δει αυριο το πρωί!θορυβηθηκα πολύ!μ έχει φάει το αγχος!ειχε κάποια από εσάς κάτι ανάλογο;;;;

Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να είναι από την προγεστερονη , όταν έπαιρνα πολύ είχα φουλ υγρά και χωρίς βλεννη,,, δεν πιστεύω να είναι αμνιακό αλλά καλά κανείς και πας να είσαι 100% σίγουρη, 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Mamaa35 είπε:

Αχ μακαρι γιατί φοβάμαι μην τυχόν είναι αμνιακό υγρό

Θα συμφωνήσω με τα κορίτσια λογικά δεν είναι τίποτα. Μπορεί να είναι ακόμα και ούρα τα οποία έμειναν και φεύγουν χωρίς να τα ελέγξεις. Όπως είπε και η @Nefeliap εγώ είμαι μόνιμα με σερβιετακι αλλιώς είμαι μούσκεμα από τα υγρά. Θα πας γιατρό και θα ηρεμήσεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Mamaa35 είπε:

Κοριτσάκια μου να σας ρωτήσω!εγω πηγαίνω για κατούρημα και μετά από λίγο νιωθω κάτι υγρό να ρέει!πηγαινω τουαλέτα να ελέγξω και μούσκεμα το εσώρουχο!αρην αρχή λέω ισως είναι από την προγεστερονη που βάζω καθε βράδυ!αλλα γίνεται συνέχεια και είναι τέρμα υγρό,δεν είναι βλέννα οποτε πηρα τον γιατρό μου και μου είπε να πάω να με δει αυριο το πρωί!θορυβηθηκα πολύ!μ έχει φάει το αγχος!ειχε κάποια από εσάς κάτι ανάλογο;;;;

Καλημερα κοριτσι μου, πηγες στο γιατρο τελικα;;🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ είχα και έχω κάτι υγρά και είχα μια ανησυχία για αμνιακό υγρό αλλά έκανα ένα τεστ και μου βγήκε αρνητικό οπότε ηρέμησα. Τώρα την άλλη Τετάρτη που θα πάω στο γιατρό θα τον ρωτήσω.. 

@Mamaa35 τι έγινε πώς σε βρήκε ο γιατρός??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πηγα στον γιατρό κοριτσάκια μου!τελικα όλα καλα!δεν είναι τπτ λέει!ειναι ακούσια απώλεια ούρων και υγρών!τουλαχιστον ηρέμησα και μου φύγε η ιδέα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...