Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Όλες έτσι είμαστε.,,, δεν πειράζει Τουλάχιστον έχουμε η μια την άλλη γιατι οι απ έξω θα μας περνάνε για τρελα με τόσο άγχος 😂😂😂😂

Εγώ δεν τολμώ να πω δεξιά αριστερά τα αγχοι μου... Με κοροϊδεύουν και με κράζουν ότι είμαι υπερβολική.. Αλλά τι να κάνω;;;;!!! Ευτυχώς βρήκα εσάς βρε κορίτσια να τα λέμε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια όλες νομίζω μέχρι να γεννησουμε μέσα στο άγχος θα είμαστε😂😂

Εμένα ο γιατρός όσο αφορά τα φαγητά είπε τα κρέατα πολύ καλά ψημένα, φρούτα και λαχανικά πολύ καλά πλυμένα και από ψάρια να αποφεύγω τα μεγάλα και στρυδια και μύδια.. Ψάρια έτσι και αλλιώς δεν τρώω.. Προχθές που πήγα στην ταβέρνα έφαγα καλαμαρακια.. 

Και για τα υγρά γιατί ρώτησα επειδή εχω πολλά είπε ότι είναι φυσιολογικό.. Είναι από την  προγεστερονη που παράγει το σώμα μας στην κύηση... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Kardoula1991 είπε:

Αχ κορίτσια όλες νομίζω μέχρι να γεννησουμε μέσα στο άγχος θα είμαστε😂😂

Εμένα ο γιατρός όσο αφορά τα φαγητά είπε τα κρέατα πολύ καλά ψημένα, φρούτα και λαχανικά πολύ καλά πλυμένα και από ψάρια να αποφεύγω τα μεγάλα και στρυδια και μύδια.. Ψάρια έτσι και αλλιώς δεν τρώω.. Προχθές που πήγα στην ταβέρνα έφαγα καλαμαρακια.. 

Και για τα υγρά γιατί ρώτησα επειδή εχω πολλά είπε ότι είναι φυσιολογικό.. Είναι από την  προγεστερονη που παράγει το σώμα μας στην κύηση... 

Χαχαχχα εγώ η υπερβολική τα κρέατα τα βάζω καταξυψη 2 μερες (χοιρινό και μοσχάρι) και μετά τα μαγειρεύω. Κοτόπουλο το ψηνω φουλ.. Λαχανικά  και φρούτα τα βαζω στο ξύδι και μετά τα καθαρίζω κιόλας..

Και εμείς Κυριακή (αν δεν ανακατεύομαι ) λέμε να πάμε σε ταβέρνα... Μου εχουν μυρίσει καλαμάρια.. 

Βλέπετε, το έχω τερματίσει... 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!!! Δεν ήταν υπέροχα ;;; Έκλεισες ραντεβού για την αυχενική; Εγώ ζορίστηκα να βρω που ήθελα να κλείσω για τέλος Ιουλίου..

Μόνο υπέροχα!!!!??? απίστευτα!!!!

Ναι έκλεισα για την άλλη εβδομάδα αμέσως ευτυχώς κ η γυναικολόγος μου με είπε ότι δύσκολο να βρω πρέπει να το ψάξω πολύ αλλά ήμουν τυχερή!!!!τιμή έμαθες μαζί με την pappa?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kallia13 είπε:

Χαχαχχα εγώ η υπερβολική τα κρέατα τα βάζω καταξυψη 2 μερες (χοιρινό και μοσχάρι) και μετά τα μαγειρεύω. Κοτόπουλο το ψηνω φουλ.. Λαχανικά  και φρούτα τα βαζω στο ξύδι και μετά τα καθαρίζω κιόλας..

Και εμείς Κυριακή (αν δεν ανακατεύομαι ) λέμε να πάμε σε ταβέρνα... Μου εχουν μυρίσει καλαμάρια.. 

Βλέπετε, το έχω τερματίσει... 😂

Χαχαχα αυτο με τα λαχανικα το κανω κ εγω, φρουτα ενω τα λιγουρευομαι δεν μπορω να τα φαω προς το παρον δυστυχως😓 και το κρεας βρε κοριτσια δεν το θελω, μονο που το βλεπω η το σκεφτομαι ανακατευομαι!! Δεν ξερω γτ με εβγαλε ετσι😅 

Παντως κ εμενα μου εχει μυρισει να παμε καπου εξω, τοσες βδομαδες με τη ναυτια δεν εχω παει σχεδον πουθενα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Χαχαχα αυτο με τα λαχανικα το κανω κ εγω, φρουτα ενω τα λιγουρευομαι δεν μπορω να τα φαω προς το παρον δυστυχως😓 και το κρεας βρε κοριτσια δεν το θελω, μονο που το βλεπω η το σκεφτομαι ανακατευομαι!! Δεν ξερω γτ με εβγαλε ετσι😅 

Παντως κ εμενα μου εχει μυρισει να παμε καπου εξω, τοσες βδομαδες με τη ναυτια δεν εχω παει σχεδον πουθενα!!

Καλημεραααα κοριτσια!!!! Αυτό με το κρέας και εγώ!!!! Ούτε να το δω. Και ήμουν φουλ του κρέατος,,,, μπορεί και κάθε μέρα να έτρωγα @Kallia13 επειδή το είχα ρωτήσει και εγώ αυτό με το κρέας για την κατάψυξη . Μου είπε δεν χρειάζεται.,,, απλά να μην το πιάνουμε με γυμνό χέρι όταν μαγειρεύουμε. Γιατί όταν πιάνει την θερμοκρασία μαγειρέματος εξαφανίζονται τα πάντα... (εννοείται να κανείς αυτό που θέλεις εσυ για να είσαι σίγουρη) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Dona90 είπε:

Μόνο υπέροχα!!!!??? απίστευτα!!!!

Ναι έκλεισα για την άλλη εβδομάδα αμέσως ευτυχώς κ η γυναικολόγος μου με είπε ότι δύσκολο να βρω πρέπει να το ψάξω πολύ αλλά ήμουν τυχερή!!!!τιμή έμαθες μαζί με την pappa?

Η αυχενική θα κοστίσει 160€, είναι τιμή για δίδυμα αλλιώς είναι πιο οικονομική. Για την papp-a δεν ρώτησα.. Τη γράφει ο γιατρός, οπότε όση είναι η συμμετοχή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια... Έκλεισα σήμερα το ραντεβού με τον γιατρό και θα πάμε την Παρασκευή το απόγευμα.. Έχω τόσο πολύ άγχος να δω ότι όλα πάνε καλά.. Του είπα ότι είχα πονακια τις τελευταίες μέρες και μου είπε ότι είναι καλό αυτό γιατί δημιουργούνται αγγεία.. Σήμερα όμως δεν είχα τίποτα από συμπτώματα και έχω αγχωθεί.. Ξέρω ότι δεν θα έχω κάθε μέρα συμπτώματα αλλά δεν μπορώ να αποβάλλω και το άγχος... Θα τρελαθώ μέχρι την Παρασκευή😱😱

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kardoula1991 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια... Έκλεισα σήμερα το ραντεβού με τον γιατρό και θα πάμε την Παρασκευή το απόγευμα.. Έχω τόσο πολύ άγχος να δω ότι όλα πάνε καλά.. Του είπα ότι είχα πονακια τις τελευταίες μέρες και μου είπε ότι είναι καλό αυτό γιατί δημιουργούνται αγγεία.. Σήμερα όμως δεν είχα τίποτα από συμπτώματα και έχω αγχωθεί.. Ξέρω ότι δεν θα έχω κάθε μέρα συμπτώματα αλλά δεν μπορώ να αποβάλλω και το άγχος... Θα τρελαθώ μέχρι την Παρασκευή😱😱

Καλησπερα κοριτσι μου!! Κ εγω εχω την Παρασκευη το πρωι και ειμαι στην ιδια φαση με εσενα, απο το προηγουμενο ΣΚ μια εχω ναυτιες κ εμετους μια δεν εχω τπτ!! Προσπαθω να σκεφτομαι θετικα αλλα η αληθεια ειναι εχω αγχωθει κ εγω😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου!! Κ εγω εχω την Παρασκευη το πρωι και ειμαι στην ιδια φαση με εσενα, απο το προηγουμενο ΣΚ μια εχω ναυτιες κ εμετους μια δεν εχω τπτ!! Προσπαθω να σκεφτομαι θετικα αλλα η αληθεια ειναι εχω αγχωθει κ εγω😔

Εγω από ναυτιες δεν έχω τίποτα.. Καμία ένδειξη.. Το μόνο που έχω είναι το πρήξιμο και κάποια πονακια μέσα στην μέρα.. Σήμερα δεν είχα τίποτα.. Τι να πω.. Πραγματικά εύχομαι να μας πάνε όλα τέλεια και να είναι μια παράνοια απλά που ζούμε χαχαχα.. Θα αρχίσω να μετράω ώρες σε λιγο😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kardoula1991 είπε:

Εγω από ναυτιες δεν έχω τίποτα.. Καμία ένδειξη.. Το μόνο που έχω είναι το πρήξιμο και κάποια πονακια μέσα στην μέρα.. Σήμερα δεν είχα τίποτα.. Τι να πω.. Πραγματικά εύχομαι να μας πάνε όλα τέλεια και να είναι μια παράνοια απλά που ζούμε χαχαχα.. Θα αρχίσω να μετράω ώρες σε λιγο😂😂

Αααχ κ εγω το ευχομαι να ειναι παλι μια παρανοια!! Σε ποια βδομαδα εισαι;; εγω παντως πονακια ειχα εκει γυρω στην ημερομηνια που περιμενα περιοδο κ λιγο μετα, πλεον δεν εχω η τα μπερδευω με εντερικα αν εχω, πρηξιμο ναι ειδικα καποιες μερες περισσοτερο απο αλλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Αααχ κ εγω το ευχομαι να ειναι παλι μια παρανοια!! Σε ποια βδομαδα εισαι;; εγω παντως πονακια ειχα εκει γυρω στην ημερομηνια που περιμενα περιοδο κ λιγο μετα, πλεον δεν εχω η τα μπερδευω με εντερικα αν εχω, πρηξιμο ναι ειδικα καποιες μερες περισσοτερο απο αλλες!!

Αύριο θα είμαι 6εβδ.. Το πρήξιμο με ενοχλεί πάρα πολύ και το καταλαβαίνω στα παντελόνια.. Τα πονακια μου είπε ο γιατρός είναι καλό σημάδι.. Τι να πω ρε κορίτσι... Θετική σκέψη ότι όλα είναι καλά και υπομονή μέχρι την Παρασκευή☺️ 

Έχω διαβάσει και από άλλες κοπέλες ότι συμπτώματα δεν θα έχουμε κάθε μέρα.. Το λέω ξανά και ξανά μπας και το πιστέψω και ηρεμισω και εγώ😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kardoula1991 είπε:

Αύριο θα είμαι 6εβδ.. Το πρήξιμο με ενοχλεί πάρα πολύ και το καταλαβαίνω στα παντελόνια.. Τα πονακια μου είπε ο γιατρός είναι καλό σημάδι.. Τι να πω ρε κορίτσι... Θετική σκέψη ότι όλα είναι καλά και υπομονή μέχρι την Παρασκευή☺️ 

Έχω διαβάσει και από άλλες κοπέλες ότι συμπτώματα δεν θα έχουμε κάθε μέρα.. Το λέω ξανά και ξανά μπας και το πιστέψω και ηρεμισω και εγώ😂😂

Ειναι φυσιολογικο παντως το πρηξιμο μην σε ανησυχει!! Μακαρι βρε κοριτσι μου🙏🙏 ευχομαι την Παρασκευη να εχουμε και οι 2 μας ευχαριστα νεα🙏🙏🧿🧿🌺🌺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/5/2020 at 1:51 ΜΜ, ο/η banesaki16 είπε:

Μην αγχώνεσαι καθολου είναι απολύτως φυσιολογικά κ εγώ πόνους περιόδου είχα τις μέρες που περίμενα να αδιαθετησω Αλλά δεν ερχόταν κβτελικα τσουπ έγκυος.. Κ εγώ παρόλο που είναι το δεύτερο έχω άγχος Αλλά το να Μίλα με εδώ μου διώχνει λίγο το άγχος είναι η αλήθεια.. οι μπαμπάδες εννοείται ειναιβμαζι εγώ θα πάρω κ τον γιο μου.. Δεν έχουμε κάπου να τον αφήσουμε Αλλά του αρέσει η απα χαχααα.. το θέμα μου έμενα είναι ο θυροειδης ο οποίος πάλι ανέβηκε τώρα στην εγκυμοσύνη κ προσπαθώ πάλι να τον ρύθμισω κ πραγματικά αγχώνομαι από αυτό.. είχα κ μια αποβολή πριν το γιο μου.. Κ αυτό μου το κάνει ακόμα πιο δύσκολο..  Αλλά όλα καλά θα πάνε..  Κ κορίτσια μου ένα θα σας πω απολαύστε όσο μπορείτε την πρώτη σας εγκυμοσύνη Γιατί η δεύτερη είναι διαφορετική..  Χαχααα κουβαλας Αλλά ένα μωρό..  Κ δεν μπορείς να το απολαύσεις..  εμένα είναι κ 14 μηνών κ θέλει πολύ μαμά το αγοράκι μου αλλά τρελαίνομαι μου αρέσει πολύ.. 

Ωωωω κοριτσάκι μου συγχαρητήρια!!!χαίρομαι που είσαι έγκυος στο 2ο. είμασταν μαζί εμείς από πριν ...Και μένα η κόρη μου είναι 14νηνων...εγώ σκέφτομαι για 4ο.θελει πολύ ο άντρας μου...εγώ οκ αν κάτσει έκατσε.με το καλό σε όλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε; ήθελα να ρωτήσω έχει πάρει καμία σας σουτιέν εγκυμοσύνης ή θυλασμού, έχει αρχίσει και με πονάει το στήθος μου χωρις να κάνω τπτ και σκέφτομαι μήπως να έπαιρνα καποιον αν είναι πιο άνετα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε; ήθελα να ρωτήσω έχει πάρει καμία σας σουτιέν εγκυμοσύνης ή θυλασμού, έχει αρχίσει και με πονάει το στήθος μου χωρις να κάνω τπτ και σκέφτομαι μήπως να έπαιρνα καποιον αν είναι πιο άνετα!

Και γω θέλω να πάρω γιατί δε με χωράνε πλέον τα σουτιέν μου. Από πόνο άστο... Αν πάρεις εχε στο νου σου να χει αέρα γιατί θα μεγαλώσει κι άλλο το στήθος σου κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε; ήθελα να ρωτήσω έχει πάρει καμία σας σουτιέν εγκυμοσύνης ή θυλασμού, έχει αρχίσει και με πονάει το στήθος μου χωρις να κάνω τπτ και σκέφτομαι μήπως να έπαιρνα καποιον αν είναι πιο άνετα!

Κορίτσι μου καλησπέρα... Πήγα και πήρα και σώθηκα... Ούτε εγώ τα αντέχω τα σουτιέν... Πήρα ένα εγκυμοσύνης. Πολύ μαλακό και άνετο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε; ήθελα να ρωτήσω έχει πάρει καμία σας σουτιέν εγκυμοσύνης ή θυλασμού, έχει αρχίσει και με πονάει το στήθος μου χωρις να κάνω τπτ και σκέφτομαι μήπως να έπαιρνα καποιον αν είναι πιο άνετα!

Πήρα από hm... Κ φυσικά θα ξαναπάρω αργότερα! Να πάρεις ένα νούμερο μεγαλύτερο από αυτό που φοράς! Εγώ να σ πω την αλήθεια πήρα κ προέκταση για μεγαλύτερη άνεση γτ κάπως δεν αντέχω τπτ πάνω μ ούτε βρακι! Χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Και γω θέλω να πάρω γιατί δε με χωράνε πλέον τα σουτιέν μου. Από πόνο άστο... Αν πάρεις εχε στο νου σου να χει αέρα γιατί θα μεγαλώσει κι άλλο το στήθος σου κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης 

Ναι μα γι αυτο επειδη θα μεγαλωσει σιγουρα κι αλλο ρωταω, θα κανω αυτο που λες τοτε ωραια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Kallia13 είπε:

Κορίτσι μου καλησπέρα... Πήγα και πήρα και σώθηκα... Ούτε εγώ τα αντέχω τα σουτιέν... Πήρα ένα εγκυμοσύνης. Πολύ μαλακό και άνετο... 

Και σε βολεψε καλυτερα ε;; ωραια τελεια😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η melodyy είπε:

Πήρα από hm... Κ φυσικά θα ξαναπάρω αργότερα! Να πάρεις ένα νούμερο μεγαλύτερο από αυτό που φοράς! Εγώ να σ πω την αλήθεια πήρα κ προέκταση για μεγαλύτερη άνεση γτ κάπως δεν αντέχω τπτ πάνω μ ούτε βρακι! Χιχι

Να σου πω τα σκεφτηκα τα hm γτ μου εχουν πει οτι εχουν διαφορα τετοια, ειναι καλα λοιπον απο κει, να το εχω υποψιν!! Ειναι χωρις μπανελα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Να σου πω τα σκεφτηκα τα hm γτ μου εχουν πει οτι εχουν διαφορα τετοια, ειναι καλα λοιπον απο κει, να το εχω υποψιν!! Ειναι χωρις μπανελα;;

Χωρίς μπανελα και ένα συν ένα και είναι μια χαρά!!! Έχει κ βαμβακερά έχει και την άλλη ποιότητα που είναι πιο ωραία για πιο καλά ρούχα (αυτά που δε διαγραφούν).. Έχει κ μπουστάκια και κανονικά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Χωρίς μπανελα και ένα συν ένα και είναι μια χαρά!!! Έχει κ βαμβακερά έχει και την άλλη ποιότητα που είναι πιο ωραία για πιο καλά ρούχα (αυτά που δε διαγραφούν).. Έχει κ μπουστάκια και κανονικά! 

Ωραια, ευχαριστώ πολύ😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η melodyy είπε:

Πήρα από hm... Κ φυσικά θα ξαναπάρω αργότερα! Να πάρεις ένα νούμερο μεγαλύτερο από αυτό που φοράς! Εγώ να σ πω την αλήθεια πήρα κ προέκταση για μεγαλύτερη άνεση γτ κάπως δεν αντέχω τπτ πάνω μ ούτε βρακι! Χιχι

Τώρα που είπες βρακί τι φοράτε κοριτσια μου τώρα? θέλω να πάω να πάρω να είναι άνετα αλλά όχι κ σαν βράκες..να μας θέλει κ λίγο ο άντρας μας χιχιχι...έχετε τίποτα να προτείνετε κ από που?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dona90 είπε:

Τώρα που είπες βρακί τι φοράτε κοριτσια μου τώρα? θέλω να πάω να πάρω να είναι άνετα αλλά όχι κ σαν βράκες..να μας θέλει κ λίγο ο άντρας μας χιχιχι...έχετε τίποτα να προτείνετε κ από που?

Χαχαχα καλη ερωτηση, κ εγω θα ηθελα γνωμες!! Αν και προς το παρον φοραω αυτα που εχω, αλλα να ξερουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...