Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Αα καταλαβα!! Ωραια δε πειραζει καλο ειναι να το ελεγξεις κ αυτο!

Ναι τώρα περιμένω ν πάω να δω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια! Πρώτη φορά γράφω εδώ πέρα.. Θα γίνω και εγώ μανούλα αρχές του 2021 στον δεύτερο παιδάκι μου. Είμαι 31 εβδομαδων σήμερα με ΠΗΤ στις 06/02 με βάση τον εμβρυολογο. Το πρώτο το γέννησα με πρόκληση στις 40 εβδομάδες και εύχομαι τώρα να έρθει φυσιολογικά από μόνο του και να έχω έναν γρήγορο τοκετό. Όπως όλες μας με αγχώνει και όλη αυτή η κατάσταση με την πανδημία αλλά προσπαθώ να μη το σκέφτομαι. Θα χαρώ να τα λέμε λοιπόν μέχρι με το καλό να γεννησουμε όλες και μετά να μην έχουμε χρόνο 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ioanna85a είπε:

Δεν ξέρω αλλά μήπως είναι επίσης μεγαλώνει η κοιλιά και τραβιέται το δέρμα και λόγου ότι ο αφαλός αλλάζει στην εγκυμοσύνη!Εγώ θέλω να ρωτήσω μήπως ξέρει κάποια αν οι έγκυες είμαστε μέσα στην παροχή βοήθειας για να έρθει κάποιος γονιός για βοήθεια από νομό σε νομό?

Κ εγώ αυτό περιμένω η μαμά Μ ρώτησε στο τμήμα κ την είπαν ότι μετά τις 10 τ μηνός θα ξέρουν πως μπορούν να γίνει για να έρθει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κ εγω τη Δευτερα εχω το ντομπλερ κ ανυπομωνω να την δω πιο πολυ😊 να σου πω ευτυχως που επιτρεπεται κ ενας συνοδος, σε καποια μαιευτηρια δεν αφηνουν κανεναν η αφηνουν εναν μια ωρα το πρωι κ μια το απογευμα!! Τι να κανουμε πεσαμε σε καλη εποχη, αλλα αυτο που λες  ας ειμαστε καλα να ερθουν με το καλο τα μωρακια μας γερα❣❣

Ελπίζω μέχρι να γεννησουμε τότε να εξακολουθεί να ισχύει έστω το ένας συνοδός!!!έλα μ ντε βρήκαμε εποχή και εμείς αλλά τι να κάνουμε θα τα περάσουμε όλα!!!Σε ποια εβδομάδα εισαι που θα κάνεις το ντομπλερ τη Δευτέρα??με το καλό να δεις την μπαμπούλα σου !😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Iwannab91 είπε:

Ελπίζω μέχρι να γεννησουμε τότε να εξακολουθεί να ισχύει έστω το ένας συνοδός!!!έλα μ ντε βρήκαμε εποχή και εμείς αλλά τι να κάνουμε θα τα περάσουμε όλα!!!Σε ποια εβδομάδα εισαι που θα κάνεις το ντομπλερ τη Δευτέρα??με το καλό να δεις την μπαμπούλα σου !😍

Βρε αν επιτρέπουν ένα σύνοδο μην το πεις ούτε του παπά!! Εδώ Θεσσαλονίκη στα περισσότερα δεν αφήνουν κανέναν. Αν αφήσουν το σύζυγο τη μέρα της γέννας με αρνητικό τεστ κορονοϊού κ μετά έρχεται για να σας πάρει στο εξιτήριο. Εγώ που θα γεννήσω σε μια από τις ιδιωτικές κλινικές αφήνουν τον άντρα σου μόνο μισή ώρα την ημέρα. Κανέναν άλλον. Αφήστε τα κορίτσια έτσι όπως είναι η κατάσταση είναι για κλάματα! Εγώ λέω αφού μπήκε πλαφόν στα rapid test και τα θεωρούν κ απόλυτα αξιόπιστα, πλέον δεν ζητάνε επιβεβαίωση με μοριακό, γιατί να μην υποχρεώνουν τους συζύγους κ τις μανούλες μας να κάνουν κάθε μετά τεστ πριν μπουν στην κλινική; Ποιος θα αρνηθεί;;; Κανεις!! Για τα 10€;;; Τι να πω δεν ξέρω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Iwannab91 είπε:

Ελπίζω μέχρι να γεννησουμε τότε να εξακολουθεί να ισχύει έστω το ένας συνοδός!!!έλα μ ντε βρήκαμε εποχή και εμείς αλλά τι να κάνουμε θα τα περάσουμε όλα!!!Σε ποια εβδομάδα εισαι που θα κάνεις το ντομπλερ τη Δευτέρα??με το καλό να δεις την μπαμπούλα σου !😍

31+6 θα μαι αυριο, ευχαριστω κοριτσι μου😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Βρε αν επιτρέπουν ένα σύνοδο μην το πεις ούτε του παπά!! Εδώ Θεσσαλονίκη στα περισσότερα δεν αφήνουν κανέναν. Αν αφήσουν το σύζυγο τη μέρα της γέννας με αρνητικό τεστ κορονοϊού κ μετά έρχεται για να σας πάρει στο εξιτήριο. Εγώ που θα γεννήσω σε μια από τις ιδιωτικές κλινικές αφήνουν τον άντρα σου μόνο μισή ώρα την ημέρα. Κανέναν άλλον. Αφήστε τα κορίτσια έτσι όπως είναι η κατάσταση είναι για κλάματα! Εγώ λέω αφού μπήκε πλαφόν στα rapid test και τα θεωρούν κ απόλυτα αξιόπιστα, πλέον δεν ζητάνε επιβεβαίωση με μοριακό, γιατί να μην υποχρεώνουν τους συζύγους κ τις μανούλες μας να κάνουν κάθε μετά τεστ πριν μπουν στην κλινική; Ποιος θα αρνηθεί;;; Κανεις!! Για τα 10€;;; Τι να πω δεν ξέρω 

Τι να πω κοριτσι μου; το θεατρο του παραλογου ειναι αυτοι, αλλα λενε τη μια αλλα την αλλη, ακρη δε βρισκεις!! Κ εσυ με διδυμακια σιγουρα θα θες μια παραπανω βοηθεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Εγώ εδώ στην Αθήνα που ρώτησα στο Ιασω μου είπαν ότι αφού θα γεννήσω με καισαρική επιτρέπεται ο σύζυγος και το βράδυ, οπότε @annie! μήπως και σε σένα ισχύει το ίδιο, γιατί με δύο παιδιά κι εγχειρισμενες είναι δύσκολο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Εγώ εδώ στην Αθήνα που ρώτησα στο Ιασω μου είπαν ότι αφού θα γεννήσω με καισαρική επιτρέπεται ο σύζυγος και το βράδυ, οπότε @annie! μήπως και σε σένα ισχύει το ίδιο, γιατί με δύο παιδιά κι εγχειρισμενες είναι δύσκολο!!! 

@Κατερίνα!!! Θα ρωτήσω ξανά όταν πλησιάσει ο καιρός αλλά αλήθεια σας λέω κορίτσια μου, μου αρκεί το ότι επιτρέπουν έστω κ μισή ώρα τη μέρα το σύζυγο. Στις άλλες κλινικές δεν επιτρέπουν καθόλου. Μόνο σε μονόκλινα ή σουίτες κ με την προϋπόθεση ότι δε θα βγει από την κλινική, αν βγει δεν ξανά μπαίνει. Οπότε φαντάζομαι πως κ στο Διαβαλκανικό σε μονόκλινο θα επιτρέπουν σύνοδο. Συγνώμη αλλά δε διαθέτω τα λεφτά για το μονόκλινο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Dona90 είπε:

Κ εγώ αυτό περιμένω η μαμά Μ ρώτησε στο τμήμα κ την είπαν ότι μετά τις 10 τ μηνός θα ξέρουν πως μπορούν να γίνει για να έρθει.

Αχ καλό αυτό γιατί τις χρειαζόμαστε αν μάθεις γράψε μου η μάθω και εγώ θα σου πω μακάρι να καταφέρουν και να έρθουν 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Ioanna85a είπε:

Αχ καλό αυτό γιατί τις χρειαζόμαστε αν μάθεις γράψε μου η μάθω και εγώ θα σου πω μακάρι να καταφέρουν και να έρθουν 

 

Ναι θα σε πω μόλις μάθω.γιατι ήδη έχω βαρύνει πολύ κ θέλω βοήθεια.να τις έχουμε μαζί μας σε τέτοιες στιγμές δεν θέλουμε κ πολλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Εύχομαι να είστε όλες καλά και σύντομα να υποδεχτείτε τα όμορφα υγιέστατα μωράκια σας!

Έχω μια "ιδιαίτερη" ερώτηση, μιας και είστε πιο μπροστά και με μεγαλύτερες κοιλιές... Πώς κάνετε αποτρίχωση ευαίσθητης περιοχής τώρα στην εγκυμοσύνη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Γεια σας κορίτσια! Εύχομαι να είστε όλες καλά και σύντομα να υποδεχτείτε τα όμορφα υγιέστατα μωράκια σας!

Έχω μια "ιδιαίτερη" ερώτηση, μιας και είστε πιο μπροστά και με μεγαλύτερες κοιλιές... Πώς κάνετε αποτρίχωση ευαίσθητης περιοχής τώρα στην εγκυμοσύνη;

Γεια σου κοριτσι μου, ποσο εισαι εσυ;😊 εγω μεχρι κ τον 7ο ειχα σχετικα μικρη κοιλια οποτε κανονικα εκανα, τωρα που θελω να κανω πραγματικα δεν ξερω πως θα το κανω γτ δε βλεπω, σκεφτομαι να ζητησω βοηθεια απο τον αντρα μου😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Γεια σου κοριτσι μου, ποσο εισαι εσυ;😊 εγω μεχρι κ τον 7ο ειχα σχετικα μικρη κοιλια οποτε κανονικα εκανα, τωρα που θελω να κανω πραγματικα δεν ξερω πως θα το κανω γτ δε βλεπω, σκεφτομαι να ζητησω βοηθεια απο τον αντρα μου😜

Είμαι 26 εβδομάδων με δίδυμα, αλλά όχι πολυ μεγαλη κοιλιά ακόμη. Δεν θυμάμαι να έχω πρόβλημα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη. Έκανα και κερί και κρατούσε πολύ. Τώρα όμως προσπαθω με ξυράφι και δυσκολεύομαι. Δεν βλέπω το αποτέλεσμα, πρέπει να είναι άθλιο. Μάλλον θα ζητήσω τη βοήθεια του άντρα μου κι εγώ 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Γεια σας κορίτσια! Εύχομαι να είστε όλες καλά και σύντομα να υποδεχτείτε τα όμορφα υγιέστατα μωράκια σας!

Έχω μια "ιδιαίτερη" ερώτηση, μιας και είστε πιο μπροστά και με μεγαλύτερες κοιλιές... Πώς κάνετε αποτρίχωση ευαίσθητης περιοχής τώρα στην εγκυμοσύνη;

Εγω ευτυχως από τα 18 μου κάνω χαλάουα οποτε η τριχοφυΐα είναι ελάχιστη!και τώρα που είμαι 8ο μήνα κάνω κανονικά!δεν μπορω να διανοηθώ ξυράφι εκεί κάτω!😉😉😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mamaa35 είπε:

Εγω ευτυχως από τα 18 μου κάνω χαλάουα οποτε η τριχοφυΐα είναι ελάχιστη!και τώρα που είμαι 8ο μήνα κάνω κανονικά!δεν μπορω να διανοηθώ ξυράφι εκεί κάτω!😉😉😉😉

Είσαι πολύ τυχερή! Ή να πω καλυτερα, σοφή! Θα χεις γίνει και εξπέρ, τέλειο αποτέλεσμα με κλειστά μάτια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Είμαι 26 εβδομάδων με δίδυμα, αλλά όχι πολυ μεγαλη κοιλιά ακόμη. Δεν θυμάμαι να έχω πρόβλημα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη. Έκανα και κερί και κρατούσε πολύ. Τώρα όμως προσπαθω με ξυράφι και δυσκολεύομαι. Δεν βλέπω το αποτέλεσμα, πρέπει να είναι άθλιο. Μάλλον θα ζητήσω τη βοήθεια του άντρα μου κι εγώ 😉

Με το καλο τα μωρακια σου😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Mamaa35 είπε:

Εγω ευτυχως από τα 18 μου κάνω χαλάουα οποτε η τριχοφυΐα είναι ελάχιστη!και τώρα που είμαι 8ο μήνα κάνω κανονικά!δεν μπορω να διανοηθώ ξυράφι εκεί κάτω!😉😉😉😉

Εγω εχω θηλακιτιδα και πραγματικα οτιδηποτε αλλο μου κανει φλουμπες δυστυχως🙄 κανονικα πρεπει να κανω λειζερ μου ειχε πει ο δερματολογος για να απαλλαγω κ απο το ξυραφι κ απο τη θηλατιδικα αλλα δεν το εκανα ακομα πραξη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antelope είπε:

Γεια σας κορίτσια! Εύχομαι να είστε όλες καλά και σύντομα να υποδεχτείτε τα όμορφα υγιέστατα μωράκια σας!

Έχω μια "ιδιαίτερη" ερώτηση, μιας και είστε πιο μπροστά και με μεγαλύτερες κοιλιές... Πώς κάνετε αποτρίχωση ευαίσθητης περιοχής τώρα στην εγκυμοσύνη;

Άσε αυτό είναι μια πονεμένη ιστορία.. εγώ πριν μείνω έγκυος έκανα αποτρίχωση με κερί.. μόλις έμεινα μου είπε ο γιατρός να μην κάνω τον πρώτο καιρό γιατί ο πόνος προκαλεί συσπάσεις στη μήτρα.. ε μετά τα άφησα γιατί φοβήθηκα και τωρα γίνεται χαμός γιατί εννοείται με την κοιλιά δε μπορώ να έχω εικόνα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Γεια σας κορίτσια! Εύχομαι να είστε όλες καλά και σύντομα να υποδεχτείτε τα όμορφα υγιέστατα μωράκια σας!

Έχω μια "ιδιαίτερη" ερώτηση, μιας και είστε πιο μπροστά και με μεγαλύτερες κοιλιές... Πώς κάνετε αποτρίχωση ευαίσθητης περιοχής τώρα στην εγκυμοσύνη;

Ξύρισμα στα τυφλά😂😂😂 Σήμερα ξυρίστηκα πάλι.. Εγώ δεν έχω επιλογή ούτε κερί μπορώ να κάνω ούτε λέιζερ λόγω πολύ ευαίσθητου δέρματος. Πάρε ένα καθρέπτη κ βάλτον απέναντι σου να βλέπεις. Η @melodyy μας αυτό κάνει νομίζω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annie! είπε:

Ξύρισμα στα τυφλά😂😂😂 Σήμερα ξυρίστηκα πάλι.. Εγώ δεν έχω επιλογή ούτε κερί μπορώ να κάνω ούτε λέιζερ λόγω πολύ ευαίσθητου δέρματος. Πάρε ένα καθρέπτη κ βάλτον απέναντι σου να βλέπεις. Η @melodyy μας αυτό κάνει νομίζω. 

Χαχαχαχα  ρεζιλιιιιι!!! Χαχαχαχαχ ναι ναι καθρέφτης και σκαμπο.. Πρόσεχε μη φας τα δάχτυλα σου βέβαια! Αλλά για τη γέννα θα κανω κερί... Δε θα ήθελα να με ξυρισουν εκεί... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

https://fb.me/e/EsD8o2CW κοριτσια δεν ξερω αν σας το ανοιγει, αν οχι πειτε μου να δω πως να το βαλω αλλιως! Ειναι ενα ονλαιν σεμιναριο πρωτων βοηθειων, σκεφτηκα μηπως θελει καποια σας να το παρακολουθησει, ειναι 15€ για 2 ατομα μαζι με τον αντρα σας ας πουμε! Εγω το πηρα γτ ειναι μια απο τις φοβιες μου αυτο😬😬

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια να σας κάνω μια ερώτηση ενιωσα κάτι σαν κλωτσιά αλλά οχι μπροστά στήν κοιλιά όταν ήμουν ξαπλωμένη στα πλαγιά αλλά δεν ξέρω αν είναι το έντερο η το μωρό δεν ξέρω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...