Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Οχι δεν ειναι μοιαζουν πολυ ομως!! Ωραιο φαινεται κ αυτο παντως😜 

Ασε σου λεω μπερδευομαι πολυ.δε το εχω ..αυριο παιρνω σβαρνα τα μαγαζια στο περιστερι χαχα motherbaby, polibaby k kosmos tou moroy οποτε θα εμπεδωσω :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nefeliap είπε:

Ασε σου λεω μπερδευομαι πολυ.δε το εχω ..αυριο παιρνω σβαρνα τα μαγαζια στο περιστερι χαχα motherbaby, polibaby k kosmos tou moroy οποτε θα εμπεδωσω :-)

Χαχαχα δεν εισαι η μονη καλε κ εγω μπερδευομαι και τι ειναι το καθε ενα ακομα, μα ειναι και πολλα που πελαγωνεις!!! Θα τα μαθουμε ολα στην πραξη χιχι😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κατερίνα!!! Η γιαγιά είναι πολύ καλύτερα. Ούτε πυρετό δεν έχει. Είναι βέβαια πολύ κουρασμένη κ δεν μπορεί να σηκωθεί. Να σου πω εγώ θέλω να τελειώνω με ψώνια τώρα που είναι κ οι εκπτώσεις.

@Ioann89 ακόμα περιμένουμε τα αποτελέσματα από το τεστ που κάναμε την Πέμπτη. Όχι δε θα ξανά κάνουμε εφόσον είναι αρνητικό. Θεωρώ πως αν είχαμε κολλήσει όλο κ κάποιο σύμπτωμα θα είχαμε. Από κούνιες διάλεξα της lorelli dream 140x70, μπανάκι οποιοδήποτε με βάση δεν έχω κανα καημό. Απλά προτιμώ αυτά που έχουν κ θερμόμετρο να σου πω την αλήθεια. 
 

@Sweetie79 Και γω με dr browns θα ξεκινήσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η annie! είπε:

@Κατερίνα!!! Η γιαγιά είναι πολύ καλύτερα. Ούτε πυρετό δεν έχει. Είναι βέβαια πολύ κουρασμένη κ δεν μπορεί να σηκωθεί. Να σου πω εγώ θέλω να τελειώνω με ψώνια τώρα που είναι κ οι εκπτώσεις.

@Ioann89 ακόμα περιμένουμε τα αποτελέσματα από το τεστ που κάναμε την Πέμπτη. Όχι δε θα ξανά κάνουμε εφόσον είναι αρνητικό. Θεωρώ πως αν είχαμε κολλήσει όλο κ κάποιο σύμπτωμα θα είχαμε. Από κούνιες διάλεξα της lorelli dream 140x70, μπανάκι οποιοδήποτε με βάση δεν έχω κανα καημό. Απλά προτιμώ αυτά που έχουν κ θερμόμετρο να σου πω την αλήθεια. 
 

@Sweetie79 Και γω με dr browns θα ξεκινήσω 

Ωραια ευτυχως θα ανακαμψει μωρε αμα βγει κ απο το νοσοκομειο θα παρει τις δυναμεις της!! Ναι κ εγω θελω να δω οσο πιο πολλα μπορω τωρα στις εκπτωσεις, τελος του μηνα θα ναι και η μπλακ φραιντει αν κ δεν με βλεπω εμενα να τρεχω στα μαγαζια, ιντερνετικα ομως ολο κ κατι μπορουμε να παρουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Eiffel είπε:

Κορίτσια, αναφορικά με τη φύλαξη βλαστοκυττάρων, τι γνωρίζετε, τι σκέφτεστε;

Δε γνωριζω πολλα ,αλλά ηδη ειπα στον Π να το κανουμε..θα μαθω συντομα λεπτομερειες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ioann89 είπε:

Κορίτσια έχει εκπτώσεις από αύριο; Επίσης την βαλίτσα για το μαιευτηριο σε ποιο μήνα θα την ετοιμάσετε; 

Ναι απ οτι ξερω καποια μαγαζια ηδη εχουν ξεκινησει!! Να σου πω οι μαιες λενε απο τον 7ο οτι πρεπει να την εχουμε ετοιμη για παν ενδεχομενο, εε μεσα στο Νοεμβρη θα την φτιαξω εγω σιγα σιγα κ αυτην!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ioann89 είπε:

Κορίτσια έχει εκπτώσεις από αύριο; Επίσης την βαλίτσα για το μαιευτηριο σε ποιο μήνα θα την ετοιμάσετε; 

Ελα ντε! Αλλο κ αυτο παλι το ειχα ξεχασει χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η annie! είπε:

@Κατερίνα!!! Η γιαγιά είναι πολύ καλύτερα. Ούτε πυρετό δεν έχει. Είναι βέβαια πολύ κουρασμένη κ δεν μπορεί να σηκωθεί. Να σου πω εγώ θέλω να τελειώνω με ψώνια τώρα που είναι κ οι εκπτώσεις.

@Ioann89 ακόμα περιμένουμε τα αποτελέσματα από το τεστ που κάναμε την Πέμπτη. Όχι δε θα ξανά κάνουμε εφόσον είναι αρνητικό. Θεωρώ πως αν είχαμε κολλήσει όλο κ κάποιο σύμπτωμα θα είχαμε. Από κούνιες διάλεξα της lorelli dream 140x70, μπανάκι οποιοδήποτε με βάση δεν έχω κανα καημό. Απλά προτιμώ αυτά που έχουν κ θερμόμετρο να σου πω την αλήθεια. 
 

@Sweetie79 Και γω με dr browns θα ξεκινήσω 

Ε όλο και κάτι θα είχατε!!!! Άντε όλα καλά θα είναι!!!  Και εγώ ένα απλό μπανάκι πήρα . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ναι απ οτι ξερω καποια μαγαζια ηδη εχουν ξεκινησει!! Να σου πω οι μαιες λενε απο τον 7ο οτι πρεπει να την εχουμε ετοιμη για παν ενδεχομενο, εε μεσα στο Νοεμβρη θα την φτιαξω εγω σιγα σιγα κ αυτην!

 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nefeliap είπε:

Ελα ντε! Αλλο κ αυτο παλι το ειχα ξεχασει χαχα

Ξέρετε γιατί το σκέφτομαι! Άντε και πάω και πάρω τώρα νυχτικιές για εμένα και αν πάρω πολλά στον 8ο και στον 9ο και δεν μ κάνουν ; Αλλά και εγώ έχω ακούσει αυτό ότι από τον 7ο πρέπει να τα έχουμε έτοιμα! Αλλά δεν θα σκονιστούν αν τα έχουμε από τώρα έτοιμα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

 

Ξέρετε γιατί το σκέφτομαι! Άντε και πάω και πάρω τώρα νυχτικιές για εμένα και αν πάρω πολλά στον 8ο και στον 9ο και δεν μ κάνουν ; Αλλά και εγώ έχω ακούσει αυτό ότι από τον 7ο πρέπει να τα έχουμε έτοιμα! Αλλά δεν θα σκονιστούν αν τα έχουμε από τώρα έτοιμα; 

Πιο μεγαλο νουμερο θα παρεις απο αυτο που βαζεις τωρα, στο μαιευτηριο εε θα εχει φυγει κ η κοιλιτσα καπως θα μας κανουν😜 αυτο εγω σκεφτομαι να τα παρω να τα πλυνω κανονικα και να τα βαλω στη βαλιτσα αμεσως, εκει μεσα δε πιστευω να εχουν θεμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

 

Ξέρετε γιατί το σκέφτομαι! Άντε και πάω και πάρω τώρα νυχτικιές για εμένα και αν πάρω πολλά στον 8ο και στον 9ο και δεν μ κάνουν ; Αλλά και εγώ έχω ακούσει αυτό ότι από τον 7ο πρέπει να τα έχουμε έτοιμα! Αλλά δεν θα σκονιστούν αν τα έχουμε από τώρα έτοιμα; 

Θα τα εχουμε στην ακρη και θα τα πλυνουμε μετά ..και εγω θα τα κανονισω ολα τωρα σε αυτες τις 2 βδομαδες να ξεμπερδευω .φοβαμαι μετα μη δε μπορώ να κουνηθώ η κοιλια ειναι τεραστια ξαφνικα κ ολο μεγαλωνει κ εχουμε κ τον κωλοιο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Θα τα εχουμε στην ακρη και θα τα πλυνουμε μετά ..και εγω θα τα κανονισω ολα τωρα σε αυτες τις 2 βδομαδες να ξεμπερδευω .φοβαμαι μετα μη δε μπορώ να κουνηθώ η κοιλια ειναι τεραστια ξαφνικα κ ολο μεγαλωνει κ εχουμε κ τον κωλοιο!!

 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Πιο μεγαλο νουμερο θα παρεις απο αυτο που βαζεις τωρα, στο μαιευτηριο εε θα εχει φυγει κ η κοιλιτσα καπως θα μας κανουν😜 αυτο εγω σκεφτομαι να τα παρω να τα πλυνω κανονικα και να τα βαλω στη βαλιτσα αμεσως, εκει μεσα δε πιστευω να εχουν θεμα!

Και εγώ σκέφτομαι σ αυτές τις 2 εβδομάδες (να είμαι καλά Παναγία μου) να πάρω και τα πρώτα πράγματα για τον μπεμπη και νυχτικιές για εμένα ! Βασικά τα πράγματα που θα πρέπει να έχουμε στο μαιευτηριο !! Γιατί είναι και από τπυς συνοδούς ! Να εκμεταλλευτούμε και τις εκπτώσεις να είμαστε και πολύ βαριές! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Έκανα και εγώ λίστα επιτέλους!!!!! Έχουμε πάρει τα βασικά προς το παρόν! Τι αφρόλουτρο σαμπουάν και κρέμες πήρες; Και εγώ για μπουκάλια δεν ξέρω . Είμαι ανάμεσα σε dr brown και avent! 

Της frezyderm πήρα, μη φανταστείς από μία συσκευασία να δω αν θα μου αρέσουν και μετά θα ξαναπαραγγειλω. 

@annie! λες να κοιτάξω και τα avent? Για τα Dr brown μου είπαν ότι είναι καλα και για τους κολικούς.

Επίσης κορίτσια για τη βαλίτσα του μαιευτηριου μου εκαναν δώρο μία νυχτικια που μου κάνει τώρα, αλλά λέω να μην την αλλάξω γιατί όταν γεννησουμε θα φύγουν κάποια κιλά, οπότε λογικά θα μου κάνει. Θα πάρω κι άλλη μία με ρόμπα και τέλος!!! Για σουτιέν θηλασμού δε ξέρω αν θα πάρω ακόμη το σκέφτομαι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Της frezyderm πήρα, μη φανταστείς από μία συσκευασία να δω αν θα μου αρέσουν και μετά θα ξαναπαραγγειλω. 

@annie! λες να κοιτάξω και τα avent? Για τα Dr brown μου είπαν ότι είναι καλα και για τους κολικούς.

Επίσης κορίτσια για τη βαλίτσα του μαιευτηριου μου εκαναν δώρο μία νυχτικια που μου κάνει τώρα, αλλά λέω να μην την αλλάξω γιατί όταν γεννησουμε θα φύγουν κάποια κιλά, οπότε λογικά θα μου κάνει. Θα πάρω κι άλλη μία με ρόμπα και τέλος!!! Για σουτιέν θηλασμού δε ξέρω αν θα πάρω ακόμη το σκέφτομαι!!! 

Και εγω δεν ξερω τι να κανω με τα σουτιεν θηλασμου βρε κοριτσια, ειχα παρει 2 για δοκιμη αλλα καθολου δεν με βολευουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Της frezyderm πήρα, μη φανταστείς από μία συσκευασία να δω αν θα μου αρέσουν και μετά θα ξαναπαραγγειλω. 

@annie! λες να κοιτάξω και τα avent? Για τα Dr brown μου είπαν ότι είναι καλα και για τους κολικούς.

Επίσης κορίτσια για τη βαλίτσα του μαιευτηριου μου εκαναν δώρο μία νυχτικια που μου κάνει τώρα, αλλά λέω να μην την αλλάξω γιατί όταν γεννησουμε θα φύγουν κάποια κιλά, οπότε λογικά θα μου κάνει. Θα πάρω κι άλλη μία με ρόμπα και τέλος!!! Για σουτιέν θηλασμού δε ξέρω αν θα πάρω ακόμη το σκέφτομαι!!! 

Και εγώ τα έχω βάλει στο καλάθι . Της frezyderm έβαλα και εγώ! Από μια συσκευασία πήρα αν και είχε κάποιες προσφορές. Αλλά αν δεν ταιριάξουν στο μωρό; Σουτιέν έχω πάρει ήδη! Αυτά φοράω και τώρα ! Στα h&m έχει προσφορές ! Και μου είπαν ότι και στα πρεναταλ έχει καλά! Αν σκέφτεσαι να θηλάσεις πιστεύω βοηθάει! Έχω ακούσει τα καλύτερα και από διαφορετικά άτομα για τις avent! Αλλά πιστεύω πως είναι Κάι τι θα ταιριάξει στο κάθε μωρό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Και εγω δεν ξερω τι να κανω με τα σουτιεν θηλασμου βρε κοριτσια, ειχα παρει 2 για δοκιμη αλλα καθολου δεν με βολευουν!

Γιατί δεν σε βολεύουν; Πήρα από τα H&M σε προσφορά νομίζω τα είχε .σαν μπουστακια είναι και δεν τα βγάζω καθόλου! Και στον ύπνο φοράω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Γιατί δεν σε βολεύουν; Πήρα από τα H&M σε προσφορά νομίζω τα είχε .σαν μπουστακια είναι και δεν τα βγάζω καθόλου! Και στον ύπνο φοράω! 

Αυτα τα μπουστακια δεν μπορω, νιωθω οτι δεν φοραω τπτ κ οτι κρεμεται το στηθος!! Ειχα παρει ενα θηλασμου παλι που ειναι σαν κανονικο σουτιεν χωρις μπανελα αλλα πιο σταθερο καπως καλυτερα το νιωθω αυτο!! Πρεπει να κανω μια βολτα στα μαγαζια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Αυτα τα μπουστακια δεν μπορω, νιωθω οτι δεν φοραω τπτ κ οτι κρεμεται το στηθος!! Ειχα παρει ενα θηλασμου παλι που ειναι σαν κανονικο σουτιεν χωρις μπανελα αλλα πιο σταθερο καπως καλυτερα το νιωθω αυτο!! Πρεπει να κανω μια βολτα στα μαγαζια!!

Αλήθεια λες; Εμένα πολύ με βόλεψαν παρολο που τα σουτιέν δεν τα θέλω καθόλου 😂😂 Πριν την εγκυμοσυνη όταν έμπαινα σπίτι πρώτα έβγαζα το σουτιέν και μετά τα παπούτσια Χαχαχαχα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα διαβάζω ότι και της avent είναι πολύ καλα και για τους κολικούς, το σκέφτομαι μήπως πάρω και τέτοια. Επίσης από ότι και για αποστειρωτες μου άρεσε πιο πολύ της avent. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Αλήθεια λες; Εμένα πολύ με βόλεψαν παρολο που τα σουτιέν δεν τα θέλω καθόλου 😂😂 Πριν την εγκυμοσυνη όταν έμπαινα σπίτι πρώτα έβγαζα το σουτιέν και μετά τα παπούτσια Χαχαχαχα! 

Καλα κ εγω το ιδιο εκανα κ το κανω ακομα, κυκλοφορω ακομα ετσι μεσα στο σπιτι😜 απλα για το θηλασμο δεν ξερω τι να παρω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλα κ εγω το ιδιο εκανα κ το κανω ακομα, κυκλοφορω ακομα ετσι μεσα στο σπιτι😜 απλα για το θηλασμο δεν ξερω τι να παρω!!

Εγώ βγάζω υγρό από το στηθοσ και γεμίζω τα μπλουζάκια και Δεν την παλεύω χωρίς σουτιέν!θέλω να το έχω σταθερό! Οποτε αυτά μ φαινονται μαλακα ! Δεν θα άντεχα με ενίσχυση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Τώρα διαβάζω ότι και της avent είναι πολύ καλα και για τους κολικούς, το σκέφτομαι μήπως πάρω και τέτοια. Επίσης από ότι και για αποστειρωτες μου άρεσε πιο πολύ της avent. 

Ναι ναι! Είναι καλά! Βασικά όλες αυτό μ είπαν ! Και εγώ σου λέω ανάμεσα dr brown-avent ήμουν! Αλλά είδα ότι είναι καλά για τους κολικούς και τα 2 και μ είπαν ότι τα dr brown είναι λίγο μπελαλίδικα στο πλύσιμο! Όποτε κατέληξα avent! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Τώρα διαβάζω ότι και της avent είναι πολύ καλα και για τους κολικούς, το σκέφτομαι μήπως πάρω και τέτοια. Επίσης από ότι και για αποστειρωτες μου άρεσε πιο πολύ της avent. 

Δεν ξέρω να σου πω την αλήθεια, για την αρχή σκέφτομαι γυάλινα. Θα δω τι θα πει κ ο παιδίατρος. Της avent είναι πλαστικά όποτε δεν το βλέπω. 

 @Ioann89 @Κατερίνα!!! Κ γω θα κάνω βαλίτσα σιγά σιγά 4 του μήνα μπαίνω στον 7ο. Θα πάρω ότι χρειάζεται, θα πλύνουμε νυχτικιές κ κλείσιμο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Δεν ξέρω να σου πω την αλήθεια, για την αρχή σκέφτομαι γυάλινα. Θα δω τι θα πει κ ο παιδίατρος. Της avent είναι πλαστικά όποτε δεν το βλέπω. 

 @Ioann89 @Κατερίνα!!! Κ γω θα κάνω βαλίτσα σιγά σιγά 4 του μήνα μπαίνω στον 7ο. Θα πάρω ότι χρειάζεται, θα πλύνουμε νυχτικιές κ κλείσιμο. 

Κ εγω αυριο μπαινω πρωτα ο θεος και σιγα σιγα θα τη φτιαξω!! Πολλα ειναι κοριτσια τα πραγματα δλδ ειδικα σαν πρωτη φορα ζαλιζεσαι😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...