Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

@elena0212 Ρε κοριτςιαα μου ,δε σας δωσανε αντιπηκτικες ενεσεις; Τι τυχερες που ειστε! Αντε με το καλό..δε θελω να χαλασει το σερί με τιποτα κανονιστε..! Καντε διαλογισμό για να υποδεχτειτε τη νεα ζωή στο σωμα σας!

Απ το στομα σου κ στου θεού τ αφτί ! Να παίρνετε κ εσείς σειρά!!!

Είμαστε τυχερές λες Ε;;;εσένα σου βάζουν κ ενέσεις αντιπηκτικές ; Είχα κάνει μετά την επέμβαση για μοα βδομάδα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Ετ θα κανεις στον ιδιο κύκλο η σε επόμενο;;;

Στον ίδιο.... θα δούμε αύριο πως πήγε η γονιμοποιηση και Κυριακή ή Δευτέρα θα πάω για ΕΤ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Στην μήτρα από την αποξυση μετά την γεννά ....... έχω πάθει μεγάλη ζημιά Για  αυτό και τρεμω !!!!

Κοπελα μου γλυκεια....αχ πραγματικα τι ατιμη φαρα ειναι καποιοι γιατροι,αυτουνου του αξιζει να γραφεις διαρκως δημοσιως το ονομα του να τον αποφευγουν ολες.

Μεινε ξαπλωμενη και μη φοβασαι,ολα θα πανε κατ ευχην, σκεψου οτι εχει γαντζωθει καλα και δεν θα παει πουθενα αν δεν περασουν 9 μηνες.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Απ το στομα σου κ στου θεού τ αφτί ! Να παίρνετε κ εσείς σειρά!!!

Είμαστε τυχερές λες Ε;;;εσένα σου βάζουν κ ενέσεις αντιπηκτικές ; Είχα κάνει μετά την επέμβαση για μοα βδομάδα. 

Ναι γαμωτο και χωρις να εχω θρομβοφιλία ..ασε που ποναει κιολας και αφηνει και σημαδι.επισης και μια παιδικη ασπιρινη καθημερινα ή αλλιως σαλοσπιρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

@elena0212 Ρε κοριτςιαα μου ,δε σας δωσανε αντιπηκτικες ενεσεις; Τι τυχερες που ειστε! Αντε με το καλό..δε θελω να χαλασει το σερί με τιποτα κανονιστε..! Καντε διαλογισμό για να υποδεχτειτε τη νεα ζωή στο σωμα σας!

Χαχαχαχαχα διαλογισμό χαχαχαχαχα έκλαψα! Όχι εμένα δεν μου έδωσε.... ίσως αργότερα αν και δεν έχω θέμα θριμβοφυλιας..... ή τις δίνουν είτε έχεις είτε όχι? Μακάρι να πάνε όλα καλά και όντως να έχουμε σε λίγες μέρες μια νέα ζωή μέσα μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nefeliap είπε:

Ναι γαμωτο και χωρις να εχω θρομβοφιλία ..ασε που ποναει κιολας και αφηνει και σημαδι.επιση και μια παιδικη ασπιρινη καθημερινα ή αλλιως σαλοσπιρ

Εμένα δε με πονούσε. Βέβαια έκανα λίγες. Τις vaxigrip tetra έκανα. Υπομονη κοριτσάκι. Να σκεφτεσαι ότι είναι για καλό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Κοπελα μου γλυκεια....αχ πραγματικα τι ατιμη φαρα ειναι καποιοι γιατροι,αυτουνου του αξιζει να γραφεις διαρκως δημοσιως το ονομα του να τον αποφευγουν ολες.

Μεινε ξαπλωμενη και μη φοβασαι,ολα θα πανε κατ ευχην, σκεψου οτι εχει γαντζωθει καλα και δεν θα παει πουθενα αν δεν περασουν 9 μηνες.

 

Αχ το ωραία λόγια .... το θέμα ξέρεις ποιο είναι και τι έχω καταλάβει .;;;;; 
για εσένα κάποιος μπορεί να είναι ο χειρότερος και για κάποια άλλη ο θεός !!!!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Χαχαχαχαχα διαλογισμό χαχαχαχαχα έκλαψα! Όχι εμένα δεν μου έδωσε.... ίσως αργότερα αν και δεν έχω θέμα θριμβοφυλιας..... ή τις δίνουν είτε έχεις είτε όχι? Μακάρι να πάνε όλα καλά και όντως να έχουμε σε λίγες μέρες μια νέα ζωή μέσα μας! 

Ναι βρε για να φευγουν οι αρνητικες σκεψεις και ενεργειες :-) εχει πολλα σε βιντεο για ivf .ναι δινουν οι περιςσοτεροι γιατροι προληπτικα για αυτο απορησα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Ναι βρε για να φευγουν οι αρνητικες σκεψεις και ενεργειες :-) εχει πολλα σε βιντεο για ivf .ναι δινουν οι περιςσοτεροι γιατροι προληπτικα για αυτο απορησα..

Δεν μου έδωσε..... ούτε τώρα ούτε την πρ. φορά..... θα τον ρωτήσω όμως την μέρα της ΕΤ. Τώρα που λες για τα βίντεο.... κάτσε να κάνω μια έρευνα 🤣.... πως και δεν τα έχω ανακαλύψει απορώ! 🤣😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Αχ το ωραία λόγια .... το θέμα ξέρεις ποιο είναι και τι έχω καταλάβει .;;;;; 
για εσένα κάποιος μπορεί να είναι ο χειρότερος και για κάποια άλλη ο θεός !!!!

 

 

Φυσικα και αυτο ισχυει,ομως το αναφερουμε συνηθως στην εξωσωματικη δλδ οταν πιασεις με ενα γιατρο εννοειται θα γινει ο Θεος σου αντιθετως καποια που εχει αποτυχει μαζι του τον θεωρει χασιμο χρονο.

Στην περιπτωση σου ομως μιλαμε για αποξεση η οποια σου κατεστρεψε τη μητρα,οποτε εχει να κανει με ελλειψη τεχνικης,γνωσεων και ακομη και ηθικης αν θες να το παμε πιο μακρυα.

Δεχομαι οτι στην εξωσωματικη ειναι θεμα προσεγγισης και κακα τα ψεματα οταν παμε μετα απο δυο-τρεις αποτυχημενες προσπαθειες καπου δινουμε και μασημενη τροφη στο νεο γιατρο,παρα στον πρωτο που πηγε ψαχνοντας.

Σε καθε περιπτωση ομως τετοια τραγικα λαθη σε επεμβασεις ρουτινας δεν εχουν να κανουν με προσωπικη μας αντιληψη ή εμπαθεια.

Θεωρω οτι απλα εισαι πολυ αξιοπρεπης για να τον αναφερεις επωνυμα και μπραβο σου!

Κατα τα αλλα κοιτα να απολαυσεις τις μερες που θα κατσεις ξαπλα γιατι μετα με δυο παιδια θα τρεχεις και δεν θα φτανεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η dimsea είπε:

Δεν μου έδωσε..... ούτε τώρα ούτε την πρ. φορά..... θα τον ρωτήσω όμως την μέρα της ΕΤ. Τώρα που λες για τα βίντεο.... κάτσε να κάνω μια έρευνα 🤣.... πως και δεν τα έχω ανακαλύψει απορώ! 🤣😂

σοβαρα;;;;Έχω δει πολλά βιντεάκια-vlogs εξωσωματικής. Προτίμησε αυτά που έχουν happy end...αλλιώς θα πλαντάξεις στο κλάμα 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

σοβαρα;;;;Έχω δει πολλά βιντεάκια-vlogs εξωσωματικής. Προτίμησε αυτά που έχουν happy end...αλλιώς θα πλαντάξεις στο κλάμα 😋

Εισαι πολυ φιλη μου εσυ! Χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

σοβαρα;;;;Έχω δει πολλά βιντεάκια-vlogs εξωσωματικής. Προτίμησε αυτά που έχουν happy end...αλλιώς θα πλαντάξεις στο κλάμα 😋

@dimsea εγω εννοώ διαλογισμού,οχι κ να κλαψουμε χαχα πχ

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

σοβαρα;;;;Έχω δει πολλά βιντεάκια-vlogs εξωσωματικής. Προτίμησε αυτά που έχουν happy end...αλλιώς θα πλαντάξεις στο κλάμα 😋

Γενικά είμαι άνθρωπος που αγχώνομαι πολύ γι αυτό και από τη στιγμή που είπαμε ότι θα πάμε για εξωσωματική σταμάτησα να ψάχνω και να διαβάζω (εκτός από κάποια επιστημονικά άρθρα, νέες μεθόδους κλπ). Πρίν διάβαζα και έβλεπα ότι μπορείς να φανταστείς και αγχωνομουν με το παραμικρό ακόμα και με το τεστ ωορηξιας που μπορεί πχ τον ένα μήνα να έβγαινε θετικό 14η μέρα και τον επόμενο 15η🤣. Τα έχω αφήσει όλα μα όλα πάνω στον γιατρό και για το μόνο που αγχώνομαι είναι για το πως θα πάρω άδεια από την δουλεία μετά την ΕΤ. 😉 Αν μπορείς στείλε μου κάνα link μην πέσω πάνω σε τίποτα άνευ happy end! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nefeliap ευχαριστώ πολύ!!!! Εννοείται δεν είμαστε για κλάματα στην φάση αυτή που διανύουμε..... είπαμε μόνο χαρές θέλουμε από δω και μπρος! Μου τελείωσαν τα like πάλι γαμωτο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

@Nefeliap ευχαριστώ πολύ!!!! Εννοείται δεν είμαστε για κλάματα στην φάση αυτή που διανύουμε..... είπαμε μόνο χαρές θέλουμε από δω και μπρος! Μου τελείωσαν τα like πάλι γαμωτο!!! 

Μα καλά αυτα τα λαικ με το σταγονομετρο πια χαχα δες αυτα και εχει και απειρα να ηρεμει και να γαληνευει η ψυχη σου φευγει το στρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@peacock εν τω μεταξύ τα περισσότερα δε γράφουν αν έχουν happy end.... μου τελειωσαν κ τα likes :(

@dimsea προς το παρον εγω θα δω τα βιντεάκια που ανέβασε η @Nefeliap ❤️

ενα αισιόδοξο για εμβρυομεταφορά ειναι αυτο SUCCESSFUL EMBRYO TRANSFER 🤰 *FULL PROCEDURE*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Μα καλά αυτα τα λαικ με το σταγονομετρο πια χαχα δες αυτα και εχει και απειρα να ηρεμει και να γαληνευει η ψυχη σου φευγει το στρες

Χαχαχαχα ε μα.....θέλουμε άπειρα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έχουν περιορισμό στα like!!!!A ωραία.....βλέπω μετά την ΕΤ να γιουτιουμπιάζομαι ολημερής!!!!!🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Χαχαχαχα ε μα.....θέλουμε άπειρα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έχουν περιορισμό στα like!!!!A ωραία.....βλέπω μετά την ΕΤ να γιουτιουμπιάζομαι ολημερής!!!!!🤣

Χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Ναι γαμωτο και χωρις να εχω θρομβοφιλία ..ασε που ποναει κιολας και αφηνει και σημαδι.επισης και μια παιδικη ασπιρινη καθημερινα ή αλλιως σαλοσπιρ

Ούτε εμένα μου έδωσε αντιπηκτική.. Έχουμε τον ίδιο γιατρό με την @elena0212.. Σαλοσπίρ παίρνω. 
 

@dimsea να σε βάλω πινακακι κορίτσι για ετ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Ούτε εμένα μου έδωσε αντιπηκτική.. Έχουμε τον ίδιο γιατρό με την @elena0212.. Σαλοσπίρ παίρνω. 
 

@dimsea να σε βάλω πινακακι κορίτσι για ετ;;;;

να βάλεις το πινακακι οπως και να εχει! εχει μεινει πολλές σελίδες πίσω! να βλεπουμε τις εγκυούλες να χαιρομαστε!!!! σιγα σιγά να βάζετε και ΠΗΤ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

@dimsea εγω εννοώ διαλογισμού,οχι κ να κλαψουμε χαχα πχ

 

Πήρα σήμερα ενα βιβλίο ρεικι για υπογονιμοτητα 😂😂😂😂. Τα παίζω ολα τα επιστημονικά χαρτια μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Φυσικα και αυτο ισχυει,ομως το αναφερουμε συνηθως στην εξωσωματικη δλδ οταν πιασεις με ενα γιατρο εννοειται θα γινει ο Θεος σου αντιθετως καποια που εχει αποτυχει μαζι του τον θεωρει χασιμο χρονο.

Στην περιπτωση σου ομως μιλαμε για αποξεση η οποια σου κατεστρεψε τη μητρα,οποτε εχει να κανει με ελλειψη τεχνικης,γνωσεων και ακομη και ηθικης αν θες να το παμε πιο μακρυα.

Δεχομαι οτι στην εξωσωματικη ειναι θεμα προσεγγισης και κακα τα ψεματα οταν παμε μετα απο δυο-τρεις αποτυχημενες προσπαθειες καπου δινουμε και μασημενη τροφη στο νεο γιατρο,παρα στον πρωτο που πηγε ψαχνοντας.

Σε καθε περιπτωση ομως τετοια τραγικα λαθη σε επεμβασεις ρουτινας δεν εχουν να κανουν με προσωπικη μας αντιληψη ή εμπαθεια.

Θεωρω οτι απλα εισαι πολυ αξιοπρεπης για να τον αναφερεις επωνυμα και μπραβο σου!

Κατα τα αλλα κοιτα να απολαυσεις τις μερες που θα κατσεις ξαπλα γιατι μετα με δυο παιδια θα τρεχεις και δεν θα φτανεις.

Απλά έχεις δίκιο ..... τίποτα άλλο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Ούτε εμένα μου έδωσε αντιπηκτική.. Έχουμε τον ίδιο γιατρό με την @elena0212.. Σαλοσπίρ παίρνω. 
 

@dimsea να σε βάλω πινακακι κορίτσι για ετ;;;;

Βάλε με ναι να μου πάει γουρί!!!!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...