Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Μπα την πρώτη φορά ούτε που έδωσα σημασία τώρα όμως που ξέρω κάτι παραπάνω ανησυχώ με το παραμικρό.... είναι και που το θέλω σαν τρελή και που αν  "ο μη γενητο" αποτύχει κι αυτή πάμε φτου κι απ' την αρχή χαρτιά και εξετάσεις για επιτροπή κλπ κλπ. Ελπίζω αύριο που θα πάω να με δει να ακούσω καλά νέα! 🙏🙏

Με τις citrodite είναι σχεδόν απίθανο να κάνεις πρόωρη ωορρηξία.

Ασε που βλέννη έχεις και τις μέρες πριν την ωορρηξία,που προετοιμάζεται οργανισμός.

Μην ανησυχείς όλα απολύτως φυσιολογικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@Sweetie79 συγχαρητήρια!!!! Εύχομαισύντομα να κρατάς το μωράκι σου (ή και μωράκια!!!) αγκαλιά!!!

Η πρώτη σου φορά ήταν αυτή; τι έμβρυο/έμβρυα έβαλες; Με το καλό κ πάλι!!!

Σε ευχαριστώ πολύ και στα δικά σου!!! Έβαλα 3 βλαστοκυστες!!! 

@ioannastr αντε κι εσύ με το καλό τώρα να ξεκινήσεις κι όλα να πάνε καλά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Μπα την πρώτη φορά ούτε που έδωσα σημασία τώρα όμως που ξέρω κάτι παραπάνω ανησυχώ με το παραμικρό.... είναι και που το θέλω σαν τρελή και που αν  "ο μη γενητο" αποτύχει κι αυτή πάμε φτου κι απ' την αρχή χαρτιά και εξετάσεις για επιτροπή κλπ κλπ. Ελπίζω αύριο που θα πάω να με δει να ακούσω καλά νέα! 🙏🙏

Ευχομαι να έχεις τα καλύτερα νέα αυτή τη φορά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η PAPA EVA είπε:

χαχαχα εισαι απιστευτη!!! 5/6 Πανσεληνος κοριτσια και 21/6 Νεα Σεληνη! χαχα @JoyCat

Για κάντο λιανα βρε κορίτσι και για μας τις άσχετες......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taggeris είπε:

Για κάντο λιανα βρε κορίτσι και για μας τις άσχετες......  

Χαχα κ εγώ ψιλό άσχετη είμαι μη νομίζεις! Μέχρι 5/6 και από 21/6 κ μετά γεμίζει το φεγγαράκι! Συμφωνα με τον ισχυρισμό της γιατρου μου είναι καλές ημέρες για να κάνεις κάτι κ να πετυχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η PAPA EVA είπε:

Χαχα κ εγώ ψιλό άσχετη είμαι μη νομίζεις! Μέχρι 5/6 και από 21/6 κ μετά γεμίζει το φεγγαράκι! Συμφωνα με τον ισχυρισμό της γιατρου μου είναι καλές ημέρες για να κάνεις κάτι κ να πετυχεις!

Καλημέρα!!! Μπράβο!! Προχωρημένη η γιατρός σου!! Εγώ του δικού μου του είπα μόνο ότι έχει μάθει να μαγειρεύει ο άντρας μου για να ανταπεξέλθουμε αν χρειαστεί να μείνω στο κρεβάτι.. και χλώμιασε.. 🤭 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Έχω ευχάριστα νέα.. πήγα τελικά σήμερα και έκανα χοριακή και μόλις έμαθα τα ευχάριστα!!!! 278 είναι θετική!!!! Δεν το πιστεύω αλήθεια!!! 

Καλή επιτυχία και σε εσάς τώρα!!!! 

Τέλεια!!!! Μπράβο κοριτσάκι μου! Χάρηκα πάρα πολύ. Μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχεις. Και για το αιματάκι μην φοβάσαι. Τίποτα δεν θα είναι θα δεις.. Το διαβάζω συχνά , ειδικά στα κορίτσια που είμαστε από εξωσωματική.. Ίσως λόγο των φαρμάκων.Πάντως όλα καλά θα πάνε. Ξεκουράσου και χάιδευε την κοιλίτσα σου:wub:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η dimsea είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Θέλω να σας ρωτήσω στη διέγερση βλέπατε καθόλου βλέννη? Άρχισα από εχθές τις cetrotide και κάποια στιγμή στη δουλειά ένιωσα υγρή. Πήγα τουαλέτα και είχα λίγο βλέννη στο εσώρουχο. Έπαθα ένα σοκ.... δεν βγάζω που δεν βγάζω πολλά μην σπάσουν κι αυτά που έχω. Είναι φυσιολογικό? Δλδ όταν ξεκινά η ωορηξια βλέπεις λίγα υγρά απλά δεν σπάνε τα ωάρια όταν είσαι σε αυτήν τη φάση? 

Καλημέρα κορίτσι μου. Κι εγώ βρίσκομαι στην 7η μέρα διέγερσης και από χθες έχω υγρά. Μην φοβάσαι , νομίζω είναι λογικό. Εγώ λεώ είναι όπως έχουμε και στην οωρρηξία κάποιες μέρες πριν. Το cetrodide που παίρνεις εσύ όπως κι εγώ το daronda δεν τα αφήνουν να σπάσουν. Μην αγχώνεσαι...

Πότε έχεις ξανά υπέρηχο?

Εγώ σήμερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου. Κι εγώ βρίσκομαι στην 7η μέρα διέγερσης και από χθες έχω υγρά. Μην φοβάσαι , νομίζω είναι λογικό. Εγώ λεώ είναι όπως έχουμε και στην οωρρηξία κάποιες μέρες πριν. Το cetrodide που παίρνεις εσύ όπως κι εγώ το daronda δεν τα αφήνουν να σπάσουν. Μην αγχώνεσαι...

Πότε έχεις ξανά υπέρηχο?

Εγώ σήμερα..

Καλημέραααα! Σε μισή ωρίτσα έχω υπέρηχο και είμαι ήδη στο Μητέρα και πίνω καφέ! Νωρίτερα πήγα για το τεστ του covid στο εργαστήριο που με έστειλε ο γιατρός (ξεμπέρδεψα πολύ γρήγορα) και τώρα λιαζομαι μέχρι να πάει 10.00. Ναι μάλλον είναι φυσιολογικά τα υγρά όλα τα κορίτσια δλδ αυτό μου είπαν. Κοντός ψαλμός αλληλούια.... σε λίγο θα ξέρουμε! Καλή μας επιτυχία 🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Καλημέραααα! Σε μισή ωρίτσα έχω υπέρηχο και είμαι ήδη στο Μητέρα και πίνω καφέ! Νωρίτερα πήγα για το τεστ του covid στο εργαστήριο που με έστειλε ο γιατρός (ξεμπέρδεψα πολύ γρήγορα) και τώρα λιαζομαι μέχρι να πάει 10.00. Ναι μάλλον είναι φυσιολογικά τα υγρά όλα τα κορίτσια δλδ αυτό μου είπαν. Κοντός ψαλμός αλληλούια.... σε λίγο θα ξέρουμε! Καλή μας επιτυχία 🙏❤️

Τέλεια!!! Μπράβο όλα καλά θα πάνε μην αγχώνεσαι! Σε καταλαβαίω γιατί κι εγώ αγχώνομαι πάρα πολύ αλλά δεν πρέπει! Οωληψία λογικά θα σου πει σήμερα πότε θα γίνει? Εγώ θα ρωτήσω σήμερα αν και ίσως είναι νωρίς να μάθω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Τέλεια!!!! Μπράβο κοριτσάκι μου! Χάρηκα πάρα πολύ. Μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχεις. Και για το αιματάκι μην φοβάσαι. Τίποτα δεν θα είναι θα δεις.. Το διαβάζω συχνά , ειδικά στα κορίτσια που είμαστε από εξωσωματική.. Ίσως λόγο των φαρμάκων.Πάντως όλα καλά θα πάνε. Ξεκουράσου και χάιδευε την κοιλίτσα σου:wub:

Καλημέρα κοριτσάκι μου σε ευχαριστώ πολύ!!! Κι εσυ τώρα καλή ωοληψια και καλές γονιμοποιησεις να έχεις!!! Και μετά εννοείται το πολυπόθητο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια εγω σημερα ήταν να αδιαθετήσω καθε μήνα έρχεται και πιο νωρίς   Δε θέλει ακομα να μου κανει τη χάρη...δεν εχω όρεξη ακομα και αυτο παει λάθος :( 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Lily94 είπε:

Καλημέρα κορίτσια εγω σημερα ήταν να αδιαθετήσω καθε μήνα έρχεται και πιο νωρίς   Δε θέλει ακομα να μου κανει τη χάρη...δεν εχω όρεξη ακομα και αυτο παει λάθος :( 

Καλημέρα κορίτσι μου. Έπαιρνες μήπως κανένα φάρμακο για προετοιμασία: Αν όχι μην ανησυχείς , θα έρθει. Εμένα αυτό το μήνα μου ήρθε μεσημεράκι προς απόγευμα.. Μου είχε αργήσει λίγο 2-3 μέρες αλλά άργησε επειδή έκανα το πρωτόκολλο που έκανα καταστολή από τον προηγούμενο κύκλο.

Αν δεν παίρνεις κανένα φάρμακο μην ανησυχείς θα έρθει! Απλά μην αγχώνεσαι... Ξέρω ανυπομονείς να ξεκινήσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Hope19 Καλημερα κοριτσι μου αυτο ακριβώς! Δεν πήρα κανενα φάρμακο οχι! :( ναι Ανυπομονω απλά μεχρι στιγμής δεν εχω και κανέναν πόνο! Που θα παει η άτιμη θα ερθει κάποια στιγμή! Πρώτη φορά τη περιμένω πως κ πως χαχα

Επεξεργάστηκε από Lily94
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Lily94 είπε:

@Hope19 Καλημερα κοριτσι μου αυτο ακριβώς! Δεν πήρα κανενα φάρμακο οχι! :( ναι Ανυπομονω απλά μεχρι στιγμής δεν εχω και κανέναν πόνο! Που θα παει η άτιμη θα ερθει κάποια στιγμή! Πρώτη φορά τη περιμένω πως κ πως χαχα

Μην ανησυχεις θα ερθει. Ασε κι εγω αυτο σκεφτομουν πριν λιγες μερες που την περιμενα. Χαλαρωσε και θα ερθει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Lily94 είπε:

@Hope19 Καλημερα κοριτσι μου αυτο ακριβώς! Δεν πήρα κανενα φάρμακο οχι! :( ναι Ανυπομονω απλά μεχρι στιγμής δεν εχω και κανέναν πόνο! Που θα παει η άτιμη θα ερθει κάποια στιγμή! Πρώτη φορά τη περιμένω πως κ πως χαχα

Αχ σε καταλαβαίνω. το ιδιο έπαθα κι εγώ φαυτο το μήνα. Κάθε φορά μου ρχεται νωρίτερα και σ αυτο το κύκλο που βιαζόμουν να ξεκινήσω διέγερση άργησε!! ψυχολογικό ειναι νομίζω! μην αγχώνεσαι!

 

@dimsea ευχαριστα νέα να έχεις. εγω έχω ραντεβου για υπέρηχο στις 16:00. Όσο για τα υγρά κ εγώ έχω αρκετά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν μόλις τελείωσα.... αυτήν τη φορά τα πράγματα είναι πολύ διαφορετικά σε σχέση με την πρώτη μου διέγερση! Έχω 3 έτοιμα ωραία μεγάλα όπως μου είπε.... και 3 μικρότερα. Την Πεμπτη λοιπόν θα πάω για ωοληψια και ίσως κάνουμε "double stimulation". Δλδ να πάρω και μετά μικρή δόση να μεγαλώσουν και τα άλλα και να μου τα πάρει σε δεύτερο χρόνο αλλά αυτό θα το δούμε την Πέμπτη. Έχω αγχωθεί πάρα πολύ πραγματικά! Καταλαβαίνω ότι κάνει το καλύτερο που μπορεί και του έχω απόλυτη εμπιστοσύνη αλλά.... όσο να πεις είναι ένα άγχος όλο αυτό. Για τα υγρά @Hope19 είναι απόλυτα φυσιολογικά μου είπε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@dimsea Σίγουρα είναι πολύ θετικό που το παλεύει!! Μην ανησυχείς, η ποιότητα μετράει!! Μπορεί να είναι λίγα και υγιή αυτά που έχεις!! Αλήθεια, ποιος είναι ο γιατρός σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Λοιπόν μόλις τελείωσα.... αυτήν τη φορά τα πράγματα είναι πολύ διαφορετικά σε σχέση με την πρώτη μου διέγερση! Έχω 3 έτοιμα ωραία μεγάλα όπως μου είπε.... και 3 μικρότερα. Την Πεμπτη λοιπόν θα πάω για ωοληψια και ίσως κάνουμε "double stimulation". Δλδ να πάρω και μετά μικρή δόση να μεγαλώσουν και τα άλλα και να μου τα πάρει σε δεύτερο χρόνο αλλά αυτό θα το δούμε την Πέμπτη. Έχω αγχωθεί πάρα πολύ πραγματικά! Καταλαβαίνω ότι κάνει το καλύτερο που μπορεί και του έχω απόλυτη εμπιστοσύνη αλλά.... όσο να πεις είναι ένα άγχος όλο αυτό. Για τα υγρά @Hope19 είναι απόλυτα φυσιολογικά μου είπε. 

Ωραία μην αγχώνεσαι.. Καταλαβαίνω πως νοιώθεις γιατί κι εγώ θα ένοιωθα κάπως έτσι.. Αλλά είναι ωραίο που σου έδωσε κι αυτή την εναλλακτική.. Αυτό το double stimulation δεν το είχα ξανα ακούσει. Μπράβο του που θα το παλέψετε.. Μην αγχώνεσαι ένα και καλό θέλουμε! Θα δείς όλα καλα θα πανε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hope19 είπε:

Ωραία μην αγχώνεσαι.. Καταλαβαίνω πως νοιώθεις γιατί κι εγώ θα ένοιωθα κάπως έτσι.. Αλλά είναι ωραίο που σου έδωσε κι αυτή την εναλλακτική.. Αυτό το double stimulation δεν το είχα ξανα ακούσει. Μπράβο του που θα το παλέψετε.. Μην αγχώνεσαι ένα και καλό θέλουμε! Θα δείς όλα καλα θα πανε..

Γιατί μήπως το έχω ξανακούσει εγώ? Όλα αυτήν τη φορά είναι διαφορετικά.... κυρίως αγχώνομαι για τη δουλειά γιατί πρέπει να πω για άδεια κλπ και ακόμα δεν ξέρω κάτι στάνταρ. Μάλλον δλδ την Πέμπτη μπορεί να μου πει να πάω ξανά Σάββατο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

@dimsea Σίγουρα είναι πολύ θετικό που το παλεύει!! Μην ανησυχείς, η ποιότητα μετράει!! Μπορεί να είναι λίγα και υγιή αυτά που έχεις!! Αλήθεια, ποιος είναι ο γιατρός σου;

Καλημερα!με το καλο η πρισπαθεια τελικα που κατεληξες?

Ιωαν η παρτσ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Γιατί μήπως το έχω ξανακούσει εγώ? Όλα αυτήν τη φορά είναι διαφορετικά.... κυρίως αγχώνομαι για τη δουλειά γιατί πρέπει να πω για άδεια κλπ και ακόμα δεν ξέρω κάτι στάνταρ. Μάλλον δλδ την Πέμπτη μπορεί να μου πει να πάω ξανά Σάββατο! 

Καλα αυτό με τις αδειες κι εγω το σκεφτομαι.. Εγω θα ζητησω μια μερα στην οωληψια και θα  πω κατι επειγον οικογενειακο.. Μετα στην εμβρυομεταφορα μαλλον θα πω οτι εχω θεμα με τη μεση μου.. Δεν ξερω κι εγω τι να πω εχω αγχωθει λιγο και για αυτο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...