Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

Καλή Κυριακή σε όλα τα κορίτσια ..διαβάζω τα νέα σας και εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες....!!! 

Θυμάστε βπου σας είπα ότι έπαιρνα utrogestan για να μου έρθει περίοδος και τώρα που είναι να ξεκινήσω εξωσωματική ο γιατρός μου τα έκοψε και είχα αγωνία αν θα αδιαθετησω και πότε?? Τελικά αδιαυετισα στις 33 μέρες και είναι κάπως ανακουφισμένη .... την Πέμπτη έχω ραντεβού με τον γιατρό για να μου γράψει τα φάρμακα της εξωσωματικής...αν όλα πάνε καλά ακριβώς μετά το Πάσχα ξεκινάω ....

Επίσης βγήκα θετική στην κυστική ίνωση και αύριο θα πάει και ο σύζυγός μου να την κάνει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Tonia09 είπε:

Κοριτσι μ Καλησπερα εχεις ενδομητριωση;; Πες μας τι εκανες γιατι κ εγω ειμαι στη 2η φορα μου 

Καλησπέρα! Εγω έκανα λαπαροσκοπηση για ενδομητριωση.  Μήπως μπερδεύτηκες με εμένα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nansi είπε:

Καλή Κυριακή σε όλα τα κορίτσια ..διαβάζω τα νέα σας και εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες....!!! 

Θυμάστε βπου σας είπα ότι έπαιρνα utrogestan για να μου έρθει περίοδος και τώρα που είναι να ξεκινήσω εξωσωματική ο γιατρός μου τα έκοψε και είχα αγωνία αν θα αδιαθετησω και πότε?? Τελικά αδιαυετισα στις 33 μέρες και είναι κάπως ανακουφισμένη .... την Πέμπτη έχω ραντεβού με τον γιατρό για να μου γράψει τα φάρμακα της εξωσωματικής...αν όλα πάνε καλά ακριβώς μετά το Πάσχα ξεκινάω ....

Επίσης βγήκα θετική στην κυστική ίνωση και αύριο θα πάει και ο σύζυγός μου να την κάνει...

Καλησπερα!!!! 
Κατσε να ξεκουραστεις λοιπον αυτο το διάστημα για να εισαι δυνατή ψυχικά και σωματικά για μετα το Πάσχα κοριτσι μου!!! Ολα να σου πανε καλα!! 


 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η zeta_36 είπε:

Καλησπέρα καλή μου..όχι δεν έχω κάτι δόξα το θεό. Είναι η πρώτη φορά, ο φόβος μου απ την αρχή ήταν μην πάθω υπερδιέγερση. Ευτυχώς όλα πήγαν πολύ καλά μέχρι στιγμής και αναμένουμε...μακρύς ο δρόμος 💫🙏

Μπραβο κοριτσι μου!! Ευχομαι να πανε ολα καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλησπέρα! Εγω έκανα λαπαροσκοπηση για ενδομητριωση.  Μήπως μπερδεύτηκες με εμένα?

Οχι οχι εννοουσα αν εχει ενδομητριωση η κοπελα γιατι έβγαλε πολλα ωάρια να ρωτησω το εκανε για να μ βοηθήσει κ μενα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/4/2021 at 3:51 ΜΜ, ο/η zeta_36 είπε:

Κορίτσια μου σας παρακολουθώ εδώ και καιρό!! Έκανα ωοληψία σήμερα 17 ωαριάκια έδωσα, μεγάλη χαρά και θα θέλα να το μοιραστώ μαζί σας!! Σας ευχαριστώ για όσα έχω μάθει διαβάζοντας μέσα από το φόρουμ. Εύχομαι σε όλες σας, καθεμία ξεχωριστά τα καλύτερα γιατί ο δρόμος της εξωσωματικής είναι μακρύς και δύσκολος...δε το ήξερα αλλά εδώ μέσα έχοντας η μια την άλλη θα βγούμε όλες δυνατές!! 

Καλώς όρισες κορίτσι! Καλή επιτυχία στην προσπάθειά σου! Πολύ καλός ο αριθμός! Τι γονιμοποιήσεις είχες; Εύχομαι να έχεις ποιότητα κ μην σε νοιάζει η ποσότητα! Με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Nansi είπε:

Καλή Κυριακή σε όλα τα κορίτσια ..διαβάζω τα νέα σας και εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες....!!! 

Θυμάστε βπου σας είπα ότι έπαιρνα utrogestan για να μου έρθει περίοδος και τώρα που είναι να ξεκινήσω εξωσωματική ο γιατρός μου τα έκοψε και είχα αγωνία αν θα αδιαθετησω και πότε?? Τελικά αδιαυετισα στις 33 μέρες και είναι κάπως ανακουφισμένη .... την Πέμπτη έχω ραντεβού με τον γιατρό για να μου γράψει τα φάρμακα της εξωσωματικής...αν όλα πάνε καλά ακριβώς μετά το Πάσχα ξεκινάω ....

Επίσης βγήκα θετική στην κυστική ίνωση και αύριο θα πάει και ο σύζυγός μου να την κάνει...

Όλα παίρνουν σιγά σιγά το δρόμο τους! Πολύ σημαντικό να γίνονται αργά κ σταθερά βήματα! Καλή αρχή λοιπόν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Καλώς όρισες κορίτσι! Καλή επιτυχία στην προσπάθειά σου! Πολύ καλός ο αριθμός! Τι γονιμοποιήσεις είχες; Εύχομαι να έχεις ποιότητα κ μην σε νοιάζει η ποσότητα! Με το καλό!

Καλώς σας βρήκα...Ευχαριστώ πάρα πολύ!! Αλήθεια έμαθα παρά πολλά από το φόρουμ, διάβασα παλιές σας συζητήσεις και προσπάθησα όσο μπορούσα να τα εφαρμόσω! Μέχρι στιγμής έχω 8 εμβρυάκια 🤪😍 ελπίζω να βγούνε και ποιοτικά 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα...... Καλή εβδομάδα....

   Σας είχα γράψει και χθες το πρωί που ήμουν πολύ αγχωμένη και με γεμίσατε με επλιδα και αισιοδοξία.... Σας ευχαριστώ πολύ πήγαν όλα καλά....🌷

   Σήμερα η οιστραδιολη μου ήταν 30 !!!!! Ξεκινάω απόψε την πρώτη Gonal και Παρασκευή πάω ξανά για εξετάσεις αίματος και υπέρηχο. 

    Αν θέλετε και έχετε κάτι να με συμβουλέψετε για διατροφή ή κάτι που πρέπει να προσέξω θα ήταν σημαντική βοήθεια...

Ευχαριστώ και πάλι 🌷🌷🌷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Καλησπέρα...... Καλή εβδομάδα....

   Σας είχα γράψει και χθες το πρωί που ήμουν πολύ αγχωμένη και με γεμίσατε με επλιδα και αισιοδοξία.... Σας ευχαριστώ πολύ πήγαν όλα καλά....🌷

   Σήμερα η οιστραδιολη μου ήταν 30 !!!!! Ξεκινάω απόψε την πρώτη Gonal και Παρασκευή πάω ξανά για εξετάσεις αίματος και υπέρηχο. 

    Αν θέλετε και έχετε κάτι να με συμβουλέψετε για διατροφή ή κάτι που πρέπει να προσέξω θα ήταν σημαντική βοήθεια...

Ευχαριστώ και πάλι 🌷🌷🌷

Κοψε υδατάνθρακες και ζαχαρη!! Φαε υγιεινα κ παρε βιταμινη D κ φιλισιν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Κοψε υδατάνθρακες και ζαχαρη!! Φαε υγιεινα κ παρε βιταμινη D κ φιλισιν 

😮 Εχω λίγο χαμηλή D. Εγινε, Ευχαριστώ πάρα πολύ!!! 🌷🌷🌷🌷🌷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Καλησπέρα...... Καλή εβδομάδα....

   Σας είχα γράψει και χθες το πρωί που ήμουν πολύ αγχωμένη και με γεμίσατε με επλιδα και αισιοδοξία.... Σας ευχαριστώ πολύ πήγαν όλα καλά....🌷

   Σήμερα η οιστραδιολη μου ήταν 30 !!!!! Ξεκινάω απόψε την πρώτη Gonal και Παρασκευή πάω ξανά για εξετάσεις αίματος και υπέρηχο. 

    Αν θέλετε και έχετε κάτι να με συμβουλέψετε για διατροφή ή κάτι που πρέπει να προσέξω θα ήταν σημαντική βοήθεια...

Ευχαριστώ και πάλι 🌷🌷🌷

Με το καλο να ξεκινήσεις,  να πάνε όλα τέλεια και να μην χρειαστεί να ξαναπεράσεις αυτή τη διαδικασία!

Κόψε το αλάτι!!! Εγώ που είχα πάθει υπερδιεργεση την πρώτη φορά,  τη δεύτερη που είχα κόψει το αλάτι δεν έπαθα τίποτα.

Επίσης τρωγε πρωτεΐνη (ασπράδια αυγών, μοσχαρι, κοτόπουλο και ψάρι)

Όλα να πάνε καλά σου εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Με το καλο να ξεκινήσεις,  να πάνε όλα τέλεια και να μην χρειαστεί να ξαναπεράσεις αυτή τη διαδικασία!

Κόψε το αλάτι!!! Εγώ που είχα πάθει υπερδιεργεση την πρώτη φορά,  τη δεύτερη που είχα κόψει το αλάτι δεν έπαθα τίποτα.

Επίσης τρωγε πρωτεΐνη (ασπράδια αυγών, μοσχαρι, κοτόπουλο και ψάρι)

Όλα να πάνε καλά σου εύχομαι!

Καλησπέρα σε ευχαριστώ παρα πολύ για τις ευχές σου και για τις συμβουλές σου. Είναι πολύτιμες!!!!! Θα τα ακολουθίσω κατά γράμμα. 

Εσύ πως είσαι μετά την επέμβαση; η αλλεργία ένταξη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια,
είμαι καινουρια εδώ!! διαβασα ηδη καποιες δημοσιευσεις σας...θα συνεχισω ομως προκειμενου να σας γνωρισω μια μια!πριν λιγες μερες επισκεφτηκα κι εγω ενα κεντρο εξωσωματικης.σημερα εκλεισα ραντεβου στην επιτροπη για 20 μαιου! αρχιζω λοιπον να μαζευω δικαιολογητικα και εξετασεις.
Καλη επιτυχια σε όλες σας! παιρνω δυναμη απ ο,τι διαβαζω να ξερετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Καλησπέρα σε ευχαριστώ παρα πολύ για τις ευχές σου και για τις συμβουλές σου. Είναι πολύτιμες!!!!! Θα τα ακολουθίσω κατά γράμμα. 

Εσύ πως είσαι μετά την επέμβαση; η αλλεργία ένταξη; 

Δεν μου έχει περάσει ακόμα. Ξαναπήγα στην κλινική την επομένη της επέμβασης και μου έβαλαν ορο γιατί ήμουν σε μαύρο χαλι με την αλλεργία.  Και ακόμα είμαι γεμάτη μπιμπικια και ξυνομαι πολύ. Τους πήρα σημερα και μου είπαν  να κάνω κάτι εξετάσεις αίματος που φαίνονται καλές (δεν κατάφερα να μιλήσω). Είμαι ακόμα πάρα πολύ πρησμένη,  τόσο πρησμένη που έχω βάρος και ζορίζομαι να περπατήσω. Με τραβάνε τα ράμματα και πονάω. Γενικά ειμαι στα μαύρα μου τα χάλια,  αλλά τι να κάνουμε,  θα περάσει και αυτό.

Πάντως είχε πλάκα ο αντρας μου σήμερα που είδε το  DVD.

Γυρνάει και μου λέει:"μα καλά δεν πονάς?"

Του λέω τα ράμματα μόνο που με τραβάνε.

Και μου λέει " Μη μιλάς καθόλου. Αν δεις τι σου έκαναν, μια χαρά εισαι"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Δεν μου έχει περάσει ακόμα. Ξαναπήγα στην κλινική την επομένη της επέμβασης και μου έβαλαν ορο γιατί ήμουν σε μαύρο χαλι με την αλλεργία.  Και ακόμα είμαι γεμάτη μπιμπικια και ξυνομαι πολύ. Τους πήρα σημερα και μου είπαν  να κάνω κάτι εξετάσεις αίματος που φαίνονται καλές (δεν κατάφερα να μιλήσω). Είμαι ακόμα πάρα πολύ πρησμένη,  τόσο πρησμένη που έχω βάρος και ζορίζομαι να περπατήσω. Με τραβάνε τα ράμματα και πονάω. Γενικά ειμαι στα μαύρα μου τα χάλια,  αλλά τι να κάνουμε,  θα περάσει και αυτό.

Πάντως είχε πλάκα ο αντρας μου σήμερα που είδε το  DVD.

Γυρνάει και μου λέει:"μα καλά δεν πονάς?"

Του λέω τα ράμματα μόνο που με τραβάνε.

Και μου λέει " Μη μιλάς καθόλου. Αν δεις τι σου έκαναν, μια χαρά εισαι"

Πω πω ταλαιπωρία!!! Υπομονη!! Τουλάχιστον ηταν για καλο! 

Περαστικα ρε κοριτσι μου και να ηταν η τελευταία ταλαιπωρία! Στην επόμενη να πας στο νοσοκομειο να παραλάβεις μπεμπέ!!! 
Οι άντρες τα βλέπουν και φρικαρουν! 😱😱 

Καλη ξεκουραση! 🥰 Περαστικα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Πω πω ταλαιπωρία!!! Υπομονη!! Τουλάχιστον ηταν για καλο! 

Περαστικα ρε κοριτσι μου και να ηταν η τελευταία ταλαιπωρία! Στην επόμενη να πας στο νοσοκομειο να παραλάβεις μπεμπέ!!! 
Οι άντρες τα βλέπουν και φρικαρουν! 😱😱 

Καλη ξεκουραση! 🥰 Περαστικα!! 

Ευχαριστώ πάρα πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ!

Περαστικά σου κορίτσι μου άλλη ταλαιπωρία να μην σε βρει, θύμησε μου τι επέμβαση έκανες και έχεις ράμματα γιατί εγώ θυμάμαι ότι έκανες υστεροσκόπηση αλλά μάλλον κάνω λάθος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Litsadi είπε:

Περαστικά σου κορίτσι μου άλλη ταλαιπωρία να μην σε βρει, θύμησε μου τι επέμβαση έκανες και έχεις ράμματα γιατί εγώ θυμάμαι ότι έκανες υστεροσκόπηση αλλά μάλλον κάνω λάθος.

Ευχαριστώ πολύ! Λαπαροσκοπηση έκανα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Καλησπερα κοριτσια,
είμαι καινουρια εδώ!! διαβασα ηδη καποιες δημοσιευσεις σας...θα συνεχισω ομως προκειμενου να σας γνωρισω μια μια!πριν λιγες μερες επισκεφτηκα κι εγω ενα κεντρο εξωσωματικης.σημερα εκλεισα ραντεβου στην επιτροπη για 20 μαιου! αρχιζω λοιπον να μαζευω δικαιολογητικα και εξετασεις.
Καλη επιτυχια σε όλες σας! παιρνω δυναμη απ ο,τι διαβαζω να ξερετε!

Καλως ηρθες στην παρεα μας!!! 
Καλη αρχη να εχεις με επιτυχιες μονο!!! 🥰🥰🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια και καλη επιτυχια σε ολες!!!! Επειδη εχω ηδη περασει 2 φορες επιτροπη και δεν δικαιουμαι αλλα φαρμακα διεγερσης θα μπορουσε καποια κοπέλα απο θεσσαλονικη να μου χαρισει οποια φαρμακα τυχον της περισσεψουν μετα την ωοληψια??? Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Καλησπερα κοριτσια,
είμαι καινουρια εδώ!! διαβασα ηδη καποιες δημοσιευσεις σας...θα συνεχισω ομως προκειμενου να σας γνωρισω μια μια!πριν λιγες μερες επισκεφτηκα κι εγω ενα κεντρο εξωσωματικης.σημερα εκλεισα ραντεβου στην επιτροπη για 20 μαιου! αρχιζω λοιπον να μαζευω δικαιολογητικα και εξετασεις.
Καλη επιτυχια σε όλες σας! παιρνω δυναμη απ ο,τι διαβαζω να ξερετε!

Καλώς ήρθες Διόνη! Με το καλό το νέο σου ξεκίνημα! Μαζί περνάμε επιτροπή! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Καλησπερα κοριτσια,
είμαι καινουρια εδώ!! διαβασα ηδη καποιες δημοσιευσεις σας...θα συνεχισω ομως προκειμενου να σας γνωρισω μια μια!πριν λιγες μερες επισκεφτηκα κι εγω ενα κεντρο εξωσωματικης.σημερα εκλεισα ραντεβου στην επιτροπη για 20 μαιου! αρχιζω λοιπον να μαζευω δικαιολογητικα και εξετασεις.
Καλη επιτυχια σε όλες σας! παιρνω δυναμη απ ο,τι διαβαζω να ξερετε!

Καλημέρα κορίτσι μου και καλώς ήρθες!! 

Ο,τι κι αν χρειαστείς μην διστάσεις να ρωτήσεις! Όλα τα κορίτσια εδώ είναι πρόθυμα να βοηθήσουν! Καλώς ήρθες και πάλι!

Κορίτσι έχει λίγο παραπάνω ησυχία αυτές τις μέρες ε;; Να αρχίσω να ανησυχώ;;😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Πετροπουλου Σοφια είπε:

Καλησπερα κοριτσια και καλη επιτυχια σε ολες!!!! Επειδη εχω ηδη περασει 2 φορες επιτροπη και δεν δικαιουμαι αλλα φαρμακα διεγερσης θα μπορουσε καποια κοπέλα απο θεσσαλονικη να μου χαρισει οποια φαρμακα τυχον της περισσεψουν μετα την ωοληψια??? Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!! 

Καλημέρα κορίτσι! Μπορώ να καταλάβω την αγωνία σου ... Μακάρι να βρεθούν τα απαραίτητα να προχωρήσεις κ να μην σταθεί αυτό εμπόδιο κ σου στερήσει το όνειρο. Πολλές φορές ακόμη κ κάτι που εμείς θεωρούμε ασήμαντο π.χ κάποιες λίγες μονάδες που μας περισσεύουν, για κάποια κοπέλα μπορεί να είναι πολύ σημαντικές. Δεν ξέρω εάν γνωρίζεις πως υπάρχει κ ένα forum στο fb όπου πολλές κοπέλες μετά την προσπάθειά τους κ προκειμένου να μην πάνε χαμένες οι ενέσεις κ άλλα φάρμακα τα χαρίζουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tonakiv είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου και καλώς ήρθες!! 

Ο,τι κι αν χρειαστείς μην διστάσεις να ρωτήσεις! Όλα τα κορίτσια εδώ είναι πρόθυμα να βοηθήσουν! Καλώς ήρθες και πάλι!

Κορίτσι έχει λίγο παραπάνω ησυχία αυτές τις μέρες ε;; Να αρχίσω να ανησυχώ;;😂😂

Κ εμένα με ανησυχεί η τόση ησυχία! Πού καταντήσαμε! 🙃

Καλημέρα κορίτσι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...