Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taselena είπε:

Κορίτσια έχω καταγχωθει... Μόλις είδα στο σκούπισμα λίγο ροζ και έχω πόνους περιοδου.... Όχι δυνατούς, ίσα ίσα που το νιώθω... Δε ξέρω τι να πω.... Έχω χλωμιασει από το φόβο μου...

Να μην αγχώνεσαι καθόλου!! Εγώ είδα αιματάκι εμφύτευσης στο σκούπισμα 6η ή 7η μέρα μετά την ετ.. 2 φορές καφέ κ ροζ. Τα διδυμάκια μου τώρα είναι 2.5 μηνών κ αυτή τη στιγμή θηλάζουν. Εύχομαι μια τεράστια χοριακη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι μακάρι κορίτσια μου!!! Μόνο εσάς έχω να το μοιραστώ αυτό που περνάω!!! Και με καθυσηχασατε... Αλήθεια!!!!!! Αύριο μετά τη δουλειά πάω κατ' ευθείαν για χοριακη.... Σας ευχαριστώ από καρδιάς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Θα ήθελα να επισκεφτώ κ εγώ αιματολόγο. Δεν ξέρω αλλά μου έχει καρφωθεί πριν την επόμενη μου προσπάθεια. Εάν είστε ευχαριστημένες κ εσύ κ η @Bonbonθα την συστήνατε; Για δώστε info pls!

Κοριτσι μου σου στελνω πμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Taselena είπε:

Μακάρι μακάρι κορίτσια μου!!! Μόνο εσάς έχω να το μοιραστώ αυτό που περνάω!!! Και με καθυσηχασατε... Αλήθεια!!!!!! Αύριο μετά τη δουλειά πάω κατ' ευθείαν για χοριακη.... Σας ευχαριστώ από καρδιάς!!!

Εννοείται να πας και να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα !! Έλα κορίτσι μου .. εμείς θα είμαστε παρεούλα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Θέλω να περάσω από το φαρμακείο του ΕΟΠΥΥ για να πάρω φάρμακα για δεύτερη φορά.

Μου είπε η @Vasilique πως δεν χρειάζεται ραντεβού.

Αλλά επειδή εγώ δουλεύω ξέρει κάποια κοπέλα αν μπορώ να κάνω εξουσιοδότηση σε συγγενικό μου πρόσωπο κ να πάει με τα απαραίτητα έγγραφα να μου πάρει τα φάρμακα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Litsadi είπε:

Μπορείς να μου στείλεις και σε μένα;

Καλημερα κοπελα μου! Μιλαμε για την Τσεκουρα στο τμημα καθέξιν αποβολων του Ελενα. Ειναι πολυ καλη στη δουλεια της και παιρνει πληρες ιστορικο οποτε θα σε κατευθυνει καταλληλα και για ολες τις απαραιτητες εξετασεις. Κλεινεις ραντεβου μεσω του 1535 απλα επειδη λογω κοβιντ κανουν πλεον λιγα ραντεβου μεσα στον μηνα θελει λιγο υπομονη να βρεις ραντεβου. Συνηθως καθε αρχες του μηνα ανοιγουν τα ραντεβου για τον επομενο. Αλλα κατα την προσωπικη μου γνωμη αξιζει ενα ραντεβου εκει για πληρη διερευνηση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η troia είπε:

Εγώ τη συστήνω ανεπιφύλακτα, αλλά είναι σε δημόσιο νοσοκομείο και τους έχουν μειώσει πολύ τα ραντεβού λόγω covid. 1/4 θα βρεις ραντεβού για το Μάιο. Θα κλείσεις ραντεβού ως εξής: Την 1/4 το πρωί θα μπεις στο 1535 και θα ανοίξεις λογαριασμό για να είσαι έτοιμη. Κάνεις αναζήτηση για το νοσοκομείο Έλενα και το τμήμα καθ᾽έξιν αποβολών και αν δεν έχουν ανοίξει ακόμα, κάνεις refresh τη σελίδα κάθε 5᾽, γιατί όταν ανοίξουν, θα εξαντληθούν αμέσως. Αν δεν μπορέσεις να ανοίξεις λογαριασμό, μπαίνεις σαν επισκέπτης και μόλις ανοίξουν, κλείνεις μέσω του τηλ. κέντρου 1535. Συχνά τα ραντεβού ανοίγουν κατά τις 12 το μεσημέρι, αλλά όχι πάντα και καμιά φορά μπορεί να ανοίξουν τη 2η μέρα του μήνα κ.ο.κ. Επίσης καλό είναι να μπαίνεις και σε άλλες χρονικές στιγμές να ψάχνεις, διότι μπορεί να προκύψει κάποια ακύρωση. Το πλεονέκτημα που έχουν εκεί είναι ότι η κα. Τσεκούρα που είναι επικεφαλής του συγκεκριμένου τμήματος έχει και την εξειδίκευση της ανοσολογίας κι επίσης θα σου κάνει και άλλες εξετάσεις και θα σε παραπέμψει αλλού μέσα στο νοσοκομείο αν χρειάζεται (π.χ. ακτινολογικό, ενδοκρινολογικό). Και σου δίνεται η δυνατότητα να κάνεις πανάκριβες εξετάσεις εντελώς δωρεάν...

Καλημέρα κορίτσι! Σ' ευχαριστώ που μπήκες στον κόπο να μου γράψεις όλα αυτά! Την γνωρίζω αυτή την διαδικασία κ το έχω κατά νου να προσπαθήσω για να κλείσω ρνβ αλλά ακριβώς επειδή αυτά είναι λίγα κ είναι θέμα τύχης να βρεις έλεγα μήπως πας σε ιδιώτη κ γι' αυτό ρώτησα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Taselena είπε:

🙏🙏🙏 Προσεύχομαι όλα να πάνε καλά... Αλήθεια... Σας ευχαριστώ κορίτσια! Ας πάνε όλα καλά.... Ομως αίμα εμφυτευσης τόσες μέρες μετα;; Αφού η εμφύτευση δεν είπαμε ότι γίνεται τη 2η μέρα της ετ;;; Το είχε κι άλλο κορίτσι αυτο;;;

Καλημέρα κορίτσι μου! Πώς είσαι; Πήγες για χοριακή; Όλα θα πάνε καλά! Καταρχάς με τόση προγεστερόνη που μας δίνουν δεν υπάρχει περίπτωση να έχεις περίοδο... Εγώ πιστεύω πως είναι εμφύτευσης... Αλήθεια! Περιμένουμε κ από εσένα τα ευχάριστα! Θα έχει δουλειά η @Nansiμε το πινακάκι! Θα το αλλάζει συνέχεια! 😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες !

Την Παρασκευή 19/3 έκανα την πρώτη μου εμβρομεταφορα με δύο πολύ καλά εμβρυακια μετά από την ενημέρωση του εμβρυολογου

Έχω ξεκινήσει vasclor και prolutex ενέσεις 

Από χθες έχω πονακια χαμηλά στην κοιλιά 

Το στήθος μου σήμερα το αισθάνομαι πιο ξεπρησμενο σε σχέση με χθες

Λέτε να είναι πονακια περιόδου ?

Δυστυχώς άρχισα να αγχώνομαι...

Περιμένω και τις δικές σας εμπειρίες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Annitad είπε:

Καλημέρα σε όλες !

Την Παρασκευή 19/3 έκανα την πρώτη μου εμβρομεταφορα με δύο πολύ καλά εμβρυακια μετά από την ενημέρωση του εμβρυολογου

Έχω ξεκινήσει vasclor και prolutex ενέσεις 

Από χθες έχω πονακια χαμηλά στην κοιλιά 

Το στήθος μου σήμερα το αισθάνομαι πιο ξεπρησμενο σε σχέση με χθες

Λέτε να είναι πονακια περιόδου ?

Δυστυχώς άρχισα να αγχώνομαι...

Περιμένω και τις δικές σας εμπειρίες 

Καλημέρα κορίτσι! Καλώς όρισες στο παρεάκι μας! Καλή επιτυχία να έχεις! Εγώ από την εμπειρία μου κ από τις εμπειρίες άλλων κοριτσιών που διαβάζω τόσο καιρό, θα σου πω πως μην ψάχνεις να βρεις σημάδια! Όλα είναι σχετικά! Χαλάρωσε (όσο μπορείς γιατί η αναμονή είναι το χειρότερο στάδιο της εξωσωματικής για εμένα τουλάχιστον) κ κάνε μόνο θετικές σκέψεις! Εύχομαι να φωλιάσουν κ τα δύο εμβρυάκια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Vasilique είπε:

Καλημέρα κορίτσι! Καλώς όρισες στο παρεάκι μας! Καλή επιτυχία να έχεις! Εγώ από την εμπειρία μου κ από τις εμπειρίες άλλων κοριτσιών που διαβάζω τόσο καιρό, θα σου πω πως μην ψάχνεις να βρεις σημάδια! Όλα είναι σχετικά! Χαλάρωσε (όσο μπορείς γιατί η αναμονή είναι το χειρότερο στάδιο της εξωσωματικής για εμένα τουλάχιστον) κ κάνε μόνο θετικές σκέψεις! Εύχομαι να φωλιάσουν κ τα δύο εμβρυάκια σου!

Χίλια ευχαριστώ! Εύχομαι και σε σένα ότι καλύτερο! 

Είναι όντως δύσκολη περίοδος που ψάχνεις από κάπου να πιαστείς  .....έστω και από ένα μικρό συμπτώμα για να δεις ότι όλα θα πάνε καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Annitad είπε:

Καλημέρα σε όλες !

Την Παρασκευή 19/3 έκανα την πρώτη μου εμβρομεταφορα με δύο πολύ καλά εμβρυακια μετά από την ενημέρωση του εμβρυολογου

Έχω ξεκινήσει vasclor και prolutex ενέσεις 

Από χθες έχω πονακια χαμηλά στην κοιλιά 

Το στήθος μου σήμερα το αισθάνομαι πιο ξεπρησμενο σε σχέση με χθες

Λέτε να είναι πονακια περιόδου ?

Δυστυχώς άρχισα να αγχώνομαι...

Περιμένω και τις δικές σας εμπειρίες 

Καλημερα κοριτσι μου!! 
Καλως ηρθες στο φόρουμ και στην παρεα μας!! 
Το μονο που εχεις να κανεις ειναι να περιμενεις!! Υπομονη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Taselena είπε:

🙏🙏🙏 Προσεύχομαι όλα να πάνε καλά... Αλήθεια... Σας ευχαριστώ κορίτσια! Ας πάνε όλα καλά.... Ομως αίμα εμφυτευσης τόσες μέρες μετα;; Αφού η εμφύτευση δεν είπαμε ότι γίνεται τη 2η μέρα της ετ;;; Το είχε κι άλλο κορίτσι αυτο;;;

Καλημερα!!! Τι νεα εχεις;; Περιμενουμε να μας πεις τα νεα σου...❤️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Annitad είπε:

Καλημέρα σε όλες !

Την Παρασκευή 19/3 έκανα την πρώτη μου εμβρομεταφορα με δύο πολύ καλά εμβρυακια μετά από την ενημέρωση του εμβρυολογου

Έχω ξεκινήσει vasclor και prolutex ενέσεις 

Από χθες έχω πονακια χαμηλά στην κοιλιά 

Το στήθος μου σήμερα το αισθάνομαι πιο ξεπρησμενο σε σχέση με χθες

Λέτε να είναι πονακια περιόδου ?

Δυστυχώς άρχισα να αγχώνομαι...

Περιμένω και τις δικές σας εμπειρίες 

καλως ήρθες!! Ευχομαι μια θετική χοριακή!!!με το καλό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Annitad είπε:

Καλημέρα σε όλες !

Την Παρασκευή 19/3 έκανα την πρώτη μου εμβρομεταφορα με δύο πολύ καλά εμβρυακια μετά από την ενημέρωση του εμβρυολογου

Έχω ξεκινήσει vasclor και prolutex ενέσεις 

Από χθες έχω πονακια χαμηλά στην κοιλιά 

Το στήθος μου σήμερα το αισθάνομαι πιο ξεπρησμενο σε σχέση με χθες

Λέτε να είναι πονακια περιόδου ?

Δυστυχώς άρχισα να αγχώνομαι...

Περιμένω και τις δικές σας εμπειρίες 

Καλωσήρθες !! Απόλαυσε την ξεκούραση σου αυτές τις ημέρες ... εγω μετα την εμβρυομεταφορα ήμουν κρεβάτι-καναπέ μόνο !! Το φόρουμ ειναι γούρικο πιστεύω ..😊 καλα αποτελέσματα !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Bonbon είπε:

Καλημερα κοπελα μου! Μιλαμε για την Τσεκουρα στο τμημα καθέξιν αποβολων του Ελενα. Ειναι πολυ καλη στη δουλεια της και παιρνει πληρες ιστορικο οποτε θα σε κατευθυνει καταλληλα και για ολες τις απαραιτητες εξετασεις. Κλεινεις ραντεβου μεσω του 1535 απλα επειδη λογω κοβιντ κανουν πλεον λιγα ραντεβου μεσα στον μηνα θελει λιγο υπομονη να βρεις ραντεβου. Συνηθως καθε αρχες του μηνα ανοιγουν τα ραντεβου για τον επομενο. Αλλα κατα την προσωπικη μου γνωμη αξιζει ενα ραντεβου εκει για πληρη διερευνηση. 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση αλλά είμαι Θεσσαλονίκη,εδώ δεν ξέρω άν υπάρχει κάποιο αντίστοιχο τμήμα σε νοσοκομείο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Litsadi είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση αλλά είμαι Θεσσαλονίκη,εδώ δεν ξέρω άν υπάρχει κάποιο αντίστοιχο τμήμα σε νοσοκομείο. 

Στη Θεσσαλονίκη υπάρχει όμως η Λευκού, ιδιώτης, η οποία κάνει πάνω κάτω την ίδια διερεύνηση με την Τσεκούρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια θα ηθελα να ρωτησω ειχα κανει κύκλο με gonal ...ειχα 12 ωάρια κ τελικα 7 γονιμοποιήθηκαν κ απο τα 7 οπως σας ειχα πει τα 2 ειχαν γινει βλαστοκυστες κ τελικα ηταν βιοχημική.Εχω εστιεσ Ενδομητριωσης στις ωοθήκες.Μου αλλαξε το πρωτόκολλο τωρα κ μ ειπε να παρω 20 ενέσεις meriofert των 150. Εχει αλλαξει καμια κοπελα που να ειναι σε παρόμοια φαση μ μενα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου μόλις γύρισα απο τη δουλειά και πάω επί τόπου για χοριακη!! Δε μπορούσα να σας απαντήσω ουτε να διαβάσω τα μηνύματα σας στη δουλειά... Λίγο αργότερα θα ξέρουμε...🙏🙏🙏 Δεν έχω ξαναδεί ροζακι από χθες γι'αυτό ειμαι κάπως αισιόδοξη... Σας υπόσχομαι ότι θα σας στείλω αμέσως μόλις πάρω τη χοριακη!!!! 💕💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Taselena είπε:

Κορίτσια μου μόλις γύρισα απο τη δουλειά και πάω επί τόπου για χοριακη!! Δε μπορούσα να σας απαντήσω ουτε να διαβάσω τα μηνύματα σας στη δουλειά... Λίγο αργότερα θα ξέρουμε...🙏🙏🙏 Δεν έχω ξαναδεί ροζακι από χθες γι'αυτό ειμαι κάπως αισιόδοξη... Σας υπόσχομαι ότι θα σας στείλω αμέσως μόλις πάρω τη χοριακη!!!! 💕💕💕

🤞🏻🤞🏻🤞🏻🤞🏻🤞🏻🤞🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Taselena είπε:

Κορίτσια μου μόλις γύρισα απο τη δουλειά και πάω επί τόπου για χοριακη!! Δε μπορούσα να σας απαντήσω ουτε να διαβάσω τα μηνύματα σας στη δουλειά... Λίγο αργότερα θα ξέρουμε...🙏🙏🙏 Δεν έχω ξαναδεί ροζακι από χθες γι'αυτό ειμαι κάπως αισιόδοξη... Σας υπόσχομαι ότι θα σας στείλω αμέσως μόλις πάρω τη χοριακη!!!! 💕💕💕

Όλα καλά θα πάνε! Είμαι σίγουρη! Εχω θετικο feeling!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Taselena είπε:

Κορίτσια μου μόλις γύρισα απο τη δουλειά και πάω επί τόπου για χοριακη!! Δε μπορούσα να σας απαντήσω ουτε να διαβάσω τα μηνύματα σας στη δουλειά... Λίγο αργότερα θα ξέρουμε...🙏🙏🙏 Δεν έχω ξαναδεί ροζακι από χθες γι'αυτό ειμαι κάπως αισιόδοξη... Σας υπόσχομαι ότι θα σας στείλω αμέσως μόλις πάρω τη χοριακη!!!! 💕💕💕

🍀🍀🍀🍀🙏🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Taselena είπε:

Κορίτσια μου μόλις γύρισα απο τη δουλειά και πάω επί τόπου για χοριακη!! Δε μπορούσα να σας απαντήσω ουτε να διαβάσω τα μηνύματα σας στη δουλειά... Λίγο αργότερα θα ξέρουμε...🙏🙏🙏 Δεν έχω ξαναδεί ροζακι από χθες γι'αυτό ειμαι κάπως αισιόδοξη... Σας υπόσχομαι ότι θα σας στείλω αμέσως μόλις πάρω τη χοριακη!!!! 💕💕💕

Καλη επιτυχια κοριτσι μου!!! Ευχομαι να ακουσουμε ευχαριστα ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...