Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Μέχρι τη τεταρτη υπομονή!; Πηγαινε αυριο !!!θα φανει!!!!  μη μενεις με αγωνια.οβιτρελ ειχα κανει κ εγω μερα  ετ κ μαλιστα κ πεντε μετες μετα την ετ..

Μη με ξεσηκωνεις γιατί δε θα κρατηθώ... 😀😀😀😀!! Όχι όχι θα περιμένω την Τετάρτη όπως πρέπει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια, θέλω μέρες να σας γράψω. ..έχω πάρει τρεις γνώμες πριν καταλήξω σε κέντρο για την δεύτερη εξωσωματική...
 Για όσες δεν θυμάστε ο σύζυγος έχει αζωοσπερμια έχουμε υλικό από βιοψία, Έχουμε το στίγμα και γω έχω συμφισεις από παλιό χειρουργείο.. Και οι 3 γιατροί μου είπαν υστεροσκοπηση και μετά βουρ στην προσπάθεια..
Παίρνω inogest και D3, Την Τρίτη θα πάω στην ενδοκρινολογο και ελπίζω τους επόμενους μήνες να ξεκινήσουμε την  προσπαθεια...έχουμε κάνει τα πάντα από εξετάσεις.. Εγώ έχω και μια μετάλλαξη μετά από εξέταση θρομβοφιλιας και θα το λύσουμε μας είπαν... Νιώθω πολύ αγχωμένη μην αποτυχω  και πάλι.. Ποσο καιρό σας πήρεν να συνέλθετε;;; έχουν περάσει 3 μήνες από την 2η αποτυχημένη εμβρυομεταφορά.. Φοβάμαι την pgd αν δεν δείξει πάλι αν είναι γερά η όχι.. Φοβάμαι την αρνητική χοριακη.. Δνε ξέρω πως να το διαχειριστώ... Μονο εσείς με καταλαβαίνετε ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλησπέρα κοριτσια, θέλω μέρες να σας γράψω. ..έχω πάρει τρεις γνώμες πριν καταλήξω σε κέντρο για την δεύτερη εξωσωματική...
 Για όσες δεν θυμάστε ο σύζυγος έχει αζωοσπερμια έχουμε υλικό από βιοψία, Έχουμε το στίγμα και γω έχω συμφισεις από παλιό χειρουργείο.. Και οι 3 γιατροί μου είπαν υστεροσκοπηση και μετά βουρ στην προσπάθεια..
Παίρνω inogest και D3, Την Τρίτη θα πάω στην ενδοκρινολογο και ελπίζω τους επόμενους μήνες να ξεκινήσουμε την  προσπαθεια...έχουμε κάνει τα πάντα από εξετάσεις.. Εγώ έχω και μια μετάλλαξη μετά από εξέταση θρομβοφιλιας και θα το λύσουμε μας είπαν... Νιώθω πολύ αγχωμένη μην αποτυχω  και πάλι.. Ποσο καιρό σας πήρεν να συνέλθετε;;; έχουν περάσει 3 μήνες από την 2η αποτυχημένη εμβρυομεταφορά.. Φοβάμαι την pgd αν δεν δείξει πάλι αν είναι γερά η όχι.. Φοβάμαι την αρνητική χοριακη.. Δνε ξέρω πως να το διαχειριστώ... Μονο εσείς με καταλαβαίνετε ..

Ελα βρε κοριτσι μου!!! Εχεις δικιο να αγχωνεσαι! Κι εγω περιμενω να ξεκινήσω για την επόμενη μου εξωσωματικη... οταν θα φτάσει η ωρα γιατι ακομα περιμενω την περίοδο μου θα ειμαι σιγουρα αγχωμένη και με φόβο τι θα γινει παλι! Απο την αλλη αν εχω παλι αρνητική έκβαση πιστευω θα ειμαι προετοιμασμένη και πιο συνειδητοποιημένη! Σιγουρα ελπιζω να μη χρειαστεί να κανω πολλες ακομα αλλα τι να κανω αυτο δε μπορω να το ξερω...

Και τωρα αγχωμένη ειμαι και τη συζήτηση με τον αντρα μου ολο εκει την παω για να λεω αυτα που σκεφτομαι και να τα βγάζω απο μεσα μου... αφου αυτο με απασχολεί ολη την ωρα!! 😱🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Ελα βρε κοριτσι μου!!! Εχεις δικιο να αγχωνεσαι! Κι εγω περιμενω να ξεκινήσω για την επόμενη μου εξωσωματικη... οταν θα φτάσει η ωρα γιατι ακομα περιμενω την περίοδο μου θα ειμαι σιγουρα αγχωμένη και με φόβο τι θα γινει παλι! Απο την αλλη αν εχω παλι αρνητική έκβαση πιστευω θα ειμαι προετοιμασμένη και πιο συνειδητοποιημένη! Σιγουρα ελπιζω να μη χρειαστεί να κανω πολλες ακομα αλλα τι να κανω αυτο δε μπορω να το ξερω...

Και τωρα αγχωμένη ειμαι και τη συζήτηση με τον αντρα μου ολο εκει την παω για να λεω αυτα που σκεφτομαι και να τα βγάζω απο μεσα μου... αφου αυτο με απασχολεί ολη την ωρα!! 😱🙂

Μία από τα ίδια. .  Είμαι εδώ στο φόρουμ, κοιτάω για τον γιατρό που θα πάω και το κέντρο και γενικά μόνο αυτό στο μυαλό μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλησπέρα κοριτσια, θέλω μέρες να σας γράψω. ..έχω πάρει τρεις γνώμες πριν καταλήξω σε κέντρο για την δεύτερη εξωσωματική...
 Για όσες δεν θυμάστε ο σύζυγος έχει αζωοσπερμια έχουμε υλικό από βιοψία, Έχουμε το στίγμα και γω έχω συμφισεις από παλιό χειρουργείο.. Και οι 3 γιατροί μου είπαν υστεροσκοπηση και μετά βουρ στην προσπάθεια..
Παίρνω inogest και D3, Την Τρίτη θα πάω στην ενδοκρινολογο και ελπίζω τους επόμενους μήνες να ξεκινήσουμε την  προσπαθεια...έχουμε κάνει τα πάντα από εξετάσεις.. Εγώ έχω και μια μετάλλαξη μετά από εξέταση θρομβοφιλιας και θα το λύσουμε μας είπαν... Νιώθω πολύ αγχωμένη μην αποτυχω  και πάλι.. Ποσο καιρό σας πήρεν να συνέλθετε;;; έχουν περάσει 3 μήνες από την 2η αποτυχημένη εμβρυομεταφορά.. Φοβάμαι την pgd αν δεν δείξει πάλι αν είναι γερά η όχι.. Φοβάμαι την αρνητική χοριακη.. Δνε ξέρω πως να το διαχειριστώ... Μονο εσείς με καταλαβαίνετε ..

Οσο για το κέντρο να πας εκει που νιωθεις πιο ανετα να μιλησεις για ο,τι σκεφτεσαι και εκει που σου εμπνέουν εμπιστοσύνη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Μία από τα ίδια. .  Είμαι εδώ στο φόρουμ, κοιτάω για τον γιατρό που θα πάω και το κέντρο και γενικά μόνο αυτό στο μυαλό μου...

Απολύτως λογικο ειναι!! Κι εγω διαβάζω εδω στο φόρουμ και σημειώνω οτι λενε τα κορίτσια και για εξετασεις κτλ να δω τι εχω κανει... 

Ευτυχως που δουλεύω και ξεχνιέται λιγο το μυαλο εκει! 
Κατα τα αλλα ειμαι στην αναμονή κι εγω... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η JNtina είπε:

Απολύτως λογικο ειναι!! Κι εγω διαβάζω εδω στο φόρουμ και σημειώνω οτι λενε τα κορίτσια και για εξετασεις κτλ να δω τι εχω κανει... 

Ευτυχως που δουλεύω και ξεχνιέται λιγο το μυαλο εκει! 
Κατα τα αλλα ειμαι στην αναμονή κι εγω... 

 

Και εγώ δουλεύω ευτυχώς αλλά επειδή είμαι μπροστά σε υπολογιστή μπαίνω και βλέπω συνέχεια για εξωσωματική και τέτοια... Και εγώ βοηθηθηκα από πολλά κορίτσια από εδώ μέσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Οσο για το κέντρο να πας εκει που νιωθεις πιο ανετα να μιλησεις για ο,τι σκεφτεσαι και εκει που σου εμπνέουν εμπιστοσύνη!! 

Νομίζω ότι βρήκα το κέντρο αλλά δεν ξέρει καμία κοπέλα γιατί έχω ρωτήσει ξανά και δε μου απάντησαν.
..
 Αγχώθηκα επίσης γιατι έκανα με 1 μέρα διαφορά εξετάσεις και η προλακτινη τη μια μέρα ήταν 16 και η άλλη 60...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλησπέρα κοριτσια, θέλω μέρες να σας γράψω. ..έχω πάρει τρεις γνώμες πριν καταλήξω σε κέντρο για την δεύτερη εξωσωματική...
 Για όσες δεν θυμάστε ο σύζυγος έχει αζωοσπερμια έχουμε υλικό από βιοψία, Έχουμε το στίγμα και γω έχω συμφισεις από παλιό χειρουργείο.. Και οι 3 γιατροί μου είπαν υστεροσκοπηση και μετά βουρ στην προσπάθεια..
Παίρνω inogest και D3, Την Τρίτη θα πάω στην ενδοκρινολογο και ελπίζω τους επόμενους μήνες να ξεκινήσουμε την  προσπαθεια...έχουμε κάνει τα πάντα από εξετάσεις.. Εγώ έχω και μια μετάλλαξη μετά από εξέταση θρομβοφιλιας και θα το λύσουμε μας είπαν... Νιώθω πολύ αγχωμένη μην αποτυχω  και πάλι.. Ποσο καιρό σας πήρεν να συνέλθετε;;; έχουν περάσει 3 μήνες από την 2η αποτυχημένη εμβρυομεταφορά.. Φοβάμαι την pgd αν δεν δείξει πάλι αν είναι γερά η όχι.. Φοβάμαι την αρνητική χοριακη.. Δνε ξέρω πως να το διαχειριστώ... Μονο εσείς με καταλαβαίνετε ..

Αν επιτρεπεται να ρωτησω ποια μεταλλαξη εχεις? Την mthfr? Τον προεμφυτευτικο μην τον φοβασαι.. να πας μονο με βλαστοκυστες ,αν σου πουν Το αντιθετο μην το αφησεις, και δεν θα εχεις προβλημα...το μονο θεμα ειναι ποσες βλαστοκυστες θα κανεις..

Ειναι λογικο να φοβασαι, ολες νομιζω φοβομαστε, αλλα μετα απο μια αποτυχια σε πιανει κ το πεισμα βρε παιδι μου κ λες που θα παει θα τα καταφερω! Να εχεις θετικη σκεψη κ ολα θα πανε καλα αφου εχεις κανει κ τις εξετασεις σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Και εγώ δουλεύω ευτυχώς αλλά επειδή είμαι μπροστά σε υπολογιστή μπαίνω και βλέπω συνέχεια για εξωσωματική και τέτοια... Και εγώ βοηθηθηκα από πολλά κορίτσια από εδώ μέσα...

Ναι δε το συζητώ το φόρουμ ειναι σωτήριο απο ολες τις απόψεις!!! 
Προσπαθησε εστω στη δουλεια να κανεις ενα διάλειμμα απο αυτη τη σκέψη για να μη σε κυριεύσει το αγχος! 🙂
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η N.Angel είπε:

Αν επιτρεπεται να ρωτησω ποια μεταλλαξη εχεις? Την mthfr? Τον προεμφυτευτικο μην τον φοβασαι.. να πας μονο με βλαστοκυστες ,αν σου πουν Το αντιθετο μην το αφησεις, και δεν θα εχεις προβλημα...το μονο θεμα ειναι ποσες βλαστοκυστες θα κανεις..

Ειναι λογικο να φοβασαι, ολες νομιζω φοβομαστε, αλλα μετα απο μια αποτυχια σε πιανει κ το πεισμα βρε παιδι μου κ λες που θα παει θα τα καταφερω! Να εχεις θετικη σκεψη κ ολα θα πανε καλα αφου εχεις κανει κ τις εξετασεις σου!

Ναι αυτή έχω την πιο συχνή μου είπαν .  Τώρα περιμένω να μου πει και ο αιματολογος τι θα κάνω, η ενδοκρινολογος πως θα κινηθώ. .. Μου είπαν ότι μάλλον έχω πολυκυστικες αλλά δεν το ήξερα μέχρι τώρα... Αλλά όλο προβλήματα βλέπω και γι αυτό απογοητευομαι.. Θέλω να είμαι θετική γιστι και οι 3 μου είπαν ότι θα μείνω έγκυος αλλά ανησυχώ... Και σε σένα εύχομαι τα καλύτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/3/2021 at 8:59 ΜΜ, ο/η Nia2021 είπε:

Δεν ξέρω πραγματικά τι να κάνω;έχω απελπιστει...του ζήτησα να πάμε σε ένα ειδικό να διαχειριστουμε το πρόβλημα μας αλλά δεν ακούει τίποτα

Καλύτερα ένα διαζύγιο τώρα παρά να έχεις μείνει έγκυος και να σε εγκατέλειπε με ένα παιδί, μάλλον ο σύζυγος σου δεν ήταν και τόσο έτοιμος να σε στηρίξει και να σου σταθεί όσο εσύ σε εκείνον. Ελπίζω να βρεθεί στον δρόμο σου ένας άνδρας που θα σου χαρίσει όλα όσα λαχταρας συντροφικότητα αγάπη και γιατί όχι και ένα μωράκι έτσι ξαφνικά από εκεί που δεν το περιμένεις χωρίς εξωσωματικές χωρίς τίποτα!!😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/3/2021 at 10:09 ΜΜ, ο/η Nia2021 είπε:

Μέχρι τη διαδικασία της εξωσωματικής ότι κάναμε δεν τους άκουγε....γι'αυτό παρέμεινα....θέλει διαζύγιο γιατί θέλει την ησυχία του μου είπε, δεν θέλει άλλες εντάσεις με την οικογένεια του και δεν αντέχει να περάσει τη διαδικασία της εξωσωματικής ξανά...

Θα σου μιλήσω χύμα αλλά μην το πάρεις προσωπικά για καλό σου θα το κάνω..

Ο άνθρωπος σου λέει ξεκάθαρα ότι δεν θέλει να τσακώνεται με την μαμά και τον μπαμπά του, εσύ προκαλείς τους τσακωμούς και σε καμια περίπτωση να μην περιμένεις την υποστήριξη του.. επίσης δεν ξέρεις τι του λένε οι δικοί του για το θέμα της εξωσωματικής, ίσως έχουν το κόμπλεξ να μην μάθει ο γείτονας ότι ο γιος τους είναι "τσουφιος" ....επίσης τι εννοείς δεν μπορεί να περάσει ξανά την διαδικασία της εξωσωματικής? Ποιο ακριβώς κομμάτι τον δυσκόλεψε??? Συγνώμη κιόλας αλλά το μόνο που έκανε είναι αυτό που κάνουν όλα τα αγοράκια από μικρη ηλικία...εσύ έκανες τις ενέσεις εσύ περάσες τις διαδικασίες εσύ έχεις ανοίξει τα πόδια σου σε ένα σωρό γιατρούς .....εσένα σε ΣΈΒΕΤΑΙ αυτός και οι γονείς του???? 

Συγνώμη αλλά αν αγαπάει ο ένας τον άλλο θα τα βρείτε ξανά...αλλα αντέχεις να κάνεις οικογένειας μαζί του τελικά??? Σκέψου το....και προς θεού αφού δεν σε θέλουν μετακομίσετε σε δικό σας σπίτι!!

Με αγάπη στα λέω οολα!!! Ήθελα να πω κ άλλα αλλά κρατιεμαι!

(Ούτε εγώ έχω την τέλεια σχέση με την πεθερά μου αλλά μόλις υποψιάστηκε ότι ο γιος της έχει πρόβλημα υπογονιμότητας πάνω σε μια τυχαία κουβέντα με "συμβούλεψε" αν ο γιος της δεν κάνει ότι χρειάζεται για να ξεπεράσουμε το πρόβλημα μου να τον χωρίσω... φυσικά και δεν συνέβη κάτι τέτοιο)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Katerinaki83 είπε:

έχω κάνει όλες τις μοριακές κάνω παρόλα αυτά ινοχεπ κάνω prolutex παίρνω κορτιζόνη .έχω κάνει και nk ήταν πολύ χαμηλά .το μόνο που δεν έχω κάνει είναι αντιπατρικα και αποπτωση σπέρματος.

Δεν υπάρχει εξέταση που λέγεται ἁντιπατρικά῾. Τα nk είναι η εξέταση και τα αντιπατρικά είναι μία ῾θεραπεία῾ σε περίπτωση που βγουν αυξημένα, αλλά ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ. Κατακερματισμό ή κατάτμηση σπέρματος να κάνετε, ναι, αλλά σε εξειδικευμένο εργαστήριο. Από εκεί και πέρα σου συστήνω να πας στο τμήμα καθ᾽ έξιν αποβολών του Έλενα για μια σχολαστική και συστηματική διερεύνηση. Τα ραντεβού του Μαίου ανοίγουν 1/4 στο 1535 και επειδή θα είναι πάρα πολύ λίγα, θα πρέπει να έχεις συνεχώς το νου σου στο 1535.gr και να κάνεις refresh τη σελίδα αναζήτησης πολύ συχνά, γιατί με το που θα ανοίξουν, θα εξαντληθούν μέσα σε μισή ώρα. Όμως έχω πολύ μεγάλη εμπιστοσύνη στο συγκεκριμένο τμήμα και στην κα. Τσεκούρα που είναι επικεφαλής του. Εύχομαι να είναι η τελευταία ατυχία που έχεις και σύντομα να φτάσεις στο επιθυμητό αποτέλεσμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Dimi1981 είπε:

Αποπτωση σπέρματος; τι είναι αυτό; πρώτη φορά το ακούω 

Είναι άλλη ορολογία για τον κατακερματισμό ή κατάτμηση σπέρματος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Ναι αυτή έχω την πιο συχνή μου είπαν .  Τώρα περιμένω να μου πει και ο αιματολογος τι θα κάνω, η ενδοκρινολογος πως θα κινηθώ. .. Μου είπαν ότι μάλλον έχω πολυκυστικες αλλά δεν το ήξερα μέχρι τώρα... Αλλά όλο προβλήματα βλέπω και γι αυτό απογοητευομαι.. Θέλω να είμαι θετική γιστι και οι 3 μου είπαν ότι θα μείνω έγκυος αλλά ανησυχώ... Και σε σένα εύχομαι τα καλύτερα...

Κ εγω εχω την ιδια μεταλλαξη την 679mthfr, την εχεις σε ετεροζυγη η ομοζυγη κατασταση; Εγω σε ετεροζυγη κ ο γιατρος δεν μου εδωσε τπτ, μου ειπε μονο να παιρνω φελισιν γιατι ετσι κραταμε την ομοκυστεινη χαμηλη, οπου ειχα κανει κ εξεταση ευτης κ ηταν μεσα στα ορια, οποτε ευτο θελουμε στην ουσια. Για ομοζυγη πιθανον να χρειαζεται κατι αλλο..

αφου σου ειπαν κ οι τρεις οτι θα μεινεις θα τα καταφερεις!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η troia είπε:

Δεν υπάρχει εξέταση που λέγεται ἁντιπατρικά῾. Τα nk είναι η εξέταση και τα αντιπατρικά είναι μία ῾θεραπεία῾ σε περίπτωση που βγουν αυξημένα, αλλά ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ. Κατακερματισμό ή κατάτμηση σπέρματος να κάνετε, ναι, αλλά σε εξειδικευμένο εργαστήριο. Από εκεί και πέρα σου συστήνω να πας στο τμήμα καθ᾽ έξιν αποβολών του Έλενα για μια σχολαστική και συστηματική διερεύνηση. Τα ραντεβού του Μαίου ανοίγουν 1/4 στο 1535 και επειδή θα είναι πάρα πολύ λίγα, θα πρέπει να έχεις συνεχώς το νου σου στο 1535.gr και να κάνεις refresh τη σελίδα αναζήτησης πολύ συχνά, γιατί με το που θα ανοίξουν, θα εξαντληθούν μέσα σε μισή ώρα. Όμως έχω πολύ μεγάλη εμπιστοσύνη στο συγκεκριμένο τμήμα και στην κα. Τσεκούρα που είναι επικεφαλής του. Εύχομαι να είναι η τελευταία ατυχία που έχεις και σύντομα να φτάσεις στο επιθυμητό αποτέλεσμα. 

Να ρωτησω γιατι τα αντιπατρικα ειναι επικινδυνα; Γιατι καποιοι γιατροι τα κανουν; Σχετικα με τα νκ εχω ακουσει οτι ειναι αμφιλεγομενα τι ισχυει αραγε; Εγω προσωπικα δεν εχω κανει καν αυτη την εξεταση (1η εξως) αλλα καλο ειναι να ενημερωθω να ξερω τι γινεται.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Καλησπέρα σε όλες!

ΕΊΜΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ....

Που έχει κλάψει και έχει χαρεί μαζί σας, που έχει κάνει φιλίες με κάποιες από εσάς, που βλέπει με πόση αγάπη δίνετε βοήθεια απλοχερα η μία στην άλλη, που έχει δει τις αγωνίες και τους φόβους.... που όλες έχουμε αντιμετώπισει με τόση υπομονή και επιμονή....Ειμαι εδώ μαζί σας, πάνω από 160 μέρες, όμως τώρα ήρθε και η δική μου σειρά....

Ειμαι μια από εσάς, που αύριο θα κάνει την πρώτη της ένεση, στην πρώτη της εξωσωματική.... 

Σας ευχαριστώ πολυ για ολα, καλή συνέχεια... 

Καλη αρχηηηη °°♡♡♡ολα θα πανε καλα εννοειταιιι ειμαστε εδωωω οτι και αν χρειαστεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Nansi είπε:

Κορίτσια σαν να μαζευτικαμε πολλές μου φαίνεται....ποια θα κάνει πινακακι??? Θέλετε??

Ναι ναι ναι!!! Θελω πινακακι!! Ποια θα το κανει;;;;;;;; 🙂🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η troia είπε:

Δεν υπάρχει εξέταση που λέγεται ἁντιπατρικά῾. Τα nk είναι η εξέταση και τα αντιπατρικά είναι μία ῾θεραπεία῾ σε περίπτωση που βγουν αυξημένα, αλλά ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ. Κατακερματισμό ή κατάτμηση σπέρματος να κάνετε, ναι, αλλά σε εξειδικευμένο εργαστήριο. Από εκεί και πέρα σου συστήνω να πας στο τμήμα καθ᾽ έξιν αποβολών του Έλενα για μια σχολαστική και συστηματική διερεύνηση. Τα ραντεβού του Μαίου ανοίγουν 1/4 στο 1535 και επειδή θα είναι πάρα πολύ λίγα, θα πρέπει να έχεις συνεχώς το νου σου στο 1535.gr και να κάνεις refresh τη σελίδα αναζήτησης πολύ συχνά, γιατί με το που θα ανοίξουν, θα εξαντληθούν μέσα σε μισή ώρα. Όμως έχω πολύ μεγάλη εμπιστοσύνη στο συγκεκριμένο τμήμα και στην κα. Τσεκούρα που είναι επικεφαλής του. Εύχομαι να είναι η τελευταία ατυχία που έχεις και σύντομα να φτάσεις στο επιθυμητό αποτέλεσμα. 

Γιατί λες ότι είναι πολύ επικίνδυνο;;;Υπάρχουν γυναίκες που έχουν κάνει τη θεραπεία και δεν αντιμετώπισαν κάποιο πρόβλημα,για να το προτείνουν μερικοί γιατροί σημαίνει ότι υφίσταται σαν θεραπεία και πιθανών κάπου μπορεί να βοηθάει..Το ότι η Τσεκούρα μπορεί να είναι αντίθετη δεν σημαίνει ότι έχει και 100% δίκαιο...είπαμε είναι καλή επιστήμονας αλλά ας μην υπερβάλουμε υπάρχουν κ άλλοι άξιοι γιατροί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Nansi είπε:

Κορίτσια σαν να μαζευτικαμε πολλές μου φαίνεται....ποια θα κάνει πινακακι??? Θέλετε??

Ναι κ εγω θελω πινακακι!!! Αλλα δεν εχω ιδεα πως γινεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Ναι κ εγω θελω πινακακι!!! Αλλα δεν εχω ιδεα πως γινεται..

Ουτε εγω!! @Nansiτο εχεις να φτιάξεις πινακακι; Κι όπου μπορουμε θα βοηθήσουμε...❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η N.Angel είπε:

Κ εγω εχω την ιδια μεταλλαξη την 679mthfr, την εχεις σε ετεροζυγη η ομοζυγη κατασταση; Εγω σε ετεροζυγη κ ο γιατρος δεν μου εδωσε τπτ, μου ειπε μονο να παιρνω φελισιν γιατι ετσι κραταμε την ομοκυστεινη χαμηλη, οπου ειχα κανει κ εξεταση ευτης κ ηταν μεσα στα ορια, οποτε ευτο θελουμε στην ουσια. Για ομοζυγη πιθανον να χρειαζεται κατι αλλο..

αφου σου ειπαν κ οι τρεις οτι θα μεινεις θα τα καταφερεις!!! 

Από το συμπέρασμα αυτής της εξέτασης δεν διευκρίνιζεται γι αυτό ίσως να χρειαστεί να κάνω πιο εξειδικευμένες...
 Θα μάθω σύντομα πιστεύω από τον αιματολογο τι χρειάζεται να κανω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Από το συμπέρασμα αυτής της εξέτασης δεν διευκρίνιζεται γι αυτό ίσως να χρειαστεί να κάνω πιο εξειδικευμένες...
 Θα μάθω σύντομα πιστεύω από τον αιματολογο τι χρειάζεται να κανω...

Κοριτσι μου γιατί λες ότι μπορεί να έχεις πολυκυστικες από που προέκυψε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...