Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 37 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Η ιστορία μου 

συγνώμη εξ αρχής είναι λίγο μεγάλη 

συγνωμη για τα ορθογραφικά το τ9 μου τα αλλάζει 

2014

Οκτώβριο ξεκινάμε επαφές ελεύθερες για να κάνουμε παιδάκι περιμέναμε ότι θα ήταν εύκολα το Δεκέμβριο του 2014 ανακαλύπτω το φόρουμ και διαβάζω και μαθενω ότι όλα δεν είναι εύκολα!! (Τα είχα φανταστεί ότι όλα θα είναι ρόδινα) 

2015 

μετα από 6 μήνες προσπαθειών λέω να αποφασίσω να πάω σε ιατρό πάω μου λέει ότι έχω σπω και ότι φταίει αυτό και τα κιλά μου (μιας και έχω λίγα παραπάνω) μου δίνει εξετάσεις όλες καλές μόνο ο θυρεοειδής λίγο παραπάνω από εκεί που το θελουμε για εγκυμοσύνες πάω ενδοκρινολόγο το ρυθμίζουμε κάπου εκεί τρώω μια φρίκη και λέω κάτσε ας κλείσουμε ένα χρόνο που να προσπαθούμε όπου τίποτα 

2016 

Πεθενω αιμορραγία άνω των 28 ημερών πάω για αποξηση (εγώ ήξερα για υστεροσκοπιση και Πέρση έμαθα ότι έκανε αποξηση) χάνω την περίοδο μου για 2 χρόνια ερχόταν μόνο με φάρμακα κάνω όλο εξετάσεις χοριακες και χάπια! Νοέμβριο αποφασίζουμε για σπερματέγχυση περνώ φάρμακο καμία ανταπόκριση το αφήνω μιας και αρρωσταίνει ο μπαμπά μου 

2017 

Αρχές χάνω τον μπαμπά μου και εκεί περνώ λίγο χρόνο να πατήσω στα πόδια μου και ξανά προσπάθειες και τίποτα

2018 

Έρχονται η αγαπητές κρίσεις πανικού όπου για ένα χρόνο κλείνομαι σπιτι χωρίς μα προσπαθώ! τέλος τους 2018 αλλάζω ιατρό

2019 

αρχες του χρόνου έχω κάνει φουλ εξετάσεις και επιτέλους δίνει και στον άντρα μου να κάνει κάνει και είχαμε ένα μηδενικό σπερματοδιαγραμμα πάμε σε ουρολόγο τα ίδια αρχές Μαρτίου κάνω υστεροσκοπιση μετά από εμένα ο άντρας μου βιοψία και πάλι τίποτα πεθενουμε ένα σοκ αποφασιζουμε μέσα σε ένα μήνα να πάμε με δότη εκεί μαζεύω όλα τα χαρτιά επιτροπή και πάμε Ιούλιο κάνω την πρώτη προσπάθεια μου κάνω ωοληψια και πεθενω υπεδιεργεση (το γνωρίζαμε λόγο σπω) αφήνουμε 3 μήνες και κάτι γι την ευριομεταφορα όποτε αρχές Δεκεμβρίου βάζω τα δυο αυγουλακια μου θετική χωριακη στα ύψη τέλειους διπλασιασμούς για την ακριβια είχα 60 με 80% διπλασιασμούς μέχρι που κάνω την τελευταία χοριακη προ παραμονή Χριστουγέννων κάτι δεν μαρεσε στο νούμερο (ένστικτο) ήταν 2000 και κάτι εγώ να λέω μέσα μου κάτι δεν πάει καλά όποτε σινεχεια επερνα τον ιατρό και να μου λέει ότι είναι μια χαρά δεν πειράζει που δεν ανέβηκε 60% αλλά 50% πέφτω το μεσημέρι για ύπνο ξυπνάω από την αιμορραγία τηλ τον ιατρό μου και να βρω φαρμακείο για ένεση προγεστερονης και το άλλο πρωί στο νοσοκομείο να με δει κάνω την ένεση το άλλο πρωί πάω κάνω υπέρηχο τίποτα ούτε ένα σιμαδι μου λέει χωριακη κάνω και ήταν 118 μέσα σε λιγότερο από 24 ώρες είχε πέσει τόσο σταματάω τα πάντα! Χριστούγεννα να μην θέλω να δω κανέναν αλλά είχαμε κόσμο που κα φανώ εγώ ότι όλα είναι καλά περνάνε αυτές η μέρες φεύγει το 2019! 
 

2020 

προσπαθώ με τον ψυχοθεραπευτή μου να πατήσω στα πόδια μου καλοκαίρι ξαφνική ταχυκαρδία 260 παλμούς ασταμάτητα για μια ώρα καταλήγω στα επείγοντα του υγεία με φόβο για πνευμονική εμβολη κάνω εξετάσεις αξονική τίποτα δεν μου βρίσκουν συμπέρασμα κρίση πανικού και άγχους συμβουλη ιατρού να μην κάνω προσπάθεια ένα διάστημα αυτό το διάστημα αλλάζω ενδοκρινολόγο και μαθενω ότι έχω διαβήτη τύπου 2 όποτε εξετάσεις και φάρμακα για να ρυθμιστεί

 

αυτη ήταν η ιστορία μου 

συμπερασμα έχασα 4 χρόνια σε έναν ιατρό όπου μου έδινε ψεύτικες ελπίδες! 

 

🙁🙁 Δυστυχως και η δικη σου ιστορία εχει στενοχώριες και μαυρίλα... 

Σου ευχομαι αυτο να ηταν! Να τελείωσε!! Απο δω και πέρα να έρθουν τα θετικά, να έρθουν χαρές και γελια και σύντομα, πολυ σύντομα ενα μπεμπέ να σας φέρει ακομη μεγαλύτερη χαρα!! ❤️❤️
Προχωραμε μπροστά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Δεν περασες κ λιγα κοριτσι μου! Μπραβο στονΚουραγιο σου! Εισαι πολυ δυνατη να το ξερεις!! Καποια στιγμη, ελπιζω να ειναι αυτη η στιγμη, η ζωη θα σου φερει αυτο που ποθεις κ αξιζεις! Στο ευχομαι μεσα απο την καρδια μου!

Σε ευχαριστώ πολύ όλες μας είμαστε δυνατές!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η JNtina είπε:

🙁🙁 Δυστυχως και η δικη σου ιστορία εχει στενοχώριες και μαυρίλα... 

Σου ευχομαι αυτο να ηταν! Να τελείωσε!! Απο δω και πέρα να έρθουν τα θετικά, να έρθουν χαρές και γελια και σύντομα, πολυ σύντομα ενα μπεμπέ να σας φέρει ακομη μεγαλύτερη χαρα!! ❤️❤️
Προχωραμε μπροστά!! 

Σε ευχαροστω και το εύχομαι για όλες μας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Σε ευχαροστω και το εύχομαι για όλες μας 

Καλώς την, αν σε συνδιαζω σωστα λόγω αλλαγής ονόματος είσαι η Ν...? Πως είσαι? Καιρό έχουμε να μάθουμε νέα σου.. Μπήκες ξανά δυναμικά? Όλα καλά ευχομαι να σου πανε!!! ☺☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Καλώς την, αν σε συνδιαζω σωστα λόγω αλλαγής ονόματος είσαι η Ν...? Πως είσαι? Καιρό έχουμε να μάθουμε νέα σου.. Μπήκες ξανά δυναμικά? Όλα καλά ευχομαι να σου πανε!!! ☺☺

Ναι ναι εγώ είμαι! Όχι ακόμη δεν μπορώ να κάνω αλλά που θα πάει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια είμαι πολύ απογοητευμένη.Μιλησα με το γιατρό και λόγω έλλειψης των cyclacur μου είπε να προχωρήσουμε σε φυσικό κύκλο.Δεν είναι κάτι που το θέλω γιατί ξέρω ότι μειώνει τις πιθανότητες.Οσες είστε στην ίδια φάση τι σας είπε ο γιατρός?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η elephant είπε:

Κορίτσια είμαι πολύ απογοητευμένη.Μιλησα με το γιατρό και λόγω έλλειψης των cyclacur μου είπε να προχωρήσουμε σε φυσικό κύκλο.Δεν είναι κάτι που το θέλω γιατί ξέρω ότι μειώνει τις πιθανότητες.Οσες είστε στην ίδια φάση τι σας είπε ο γιατρός?

Μα υπάρχει από όσο γνωρίζω παρόμοιο φάρμακο το divina

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η elephant είπε:

Κορίτσια είμαι πολύ απογοητευμένη.Μιλησα με το γιατρό και λόγω έλλειψης των cyclacur μου είπε να προχωρήσουμε σε φυσικό κύκλο.Δεν είναι κάτι που το θέλω γιατί ξέρω ότι μειώνει τις πιθανότητες.Οσες είστε στην ίδια φάση τι σας είπε ο γιατρός?

Κορίτσι μου ποιά έλλειψη; Εγώ πήρα τη περασμένη βδομάδα 6 κουτιά και προχθες μου έγραψαν άλλα 6! Κανονικά τα βρήκα στο πρώτο φαρμακείο που μπήκα. Μήπως να πάρεις τηλέφωνο και να ρωτας τηλεφωνικώς στα φαρμακεία; Σε κάποιο θα βρείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kaposetsi είπε:

Μα υπάρχει από όσο γνωρίζω παρόμοιο φάρμακο το divina

Ρώτησα και δεν μου έδωσε άλλη επιλογή, δεν ξέρω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η elephant είπε:

Ρώτησα και δεν μου έδωσε άλλη επιλογή, δεν ξέρω..

Κατάλαβα αλλά κάνε ένα τηλέφωνο σε αυτό το φαρμακείο Κηφησιάς 34 με 38 περίπου δεν θυμάμαι ακριβως το νούμερο Αμπελόκηπων εκεί μου είπαν ότι έχουν βρει  επίσης μπορεί να βρεις και στο Ρίβερ γουεστ (αυτό που είναι δίπλα στο Ιασώ) στο φαρμακείο εκεί βρίσκουν γενικά φάρμακα που είναι σε έλλειψη λόγο νοσοκομείου έχουν ποιο πολλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Κορίτσι μου ποιά έλλειψη; Εγώ πήρα τη περασμένη βδομάδα 6 κουτιά και προχθες μου έγραψαν άλλα 6! Κανονικά τα βρήκα στο πρώτο φαρμακείο που μπήκα. Μήπως να πάρεις τηλέφωνο και να ρωτας τηλεφωνικώς στα φαρμακεία; Σε κάποιο θα βρείς!

Ήσασταν τυχερή τώρα έχουν βγει σε έλλειψη δύσκολα να βρεις κι εγώ που μένω εκτός Αθηνών αλλά δίπλα δεν έχουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kaposetsi είπε:

Ήσασταν τυχερή τώρα έχουν βγει σε έλλειψη δύσκολα να βρεις κι εγώ που μένω εκτός Αθηνών αλλά δίπλα δεν έχουν 

Τι να πω... νόμιζα ότι δεν υπάρχει έλλειψη επειδή τα βρήκα αμέσως κ τις δύο φορές. Είμαι επαρχία βέβαια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Τι να πω... νόμιζα ότι δεν υπάρχει έλλειψη επειδή τα βρήκα αμέσως κ τις δύο φορές. Είμαι επαρχία βέβαια.

Κατάλαβα για αυτό μάλλον 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η elephant είπε:

Κορίτσια είμαι πολύ απογοητευμένη.Μιλησα με το γιατρό και λόγω έλλειψης των cyclacur μου είπε να προχωρήσουμε σε φυσικό κύκλο.Δεν είναι κάτι που το θέλω γιατί ξέρω ότι μειώνει τις πιθανότητες.Οσες είστε στην ίδια φάση τι σας είπε ο γιατρός?

Μα καλά είναι δυνατόν? Να αλλάξετε το πρωτόκολλο λόγω έλλειψης σικλακουρ? Και μέχρι πότε θα είναι σε έλλειψη? Μέχρι πότε έχεις περιθώριο να δεις τελικά τι θα κάνετε?

Γιατρός δεν είμαι, αλλά εντάξει δεν υπάρχει άλλη εναλλακτική?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου κγω πηρα την πεμπτη 3 κουτια  για να ξεκινησω μετα την ωοληψια .δε ξερω αν ημουν τυχερη....τι να πω...αθηνα μενω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κι εμένα μου είπαν στο φαρμακείο ότι θα έχει έλλειψη όλο το 2021, Αθήνα μένω!αν υπάρχει εναλλακτική θα είμαστε εντάξει πιστεύω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Μα καλά είναι δυνατόν? Να αλλάξετε το πρωτόκολλο λόγω έλλειψης σικλακουρ? Και μέχρι πότε θα είναι σε έλλειψη? Μέχρι πότε έχεις περιθώριο να δεις τελικά τι θα κάνετε?

Γιατρός δεν είμαι, αλλά εντάξει δεν υπάρχει άλλη εναλλακτική?

Και εγώ δεν θέλω να το αλλάξω.Δυστυχως από ΕΟΦ γνωρίζω για ένα χρόνο, εκτός αν εισάγουν κάποιο εναλλακτικό.Προς το παρόν και τα εναλλακτικά είναι σε έλλειψη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μπήκα στην 3η μέρα μετά την εμβρυομεταφορά και πριν λίγο είδα στο σκούπισμα λίγο καφέ! Απο τότε τίποτα μόνο αυτό. Λέτε να γίνεται εμφύτευση ή να έχω καμια αρνητική εξέλιξη; Όσες είχατε λίγο αίμα ή καφέ 2-3 μέρες μετά την εμβρυομεταφορά τι σήμαινε τελικά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Κορίτσια μπήκα στην 3η μέρα μετά την εμβρυομεταφορά και πριν λίγο είδα στο σκούπισμα λίγο καφέ! Απο τότε τίποτα μόνο αυτό. Λέτε να γίνεται εμφύτευση ή να έχω καμια αρνητική εξέλιξη; Όσες είχατε λίγο αίμα ή καφέ 2-3 μέρες μετά την εμβρυομεταφορά τι σήμαινε τελικά;

Εγω κοριτσι μου ειχα θετική χοριακη! Και στο σκούπισμα ειχα κι εγω λιγο αίμα και μετα ειχα καφε μεχρι τη χοριακη... πιθανόν λοιπον να ειναι εμφύτευση! Θα το μάθεις με την χοριακη σου! Λιγο ακομη υπομονη... καλα αποτελέσματα με σουπερ χοριακη! 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Εγω κοριτσι μου ειχα θετική χοριακη! Και στο σκούπισμα ειχα κι εγω λιγο αίμα και μετα ειχα καφε μεχρι τη χοριακη... πιθανόν λοιπον να ειναι εμφύτευση! Θα το μάθεις με την χοριακη σου! Λιγο ακομη υπομονη... καλα αποτελέσματα με σουπερ χοριακη! 🙂

Αχ μακάρι κορίτσι μου!

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!😃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Taselena είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! Στην εξωσωματικη για πόσο διάστημα χρειάζεται να παιρνουμε  τα cyclacur μετά την εμβρυομεταφορα;

Εμενα μου έχουν πει μέχρι το τεστ εγκυμοσύνης. Μάλιστα μετά την ετ μου τα αύξησαν, από 3 που έπαιρνα, τώρα παίρνω 6. Ανάλογα τι θα βγει το τεστ θα δοθούν νέες οδηγίες.  Πάντως θυμάμαι από την άλλη φορά και κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης τα έπαιρνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Taselena είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! Στην εξωσωματικη για πόσο διάστημα χρειάζεται να παιρνουμε  τα cyclacur μετά την εμβρυομεταφορα;

Μετά την εμβρυομεταφορα παίρνουμε μέχρι την χοριακή, αν είναι θετική τα συνεχίζουμε.Δεν ξέρω να σου πω μέχρι ποια εβδομάδα γιατί εγώ την 7η εβδομάδα είχα παλλινδρομη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/3/2021 at 9:07 ΠΜ, ο/η I want a baby είπε:

Καλημέρα κορίτσια.

Χθες Παρασκευή έκανα εμβρυομεταφορά. Μεταφέραμε μια βλαστοκλυστη AA.

Σε 9 μέρες είναι το τεστ αλλά πέφτει Κυριακή και θα το κάνω την άλλη Δευτέρα. 

Την ώρα που είδα τη λάμψη του εμβρύου μέσα στη μήτρα βούρκωσα! Που να δω και θετική χοριακή τι θα κάνω! 

Κοριτσάρα μου!!!!!!!!! Τι χαρά πήρα μόλις το διάβασα!!!!! Συγχαρητήρια!!!!! Καλή εμφύτευση, με το καλό με μεγάλη χωριακή φιλιά πολλά..... 🙏🙏😘😘😘😘☘️🍀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...