Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και να πιάσει αμέσως το εμβρυάκι σου! Άντε θα μας έχεις ευχάριστα σε λίγες μέρες!

Καλη επιτυχία κοριτσι μου...οτι καλυτερο❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/9/2020 at 1:41 ΠΜ, ο/η Katerina32 είπε:

Θα κάνω μια μικρή παρεμβασουλα απλά για να επιβεβαιώσω κι εγώ το πόσο υπέροχος άνθρωπος και επιστήμονας είναι ο Σφακιανούδης.. Μας ενέπνευσε εμπιστοσύνη από το πρώτο ραντεβού και χαίρομαι που το ένστικτο μου με οδήγησε σε εκείνον και τώρα περιμένουμε τις ζουζουνες μας. Όσον αφορά τον άλλον γιατρό, ούτε εγώ έχω προσωπική εμπειρία, όμως από συζητήσεις εδώ στο φόρουμ, όλα τα κορίτσια έχουν μόνο τα καλύτερα να πουν. Σου εύχομαι καλή επιτυχία κορίτσι μου 🙏🙏❤️❤️❤️

Καλημέρα . Διαβαζα την απάντηση σας , βέβαια έχει περάσει καιρός & δεν ξέρω αν παρακολουθείτε το φόρουμ . Έχω γιατρό τον κύριο Σφακιανούδη και είμαι 6 εβδομάδων & 3 ημερών ,  ακούσαμε 2 καρδούλες πριν 4 ημέρες , μπορείτε να μου πείτε αν φοβόσασταν στην αρχή ; Ενώ χαίρομαι συνάμα φοβάμαι παρά πολύ μήπως πάει κάτι στραβά. Δεν έχω & κανένα σύμπτωμα & φοβαμαι ακόμη περισσότερο Με εσάς πήγαν όλα καλά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Καλημερα σε ευχαριστώ πολυ για την απαντηση. Θα ρωτήσω και τον γιατρο σημερα να δω τι θα μου πει. Ευχηθείτε μου καλη τύχη σημερα παω για εμβρυομεταφορα. Δώστε μου την θετική σας ενέργεια ✌

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!!!Με το καλό να υποδεχτείς τα εμβρυακια σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Taselena είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! Μετά από διάφορα απρόβλεπτα (τα έχω γράψει σε παλαιότερο post) , χθες επιτελους ξεκίνησα τις ενέσεις για διέγερση. Είναι η πρώτη μου προσπαθεια! Ήθελα να σας ρωτήσω, τι αναμένεται να αισθάνομαι αυτές τις μερες; Θα νιώθω κατι; πονο; ενοχληση; παρενεργειες;;

Καλη αρχη σου ευχομαι κ καλο μηνα!!! Ολα καλα θα πανε! Εγω δεν ειχα ιδιαιτερα συμπτωματα απλα οσο πλησιαζεις στην ωοληψια θα νιωθεις ολο κ πιο πρησμενη. Εγω μονο την τελευταια μερα πριν την ωοληψια οταν πηγαινα να καθισω πονουσα οπως οταν εχεις να πας μερες τουαλετα αλλα στιγμιαια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Ντοναλτ είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου.Κγω σημερα ξεκινησα τη διεγερση...ειναι η πρωτη μου φορα κ νιωθω αγχος...ελπιζω να πανε ολα καλα με ολες μας.

Καλη αρχη να εχεις κοριτσι μου!! Λογικο να νιωθεις αγχος, ολα βημα βημα και ολα θα πανε καλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η IOANNAKEL είπε:

Καλημέρα . Διαβαζα την απάντηση σας , βέβαια έχει περάσει καιρός & δεν ξέρω αν παρακολουθείτε το φόρουμ . Έχω γιατρό τον κύριο Σφακιανούδη και είμαι 6 εβδομάδων & 3 ημερών ,  ακούσαμε 2 καρδούλες πριν 4 ημέρες , μπορείτε να μου πείτε αν φοβόσασταν στην αρχή ; Ενώ χαίρομαι συνάμα φοβάμαι παρά πολύ μήπως πάει κάτι στραβά. Δεν έχω & κανένα σύμπτωμα & φοβαμαι ακόμη περισσότερο Με εσάς πήγαν όλα καλά; 

Καλημέρα κοπέλα μου!δν έχω τον γιατρό σου καθότι είμαι από Θεσσαλονίκη αλλά κ εγώ περιμένω τα διδυμάκια μου σε ένα μήνα κ κάτι...δν χρειάζεται να φοβάσαι κ να στρεσαρεις τον οργανισμό σου,σε καταλαβαίνω γιατί φυσικά γιατί προσπαθούμε πολύ κ όταν μας συμβαίνει ειδικά στην αρχή φοβόμαστε!αλλα κοιτά να χαλαρώσεις κ να το απολαύσεις!να μην κουράζεσαι  κ να μην κανείς δουλειές.θα περιμένεις με λαχτάρα το υπέρηχο για να τα δεις,περνάει γρήγορα ο καιρός γιαυτο να το χαρείς!συπτωματα δν έχουν όλες οι κοπέλες όποτε μην ψάχνεις να βρεις,ασε που μπορεί ξαφνικά να έχεις αργότερα αναγούλες,υπνηλία...να έχεις μια όμορφη κ τελειομηνη εγκυμοσύνη 🧿🙏🏻🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια τζιφος η υπόθεση! Δεν εκανα τελικα ετ δεν προχώρησαν τα ωαρια. Μου είπε μέχρι χθες ήταν οκ σημερα έσπασαν. Μου λέει έχεις κάνει καρυοτυπο λεω ναι. Μας σύστησε να κανουμε κατακερματισμο σπερματος. Θα μου δώσετε τα φώτα σας δεν εχω ιδέα. Επισης μου ειπε στην δεύτερη προσπάθεια να δοκιμάσουμε με αλλο φάρμακο.  Τωρα  έκανα gonal 200 μονάδες και έβγαλα 7 ωάρια 3 ηταν τα καλα  και είμαι 33 χρονων!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Alexouli είπε:

Κοριτσια τζιφος η υπόθεση! Δεν εκανα τελικα ετ δεν προχώρησαν τα ωαρια. Μου είπε μέχρι χθες ήταν οκ σημερα έσπασαν. Μου λέει έχεις κάνει καρυοτυπο λεω ναι. Μας σύστησε να κανουμε κατακερματισμο σπερματος. Θα μου δώσετε τα φώτα σας δεν εχω ιδέα. Επισης μου ειπε στην δεύτερη προσπάθεια να δοκιμάσουμε με αλλο φάρμακο.  Τωρα  έκανα gonal 200 μονάδες και έβγαλα 7 ωάρια 3 ηταν τα καλα  και είμαι 33 χρονων!

Κρίμα κοριτσάκι μου,τι εννοεί δλδ έσπασαν;Τα αφήσατε να φτάσουν βλαστοκυστες και δεν τα κατάφεραν;;

Εμεια δεν έχουμε κάνει κατακερματισμό και δεν ξέρω να σου πω.Εγώ έκανα διέγερση με perfoveris  και έκανα πήρα 22 ωάρια αλλά εγώ έχω και υψηλή ΑΜΗ.Βέβαια πολλά κορίτσια λένε ότι αυτές οι ενέσεις είναι πολύ καλές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Alexouli είπε:

Κοριτσια τζιφος η υπόθεση! Δεν εκανα τελικα ετ δεν προχώρησαν τα ωαρια. Μου είπε μέχρι χθες ήταν οκ σημερα έσπασαν. Μου λέει έχεις κάνει καρυοτυπο λεω ναι. Μας σύστησε να κανουμε κατακερματισμο σπερματος. Θα μου δώσετε τα φώτα σας δεν εχω ιδέα. Επισης μου ειπε στην δεύτερη προσπάθεια να δοκιμάσουμε με αλλο φάρμακο.  Τωρα  έκανα gonal 200 μονάδες και έβγαλα 7 ωάρια 3 ηταν τα καλα  και είμαι 33 χρονων!

Λυπαμαι πολυ! Καθε εμποδιο για καλο να σκεφτεσαι! Εγω εκανα διεγερση με gonal ειμαι 36,5 κ απο τα 9 ωαρια που μου πηραν τα 7 ηταν καλα απο τα οποια τα 3 εφτασαν σε βλαστοκυστες. Τι θα σου εβαζαν 3ων ημερων; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Λυπαμαι πολυ! Καθε εμποδιο για καλο να σκεφτεσαι! Εγω εκανα διεγερση με gonal ειμαι 36,5 κ απο τα 9 ωαρια που μου πηραν τα 7 ηταν καλα απο τα οποια τα 3 εφτασαν σε βλαστοκυστες. Τι θα σου εβαζαν 3ων ημερων; 

3 ημερων θα μου εβαζαν ναι. Αυτό που είπε είναι αν εχεις κανει και καρυοτυπο την επόμενη φορά να αλλάξουμε φάρμακο και να κάνουμε και κατακερματισμο.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Κρίμα κοριτσάκι μου,τι εννοεί δλδ έσπασαν;Τα αφήσατε να φτάσουν βλαστοκυστες και δεν τα κατάφεραν;;

Εμεια δεν έχουμε κάνει κατακερματισμό και δεν ξέρω να σου πω.Εγώ έκανα διέγερση με perfoveris  και έκανα πήρα 22 ωάρια αλλά εγώ έχω και υψηλή ΑΜΗ.Βέβαια πολλά κορίτσια λένε ότι αυτές οι ενέσεις είναι πολύ καλές.

3 ημερων θα βάζαμε.  Τι να πω μου ειπε μέχρι χθες ήταν οκ σημερα έσπασαν. Καλύτερα από να τα εβαζα και να μην έπιαναν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εγω θελω να σας ρωτησω κατι αλλο αν εχει καποια παρομοια εμπειρια. Μου βρηκαν μεταλλαξη σε ετεροζυγη κατασταση το MTHFR 677, οι αλλες εξετασεις για θρομβοφιλια δεν εδειξαν κατι, βεβαια δεν εκανα ολο το πακετο μονο λιγες που μου εκαναν στο κεντρο. Μου ειπαν οτι ειναι συνηθισμενη μεταλλαξη. Σας εδωσαν μετα την εμβρυομεταφορα να κανετε ενεσεις ηπαρινης η καποιο σαλοσπιρ κλπ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

3 ημερων θα μου εβαζαν ναι. Αυτό που είπε είναι αν εχεις κανει και καρυοτυπο την επόμενη φορά να αλλάξουμε φάρμακο και να κάνουμε και κατακερματισμο.

 

Δεν εκανες κανενα καρυοτυπο; Κανουν συνηθως καρυοτυπο ζευγους αλλα απο οτι ξερω εχει κ πιο εξειδικευμενες εξετασεις, που κοστιζουν κιολας. Για κατακερματισμο δεν ξερω καθολου να σου πω. Μπορει να μην σου εκατσε καλα το φαρμακο, συμβαινει αυτο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Alexouli είπε:

3 ημερων θα βάζαμε.  Τι να πω μου ειπε μέχρι χθες ήταν οκ σημερα έσπασαν. Καλύτερα από να τα εβαζα και να μην έπιαναν.

Ναι κορίτσι μου καλύτερα έτσι.Να τον ρωτήσεις για τις ενέσεις που σου είπα ίσως έχεις καλύτερη ανταπόκριση.Κάνατε μικρογονιμοποιηση; Εσείς έχετε θέμα με το σπερμα γι αυτό σας πρότεινε κατακερματισμό;Ρωτάω γιατί και εμείς σκεφτόμαστε να κάνουμε,ίσως είναι και η μόνη εξέταση που δεν έχουμε κάνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η IOANNAKEL είπε:

Καλημέρα . Διαβαζα την απάντηση σας , βέβαια έχει περάσει καιρός & δεν ξέρω αν παρακολουθείτε το φόρουμ . Έχω γιατρό τον κύριο Σφακιανούδη και είμαι 6 εβδομάδων & 3 ημερών ,  ακούσαμε 2 καρδούλες πριν 4 ημέρες , μπορείτε να μου πείτε αν φοβόσασταν στην αρχή ; Ενώ χαίρομαι συνάμα φοβάμαι παρά πολύ μήπως πάει κάτι στραβά. Δεν έχω & κανένα σύμπτωμα & φοβαμαι ακόμη περισσότερο Με εσάς πήγαν όλα καλά; 

Καλημέρα κορίτσι μου κ με το καλό τα διδυμάκια σου!! Εύχομαι μια εύκολη εγκυμοσύνη. Δεν έχω το γιατρό σου αλλά έχω τα μικρά μου θαυματάκια 52 ημερών να κοιμούνται τώρα δίπλα μου στο λίκνο. Και γω είχα άγχος, ειδικά στην αρχή όπως κ όλες μας. Είχα κ αίμα από την 5η βδομάδα. Λοιπόν από συμπτώματα μην περιμένεις τίποτα μέχρι την 7η-8η εβδομάδα είναι ακόμα νωρις κ εύχομαι να μην έχεις καθόλου. Αν μπεις κ διαβάσεις το διδυμομανούλες 2021 θα δεις πως όλες μας είχαμε επιπλοκουλες κάποιες λιγότερο κάποιες περισσότερο κ πιο δύσκολες αλλά Δόξα τω Θεω τα καταφέραμε. Με το καλό κορίτσι μου να έρθεις στον θαυμαστό κόσμο των δίδυμων!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Δεν εκανες κανενα καρυοτυπο; Κανουν συνηθως καρυοτυπο ζευγους αλλα απο οτι ξερω εχει κ πιο εξειδικευμενες εξετασεις, που κοστιζουν κιολας. Για κατακερματισμο δεν ξερω καθολου να σου πω. Μπορει να μην σου εκατσε καλα το φαρμακο, συμβαινει αυτο..

Έχουμε κάνει καρυοτυπο ζεύγους. Δεν μου ειπε κατι περισσότερο σε σχέση με αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου κ με το καλό τα διδυμάκια σου!! Εύχομαι μια εύκολη εγκυμοσύνη. Δεν έχω το γιατρό σου αλλά έχω τα μικρά μου θαυματάκια 52 ημερών να κοιμούνται τώρα δίπλα μου στο λίκνο. Και γω είχα άγχος, ειδικά στην αρχή όπως κ όλες μας. Είχα κ αίμα από την 5η βδομάδα. Λοιπόν από συμπτώματα μην περιμένεις τίποτα μέχρι την 7η-8η εβδομάδα είναι ακόμα νωρις κ εύχομαι να μην έχεις καθόλου. Αν μπεις κ διαβάσεις το διδυμομανούλες 2021 θα δεις πως όλες μας είχαμε επιπλοκουλες κάποιες λιγότερο κάποιες περισσότερο κ πιο δύσκολες αλλά Δόξα τω Θεω τα καταφέραμε. Με το καλό κορίτσι μου να έρθεις στον θαυμαστό κόσμο των δίδυμων!! 

Ιιιιιι !!!! Είναι δίπλα σου οι ψυχούλες ;;;; ♥️♥️♥️ Σε ευχαριστώ πολύ για το μήνυμα σου , θα μπω να διαβάσω.... η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι & αγχώνομαι & φοβάμαι μήπως κάνω κακό στα εμβρυακια 😢 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Ναι κορίτσι μου καλύτερα έτσι.Να τον ρωτήσεις για τις ενέσεις που σου είπα ίσως έχεις καλύτερη ανταπόκριση.Κάνατε μικρογονιμοποιηση; Εσείς έχετε θέμα με το σπερμα γι αυτό σας πρότεινε κατακερματισμό;Ρωτάω γιατί και εμείς σκεφτόμαστε να κάνουμε,ίσως είναι και η μόνη εξέταση που δεν έχουμε κάνει.

Εμεις ναι έχουμε χαμηλη κινητικότητα.  Και κάναμε και μικρογονιμοποιηση.  Κάτι αλλο σύμφωνα με τις εξετασεις που έχουμε κάνει δεν εχει προκύψει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Εμεις ναι έχουμε χαμηλη κινητικότητα.  Και κάναμε και μικρογονιμοποιηση.  Κάτι αλλο σύμφωνα με τις εξετασεις που έχουμε κάνει δεν εχει προκύψει.

Καλή επιτυχία κορίτσι, με το καλό όλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η IOANNAKEL είπε:

Ιιιιιι !!!! Είναι δίπλα σου οι ψυχούλες ;;;; ♥️♥️♥️ Σε ευχαριστώ πολύ για το μήνυμα σου , θα μπω να διαβάσω.... η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι & αγχώνομαι & φοβάμαι μήπως κάνω κακό στα εμβρυακια 😢 

Να σκέφτεσαι θετικά πως όλα θα πάνε καλά και σε λίγες μέρες θα πας να ξανά δεις τα σπορακια σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Έχουμε κάνει καρυοτυπο ζεύγους. Δεν μου ειπε κατι περισσότερο σε σχέση με αυτό.

Μπορει να ηταν κ τυχαιο αλλα καλυτερα κανε οσες περισσοτερες εξετασεις μπορεις για να εισαι πιο σιγουρη την επομενη φορα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

3 ημερων θα μου εβαζαν ναι. Αυτό που είπε είναι αν εχεις κανει και καρυοτυπο την επόμενη φορά να αλλάξουμε φάρμακο και να κάνουμε και κατακερματισμο.

 

Αλεξάνδρα μου λυπαμαι πολυ...κατακερματισμο εμεις εχουμε κανει δυο φορες και καρυοτυπο ζεύγους...ο καρυοτυπος πρεπει να ναι κατω απο 20 ιδανικά εμας ηταν πανω απο εικοσι και τον κατεβασαμε με βιταμινες ειδικα σκευασματα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Fotinible είπε:

Αλεξάνδρα μου λυπαμαι πολυ...κατακερματισμο εμεις εχουμε κανει δυο φορες και καρυοτυπο ζεύγους...ο καρυοτυπος πρεπει να ναι κατω απο 20 ιδανικά εμας ηταν πανω απο εικοσι και τον κατεβασαμε με βιταμινες ειδικα σκευασματα..

Ο καρυοτυπος σπερματος παιζει μεγαλο ρολο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η N.Angel είπε:

Καλη αρχη σου ευχομαι κ καλο μηνα!!! Ολα καλα θα πανε! Εγω δεν ειχα ιδιαιτερα συμπτωματα απλα οσο πλησιαζεις στην ωοληψια θα νιωθεις ολο κ πιο πρησμενη. Εγω μονο την τελευταια μερα πριν την ωοληψια οταν πηγαινα να καθισω πονουσα οπως οταν εχεις να πας μερες τουαλετα αλλα στιγμιαια. 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Ήδη νιώθω όλη την ώρα την ανάγκη να πάω τουαλέτα σαν να έχω δυσκοιλιότητα. Και είναι μόνο η δεύτερη μέρα... Είναι νορμάλ λες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...