Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

και εγώ φτάνω τόσο έκανα μαγνητική εγκεφάλου και καμπύλη ζαχάρου και δεν έδειξαν κάτι. Μου έδινε η ενδοκρινολογος μου dostinex αλλά μετά μου είπε ο γυναικολόγος μου μαζί με τον εξωσωματικο ότι δεν χρειάζεται να τον ρυθμίσω άλλο γιατί δεν παίζει ρόλο στην εξωσωματική..
 Παραξενευτηκα αλλά δεν έδωσα βάση...
 Ειδικά πριν πάω για την δεύτερη φορά τον ξαναρώτησα μήπως δεν κατάλαβα καλά αλλά γέλαγε και είπε το 100 δεν είναι υψηλό και να μην ανησυχώ γιατί δεν παίζει ρόλο... Έχω μπερδευτεί απίστευτα.

Και εγώ αυτό το χαπάκι έχω και εμένα μου την θεώρησε υψηλή ο γυναικολόγος μου κ μου είπε να πάω σε ενδοκρινολόγο έκανα κ την μαγνητική και έχει βγει οκ !! Το μόνο που κατάλαβα είναι ότι η προλακτινη δεν μας αφήνει να κάνουμε σωστή ορεξια κάνουμε αλλά όχι σωστή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Αχ ναι ούτε αυτό έχουμε κάνει, έχουμε κάνει καλλιέργεια σπέρματος λόγω ασθενοσπερμίας. Τώρα εννοείται καλή μου θα ρωτήσω και εγώ πιο στοχευμένα να τσεκάρω πάλι και την προλακτίνη μήπως από άγχος ανέβηκε! Είναι αλήθεια ότι μετά την αποβολή που είχα το 19 έχω ταλαιπωρηθεί αρκετά με όλα αυτά!

Λυπάμαι πάρα πολύ και για τη δεύτερη αποτυχημένη εμβρυομεταφορά. παρόλα αυτά θα σου έλεγα να μην προχωρήσεις σε Τρίτη Αν δεν τσεκάρεις πρώτα όλα αυτά που ανέφεραν τα κορίτσια. Δίκερο μήτρα έχω και εγώ αλλά δεν επηρεάζει σε κάτι αυτό αντίθετα όμως οι εξετάσεις θρομβοφιλίας ανοσολογικές και καρυότυπος είναι σημαντικές εξετάσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Λυπάμαι πάρα πολύ και για τη δεύτερη αποτυχημένη εμβρυομεταφορά. παρόλα αυτά θα σου έλεγα να μην προχωρήσεις σε Τρίτη Αν δεν τσεκάρεις πρώτα όλα αυτά που ανέφεραν τα κορίτσια. Δίκερο μήτρα έχω και εγώ αλλά δεν επηρεάζει σε κάτι αυτό αντίθετα όμως οι εξετάσεις θρομβοφιλίας ανοσολογικές και καρυότυπος είναι σημαντικές εξετάσεις.

Αυτό ναι αγάπη το ξέρω  μόνο σε θέμα χώρου που σε εμένα επηρέασε μαζί με το υνωμύωμα που είχα τότε στην αποβολή από όσο μου είπαν! Αυτό αφαιρέθηκε τώρα για τις εξετάσεις που λέτε ναι το έχω κατά νου να τις ζητήσω πια! Ήταν καλές βλαστοκύστες γενικά ΑΑ και ΒΑ. Δεν ξέρω γιατί δεν έπιασα ούτε μία πάλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Μακάρι, εύχομαι να σου πάνε όλα καλά! Εγώ τώρα νιώθω χάλια αλλά θα σηκωθώ παλι!

Όλα καλά θα πάνε υπομονή και αισιοδοξία 🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η kaounmar είπε:

Γεια σας κορίτσια μου, τι κάνετε; εγώ δεν είμαι και στα καλύτερα μου. Έμαθα πως και η δεύτερη ετ μου απέτυχε. Δεν ξέρω κάτι πάει λάθος.

Ψηλά το κεφάλι κορίτσι μου! Μην αφήνεις τις αποτυχίες να σε γονατίσουν. Φυσικά και θα κλάψεις και θα στεναχωρηθείς. Είναι λογικό και πρέπει να γίνει αλλά ως εκεί. Γιατί απλά δεν έχεις να κερδίσεις τίποτα αν σε πάρει από κάτω. Ότι και να γίνει θα βρείτε τι πάει στραβά και στο τέλος θα τα καταφέρετε . Γέμισε την ψυχή σου με αισιοδοξία και δύναμη και προχώρα και θα δεις που σε λίγο καιρό θα κρατάς στην αγκαλιά σου ένα υπέροχο μωράκι. Μόνο έτσι να φαντάζεσαι το μέλλον σου!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Ψηλά το κεφάλι κορίτσι μου! Μην αφήνεις τις αποτυχίες να σε γονατίσουν. Φυσικά και θα κλάψεις και θα στεναχωρηθείς. Είναι λογικό και πρέπει να γίνει αλλά ως εκεί. Γιατί απλά δεν έχεις να κερδίσεις τίποτα αν σε πάρει από κάτω. Ότι και να γίνει θα βρείτε τι πάει στραβά και στο τέλος θα τα καταφέρετε . Γέμισε την ψυχή σου με αισιοδοξία και δύναμη και προχώρα και θα δεις που σε λίγο καιρό θα κρατάς στην αγκαλιά σου ένα υπέροχο μωράκι. Μόνο έτσι να φαντάζεσαι το μέλλον σου!💗

Μωρέ είναι απλά που μετάαπό τις τελευταίες απογοητεύσεις( αποβολή, αποτυχία στις ετ) νιώθω ότι το όνειρο απομακρύνεται! Είμαι και 37 και δεν ξέρω ίσως λέω χαζά τώρα αλλά αυτά νιώθω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kaounmar είπε:

Αυτό ναι αγάπη το ξέρω  μόνο σε θέμα χώρου που σε εμένα επηρέασε μαζί με το υνωμύωμα που είχα τότε στην αποβολή από όσο μου είπαν! Αυτό αφαιρέθηκε τώρα για τις εξετάσεις που λέτε ναι το έχω κατά νου να τις ζητήσω πια! Ήταν καλές βλαστοκύστες γενικά ΑΑ και ΒΑ. Δεν ξέρω γιατί δεν έπιασα ούτε μία πάλι!

Θα τα καταφέρεις..θα επιμείνεις με πίστη και μεθοδικές κινήσεις είσαι μικρή... όλα καλά θα πάνε στο τέλος θα δεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Taggeris είπε:

Θα τα καταφέρεις..θα επιμείνεις με πίστη και μεθοδικές κινήσεις είσαι μικρή... όλα καλά θα πάνε στο τέλος θα δεις!

Ε μικρή, τα 36 έχω κλείσω τον Οκτώβριο  θα προσπαθήσω ξανά εννοείται!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Ε μικρή, τα 36 έχω κλείσω τον Οκτώβριο  θα προσπαθήσω ξανά εννοείται!!!

Άκουσε με είσαι μικρή!! Θα τα καταφέρεις σύντομα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Μωρέ είναι απλά που μετάαπό τις τελευταίες απογοητεύσεις( αποβολή, αποτυχία στις ετ) νιώθω ότι το όνειρο απομακρύνεται! Είμαι και 37 και δεν ξέρω ίσως λέω χαζά τώρα αλλά αυτά νιώθω!

Δεν ξέρω τι λόγια παρηγοριάς να σου πω, ξέρω όμως ότι σίγουρα θα σε μαλώσω! Τι είναι αυτά που λες; Άκου εκεί απομακρύνεται το όνειρο! Χωρίς όνειρα δεν ζούμε κορίτσι! Η σημασία του να κάνεισόνειρα σε όλη σου τη ζωή είναι το πιο σημαντικό πράγμα σε αυτήν. Πολλώ δε μάλλον το όνειρο ενός παιδιού! Το σχόλιο για την ηλικία δε, το αφήνω ΑΣΧΟΛΙΑΣΤΟ! Είμαι 43 κ δεν το βάζω κάτω! Κλάψε, ξέσπασε κ μπες ξανά έτοιμη και δυναμικά στον αγώνα! Σου στέλνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς! 💝

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Vasilique είπε:

Δεν ξέρω τι λόγια παρηγοριάς να σου πω, ξέρω όμως ότι σίγουρα θα σε μαλώσω! Τι είναι αυτά που λες; Άκου εκεί απομακρύνεται το όνειρο! Χωρίς όνειρα δεν ζούμε κορίτσι! Η σημασία του να κάνεισόνειρα σε όλη σου τη ζωή είναι το πιο σημαντικό πράγμα σε αυτήν. Πολλώ δε μάλλον το όνειρο ενός παιδιού! Το σχόλιο για την ηλικία δε, το αφήνω ΑΣΧΟΛΙΑΣΤΟ! Είμαι 43 κ δεν το βάζω κάτω! Κλάψε, ξέσπασε κ μπες ξανά έτοιμη και δυναμικά στον αγώνα! Σου στέλνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς! 💝

 

Σε ευχαριστώ για το θάρρος φίλη μου, ελπίζω σύντομα να τα καταφέρεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η kaounmar είπε:

Σε ευχαριστώ για το θάρρος φίλη μου, ελπίζω σύντομα να τα καταφέρεις!!!

Κ εγώ κ εσύ κ όλες! Μην το ξεχνάς! Σημαία να το κάνεις! Το κατάλαβες;;; Πες ναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Μωρέ είναι απλά που μετάαπό τις τελευταίες απογοητεύσεις( αποβολή, αποτυχία στις ετ) νιώθω ότι το όνειρο απομακρύνεται! Είμαι και 37 και δεν ξέρω ίσως λέω χαζά τώρα αλλά αυτά νιώθω!

Καθόλου δεν απομακρύνεται! Μια χαρά είναι η ηλικία σου! Εξάλλου μην ξεχνάς ότι δεν θα πραγματοποιήσεις ποτέ το όνειρο σου αν σταματήσεις να το κυνηγάς. Έχε πίστη!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καθόλου δεν απομακρύνεται! Μια χαρά είναι η ηλικία σου! Εξάλλου μην ξεχνάς ότι δεν θα πραγματοποιήσεις ποτέ το όνειρο σου αν σταματήσεις να το κυνηγάς. Έχε πίστη!💗

🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Κ εγώ κ εσύ κ όλες! Μην το ξεχνάς! Σημαία να το κάνεις! Το κατάλαβες;;; Πες ναι!

Ναι φίλη μου, ναι θα σηκωθώ ξανά!!! Μπορώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η kaounmar είπε:

Ναι φίλη μου, ναι θα σηκωθώ ξανά!!! Μπορώ!

Ωραία! Κ αφού το κατάλαβες κ εγώ σε χρίζω σημαιοφόρο μας! Δεν πιστεύω να έχει καμιά από εδώ μέσα αντίρρηση! Προχωράς μπροστά κ ακολουθούμε! 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Ωραία! Κ αφού το κατάλαβες κ εγώ σε χρίζω σημαιοφόρο μας! Δεν πιστεύω να έχει καμιά από εδώ μέσα αντίρρηση! Προχωράς μπροστά κ ακολουθούμε! 😘

Αχ ευχαριστώ για την τιμή, μακάρι να τα καταφέρουμε σύντομα όλες μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα....έχω πολύ καλή ψυχολογία....άλλο το μυαλό μου γυρνάει στα δύο εμβρυακια που μεγαλώνουν και στην έμβρυο μεταφορά που ακολουθεί....προτείνετε κάτι να μην το σκέφτομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nia2021 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα....έχω πολύ καλή ψυχολογία....άλλο το μυαλό μου γυρνάει στα δύο εμβρυακια που μεγαλώνουν και στην έμβρυο μεταφορά που ακολουθεί....προτείνετε κάτι να μην το σκέφτομαι

Καλησπέρα κοπέλα μου!!ετσι να συνεχίσεις με καλή ψυχολογία κ όλα θα πανε καλά...κοιτά ή θα ψωνίσεις😜😜ή ξεκινά καμία καλή σειρά αλλά με μπόλικες σεζόν για να κολλήσεις κ να βάζεις το ένα μετά το άλλο επεισόδιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η kaounmar είπε:

Μωρέ είναι απλά που μετάαπό τις τελευταίες απογοητεύσεις( αποβολή, αποτυχία στις ετ) νιώθω ότι το όνειρο απομακρύνεται! Είμαι και 37 και δεν ξέρω ίσως λέω χαζά τώρα αλλά αυτά νιώθω!

Ναι χαζά λες ! Εχεις δικιο να απογοητευεσαι , ειναι απολυτως φυσιολογικο και συμπασχω..Παιδι θα κανεις με τετοια εξαιρετικα εμβρυα !!τα ποσοστα εξωσωματικης ειναι χαμηλα οπως κ να εχει.. Και εγω στη 2η αποτυχια ειπα οπα τι γινεται και εψαξα τα παντα και γρηγορα λογω ηλικιας 42 «ετρεξα»εδωσα πολλα χρηματα για απειρες εξετασεις και αποδεικτηκε οτι απλα ετυχε και η τριτη ετ ηταν η τυχερη μου!θα τσεκαρεις καποια πρεγαμτικα χωρις αγχος...Επισης αυτο που διαβασα και οντως ισχυει ειναι Ιn the best prognosis patients, it is expected that over 40% will have a baby after their first IVF cycleand about 70% will be successful after three cycles 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Δεν ξέρω τι λόγια παρηγοριάς να σου πω, ξέρω όμως ότι σίγουρα θα σε μαλώσω! Τι είναι αυτά που λες; Άκου εκεί απομακρύνεται το όνειρο! Χωρίς όνειρα δεν ζούμε κορίτσι! Η σημασία του να κάνεισόνειρα σε όλη σου τη ζωή είναι το πιο σημαντικό πράγμα σε αυτήν. Πολλώ δε μάλλον το όνειρο ενός παιδιού! Το σχόλιο για την ηλικία δε, το αφήνω ΑΣΧΟΛΙΑΣΤΟ! Είμαι 43 κ δεν το βάζω κάτω! Κλάψε, ξέσπασε κ μπες ξανά έτοιμη και δυναμικά στον αγώνα! Σου στέλνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς! 💝

 

Εγώ 45 τα κλείνω τη Δευτέρα! Πώς έλεγε η Βασιλειάδου στην ελληνική ταινία; Εγώ και 200 ετών να πάω δεν σκοπεύω να το βάλω κάτω του κερατά.... χαχαχαχα ( Η θεία από το Σικάγο)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.. Χθες είχα ραντεβού με τον Πετρογ.... Εντάξει καλός μου φάνηκε, μου έδωσε εξετάσεις για κυστικη ινωση, θρομβοφιλια, καρυοτυπος... Μου είπε ότι πρέπει να κάνω υστεροσκοπηση γιατί έχω κάποιες συμφισεις και μάλλον έχω σκληρά ωάρια..
 Παραξενευτηκε που έβγαλα 18 ωάρια ενώ δεν λειτουργούν καλά οι σάλπιγγες μου.. Έπεσα από τα σύννεφα δεν είχα καθόλου στο μυαλό ότι είχα κάτι γιατί ο προηγούμενος γιατρός τα πέρασε έτσι.... Έχω αγχωθεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Χθες είχα ραντεβού με τον Πετρογ.... Εντάξει καλός μου φάνηκε, μου έδωσε εξετάσεις για κυστικη ινωση, θρομβοφιλια, καρυοτυπος... Μου είπε ότι πρέπει να κάνω υστεροσκοπηση γιατί έχω κάποιες συμφισεις και μάλλον έχω σκληρά ωάρια..
 Παραξενευτηκε που έβγαλα 18 ωάρια ενώ δεν λειτουργούν καλά οι σάλπιγγες μου.. Έπεσα από τα σύννεφα δεν είχα καθόλου στο μυαλό ότι είχα κάτι γιατί ο προηγούμενος γιατρός τα πέρασε έτσι.... Έχω αγχωθεί.

Καλημερα ! Ο καρυοτυπος και η κυστικη ειναι στανταρακι.το εχουμε πει πολλες φορες και απορούμε πως προχωραει καποιος γιατρος σε ετ χωρις να τσεκαρει βασικα πραγματα...δε πρεπει να αγχωνεσαι γιατι ειναι απλες εξετασεις..κ η υστεροσκοπηση απλη ρουτινα  εχει γινει ..και εγω εκανα να αφαιρεσω 2 πολυποδες αλλιως ΔΕΝ με προχωραγε σε ετ με αυτους 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...