Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 19 ώρες, ο/η Katerinaki83 είπε:

Επίσης θα ήθελα ακόμα μια βοήθεια φίλη μου και συνάδελφος μετά από πολλές αποτυχημένες προσπάθειες ανακάλυψε πως έχει πρόβλημα στον καρυοτυπο έκανε προεμφυτευτικο αλλά τίποτα τα έμβρυα δεν εμφυτεύονται στην μήτρα όποτε πήγε με δότρια αλλά ΔΥστηχως και εκεί αποτυχία .μηπως έχει κάποια κοπέλα να προτείνει κάποια άλλη εξέταση είναι πολύ απογοητευμένη .

Να πάει στην Τσεκούρα, στο τμ. καθ' έξιν αποβολών του Έλενα. Να μπει τώρα στο 1535 να κλείσει ραντεβού, γιατί άνοιξαν χθες και έχουν μείνει λίγα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Bonbon είπε:

Κοριτσια καλησπερα. Ξερει καμια αν ειναι απαραιτητη η υστεροσκοπηση για να περασεις απο επιτροπη? Ειχε καμια θεμα με ινομυωμα εξωτερικο του ενδομητριου και να κοπηκε εξαιτιας αυτου?

Είχα εγώ 2 μικρά, αλλά δεν κόπηκα. Δεν έχω κάνει υστεροσκόπηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Maria84 είπε:

Ναι εμένα τα έγραφε όλα απλά πήγα επιπλέον χαρτί από την υστεροσκοπιση που έκανα κ που αφαίρεσα τον πολύποδα...από την στιγμή που δν ανέφερε τπτ πως θα σε κόψουν?

Απο τον κολπικο υπερηχο που φαινεται το ινομυωμα φανταζομαι.....δε ξερω ειμαι λιγο αγχωμενη τωρα, ισως με βλακειες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Bonbon είπε:

Απο τον κολπικο υπερηχο που φαινεται το ινομυωμα φανταζομαι.....δε ξερω ειμαι λιγο αγχωμενη τωρα, ισως με βλακειες...

Η γιατρός σου που είδε τον υπέρηχο σου είπε πως υπάρχει περίπτωση να κοπείς? Αν όχι, τότε όντως,,,,σταματα να σκεφτεσαι αρνητικά. Πας για το καλύτερο,,,κανε τις σωστες ερωτησεις στους ειδικους για να εχεις τις σωστες απαντησεις και να ηρεμείς!! Και όλα θα πάρουν το δρόμο τους, βήμα βήμα όλες καθε μέρα πλησιάζουμε η καθεμία με τον τρόπο της στο στόχο μας. Εύχομαι και εσύ σύντομα στο δικό σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η troia είπε:

Είχα εγώ 2 μικρά, αλλά δεν κόπηκα. Δεν έχω κάνει υστεροσκόπηση.

Μακαρι να μη κοπουμε κι εμεις....μηπως σας περασαν και λογω θεματος με το σπερμα? Εμας εχει πολλες ανωμαλες μορφες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η condios είπε:

Η γιατρός σου που είδε τον υπέρηχο σου είπε πως υπάρχει περίπτωση να κοπείς? Αν όχι, τότε όντως,,,,σταματα να σκεφτεσαι αρνητικά. Πας για το καλύτερο,,,κανε τις σωστες ερωτησεις στους ειδικους για να εχεις τις σωστες απαντησεις και να ηρεμείς!! Και όλα θα πάρουν το δρόμο τους, βήμα βήμα όλες καθε μέρα πλησιάζουμε η καθεμία με τον τρόπο της στο στόχο μας. Εύχομαι και εσύ σύντομα στο δικό σου.

Εχεις δικιο κοριτσι μου απλα καπου πηρε το αυτι μου κι εμενα οτι ψαχνουν λογους για να κοψουν κοσμο κι αγχωθηκα γιατι ουτε χρηματα περισσευουν με αυτες τις καταστασεις που ζουμε, ειναι πολυ δυσκολα τα πραγματα για ολους....Να εισαι καλα κι αντευχομαι ό,τι καλυτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Bonbon είπε:

Μακαρι να μη κοπουμε κι εμεις....μηπως σας περασαν και λογω θεματος με το σπερμα? Εμας εχει πολλες ανωμαλες μορφες 

Δεν κόβουν εύκολα κορίτσι μου, έως ποτε! Εμάς δε δέχτηκαν τη γνωμάτευση του εξωσωματικού, ζήτησαν με διαφορετική αιτιολογία, έγραψε ανεξήγητη υπογονιμότητα με ιστορικό πυελικής φλεγμονής (ο γιατρός μου θεωρεί πως υπάρχουν συμφησεις στις σάλπιγγες λόγω παλαιότερης φλεγμονής αλλά μόνο λαπαροσκόπηση μπορούσε να το δείξει) και μας πέρασαν κανονικότατα. Που ήμασταν 30 εγώ κ 35 ο σύζυγος με μέτριο σπερμα. Μην ανησυχείς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!! SOS ξεκινάει νέο lockdown. Τι γίνεται με τις προγραμματισμένες εξωσωματικές; Τι θα γίνει με τις γυναίκες που είναι στις μέρες τους για να ξεκινήσουν ενέσεις?όσες ήταν στο ίδιο στάδιο το Μαρτη τι τους είπαν? Πραγματική Απελπισία..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Χελιδονάκι είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! SOS ξεκινάει νέο lockdown. Τι γίνεται με τις προγραμματισμένες εξωσωματικές; Τι θα γίνει με τις γυναίκες που είναι στις μέρες τους για να ξεκινήσουν ενέσεις?όσες ήταν στο ίδιο στάδιο το Μαρτη τι τους είπαν? Πραγματική Απελπισία..

Μην απελπίζεσαι κοριτσάκι μου, δε νομίζω να τα κλείσουν αυτή τη φορά. Πάρε αύριο πρωί να ρωτήσεις στο κέντρο σου. Από τη στιγμή όμως που εδώ Θεσσαλονίκη δεν τα έκλεισαν θεωρώ πως θα μείνουν γενικά ανοιχτά. Το εύχομαι τουλάχιστον γιατί το πέρασα το Μάρτιο κ καταλαβαίνω απόλυτα το ζόρι και την αγωνία!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Μην απελπίζεσαι κοριτσάκι μου, δε νομίζω να τα κλείσουν αυτή τη φορά. Πάρε αύριο πρωί να ρωτήσεις στο κέντρο σου. Από τη στιγμή όμως που εδώ Θεσσαλονίκη δεν τα έκλεισαν θεωρώ πως θα μείνουν γενικά ανοιχτά. Το εύχομαι τουλάχιστον γιατί το πέρασα το Μάρτιο κ καταλαβαίνω απόλυτα το ζόρι και την αγωνία!! 

Δηλαδή στη Θεσσαλονικη που έχει ήδη λοκνταουν δεν τα εκλεισαν? Εννοεις τα ιδιωτικά μόνο? Εγώ είμαι στο Έλενα είναι δημόσιο αλλά είναι μαιευτήριο δεν είναι γενικό νοσοκομείο. Θα πάρω αύριο να ρωτήσω αλλά μέχρι τότε έχω αγωνία.. Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Χελιδονάκι είπε:

Δηλαδή στη Θεσσαλονικη που έχει ήδη λοκνταουν δεν τα εκλεισαν? Εννοεις τα ιδιωτικά μόνο? Εγώ είμαι στο Έλενα είναι δημόσιο αλλά είναι μαιευτήριο δεν είναι γενικό νοσοκομείο. Θα πάρω αύριο να ρωτήσω αλλά μέχρι τότε έχω αγωνία.. Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!!

 Ναι στη Θεσσαλονίκη δουλεύουν, τα ιδιωτικά τουλάχιστον. Και σκέψου ότι το κέντρο που ήμουν εγώ το Μάρτιο έκλεισε τελείως. Μόνο για οικολογικούς ασθενείς δούλευαν. Για τα δημόσια δεν έχω ιδέα. Εύχομαι να συνεχίσουν όλα όσο το δυνατόν πιο ομαλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η annie! είπε:

 Ναι στη Θεσσαλονίκη δουλεύουν, τα ιδιωτικά τουλάχιστον. Και σκέψου ότι το κέντρο που ήμουν εγώ το Μάρτιο έκλεισε τελείως. Μόνο για οικολογικούς ασθενείς δούλευαν. Για τα δημόσια δεν έχω ιδέα. Εύχομαι να συνεχίσουν όλα όσο το δυνατόν πιο ομαλά 

Σ ευχαριστώ πολύ! Ελπίζω να συνεχιστούν κανονικά..είναι μεγάλο ζόρι για όλες τις γυναίκες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Bonbon είπε:

Μακαρι να μη κοπουμε κι εμεις....μηπως σας περασαν και λογω θεματος με το σπερμα? Εμας εχει πολλες ανωμαλες μορφες 

Ναι, το σπέρμα έχει θέματα. Ειδικά τα 2 σπερμοδιαγράμματα που είδαν αυτοί, δεν ήταν καλά. Το λέω επειδή κατά διαστήματα το έχουμε δει και εντός ορίων σε όλες τις τιμές. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Χελιδονάκι είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! SOS ξεκινάει νέο lockdown. Τι γίνεται με τις προγραμματισμένες εξωσωματικές; Τι θα γίνει με τις γυναίκες που είναι στις μέρες τους για να ξεκινήσουν ενέσεις?όσες ήταν στο ίδιο στάδιο το Μαρτη τι τους είπαν? Πραγματική Απελπισία..

Το κεντρο που ειμαι δεν εκλεισε καθολου.αλλα ηταν κ απο τα ελαχιςτα νομιζω ..ημουν τοσο τυχερη σε αυτο διοτι μαζευα καθε μηνα με φυσικους ..αν εχεις ξεκινησει διεγερση δε σε αφηνουν ετσι ..θα ολοκληρώσεις εννοειται !!κ ισως καταψυξη κ ετ μετα το λοκ νταουν αλλα οτι πει ο γιατρος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Το κεντρο που ειμαι δεν εκλεισε καθολου.αλλα ηταν κ απο τα ελαχιςτα νομιζω ..ημουν τοσο τυχερη σε αυτο διοτι μαζευα καθε μηνα με φυσικους ..αν εχεις ξεκινησει διεγερση δε σε αφηνουν ετσι ..θα ολοκληρώσεις εννοειται !!κ ισως καταψυξη κ ετ μετα το λοκ νταουν αλλα οτι πει ο γιατρος 

Την ερχόμενη Τρίτη θα ξεκινησω με την περίοδο μου. Το λοκνταουν λένε θα ξεκινήσει Παρασκευή. Απίστευτο!!! Θα πάρω αύριο τηλ να ρωτήσω.. Σ ευχαριστώ για την απάντηση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Χελιδονάκι είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! SOS ξεκινάει νέο lockdown. Τι γίνεται με τις προγραμματισμένες εξωσωματικές; Τι θα γίνει με τις γυναίκες που είναι στις μέρες τους για να ξεκινήσουν ενέσεις?όσες ήταν στο ίδιο στάδιο το Μαρτη τι τους είπαν? Πραγματική Απελπισία..

Καλημέρα κορίτσι μου!Εδω στη Θεσσαλονίκη ουτε στα νοσοκομεία σταμάτησαν από όσο ξέρω.Βέβαια δεν ξέρουμε τι θα ανακοινώσουν σήμερα αλλά μην αγχώνεσαι γιατί λογικά θα δε θα μας επηρεάσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Xrisa127 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!Εδω στη Θεσσαλονίκη ουτε στα νοσοκομεία σταμάτησαν από όσο ξέρω.Βέβαια δεν ξέρουμε τι θα ανακοινώσουν σήμερα αλλά μην αγχώνεσαι γιατί λογικά θα δε θα μας επηρεάσει.

Σήμερα στο τηλ νωρίς το πρωί μου είπαν πάρε μας κ αυριο που θα έχουν αποφασιστεί να σου πούμε. Πάντως την προηγούμενη φορά μου ειπαν οτι δεν σταμάτησαν καμία γυναίκα που είχε ξεκινήσει διέγερση αλλά σταμάτησαν όλες όσες θα ξεκινούσαν έστω κ λίγες μέρες μετά την ανακοίνωση του λοκνταουν.. είμαι απογοητευμένη κ πόσες άλλες γυναίκες πάλι θα είναι.. θα πάρω αύριο πάλι τηλ αλλά δεν το κόβω... Μακάρι να είναι όπως στη Θεσσαλονικη... 🙏🙏🙏🙏 Σ ευχαριστώ για την απάντηση σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χελιδονάκι είπε:

Σήμερα στο τηλ νωρίς το πρωί μου είπαν πάρε μας κ αυριο που θα έχουν αποφασιστεί να σου πούμε. Πάντως την προηγούμενη φορά μου ειπαν οτι δεν σταμάτησαν καμία γυναίκα που είχε ξεκινήσει διέγερση αλλά σταμάτησαν όλες όσες θα ξεκινούσαν έστω κ λίγες μέρες μετά την ανακοίνωση του λοκνταουν.. είμαι απογοητευμένη κ πόσες άλλες γυναίκες πάλι θα είναι.. θα πάρω αύριο πάλι τηλ αλλά δεν το κόβω... Μακάρι να είναι όπως στη Θεσσαλονικη... 🙏🙏🙏🙏 Σ ευχαριστώ για την απάντηση σου!!

Μακάρι μετά τις σημερινές ανακοινώσεις να μη σταματήσουν.Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να κανεις την προσπάθεια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

🏥 Με αφορμή την ανακοίνωση του νέου lockdown ως τις 30 Νοεμβρίου 2020, θα θέλουμε να σας ενημερώσουμε ότι η Κλινική μας Γενεσις Αθηνων - Genesis Athens συνεχίζει κανονικά τη λειτουργία της, τηρώντας στο 💯 % όλα τα απαιτούμενα  πρωτόκολλα ασφάλειας, όπως περιγράφονται από τις αρμόδιες αρχές. 

ℹ Για κάθε απορία σας καθώς και τους τρόπους προσέλευσης στην Κλινική μας, μπορείτε να επικοινωνείτε μαζί μας στο 210 6894326.

📩Info@pantos.gr 🔗www.genesisathens.gr

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vasilique είπε:

🏥 Με αφορμή την ανακοίνωση του νέου lockdown ως τις 30 Νοεμβρίου 2020, θα θέλουμε να σας ενημερώσουμε ότι η Κλινική μας Γενεσις Αθηνων - Genesis Athens συνεχίζει κανονικά τη λειτουργία της, τηρώντας στο 💯 % όλα τα απαιτούμενα  πρωτόκολλα ασφάλειας, όπως περιγράφονται από τις αρμόδιες αρχές. 

ℹ Για κάθε απορία σας καθώς και τους τρόπους προσέλευσης στην Κλινική μας, μπορείτε να επικοινωνείτε μαζί μας στο 210 6894326.

📩Info@pantos.gr 🔗www.genesisathens.gr

Ασε σωθηκα σου λεω ..ακομα θα μαζευα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια πόσο δύσκολη είναι η αναμονή! Επίσης, με αγχώνει και το γεγονός ότι παίρνουμε φάρμακα μετά την εμβρυομεταφορα που πολύ πιθανόν να είναι χωρίς λογο αφού μπορεί το εμβρυο να μην έχει πιαστεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Elenimar είπε:

Αχ κορίτσια πόσο δύσκολη είναι η αναμονή! Επίσης, με αγχώνει και το γεγονός ότι παίρνουμε φάρμακα μετά την εμβρυομεταφορα που πολύ πιθανόν να είναι χωρίς λογο αφού μπορεί το εμβρυο να μην έχει πιαστεί...

Σε ποια μέρα είσαι; Μην αγχώνεσαι θα περάσει ο καιρός!!τα φάρμακα θεωρώ ότι δεν πειράζουν αφού είναι το πολύ για δύο εβδομάδες!!!όλα καλά θα πάνε!!!!!😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Σε ποια μέρα είσαι; Μην αγχώνεσαι θα περάσει ο καιρός!!τα φάρμακα θεωρώ ότι δεν πειράζουν αφού είναι το πολύ για δύο εβδομάδες!!!όλα καλά θα πάνε!!!!!😘😘😘

Το άλλο Σάββατο θα κάνω τεστ. Αλλά δεν ξέρω έχω αγχωθεί και φοβάμαι μην επηρεάσει το αποτέλεσμα. Αλλά δεν μπορώ να το ελέγξω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Elenimar είπε:

Το άλλο Σάββατο θα κάνω τεστ. Αλλά δεν ξέρω έχω αγχωθεί και φοβάμαι μην επηρεάσει το αποτέλεσμα. Αλλά δεν μπορώ να το ελέγξω. 

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου!Τα φάρμακα είναι για να βοηθήσουν το έμβρυο να εμφυτεύει και να μείνει στη θέση του!😊Ευχομαι να έχεις ένα θετικό αποτέλεσμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elenimar είπε:

Το άλλο Σάββατο θα κάνω τεστ. Αλλά δεν ξέρω έχω αγχωθεί και φοβάμαι μην επηρεάσει το αποτέλεσμα. Αλλά δεν μπορώ να το ελέγξω. 

Σε καταλαβαίνω και εγώ κάπως έτσι ήμουν προσπάθησε να απασχολεί τον εαυτό σου με άλλα πράγματα ταινίες μουσική κάποιο βιβλίο!Να σκέφτεσαι θετικά και όχι άγχος!!!Έτσι βοηθάς και εσύ τα εμβρυακια σου!!Τεστ καλό είναι να μην κάνεις αλλά αν δεν αντέχεις κάνε μια μέρα πριν την εξέταση αίματος  όχι πιο πριν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...