Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Sunshine 88 είπε:

Καλός ήρθες κορίτσι μου .

Αν είστε άνεργοι και οι δυο και σας βολεύει στο Έλενα και στο αττικό έχουν πολύ καλές μονάδες εγώ κατέληξα στο Έλενα μετά  από σύσταση μιας καλής φίλης μου για τον εμβρυολογο εκεί στον γιατρό έπεσα τυχαία δεν το διάλεξα αλλά το αποτέλεσμα με δικαίωσε μπορώ να πω ....

Δεν έχει μεγάλη αναμονή από τι γνωρίζω κλείνεις ραντεβού στην μονάδα αν έχεις περάσει επιτροπή ακόμη καλύτερα το κόστος είναι μηδενικό και για τα φάρμακα και για την διαδικασία. Ιδιωτικά θα έκανα στο Ιασώ στο institute of life 3000 μου είχε πει ο γιατρός μου και σε άλλα κέντρα τόσο πάει το ανώτατο 5000 .

Καλή σου επιτυχία σου εύχομαι σύντομα με γεμάτο αγκαλιά 

Και γω θα έκανα στο Ιασώ στο institute of life και τόσο ήθελε ο γυναικολόγος μου αλλά δεν μπορούσα λόγω οικονομικών.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Sunshine 88 είπε:

Καλός ήρθες κορίτσι μου .

Αν είστε άνεργοι και οι δυο και σας βολεύει στο Έλενα και στο αττικό έχουν πολύ καλές μονάδες εγώ κατέληξα στο Έλενα μετά  από σύσταση μιας καλής φίλης μου για τον εμβρυολογο εκεί στον γιατρό έπεσα τυχαία δεν το διάλεξα αλλά το αποτέλεσμα με δικαίωσε μπορώ να πω ....

Δεν έχει μεγάλη αναμονή από τι γνωρίζω κλείνεις ραντεβού στην μονάδα αν έχεις περάσει επιτροπή ακόμη καλύτερα το κόστος είναι μηδενικό και για τα φάρμακα και για την διαδικασία. Ιδιωτικά θα έκανα στο Ιασώ στο institute of life 3000 μου είχε πει ο γιατρός μου και σε άλλα κέντρα τόσο πάει το ανώτατο 5000 .

Καλή σου επιτυχία σου εύχομαι σύντομα με γεμάτο αγκαλιά 

Καλησπερα κορίτσια και καλή επιτυχία σε κάθε προσπάθεια, ήθελα να ρωτήσω για το γένεσης Αθηνών Συρκος ονομάζεται ο γιατρός  έχει κάποια κοπέλα Άποψη αν είναι καλά εκεί;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/10/2020 at 1:53 ΜΜ, ο/η kaounmar είπε:

Γεια σας κορίτσια, τι κάνετε; Εγώ έκανα τελικά μετά την πρώτη αποτυχημένη εμβρυομεταφορά, διαγνωστική υστεροσκόπηση όπου δεν μου βρήκαν ευτυχώς κάτι. Έτσι λοιπόν θα κάνουμε νέα εμβρυομεταφορά στον κύκλο τώρα που περιμένω. Αλλά με έχει πιάσει μια ανησυχία γιατί ενώ όταν όλα είναι καλά πως γίνεται και δεν πέτυχα; Ο γιατρός μου είπε ότι συμβαίνει αλλά εγώ νιώθω ότι δε θα τα ξανακαταφέρω μετά την αποβολή που είχα. Λέω καμιά φορά πως ήρθε μόνο του για να έχω τώρα όλη αυτή την αβεβαιότητα. Συγνώμη αν σας κούρασα!!!

Δεν ξερω το ιστορικο σου....αλλα....για να καταλάβω...εκακες εμβρυομεταφορα....δεν πετυχε....εκανες υστερο....δεν βρηκε τιποτα και τωρα σε ξαναπαει για εμβρυ;;; Συγνωμη να ρωτησω κατι....1ον.σε πηγε για εμβρυομεταφορα χωρις να κανει υστερο;;; εστω σου εκανε σκρατζινγκ;;; τι έμβρυα βαλατε;;; τα εμβρυα σας ηταν καλα;;; 

Τυχαίο δεν υπαρχει και καλά ειναι να βρίσκουμε τι φταιει για να μη χαλάμε τα εμβρυα μας.....εχεις τσεκαρει ορμονες;; αιμα ;; θρομβοφιλια;;

Ευχομαι πραγματικα να τα καταφερεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα σε ολες κι απο εμενα! Ειμαι νεα στο φορουμ και στον χωρο της εξωσωμ. Σας διαβαζω καιρο και συμπασχω με ολες σας στον αγωνα που δινετε, ευχομαι να τα καταφερουμε ολες μας να γινουμε μανουλες συντομα. Ειμαι στα 40 και με τον συζυγο μου προσπαθουμε εδω κι εναμιση χρονο για παιδακι αλλα δυστυχως χωρις αποτελεσμα....😔

Κατοπιν συστασης γιατρων κι επειδη ειμαστε πλεον αρκετα μεγαλοι αποφασισαμε να μη καθυστερουμε αλλο και να κανουμε εξωσωματικη. Ορμονικες καλες αλλα χαμηλη amh στο 1,1 ng (ηλικια γαρ...) Η σαλπιγγογραφια εδειξε μια σαλπιγγα βουλωμενη κι επιπλεον εχουμε κατακερματισμο στο σπερμα, οποτε για εμας ειναι ακομα πιο δυσκολα τα πραγματα.

Ηθελα λοιπον να ρωτησω γνωμες για γιατρους και κεντρα θετικες κι αρνητικες.... Σκεφτομασταν για Σφακιαν, Τσιριγωτ., Μαστρομ. αρχικα αλλα επειδη εχω κ την κουμπαρα μου που πετυχε προ 5ετιας στο Μητερα με γιατρο ο οποιος δυστυχως εφυγε στο εξωτερικο, θα ηθελα να ακουσω προτασεις κι απο κοπελες που εκαναν εκει την προσπαθεια τους ή βρισκονται τωρα σε προσπαθεια στο Μητερα.

Ευχαριστω που με ακουσατε κ συγγνωμη  για το κατεβατο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Bonbon είπε:

Κοριτσια καλησπερα σε ολες κι απο εμενα! Ειμαι νεα στο φορουμ και στον χωρο της εξωσωμ. Σας διαβαζω καιρο και συμπασχω με ολες σας στον αγωνα που δινετε, ευχομαι να τα καταφερουμε ολες μας να γινουμε μανουλες συντομα. Ειμαι στα 40 και με τον συζυγο μου προσπαθουμε εδω κι εναμιση χρονο για παιδακι αλλα δυστυχως χωρις αποτελεσμα....😔

Κατοπιν συστασης γιατρων κι επειδη ειμαστε πλεον αρκετα μεγαλοι αποφασισαμε να μη καθυστερουμε αλλο και να κανουμε εξωσωματικη. Ορμονικες καλες αλλα χαμηλη amh στο 1,1 ng (ηλικια γαρ...) Η σαλπιγγογραφια εδειξε μια σαλπιγγα βουλωμενη κι επιπλεον εχουμε κατακερματισμο στο σπερμα, οποτε για εμας ειναι ακομα πιο δυσκολα τα πραγματα.

Ηθελα λοιπον να ρωτησω γνωμες για γιατρους και κεντρα θετικες κι αρνητικες.... Σκεφτομασταν για Σφακιαν, Τσιριγωτ., Μαστρομ. αρχικα αλλα επειδη εχω κ την κουμπαρα μου που πετυχε προ 5ετιας στο Μητερα με γιατρο ο οποιος δυστυχως εφυγε στο εξωτερικο, θα ηθελα να ακουσω προτασεις κι απο κοπελες που εκαναν εκει την προσπαθεια τους ή βρισκονται τωρα σε προσπαθεια στο Μητερα.

Ευχαριστω που με ακουσατε κ συγγνωμη  για το κατεβατο...

Μην αφήσετε τον κατακερματισμό στο σπέρμα χωρίς αντιμετώπιση, ό,τι κι αν σας πουν οι εξωσωματιστές! Πήγαινετε σε εξειδικευμένο ουρολόγο να δείτε αν μπορεί να σας βοηθήσει να τον ρίξετε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΥστηχως σήμερα είχα αιμορραγία και έφυγε το μωράκι .Εγω το περίμενα ο γιατρός δεν μπορεί να το πιστέψει.Πραγματικα έχω κάνει τα πάντα και δεν βρίσκουμε τίποτα.Το μόνο που δεν έχει κάνει ο σύζυγος είναι κατακερματισμός.Στην πρώτη εξωσωματική βιοχημική.Τωρα αποβολή ε δεν μπορεί να είναι τυχαίο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Καλησπέρα σε όλες,

Είμαι νέα στο mammyland, αρχικά διαβάζοντας τα σχόλια σας, ήθελα να πω ένα μεγάλο μπράβο για την υπομονή, την επίμονη και το κουράγιο σας και εύχομαι σε όλες μας να γίνουμε σύντομα μανούλες.

Θα ήθελα την βοήθεια σας. Ζω στην επαρχεία και προσπαθούμε με τον σύζυγο εδώ και 4 χρόνια να γίνουμε γονείς. Έχοντας κάνει τις εξετάσεις που προαναφέρατε και εσείς, οι γιατροί συμπεραίνουν ανεξήγητη υπο γονιμότητα με πιθανό λόγο το άγχος και μας δεν μας πρότειναν μέχρι πρόσφατα στο να κάνουμε εξωσωματική λόγο της ηλικίας μας (32). Όμως πριν ένα χρόνο προσπαθήσαμε με σπερματέγχυση η οποία ήταν ανεπιτυχής. [smilie=crybaby2.gi:Έχω πέσει πολύ ψυχολογικά και έχω απελπιστεί. Ο σύζυγος με στηρίζει και θέλει να πάμε στην Αθήνα  και να ψάξουμε ένα κέντρο υπο γονιμότητας ιδιωτικό για εξωσωματική. Είχαμε ακούσει για τους γιατρούς: Μ. Τσιριγώτη, Μ.Μαστρομηνα και Β. Αθανασίου. Ποια η γνώμη σας, έχετε ακούσει κάτι για αυτούς?? Εντωμεταξύ ρωτάμε πόσο κοστίζει μια τέτοια προσπάθεια και δεν μας λένε απο το τηλ. μόνο ένα κέντρο μας είπε γύρω στης 3.000 ευρώ. Μήπως είναι πάρα πολλά? Είμαστε και οι 2 άνεργοι και μου φαίνονται πολλά χρήματα συν τα έξοδα μας να μένουμε Αθήνα. Είδα εδώ, κυρίες που λένε ότι πήγαν στο Έλενα με πολύ κάλο γιατρό και επιτυχία. Δεν γνώριζα για την εξωσωματική σε δημόσια. Μπορείτε να με ενημερώσετε σχετικά? Μπορούμε απλά να κλείσουμε εκεί ραντεβού?Μήπως επιλέγουν ζευγάρια με συγκεκριμένα κριτήρια?Ξέρετε έχει μεγάλη αναμονή??

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας και συγνώμη για το μεγάλο κείμενο...

 

Καλησπερα κορίτσι μου ευχομαι τα καλύτερα. Επίσης να σου πω ότι αν εισαι επαρχία και σε βολευει η Λάρισα μπορείς να πας και στο πανεπιστημιακο κάνουν εκεί εξωσωματικες. Μάλιστα περιμενω και γω να ανοίξει η μονάδα για να ξεκινήσω. Ότι απορία έχεις  θα τη λύσουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katerinaki83 είπε:

ΔΥστηχως σήμερα είχα αιμορραγία και έφυγε το μωράκι .Εγω το περίμενα ο γιατρός δεν μπορεί να το πιστέψει.Πραγματικα έχω κάνει τα πάντα και δεν βρίσκουμε τίποτα.Το μόνο που δεν έχει κάνει ο σύζυγος είναι κατακερματισμός.Στην πρώτη εξωσωματική βιοχημική.Τωρα αποβολή ε δεν μπορεί να είναι τυχαίο .

Λυπαμαι κορίτσι μου. Είναι κρίμα πραγματικα. Ο γιατρός τι σου είπε όμως? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sunshine 88 είπε:

Καλός ήρθες κορίτσι μου .

Αν είστε άνεργοι και οι δυο και σας βολεύει στο Έλενα και στο αττικό έχουν πολύ καλές μονάδες εγώ κατέληξα στο Έλενα μετά  από σύσταση μιας καλής φίλης μου για τον εμβρυολογο εκεί στον γιατρό έπεσα τυχαία δεν το διάλεξα αλλά το αποτέλεσμα με δικαίωσε μπορώ να πω ....

Δεν έχει μεγάλη αναμονή από τι γνωρίζω κλείνεις ραντεβού στην μονάδα αν έχεις περάσει επιτροπή ακόμη καλύτερα το κόστος είναι μηδενικό και για τα φάρμακα και για την διαδικασία. Ιδιωτικά θα έκανα στο Ιασώ στο institute of life 3000 μου είχε πει ο γιατρός μου και σε άλλα κέντρα τόσο πάει το ανώτατο 5000 .

Καλή σου επιτυχία σου εύχομαι σύντομα με γεμάτο αγκαλιά 

Καλώς σας βρήκα Sunshine 88.

Χαίρομαι πολύ για όσα μου έγραψες και χαίρομαι για σένα που είπες οτι το αποτέλεσμα σε δικαίωσε!!

Μακάρι να τα καταφέρουμε και εμείς...πραγματικά δεν γνώριζα ότι μπορείς σε Δημόσιο, το είδα εδώ στα σχόλια σας. Η ενημέρωση μου για όλα αυτά είναι μόνο μεσώ ίντερνετ μιας και μένουμε σε νησί  και όπου και να κοίταζα στο ίντερνετ για υποβοηθούμενη μεθόδο, αναφέρονταν όλοι για ιδιωτικά κέντρα (και είναι τόσα πολλά).

Σε ευχαριστώ πολύ!

Φιλικά @};-@};-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Bonbon είπε:

Κοριτσια καλησπερα σε ολες κι απο εμενα! Ειμαι νεα στο φορουμ και στον χωρο της εξωσωμ. Σας διαβαζω καιρο και συμπασχω με ολες σας στον αγωνα που δινετε, ευχομαι να τα καταφερουμε ολες μας να γινουμε μανουλες συντομα. Ειμαι στα 40 και με τον συζυγο μου προσπαθουμε εδω κι εναμιση χρονο για παιδακι αλλα δυστυχως χωρις αποτελεσμα....😔

Κατοπιν συστασης γιατρων κι επειδη ειμαστε πλεον αρκετα μεγαλοι αποφασισαμε να μη καθυστερουμε αλλο και να κανουμε εξωσωματικη. Ορμονικες καλες αλλα χαμηλη amh στο 1,1 ng (ηλικια γαρ...) Η σαλπιγγογραφια εδειξε μια σαλπιγγα βουλωμενη κι επιπλεον εχουμε κατακερματισμο στο σπερμα, οποτε για εμας ειναι ακομα πιο δυσκολα τα πραγματα.

Ηθελα λοιπον να ρωτησω γνωμες για γιατρους και κεντρα θετικες κι αρνητικες.... Σκεφτομασταν για Σφακιαν, Τσιριγωτ., Μαστρομ. αρχικα αλλα επειδη εχω κ την κουμπαρα μου που πετυχε προ 5ετιας στο Μητερα με γιατρο ο οποιος δυστυχως εφυγε στο εξωτερικο, θα ηθελα να ακουσω προτασεις κι απο κοπελες που εκαναν εκει την προσπαθεια τους ή βρισκονται τωρα σε προσπαθεια στο Μητερα.

Ευχαριστω που με ακουσατε κ συγγνωμη  για το κατεβατο...

Καλησπερα κορίτσι μου και καλώς ήρθες στην παρεα μας. Εγώ για Σφακ έχω ακουσει πολλα καλά δεν έχω προσωπικη εμπειρία βέβαια ότι έχω ακουσει. Αν έχεις άλλη απορία θα τη λύσουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sunset13 είπε:

Δεν ξερω το ιστορικο σου....αλλα....για να καταλάβω...εκακες εμβρυομεταφορα....δεν πετυχε....εκανες υστερο....δεν βρηκε τιποτα και τωρα σε ξαναπαει για εμβρυ;;; Συγνωμη να ρωτησω κατι....1ον.σε πηγε για εμβρυομεταφορα χωρις να κανει υστερο;;; εστω σου εκανε σκρατζινγκ;;; τι έμβρυα βαλατε;;; τα εμβρυα σας ηταν καλα;;; 

Τυχαίο δεν υπαρχει και καλά ειναι να βρίσκουμε τι φταιει για να μη χαλάμε τα εμβρυα μας.....εχεις τσεκαρει ορμονες;; αιμα ;; θρομβοφιλια;;

Ευχομαι πραγματικα να τα καταφερεις

Γεια σου κορίτσι, δεν έκανα υστεροσκόπηση από την αρχή γιατί είχα κάνει το 2016 πριν αρχίσω προσπάθεια για παιδάκι σε άλλη γιατρό που είχα τότε για να φτιάξουμε τη δίκερη μήτρα. Τελικά δεν γινόταν να φτιαχτεί οπότε αλλάζω γιατρό γιατί μας βρήκαν ασθενοσπερμία και έπρεπε να μας παρακολουθήσει πιο εξειδικευμένος γιατρός. Βρήκαμε στο Έλενα μια γιατρό και ενώ εκανα 3 σπερματεγχύσεις που δεν πέτυχαν λίγο πριν περάσω επιτροπή για εξωσωμ. έμεινα έγκυος αλλά το έχασα τη 14η εβδομ. καθώς είχα ένα ινωμύωμα που μαζί με τη δίκερη περιόρισαν το χώρο. Βρήκα μετά από ψάξιμο το γιατρό που έχω τώρα και φτάνουμε στο σήμερα με λήψη 14 ωαρίων με 10 γονιμοποιημένα και α΄φησαμε 7 να γίνουν βλαστοκήστες. Έβαλε 2 την πρώτη φορά αλλά δεν πέτυχα, ορμόνες έχω τσεκάρει, για θρομβοφιλία μόνο δεν έχω δει. Τώρα τι να σου πω, όλα ήταν όπως έπρεπε κατά την εμβρυομεταφορά δεν έχω κάτι άλλο να πω ελπίζω την επόμενη! Το ινωμύωμα το έχω αφαιρέσει επίσης πέρσι με λαπαροσκόπηση τώρα ειλικρινά δεν ξέρω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

ΔΥστηχως σήμερα είχα αιμορραγία και έφυγε το μωράκι .Εγω το περίμενα ο γιατρός δεν μπορεί να το πιστέψει.Πραγματικα έχω κάνει τα πάντα και δεν βρίσκουμε τίποτα.Το μόνο που δεν έχει κάνει ο σύζυγος είναι κατακερματισμός.Στην πρώτη εξωσωματική βιοχημική.Τωρα αποβολή ε δεν μπορεί να είναι τυχαίο .

Έλα βρε κορίτσι μου, λυπάμαι πολύ γιατί το έχω περάσει και ξέρω επίσης τον κόπο σας!!! Ελπίζω όταν ηρεμήσεις να βρεις τι μπορεί να φταίει, σε φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

ΔΥστηχως σήμερα είχα αιμορραγία και έφυγε το μωράκι .Εγω το περίμενα ο γιατρός δεν μπορεί να το πιστέψει.Πραγματικα έχω κάνει τα πάντα και δεν βρίσκουμε τίποτα.Το μόνο που δεν έχει κάνει ο σύζυγος είναι κατακερματισμός.Στην πρώτη εξωσωματική βιοχημική.Τωρα αποβολή ε δεν μπορεί να είναι τυχαίο .

Λυπάμαι πολυ.. πονάει το ξερω. Ο γιατρος τι ειπε; Σου στελνω ζεστη αγκαλια και φιλι..🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η renata1986 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου εγώ πάω στο Έλενα και ξεκινάω τον άλλο μήνα την εξωσωματική.Οχι δεν επιλέγουν με κριτήρια και αναμονή όχι δεν έχει ιδιαίτερα.Βεβαιως μπορείς να κλείσεις ραντεβού.Αναμονη έχεις στην επιτροπή έξωσωματικης για να σου καλύψει τα φάρμακα.

Καλησπέρα renata1986,

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση σου. Χαίρομαι πάρα πολύ για σένα που ξεκινάς!!!!!! :clap:[smilie=love4.gif]                      Όσο μιλάμε εδώ, προσπάθησα να βρω περισσότερες πληροφορίες για το Έλενα, δεν έχω βρει κάποιο τηλέφωνο πέραν του Νοσοκομείου, έστειλα e mail και περιμένω απάντηση. Αν γίνετε και αν μπορείς, όποτε έχεις χρόνο να μου στείλεις το τηλέφωνο σε μήνυμα να καλέσω την Δευτέρα. Έχω πολύ αγωνία, άλλα διαβάζοντας τα σχόλια σας νιώθω πως έχω ελπίδες!!!Ευχαριστώ πολύ!

Φιλικά @};-@};-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Καλησπερα κορίτσι μου και καλώς ήρθες στην παρεα μας. Εγώ για Σφακ έχω ακουσει πολλα καλά δεν έχω προσωπικη εμπειρία βέβαια ότι έχω ακουσει. Αν έχεις άλλη απορία θα τη λύσουμε. 

Μου είπε πως πρώτα θα περάσει η αποβολή και μετά θα συζητήσουμε τι άλλο πρέπει να κοιτάξουμε .Μου είπε πως καμία φορά τα κανείς όλα αλλά ΔΥστηχως κάτι πάει στραβά .Απο την αρχή όμως είχα δει χαμηλή χοριακη και μετά στην 4η χοριακη αντί για τετραπλασιασμό είδαμε τριπλασιασμό σε 4 μέρες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

ΔΥστηχως σήμερα είχα αιμορραγία και έφυγε το μωράκι .Εγω το περίμενα ο γιατρός δεν μπορεί να το πιστέψει.Πραγματικα έχω κάνει τα πάντα και δεν βρίσκουμε τίποτα.Το μόνο που δεν έχει κάνει ο σύζυγος είναι κατακερματισμός.Στην πρώτη εξωσωματική βιοχημική.Τωρα αποβολή ε δεν μπορεί να είναι τυχαίο .

Λυπάμαι πολύ και σε καταλαβαίνω όμως μην απελπίζεσαι.Απεβαλα και εγώ την προηγούμενη εβδομάδα αλλά από την αποβολή που είχα κρατάω το θετικό που είναι η εμφύτευση.Παρε το χρόνο σου και πάμε ξανά από την αρχή!💗

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Καλησπερα κορίτσι μου ευχομαι τα καλύτερα. Επίσης να σου πω ότι αν εισαι επαρχία και σε βολευει η Λάρισα μπορείς να πας και στο πανεπιστημιακο κάνουν εκεί εξωσωματικες. Μάλιστα περιμενω και γω να ανοίξει η μονάδα για να ξεκινήσω. Ότι απορία έχεις  θα τη λύσουμε. 

Καλησπέρα  Alexouli,

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου, σου εύχομαι πολύ γρήγορα να ανοίξει και να ξεκινήσεις!!![smilie=love4.gif]Είμαι από νησί και έχουμε συγγενείς στην Αθήνα και ίσως μπορέσουν να μας βοηθήσουν κάποιες μέρες τουλάχιστον!!! Βέβαια δύσκολη εποχή τώρα με τον Covid19 για μετακινήσεις, αλλά θέλω πολύ να βοηθηθούμε, αν είναι κάποια εξέταση ή κάτι που δεν το χουν βρει εδώ στο νησί να το βρούμε και να προχωρήσουμε στην Αθήνα.( Εντωμεταξύ με αυτά τα ποσά που διαβάζω για τα ιδιωτικά με έριξε ακόμα πιο πολύ ψυχολογικά αλλά τώρα εδώ με τα κορίτσια.... μου είπαν για Δημόσιο και νιώθω πως έχω κάτι να ελπίζω.) Εύχομαι και σε σένα τα καλύτερα σύντομα!!!!!

Φιλικά,@};-@};-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Μου είπε πως πρώτα θα περάσει η αποβολή και μετά θα συζητήσουμε τι άλλο πρέπει να κοιτάξουμε .Μου είπε πως καμία φορά τα κανείς όλα αλλά ΔΥστηχως κάτι πάει στραβά .Απο την αρχή όμως είχα δει χαμηλή χοριακη και μετά στην 4η χοριακη αντί για τετραπλασιασμό είδαμε τριπλασιασμό σε 4 μέρες 

Λυπηθηκα τοσο πολυ πραγματικα! Μηπως εχεις ελλειψη προγεστερονης κ θελεις παραπανω στηριξη πχ με lentogest.στο λεω γιατί εχω προσφατο παραδειγμα μιας κοπελας..σου ειχε μετρησει ε2,prg τη μερα της ετ; Ή και μετά;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Μου είπε πως πρώτα θα περάσει η αποβολή και μετά θα συζητήσουμε τι άλλο πρέπει να κοιτάξουμε .Μου είπε πως καμία φορά τα κανείς όλα αλλά ΔΥστηχως κάτι πάει στραβά .Απο την αρχή όμως είχα δει χαμηλή χοριακη και μετά στην 4η χοριακη αντί για τετραπλασιασμό είδαμε τριπλασιασμό σε 4 μέρες 

Έτσι μου είχε πει και εμένα και μετά καναμε μια συνάντηση.Τελικα πήγα σε αιματολόγο και έκανα σήμερα εξετάσεις  θρομβοφιλια και κάναμε και καρυοτυπο ζεύγους.Επισης θα κάνω και ακόμη μια για να δούμε αν υπάρχει λοίμωξη στο ενδομήτριο.

Κατακερματισμο δεν έχουμε κάνει ουτε εμείς αλλά δεν μας το έχουν προτείνει κιόλας.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Καλησπέρα σε όλες,

Είμαι νέα στο mammyland, αρχικά διαβάζοντας τα σχόλια σας, ήθελα να πω ένα μεγάλο μπράβο για την υπομονή, την επίμονη και το κουράγιο σας και εύχομαι σε όλες μας να γίνουμε σύντομα μανούλες.

Θα ήθελα την βοήθεια σας. Ζω στην επαρχεία και προσπαθούμε με τον σύζυγο εδώ και 4 χρόνια να γίνουμε γονείς. Έχοντας κάνει τις εξετάσεις που προαναφέρατε και εσείς, οι γιατροί συμπεραίνουν ανεξήγητη υπο γονιμότητα με πιθανό λόγο το άγχος και μας δεν μας πρότειναν μέχρι πρόσφατα στο να κάνουμε εξωσωματική λόγο της ηλικίας μας (32). Όμως πριν ένα χρόνο προσπαθήσαμε με σπερματέγχυση η οποία ήταν ανεπιτυχής. [smilie=crybaby2.gi:Έχω πέσει πολύ ψυχολογικά και έχω απελπιστεί. Ο σύζυγος με στηρίζει και θέλει να πάμε στην Αθήνα  και να ψάξουμε ένα κέντρο υπο γονιμότητας ιδιωτικό για εξωσωματική. Είχαμε ακούσει για τους γιατρούς: Μ. Τσιριγώτη, Μ.Μαστρομηνα και Β. Αθανασίου. Ποια η γνώμη σας, έχετε ακούσει κάτι για αυτούς?? Εντωμεταξύ ρωτάμε πόσο κοστίζει μια τέτοια προσπάθεια και δεν μας λένε απο το τηλ. μόνο ένα κέντρο μας είπε γύρω στης 3.000 ευρώ. Μήπως είναι πάρα πολλά? Είμαστε και οι 2 άνεργοι και μου φαίνονται πολλά χρήματα συν τα έξοδα μας να μένουμε Αθήνα. Είδα εδώ, κυρίες που λένε ότι πήγαν στο Έλενα με πολύ κάλο γιατρό και επιτυχία. Δεν γνώριζα για την εξωσωματική σε δημόσια. Μπορείτε να με ενημερώσετε σχετικά? Μπορούμε απλά να κλείσουμε εκεί ραντεβού?Μήπως επιλέγουν ζευγάρια με συγκεκριμένα κριτήρια?Ξέρετε έχει μεγάλη αναμονή??

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας και συγνώμη για το μεγάλο κείμενο...

 

Καλησπέρα κ καλή επιτυχία να έχεις. Εγώ θα κάνω στο Ελενα οπότε μπορώ να σου δώσω αρκετές πληροφοριες. Αρχικά πρέπει να κλεισεις ραντεβού να έχεις πρώτη επαφή με το γιατρό κ να σου ανοίξουν φάκελο κ μετά σε καθοδηγούν από το νοσοκομειο. Κλεινεις ραντεβού στην επιτροπή που ανηκεις.. μπορεί να στο κανονίσει κ ο γιατρός που θα σε αναλάβει για πιο σύντομα. Μπορεί να σου πάρει 2 -  3 μήνες είναι ανάλογα. Παίρνεις τηλ στη γραμματεία του τμήματος εξωσωματικής κ ζητάς ραντεβού με όποιον γιατρό προτιμας για λήψη ιστορικού θα πεις.Είναι 3 Παπαριστειδης Γάβαρης κ Καργακου. Το τηλ είναι 2106402361. Ότι άλλο θελήσεις να μας πεις!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Xrisa127 είπε:

Έτσι μου είχε πει και εμένα και μετά καναμε μια συνάντηση.Τελικα πήγα σε αιματολόγο και έκανα σήμερα εξετάσεις  θρομβοφιλια και κάναμε και καρυοτυπο ζεύγους.Επισης θα κάνω και ακόμη μια για να δούμε αν υπάρχει λοίμωξη στο ενδομήτριο.

Κατακερματισμο δεν έχουμε κάνει ουτε εμείς αλλά δεν μας το έχουν προτείνει κιόλας.

 

ΔΥστηχως εγώ πιστευω πως εκεί θα έχουμε το θέμα γιατί ενώ γονιμοποιούνται όλα μας τα έμβρυα μόνο ένα φτάνει βλαστοκύστη και αυτό είναι το φυσικό μου ωάριο.οποτε δεν υπάρχει και λόγος να παίρνω τσάμπα τα φάρμακα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Καλησπέρα σε όλες,

Είμαι νέα στο mammyland, αρχικά διαβάζοντας τα σχόλια σας, ήθελα να πω ένα μεγάλο μπράβο για την υπομονή, την επίμονη και το κουράγιο σας και εύχομαι σε όλες μας να γίνουμε σύντομα μανούλες.

Θα ήθελα την βοήθεια σας. Ζω στην επαρχεία και προσπαθούμε με τον σύζυγο εδώ και 4 χρόνια να γίνουμε γονείς. Έχοντας κάνει τις εξετάσεις που προαναφέρατε και εσείς, οι γιατροί συμπεραίνουν ανεξήγητη υπο γονιμότητα με πιθανό λόγο το άγχος και μας δεν μας πρότειναν μέχρι πρόσφατα στο να κάνουμε εξωσωματική λόγο της ηλικίας μας (32). Όμως πριν ένα χρόνο προσπαθήσαμε με σπερματέγχυση η οποία ήταν ανεπιτυχής. [smilie=crybaby2.gi:Έχω πέσει πολύ ψυχολογικά και έχω απελπιστεί. Ο σύζυγος με στηρίζει και θέλει να πάμε στην Αθήνα  και να ψάξουμε ένα κέντρο υπο γονιμότητας ιδιωτικό για εξωσωματική. Είχαμε ακούσει για τους γιατρούς: Μ. Τσιριγώτη, Μ.Μαστρομηνα και Β. Αθανασίου. Ποια η γνώμη σας, έχετε ακούσει κάτι για αυτούς?? Εντωμεταξύ ρωτάμε πόσο κοστίζει μια τέτοια προσπάθεια και δεν μας λένε απο το τηλ. μόνο ένα κέντρο μας είπε γύρω στης 3.000 ευρώ. Μήπως είναι πάρα πολλά? Είμαστε και οι 2 άνεργοι και μου φαίνονται πολλά χρήματα συν τα έξοδα μας να μένουμε Αθήνα. Είδα εδώ, κυρίες που λένε ότι πήγαν στο Έλενα με πολύ κάλο γιατρό και επιτυχία. Δεν γνώριζα για την εξωσωματική σε δημόσια. Μπορείτε να με ενημερώσετε σχετικά? Μπορούμε απλά να κλείσουμε εκεί ραντεβού?Μήπως επιλέγουν ζευγάρια με συγκεκριμένα κριτήρια?Ξέρετε έχει μεγάλη αναμονή??

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας και συγνώμη για το μεγάλο κείμενο...

 

Ακουσα πολυ ασχημα για αθανασιου θα έπελεγα τσιριγωτη απο αυτους που γραφεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου είπε και μια φίλη μου που δουλεύει σε κέντρο εξωσωματικής πως παίζει ρόλο το οξειδωτικό στρες και μου είπε να πάρουμε κάποιες βιταμίνες που το φτιάχνουν αρκετά και μετά να προσπαθήσουμε μόνοι μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

ΔΥστηχως εγώ πιστευω πως εκεί θα έχουμε το θέμα γιατί ενώ γονιμοποιούνται όλα μας τα έμβρυα μόνο ένα φτάνει βλαστοκύστη και αυτό είναι το φυσικό μου ωάριο.οποτε δεν υπάρχει και λόγος να παίρνω τσάμπα τα φάρμακα .

Ο κατακερματισμος ειναι σημαντικος ωστε ενα εμβρυο να φτασει σε βλαστοκυστη.αν δεν ειχε ο αντρας μου χαμηλο ,εγω βλαστοκυστες ουτε στο ονειρο μου δε θα βλεπα..με αμη 0,3 κ fsh 17  και 42 ετων και 3 στις 3 να φτασουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katerinaki83 είπε:

ΔΥστηχως εγώ πιστευω πως εκεί θα έχουμε το θέμα γιατί ενώ γονιμοποιούνται όλα μας τα έμβρυα μόνο ένα φτάνει βλαστοκύστη και αυτό είναι το φυσικό μου ωάριο.οποτε δεν υπάρχει και λόγος να παίρνω τσάμπα τα φάρμακα .

Τότε να την κάνεις και αυτήν την εξέταση για να είσαι σίγουρη.Κανε κουράγιο τώρα να περάσει αυτό που συνέβη,να ηρεμήσεις και με καθαρό μυαλό να προχωρήσεις σε ότι άλλο χρειαστεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...