Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kikip είπε:

Λοιπόν χθες και μενα μου είπε για pergoveris αλλά για να μου το εγκρίνουν λέει πρέπει να μαγειρέψω με το εργαστήριο την LH μου να είναι κάτω από 1,2 αλλιώς το φαρμακείο δεν θα μου τα δώσει!!! Ξέρετε κάτι για αυτό??? Άντε σε ένα τσακ ελπίζω κι εγώ!!! 

Συγνώμη κορίτσια μία ερώτηση...τι ακριβώς δείχνει η LH;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elenimar είπε:

Κορίτσια Γεια σας! Ήθελα να ρωτήσω, εσεις περνάτε/περνετε κάποιο συμπλήρωμα διατροφης/βότανα/βιταμινες πριν την διαδικασία της εξωσωματικής για να αυξήσετε τις πιθανότητες;

Εγώ έπαιρνα βιταμίνη Ε και Bio-Dhea ... Την βιταμίνη Ε εξακολουθώ κ την παίρνω αλλά την Dhea την έκοψα από μόνη μου αν και ο γιατρός είπε να την παίρνω μέχρι να μείνω έγκυος εγώ ψιλοθορυβήθηκα γιατί την έπαιρνα μήνες... Ίσως την ξαναρχίσω από Τέλη Σεπτεμβρίου που θα μπω πάλι στην διαδικασία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Συγνώμη κορίτσια μία ερώτηση...τι ακριβώς δείχνει η LH;

Που εισαι εσυ κοριτσι ; τι εκανες τελικα;δε ξερω ακριβως αλλα επειδη εγω εχω υψηλη fsh πρεπει το φαρμακο να μου δωσει και lh κ να εχει και fsh(ειναι οι ορμονες που δρουνε στις ωοθηκες για να δουλεψουν καλυτερα) και οταν του ειπα για μενοπουρ(διοτι pergoveris ουτε το ειχα ακουσει και παραξενευτηκα..μου ειπε ναι οκ κ το μενοπουρ εχει και απο τα 2 ,αλλα ειναι καλυτερο το pergoveris πιο εξελιγμενο φαρμακο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Εγώ έπαιρνα βιταμίνη Ε και Bio-Dhea ... Την βιταμίνη Ε εξακολουθώ κ την παίρνω αλλά την Dhea την έκοψα από μόνη μου αν και ο γιατρός είπε να την παίρνω μέχρι να μείνω έγκυος εγώ ψιλοθορυβήθηκα γιατί την έπαιρνα μήνες... Ίσως την ξαναρχίσω από Τέλη Σεπτεμβρίου που θα μπω πάλι στην διαδικασία...

Ουτε μου την ανεφερε ποτε ο γιατρος την ε ουτε την ξερω.καλά στην dhea ποτε δεν εδωσε σημασια δε τη πιστευει..D κ φυλικο απλα τα πραγματα ,& μια πολυβιταμινη(εγω πηρα λιφερτιλ κ ο αντρες androferti) !! Ανυπομονω για το/τα ραντεβου σου !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Ουτε μου την ανεφερε ποτε ο γιατρος την ε ουτε την ξερω.καλά στην dhea ποτε δεν εδωσε σημασια δε τη πιστευει..D κ φυλικο απλα τα πραγματα ,& μια πολυβιταμινη(εγω πηρα λιφερτιλ κ ο αντρες androferti) !! Ανυπομονω για το/τα ραντεβου σου !

Κορίτσι μου εσύ με την θετική σου ενέργεια! 🥰

Να περιμένω το ρνβ μου λες κ μετά να πάρω οτιδήποτε ε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/8/2020 at 3:17 ΜΜ, ο/η Nefeliap είπε:

Σε ποιον γιατρο εισαι;;;

 τη διαδικασία την κάνουμε στο new life. Μου είπε ότι ήταν καθαρή ατυχία που δεν έπιασε η πρώτη εμβρυομεταφορα. Οκ δε θα παίξω τζόκερ.....το κατάλαβα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!! Έχω χαθεί αλλά μετά από όλο αυτό που πέρασα και καπάκι και επιστροφή στη δουλειά μου έπεσε βαρύ. Σας διάβασα όλες όμως ❤️. Χαίρομαι που όλα βαίνουν καλώς.Διαβασα με τη μία αρκετές σελίδες και δεν θυμάμαι ποια είπε νομίζω η @Kikip για το pergoveris την lh κλπ. Λοιπόν.... η lh είναι η ωχρινοτροπος ορμόνη αυτή δλδ που αυξάνει όταν κάνουμε ωορρηξία με λίγα λόγια (αν δείτε σε τεστακια ωορρηξίας γράφουν πάνω lh urine test).Το pergoveris (και στις 2 μου διεγέρσεις αυτό πείρα) όπως σωστά είπε η @Nefeliap έχει μέσα και FSH και lh. Το φαρμακείο του ΕΟΠΥΥ που παίρνουμε τα φάρμακα δεν έχει καμία σχέση με τις εξετάσεις που κάνουμε κλπ. Εκεί πας με την απόφαση της επιτροπής και τη συνταγή από το γιατρό σου και σου δίνουν όποιο φάρμακο σου έχει γράψει ο γιατρός. Οι τιμές στις ορμονολογικες εξετάσεις παίζουν ρόλο για την απόφαση της επιτροπής που για να τα λέμε όλα αν ο γιατρός δει περίεργα νούμερα σου το λέει και φτιάχνονται αυτά. Ούτε στην επιτροπή ούτε πουθενά δεν παίζει ρόλο το φάρμακο που θα σου γράψει ο γιατρός.... στο φαρμακείο ότι συνταγή πας αυτό σου δίνουν μην αγχώνεστε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Κορίτσι μου εσύ με την θετική σου ενέργεια! 🥰

Να περιμένω το ρνβ μου λες κ μετά να πάρω οτιδήποτε ε; 

Σε εζω σιγουρη τωρα εσενα,θα μεινεις με τη μια!!σε μενα εδωσε λιφερτιλ σε μια αλλη κοπελα φερτιλιμαξ και σε μια αλλη τιποτα.οποτε τον εχω τσεκαρει και σε αυτο,γιατί νομιζα οτι πρωωθει τις λιφερτιλ χαχα παντα ειχα αμφιβολιες..θα σου πει τι ταιριαζει σε σενα,αλλά φυλικό (φιλισιν πηρα 1 τη μερα)και D (σολγκαρ 2200 μια τη μερα)ειναι στανταρακι,πολυ σημαντικες!!Μπορεις να τις τσεκαρεις με εξεταση αιματος ,θα στο πουνε και απο εκει.αν εχουμε ελλειψη δεν ειναι καθολου καλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nefeliap είπε:

Σε εζω σιγουρη τωρα εσενα,θα μεινεις με τη μια!!σε μενα εδωσε λιφερτιλ σε μια αλλη κοπελα φερτιλιμαξ και σε μια αλλη τιποτα.οποτε τον εχω τσεκαρει και σε αυτο,γιατί νομιζα οτι πρωωθει τις λιφερτιλ χαχα παντα ειχα αμφιβολιες..θα σου πει τι ταιριαζει σε σενα,αλλά φυλικό (φιλισιν πηρα 1 τη μερα)και D (σολγκαρ 2200 μια τη μερα)ειναι στανταρακι,πολυ σημαντικες!!Μπορεις να τις τσεκαρεις με εξεταση αιματος ,θα στο πουνε και απο εκει.αν εχουμε ελλειψη δεν ειναι καθολου καλό!!!

Για να δούμε, για να δούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Kikip είπε:

Στην Κύρου Δήμητρα και τη διαδικασία την κάνουμε στο new life. Μου είπε ότι ήταν καθαρή ατυχία που δεν έπιασε η πρώτη εμβρυομεταφορα. Οκ δε θα παίξω τζόκερ.....το κατάλαβα.....

Εχω διαβασει πολυ καλά λογια!!.Ναι ετσι ειναι ,ειναι και θεμα τυχης εφοσον τα ποσοστα ειναι σχετικα χαμηλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Christina_81 είπε:

Maraki πήγες για υπέρηχο ?? Εγώ ακριβώς 5η εβδομάδα είχα αγωνία και πήγα για υπέρηχο, όπου είδαμε έναν μεγάλο κι έναν μικρό σάκο. Τώρα θα πάω στις 31/8 για να δούμε πώς έχουν εξελιχθεί. Ο γιατρός ήταν συγκρατημένος. Κάνω θετικές σκέψεις και ό,τι είναι να γίνει θα γίνει... Είμαι σίγουρη ότι είμαι σε καλά χέρια επιστημόνων κι από εκεί και πέρα ό,τι πει ο Θεός !! Μακάρι να τα καταφέρουμε !! ✌💖 

Πηγαααα κ εγώ δυο σάκους κανονικούς (δν με είπε τπτ για μικρό κ μεγάλο)εγώ  διανυω την 6βδομαδα μου!!νωρις σε έκλεισε ραντεβού εμένα 8/9 για να ακούσουμε καρδούλες...κ εγώ δν τον αλλάζω τον γιατρό μου!!μονο θετικές σκέψεις χαλάρωση κ ηρεμία!!θα τα καταφέρουμε κ θα πανε όλα καλα🙏🏻🥰💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Που εισαι εσυ κοριτσι ; τι εκανες τελικα;δε ξερω ακριβως αλλα επειδη εγω εχω υψηλη fsh πρεπει το φαρμακο να μου δωσει και lh κ να εχει και fsh(ειναι οι ορμονες που δρουνε στις ωοθηκες για να δουλεψουν καλυτερα) και οταν του ειπα για μενοπουρ(διοτι pergoveris ουτε το ειχα ακουσει και παραξενευτηκα..μου ειπε ναι οκ κ το μενοπουρ εχει και απο τα 2 ,αλλα ειναι καλυτερο το pergoveris πιο εξελιγμενο φαρμακο..

Σ'ευχαριστώ κορίτσι μου για την απάντηση σου! Σας διαβάζω και χαίρομαι που όλα σου πάνε καλά...όλα εύχομαι να σου πάνε τέλεια!!!

Έχω κλείσει εδώ και αρκετό καιρό ραντεβού στον γιατρό σου...δυστυχώς για 22 Σεπτέμβρη...δεν είχε νωρίτερα! Φτου και από την αρχή λοιπόν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ριρίκα είπε:

Σ'ευχαριστώ κορίτσι μου για την απάντηση σου! Σας διαβάζω και χαίρομαι που όλα σου πάνε καλά...όλα εύχομαι να σου πάνε τέλεια!!!

Έχω κλείσει εδώ και αρκετό καιρό ραντεβού στον γιατρό σου...δυστυχώς για 22 Σεπτέμβρη...δεν είχε νωρίτερα! Φτου και από την αρχή λοιπόν!

Ναι για να δουμε ,λιγο υπομονη ακομα..εγω σου ειπα και στο τηλ και ειμαι σιγουρη για αυτα που σου ειπα και πολυ μαλιστα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Ναι για να δουμε ,λιγο υπομονη ακομα..εγω σου ειπα και στο τηλ και ειμαι σιγουρη για αυτα που σου ειπα και πολυ μαλιστα..

Σ' ευχαριστω κοπέλα μου, μακάρι να πάνε όλα καλά!!! 😗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Maria84 είπε:

Πηγαααα κ εγώ δυο σάκους κανονικούς (δν με είπε τπτ για μικρό κ μεγάλο)εγώ  διανυω την 6βδομαδα μου!!νωρις σε έκλεισε ραντεβού εμένα 8/9 για να ακούσουμε καρδούλες...κ εγώ δν τον αλλάζω τον γιατρό μου!!μονο θετικές σκέψεις χαλάρωση κ ηρεμία!!θα τα καταφέρουμε κ θα πανε όλα καλα🙏🏻🥰💕

Ανεβαίνουμε τα σκαλοπάτια....σκαλί-σκαλί !!! Χαίρομαι τόσο πολύ !!! Μαρία ανέφερες ότι πήγες εμβρυογένεσις Αθήνα. Εδώ Θεσ.νίκη ποιος γιατρός σε παρακολουθεί ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Ριρίκα είπε:

Σ' ευχαριστω κοπέλα μου, μακάρι να πάνε όλα καλά!!! 😗

Αν σου είπε για το γιατρό που νομίζω όλα θα πάνε πολύ καλά(πετάχτηκα να πω την άποψη μου)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Christina_81 είπε:

Ανεβαίνουμε τα σκαλοπάτια....σκαλί-σκαλί !!! Χαίρομαι τόσο πολύ !!! Μαρία ανέφερες ότι πήγες εμβρυογένεσις Αθήνα. Εδώ Θεσ.νίκη ποιος γιατρός σε παρακολουθεί ??

Ναι ναι όλα καλά να μας πανε✌🏻🙏🏻🥰!!!δν ασχολείται με εξωσωματικές ο γιατρός μου,Αντώνης Ταντσης λέγετε πάω πολλα χρόνια εκει...πήγα Αθήνα για τον Μαστρομηνα μου είχαν πει πολύ καλά λόγια αλλά πλέον από Σεπτέμβρη θα έρχεται κ στο γένεσις😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ginaak είπε:

Αν σου είπε για το γιατρό που νομίζω όλα θα πάνε πολύ καλά(πετάχτηκα να πω την άποψη μου)

Μακάρι κορίτσια μου να πάνε όλα καλά...απο το στόμα σας και στου Θεού το αυτί που λένε! ☺ Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου αν και έχω να μπω καιρό εύχομαι όλα να σας πηγαίνουν τέλεια και οι κοιλιτσες να είναι φουσκωμένες!!!!εγώ είμαι στον 7ο πλέον και περιμένουμε με το καλό την μπέμπα μας!❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/8/2020 at 12:24 ΜΜ, ο/η Takira είπε:

Κορίτσια μου αν και έχω να μπω καιρό εύχομαι όλα να σας πηγαίνουν τέλεια και οι κοιλιτσες να είναι φουσκωμένες!!!!εγώ είμαι στον 7ο πλέον και περιμένουμε με το καλό την μπέμπα μας!❤️❤️❤️❤️❤️

Θυμάμαι είχαμε κοντά τις χοριακες μας και σε έφερνα στο μυαλό μου πολλές φορές.. ❤️ Κι εμείς στον 7ο,για την ακρίβεια 30η βδομάδα και μου φαίνεται απίστευτο το πως πέρασε ο καιρός.. Με το καλό τα μωρά μας... Γερά να είναι και καλοτυχα, και για όλα τα παιδάκια του κόσμου μόνο τα καλύτερα ❤️💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!Ελπιζω να είστε όλες καλά!Μου συμβαίνει το εξής:Έκανα την ωοληψια μου ήρθε περίοδος 5 μέρες μετά στις 27/7.Εγω έχω κύκλο 28-30 μέρες αλλά καμία φορά μπορεί να πάει και στις 33 μέρες.Σημερα είναι 37η μέρα μετά την τελευταία περίοδο και ακόμη τίποτα!!!
Εσείς είχατε καθυστέρηση στην περίοδο μετά την ωοληψια;

ποναει βέβαια και η κοιλιά και η μέση μου αλλά δε λέει να μου ερθει.Οχι τίποτα άλλο περιμένω για να μπω στην προετοιμασία για εμβρυομεταφορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου να σας ρωτήσω κάτι; Έχω αρκετές ημέρες να δω κάποιο μήνυμα από την taggeris. Είναι καλά το κορίτσι μας;💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Xrisa127 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!Ελπιζω να είστε όλες καλά!Μου συμβαίνει το εξής:Έκανα την ωοληψια μου ήρθε περίοδος 5 μέρες μετά στις 27/7.Εγω έχω κύκλο 28-30 μέρες αλλά καμία φορά μπορεί να πάει και στις 33 μέρες.Σημερα είναι 37η μέρα μετά την τελευταία περίοδο και ακόμη τίποτα!!!
Εσείς είχατε καθυστέρηση στην περίοδο μετά την ωοληψια;

ποναει βέβαια και η κοιλιά και η μέση μου αλλά δε λέει να μου ερθει.Οχι τίποτα άλλο περιμένω για να μπω στην προετοιμασία για εμβρυομεταφορα.

Εμένα μου είχε έρθει κανονικά η επόμενη περίοδος, βέβαια πάλι ήταν πειραγμένος εκείνος ο κύκλο γιατί έκανα υστεροσκόπηση και δεν ξέρω αν έπαιξε ρόλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Εμένα μου είχε έρθει κανονικά η επόμενη περίοδος, βέβαια πάλι ήταν πειραγμένος εκείνος ο κύκλο γιατί έκανα υστεροσκόπηση και δεν ξέρω αν έπαιξε ρόλο.

Σ'ευχαριστω για την απάντηση !Θα πάρω αύριο και τον γιατρό γιατί έχω προβληματίστει με τόσο μεγάλη καθυστέρηση.

Εσυ ,όλα καλά με την εγκυμοσύνη σου ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrisa127 είπε:

Σ'ευχαριστω για την απάντηση !Θα πάρω αύριο και τον γιατρό γιατί έχω προβληματίστει με τόσο μεγάλη καθυστέρηση.

Εσυ ,όλα καλά με την εγκυμοσύνη σου ;

Ναι μια χαρά!! Μεγαλώνουν τα μικρά. Πάρε το γιατρό αλλά λογικά ακόμα προσπαθεί ο οργανισμός να επανέλθει από τις ορμόνες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...