Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Dimitra75 είπε:

Κορίτσια στη φάση της διέγερσης εχετε επαφές;;;;

Εμας ο γιατρός μας επέτρεπε αλλά να σου πω την αλήθεια από την 3η μέρα και μετά δεν ήθελα εγώ. Είχα ενοχλήσεις λόγω του ότι μεγάλωναν τα ωάρια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Γεια σας κορίτσια...πόσο ζηλεύω όσες θα πάτε για βουτιά!!να ρωτήσω κάτι;;fsh τη 2η μέρα με τιμή 9.5 είναι κακή;; έκανα ορμονικές κ περιμένω απάντηση από τον γιατρό αλλά μ' έφαγε η περιέργεια!!

Μια χαρά είναι .... και η ε2 πρέπει να είναι κάτω από 60 .... πάνε συνδυαστικά πάντα αυτές οι δυο !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Εμας ο γιατρός μας επέτρεπε αλλά να σου πω την αλήθεια από την 3η μέρα και μετά δεν ήθελα εγώ. Είχα ενοχλήσεις λόγω του ότι μεγάλωναν τα ωάρια 

Αχ κορίτσια μου οσο πλησιάζουν οι μερες αγχώνομαι λιγάκι!!! Τι ενοχλήσεις να περιμένω ;; Φούσκωμα ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Μια χαρά είναι .... και η ε2 πρέπει να είναι κάτω από 60 .... πάνε συνδυαστικά πάντα αυτές οι δυο !!!!!

Ααα ευχαριστώ πολύ! 40 ήταν η ε2..μίλησα κ με τον γιατρό σε μνμ κ μου είπε ότι είναι καλές!πώς πας εσύ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Hope19 είπε:

Συνήθως από ότι έχω δει στις εξετάσεις μου έχουν όριο το 10.. νομίζω μια χαρά είναι η FSH. Δεν ξέρω συνδυαστικά με τις άλλες ορμόνες αλλά νομίζω είναι καλες οι εξετάσεις σου...

Ευχαριστώ κορίτσι μου.. τελικά μου έστειλε μνμ ο γιατρός κ μου είπε ότι είναι οκ! Δε γέρασα ακόμα.. χαχαχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Niki94 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια πως είστε..;;;; Τα νέα σας..;;; (Σας χάνω δύστυχος..! ελπίζω να ανέβηκαν οι έγκυες μας) 

μια χρειαστώ την βοήθεια σας..! 
Έχω κλείσει να πάω στο ιατρό μου αυτές της μέρες στο ιατρείο του και ήθελα να ρωτήσω αν έχετε πάει και τι μέτρα έχουν..; Επίσης είναι υποχρεωτική η μάσκα..; Επίσης μπορεί να είναι και ο άντρας μου..;;

(Με πιάνει πανικός και μόνο στην σκέψη ότι μπορεί να πρέπει να βάλω μάσκα σκεφτείτε έχουμε κόψει τα πάντα για να μην χρειαστεί να την βάλουμε ούτε σούπερ πλεων δεν πάμε άντε να πάμε μια βόλτα με το αμάξι και πίσω)


Τα δικά μου νέα Κορίτσια είναι ότι κάτι δεν πάει καλά στον οργανισμό μου ή κάτι συμβαίνει για αυτό και θα πάω στον ιατρό μου πολύ φοβάμαι μην χρειαστεί ξανά επέμβαση τρέμει το φυλλοκάρδι μου.!

 

Σήμερα πήγα για σε ιατρείο για άλλο λόγο (laser) κ έγραφαν ότι είναι υποχρεωτική η μάσκα  στα ιατρεία, οπότε φορούσαμε όλοι..είχε μάλιστα κ τα χειρουργικά παπούτσια στην είσοδο κ έπρεπε να τα φορέσουμε υποχρεωτικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Σήμερα πήγα για σε ιατρείο για άλλο λόγο (laser) κ έγραφαν ότι είναι υποχρεωτική η μάσκα  στα ιατρεία, οπότε φορούσαμε όλοι..είχε μάλιστα κ τα χειρουργικά παπούτσια στην είσοδο κ έπρεπε να τα φορέσουμε υποχρεωτικά!

Θα πάρω την Δευτέρα ένα τηλ να δω τι θα μου πουν για την μάσκα και να δω πως θα αντέξω αν πρέπει να βάλω.! Σε ευχαριστώ για την απάντηση.!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Lily94 είπε:

Αχ κορίτσια μου οσο πλησιάζουν οι μερες αγχώνομαι λιγάκι!!! Τι ενοχλήσεις να περιμένω ;; Φούσκωμα ;;;

Καλημέρα. Εγώ θα σου κεγα να μην περιμένεις συμπτώματα γιατί θα τα έχεις στο μυαλό σου κ θα τα «εμφανίσεις». Σήμερα είμαι στην Τρίτη μέρα διέγερσης κ πέρα από κάποιες ενοχλήσεις στις ωοθήκες που νιωθω Ανα διαστήματα, δεν έχω κάτι άλλο. Είναι βέβαια κ πρώτες μερες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Ααα ευχαριστώ πολύ! 40 ήταν η ε2..μίλησα κ με τον γιατρό σε μνμ κ μου είπε ότι είναι καλές!πώς πας εσύ;;

Πολύ καλή είναι !!!! 
Καλα είμαι και εγώ ... αυτή την εβδομάδα θα πάμε μα δούμε σάκο!!!!ανυπομονω ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Καλημέρα. Εγώ θα σου κεγα να μην περιμένεις συμπτώματα γιατί θα τα έχεις στο μυαλό σου κ θα τα «εμφανίσεις». Σήμερα είμαι στην Τρίτη μέρα διέγερσης κ πέρα από κάποιες ενοχλήσεις στις ωοθήκες που νιωθω Ανα διαστήματα, δεν έχω κάτι άλλο. Είναι βέβαια κ πρώτες μερες. 

Γαιτι βρε κορίτσια να έχετε συμπτώματα στην διέγερση ;;;εγώ δεν παρήγαγα βέβαια πολλά αλλά δεν είχα κανένα σύμπτωμα !!!!

καλη αρχή και στις δυο και με τεράστιες χοριακες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Καλημέρα. Εγώ θα σου κεγα να μην περιμένεις συμπτώματα γιατί θα τα έχεις στο μυαλό σου κ θα τα «εμφανίσεις». Σήμερα είμαι στην Τρίτη μέρα διέγερσης κ πέρα από κάποιες ενοχλήσεις στις ωοθήκες που νιωθω Ανα διαστήματα, δεν έχω κάτι άλλο. Είναι βέβαια κ πρώτες μερες. 

Καλημερα! Και ετσι να συνεχίσεις χωρίς πολλές ενοχλήσεις! 
 

@Papadakis Καλημερα♥️ Σε ευχαριστω πολυ! Εχεις δίκιο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Γαιτι βρε κορίτσια να έχετε συμπτώματα στην διέγερση ;;;εγώ δεν παρήγαγα βέβαια πολλά αλλά δεν είχα κανένα σύμπτωμα !!!!

καλη αρχή και στις δυο και με τεράστιες χοριακες 

Καλημέρα @Papadakis . Αυτό εννοω. Ότι Αν ψάχνουμε θα εμφανίσουμε. Κ η ξαδέρφη μου όταν έκανε εξωσωματική μου είπε ότι δεν είχε κανένα σύμπτωμα. άντε να ακούσεις κ καρδούλα, να πεις κ στο παιδάκι σου ότι θα του κανεις αδερφάκι 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Είχε όριο το 8 κ με μπέρδεψε λίγο! Επίσης η lh 3.77 και ε2 40...αυτά τα νέα από τις ωοθήκες μου... χαχα!!είχε κ άλλες βέβαια

Mia xara einai!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Dimitra75 είπε:

Κορίτσια στη φάση της διέγερσης εχετε επαφές;;;;

Οχι γιατί δεν εχω καμια ορεξη κ εχω κ φουσκωμα στη κοιλια ειδικα τις τελευταιες μερες πριν την ωορηξια.το ιδιο κ εκεινος δε πλησιαζει - ανατριχιαζει κατι τετοιο μου πεταξε μια φορα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Lily94 είπε:

Αχ κορίτσια μου οσο πλησιάζουν οι μερες αγχώνομαι λιγάκι!!! Τι ενοχλήσεις να περιμένω ;; Φούσκωμα ;;;

Τιποτα καλε μην αγχωνεσαι καθολου..ισως λιγο φουσκωμα /ενοχληση στις ωοθηκες ισως κ να μη καταλαβεις κατι κ να ειναι ολα φυσιολογικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Niki94 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια πως είστε..;;;; Τα νέα σας..;;; (Σας χάνω δύστυχος..! ελπίζω να ανέβηκαν οι έγκυες μας) 

μια χρειαστώ την βοήθεια σας..! 
Έχω κλείσει να πάω στο ιατρό μου αυτές της μέρες στο ιατρείο του και ήθελα να ρωτήσω αν έχετε πάει και τι μέτρα έχουν..; Επίσης είναι υποχρεωτική η μάσκα..; Επίσης μπορεί να είναι και ο άντρας μου..;;

(Με πιάνει πανικός και μόνο στην σκέψη ότι μπορεί να πρέπει να βάλω μάσκα σκεφτείτε έχουμε κόψει τα πάντα για να μην χρειαστεί να την βάλουμε ούτε σούπερ πλεων δεν πάμε άντε να πάμε μια βόλτα με το αμάξι και πίσω)


Τα δικά μου νέα Κορίτσια είναι ότι κάτι δεν πάει καλά στον οργανισμό μου ή κάτι συμβαίνει για αυτό και θα πάω στον ιατρό μου πολύ φοβάμαι μην χρειαστεί ξανά επέμβαση τρέμει το φυλλοκάρδι μου.!

 

Μασκα ειναι απαραιτητη για να μπεις στο κεντρο αλλα  αν μπεις μεσα στο γραφειο του γιατρου θα μπορεσεις να τη βγαλεις λογικα ,δε θα εχει θεμα ο γιατρος.τι δε παει καλά δηλαδη για ποια επεμβαση μιλας.Δεν ειναι τοσο συχνο να κανουμε μια επεμβαση και να την επαναλαβουμε ξανα.μη προτρεχεις κ βγαζεις συμπερασματα κ αγχωνεσαι χωρις λογο..τι δε παει καλα βρε παιδί μου πονας; Αν πονας μη περιμενεις καθολου πηγαινε  άμεσα ακομα κ αλλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Papadakis είπε:

Πολύ καλή είναι !!!! 
Καλα είμαι και εγώ ... αυτή την εβδομάδα θα πάμε μα δούμε σάκο!!!!ανυπομονω ❤️❤️❤️

Τι καλά 💖💖 άντε με το καλό να έρθει ένα γερό μωράκι!!🍼🍼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nefeliap είπε:

Τιποτα καλε μην αγχωνεσαι καθολου..ισως λιγο φουσκωμα /ενοχληση στις ωοθηκες ισως κ να μη καταλαβεις κατι κ να ειναι ολα φυσιολογικα

Σε ευχαριστω!❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Dimitra75 είπε:

Κορίτσια στη φάση της διέγερσης εχετε επαφές;;;;

Ο γιατρός μας είπε όχι, η εμβρυολογος μας είπε ναι ως την μέρα πριν την οβιτρελ,καθώς ήθελε να μην υπάρχει μεγάλο διάστημα αποχής για να μην αποδυναμώνει το σπέρμα που ήταν το μεγάλο θέμα μας.

Το τονίζω όμως ότι μας το πρότεινε λόγω σπέρματος και μετά από συγκεκριμένη ερωτηση

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Lily94 είπε:

Αχ κορίτσια μου οσο πλησιάζουν οι μερες αγχώνομαι λιγάκι!!! Τι ενοχλήσεις να περιμένω ;; Φούσκωμα ;;;

Να μην αγχώνεσαι καθόλου!! Όλα θα πάνε καλά!! Ναι εγώ είχα ψιλό ενοχλήσεις και πολυυυυυ φούσκωμα ειδικά μετά την ωοληψια. Όπως και τώρα που προετοιμάζομαι για ετ ενώ τις πρώτες μέρες ήμουν μια χαρά έχει 4 μέρες που κάνω τρελή κατακράτηση από τις ορμόνες.. Πρόσεχε τη διατροφή σου, μείωσε το αλάτι και τους υδατάνθρακες και όλα θα είναι καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για τις επαφές κατά τη διέγερση εμένα μου είπε να έχουμε, κι αν δεν μπορώ για οποιοδήποτε λόγο ο άντρας πρέπει να "αδειάζει" με άλλους τρόπους 😂. Εγώ δεν είχα ενοχλήσεις Εκτός από τις τελευταίες μέρες πριν την ωοληψία που ένιωθα απλά μια πίεση και δεν μπορούσα να φορέσω στενό παντελόνι. @Papadakis έκανες τρίτη χοριακή; πόσο πηγε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Να μην αγχώνεσαι καθόλου!! Όλα θα πάνε καλά!! Ναι εγώ είχα ψιλό ενοχλήσεις και πολυυυυυ φούσκωμα ειδικά μετά την ωοληψια. Όπως και τώρα που προετοιμάζομαι για ετ ενώ τις πρώτες μέρες ήμουν μια χαρά έχει 4 μέρες που κάνω τρελή κατακράτηση από τις ορμόνες.. Πρόσεχε τη διατροφή σου, μείωσε το αλάτι και τους υδατάνθρακες και όλα θα είναι καλά!!

Ναι κοπέλα μου θα προσέξω απο τωρα!!!!♥️ Σε ευχαριστω 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα μετά από πολύ καιρό που το σκεφτόμουν πήγα στο μοναστήρι της Αγίας Ειρήνης Χρυσοβαλάντου στη Λυκόβρυση.

Το σκεφτόμουν γιατί όσο κι αν πιστεύω κάπου μέσα μου έλεγα δεν θα τρέχεις σε "μαγγανείες" κι όταν έχεις αμφιβολίες θαύματα δεν γίνονται.

Διάβαζα και ξαναδιάβαζα θαύματα της στα άτεκνα ζευγάρια και σήμερα τελείως αυθόρμητα το πρωί ξεκινήσαμε να πάμε.

Ομολογώ ότι είχε μια όμορφη κατανυκτική ατμόσφαιρα, έναν ταπεινό παππουλη που μόνο με το χαμόγελο του σε κερδίζει.Ουτε χρυσά ούτε "διακόσμηση"που συναντάμε σε άλλες εκκλησίες ή μόνες.Μονο οι εικόνες της και ένας λιτός χώρος.

Και φυσικά γυναίκες είτε εγκυμονούσες είτε στην προσπάθεια.Εκατσα σε όλη τη λειτουργία (δεν πηγαίνω εκκλησία πέρα από τις γιορτές) και πήρα το μηλαρακι μου.Το οποίο θα φάω όταν νιώσω ότι η πίστη μου είναι τέτοια που δεν την ξεπερνά η λογική μου.

Δεν ήταν δυνατόν να πάρω μηλαρακια να μοιρασω σε όλες σας,άναψα όμως κεράκι για όλες εμάς που προσπαθούμε.

Αν ζείτε Αθήνα επισκεφθείτε τη μονη και μονο ο χώρος θα σας φέρει γαλήνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lily94 είπε:

Ναι κοπέλα μου θα προσέξω απο τωρα!!!!♥️ Σε ευχαριστω 😊

Να σαι καλά κορίτσι μου!! Επίσης να έχεις υπόψιν σου ότι κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Είδες τι σου είπαν κ τα αλλά κορίτσια. Η κάθε μια το βίωσε διαφορετικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annie! είπε:

Να σαι καλά κορίτσι μου!! Επίσης να έχεις υπόψιν σου ότι κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Είδες τι σου είπαν κ τα αλλά κορίτσια. Η κάθε μια το βίωσε διαφορετικά 

Ναι εχεις απόλυτο δίκιο!! Απλά ειμαι άνθρωπος που ούτε ντεπόν δεν έπαιρνα κ έπαθα ενα σοκ οταν ειδα οοολα τα φάρμακα!! Προσπάθησα να το ξεπεράσω κ οντως το ξεπέρασα! Ειναι για καλο σκοπό, για το όνειρο μου θα εκανα οτι κι αν χρειαζόταν! Αυτο σκέφτομαι κ ηρεμώ.. Απλά ρωτάω για να με προετοιμάσω κάπως. Χιχιχι :) σας ευχαριστω ολεσ για τις συμβουλές σας! Και να σας πω κ κατι...Ντρεπόμουν να γράψω στο φόρουμ αλλα απο τότε που έγινα μέλος εχω ανακουφιστεί πιάνω το κινητό συνέχεια κ λέω να δω τι έγραψαν οι φίλες μου!! Είστε οι μονες που μπορείτε να με καταλάβετε και η παρέα σας μου κανει καλο  :) ! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...