Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η dimsea είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

@Nefeliap στο σχόλιο σου το είδα,βρήκα το άρθρο που ανέβασες και το διάβασα....πραγματικά υπέροχο!!!!❤️🥰

@Hope19 κορίτσι μου να πάς να σε δεί να ηρεμίσεις....επειδή κι εγώ έτσι είμαι αυτό ακριβώς θα έκανα!Όλα καλά θα πάνε (τα λέω να τα ακούω κι εγώ).

@Maria2904 ότι έγινε έγινε την κατάλληλη στιγμή στο κατάλληλο μέρος πραγματικά!!! Ξάπλά και υπομονή....δεν μπορούμε να κάνουμε και κάτι άλλο!

Το μόνο θετικό στην όλη κατάσταση κοριτσι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Karamela! είπε:

Καλησπέρα κοριτσια! Γνωρίζεται κατι για εμβρυομεταφορα μοριδιου? 4ης μερας δηλαδη. 

Ειχα ενα φρεσκο απο φυσικό κυκλο και ο αντρας μου επεμενε να κανω ετ και καναμε ενω ο γιατρος ελεγε οχι διοτι ηταν ενα μονο! το ειχανε χαρακτηρισει εξαιρετικης ποιοτητας Α μορουλα μοριδιο 4ης ημερας12 κυτταρων.γιατί ολα μοριδια μεχρι εκει φτανανε δηλαδη; Ή ειναι τακτική; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Καταλαβα! Εγώ 3 κατεψυγμένα μοριδια! Κ εχω λιγο ανχοθει. Ποιο ειναι το θεμα σ? 

Μισή σάλπιγγα βουλωμένη και ένα μικρό θέμα με την κινητικότητα στο σπέρμα.Δεν μου απέκλεισαν την φυσική σύλληψη αλλά λόγω ηλικίας (41 πλεόν) ο χρόνος μου ήταν περιορισμένος.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Ειχα ενα φρεσκο απο φυσικό κυκλο και ο αντρας μου επεμενε να κανω ετ και καναμε ενω ο γιατρος ελεγε οχι διοτι ηταν ενα μονο! το ειχανε χαρακτηρισει εξαιρετικης ποιοτητας Α μορουλα μοριδιο 4ης ημερας12 κυτταρων.γιατί ολα μοριδια μεχρι εκει φτανανε δηλαδη; Ή ειναι τακτική; 

Δεν γνωριζω τιποτα εμενα μ ειχαν πει οτι εχω βλαστοκυστες. Κ εψαχνα τα χαρτια της προηγουμενης εμβρυομεταφορας κ ειδα πως τα αναφέρει morula και εχω ανχοθει πολυ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Μισή σάλπιγγα βουλωμένη και ένα μικρό θέμα με την κινητικότητα στο σπέρμα.Δεν μου απέκλεισαν την φυσική σύλληψη αλλά λόγω ηλικίας (41 πλεόν) ο χρόνος μου ήταν περιορισμένος.

 

Καταλαβα κοριτσι μ. Να πανε ολα καλα σ ευχομαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Δεν γνωριζω τιποτα εμενα μ ειχαν πει οτι εχω βλαστοκυστες. Κ εψαχνα τα χαρτια της προηγουμενης εμβρυομεταφορας κ ειδα πως τα αναφέρει morula και εχω ανχοθει πολυ. 

Να ρωτησεις το γιατρο ή το εμβρυολογικό και ειναι υποχρεωμενοι να σου πουνε.ο γιατρος που εχω πιστευε πολυ σε μοριδια, σε καποια φαση ολο τετοια εβαζε μου ειπε μια κοπελα παλια κ ειχε επιτυχιες.εμενα ηταν ενα μονο και αφου τον πρηξαμε μου λεει ενταξει δε θας σας χαλασουμε χατηρι -εμεις οι εξυπνοι(αντρας μου και εγω)χαχα αστα!  τζαμπα τα φαρμακα που πηρα μετα κ τα εμβρυακια με το μηνα που μαζευα..αντε ολα για καποιο λογο γινονται..τι να πω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Να ρωτησεις το γιατρο ή το εμβρυολογικό και ειναι υποχρεωμενοι να σου πουνε.ο γιατρος που εχω πιστευε πολυ σε μοριδια, σε καποια φαση ολο τετοια εβαζε μου ειπε μια κοπελα παλια κ ειχε επιτυχιες.εμενα ηταν ενα μονο και αφου τον πρηξαμε μου λεει ενταξει δε θας σας χαλασουμε χατηρι -εμεις οι εξυπνοι(αντρας μου και εγω)χαχα αστα!  τζαμπα τα φαρμακα που πηρα μετα κ τα εμβρυακια με το μηνα που μαζευα..αντε ολα για καποιο λογο γινονται..τι να πω..

Ναι εννοείται θα ρωτησω το Σάββατο κιολλας π θα παω! Ποιον γιατρο εχεις κοριτσι? Κ ποιο ειναι το θεμα? Θα εχει ξαναπει σίγουρα συγνωμη αλλα δεν εχω συγκρατησει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Karamela! είπε:

Ναι εννοείται θα ρωτησω το Σάββατο κιολλας π θα παω! Ποιον γιατρο εχεις κοριτσι? Κ ποιο ειναι το θεμα? Θα εχει ξαναπει σίγουρα συγνωμη αλλα δεν εχω συγκρατησει. 

Παντ γενεσις λογω υψηλη fsh και χαμηλη αμη δεν βγαζω με διεγερση ..οποτε με φυσικους καθε μηνα και 42 ετων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Παντ γενεσις λογω υψηλη fsh και χαμηλη αμη δεν βγαζω με διεγερση ..οποτε με φυσικους καθε μηνα και 42 ετων.

Καταλαβα! Τι να πω. Με ανχοσε πολυ ολο αυτο! Θα ρωτησω βεβαια φοβαμακ μην πάνε χαμενα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Καταλαβα! Τι να πω. Με ανχοσε πολυ ολο αυτο! Θα ρωτησω βεβαια φοβαμακ μην πάνε χαμενα. 

Δεν εχεις και αδικο γιατί προ εκπληξεων βρεθηκες!αλλα και αυτα ειναι εμβρυακια και μια χαρα θα ειναι ευχομαι τα τυχερα σου κοριτσι μου.να ρωτας τα παντα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Δεν εχεις και αδικο γιατί προ εκπληξεων βρεθηκες!αλλα και αυτα ειναι εμβρυακια και μια χαρα θα ειναι ευχομαι τα τυχερα σου κοριτσι μου.να ρωτας τα παντα !

Μακαρι να ειναι ετσι κ σε ευχαριστώ πολυ. Δεν βρισκω κ πολλες πληροφορίες για τα morula! Οποτε υπομονη να ρωτησω! Εσυ π βτισκεδαι τωρα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Μακαρι να ειναι ετσι κ σε ευχαριστώ πολυ. Δεν βρισκω κ πολλες πληροφορίες για τα morula! Οποτε υπομονη να ρωτησω! Εσυ π βτισκεδαι τωρα? 

Ναι δεν εχει πολλες και εγω σα τρελη εψαχνα τοτε..Αναμενω τη τριτη χοριακή με 3 βλαστοκυστες αυτη τη φορα.τη πρωτη πηγα με 2 καταψυγμενα 3ημερων ,τη δευτερη με εν μορουλα...ετσι για να γινεται αλλαγη στα εμβρυα για να μη βαριομαστε χαχα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Ναι δεν εχει πολλες και εγω σα τρελη εψαχνα τοτε..Αναμενω τη τριτη χοριακή με 3 βλαστοκυστες αυτη τη φορα.τη πρωτη πηγα με 2 καταψυγμενα 3ημερων ,τη δευτερη με εν μορουλα...ετσι για να γινεται αλλαγη στα εμβρυα για να μη βαριομαστε χαχα..

Βλαστοκυστες απο αυτα π διαβαζω ειναι το καλύτερο απο τι εχω καταλαβει! Αντε να πανε ολα καλα σ ευχομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nefeliap είπε:

Να ρωτησεις το γιατρο ή το εμβρυολογικό και ειναι υποχρεωμενοι να σου πουνε.ο γιατρος που εχω πιστευε πολυ σε μοριδια, σε καποια φαση ολο τετοια εβαζε μου ειπε μια κοπελα παλια κ ειχε επιτυχιες.εμενα ηταν ενα μονο και αφου τον πρηξαμε μου λεει ενταξει δε θας σας χαλασουμε χατηρι -εμεις οι εξυπνοι(αντρας μου και εγω)χαχα αστα!  τζαμπα τα φαρμακα που πηρα μετα κ τα εμβρυακια με το μηνα που μαζευα..αντε ολα για καποιο λογο γινονται..τι να πω..

Εγώ τον γιο Μου  με Μοριδια  τον έκανα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Papadakis είπε:

Εγώ τον γιο Μου  με Μοριδια  τον έκανα ...

Αληθεια κοριτσι μου? Αντε κ ενα καλο π άκουσα! Γιατι κοντευω να σκασω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Smurf88 είπε:

@Karamela! Κ εγώ την μικρή μου με μοριδιο την έπιασα!!

Τι χαρα μ δινεται δεν φανταζεστε!! Να τα χαιρεστε τα παιδακια σας να ειναι γερα κ καλοτυχα! Κ ολα τα παιδακια του κοσμου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Karamela! είπε:

Αληθεια κοριτσι μου? Αντε κ ενα καλο π άκουσα! Γιατι κοντευω να σκασω. 

Εγώ είχα τον σφακ ο οποίος πιστεύει πολύ στα μοριδια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άσχετο αλλά θέλω την ψύχραιμη ματιά σας. Μάλλον πάω για εξωσωματική. Ποια είναι τα πρώτα βήματα? Γίνεται και χωρίς επιτροπή? 75 μέρες ανάμεσα σε δύο σπερμοδιαγραμματα? Μάλλον είμαι σε πανικό.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kikip είπε:

Άσχετο αλλά θέλω την ψύχραιμη ματιά σας. Μάλλον πάω για εξωσωματική. Ποια είναι τα πρώτα βήματα? Γίνεται και χωρίς επιτροπή? 75 μέρες ανάμεσα σε δύο σπερμοδιαγραμματα? Μάλλον είμαι σε πανικό.....

Πρώτα από ολα ήρεμησε....σε καταλαβαίνω αλλά χωρίς να είσαι ήρεμη δνε γίνεται τίποτα...αρχικά χρειάζονται κάποιες εξετάσεις δικές σου όπως σαλπιγγογραφια και κάποιος ορμονικές όπου θα σου πει ο γιατρός σου και του συζύγου ναι σπερμοδιαγραμματα με 75 μέρες διαφορά ...μπορείς και χωρίς επιτροπή απλά θα τα πληρώσεις και είναι ακριβά ενώ ,ε επιτροπή τα παίρνεις δωρεάν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Εγώ είχα τον σφακ ο οποίος πιστεύει πολύ στα μοριδια

Δεν ξερω για πιο λογο εγινε ετσι σε εμενα. Ελπιζω να ειναι εξισου δυνατά! Κ να πανε ολα καλα. Θα τα ρωτησω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σε όλες. Συγχαρητήρια στις εγκυουλες και καλή επιτυχία σε όσες προσπαθούν. Μετά από άλλη μια αποτυχία και ένα βήμα πριν εγκαταλείψω τις προσπάθειες, σκέφτομαι μήπως έκανα μια τελευταία εξωσωματική. Έχω κουραστεί πολύ, αλλά ο αντρας μου θέλει να δοκιμάσουμε άλλη μια φορά. Επειδή σκέφτομαι να κάνω ένα ραντεβού στο Μητέρα, θα παρακαλέσω αν κάποια κοπέλα έχει κάνει εξωσωματική με φυσικούς κύκλους στο Μητέρα, και εάν είναι εύκολο, να με ενημερώσει για γιατρούς, εμβρυολογικο, κόστος και ότι άλλο θεωρεί σημαντικό. Θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kikip είπε:

Άσχετο αλλά θέλω την ψύχραιμη ματιά σας. Μάλλον πάω για εξωσωματική. Ποια είναι τα πρώτα βήματα? Γίνεται και χωρίς επιτροπή? 75 μέρες ανάμεσα σε δύο σπερμοδιαγραμματα? Μάλλον είμαι σε πανικό.....

Εγώ αρχικά έκλεισα ραντεβού με 2 εξωσωματικούς που μου πρότεινε ο γιατρός μου.Αυτοι μου έλυσαν όλες μου τις απορίες και μου εξήγησαν αναλυτικά τη διαδικασία.Τωρα για τις 75 μέρες ανάμεσα στα σπερμοδιαγραμματα μην αγχώνεσαι γιατί υπάρχει λύση.Που μένεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Εγώ αρχικά έκλεισα ραντεβού με 2 εξωσωματικούς που μου πρότεινε ο γιατρός μου.Αυτοι μου έλυσαν όλες μου τις απορίες και μου εξήγησαν αναλυτικά τη διαδικασία.Τωρα για τις 75 μέρες ανάμεσα στα σπερμοδιαγραμματα μην αγχώνεσαι γιατί υπάρχει λύση.Που μένεις;

Θεσσαλονίκη είμαι. Αυτό είναι που με απελπισε πιο πολύ από όλα. Ο χρόνος έχει γίνει εχθρός κ αυτό το χειροτερεύει. Έχω σαλπιγγογραφια κ όλες οι άλλες οι ορμονολογικες μου τώρα λήγουν (τις είχα κάνει για την πρώτη σπερματεγχυση) οπότε οκ αυτές τις ξανακάνω. Τι λύση για το σπερμοδιαγραμμα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kikip είπε:

Θεσσαλονίκη είμαι. Αυτό είναι που με απελπισε πιο πολύ από όλα. Ο χρόνος έχει γίνει εχθρός κ αυτό το χειροτερεύει. Έχω σαλπιγγογραφια κ όλες οι άλλες οι ορμονολογικες μου τώρα λήγουν (τις είχα κάνει για την πρώτη σπερματεγχυση) οπότε οκ αυτές τις ξανακάνω. Τι λύση για το σπερμοδιαγραμμα???

Θα σου στείλω πμ αν τα καταφέρω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Πωπω βρε κορίτσι μου τι περασες;! Δόξα το Θεό είσαι καλύτερα τώρα, εύχομαι περαστικά να είναι όλα στο τέλος και θα ηρεμήσετε μετά! Μην ακούς κανέναν, να κάνεις όπως νιώθεις εσύ καλά, οι γύρω πάντα λένε!
    • Καλημέρα Ιωάννα μου, πως είσαι; το μικρό σου; καλά εμείς δόξα το Θεό, τώρα περιμένω από μέρα σε μέρα το δεύτερο😊
    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...