Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

Λοιπόν το βρηκα: το GA είναι gestational age (ηλικία κυησης). Το CGA είναι Corrected Gestational Age (διορθωμένη ηλικία κύησης). Πότε έκανες εμβρυομεταφορα και με τι έμβρυα για να το βρούμε αλλιως;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Μμμ ναι δίκιο έχεις. Βάσει τελευταίας περιόδου αν ήταν 16/05 πρέπει να είναι 5W4D. Μήπως το πρώτο είναι τυπογραφικό; Θα μας τρελάνει το μωρό σου. Να δεις, αγόρι θα ναι

Δεν το παρατήρησα κι εκείνη την ώρα να ρωτήσω....έιναι και μια σταλιά.....πάντως 5w4d μου είπε ναι ίσως το ανάποδο να είναι η ηλικία του εμβρύου...κάτι κουλό τέτοιο μου είπε κάποια στιγμή και αφού είδε ότι τον κοιτούσα με το βλέμα του ροφού 🤣 μου λέει κάθε 20 θα υπολογίζεις ότι αλλάζεις μήνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Λοιπόν το βρηκα: το GA είναι gestational age (ηλικία κυησης). Το CGA είναι Corrected Gestational Age (διορθωμένη ηλικία κύησης). Πότε έκανες εμβρυομεταφορα και με τι έμβρυα για να το βρούμε αλλιως;

Λοιπόν 31/05 έκανα εμβρυομεταφορά και έμβρυα 3 ημερών......αν όμως έχεις τον ίδιο υπολογιστή που έχω κι εγώ......σήμερα με βγάζει 5+6......άστο σου λέω τρέλα χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Λοιπόν 31/05 έκανα εμβρυομεταφορά και έμβρυα 3 ημερών......αν όμως έχεις τον ίδιο υπολογιστή που έχω κι εγώ......σήμερα με βγάζει 5+6......άστο σου λέω τρέλα χαχαχαχα

5+5 μου βγάζει ότι είσαι.. ό,τι να ναι. σε 10 μέρες θα λυθεί το μυστήριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

5+5 μου βγάζει ότι είσαι.. ό,τι να ναι. σε 10 μέρες θα λυθεί το μυστήριο!

Ε ναι την άλλη Παρασκευή......τι στο καλό πια.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια θα τρελαθώ...με το που κάθομαι στην καρέκλα στον γιατρό να με εξέταση μου ήρθε αίμα...σοκ...με εξετάζει είδαμε 2 σάκους...μου έδωσε prolutex... μου είπε σε 2 με 3 μέρες πρέπει να σταματήσει..ελπίζω να σταματήσει και να μείνουν εκεί που είναι και τα 2....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Maria2904 είπε:

Κορίτσια θα τρελαθώ...με το που κάθομαι στην καρέκλα στον γιατρό να με εξέταση μου ήρθε αίμα...σοκ...με εξετάζει είδαμε 2 σάκους...μου έδωσε prolutex... μου είπε σε 2 με 3 μέρες πρέπει να σταματήσει..ελπίζω να σταματήσει και να μείνουν εκεί που είναι και τα 2....

Αχ κι άλλα διδυμακια θα τρελαθώ! Σου είπε από που είναι το αιμα; ήταν πολύ ή λίγες σταγόνες; πάντως αν ήταν να έχεις αιμορραγία πέτυχες την καλύτερη στιγμή! Αφού τα είδε όλα καλά θα πάνε. Εκεί θα μείνουν ❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Maria2904 είπε:

Κορίτσια θα τρελαθώ...με το που κάθομαι στην καρέκλα στον γιατρό να με εξέταση μου ήρθε αίμα...σοκ...με εξετάζει είδαμε 2 σάκους...μου έδωσε prolutex... μου είπε σε 2 με 3 μέρες πρέπει να σταματήσει..ελπίζω να σταματήσει και να μείνουν εκεί που είναι και τα 2....

Συγχαρητηρια !!!! αναμενομενο με χοριακη 12η μερα 1200 αν θυμαμαι καλα! Τρελό νουμερο.μια χαρα θα σταματησει μην ανησυχεις καθολου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Αχ κι άλλα διδυμακια θα τρελαθώ! Σου είπε από που είναι το αιμα; ήταν πολύ ή λίγες σταγόνες; πάντως αν ήταν να έχεις αιμορραγία πέτυχες την καλύτερη στιγμή! Αφού τα είδε όλα καλά θα πάνε. Εκεί θα μείνουν ❤❤

Μου είπε ότι είναι συνηθισμένο στα δίδυμα μπορεί το ένα να μην κρατήθει...είχα κόκκινη σταγόνα και μετά που με εξέτασε λίγο περισσότερο κόκκινο..τώρα από την ώρα που ήρθα σπίτι έχω μόνο μια άχνη καφέ σταγόνα....ελπίζω να συνεχιστεί και να σταματήσει να μείνουν εκεί και τα δυο!!!!❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η nik_02 είπε:

Κορίτσια μετά την ετ πόσες μέρες κατσατε σπίτι?εγω έκανα α την Δευτέρα και μέχρι σήμερα ξεκουράζομαι.. Από αύριο λέω να επιστρέψω δουλειά, είναι καθιστική δεν πιστεύω να δημιουργηθεί πρόβλημα. Τι λέτε?

 

 

 

Εγώ να σου πω την αλήθεια δεν θέλω να κάτσω καθόλου. Προτιμώ στη δουλειά πάρα στο σπίτι που όλο κάτι θα θέλει ο μικρός και δεν θα μπορώ να μην σκύβω και να μην τον σηκώνω. Αυτό είναι που με αγχώνει πιο πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nefeliap είπε:

Συγχαρητηρια !!!! αναμενομενο με χοριακη 12η μερα 1200 αν θυμαμαι καλα! Τρελό νουμερο.μια χαρα θα σταματησει μην ανησυχεις καθολου!!!

Ναι ναι καλά θυμάσαι!!,μακαρι βρε κοριτσι...πραγματικά είμαι σοκαρισμένη...αφού ρώτησα βλακεία την μαία..της λέω δεν πιστεύω να είναι περίοδος και μου λέει είσαι έγκυος κάλε τι περίοδος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Maria2904 είπε:

Ναι ναι καλά θυμάσαι!!,μακαρι βρε κοριτσι...πραγματικά είμαι σοκαρισμένη...αφού ρώτησα βλακεία την μαία..της λέω δεν πιστεύω να είναι περίοδος και μου λέει είσαι έγκυος κάλε τι περίοδος...

Χαχααχα ολα τελεια θα ειναι θα δεις!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Maria2904 είπε:

Ναι ναι καλά θυμάσαι!!,μακαρι βρε κοριτσι...πραγματικά είμαι σοκαρισμένη...αφού ρώτησα βλακεία την μαία..της λέω δεν πιστεύω να είναι περίοδος και μου λέει είσαι έγκυος κάλε τι περίοδος...

Δεν νομίζω να έχει σχέση το αιμα. Κι εγώ στην προηγούμενη εγκυμοσυνη είχα ξεκινήσει με δύο σάκους αλλά καπου στην 7η εβδομάδα το ενα ειχε σταματησει και ακουσαμε την μια καρδούλα μόνο. Δεν είχα καθόλου αίμα απλά απορροφήθηκε στην πορεία. Ενώ αλλά κορίτσια με πολύ αίμα προχώρησε κανονικά η εγκυμοσυνη τους. Έτσι θα γίνει και με εσένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Δεν νομίζω να έχει σχέση το αιμα. Κι εγώ στην προηγούμενη εγκυμοσυνη είχα ξεκινήσει με δύο σάκους αλλά καπου στην 7η εβδομάδα το ενα ειχε σταματησει και ακουσαμε την μια καρδούλα μόνο. Δεν είχα καθόλου αίμα απλά απορροφήθηκε στην πορεία. Ενώ αλλά κορίτσια με πολύ αίμα προχώρησε κανονικά η εγκυμοσυνη τους. Έτσι θα γίνει και με εσένα.

Μακαρι βρε κοριτσι μου να είναι έτσι όπως τα λες!!!αντε τώρα να βρω υπομονή να περάσουν οι μέρες να δω τι θα γίνει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Maria2904 είπε:

Κορίτσια θα τρελαθώ...με το που κάθομαι στην καρέκλα στον γιατρό να με εξέταση μου ήρθε αίμα...σοκ...με εξετάζει είδαμε 2 σάκους...μου έδωσε prolutex... μου είπε σε 2 με 3 μέρες πρέπει να σταματήσει..ελπίζω να σταματήσει και να μείνουν εκεί που είναι και τα 2....

Μαρία μου όλα καλά, αφού τα είδατε ησύχασε.. ξεκουράσου ..

Εγώ κοριτσια είμαι να σκάσω πάλι.. έχω πρώτο υπερηχο τη Δευτέρα . Είχαν σταματήσει τα ροζ από το Σάββατο και σήμερα γυρνάω από τη δουλειά κ έχω καφέ βλέννες. Έχω κ κάτι πονακια. Ανησυχώ παρά πολύ. Δεν έχω κάνει και υπερηχογράφημα ακόμη.. θα σκάσω. Έστειλα μήνυμα στη μαία του κ αναμένω.  Μακάρι να μου πει να πάω νωρίτερα.. φοβάμαι πως τελειώνει ακόμα δεν άρχισε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Maria2904 είπε:

Μακαρι βρε κοριτσι μου να είναι έτσι όπως τα λες!!!αντε τώρα να βρω υπομονή να περάσουν οι μέρες να δω τι θα γίνει!!!!

Καταρχας δεν πρεπει να αγχωνεσαι καθολου..εβαλα ενα αρθρο χτες αμφιβαλλω αν το διαβασανε πολλες κοπελες.Τα μωρα αν και ειναι κυτταρα τα καταλαβαινουν ολα !!εσυ τωρα κανονικα θα επρέπε να χαιρεσαι ,ψυχραιμια και ολα καλά θα πανε.και υπομονη θα εχεις κ μια χαρα θα εισαι..ειναι ελαχιστες οι πιθανοτητες να εχεις θεμα..καταλαβε το..πολυ σπανιο..δε παιζει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Μαρία μου όλα καλά, αφού τα είδατε ησύχασε.. ξεκουράσου ..

Εγώ κοριτσια είμαι να σκάσω πάλι.. έχω πρώτο υπερηχο τη Δευτέρα . Είχαν σταματήσει τα ροζ από το Σάββατο και σήμερα γυρνάω από τη δουλειά κ έχω καφέ βλέννες. Έχω κ κάτι πονακια. Ανησυχώ παρά πολύ. Δεν έχω κάνει και υπερηχογράφημα ακόμη.. θα σκάσω. Έστειλα μήνυμα στη μαία του κ αναμένω.  Μακάρι να μου πει να πάω νωρίτερα.. φοβάμαι πως τελειώνει ακόμα δεν άρχισε..

Τι επαθες τωρα εσυ ,θα μας τρελανεις & εσυ;δεν ειναι τιποτα τα καφε Ουτε τα ροζ.. ολο για αυτα διαβαζουμε καλε και μια χαρα ειναι ολα !! παλι τζαμπα αγχωνεσαι... με τις τιμες σου κ την ηλικια σου δεν τρεχει κανενας κινδυνος απολυτως!!Κοκκινο χτυπα ξυλο ειναι το κακό κ αποκλειω να το δεις ποτε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Μαρία μου όλα καλά, αφού τα είδατε ησύχασε.. ξεκουράσου ..

Εγώ κοριτσια είμαι να σκάσω πάλι.. έχω πρώτο υπερηχο τη Δευτέρα . Είχαν σταματήσει τα ροζ από το Σάββατο και σήμερα γυρνάω από τη δουλειά κ έχω καφέ βλέννες. Έχω κ κάτι πονακια. Ανησυχώ παρά πολύ. Δεν έχω κάνει και υπερηχογράφημα ακόμη.. θα σκάσω. Έστειλα μήνυμα στη μαία του κ αναμένω.  Μακάρι να μου πει να πάω νωρίτερα.. φοβάμαι πως τελειώνει ακόμα δεν άρχισε..

Ελα ήρεμησε κι εσυ!!!!τιποτα δνε θα είναι!!!!μην αγχώνεσαι!!!!πρεπει να είμαστε ήρεμες!!!!!πιστευω θα σου πει να πας νωρίτερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Καταρχας δεν πρεπει να αγχωνεσαι καθολου..εβαλα ενα αρθρο χτες αμφιβαλλω αν το διαβασανε πολλες κοπελες.Τα μωρα αν και ειναι κυτταρα τα καταλαβαινουν ολα !!εσυ τωρα κανονικα θα επρέπε να χαιρεσαι ,ψυχραιμια και ολα καλά θα πανε.και υπομονη θα εχεις κ μια χαρα θα εισαι..ειναι ελαχιστες οι πιθανοτητες να εχεις θεμα..καταλαβε το..πολυ σπανιο..δε παιζει..

Δίκιο έχεις!!!πρπεει να είμαι ήρεμη ...και πάνω από ολα αισιόδοξη.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Τι επαθες τωρα εσυ ,θα μας τρελανεις & εσυ;δεν ειναι τιποτα τα καφε Ουτε τα ροζ.. ολο για αυτα διαβαζουμε καλε και μια χαρα ειναι ολα !! παλι τζαμπα αγχωνεσαι... με τις τιμες σου κ την ηλικια σου δεν τρεχει κανενας κινδυνος απολυτως!!Κοκκινο χτυπα ξυλο ειναι το κακό κ αποκλειω να το δεις ποτε!!

Γιατί έχω και κάτι πονακια.. ενώ όλη μέρα δεν με πονούσε τίποτα. Και τσουπ και το καφέ.. Φοβάμαι πολύ.. θέλω να πάω για υπέρηχο να δω αν όλα είναι καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Maria2904 είπε:

Ελα ήρεμησε κι εσυ!!!!τιποτα δνε θα είναι!!!!μην αγχώνεσαι!!!!πρεπει να είμαστε ήρεμες!!!!!πιστευω θα σου πει να πας νωρίτερα!!!

Τουλάχιστον αύριο θα βρω ένα ψέμα και δεν θα πάω δουλειά. Θα κάτσω σπίτι για καν ενδεχόμενο. Δεν το διακινδυνεύω.. έχω φοβηθεί πολύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Γιατί έχω και κάτι πονακια.. ενώ όλη μέρα δεν με πονούσε τίποτα. Και τσουπ και το καφέ.. Φοβάμαι πολύ.. θέλω να πάω για υπέρηχο να δω αν όλα είναι καλά. 

Αν φοβασαι τοσο πολυ και τρεμεις σε σημειο τρελο..διοτι ειναι και χαρακτηρες αυτοι δεν μπορουμε να τους αλλαξουμε ..θα Το πεις στο γιατρο και να πας αυριο για υπερηχο να ησυχασεις.αν ειναι να τρελαινεσαι χειροτερα κακό κανεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nefeliap είπε:

Αν φοβασαι τοσο πολυ και τρεμεις σε σημειο τρελο..διοτι ειναι και χαρακτηρες αυτοι δεν μπορουμε να τους αλλαξουμε ..θα Το πεις στο γιατρο και να πας αυριο για υπερηχο να ησυχασεις.αν ειναι να τρελαινεσαι χειροτερα κακό κανεις.

Θα προσπαθήσω να ηρεμήσω. Είναι πολύ δύσκολο. Για να δούμε τι θα μου πει.. μπορεί να με ηρεμήσει ο γιατρός .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...