Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 30 λεπτά, ο/η mamamaria είπε:

Κοριτσι δεν θα συμφωνησω παιδευομαι πολλα χρονια ολοι οι παραγοντες σπερματος χαλια αριθμος κινηση dna λαχειοοοοο αστα ενω στη γυναικα λυνονται τα θεματα η επιστημη προχωραει

Μεγάλη συζήτηση ανοίγεις.

Κι εμείς λόγω σπέρματος πάμε, ταλαιπωρία φουλ, αγωγές εδώ κι ενάμιση χρόνο.

Κι όμως εκεί μπορούν να επέμβουν, έστω μια μικρή βελτίωση ή στο φινάλε ένα στα τόσα θα το βρουν.

Τα γυναικεία θέματα είναι πιο πολύπλοκα.Σιγουρα πολλά αντιμετωπίζονται χειρουργικά όμως η ποιότητα των ωαρίων ακόμη δεν υπάρχει τρόπος να βελτιωθεί.

Στο μόνο που διαφωνώ είναι στη λέξη ευλογία.Ευλογια είναι να πιάσεις μόνη σου φυσιολογικά.Οταν πας με υποβοήθηση απλά χωρίζεται σε εύκολη ή δύσκολη περίπτωση.

Γεγονός είναι πως σε προβλήματα σπέρματος χωρίς να συντρέχει κανένας  μα κανένας γυναικείος παράγοντας, ούτε καν η ηλικία οι γιατροί δίνουν περισσότερες πιθανότητες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Xrisa127 είπε:

Μακάρι να σου πάνε όλα τέλεια και να μη χρειαστεί ποτέ να κανεις εξωσωματική!Στο εύχομαι ολόψυχα!😊

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου μακάρι τι να πω. Να πανε ολα καλα σε όλες μας🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Papadakis @PAPA EVA @Ginaak κοριτσια μου καλησπερα! Εμεις προσπαθουμε 3 μηνες και τωρα θα παμε στον 4ο. Εγω δεν εχω καποιο θεμα. Ο αντρας μου ομως εχει ενα μετριο σπερμα. Δηλαδη αριστη προσθια κινητικοτητα, ελαχιστο εως μηδαμιμο προβλημα στην μορφολογια, αλλα 8 εκ. σπερματοζωαρια ανα ml. Μετριο. Εγω ειμαι 29 κ ο αντρουλης μου 32. Μας ειπαν να προσπαθησουμε φυσιολογικα, δεν μας εχουν αποκλεισει τιποτα. Μας ειπαν οτι μια χαρα μπορουμε να τα καταφερουμε (μαλλον). Εχουμε βαλει ενα ταβανι. Τον ενα χρονο. Και βλεπουμε. Παντως και μεν η γνωμη μου ειναι οτι το σπερμα λυνεται. Στην τελικη κανεις μια εξωσωματικη. Αν ομως υπαρχει καποιο σοβαρο θεμα στην γυναικα, ισως ειναι πιο σοβαρα τα πραγματα. Ο αντρα μου παιρνει εδω και 3 μηνες βιταμινες και πραγματικα τον εχουν βοηθησει. Πολλες βιταμινες ομως! Δεν ξερω βρε κοριτσια. Κ εμεις νομιζαμε οτι με το που ειχαμε ελευθερες επαφες, θα πιαναμε αμεσως..που να το φανταστουμε!! Προσπαθουμε κ βλεπουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου δεν ξερω για το σπερμα πολλα αλλά το σπερμα καθε 3 μηνες ανανεωνεται για αυτο και οι 3μηνες βιταμινες.επισης η κινεζικη ιατρικη πχ βοτανα και διατροφη κανουν θαυματα αν το ψαξετε .το εκανε ο αντρας μου και εγινε τουρμπο και ειναι ανω των 50..και στη τελικη οι αντρες μεχρι και τα 70 +κανουν παιδί και χρειαζεται ενα μονο!! το προβλημα ειναι στις γυναικες κατα την ταπεινη μου αποψη διοτι τα ωαρια μας δεν ειναι και δεν θα ειναι παντα καλά και αν υπαρχουν..με ζορια μαζευονται και αν η μητρα εχει θεμα μικροβια φλεγμονες σωστο παχος και αν και αν ..υπαρχουν παρα πολλα αν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η marina22 είπε:

@Papadakis @PAPA EVA @Ginaak κοριτσια μου καλησπερα! Εμεις προσπαθουμε 3 μηνες και τωρα θα παμε στον 4ο. Εγω δεν εχω καποιο θεμα. Ο αντρας μου ομως εχει ενα μετριο σπερμα. Δηλαδη αριστη προσθια κινητικοτητα, ελαχιστο εως μηδαμιμο προβλημα στην μορφολογια, αλλα 8 εκ. σπερματοζωαρια ανα ml. Μετριο. Εγω ειμαι 29 κ ο αντρουλης μου 32. Μας ειπαν να προσπαθησουμε φυσιολογικα, δεν μας εχουν αποκλεισει τιποτα. Μας ειπαν οτι μια χαρα μπορουμε να τα καταφερουμε (μαλλον). Εχουμε βαλει ενα ταβανι. Τον ενα χρονο. Και βλεπουμε. Παντως και μεν η γνωμη μου ειναι οτι το σπερμα λυνεται. Στην τελικη κανεις μια εξωσωματικη. Αν ομως υπαρχει καποιο σοβαρο θεμα στην γυναικα, ισως ειναι πιο σοβαρα τα πραγματα. Ο αντρα μου παιρνει εδω και 3 μηνες βιταμινες και πραγματικα τον εχουν βοηθησει. Πολλες βιταμινες ομως! Δεν ξερω βρε κοριτσια. Κ εμεις νομιζαμε οτι με το που ειχαμε ελευθερες επαφες, θα πιαναμε αμεσως..που να το φανταστουμε!! Προσπαθουμε κ βλεπουμε! 

Κορίτσι μου μην στεναχωριέσαι! Προσπαθείτε λίγο καιρό και είστε μικροί ακόμα. Οι βιταμίνες θα τον βοηθήσουν τον άντρα σου κ όσο μπορεί διατροφή, άσκηση και όχι καταχρήσεις! Με ένα μέτριο σπέρμα μπορείτε να συλλάβετε απλά ίσως χρειαστείτε πιο πολυ χρόνο από ένα άλλο ζευγάρι. Ο αριθμός είναι καλός, εμείς 1 και καλο θέλουμε!! Οπότε προτεινω να συνεχίσετε όσο αντέχετε κ ψυχολογικά και σίγουρα μετά τον 1 χρόνο να το ξαναδειτε. Ο άντρας σου μπορει  να κανει κ ενα επαναληπτικο σπερμοδιαγραμμα όταν τελειώσει την θεραπεια με τις βιταμίνες, για να δείτε αν τον βοήθησαν. Εσυ έχεις κάνει όλες τις απαραίτητες εξετάσεις? Ορμονολογικες, σαλπιγγογραφια κλπ.? Ή σας είπαν μετά τον χρόνο?  Κ εμείς να φανταστείς νομίζαμε ότι θα πιασουμε κατευθείαν και το καθυστερήσαμε κιόλας γιατί είχαμε άλλες προτεραιοτητες. Καλη επιτυχία σου ευχομαι κ συντομα να μας πεις τα ευχαριστα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PAPA EVA είπε:

Κορίτσι μου μην στεναχωριέσαι! Προσπαθείτε λίγο καιρό και είστε μικροί ακόμα. Οι βιταμίνες θα τον βοηθήσουν τον άντρα σου κ όσο μπορεί διατροφή, άσκηση και όχι καταχρήσεις! Με ένα μέτριο σπέρμα μπορείτε να συλλάβετε απλά ίσως χρειαστείτε πιο πολυ χρόνο από ένα άλλο ζευγάρι. Ο αριθμός είναι καλός, εμείς 1 και καλο θέλουμε!! Οπότε προτεινω να συνεχίσετε όσο αντέχετε κ ψυχολογικά και σίγουρα μετά τον 1 χρόνο να το ξαναδειτε. Ο άντρας σου μπορει  να κανει κ ενα επαναληπτικο σπερμοδιαγραμμα όταν τελειώσει την θεραπεια με τις βιταμίνες, για να δείτε αν τον βοήθησαν. Εσυ έχεις κάνει όλες τις απαραίτητες εξετάσεις? Ορμονολογικες, σαλπιγγογραφια κλπ.? Ή σας είπαν μετά τον χρόνο?  Κ εμείς να φανταστείς νομίζαμε ότι θα πιασουμε κατευθείαν και το καθυστερήσαμε κιόλας γιατί είχαμε άλλες προτεραιοτητες. Καλη επιτυχία σου ευχομαι κ συντομα να μας πεις τα ευχαριστα!!! 

Εγω εχω κανει ορμονολογικες και μου ειπε ο γιατρος οτι ειναο αριστες. Σε ολους ρους ελεγχους που εχουμε κανει δεν εχει βρεθει κατι. Κανω πολυ καλη οωρηξια καθε μηνα, την οποια καταλαβαινω. Ο γιατρος ειπε δεν χρειαζεται να κανω σαλπιγγογραφια. Μετα τον 1 χρονο λεει βλεπουμε..σκεψου εγω του ζητησα απ ευθειας σπερματεγχυση και νευριασε και μου ειπε οτι δεν υπαρχει λογος να αγχωνομαι αδικως..να χαλαρωσω λεει κ ολα θα γινουν..οτι ξερετε κοριτσια, ξερω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marina22 είπε:

@Papadakis @PAPA EVA @Ginaak κοριτσια μου καλησπερα! Εμεις προσπαθουμε 3 μηνες και τωρα θα παμε στον 4ο. Εγω δεν εχω καποιο θεμα. Ο αντρας μου ομως εχει ενα μετριο σπερμα. Δηλαδη αριστη προσθια κινητικοτητα, ελαχιστο εως μηδαμιμο προβλημα στην μορφολογια, αλλα 8 εκ. σπερματοζωαρια ανα ml. Μετριο. Εγω ειμαι 29 κ ο αντρουλης μου 32. Μας ειπαν να προσπαθησουμε φυσιολογικα, δεν μας εχουν αποκλεισει τιποτα. Μας ειπαν οτι μια χαρα μπορουμε να τα καταφερουμε (μαλλον). Εχουμε βαλει ενα ταβανι. Τον ενα χρονο. Και βλεπουμε. Παντως και μεν η γνωμη μου ειναι οτι το σπερμα λυνεται. Στην τελικη κανεις μια εξωσωματικη. Αν ομως υπαρχει καποιο σοβαρο θεμα στην γυναικα, ισως ειναι πιο σοβαρα τα πραγματα. Ο αντρα μου παιρνει εδω και 3 μηνες βιταμινες και πραγματικα τον εχουν βοηθησει. Πολλες βιταμινες ομως! Δεν ξερω βρε κοριτσια. Κ εμεις νομιζαμε οτι με το που ειχαμε ελευθερες επαφες, θα πιαναμε αμεσως..που να το φανταστουμε!! Προσπαθουμε κ βλεπουμε! 

Και εγώ στην ηλικία σου ξεκίνησα .... γνωρίζοντας βέβαια Ότο η αριστερή ωοθηκη είναι μικρή και δεν δίνει υλικό ( άσχετα που κάποιους μήνες τελικά έδινε ) , ξεκίνησα να ψάχνομαι στους έξι μήνες ! Γνώμη μπυ πάντα !!! 8 εκ είναι μικρός αριθμός την στιγμή που θελουμε πάνω από 20 που είναι το όριο . Έχω ακούσει όμως ότι βιταμίνες κάνουν θαύματα στον αριθμό και την στιγμή που όλα τα αλλά είναι σουπερ αξίζει να περιμένεις λίγο ( επαναλαμβάνω γνώμη μου πάντα ) 

εγω θα άφηνα το καλοκαιράκι να περάσει όμορφα χαλάρα , να απολαύσεις τα μοανακια σου , τα ποτάκια σου. , το τσιγαράκι σου ( εάν καπνίζεις ) γιατί σύντομα θα είναι παρελθόν !!!!

θα πήγαινα τον Νοέμβριο ........

σου λέω καθαρά την γνώμη μου επαναλαμβάνω μην παραξηγηθω !!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Μεγάλη συζήτηση ανοίγεις.

Κι εμείς λόγω σπέρματος πάμε, ταλαιπωρία φουλ, αγωγές εδώ κι ενάμιση χρόνο.

Κι όμως εκεί μπορούν να επέμβουν, έστω μια μικρή βελτίωση ή στο φινάλε ένα στα τόσα θα το βρουν.

Τα γυναικεία θέματα είναι πιο πολύπλοκα.Σιγουρα πολλά αντιμετωπίζονται χειρουργικά όμως η ποιότητα των ωαρίων ακόμη δεν υπάρχει τρόπος να βελτιωθεί.

Στο μόνο που διαφωνώ είναι στη λέξη ευλογία.Ευλογια είναι να πιάσεις μόνη σου φυσιολογικά.Οταν πας με υποβοήθηση απλά χωρίζεται σε εύκολη ή δύσκολη περίπτωση.

Γεγονός είναι πως σε προβλήματα σπέρματος χωρίς να συντρέχει κανένας  μα κανένας γυναικείος παράγοντας, ούτε καν η ηλικία οι γιατροί δίνουν περισσότερες πιθανότητες.

Είναι υπερβολικός ο όρος !!! Απλά με τόσα χρόνια σου χώρο και τόσες ιστορίες που έχω ακούσει οργανωτικά θεωρώ « τυχερές « τις κοπέλες που το πρόβλημα το έχει ο άντρας !!!!!

δεν μπορώ καν να διανοηθώ ότι τα παιδιά γίνονται με άλλο τρόπο !!!😂😂😂😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Και εγώ στην ηλικία σου ξεκίνησα .... γνωρίζοντας βέβαια Ότο η αριστερή ωοθηκη είναι μικρή και δεν δίνει υλικό ( άσχετα που κάποιους μήνες τελικά έδινε ) , ξεκίνησα να ψάχνομαι στους έξι μήνες ! Γνώμη μπυ πάντα !!! 8 εκ είναι μικρός αριθμός την στιγμή που θελουμε πάνω από 20 που είναι το όριο . Έχω ακούσει όμως ότι βιταμίνες κάνουν θαύματα στον αριθμό και την στιγμή που όλα τα αλλά είναι σουπερ αξίζει να περιμένεις λίγο ( επαναλαμβάνω γνώμη μου πάντα ) 

εγω θα άφηνα το καλοκαιράκι να περάσει όμορφα χαλάρα , να απολαύσεις τα μοανακια σου , τα ποτάκια σου. , το τσιγαράκι σου ( εάν καπνίζεις ) γιατί σύντομα θα είναι παρελθόν !!!!

θα πήγαινα τον Νοέμβριο ........

σου λέω καθαρά την γνώμη μου επαναλαμβάνω μην παραξηγηθω !!!!!! 

Ευχαριστω κοπελα μου! Κ εγω την ιδια αππψη εχω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/6/2020 at 3:20 ΜΜ, ο/η Papadakis είπε:

Ποσά utrigestan παίρνεις ;;;;

Παίρνω τρία τη μερα συνολικά, πρωί -μεσημερι - βράδυ και κάνω και 1 ένεση prolutex...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα καλή επιτυχία σε όσες ξεκινάνε και σε όσες είναι εγκυουλες καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη .Ειμαι σε φάση διέγερσης με πρωτόκολλο ανταγωνιστή ενώ όλες της ημέρες που έκανα τις gonal έβλεπα εκκρίσεις ένιωθα τις ωοθήκες από την 6 μέρα που ξεκίνησα oltralutran όλα σταμάτησαν υπάρχει περίπτωση να έκανα πρόωρη ωορρηξία η αυτό συμβαίνει όταν κανείς την ένεση ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα καλή επιτυχία σε όσες ξεκινάνε και σε όσες είναι εγκυουλες καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη .Ειμαι σε φάση διέγερσης με πρωτόκολλο ανταγωνιστή ενώ όλες της ημέρες που έκανα τις gonal έβλεπα εκκρίσεις ένιωθα τις ωοθήκες από την 6 μέρα που ξεκίνησα oltralutran όλα σταμάτησαν υπάρχει περίπτωση να έκανα πρόωρη ωορρηξία η αυτό συμβαίνει όταν κανείς την ένεση ;

Καλημέρα κορίτσι μου. Μην ανησυχείς. Η orgalutran αυτό ακριβώς κάνει, αποτρέπει την ωορρηξία μέχρι να μεγαλώσουν όλα τα ωοθηλακια. Μη δίνεις σημασία σε υγρά κλπ. Με τα φάρμακα αλλάζουν όλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου. Μην ανησυχείς. Η orgalutran αυτό ακριβώς κάνει, αποτρέπει την ωορρηξία μέχρι να μεγαλώσουν όλα τα ωοθηλακια. Μη δίνεις σημασία σε υγρά κλπ. Με τα φάρμακα αλλάζουν όλα.

Αύριο έχω ραντεβού με τον γιατρό μακάρι όλα να είναι καλά και σύντομα να σε ενημερώσω να μου αλλάξεις θέση στο πινακακι .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Αύριο έχω ραντεβού με τον γιατρό μακάρι όλα να είναι καλά και σύντομα να σε ενημερώσω να μου αλλάξεις θέση στο πινακακι .

Να μου πεις ναι!! Όλα θα είναι καλά!! Παρόλα αυτά αν αγχώνεσαι πάρε ένα τηλέφωνο στο κέντρο να στο επιβεβαιώσουν και από εκεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα καλή επιτυχία σε όσες ξεκινάνε και σε όσες είναι εγκυουλες καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη .Ειμαι σε φάση διέγερσης με πρωτόκολλο ανταγωνιστή ενώ όλες της ημέρες που έκανα τις gonal έβλεπα εκκρίσεις ένιωθα τις ωοθήκες από την 6 μέρα που ξεκίνησα oltralutran όλα σταμάτησαν υπάρχει περίπτωση να έκανα πρόωρη ωορρηξία η αυτό συμβαίνει όταν κανείς την ένεση ;

Πρόωρη ωορρηξία σε διέγερση δεν μπορείς να κάνεις ειδικά με ανταγωνιστή σε καμμία περίπτωση.

Δεν συνέβη ούτε σε μένα που ο οργανισμός μου,επιβεβαιωμένα πλέον,ότι πρωτόκολλο και να του δωσεις το αγνοεί επιδεικτικά και συνεχίζει ακάθεκτος τη δική του βιολογία.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου..

Εχω να σας πω ότι επιτελους σταματησαν τα ροζ υγρά. Καλά μου είπε ο γιατρός την Πέμπτη ότι θα τα βλέπω 3-4 μέρες ακόμα.. Τώρα έχω απλά πολλά υγρά..

Υπέρηχο θα πάω την άλλη εβδομάδα. Αναμένω τηλέφωνο σήμερα από τη μαία του γιατρού να μου πει περισσότερα.. Ανυπομονώ πολύ για τον υπέρηχο.. Εγώ έτσι όπως τα υπολογίζω πρέπει να είμαι ακριβώς 5 εβδομάδων σήμερα.. Βρήκα ένα εργαλείο στο ίντερνετ από ένα γιατρό που στο υπολογίζει μετά απο εξωσωματική!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerinaki83 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα καλή επιτυχία σε όσες ξεκινάνε και σε όσες είναι εγκυουλες καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη .Ειμαι σε φάση διέγερσης με πρωτόκολλο ανταγωνιστή ενώ όλες της ημέρες που έκανα τις gonal έβλεπα εκκρίσεις ένιωθα τις ωοθήκες από την 6 μέρα που ξεκίνησα oltralutran όλα σταμάτησαν υπάρχει περίπτωση να έκανα πρόωρη ωορρηξία η αυτό συμβαίνει όταν κανείς την ένεση ;

Μην ανησυχείς.. με αυτή την ένεση αποκλειεται να έκανες οωρρηξία.. Κι εγώ μια είχα υγρά μια δεν είχα. Μην στεναχωριέσαι και αγχώνεσαι άδικα! Όλα σωστά θα είναι. Θα το δεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η marina22 είπε:

Εγω εχω κανει ορμονολογικες και μου ειπε ο γιατρος οτι ειναο αριστες. Σε ολους ρους ελεγχους που εχουμε κανει δεν εχει βρεθει κατι. Κανω πολυ καλη οωρηξια καθε μηνα, την οποια καταλαβαινω. Ο γιατρος ειπε δεν χρειαζεται να κανω σαλπιγγογραφια. Μετα τον 1 χρονο λεει βλεπουμε..σκεψου εγω του ζητησα απ ευθειας σπερματεγχυση και νευριασε και μου ειπε οτι δεν υπαρχει λογος να αγχωνομαι αδικως..να χαλαρωσω λεει κ ολα θα γινουν..οτι ξερετε κοριτσια, ξερω..

Καλά σου είπε ο γιατρός. Δεν υπάρχουν κάποιες σοβαρές ενδείξεις για να προχωρησεις σε σπερματεγχυση. Ειστε μικροί και οι δυο οποτε μην αποκλείεις τις πιθανοτητες για φυσιολογική σύλληψη. Και όσο και αν σου ακουστεί κλισέ μην αγχώνεσαι και μην το σκέφτεσαι και να δεις πως θα πιασεις 😌

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!!! Σήμερα πήγα στο γιατρό για υπέρηχο και μου είπε ότι μπορώ να αρχίσω σήμερα κιόλας 2η μέρα του κύκλου τη διέγερση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!!! Σήμερα πήγα στο γιατρό για υπέρηχο και μου είπε ότι μπορώ να αρχίσω σήμερα κιόλας 2η μέρα του κύκλου τη διέγερση!!!

Άντε σχεδόν μαζί πηγαίνουμε..... εγώ σήμερα είμαι 6η μέρα διέγερσης.... καλή αρχή...σου είπε τί θα πάρεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kaounmar είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!!! Σήμερα πήγα στο γιατρό για υπέρηχο και μου είπε ότι μπορώ να αρχίσω σήμερα κιόλας 2η μέρα του κύκλου τη διέγερση!!!

Καλή αρχή κορίτσι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Πρόωρη ωορρηξία σε διέγερση δεν μπορείς να κάνεις ειδικά με ανταγωνιστή σε καμμία περίπτωση.

Δεν συνέβη ούτε σε μένα που ο οργανισμός μου,επιβεβαιωμένα πλέον,ότι πρωτόκολλο και να του δωσεις το αγνοεί επιδεικτικά και συνεχίζει ακάθεκτος τη δική του βιολογία.

 

Χαχα!!!πόσο ωραία το έθεσες!!και εγώ τον ίδιο οργανισμό έχω!!!😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ViKcy είπε:

Χαχα!!!πόσο ωραία το έθεσες!!και εγώ τον ίδιο οργανισμό έχω!!!😘😘

Άστα, δεν έχεις ιδέα.Εμενα αντέδρασε αρνητικά ακόμη και στα σερπαφαρ (κλομιφαινη)που είναι ο,τι πιο ήπιο μπορείς να πάρεις για τρ.φυσικο.

Πώς είσαι εσύ?Σε σκεφτόμουν ήθελα να σου στείλω πμ να δω πως είσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Άντε σχεδόν μαζί πηγαίνουμε..... εγώ σήμερα είμαι 6η μέρα διέγερσης.... καλή αρχή...σου είπε τί θα πάρεις;

Μπράβο σου εύχομαι να πάνε όλα καλά!!! Ξεκινάω με pergoveris θα με ξαναδεί την Παρασκευή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...