Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 12 ώρες, ο/η PAPA EVA είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Εγω τελικα δεν θα κανω ωοληψια αυτο το μηνα. Εκανα τη διεγερση και ειχα εντονη αντιδραση και εβγαλα παρα πολλα ωοθυλακια και ξεκινησαμε νωρις την καταστολη για να μην παθω υπερδιεγερση. Θα κανω τον επομενο μηνα, αν ολα πανε καλα και ανταποκριθουν οι ωοθηκες μου. Οποτε @annie!  μου βαλε με για Ιουλιο στο πινακακι και βλεπουμε!

Ειχα στεναχωρηθει τις προηγουμενες μερες γιαυτο δεν ειχα γραψει.. Σημερα που μιλησα με το γιατρο μου ειπε πολυ καλυτερα και με ηρεμησε! Παμε τον αλλο μηνα και ελπιζω να πανε ολα καλα!

 

Καλημέρα κοπέλα μου! Έτσι θετική ενέργεια κράτα και τον επόμενο μήνα που θα ξέρετε τι πρέπει να γίνει για να ανταποκριθεί σωστά ο οργανισμός σου όλα θα πάνε σούπερ!! Να σε ρωτήσω κάτι γλυκιά μου; Πόσες μονάδες σου έδωσε και τι ηλικία έχεις; Αν θέλεις φυσικά μου λες απλά θέλω να καταλάβω πως έφτασες κοντά σε υπερδιέγερση για να έχω και εγώ το νου μου.. έχω πολυκυστικες βλέπεις και το φοβάμαι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλη τη παρέα εδώ!! Ήθελα να πω καταρχήν ένα τεράστιο ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ σε όλα τα κορίτσια εδώ που τα κατάφεραν και δεν άφησαν τίποτα να τις κρατήσει πίσω από το να πραγματοποιήσουν το θαύμα της ζωής τους!! Μας δίνετε πολύ χαρά και κουράγιο κορίτσια μου με κάθε θετικό που λαμβάνετε, με κάθε διπλασιασμό και με κάθε υπέρηχο!! Εύχομαι πολύ πολύ σύντομα να ανήκω και εγώ σε αυτή την υπέροχη ομάδα.. στο κάτω μέρος του πίνακα αυτού!! Ζητώ συγγνώμη που δεν ευχήθηκα σε κάθε μία ξεχωριστά από εσάς για το υπέροχο αυτό αποτέλεσμα καθώς δεν ήμουν και στα καλύτερα μου ψυχολογικά.. βλέπετε θα αργήσουμε ακόμα.. δεν το βλέπω σύντομα ούτε τα φάρμακα να παίρνω.. Έχω πέσει με τα μούτρα στη δουλειά αφού μόνο με εργασιοθεραπεια δεν σκέφτομαι συνέχεια τα περί εξωσωματικής/εγκυμοσύνης.. Μπαίνω και διαβάζω καθημερινά τα νέα σας όμως και παίρνω πολύ θάρρος/δύναμη από όλες σας!!

Αυτά από μένα! Εύχομαι τα καλύτερα για όλες μας που προσπαθούμε ακόμα και μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη για όσες κοπέλες τα κατάφεραν!! Τα φιλιά μου σε όλες σας!! Μας δίνετε πολύ δύναμη να ξέρετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου. Τώρα θα σας διαβάσω γιατί είχα πάει για τις εξετάσεις.

Λοιπόν η χοριακη διπλασιστηκε , πήγε 1146 από 556 που ήταν προχθές. Προγεστερόνη 306.

Νομίζω καλά είναι αλλά τα έστειλα και στο γιατρό και αναμένω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Amica silentia Lune είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου! Έτσι θετική ενέργεια κράτα και τον επόμενο μήνα που θα ξέρετε τι πρέπει να γίνει για να ανταποκριθεί σωστά ο οργανισμός σου όλα θα πάνε σούπερ!! Να σε ρωτήσω κάτι γλυκιά μου; Πόσες μονάδες σου έδωσε και τι ηλικία έχεις; Αν θέλεις φυσικά μου λες απλά θέλω να καταλάβω πως έφτασες κοντά σε υπερδιέγερση για να έχω και εγώ το νου μου.. έχω πολυκυστικες βλέπεις και το φοβάμαι.. 

Καλη σου μερα! Και εμενα μου ειπε οτι εχω τον τυπο των πολυκυστικων ωοθηκων και η μια μου ωοθηκη ειναι πολυ μεγαλυτερη απο την αλλη. Μου εδωσε 150 μοναδες τη μερα puregon επί 4 ημερες. 600 μοναδες συνολικα πηρα και στη 5η μερα που με ειδε ξεκινησα καταστολη, 5 ενεσεις orgalutran. Την επομενη φορα μου ειπε θα ξεκινησουμε με 75 μοναδες και ισως χρειαστει περισσοτερες μερες να κανω διεγερση. Τωρα αν κανω κ υπερδιεγερση με τις 75 μοναδες, θα δουμε... 35 χρονων ειμαι και τα μονα μου θεματα ειναι μια βουλωμενη σαλπιγγα και ενα διαφραγμα στη μητρα το οποιο αφαιρεθηκε με υστεροσκοπηση. Εχουμε ομως προβλημα και με το σπερμα γιαυτο προχωρησαμε σε εξωσωματικη. Δεν μας εχουν αποκλεισει φυσικη συλληψη, αλλα οτι εχουμε λιγες πιθανοτητες! Εσυ ποτε ξεκινας και με ποσες μοναδες? Ειναι η πρωτη σου φορα? Ευχομαι ολα να σου πανε καλα και συντομα να μας πεις τα ευχαριστα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η PAPA EVA είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Εγω τελικα δεν θα κανω ωοληψια αυτο το μηνα. Εκανα τη διεγερση και ειχα εντονη αντιδραση και εβγαλα παρα πολλα ωοθυλακια και ξεκινησαμε νωρις την καταστολη για να μην παθω υπερδιεγερση. Θα κανω τον επομενο μηνα, αν ολα πανε καλα και ανταποκριθουν οι ωοθηκες μου. Οποτε @annie!  μου βαλε με για Ιουλιο στο πινακακι και βλεπουμε!

Ειχα στεναχωρηθει τις προηγουμενες μερες γιαυτο δεν ειχα γραψει.. Σημερα που μιλησα με το γιατρο μου ειπε πολυ καλυτερα και με ηρεμησε! Παμε τον αλλο μηνα και ελπιζω να πανε ολα καλα!

 

Μη στεναχωριέσαι μια αναβολή ενός μηνός δεν είναι τίποτα.

Δες το θετικά ότι ξέρεις πως ανταποκρίνεσαι στις ορμόνες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Τώρα θα σας διαβάσω γιατί είχα πάει για τις εξετάσεις.

Λοιπόν η χοριακη διπλασιστηκε , πήγε 1146 από 556 που ήταν προχθές. Προγεστερόνη 306.

Νομίζω καλά είναι αλλά τα έστειλα και στο γιατρό και αναμένω...

Ααααα....τελειαααα....μπραβο κοριτσι μου!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Τώρα θα σας διαβάσω γιατί είχα πάει για τις εξετάσεις.

Λοιπόν η χοριακη διπλασιστηκε , πήγε 1146 από 556 που ήταν προχθές. Προγεστερόνη 306.

Νομίζω καλά είναι αλλά τα έστειλα και στο γιατρό και αναμένω...

Ειναι τελεια και η προγεστερονη μια χαρα! Νορμαλ πραγματα δηλαδη και οχι 50.000 χαχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Εγώ έκανα χτες την ετ, βάλαμε δυο εμβρυακια. Το ένα είναι 4ΑΑ κ το άλλο 3ΑΒ. Τώρα αναμονή μέχρι την χοριακη!!

@Hope19 συγχαρητήρια κορίτσι μου!!  Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!

@PAPA EVA Όλα θα πάνε καλά!! Λίγο υπομονή μόνο...ο γιατρός σου σε προφύλαξε από το να μην πάθεις υπερδιέγερση κ έτσι έπρεπε κατά την άποψη μου!! Καταλαβαίνω πως όταν το έχεις βάλει στο μυαλό σου, μετά απογοητεύεσαι!! Αλλά Ευακι μου τόση υπομονή κάναμε!! Λίγο ακόμα έμεινε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η PAPA EVA είπε:

Οπως τα λες ειναι! Τις μισες μοναδες θα παρω την επομενη φορα και ελπιζω να ανταποκριθει ο οργανισμος μου! Τουλαχιστον απο τα πολλα, ελπιζω 1 ή και 2 να κανουν το θαυμα τους! Σου δινω ολη μου τη θετικη ενεργεια και πιστευω οτι θα τα πας καλα!

Θα τα πας τέλεια την επόμενη φορά και θα ξέρετε και πως να αντιμετωπίσετε τι σώμα σου. Γιατί τώρα είδατε πως αντέδρασε. Ολα θα πάνε καλά κοριτσάκι μου. Σίγουρα θα πας καλά! Κάθε εμπόδιο για καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Εγώ έκανα χτες την ετ, βάλαμε δυο εμβρυακια. Το ένα είναι 4ΑΑ κ το άλλο 3ΑΒ. Τώρα αναμονή μέχρι την χοριακη!!

@Hope19 συγχαρητήρια κορίτσι μου!!  Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!

@PAPA EVA Όλα θα πάνε καλά!! Λίγο υπομονή μόνο...ο γιατρός σου σε προφύλαξε από το να μην πάθεις υπερδιέγερση κ έτσι έπρεπε κατά την άποψη μου!! Καταλαβαίνω πως όταν το έχεις βάλει στο μυαλό σου, μετά απογοητεύεσαι!! Αλλά Ευακι μου τόση υπομονή κάναμε!! Λίγο ακόμα έμεινε....

Αντε με το καλο και εσυ κοριτσι! Τελεια ειναι τα εμβρυακια σου μπραβο.. οποτε το αλλο σαββατο θα  ξερουμε να μας πεις τα ευχαριστα ! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Αντε με το καλο και εσυ κοριτσι! Τελεια ειναι τα εμβρυακια σου μπραβο.. οποτε το αλλο σαββατο θα  ξερουμε να μας πεις τα ευχαριστα ! :-)

Σε ευχαριστώ κοριτσι μου!!!! Την άλλη Κυριακή στις 28/06...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η melodyy είπε:

Η πραγματική ηλικία του εμβρύου φαίνεται στην αυχενική.. Τζάμπα κάθεστε και μετράτε και αγχώνεστε..τι σημασία έχει εξάλλου 2 μέρες πάνω 2 κάτω και τι αλλαζει;σε μια εφαρμογή τύπου περιόδου βάζεις ή την ΤΕΡ ή την ημερομηνία εμβρυομεταφορας και σου βγάζει ποσο είσαι (σε μένα πχ είχαν 1 μέρα διαφορά). Αλλά στην πραγματικότητα στην αυχενική φαίνεται ακριβώς και συνήθως είναι λιιιιγο πιο μικρό από ότι υπολογίζει η εφαρμογή..

Εμένα στον γιο μου βγήκε δυο εβδομάδες μεγαλύτερο !!! Και τυχαία επειδή είχαμε ένα γάμο εκείνο το βράδυ ( δεν είχα κάνει ωοληψια ) και ήρθαμε σε επαφή  . Έλεγα στον σφακ το πιάσαμε μόνοι μας το παιδί τζαμπα πλήρωσα εξωσωματική !!! 😂😂😂😂😂😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Εγώ έκανα χτες την ετ, βάλαμε δυο εμβρυακια. Το ένα είναι 4ΑΑ κ το άλλο 3ΑΒ. Τώρα αναμονή μέχρι την χοριακη!!

@Hope19 συγχαρητήρια κορίτσι μου!!  Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!

@PAPA EVA Όλα θα πάνε καλά!! Λίγο υπομονή μόνο...ο γιατρός σου σε προφύλαξε από το να μην πάθεις υπερδιέγερση κ έτσι έπρεπε κατά την άποψη μου!! Καταλαβαίνω πως όταν το έχεις βάλει στο μυαλό σου, μετά απογοητεύεσαι!! Αλλά Ευακι μου τόση υπομονή κάναμε!! Λίγο ακόμα έμεινε....

Τέλεια βαθμολογία !!! Με το καλό να φωλιάσουν και τα δυο σου εύχομαι ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Τέλεια βαθμολογία !!! Με το καλό να φωλιάσουν και τα δυο σου εύχομαι ....

Σε ευχαριστώ πολύ αγαπημένη μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PAPA EVA είπε:

Καλη σου μερα! Και εμενα μου ειπε οτι εχω τον τυπο των πολυκυστικων ωοθηκων και η μια μου ωοθηκη ειναι πολυ μεγαλυτερη απο την αλλη. Μου εδωσε 150 μοναδες τη μερα puregon επί 4 ημερες. 600 μοναδες συνολικα πηρα και στη 5η μερα που με ειδε ξεκινησα καταστολη, 5 ενεσεις orgalutran. Την επομενη φορα μου ειπε θα ξεκινησουμε με 75 μοναδες και ισως χρειαστει περισσοτερες μερες να κανω διεγερση. Τωρα αν κανω κ υπερδιεγερση με τις 75 μοναδες, θα δουμε... 35 χρονων ειμαι και τα μονα μου θεματα ειναι μια βουλωμενη σαλπιγγα και ενα διαφραγμα στη μητρα το οποιο αφαιρεθηκε με υστεροσκοπηση. Εχουμε ομως προβλημα και με το σπερμα γιαυτο προχωρησαμε σε εξωσωματικη. Δεν μας εχουν αποκλεισει φυσικη συλληψη, αλλα οτι εχουμε λιγες πιθανοτητες! Εσυ ποτε ξεκινας και με ποσες μοναδες? Ειναι η πρωτη σου φορα? Ευχομαι ολα να σου πανε καλα και συντομα να μας πεις τα ευχαριστα! 

Εγώ γα σου πω το θετικό !!! Βγάζεις ωοθηλακια και καλά κάνατε και σταματήσατε γιατί είναι επικίνδυνο .... να Στεναχωριόσουν εάν δεν εβγαζες κανένα......

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hope19 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Τώρα θα σας διαβάσω γιατί είχα πάει για τις εξετάσεις.

Λοιπόν η χοριακη διπλασιστηκε , πήγε 1146 από 556 που ήταν προχθές. Προγεστερόνη 306.

Νομίζω καλά είναι αλλά τα έστειλα και στο γιατρό και αναμένω...

Τέλεια !!!!! Διπλασιασμός φουλ ....

μηπως εννοείς οιστραδιολη και όχι προγεστερονη ;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Σε ευχαριστώ κοριτσι μου!!!! Την άλλη Κυριακή στις 28/06...

Θα φανει και σαββατο αν πας.που θα βρεις κεντρο κυριακη; Εγω κυριακη θα παω στο υγιεια αν και εχω κανει πιο νωρις ετ απο σενα αλλα λογω 2 οβιτρελ μετα την ετ δε τολμαω να παω πιο νωρις απο οτι μου ειπε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Εγώ γα σου πω το θετικό !!! Βγάζεις ωοθηλακια και καλά κάνατε και σταματήσατε γιατί είναι επικίνδυνο .... να Στεναχωριόσουν εάν δεν εβγαζες κανένα......

Τέλεια !!!!! Διπλασιασμός φουλ ....

μηπως εννοείς οιστραδιολη και όχι προγεστερονη ;;;;;;

Όχι σωστά το έγραψα. Προγεστερόνη 306. Είναι πολύ υψηλή από ότι είδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Μη στεναχωριέσαι μια αναβολή ενός μηνός δεν είναι τίποτα.

Δες το θετικά ότι ξέρεις πως ανταποκρίνεσαι στις ορμόνες

Καμια φορα τα πραγματα δεν ερχονται  οπως τα σχεδιαζουμε. Και επεδιη θα κανω και μεταφορα σε αλλο κυκλο θα μου παει λιγο πιο αργα απο οσο υπολογιζα! Αλλα δεν πειραζει! Αρκει να εχω θετικο αποτελεσμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Όχι σωστά το έγραψα. Προγεστερόνη 306. Είναι πολύ υψηλή από ότι είδα.

Ποσά utrigestan παίρνεις ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ioannastr είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Εγώ έκανα χτες την ετ, βάλαμε δυο εμβρυακια. Το ένα είναι 4ΑΑ κ το άλλο 3ΑΒ. Τώρα αναμονή μέχρι την χοριακη!!

@Hope19 συγχαρητήρια κορίτσι μου!!  Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!

@PAPA EVA Όλα θα πάνε καλά!! Λίγο υπομονή μόνο...ο γιατρός σου σε προφύλαξε από το να μην πάθεις υπερδιέγερση κ έτσι έπρεπε κατά την άποψη μου!! Καταλαβαίνω πως όταν το έχεις βάλει στο μυαλό σου, μετά απογοητεύεσαι!! Αλλά Ευακι μου τόση υπομονή κάναμε!! Λίγο ακόμα έμεινε....

Ναι ευτυχως εκανε οτι επρεπε και δεν με εβαλε σε αλλες περιπετειες! Στην αρχη το ειχα παρει πολυ αναποδα αλλα ξερω οτι εκανε το καλυτερο! Οκ ενας μηνας υπομονη ειναι... Αλλες κοπελες προσπαθουνε χρονια με εξωσωματικες.. δεν θελω να φαινομαι και αχαριστη! Ισως δεν ειναι ακομα η ωρα! Σου ευχομαι να φωλιασουν τα εμβρυακια σου και με μια τεραστια χοριακη!!!! 

Επειδη ειμαι αρχαρια ακομα, μπορειτε να μου εξηγησετε τις ποιοτητες των ωαριων? Αυτα τα 4ΑΑ 3ΒΒ κλπ δεν τα καταλαβαινω! Κινεζικα μου φαινονται! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Papadakis είπε:

Εγώ γα σου πω το θετικό !!! Βγάζεις ωοθηλακια και καλά κάνατε και σταματήσατε γιατί είναι επικίνδυνο .... να Στεναχωριόσουν εάν δεν εβγαζες κανένα......

Εχεις απολυτο δικιο κοριτσι μου!!! Απλα ελεγα τζαμπα πηρα τα φαρμακα και δεν θα κανω τιποτα?! Ολα για καλο ειναι ομως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η PAPA EVA είπε:

Εχεις απολυτο δικιο κοριτσι μου!!! Απλα ελεγα τζαμπα πηρα τα φαρμακα και δεν θα κανω τιποτα?! Ολα για καλο ειναι ομως!

Ολα για καλο οπως λες και εγω ειχα παρει benfola βραχυ 300 καθημερινα για 9 μερες ειχαμε δει 3 και τα 3 ηταν ακαταλληλα και μετα απογοητευση φουλ και πηγα με φυσικους ενα ενα καθε μηνα κ τελικα εκανα μια χαρα βλαστοκυστες και ποιοτητα ΑΑ και 2 ΑΒ που μου ειπανε τελεια οποτε μια χαρα εισαι και εσυ..δε γνωριζω πολλα ειναι οι πρωτες μου βλαστοκυστες κ με τα νουμερα δε θυμαμαι τη παιζει..εμενα δε μου λεγανε νουμερα αν κ επεμενα δε ξερω γιατί..μου ειπαν δεν υπαρχει νουμερο κατι κουλο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Ολα για καλο οπως λες και εγω ειχα παρει benfola βραχυ 300 καθημερινα για 9 μερες ειχαμε δει 3 και τα 3 ηταν ακαταλληλα και μετα απογοητευση φουλ και πηγα με φυσικους ενα ενα καθε μηνα κ τελικα εκανα μια χαρα βλαστοκυστες και ποιοτητα ΑΑ και 2 ΑΒ που μου ειπανε τελεια οποτε μια χαρα εισαι και εσυ..δε γνωριζω πολλα ειναι οι πρωτες μου βλαστοκυστες κ με τα νουμερα δε θυμαμαι τη παιζει..εμενα δε μου λεγανε νουμερα αν κ επεμενα δε ξερω γιατί..μου ειπαν δεν υπαρχει νουμερο κατι κουλο..

 

στις πριν 46 λεπτά, ο/η PAPA EVA είπε:

Ναι ευτυχως εκανε οτι επρεπε και δεν με εβαλε σε αλλες περιπετειες! Στην αρχη το ειχα παρει πολυ αναποδα αλλα ξερω οτι εκανε το καλυτερο! Οκ ενας μηνας υπομονη ειναι... Αλλες κοπελες προσπαθουνε χρονια με εξωσωματικες.. δεν θελω να φαινομαι και αχαριστη! Ισως δεν ειναι ακομα η ωρα! Σου ευχομαι να φωλιασουν τα εμβρυακια σου και με μια τεραστια χοριακη!!!! 

Επειδη ειμαι αρχαρια ακομα, μπορειτε να μου εξηγησετε τις ποιοτητες των ωαριων? Αυτα τα 4ΑΑ 3ΒΒ κλπ δεν τα καταλαβαινω! Κινεζικα μου φαινονται! 

Απο το αλλο φορουμ σου κανω κοπι πειστ τι μου εγραψε μια κοπελα. τα νουμερα δειχνουν τη φαση 'εκκολαψης' ειναι χρονικα οχι ποιοτικα. δηλαδη το 3 σε δυο ωρες θα γινει 5 απλα οταν το παγωσαν ηταν στη φαση 3.τα γραμματα μας νοιαζουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nefeliap είπε:

Θα φανει και σαββατο αν πας.που θα βρεις κεντρο κυριακη; Εγω κυριακη θα παω στο υγιεια αν και εχω κανει πιο νωρις ετ απο σενα αλλα λογω 2 οβιτρελ μετα την ετ δε τολμαω να παω πιο νωρις απο οτι μου ειπε

Θα πάω στο Μητέρα που έχουν μια δωρεάν χοριακη κ κάνουν κ Κυριακή!! Ίσως πάω κ στο Μετροπολιταν (αν κάνουν εξετασεις Κυριακή,θα πάρω να ρωτήσω) που είναι πιο κοντά μου γιατί μετά είναι δύσκολο να τρέχω στο Μητέρα κ για τις υπόλοιπες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Εμένα στον γιο μου βγήκε δυο εβδομάδες μεγαλύτερο !!! Και τυχαία επειδή είχαμε ένα γάμο εκείνο το βράδυ ( δεν είχα κάνει ωοληψια ) και ήρθαμε σε επαφή  . Έλεγα στον σφακ το πιάσαμε μόνοι μας το παιδί τζαμπα πλήρωσα εξωσωματική !!! 😂😂😂😂😂😂😂😂😂

Κάνεις πλάκα!!!! Εκανες ωορρηξια πριν την ωοληψια και τον έπιασες;;;;; χαχαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια και καλή Παρασκευούλα.Ξεκιναω σήμερα το φαρμακευτικό μου πρωτόκολλο.Πρωτος υπέρηχος 8 Μαϊου.Ευχομαι η δεύτερη ετ να είναι η τυχερή ♥️🙏♥️
    • Πωπω βρε κορίτσι μου τι περασες;! Δόξα το Θεό είσαι καλύτερα τώρα, εύχομαι περαστικά να είναι όλα στο τέλος και θα ηρεμήσετε μετά! Μην ακούς κανέναν, να κάνεις όπως νιώθεις εσύ καλά, οι γύρω πάντα λένε!
    • Καλημέρα Ιωάννα μου, πως είσαι; το μικρό σου; καλά εμείς δόξα το Θεό, τώρα περιμένω από μέρα σε μέρα το δεύτερο😊
    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...