Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Γειά σας κορίτσια... Εγώ 15 θα κάνω την αυχενική. Εάν κ το Σάββατο που πήγα στο γιατρό μου μέτρησε τη αυχενική διαφάνεια κ ήταν όλα φυσιολογικά. Ο ίδιος θα μου κάνει κ την αυχενική. Κ ήθελε να δει πως πάει. Αλλά με ξεαγχωσε αυτό όσο να ναι... Πρώτη φορά το είδαμε να κουνιέται πάνω κάτω.. Σε μια φάση μας γύρισε κ το ποπό του... Και έχουμε κ φωτογραφία που μας χαιρετάει ?? απίστευτα ήταν. Θα το καταευχαριστηθειτε στα επόμενα ραντεβού σας... ? Περίμενα 3.5 εβδομάδες. Αλλά τώρα δεν με νοιάζει...αφου τα είδα όλα καλά... ❤️

Χαχχχαχχα το μπεμπέ το γλυκό !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η satya είπε:

Καλέ έσυ τα έχεις όλα!!! Κάνεις και εμετό κάθε μέρα? Εγώ μια φορά έκανα, αλλά αναγούλα κάθε μέρα σχεδόν όλη μέρα

Σχεδον καθε μερα αλλα εδω κ δυο μερες τρωω πολυ λιγο κ καπως εχω ηρεμησει.Αυτη η αναγουλα δεν παλευεται!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η γιωτα22 είπε:

Σχεδον καθε μερα αλλα εδω κ δυο μερες τρωω πολυ λιγο κ καπως εχω ηρεμησει.Αυτη η αναγουλα δεν παλευεται!!!!

Εμένα με έχει βοηθήσει πάρα πολύ το ginger σε ρόφημα με λεμόνι και τα μικρά και συχνά γεύματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η satya είπε:

Εμένα με έχει βοηθήσει πάρα πολύ το ginger σε ρόφημα με λεμόνι και τα μικρά και συχνά γεύματα

Το gingerσε ροφημα με λεμονι δεν εχει ανθρακικο?Γιατι ο γιατρος μου εχει πει οχι ανθρακικο!!!Εμενα οποτε με πιανει αναγουλα με πιανει κ πονος στο κεφαλι σαν ημικρανια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η γιωτα22 είπε:

Το gingerσε ροφημα με λεμονι δεν εχει ανθρακικο?Γιατι ο γιατρος μου εχει πει οχι ανθρακικο!!!Εμενα οποτε με πιανει αναγουλα με πιανει κ πονος στο κεφαλι σαν ημικρανια!!

Καμία σχέση με ανθρακικό. Πάρνεις ginger ρίζα την καθαρίχεις και την τρίβεις σε τρίφτη, μετά την βράζεις σε νερό ή τσάι και το σουρώνεις βάζοντας στημένο λεμόνι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η satya είπε:

Καμία σχέση με ανθρακικό. Πάρνεις ginger ρίζα την καθαρίχεις και την τρίβεις σε τρίφτη, μετά την βράζεις σε νερό ή τσάι και το σουρώνεις βάζοντας στημένο λεμόνι

Α κ κανει για την ναυτια κ τον εμετο?Αν ειναι να το παρω μπας κ σωθουμε.Εσυ εχεις δει διαφορα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η γιωτα22 είπε:

Α κ κανει για την ναυτια κ τον εμετο?Αν ειναι να το παρω μπας κ σωθουμε.Εσυ εχεις δει διαφορα?

ναιι με έχει βοηθήσει πολύ! αλλά θέλει αρκετό ginger

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η γιωτα22 είπε:

 @μπεμπελουκα τι κανεις κοριτσι μου?Εγω καλα ειναι αν εξαιρεσεις αναγουλες κ εμετους κ ναυτιες κ ημικρανια.Κατα τα αλλα ειμαι μια χαρα,εσυ?

@γιωτα22 ελάχιστη ναυτία ,αρκετή κόπωση στεγνό στομα καταταλλα καλα !Έχεις πολλούς εμετούς ,?το είπε στ ο doctor  ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η satya είπε:

Τι ωραία!

τι εννοείς σου μέτρησε την αυχενική διαφάνεια? αυτό είναι άλλο από την εξέταση που κάνουμε που λέγεται αυχενική?

Αυχενική διαφάνεια μετράνε από κάτω τον αυχένα του μωρού. Οπότε το μέτρησε από τώρα να δει πως πηγαίνει. Κ θα το ξανά μετρήσει κ 15 Μαΐου συν το papp a.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@γιωτα22 ελάχιστη ναυτία ,αρκετή κόπωση στεγνό στομα καταταλλα καλα !Έχεις πολλούς εμετούς ,?το είπε στ ο doctor  ;

Εγω δεν μπορω να φαω τπτ,οτι κ αν φαω κανω εμετο.Σημερα εφαγα λιγα μακαρονια σκετα κ φρυγανιες.Το ανεφερα κ ειναι φυσιολογικο.Ειναι τα συμπτωματα του πρωτου τριμηνου,μετα θα υποχωρησουν.Την Τεταρτη που θα παω κιολας θα του το ξαναπω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Όλα καλά θα πάνε ει Ναι πολύ ωραία να ακούς την καρδούλα ?????????

Δυστυχώς μου ακύρωσε το ραντεβού λόγω γέννας, οπότε πάει για αυριο?! Ευτυχώς κορίτσια εγώ εκτός από ένα φούσκωμα μετά το φαγητό το μεσημεριανό που με πιάνει και ότι νυστάζω συνέχεια δεν έχω ναυτίες, εμετους κλπ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η γιωτα22 είπε:

Εγω δεν μπορω να φαω τπτ,οτι κ αν φαω κανω εμετο.Σημερα εφαγα λιγα μακαρονια σκετα κ φρυγανιες.Το ανεφερα κ ειναι φυσιολογικο.Ειναι τα συμπτωματα του πρωτου τριμηνου,μετα θα υποχωρησουν.Την Τεταρτη που θα παω κιολας θα του το ξαναπω.

@γιωτα22 υπομονη και όλα θα περάσουν !!????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Georgia14 είπε:

Δυστυχώς μου ακύρωσε το ραντεβού λόγω γέννας, οπότε πάει για αυριο?! Ευτυχώς κορίτσια εγώ εκτός από ένα φούσκωμα μετά το φαγητό το μεσημεριανό που με πιάνει και ότι νυστάζω συνέχεια δεν έχω ναυτίες, εμετους κλπ!

Αύριο θα πας να το απολαύσεις !!μπράβο και εγώ σχετικά ήρεμα δεν έχω έντονα συμπτώματα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Αύριο θα πας να το απολαύσεις !!μπράβο και εγώ σχετικά ήρεμα δεν έχω έντονα συμπτώματα !

Πραγματικά έχω μια προσμονή γιατί είναι το πρώτο μου παιδάκι κ σε "μεγάλη" ηλικία κ δεν πίστευα ότι θα το περνάω τόσο ήπια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Georgia14 είπε:

Πραγματικά έχω μια προσμονή γιατί είναι το πρώτο μου παιδάκι κ σε "μεγάλη" ηλικία κ δεν πίστευα ότι θα το περνάω τόσο ήπια!

Δε νομίζω να παίζει ρόλο ηλικία σε αυτό !!!είναι ο οργανισμός !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Georgia14 είπε:

Πραγματικά έχω μια προσμονή γιατί είναι το πρώτο μου παιδάκι κ σε "μεγάλη" ηλικία κ δεν πίστευα ότι θα το περνάω τόσο ήπια!

όλα καλά να πάνε κοπέλα μου!!  Μην αγχώνεσαι και να κοιτάξουμε κορίτσια να ευχαριστηθουμε όσο μπορούμε αυτή την περίοδο της ζωής μας..  Είναι μοναδικές.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@γιωτα22 Υπομονη υπομονη !!!!και μικρά γεύματα συχνά μέσα στη μερα !!!Επίσης μην ανυσηχεις για τις βιταμίνες που παίρνει το μωρό !!Αφού πίνεις διαφορά !!μάλλον κοριτσάκι θα ναι το μπουμπούκι σου !με τόση ναυτία !????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mantarini είπε:

όλα καλά να πάνε κοπέλα μου!!  Μην αγχώνεσαι και να κοιτάξουμε κορίτσια να ευχαριστηθουμε όσο μπορούμε αυτή την περίοδο της ζωής μας..  Είναι μοναδικές.. 

Έχεις απόλυτο δίκιο,η ψυχολογία μας πρέπει να είναι καλή με θετική σκέψη και να χαιρόμαστε την κάθε μας φάση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια μου..  τι κάνετε;; εγώ σήμερα ξεκίνησα πάλι αναγουλες και εμετούς...  κρύωσα κιόλας κορίτσια.. με βήχα και φλέμματα και ταλαιπωρουμε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eγώ έχω ΠΗΤ 29/12, χθες πήγαμε στο γιατρό,είμαστε 7,5 χιλιστά,ακούσαμε και καρδούλα.Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας μέχρι το τέλος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

Eγώ έχω ΠΗΤ 29/12, χθες πήγαμε στο γιατρό,είμαστε 7,5 χιλιστά,ακούσαμε και καρδούλα.Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας μέχρι το τέλος

Μπράβο! Συγχαρητήρια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mantarini είπε:

καλησπέρα κορίτσια μου..  τι κάνετε;; εγώ σήμερα ξεκίνησα πάλι αναγουλες και εμετούς...  κρύωσα κιόλας κορίτσια.. με βήχα και φλέμματα και ταλαιπωρουμε.. 

Αναγούλες έχω κι εγώ! Σε ποια εβδομάδα είσαι? Υπομονή με το κρυολόγημα, ζεστά και κυρίως χαμομήλι, θα σε βοηθήσει και με τους εμετούς, καθώς και το gignger

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η satya είπε:

Αναγούλες έχω κι εγώ! Σε ποια εβδομάδα είσαι? Υπομονή με το κρυολόγημα, ζεστά και κυρίως χαμομήλι, θα σε βοηθήσει και με τους εμετούς, καθώς και το gignger

8 εβδ. Και 4 ημερών.. πίνω χαμομήλι γιατί με βοηθάει αρκετά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

καλησπέρα κορίτσια μου..  τι κάνετε;; εγώ σήμερα ξεκίνησα πάλι αναγουλες και εμετούς...  κρύωσα κιόλας κορίτσια.. με βήχα και φλέμματα και ταλαιπωρουμε.. 

@Mantarini Γρηγόρη ανάρρωση εύχομαι !!!είναι η περίοδος τώρα με τις ιώσεις θα περάσει το συνάχι πιες κ χυμούς να πάρεις βιταμίνες !! @Nektarinaki_love πήγατε γιατρό ??Όλα Καλά??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Εμείς πήγαμε σήμερα τελικά και ακούσαμε και την καρδούλα του και πηγαίνουν όλα καλά,είναι 1,37cm ?! Ανοίξαμε κουβέντα για την  αμνιοπαρακέντηση που θα χρειαστεί να κάνω αργότερα και με ενημέρωσε ο γιατρός μου ότι πλέον υπάρχει και άλλη εξέταση ίδια Με την αμνιοπαρακέντηση αλλά είναι εξέταση αίματος! Έχετε ακούσει τίποτα για αυτήν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...