Μετάβαση σε περιεχόμενο

Άνοιξη, Πάσχα, ομορφιά με το χαμόγελο στα χείλη! Όλες να μείνουν έγκυος τον μήνα τον Απρίλη!


Elenikon

Recommended Posts

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Μασα είπε:

Κορίτσια καλημέρα, ελπίζω να είστε όλες καλά και με Χαρούμενα νέα όλες μας!!! έκανα εχθές ένα τεστ και βγήκε θετικο σήμερα το πρωί έκανα χοριακη και περιμένω τα αποτελέσματα, είμαι αγχωμένη δεν έχω σχεδόν κανένα σύμπτωμα ούτε πρησμενο στήθος ούτε φούσκωμα τα στη κοιλιά τίποτα ελπίζω να πάει καλά, έχω ήδη μια εγκυμοσύνη με κενό σάκο και μια διακοπή 

Καλημέρα! Συγχαρητήρια κορίτσι μου!😃 Με το καλό! Ότι έγινε ανήκει στο παρελθόν .Ξέχασε το! Τώρα θα πάνε όλα καλά.... Κι εμείς θα είμαστε εδώ να μας γράφεις πως μεγαλώνει το μπεμπακι σου!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Denizz είπε:

Καλημέρα....!!!Εμενα προσωπικά μου σπάνε τα νεύρα οι πελάτες....μας βρίζουν επειδή έχουν έλλειψη τα φάρμακα...άρα δε ξεκίνησε καλά η μέρα μου 😂

εσυυυ;

Και γιατί δεν κάνεις κανένα μαγικό να τα εμφανίσεις;🧙 Έχουμε τρελαθεί τελείως μου φαίνεται! Λες κι εσείς φταίτε! Υπομονή! Εσύ προσπάθησε να είσαι ήρεμη και άσε τους αυτούς να τραγουδάνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Μασα είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Κάποια κοπέλα όταν πρωτογραφτηκα στο φόρουμ μου είχε πει ότι είναι τυχερό!!!! Μακάρι!!! Εύχομαι να μας πάνε όλα καλά αυτη τη φορά!!! ❤️❤️❤️ Θα σας κρατώ ενήμερες!! 

Καλημέρα κορίτσι!!!! Τι όμορφα νέα αυτά....έχουμε σπάσει κάθε ρεκόρ!!!συγχαρητήρια και σε εσένα!!!! Να μας πεις το τέλειο νούμερο σου!!επειδή ξεχνάω έχεις καθυστέρηση  ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μασα είπε:

Κορίτσια καλημέρα, ελπίζω να είστε όλες καλά και με Χαρούμενα νέα όλες μας!!! έκανα εχθές ένα τεστ και βγήκε θετικο σήμερα το πρωί έκανα χοριακη και περιμένω τα αποτελέσματα, είμαι αγχωμένη δεν έχω σχεδόν κανένα σύμπτωμα ούτε πρησμενο στήθος ούτε φούσκωμα τα στη κοιλιά τίποτα ελπίζω να πάει καλά, έχω ήδη μια εγκυμοσύνη με κενό σάκο και μια διακοπή

Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Όλα να πάνε καλά αυτή τη φορά!!!! Με το καλό ένα στρουμπουλο μωράκι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Εγώ σπίτι καφεδάκι!!! Υπομονή κορίτσι μου!! Πάντως να ξέρεις ότι σας θαυμάζω εσάς που κάνετε δουλειές που έχουν να κάνουν με πελάτες εγώ δεν νομίζω ότι θα μπορούσα!! ή θα κατελειγα σε ψυχοφαρμακα ή θα έδερνα κανεναν

Καλημέρα! Εγώ μόλις έφαγα το πρωινό μου και λέω σιγά σιγά να αρχίσω να μαγειρεύω. Άστα όταν έχεις να κάνεις με κόσμο θέλει υπομονή. Εγώ που είμαι τέρας υπομονής υπήρχαν φορές που δεν άντεχα. Και για εμένα οι δυσκολοτεροι ήταν οι μεγάλης ηλικίας. Δεν έχω δει πιο ανυπόμονους ανθρώπους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας κοριτσια! Για πείτε τι μαγειρευετε σήμερα? Νομίζω ότι κάνω τα ίδια κ τα ίδια συνεχεία. Εγώ λέω να κάνω μακαρονάδα φούρνου με κοτόπουλο κ κρέμα γάλακτος.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλημέρα! Συγχαρητήρια κορίτσι μου!😃 Με το καλό! Ότι έγινε ανήκει στο παρελθόν .Ξέχασε το! Τώρα θα πάνε όλα καλά.... Κι εμείς θα είμαστε εδώ να μας γράφεις πως μεγαλώνει το μπεμπακι σου!💗

Καλημέρα!! Ευχαριστώ πολύ, ότι καλυτερο σε όλες μας, μου φαίνεται σαν όνειρο ότι θα ξεπεραστούν όλες οι δυσκολίες... Μακάρι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Και γιατί δεν κάνεις κανένα μαγικό να τα εμφανίσεις;🧙 Έχουμε τρελαθεί τελείως μου φαίνεται! Λες κι εσείς φταίτε! Υπομονή! Εσύ προσπάθησε να είσαι ήρεμη και άσε τους αυτούς να τραγουδάνε!

Αλήθεια δε μπορώ... πραγματικά μάλλον δεν έχουν που να  ξεσπάσουν λόγο της καραντίνας....και ξεσπάνε πάνω μας...

βρε κορίτσια μπορεί καμία να με βοηθήσει....έχει καμία άντρα λογιστή ;

Με τους δικούς μας δεν βγάζουμε άκρη....Τετάρτη θα πάω γυναικολόγο και θέλω να ξέρω αν μπορώ  να βγω σε άδεια λόγο ευπαθούς ομάδας....!!!Διάβασα μια εγκύκλιο αλλά δεν μπορώ να βγάλω πουθενά άκρη...πρέπει να μάθω μέχρι Τετάρτη για να ζητήσω από τον γιατρό τα απαραίτητα χαρτιά αλλιως να ζητήσω αναρρωτική..

 

 

C8C6CD4A-3738-498E-A069-11333A0E2FFD.png

82750919-CFEC-48A5-8EB3-6ACAFDA1551F.png

133D5538-ED9C-4C0B-94E5-AA6B7C4365D6.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Όλα να πάνε καλά αυτή τη φορά!!!! Με το καλό ένα στρουμπουλο μωράκι!!! 

Ευχαριστώ!!! Μακάρι να πάνε όλα καλά και να κρατήσουμε επιτέλους και εμείς ένα μωράκι!!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elenikon είπε:

Καλημέρα σε όλες!! Εγώ σπίτι, ησυχία! Πίνω γαλατάκι!!😂

Γιατί τι έχει το γαλατάκι; Ωραιότατο είναι!😆 Μεταξύ μας κι εγώ γάλα ήπια! Στην υγειά μας λοιπόν!🐄 

Άντε τα τσουξαμε πάλι πρωί πρωί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kostef είπε:

Καλημέρα σας κοριτσια! Για πείτε τι μαγειρευετε σήμερα? Νομίζω ότι κάνω τα ίδια κ τα ίδια συνεχεία. Εγώ λέω να κάνω μακαρονάδα φούρνου με κοτόπουλο κ κρέμα γάλακτος.... 

Για εμας σημερα μαγειρευει ο σουβλατζης...Να κανει κι αυτος καμια δουλεια μην τεμπελιαζει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Denizz είπε:

Καλημέρα κορίτσι!!!! Τι όμορφα νέα αυτά....έχουμε σπάσει κάθε ρεκόρ!!!συγχαρητήρια και σε εσένα!!!! Να μας πεις το τέλειο νούμερο σου!!επειδή ξεχνάω έχεις καθυστέρηση  ; 

Ευχαριστώ!! κορίτσια Τι θετική ενέργεια που μεταδίδεται όλες σας!!! Μακάρι όλες να έχουμε μόνο χαμόγελα και χαρούμενα νέα, ναι είμαι στη 5η μέρα καθυστέρησης, περίμενα 30/3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Καλημέρα σας κοριτσια! Για πείτε τι μαγειρευετε σήμερα? Νομίζω ότι κάνω τα ίδια κ τα ίδια συνεχεία. Εγώ λέω να κάνω μακαρονάδα φούρνου με κοτόπουλο κ κρέμα γάλακτος.... 

Εντάξει θέλεις να μας στείλεις πρωί πρωί! Να μην μένουμε κοντά βρε παιδί μου! Εγώ θα αρκεστω στον ταπεινό αρακά! Τον λατρεύει ο μικρός μου και τον μαγειρεύω συχνά.💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Για εμας σημερα μαγειρευει ο σουβλατζης...Να κανει κι αυτος καμια δουλεια μην τεμπελιαζει...

Εμένα το πιο πιθανό είναι να βάλει φωτιά στο σπίτι αν μαγειρέψει χάχα οπότε την  έχω ξεχάσει αυτή την επιλογη.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kostef είπε:

Εμένα το πιο πιθανό είναι να βάλει φωτιά στο σπίτι αν μαγειρέψει χάχα οπότε την  έχω ξεχάσει αυτή την επιλογη.... 

Τον σουβλατζη- σουβλατζη εννοω οχι τον αντρα μου..Ο αντρουλης μου δουλευει δεν εχουν σταματησει αυτοι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Εντάξει θέλεις να μας στείλεις πρωί πρωί! Να μην μένουμε κοντά βρε παιδί μου! Εγώ θα αρκεστω στον ταπεινό αρακά! Τον λατρεύει ο μικρός μου και τον μαγειρεύω συχνά.💗

Χθες είχα ταπεινό φακορυζο χάχα το αγαπημένο του δικού μου παιδιού 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lacostaki είπε:

Τον σουβλατζη- σουβλατζη εννοω οχι τον αντρα μου..Ο αντρουλης μου δουλευει δεν εχουν σταματησει αυτοι

Ααααα λάθος κατάλαβα σορρυ.... Ακόμα καλύτερα δεν πλένεις δεν καθαρίζεις.... Η καλύτερη μου είναι κ εμένα να παραγγελνουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.... εμείς φασολάδα κοκκινιστή σήμερα. δε μ αρέσει καθόλου, θα τη φάει ο σύζυγος και εγω θα προτιμησω της μητέρας.. συκωτάκι...

@misofeggaro ακόμα να ξυπνήσειςςς?? περιμένουμεεεε φώτοοο!!!!💕😉

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια.... εμείς φασολάδα κοκκινιστή σήμερα. δε μ αρέσει καθόλου, θα τη φάει ο σύζυγος και εγω θα προτιμησω της μητέρας.. συκωτάκι...

@misofeggaro ακόμα να ξυπνήσειςςς?? περιμένουμεεεε φώτοοο!!!!💕😉

 

πω πω συκωτακι!!! παιθαινω...αλλα το τρωω μονη μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Lacostaki είπε:

πω πω συκωτακι!!! παιθαινω...αλλα το τρωω μονη μου

χααχααχαχ καλο είναι  το προτιμώ μπροστά στη φασολάδα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Denizz είπε:

Αλήθεια δε μπορώ... πραγματικά μάλλον δεν έχουν που να  ξεσπάσουν λόγο της καραντίνας....και ξεσπάνε πάνω μας...

βρε κορίτσια μπορεί καμία να με βοηθήσει....έχει καμία άντρα λογιστή ;

Με τους δικούς μας δεν βγάζουμε άκρη....Τετάρτη θα πάω γυναικολόγο και θέλω να ξέρω αν μπορώ  να βγω σε άδεια λόγο ευπαθούς ομάδας....!!!Διάβασα μια εγκύκλιο αλλά δεν μπορώ να βγάλω πουθενά άκρη...πρέπει να μάθω μέχρι Τετάρτη για να ζητήσω από τον γιατρό τα απαραίτητα χαρτιά αλλιως να ζητήσω αναρρωτική..

 

 

C8C6CD4A-3738-498E-A069-11333A0E2FFD.png

82750919-CFEC-48A5-8EB3-6ACAFDA1551F.png

133D5538-ED9C-4C0B-94E5-AA6B7C4365D6.png

Από ότι καταλαβαίνω η εγκύκλιος λέει ότι οι έγκυες δεν μπορούν να πάρουν την άδεια ειδικού σκοπού αλλά πρέπει να απομακρυνθούν από την εργασία τους ως ευπαθείς ομάδες. Είναι υποχρέωση του εργοδότη. Ο οποίος και θα καταβάλει το μισθό κανονικά. Εγώ θα έπαιρνα τον γιατρό μου να τον ρωτήσω. Έχει σίγουρα ανάλογες περιπτώσεις και θα πράξει το σωστό και με εσένα. Πιστεύω θα σου προτείνει λύσεις. Ξέρω δεν θέλεις να επιβαρύνεις τον εργοδότη σου αλλά προέχει η ασφάλεια του μωρού. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Από ότι καταλαβαίνω η εγκύκλιος λέει ότι οι έγκυες δεν μπορούν να πάρουν την άδεια ειδικού σκοπού αλλά πρέπει να απομακρυνθούν από την εργασία τους ως ευπαθείς ομάδες. Είναι υποχρέωση του εργοδότη. Ο οποίος και θα καταβάλει το μισθό κανονικά. Εγώ θα έπαιρνα τον γιατρό μου να τον ρωτήσω. Έχει σίγουρα ανάλογες περιπτώσεις και θα πράξει το σωστό και με εσένα. Πιστεύω θα σου προτείνει λύσεις. Ξέρω δεν θέλεις να επιβαρύνεις τον εργοδότη σου αλλά προέχει η ασφάλεια του μωρού. 

Δεν μπορώ να βρω πουθενά τι χρειάζεται όμως...; Αν μπορεί να αρνηθεί ή αν όχι..!! Αλλά εγκύκλιος είναι...υπάρχει περίπτωση να μην ισχύει ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Denizz είπε:

Δεν μπορώ να βρω πουθενά τι χρειάζεται όμως...; Αν μπορεί να αρνηθεί ή αν όχι..!! Αλλά εγκύκλιος είναι...υπάρχει περίπτωση να μην ισχύει ;

Ίσως στην επιθεώρηση εργασίας να ξέρανε να σου πουν? Αν έκανες ένα τηλέφωνο να ρωτήσεις χωρίς να δώσεις στοιχεία  μήπως ξέρανε αυτοί τι ισχύει. Βέβαια δε ξέρω όπως όλα τα άλλα με αυτή τη κατάσταση αν είναι ανοιχτοί... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλημέρα! Συγχαρητήρια κορίτσι μου!😃 Με το καλό! Ότι έγινε ανήκει στο παρελθόν .Ξέχασε το! Τώρα θα πάνε όλα καλά.... Κι εμείς θα είμαστε εδώ να μας γράφεις πως μεγαλώνει το μπεμπακι σου!💗

Κορίτσια βγήκε η χοριακη μου!!!! 1996 μονάδες!!!! 😁😊😁😘😘❤️❤️❤️

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Μασα είπε:

Καλημέρα!! Ευχαριστώ πολύ, ότι καλυτερο σε όλες μας, μου φαίνεται σαν όνειρο ότι θα ξεπεραστούν όλες οι δυσκολίες... Μακάρι!! 

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

πω πω συκωτακι!!! παιθαινω...αλλα το τρωω μονη 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Μασα είπε:

Κορίτσια βγήκε η χοριακη μου!!!! 1996 μονάδες!!!! 😁😊😁😘😘❤️❤️❤️

 

Τέλειο νούμερο! Πόσες μέρες καθυστέρησης έχεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια και καλή Παρασκευούλα.Ξεκιναω σήμερα το φαρμακευτικό μου πρωτόκολλο.Πρωτος υπέρηχος 8 Μαϊου.Ευχομαι η δεύτερη ετ να είναι η τυχερή ♥️🙏♥️
    • Πωπω βρε κορίτσι μου τι περασες;! Δόξα το Θεό είσαι καλύτερα τώρα, εύχομαι περαστικά να είναι όλα στο τέλος και θα ηρεμήσετε μετά! Μην ακούς κανέναν, να κάνεις όπως νιώθεις εσύ καλά, οι γύρω πάντα λένε!
    • Καλημέρα Ιωάννα μου, πως είσαι; το μικρό σου; καλά εμείς δόξα το Θεό, τώρα περιμένω από μέρα σε μέρα το δεύτερο😊
    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...