Μετάβαση σε περιεχόμενο

Άνοιξη, Πάσχα, ομορφιά με το χαμόγελο στα χείλη! Όλες να μείνουν έγκυος τον μήνα τον Απρίλη!


Elenikon

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

Καλησπέρα και χρόνια πολλά και από εμένα.
Εύχομαι του χρόνου να περάσουμε το πιο τέλειο Πάσχα με την οικογένεια μας και με νέα μέλη φυσικά.
Εγώ είμαι 2 μέρες μετά τις γόνιμες.
Και μένα ο αντρούλης τους τελευταίους μήνες όταν ήξερε πότε είναι η ωορρηξία μπλόκαρε πολύ.
Και αυτό το μήνα το ίδιο έγινε αλλά δεν ξέρω πως τα κατάφερε και απέβαλε το άγχος (ή πως τα κατάφερα χιχιχιχι) και είχαμε επαφή την Τετάρτη μη σας πω την ίδια τη στιγμή της ωορρηξίας!
Οπότε τώρα περιμένουμε στις 7 Μαίου να το κάψουμε, να έχω ωραίο δωράκι εύχομαι για τα γενέθλια μου.Είμαι αισιόδοξη :)))
Εύχομαι στην @Kostef μια τέλεια εγκυμοσύνη,
στα καινούρια κορίτσια γρήγορα θετικά τεστάκια και στις εγκυούλες με τα προβληματάκια @Evie2 και @st3llina να κάνουν υπομονή και όλα θα περάσουν... Πίστη στα εμβρυάκια και στο σώμα σας και όλα θα πάνε καλά. 😘 
 

Με το καλό να πάρεις δώρο γενεθλίων όπως πήρα και εγώ!!! Φιλάκια πολλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 23/4/2020 at 2:04 ΠΜ, ο/η Ελενακι12 είπε:

Λοιπόν κούκλα μου δεν θέλω να αγχώνεσαι.... Όταν έμεινα στο πρώτο μου παιδί έγκυος τότε ανακάλυψα ότι είχα ινομυωμα η εγκυμοσύνη μου πήγε τέλεια δεν κατάλαβα τίποτα κ φυσικά είχε μεγαλώσει αρκετά.... Τώρα είμαι έγκυος στο δεύτερο θαύματακι μου κ έχω ακόμα το ινομυωμα είμαι 7 μισή μηνών κ είναι 5 εκ και κάτι..... Κ φυσικά έχω αλλά 2 πιο μικρά όταν άρχισα την προσπάθεια για το δεύτερο τον ρώτησα τον γιατρό μ μήπως Ν το αφαιρέσω κ μου είπε όχι τώρα απλά μου είπε να μην κουράζομαι γτ προκαλεί συσπάσεις αν προσέχεις όλα καλά......οποτε πρόσεχε κ θα είναι όλα τέλεια ελπίζω Ν σε βοηθησα😍🌹

Σ ευχαριστω πολυ Ελενακι μου που μοιραστηκες την εμπειρια σου,μετα απο 2 μερες αγχους κ στεναχωριας σημερα βλεπω τα πραγματα πιο θετικα...Ποσο ειχε φτασει σε μεγεθος το ινομυωμα σου στην πρωτη εγκυμοσυνη;Δεν πονουσες;Εγω εχω πονους περιοδου κ σαν να με σπρωχνει κατι απο μεσα προς τα εξω.

Προς το παρον ξεκουραση στον καναπε κ φροντιζει για ολα ο αντρουλης μου.Ουτε ποτηρι με νερο δε με αφηνει να σηκωσω τοσο που εχει φοβηθει ο γλυκος μου...Ηδη τα πονακια περιοδου που εχω ειναι μικροσυσπασεις οποτε κ μετα που θα σηκωθω απο το κρεβατι ενσ φαγητο μονο θα φτιαχνω κ πολλη ξεκουραση.Τελικα το σωμα μας ξερει καλυτερα...

Σ ευχαριστω πολυ πολυ για την απαντηση σου,με βοηθησες σημαντικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/4/2020 at 3:22 ΜΜ, ο/η Ελενακι12 είπε:

Καλησπέρα κούκλες μου χρόνια πολλά σε όλες κ σε όλους όσους γιορτάζουν υγεία και ευτυχία ευχομαι 🌹θέλω να πω χρόνια πολλά στο άλλο μου μισό τον γιόκα μου που γιορτάζει σήμερα.... Εύχομαι ο Άγιος Γεώργιος να μας φέρει υγεία ευτυχία κ πολλά νινακια να μας προστατεύει ολους🙏🙏🤰💗❣️❤️

Να τον χαιρεσαι το γιοκα σου κοριτσι μου κ με το καλο κ το κοριτσακι σας!!!!Να μας προστατευει ολες ο Αγιος Γεωργιος να πανε ολα καλα 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Καλησπέρα και χρόνια πολλά και από εμένα.
Εύχομαι του χρόνου να περάσουμε το πιο τέλειο Πάσχα με την οικογένεια μας και με νέα μέλη φυσικά.
Εγώ είμαι 2 μέρες μετά τις γόνιμες.
Και μένα ο αντρούλης τους τελευταίους μήνες όταν ήξερε πότε είναι η ωορρηξία μπλόκαρε πολύ.
Και αυτό το μήνα το ίδιο έγινε αλλά δεν ξέρω πως τα κατάφερε και απέβαλε το άγχος (ή πως τα κατάφερα χιχιχιχι) και είχαμε επαφή την Τετάρτη μη σας πω την ίδια τη στιγμή της ωορρηξίας!
Οπότε τώρα περιμένουμε στις 7 Μαίου να το κάψουμε, να έχω ωραίο δωράκι εύχομαι για τα γενέθλια μου.Είμαι αισιόδοξη :)))
Εύχομαι στην @Kostef μια τέλεια εγκυμοσύνη,
στα καινούρια κορίτσια γρήγορα θετικά τεστάκια και στις εγκυούλες με τα προβληματάκια @Evie2 και @st3llina να κάνουν υπομονή και όλα θα περάσουν... Πίστη στα εμβρυάκια και στο σώμα σας και όλα θα πάνε καλά. 😘 
 

Αγαπη μου σου ευχομαι να παρεις το πιο τελειο,το πιο γλυκο δωρο γενεθλιων!!!Ενα θετικο τεστακι κ το σπορακι σας  στην κοιλιτσα σου!!! 🍼🍼🍼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Καλησπέρα και χρόνια πολλά και από εμένα.
Εύχομαι του χρόνου να περάσουμε το πιο τέλειο Πάσχα με την οικογένεια μας και με νέα μέλη φυσικά.
Εγώ είμαι 2 μέρες μετά τις γόνιμες.
Και μένα ο αντρούλης τους τελευταίους μήνες όταν ήξερε πότε είναι η ωορρηξία μπλόκαρε πολύ.
Και αυτό το μήνα το ίδιο έγινε αλλά δεν ξέρω πως τα κατάφερε και απέβαλε το άγχος (ή πως τα κατάφερα χιχιχιχι) και είχαμε επαφή την Τετάρτη μη σας πω την ίδια τη στιγμή της ωορρηξίας!
Οπότε τώρα περιμένουμε στις 7 Μαίου να το κάψουμε, να έχω ωραίο δωράκι εύχομαι για τα γενέθλια μου.Είμαι αισιόδοξη :)))
Εύχομαι στην @Kostef μια τέλεια εγκυμοσύνη,
στα καινούρια κορίτσια γρήγορα θετικά τεστάκια και στις εγκυούλες με τα προβληματάκια @Evie2 και @st3llina να κάνουν υπομονή και όλα θα περάσουν... Πίστη στα εμβρυάκια και στο σώμα σας και όλα θα πάνε καλά. 😘 
 

Κοριτσάκι μου όμορφο σε ευχαριστώ  πολυ για τα καλα σ λογάκια. Με τν καλονμ χαϊδεύουμε κοιλίτσα να ξέρει οτι το αγαπαμε πολυ το μικρο μασ. Αλλαξα τν υπερηχο από τριτη θα παω κυριακη δε μπορω θελω να το ξαναδω .Αχ ποσο χαιρομαι π εισαι τοσο μα τόσο θετική. Σ ευχομαι ενα θετικο τεστακια να είναι το καλυτεροτερο δωρο για τα γενεθλια σου μεσα απο την καρδια μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η st3llina είπε:

Σ ευχαριστω πολυ Ελενακι μου που μοιραστηκες την εμπειρια σου,μετα απο 2 μερες αγχους κ στεναχωριας σημερα βλεπω τα πραγματα πιο θετικα...Ποσο ειχε φτασει σε μεγεθος το ινομυωμα σου στην πρωτη εγκυμοσυνη;Δεν πονουσες;Εγω εχω πονους περιοδου κ σαν να με σπρωχνει κατι απο μεσα προς τα εξω.

Προς το παρον ξεκουραση στον καναπε κ φροντιζει για ολα ο αντρουλης μου.Ουτε ποτηρι με νερο δε με αφηνει να σηκωσω τοσο που εχει φοβηθει ο γλυκος μου...Ηδη τα πονακια περιοδου που εχω ειναι μικροσυσπασεις οποτε κ μετα που θα σηκωθω απο το κρεβατι ενσ φαγητο μονο θα φτιαχνω κ πολλη ξεκουραση.Τελικα το σωμα μας ξερει καλυτερα...

Σ ευχαριστω πολυ πολυ για την απαντηση σου,με βοηθησες σημαντικα!

Χαίρομαι που σε βοήθησα γλυκιά μου.... Το πιο σημαντικό είναι να είσαι ήρεμη.. Κάπου 7 με 8 εκ είχε φτάσει... Σε πιο σημείο το έχεις είναι μέσα στην μήτρα???? Πόσο μηνών είσαι??? Τα πονακια περιόδου είναι από την εγκυμοσύνη στην πρώτη μ κύηση δεν πονουσα καθόλου τώρα όμως κάποιες φορές με ενωχλει αλλά το είπα στον γιατρό μ κ μου είπε να μην ανυσηχω γτ το μωρό το σπρώχνει κ με ενωχλει... Ο γιατρός σου τι σου είπε για το ινομυωμα???? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η st3llina είπε:

Να τον χαιρεσαι το γιοκα σου κοριτσι μου κ με το καλο κ το κοριτσακι σας!!!!Να μας προστατευει ολες ο Αγιος Γεωργιος να πανε ολα καλα 🙏

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου όμορφο 🌹❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ελενακι12 είπε:

Χαίρομαι που σε βοήθησα γλυκιά μου.... Το πιο σημαντικό είναι να είσαι ήρεμη.. Κάπου 7 με 8 εκ είχε φτάσει... Σε πιο σημείο το έχεις είναι μέσα στην μήτρα???? Πόσο μηνών είσαι??? Τα πονακια περιόδου είναι από την εγκυμοσύνη στην πρώτη μ κύηση δεν πονουσα καθόλου τώρα όμως κάποιες φορές με ενωχλει αλλά το είπα στον γιατρό μ κ μου είπε να μην ανυσηχω γτ το μωρό το σπρώχνει κ με ενωχλει... Ο γιατρός σου τι σου είπε για το ινομυωμα???? 

Ναι μεσα στη μητρα ειναι.Ειμαι 16 εβδομαδων 4 μηνων.Τα πονακια περιοδου κ τα πετρωματα της κοιλιας τα εχω μονο απο τη δεξια μερια που ειναι το ινομυωμα.Ο γιατρος μου ειπε οτι το ινομυωμα μαλλον με κανει να νιωθω αυτη την πιεση,σαν να με σπρωχνει κατι μεσα απο την κοιλια προς τα εξω.Ανησυχησε καπως που μεγαλωσε τοσο γρηγορα μεσα σε 2 εβδομαδες.Μου αυξησε το μαγνησιο κ πολλη ξεκουραση κ νερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως κορίτσια μου νομίζω ότι είναι η πρώτη φορά που έχω υγρά 4 μέρες πριν την περίοδο. Λογικά είναι τα προεορτια της περιόδου γιατί για εγκυμοσύνη το αποκλείω εδώ δεν ήμουν στον περασμένο κύκλο που είχα όλα τα συμπτώματα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Πάντως κορίτσια μου νομίζω ότι είναι η πρώτη φορά που έχω υγρά 4 μέρες πριν την περίοδο. Λογικά είναι τα προεορτια της περιόδου γιατί για εγκυμοσύνη το αποκλείω εδώ δεν ήμουν στον περασμένο κύκλο που είχα όλα τα συμπτώματα 

Καλημερα σε ολες!Μην αποκλεεις τιποτα λακοστακι μου,εγω τους μηνες πριν μεινω εγκυος ειχα πααααρα πολλες επαφες,ενιωθα περιεργα ελεγα ειμαι στανταρ κ το μονο μηνα που το απεκλεια λογω 4 επαφων μονο κ χωρις συμπτωματα τελικα ημουν!Με το καλο να ΜΗΝ σου ερθει 😉 για τους επομενους 9 μηνες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Πάντως κορίτσια μου νομίζω ότι είναι η πρώτη φορά που έχω υγρά 4 μέρες πριν την περίοδο. Λογικά είναι τα προεορτια της περιόδου γιατί για εγκυμοσύνη το αποκλείω εδώ δεν ήμουν στον περασμένο κύκλο που είχα όλα τα συμπτώματα 

Και εγώ πάντως είχα πόνους στη μέση εκεί που είναι τα νεφρά τους ένιωθα. Και από επαφές όχι τρελά πράγματα!! 4 μέρες μείνανε 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου τι κάνετε; εμένα πονάει η μέση μου σήμερα και γενικά όλη μου η πλατη

Περαστικά lacostaki μου! Δύσκολοι αυτοί οι πόνοι! Εγώ έχω θέμα τα τελευταία 2 χρόνια με το χέρι μου και όλο φυσιοθεραπείες κάνω!

Από συμπτώματα αλλά τίποτα! Κάθε μήνα έλεγα ότι είμαι έγκυος αλλά και τις δύο φορές που ήμουν πραγματικά δεν είχα τίποτα φοβερό. Τα κλασικά της περιόδου. Μόνο τα υγρά που ήταν αρκετά την δεύτερη φορά και το έντονο προαίσθημα μου. Πολλές φορές όταν το αποκλείουμε έρχεται! 

Μαζί περιμένουμε! Άντε να κάνουμε πάταγο αυτές τις ημέρες!🥳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η st3llina είπε:

Καλημερα σε ολες!Μην αποκλεεις τιποτα λακοστακι μου,εγω τους μηνες πριν μεινω εγκυος ειχα πααααρα πολλες επαφες,ενιωθα περιεργα ελεγα ειμαι στανταρ κ το μονο μηνα που το απεκλεια λογω 4 επαφων μονο κ χωρις συμπτωματα τελικα ημουν!Με το καλο να ΜΗΝ σου ερθει 😉 για τους επομενους 9 μηνες 

 

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Και εγώ πάντως είχα πόνους στη μέση εκεί που είναι τα νεφρά τους ένιωθα. Και από επαφές όχι τρελά πράγματα!! 4 μέρες μείνανε 😜

 

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Περαστικά lacostaki μου! Δύσκολοι αυτοί οι πόνοι! Εγώ έχω θέμα τα τελευταία 2 χρόνια με το χέρι μου και όλο φυσιοθεραπείες κάνω!

Από συμπτώματα αλλά τίποτα! Κάθε μήνα έλεγα ότι είμαι έγκυος αλλά και τις δύο φορές που ήμουν πραγματικά δεν είχα τίποτα φοβερό. Τα κλασικά της περιόδου. Μόνο τα υγρά που ήταν αρκετά την δεύτερη φορά και το έντονο προαίσθημα μου. Πολλές φορές όταν το αποκλείουμε έρχεται! 

Μαζί περιμένουμε! Άντε να κάνουμε πάταγο αυτές τις ημέρες!🥳

Τι να πω βρε κορίτσια μου μακάρι από το στόμα σας και στου Θεού το αυτί που λένε πάντως επαφές είχα σχεδόν όλο το μήνα. Τώρα θα δείξει 4 μέρες έμειναν. Αντε @Ευάγγελοςτ να κάνεις την αρχή!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η st3llina είπε:

Ναι μεσα στη μητρα ειναι.Ειμαι 16 εβδομαδων 4 μηνων.Τα πονακια περιοδου κ τα πετρωματα της κοιλιας τα εχω μονο απο τη δεξια μερια που ειναι το ινομυωμα.Ο γιατρος μου ειπε οτι το ινομυωμα μαλλον με κανει να νιωθω αυτη την πιεση,σαν να με σπρωχνει κατι μεσα απο την κοιλια προς τα εξω.Ανησυχησε καπως που μεγαλωσε τοσο γρηγορα μεσα σε 2 εβδομαδες.Μου αυξησε το μαγνησιο κ πολλη ξεκουραση κ νερο.

Εγώ πιστεύω όλα καλά θα πάνε.... Κ εμένα μου είπε ο γιατρός μ πως το ινομυωμα στην εγκυμοσύνη μεγαλώνει αρκετά... Να ακολουθήσεις της οδηγίες του γιατρού σου κ ότι απορία έχεις να ρωτάς ητε είναι καλό ητε κακό εγώ προσωπικά αυτό κάνω γτ η αλήθεια είναι πως αυτή την φορά φοβάμαι πολύ κ δεν ξέρω γτ αν κ ο γιατρός μ μου είπε δεν θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα μέχρι κ αν χάσω το μωρό τον ρώτησα  αλλά όλα είναι οκ κ αυτό έχει σημασία........ Πρέπει. Α εμπιστευομαστε τους γιατρούς μας απλά εγώ γέννησα με καισαρική γιατί εμπόδιζε στην έξοδο του μωρό  αν και στο νοσοκομείο που γέννησα με έβαλαν να γεννησω φυσιολογικά έκανα 23 ώρες με προκλήση κ τελικά έκανα καισαρική τώρα στο δεύτερο θα πάω στην κλινική με τον δικό μου τον γιατρό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Πάντως κορίτσια μου νομίζω ότι είναι η πρώτη φορά που έχω υγρά 4 μέρες πριν την περίοδο. Λογικά είναι τα προεορτια της περιόδου γιατί για εγκυμοσύνη το αποκλείω εδώ δεν ήμουν στον περασμένο κύκλο που είχα όλα τα συμπτώματα 

Μην χάνεις την ελπίδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε κορίτσια περιμένουμε τα ευχάριστα! Το εύχομαι σε όλες που περιμένετε. Οι τελευταίες μέρες αναμονής είναι οι χειρότερες. Εγώ πάντα έχω νεύρα και είμαι ανυπόμονη. Κακώς αλλά δεν μπορώ να το ελέγξω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eiffel είπε:

Μην χάνεις την ελπίδα

Μωρέ την ελπίδα δεν την χάνω είμαι σίγουρη ότι κάποια στιγμή θα έρθει εδώ είχα τουλάχιστον μια βιοχημικη πριν κάποια χρόνια με αντισυλιπτικα και χωρίς ελεύθερες επαφές τώρα δεν θα έρθει; βέβαια τότε δεν το ήξερα είδα μια πολύ άχνη γραμμή στο τεστ και το θεώρησα αρνητικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπημένα μου κορίτσια γειά σας. Ήθελα να γράψω για να μοιραστω κάτι μαζί σας που ούτε στον ίδιο μ τον εαυτό δεν τολμώ να το πω γιατί αφενως δεν μπορώ να το πω πουθενά αλλού και αφετέρου δεν θε με καταλάβει και κάνεις άλλος. Σήμερα είχαμε γεννητούρια. Γέννησε η αδερφή του άντρα μ. Χάρηκα πολύ ειλικρινά αλλά ρε κορίτσια μου τι να σας πω..ολο το σκηνικό μαχαιριά στην καρδιά μου. Στο ίδιο μαιευτήριο έκανα πέρσι τις αποξεσεις μου και με τον ίδιο γιατρό...σ όλη την διαδρομή έκλαιγα πίσω από τα γυαλιά για να μην με δει ο άντρας μου. Νιώθω τύψεις για τα συναισθήματα μου αλλά δεν μπορώ να το ελέγξω... Θα με βοηθούσε να το συζητήσω μαζί σας που μπορείτε να με νιώσετε.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η BASOULA2 είπε:

Αγαπημένα μου κορίτσια γειά σας. Ήθελα να γράψω για να μοιραστω κάτι μαζί σας που ούτε στον ίδιο μ τον εαυτό δεν τολμώ να το πω γιατί αφενως δεν μπορώ να το πω πουθενά αλλού και αφετέρου δεν θε με καταλάβει και κάνεις άλλος. Σήμερα είχαμε γεννητούρια. Γέννησε η αδερφή του άντρα μ. Χάρηκα πολύ ειλικρινά αλλά ρε κορίτσια μου τι να σας πω..ολο το σκηνικό μαχαιριά στην καρδιά μου. Στο ίδιο μαιευτήριο έκανα πέρσι τις αποξεσεις μου και με τον ίδιο γιατρό...σ όλη την διαδρομή έκλαιγα πίσω από τα γυαλιά για να μην με δει ο άντρας μου. Νιώθω τύψεις για τα συναισθήματα μου αλλά δεν μπορώ να το ελέγξω... Θα με βοηθούσε να το συζητήσω μαζί σας που μπορείτε να με νιώσετε.... 

Κορίτσια μου αρχικά να σας ζήσει το καινούργιο ανηψακι!!! Και όχι να μην έχεις τύψεις για τα συναισθήματα σου είναι απόλυτα λογικό αυτό που νιώθεις και μπορώ να σου πω ότι αλήθεια σε θαυμάζω που είχες το κουράγιο να ξανά πας στο συγκεκριμένο μαιευτήριο εγώ νομίζω ότι δεν θα άντεχα ούτε απ έξω να ξανά περασω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσια μου αρχικά να σας ζήσει το καινούργιο ανηψακι!!! Και όχι να μην έχεις τύψεις για τα συναισθήματα σου είναι απόλυτα λογικό αυτό που νιώθεις και μπορώ να σου πω ότι αλήθεια σε θαυμάζω που είχες το κουράγιο να ξανά πας στο συγκεκριμένο μαιευτήριο εγώ νομίζω ότι δεν θα άντεχα ούτε απ έξω να ξανά περασω

Σ ευχαριστώ για τις ευχές σου κορίτσι μου.και στα δικά σόυ σύντομα... Στο ίδιο μαιευτήριο και είχαμε τον ίδιο γιατρό...ο δε γιατρός ένιωσα ότι κάπως με κοιτούσε αμήχανα. Μπορεί όλα αυτά να είναι και στη φαντασία μ... Πέρασα πάρα πολύ δύσκολα... Το έκρυψα καλά αλλά τώρα που ήρθα σπίτι κατέρρευσα.... Περιμένω και να αδιαθετησα και οι ορμόνες χορεύουν.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η BASOULA2 είπε:

Σ ευχαριστώ για τις ευχές σου κορίτσι μου.και στα δικά σόυ σύντομα... Στο ίδιο μαιευτήριο και είχαμε τον ίδιο γιατρό...ο δε γιατρός ένιωσα ότι κάπως με κοιτούσε αμήχανα. Μπορεί όλα αυτά να είναι και στη φαντασία μ... Πέρασα πάρα πολύ δύσκολα... Το έκρυψα καλά αλλά τώρα που ήρθα σπίτι κατέρρευσα.... Περιμένω και να αδιαθετησα και οι ορμόνες χορεύουν.... 

Κοριτσι μου ειναι εντελως λογικα ολα αυτα που νιωθεις...ανθρωπος εισαι και οχι ρομποτ.Και ειναι τοσο φρεσκα κ τα γεγονοτα τα δικα σου,μη νιωθεις τυψεις κοριτσι μου.Σου ηρθαν οι μνημες οι δικες σου,φυσικα και θα στεναχωρηθεις.Ομως αφου θελετε τοσο ενα μωρακι θα συνεχισεις τις προσπαθειες σας και θα τα καταφερετε!!!Αφου εμεινες εγκυος στο παρελθον,θα ξαναμεινεις κουκλα μου!Εμενα μου πηρε 3 χρονια να παω στο μαιευτηριο που γεννουσε η κουμπαρα του αντρα μου κ ειχα κανει εκει πριν 6 χρονια εμβρυομεταφορα.Διπλα μου ηταν μια κοπελα 20 χρονων φοιτητρια που θα εμπαινε για εκτρωση,τοσα χρονια μετα κ ακομη θυμαμαι την τραγικη ειρωνεια εμεις να θελουμε 1 ζωη και η αλλη να τη σκοτωνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η st3llina είπε:

Κοριτσι μου ειναι εντελως λογικα ολα αυτα που νιωθεις...ανθρωπος εισαι και οχι ρομποτ.Και ειναι τοσο φρεσκα κ τα γεγονοτα τα δικα σου,μη νιωθεις τυψεις κοριτσι μου.Σου ηρθαν οι μνημες οι δικες σου,φυσικα και θα στεναχωρηθεις.Ομως αφου θελετε τοσο ενα μωρακι θα συνεχισεις τις προσπαθειες σας και θα τα καταφερετε!!!Αφου εμεινες εγκυος στο παρελθον,θα ξαναμεινεις κουκλα μου!Εμενα μου πηρε 3 χρονια να παω στο μαιευτηριο που γεννουσε η κουμπαρα του αντρα μου κ ειχα κανει εκει πριν 6 χρονια εμβρυομεταφορα.Διπλα μου ηταν μια κοπελα 20 χρονων φοιτητρια που θα εμπαινε για εκτρωση,τοσα χρονια μετα κ ακομη θυμαμαι την τραγικη ειρωνεια εμεις να θελουμε 1 ζωη και η αλλη να τη σκοτωνει.

Σ ευχαριστώ γλυκιά μου....μακαρι να τα καταφέρουμε και εμείς....αλλα δύο χαστούκια απανωτά μου εχουν κοστίσει δεν στο κρυβω... Σήμερα ήταν σαν να μου έριξες αλάτι στην πληγή... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η BASOULA2 είπε:

Αγαπημένα μου κορίτσια γειά σας. Ήθελα να γράψω για να μοιραστω κάτι μαζί σας που ούτε στον ίδιο μ τον εαυτό δεν τολμώ να το πω γιατί αφενως δεν μπορώ να το πω πουθενά αλλού και αφετέρου δεν θε με καταλάβει και κάνεις άλλος. Σήμερα είχαμε γεννητούρια. Γέννησε η αδερφή του άντρα μ. Χάρηκα πολύ ειλικρινά αλλά ρε κορίτσια μου τι να σας πω..ολο το σκηνικό μαχαιριά στην καρδιά μου. Στο ίδιο μαιευτήριο έκανα πέρσι τις αποξεσεις μου και με τον ίδιο γιατρό...σ όλη την διαδρομή έκλαιγα πίσω από τα γυαλιά για να μην με δει ο άντρας μου. Νιώθω τύψεις για τα συναισθήματα μου αλλά δεν μπορώ να το ελέγξω... Θα με βοηθούσε να το συζητήσω μαζί σας που μπορείτε να με νιώσετε.... 

Καταρχήν να σας ζήσει! Τύψεις γιατί νιώθεις; Εγώ δεν βλέπω κάτι κακό σε όλο αυτό! Είσαι άνθρωπος κορίτσι μου! Είναι λογικό! Για εμένα αυτό δεν είναι ζήλια είναι επιθυμία να βιώσεις το ίδιο! Κι εμένα όλες γύρω μου γεννούσαν στο μαιευτήριο όταν έχασα το μωρό μου. Έκλαιγα που έβλεπα τα λουλούδια και τα μπαλόνια έξω από τα άλλα δωμάτια. Έβαζα τον εαυτό μου στην θέση τους και φαντάζουν ότι κρατούσα κι εγώ ένα μωράκι στην αγκαλιά μου κι ότι όλοι ήταν χαρούμενοι γύρω μου. Δεν ζήλεψα ποτέ τις φίλες μου που είχαν παιδιά κι εγώ πήγαινα παντού μόνη μου. Απλά ήθελα κι εγώ ένα μερίδιο στο όνειρο! Αξίζει πιστεύω σε όλες αυτές τις γυναίκες που επιθυμούν ένα παιδάκι. Για αυτό θα στο πω ξανά ότι είναι επιθυμία αυτό που νιώθεις! Έχε πίστη και υπομονή και όλα αυτά θα ανήκουν στο παρελθόν όταν θα κρατάς κι εσύ ένα μωρό στην αγκαλίτσα σου! Θα με θυμηθείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η BASOULA2 είπε:

Αγαπημένα μου κορίτσια γειά σας. Ήθελα να γράψω για να μοιραστω κάτι μαζί σας που ούτε στον ίδιο μ τον εαυτό δεν τολμώ να το πω γιατί αφενως δεν μπορώ να το πω πουθενά αλλού και αφετέρου δεν θε με καταλάβει και κάνεις άλλος. Σήμερα είχαμε γεννητούρια. Γέννησε η αδερφή του άντρα μ. Χάρηκα πολύ ειλικρινά αλλά ρε κορίτσια μου τι να σας πω..ολο το σκηνικό μαχαιριά στην καρδιά μου. Στο ίδιο μαιευτήριο έκανα πέρσι τις αποξεσεις μου και με τον ίδιο γιατρό...σ όλη την διαδρομή έκλαιγα πίσω από τα γυαλιά για να μην με δει ο άντρας μου. Νιώθω τύψεις για τα συναισθήματα μου αλλά δεν μπορώ να το ελέγξω... Θα με βοηθούσε να το συζητήσω μαζί σας που μπορείτε να με νιώσετε.... 

Όταν διάβασα την ιστορία σου ήμουν έτοιμη να βάλω τα κλάματα. Προσπαθώ 2 χρόνια όπως έχω ξαναπεί χωρίς καν να καταφέρω να πιάσω έστω μία φορά. Να ξέρω ότι γίνεται βρε παιδί μου. Και η αδερφή του άντρα μου έπιασε με την πρώτη. Γέννησε πριν 20 μέρες. Χάρηκα πολύ για εκείνους αλλά από μέσα μου πάντα αναρωτιέμαι γιατί όχι κι εγώ? Είτε ζήλια το πούμε είτε όχι είναι και αυτό ένα συναίσθημα και το θεωρώ απόλυτα φυσιολογικό και ανθρώπινο. Θα έρθει όμως και η δική μας η σειρά, το πιστεύω, και θα δεις. Θα είναι τέλεια.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...