Μετάβαση σε περιεχόμενο

Άνοιξη, Πάσχα, ομορφιά με το χαμόγελο στα χείλη! Όλες να μείνουν έγκυος τον μήνα τον Απρίλη!


Elenikon

Recommended Posts

Μακάρι κορίτσι!!! Το εύχομαι για όλες τις κοπέλες! Ο γιατρός είναι αισιόδοξος αφού ήδη έγινε μια σύλληψη. Διόρθωσα και ένα ινωύωμα που είχα καθώς είχε πάει 7 εκ. Θα δούμε, ίσως όλα για καλό τα εμπόδια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 17 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Μακάρι κορίτσι!!! Το εύχομαι για όλες τις κοπέλες! Ο γιατρός είναι αισιόδοξος αφού ήδη έγινε μια σύλληψη. Διόρθωσα και ένα ινωύωμα που είχα καθώς είχε πάει 7 εκ. Θα δούμε, ίσως όλα για καλό τα εμπόδια.ειμα

Είμαι σίγουρη.... Αφού έμεινες μια φορά θα ξαναγίνει.....συγνώμη αν γίνομαι αδιακριτη αλλά βρήκες την αιτία που δεν προχώρησε εκείνη η εγκυμοσύνη? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kaounmar είπε:

Μακάρι κορίτσι!!! Το εύχομαι για όλες τις κοπέλες! Ο γιατρός είναι αισιόδοξος αφού ήδη έγινε μια σύλληψη. Διόρθωσα και ένα ινωύωμα που είχα καθώς είχε πάει 7 εκ. Θα δούμε, ίσως όλα για καλό τα εμπόδια.

Όταν λες διωρθωσες εννοείς το αφαιρέσες έτσι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Όταν λες διωρθωσες εννοείς το αφαιρέσες έτσι; 

Ναι το αφαίρεσα, ήταν πριν την κύηση 5 εκ. και η γιατρός τότε μου είχε πει να μην το αφαιρέσω. Όμως μέχρι τη 12η εβδομάδα είχε πάει σχεδόν στα 6 εκ. Στην αυχενική η γιατρός που την έκανε ήταν ανήσυχη για το χώρο. Να σημειώσω ότι έχω και δίκερη μήτρα χωρισμένη σε 2 κοιλότητες. Το ινωμύωμα ήταν ενδοτοιχωματικό και προκάλεσε τελικά πρόωρη ρήξη υμένων. Έσπασαν τα νερά ενώ ήμουν ξαπλωμένη πέρσυ απόγευμα 1/3 και μέχρι να πάω τουαλέτα, το μωρό άρχισε να βγαίνει. Συγνώμη για την περιγραφή. Τελικά άλλαξα γιατρό και αφαίρεσα το υνωμύωμα τον Ιούλιο του' 19. Είχε φτάσει 7 εκ.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι μεγάλο θέμα να πέσεις σε καλό γιατρό κι εμένα ο πρώτος που είχε δει το ινωύωμα μου είχε πει ότι ήταν πάρα πολύ μικρό και ότι δεν ενοχλούσε καθόλου και δεν έκανε καν τον κόπο να μου πει ότι έπρεπε να το παρακολουθώ. Δεν είχα και συμπτώματα καθόλου είχα και αρκετό καιρό να κάνω υπέρηχο έκανα μόνο τα τεστ ΠΑΠ.. Το αποτέλεσμα ήταν μετά από 3 χρόνια που το αφαίρεσα να έχει φτάσει 13 εκατοστά είχε πιάσει όλη τη μήτρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elenikon Ωραίος ο Παλαμάς!

Καλή αρχή στο καινούριο θεματάκι 🙂

Εύχομαι όλες να έχετε στα χέρια σας θετικά τεστάκια αυτό τον μήνα!!!!🤰

Όσες εγκυμονείτε ήδη, να έχετε μία όμορφη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη με ένα στρουμπουλό μωράκι!!!!👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η BASOULA2 είπε:

Lactostaki μου γλυκό χθες αδιαθετησα!!!!! 

Βρε κορίτσια μου έχω μια απορία. Ο άντρας μ λέει μήπως λόγω του γνωστού χάους που επικρατεί το αφήναμε λίγο.... Εγω του είπα πως πρέπει να μάθουμε να ζούμε με αυτό και δεν ξέρουμε πόσο θα πάρει... Εσείς τι λέτε???? 

Καλέ τώρα είναι που πρέπει να το εκμεταλλευτείτε! Ειδικά αν κάθεστε μέσα στο σπίτι και δεν δουλεύετε!!!!!!😂🥰 Καλά του είπες! Συμφωνώ! Δεν είναι ανάγκη να διακόψετε τις προσπάθειες, δεν σας επηρεάζει κάπου όλο αυτό με τον ιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

@Elenikon Ωραίος ο Παλαμάς!

Καλή αρχή στο καινούριο θεματάκι 🙂

Εύχομαι όλες να έχετε στα χέρια σας θετικά τεστάκια αυτό τον μήνα!!!!🤰

Όσες εγκυμονείτε ήδη, να έχετε μία όμορφη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη με ένα στρουμπουλό μωράκι!!!!👶

Σε ευχαριστουμε πολυ κοριτσακι μου!!! Κι εσυ να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Σε ευχαριστουμε πολυ κοριτσακι μου!!! Κι εσυ να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη!!!

Ευχαριστώ πολύ! Έχω αρχίσει και φουσκώνω επικίνδυνα κορίτσια και είμαι ακόμη στον 4ο 😂 

Και κατα πως φαίνεται θα έχω τεράστια κοιλιά! Και έχω και πεταχτό ποπο, καταλαβαίνετε πως θα είμαι χαχαχαχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimitra91 είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Έχω αρχίσει και φουσκώνω επικίνδυνα κορίτσια και είμαι ακόμη στον 4ο 😂 

Και κατα πως φαίνεται θα έχω τεράστια κοιλιά! Και έχω και πεταχτό ποπο, καταλαβαίνετε πως θα είμαι χαχαχαχαχαχαχαχα

Με το καλό κορίτσι μου.... Καλό υπόλοιπο και με ένα γερό και τυχερό μωράκι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η BASOULA2 είπε:

Με το καλό κορίτσι μου.... Καλό υπόλοιπο και με ένα γερό και τυχερό μωράκι....

Σε ευχαριστώ πολύ! Εύχομαι και στα δικά σου  σύντομα αν δεν είσαι ήδη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kaounmar είπε:

Ναι το αφαίρεσα, ήταν πριν την κύηση 5 εκ. και η γιατρός τότε μου είχε πει να μην το αφαιρέσω. Όμως μέχρι τη 12η εβδομάδα είχε πάει σχεδόν στα 6 εκ. Στην αυχενική η γιατρός που την έκανε ήταν ανήσυχη για το χώρο. Να σημειώσω ότι έχω και δίκερη μήτρα χωρισμένη σε 2 κοιλότητες. Το ινωμύωμα ήταν ενδοτοιχωματικό και προκάλεσε τελικά πρόωρη ρήξη υμένων. Έσπασαν τα νερά ενώ ήμουν ξαπλωμένη πέρσυ απόγευμα 1/3 και μέχρι να πάω τουαλέτα, το μωρό άρχισε να βγαίνει. Συγνώμη για την περιγραφή. Τελικά άλλαξα γιατρό και αφαίρεσα το υνωμύωμα τον Ιούλιο του' 19. Είχε φτάσει 7 εκ.

 

Πω πω τι πέρασες και εσύ ρε παιδάκι μου.....και εγώ μάλλον το πρώτο το έχασα γιατί είχα ένα μεγάλο ενδομητριο πολυποδα.και λέω μάλλον γιατί δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για τπτ... Άστο το θέμα γιατρού είναι αρκετά πονεμένο έχω περάσει από πολλούς και δυστυχώς είναι να μην μπλέξεις.... 

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Εύχομαι και στα δικά σου  σύντομα αν δεν είσαι ήδη!!!!

 Δυστυχώς δεν είμαι αλλά πολύ το θέλω... Μακαρι να μου φέρεις γούρι και να μου πάνε όλα καλά αυτή τη φορά.....άλλωστε οι εγκυουλες είστε τυχερουλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η BASOULA2 είπε:

Πω πω τι πέρασες και εσύ ρε παιδάκι μου.....και εγώ μάλλον το πρώτο το έχασα γιατί είχα ένα μεγάλο ενδομητριο πολυποδα.και λέω μάλλον γιατί δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για τπτ... Άστο το θέμα γιατρού είναι αρκετά πονεμένο έχω περάσει από πολλούς και δυστυχώς είναι να μην μπλέξεις.... 

 

 

 

 

Κι όμως βρε κορίτσια εγώ πιστεύω ότι ο γιατρός είναι και λίγο θέμα ένστικτου...Αυτόν που σας έχω πει ότι έβλεπε πολυ μικρό το ινωύωμα έχουμε πάει με τον άντρα μου πρώτη φορά δεν τον ξέρω δεν έχουμε μιλήσει ποτέ.. Περιμένουμε στην αίθουσα αναμονής βγαίνει κάποια στιγμή και γυρνάω και λέω στον άντρα μου ωχ αμάν αυτός είναι... Τελικά δεν έκανε κανένα λάθος το ένστικτο μου.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η BASOULA2 είπε:

Κορίτσια μου γεια σας και καλό μήνα σε όλες μας. Είμαι καινούργια στην παρέα σας. Μετά από δύο παλλινδρομες και πολλά δάκρυα είπαμε μήπως αυτόν το μήνα βάλουμε μπρος για νινακι.... Εύχομαι η τρίτη να είναι η τυχερή μου καθώς ελπίζω και όλες εσείς να μου φέρεται και να σας φέρω τύχη.... 

Kαλημέρα κορίτσι!!! Καλώς ήρθες στην παρέα..γουρλίδικα είναι εδώ να ξέρεις ;) !!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

εδω παιδι μου ο δικος μου μου ειπε και τι θα γινει αν το κανεις στα 45 εδω δεν ξερω αν τα καταφερω στα 41 και θα το κανω στα 45..ειναι ο καλυτερος ανθρωπος και μαγαπαει παρα πολυ αλλα οταν τον πιανουν οι φοβοι του ειναι να τον πνιξεις!!!

Αυτοί οι άντρες.. από τους 100 οι 90 σκέφτονται έτσι, τύπου χαλαρά και ότι με την πρώτη πιάνεις.. και ο σύντροφος μου είχε μακροπρόθεσμα σχέδια.. όταν όμως είδε ότι ο γυναικολόγος  μου είπε μη ΄χάσεις χρόνο' άλλαξε γνώμη.. 

Σημασία έχει ότι αγαπιέστε!!! Και όπως λες το μετανιωσε ήδη που το σκεφτηκε χιχι.. ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Καλημέρα κορίτσια! ❤️Πως είστε σήμερα; 😁 Πως πάει η καραντίνα σας; 

Καλημερα σε ολες!!! Μια χαρα παει η καραντινα ολα μια αποφαση ειναι.Στην τελικη δεν ηρθε και το τελος του κοσμου...Υπαρχουν και χειροτερα προβληματα στον κοσμο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!καλορίζικο και καλότυχο το νέο μας θεματάκι..εγώ είμαι στις γόνιμες και μάλλον χθες έκανα ωορρηξία αλλά και μενα ο άντρας μου τα κατάφερε και με θύμωσε οπότε μάλλον δεν περιμένω και πολλά από αυτό το μήνα....Ρε κορίτσια δε βοηθάει καθόλου με το παιδί..ασχολείται 1 ώρα μαζί της και αυτό είναι...τα περιμένει όλα από μένα και όταν κάνω κάτι για τον εαυτό μου με κάνει να αισθάνομαι και τύψεις...άρχισε η μικρή να ξυπνάει πάλι 2 φορές το βράδυ και με έχει τεντώσει..η κούκλα μου όλη  μέρα πάνω μου είναι και το χαίρομαι απίστευτα αυτό το διάστημα που δεν πάω στη δουλειά..να δω πως θα ξεκολλήσουμε πάλι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Καλημέρα κορίτσια! ❤️Πως είστε σήμερα; 😁 Πως πάει η καραντίνα σας; 

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Καλημέρα κορίτσια! ❤️Πως είστε σήμερα; 😁 Πως πάει η καραντίνα σας; 

Καλημέρα! Σήμερα έβαλα μπρος να φτιάξω κρουασάν βουτύρου!!! Θα γίνω τετράγωνη χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα κορίτσια!!!!τι κάνετε;;

την Τετάρτη έχω το πρώτο ραντεβού με τον γυναικολόγο για να δούμε το σποράκι...!!!Αλλά φοβήθηκα να περιμένω μέχρι τότε γιατί θα έχουν περάσει 15 από την καθυστέρηση και έκανα σήμερα κ άλλη χοριακη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Denizz είπε:

Καλημέρα και από μένα κορίτσια!!!!τι κάνετε;;

την Τετάρτη έχω το πρώτο ραντεβού με τον γυναικολόγο για να δούμε το σποράκι...!!!Αλλά φοβήθηκα να περιμένω μέχρι τότε γιατί θα έχουν περάσει 15 από την καθυστέρηση και έκανα σήμερα κ άλλη χοριακη 

Καλά αποτελέσματα κορίτσι μ!! 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!καλορίζικο και καλότυχο το νέο μας θεματάκι..εγώ είμαι στις γόνιμες και μάλλον χθες έκανα ωορρηξία αλλά και μενα ο άντρας μου τα κατάφερε και με θύμωσε οπότε μάλλον δεν περιμένω και πολλά από αυτό το μήνα....Ρε κορίτσια δε βοηθάει καθόλου με το παιδί..ασχολείται 1 ώρα μαζί της και αυτό είναι...τα περιμένει όλα από μένα και όταν κάνω κάτι για τον εαυτό μου με κάνει να αισθάνομαι και τύψεις...άρχισε η μικρή να ξυπνάει πάλι 2 φορές το βράδυ και με έχει τεντώσει..η κούκλα μου όλη  μέρα πάνω μου είναι και το χαίρομαι απίστευτα αυτό το διάστημα που δεν πάω στη δουλειά..να δω πως θα ξεκολλήσουμε πάλι!! 

Μηπως επειδη σε βλεπει να τα κανεις ολα εσυ εχει βολευτει? Εγω με τους αντρες αυτο εχω καταλαβει και ο δικος μου που δεν μπορω να πω βοηθαει οταν με βλεπει να τα κανω ολα μονη μου δεν κουναει το δαχτυλακι του. Ριξτο και συ λιγο στην τρελιτσα...ασε το σπιτι λιγο μπ@@ρδελ@ και αν σου πει κατι πεστου συγνωμη αλλα δεν μπορω να τα κανω ολα μονη μου πρεπει να βοηθας κι εσυ...Εγω του εχω πει η θα βοηθας η οταν θελεις τιποτα αλλο εγω θα ειμαι κουρασμενη διαλεγεις και περνεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημερα σε ολες!!! Μια χαρα παει η καραντινα ολα μια αποφαση ειναι.Στην τελικη δεν ηρθε και το τελος του κοσμου...Υπαρχουν και χειροτερα προβληματα στον κοσμο!!!

Έχεις δίκιο!! Πιο δυνατοί θα βγούμε μέσα από όλο αυτό!!! Είναι το μόνο σίγουρο!🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...