Μετάβαση σε περιεχόμενο

Άνοιξη, Πάσχα, ομορφιά με το χαμόγελο στα χείλη! Όλες να μείνουν έγκυος τον μήνα τον Απρίλη!


Elenikon

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Evie2 είπε:

Αιμάτωμα λεει ειδε π αρχιζει να γιατρευετε . Αύριο θαβπαω να με δει γυναικολογος η καθηγήτρια 

Ξεκούραση εσύ τώρα ξάπλα να είσαι όλη μέρα θα περιμένουμε αύριο να μάς πεις και τι θα σου πει η γυναικολόγος αλλά αφού είναι καλά το μωρακι όλα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Κορίτσια μ ολα καλααα. Το μωρακι ειναι καλα χτυπαει η καρδουλα του κανονικα το ειδαμε γυρισε κιολασ αλλαξε θεση. Καναμε κ τη αυχενικη γτ μ ειπαν οτι το μωρο ειναι 13 κ 2. Κ την αλλη τεταρτη θα ηταν αργα. Οποτε περιμενω κ αποτελεσματα 

😀😀😀😀! Αχ πόσο σε είχα στον νου μου! Ήμουν όμως υπερβολικά αισιόδοξη! 

Ψυχούλα! Θα μεγάλωσε τώρα! Πως σου φάνηκε που είδες ένα τόσο δα μικρό ανθρωπάκι;☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

😀😀😀😀! Αχ πόσο σε είχα στον νου μου! Ήμουν όμως υπερβολικά αισιόδοξη! 

Ψυχούλα! Θα μεγάλωσε τώρα! Πως σου φάνηκε που είδες ένα τόσο δα μικρό ανθρωπάκι;☺️

Aχ απίστευτο ..εβαλα τα κλαμματα μολις μ ειπε τ μωρςκι ειναι καλα κ η καρδουλα του χτυπάει οκ.. αλλαξε λ θεση την ωρα π τ βλεπαμε τρελάθηκα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Evie2 είπε:

Αιμάτωμα λεει ειδε π αρχιζει να γιατρευετε . Αύριο θαβπαω να με δει γυναικολογος η καθηγήτρια 

Ξεκούραση εσύ τώρα ξάπλα να είσαι όλη μέρα θα περιμένουμε αύριο να μάς πεις και τι θα σου πει η γυναικολόγος αλλά αφού είναι καλά το μωρακι όλα καλα

Κορίτσια μου δεν ξέρω γιατί κοινοποιηθηκε 2 φορες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Evie2 είπε:

Κορίτσια μ ολα καλααα. Το μωρακι ειναι καλα χτυπαει η καρδουλα του κανονικα το ειδαμε γυρισε κιολασ αλλαξε θεση. Καναμε κ τη αυχενικη γτ μ ειπαν οτι το μωρο ειναι 13 κ 2. Κ την αλλη τεταρτη θα ηταν αργα. Οποτε περιμενω κ αποτελεσματα 

Μπραβο κοριτσακι μου,νομιζω ολες μας σε ειχαμε στη σκεψη μας κ περιμεναμε με αγωνια μαζι σου!!!Ειδες ευτυχως ολα καλα πηγαν,ξεκουραση τωρα κ μονο θετικες σκεψεις.Το αιματωμα απο τι δημιουργηθηκε σου ειπαν;Αχχχ εκανες κ αυχενικη τι τελεια...Κι εγω καθομουν κ το χαζευα στην αυχενικη,κουνιοταν συνεχεια...Ποτε παιρνεις αποτελεσματα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Evie2 είπε:

Aχ απίστευτο ..εβαλα τα κλαμματα μολις μ ειπε τ μωρςκι ειναι καλα κ η καρδουλα του χτυπάει οκ.. αλλαξε λ θεση την ωρα π τ βλεπαμε τρελάθηκα.

Μπράβο κορίτσι μου...ξεκουράσου τώρα κ να προσέχεις τον εαυτό σου κ το εμβρυακι!!πόσο συγκινητικές στιγμές 💖💖💖💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η st3llina είπε:

Μπραβο κοριτσακι μου,νομιζω ολες μας σε ειχαμε στη σκεψη μας κ περιμεναμε με αγωνια μαζι σου!!!Ειδες ευτυχως ολα καλα πηγαν,ξεκουραση τωρα κ μονο θετικες σκεψεις.Το αιματωμα απο τι δημιουργηθηκε σου ειπαν;Αχχχ εκανες κ αυχενικη τι τελεια...Κι εγω καθομουν κ το χαζευα στην αυχενικη,κουνιοταν συνεχεια...Ποτε παιρνεις αποτελεσματα;

Θα μου τα στείλουν λεει. Αποκολληση μ ειπε η γιατροσ μ στην ελλαδα π της ειπα τι μ ειπαν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Θα μου τα στείλουν λεει. Αποκολληση μ ειπε η γιατροσ μ στην ελλαδα π της ειπα τι μ ειπαν

Ουφ μέχρι να δω αν είστε καλά είχα σκάσει! Το είχα πάθει και εγώ, γύρω στη 10η εβδομάδα, ξαφνικά είχα ελαφρά πονακια περιόδου, πάω τουαλέτα και έτρεχε το αίμα παντού, έφυγε και από μέσα κομμάτι, μέχρι να πάω για τον υπέρηχο έτρεμε η ψυχή μου. Και ομως τότε είχε αντέξει. Και εμένα ελαφρά αποκόλληση μου είπαν και μετά φαινόταν στην αυχενική ακόμα το αιματωμα. Επερνα προγεστερονη και χάπι και κολπικά και το αίμα με τα καφετιά μέχρι να καθαρίσω κράτησε ένα μήνα. 

Υπομονή, ξεκούραση και όλα θα πάνε καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Θα μου τα στείλουν λεει. Αποκολληση μ ειπε η γιατροσ μ στην ελλαδα π της ειπα τι μ ειπαν

Και κάτι ακόμα, και εμένα όταν μου έκαναν τον υπέρηχο και ακουσαμε καρδιά και μου είπε τι φάρμακα θα περνω, μου είπε θα πας σπίτι και θα έρθεις σε 3 μέρες εκτός αν έχεις πολλούς πόνους και ακατάσχετη αιμορραγία. Και μέσα να σε κρατήσουμε δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι αν ξεκινήσει αποβολή άσε που μπορεί να κολλήσεις και κάνα μικρόβιο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ πάω τώρα να δώσω αίμα για χοριακη! Το απόγευμα λογικά θα ξέρω... Αντε να δούμε! 

Καλημέρα.... Με το καλό να μας πεις τα ευχάριστα. Περιμένουμε. 

Συγνώμη.. δεν είχες κανένα τεστ στο σπίτι?? Τόσο υπομονή πια??? Χαχχαχα

Σε ποια μέρα είσαι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ πάω τώρα να δώσω αίμα για χοριακη! Το απόγευμα λογικά θα ξέρω... Αντε να δούμε! 

Καλημέρα kostef μου!!!!! Καλά αποτελέσματα να έχουμε! Θα περιμένουμε με αγωνία!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Καλημέρα.... Με το καλό να μας πεις τα ευχάριστα. Περιμένουμε. 

Συγνώμη.. δεν είχες κανένα τεστ στο σπίτι?? Τόσο υπομονή πια??? Χαχχαχα

Σε ποια μέρα είσαι??

Χάχα όχι δεν είχα και είπα δεν ξανακάνω τεστ. Δεν μπορώ να το κοιτάω σε όλα τα παράθυρα και τα φώτα μήπως δω καμία γραμμή.... Καλύτερα χοριακη αφού ούτως ή άλλως θα χρειαστεί αν είμαι... Είμαι στην 30η ημέρα αισίως. Μετά τις 3 θα ξέρω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Χάχα όχι δεν είχα και είπα δεν ξανακάνω τεστ. Δεν μπορώ να το κοιτάω σε όλα τα παράθυρα και τα φώτα μήπως δω καμία γραμμή.... Καλύτερα χοριακη αφού ούτως ή άλλως θα χρειαστεί αν είμαι... Είμαι στην 30η ημέρα αισίως. Μετά τις 3 θα ξέρω... 

Καλα αποτελεσματα @Kostef μου!!!Θα περιμενουμε ενημερωση,μετραμε ωρες μαζι σου ❤.

Ευουλα @Evie2 πώς εισαι σημερα κοριτσι μου;Θα σου στειλει προγεστερονη τελικα η μανουλα σου;Αν θελεις,επειδη δε θυμαμαι αν οι γονεις σου μενουν Αθηνα,υπαρχει το μοναστηρι της Αγιας Ειρηνης Χρυσοβαλαντου στη Λυκοβρυση.Μπορουν να στειλουν απο εκει ή να παει καποιος δικος σου κ να σου παρει τη ζωνη της Αγιας Ειρηνης να τη βαλεις στην κοιλιτσα σου να σε προστατευει.Αν δεν μπορουν να πανε πες μου μηπως στειλω τον αντρα μου στο μοναστηρι που εχουμε εδω στο Ηρακλειο Κρητης κ να στη στειλω εγω.Εγω τη φορεσα μετα την αποκολληση κ ισως ειναι ψυχολογικο,ομως νιωθω πιο ηρεμη ❤.Σκεψου το κ πες μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Χάχα όχι δεν είχα και είπα δεν ξανακάνω τεστ. Δεν μπορώ να το κοιτάω σε όλα τα παράθυρα και τα φώτα μήπως δω καμία γραμμή.... Καλύτερα χοριακη αφού ούτως ή άλλως θα χρειαστεί αν είμαι... Είμαι στην 30η ημέρα αισίως. Μετά τις 3 θα ξέρω... 

Καλα κανεις κ δεν κανεις τεστ,καταλαβαινω τη λογικη σου.Εγω το μοναδικο μηνα που ειπα τελος,δεν ξανακανω αλλο τεστ,ηρθε το σπορακι.Μακαρι να σου συμβει το ιδιο!Επισης γιατι αργουν τοσο τα αποτελεσματα;Τα δικα μου στις 2 ωρες ειχαν βγει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ πάω τώρα να δώσω αίμα για χοριακη! Το απόγευμα λογικά θα ξέρω... Αντε να δούμε! 

Καλημέρα κ καλή επιτυχία σου εύχομαι να είναι θετικό το αποτέλεσμα κούκλα μου😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες πάρα πολύ που με σκέφτεστε... Τώρα μπήκα σπίτι και διάβασα προσεκτικά τα μηνύματα σας.. Δεν είχα που να αφήσω το μικρό και πήγαμε μαζί με το τρίκυκλο για εξετάσεις, κάναμε κ μια βόλτα με την ευκαιρία! Νομίζω μέχρι να φτάσω να δώσω αίμα πρέπει να πήγε 11 πάρα δεν έχω κάνει κ αλλού χοριακη κ δε ξέρω πόση ώρα κάνουν! Λίγο ακόμα έμεινε θα περάσει η ώρα😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η st3llina είπε:

Καλα αποτελεσματα @Kostef μου!!!Θα περιμενουμε ενημερωση,μετραμε ωρες μαζι σου ❤.

Ευουλα @Evie2 πώς εισαι σημερα κοριτσι μου;Θα σου στειλει προγεστερονη τελικα η μανουλα σου;Αν θελεις,επειδη δε θυμαμαι αν οι γονεις σου μενουν Αθηνα,υπαρχει το μοναστηρι της Αγιας Ειρηνης Χρυσοβαλαντου στη Λυκοβρυση.Μπορουν να στειλουν απο εκει ή να παει καποιος δικος σου κ να σου παρει τη ζωνη της Αγιας Ειρηνης να τη βαλεις στην κοιλιτσα σου να σε προστατευει.Αν δεν μπορουν να πανε πες μου μηπως στειλω τον αντρα μου στο μοναστηρι που εχουμε εδω στο Ηρακλειο Κρητης κ να στη στειλω εγω.Εγω τη φορεσα μετα την αποκολληση κ ισως ειναι ψυχολογικο,ομως νιωθω πιο ηρεμη ❤.Σκεψου το κ πες μου.

Καλησπέρα κοριτσακι μ συγκινησες πραγματικα. Οι δικοι μ ειναι στη πατρα.  Εβαλα ενα σταυρο απο τα Ιεροσόλυμα κ φοραω πανω μου κ εχω κ φωνη της παναγιας με σα στ σπιτι π θα την βαλω στ μαξιλάρι μου. Αλλα σε ευχαριστώ παρα παρα παρα πολυ κ μονο που το σκέφτηκες .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.

@Kostef ,καλή επιτυχία κορίτσι κου. Ανυπομονούμε για το αποτέλεσμα..

Κορίτσια εμενα χθες με έπιασε και η μέση μου το απόγευμα αφού είχα φτιάξει κουλουράκια. Δεν με πιάνει συχνά. Το πρωί πέρασε λίγο. Σήμερα εχω πονοκέφαλο και μετρήθηκα το πρωί στο κρεβάτι γιατί δεν ενοιωθα καλά και έχω 37.1. Τις προηγούμενες μέρες είχα μέχρι 36.7.

Πάω συνεχως τουαλέτα μην αδιαθετησω νωρίτερα γιατί έχω πονακια που πάνε και έρχονται. Είμαι 8 μέρες μετά την οωρρηξια όμως ακόμα δεν νομίζω.

Ευτυχώς που μπαίνω και σας λέω τις σκέψεις μου κορίτσια και ξαλαφρώνω. Είχα πολλούς μήνες να το σκεφτώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Καλημέρα κορίτσια.

@Kostef ,καλή επιτυχία κορίτσι κου. Ανυπομονούμε για το αποτέλεσμα..

Κορίτσια εμενα χθες με έπιασε και η μέση μου το απόγευμα αφού είχα φτιάξει κουλουράκια. Δεν με πιάνει συχνά. Το πρωί πέρασε λίγο. Σήμερα εχω πονοκέφαλο και μετρήθηκα το πρωί στο κρεβάτι γιατί δεν ενοιωθα καλά και έχω 37.1. Τις προηγούμενες μέρες είχα μέχρι 36.7.

Πάω συνεχως τουαλέτα μην αδιαθετησω νωρίτερα γιατί έχω πονακια που πάνε και έρχονται. Είμαι 8 μέρες μετά την οωρρηξια όμως ακόμα δεν νομίζω.

Ευτυχώς που μπαίνω και σας λέω τις σκέψεις μου κορίτσια και ξαλαφρώνω. Είχα πολλούς μήνες να το σκεφτώ.

Καλημερα!!! Ειναι αυτο ακριβως που λες και να μην θες να το σκεφτεις οταν υπαρχουν τα συμπτωματα τι θα κανεις?? το σκεφτεσαι θες δε θες..ας ελπισουμε οτι εχουν λογω υπαρξης τα συμπτωματα και οτι θα εχει γινει το θαυματακι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου έστειλαν τα αποτελέσματα. Βγήκε θετική αλλά το νούμερο ειναι 67.88 μονο. Μου φαίνεται πολύ χαμηλή και έχω την αίσθηση ότι δε θα πάει καλα🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kostef είπε:

Μου έστειλαν τα αποτελέσματα. Βγήκε θετική αλλά το νούμερο ειναι 67.88 μονο. Μου φαίνεται πολύ χαμηλή και έχω την αίσθηση ότι δε θα πάει καλα🙄

Koρίτσι μου συγχαρητήρια.  Στις ποσες μερες καθυστέρηση εκανες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Evie2 είπε:

Koρίτσι μου συγχαρητήρια.  Στις ποσες μερες καθυστέρηση εκανες?

Ευχαριστώ πολύ! Λογικά 2 μέρες καθυστέρηση πάνω κάτω πιστεύω. Δεν ξέρω πότε έκανα ωορρηξια σίγουρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...