Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θέλω σαν τρελή να γίνω μανούλα είναι εποχή;;;


kalina

Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

Τον Ιανουάριο δυστυχώς είχα μια παλιδρομη κύηση και το μόνο που με κράτησε από το να πέσω σε κατάθλιψη ήταν η ελπίδα για ένα πιο φωτεινό μέλλον. Ο γιατρός μου,μου είπε να περιμένω πριν προσπαθήσω ξανά μετά από δύο περιόδους. Τώρα με όλα αυτά που γίνονται να πω την αλήθεια φοβάμαι. Το ίδιο και ο σύζυγός μου. Δουλεύω σε σούπερ μάρκετ και καταλαβαίνετε. Από την μια δεν θέλω να περιμένω λεπτό,από την άλλη φοβάμαι. Πριν κανένα μήνα το μόνο που φοβόμουν ήταν να μην ξανά συμβεί το ίδιο,τώρα τα πάντα. Δεν ξέρω. Help...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@kalina Καλησπέρα! Δεν ξέρω, δεν είμαι ειδικός, αλλά θα έλεγα γιατί να μην προσπαθήσετε;

Απλά μπες online, διάβασε, ενημερώσου για το ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος να προστατευτείς από τον ιό και πάρε τα καλύτερα μέτρα που μπορείς να πάρεις. Μάσκα, κασκόλ, γάντια. Γυρνώντας σπίτι, αφήνεις κάπου παλτό κι όλα τα ρούχα μπαίνουν πλυντήριο. Ας σε κοροϊδεύουν, στην τελική έχεις ιερό σκοπό ;) Κι εγώ δουλεύω αυτή την περίοδο και φοβάμαι, σε καταλαβαίνω. Αλλά το μόνο που βοηθάει πραγματικά είναι να παίρνουμε τα μέτρα μας κι ας μην το κάνει κανείς άλλος γύρω. Πιστεύω έτσι θα προστατεύσουμε τους εαυτούς μας.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η kalina είπε:

Καλησπέρα σας,

Τον Ιανουάριο δυστυχώς είχα μια παλιδρομη κύηση και το μόνο που με κράτησε από το να πέσω σε κατάθλιψη ήταν η ελπίδα για ένα πιο φωτεινό μέλλον. Ο γιατρός μου,μου είπε να περιμένω πριν προσπαθήσω ξανά μετά από δύο περιόδους. Τώρα με όλα αυτά που γίνονται να πω την αλήθεια φοβάμαι. Το ίδιο και ο σύζυγός μου. Δουλεύω σε σούπερ μάρκετ και καταλαβαίνετε. Από την μια δεν θέλω να περιμένω λεπτό,από την άλλη φοβάμαι. Πριν κανένα μήνα το μόνο που φοβόμουν ήταν να μην ξανά συμβεί το ίδιο,τώρα τα πάντα. Δεν ξέρω. Help...

Καλησπερα κοριτσι μου!! Το ξερω οτι ειναι δυσκολο να μην επηρεαστεις με αυτα που ακους αλλα σκεψου οτι τετοια εποχη κυκλοφορουν τοσες ιωσεις/γριπη περα απο τον ιο που εχει γινει γνωστος....Οποτε εχει να κανει με την προφυλαξη που θα παρεις,που ετσι κι αλλιως θα επαιρνες λογω εγκυμοσυνης...Προχωρα και μην το σκεφτεσαι! Ποτε δεν θα βρεις ιδανικη εποχη για να κανεις ενα νινι..

Αλλωστε μπαινουμε σιγα σιγα στην Ανοιξη οποτε δεν θα εχεις και βαρυ χειμωνα μπροστα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φίλη μου καλύτερα να συζητήσεις με το γιατρό σου! Από τη μία δεν μπορείς να μπεις για πάντα στην αναμονή, από την άλλη ίσως από ένα μήνα να μην είναι κ τραγικό να περιμένεις... μιλάμε για άγνωστο ιό. Δλδ για τη γρίπη ξέρουμε ότι δεν επηρεάζει το έμβρυο, όμως για αυτόν τίποτα δεν είναι σίγουρο. Υπάρχουν κάποια πρώτα άρθρα που μιλάνε για κακή ανάπτυξη του εμβρύου στους πρώτους μήνες της εγκυμοσύνης. Άλλο τα μωρά που γεννήθηκαν από μητέρες με τον ιό, αυτά ήταν ήδη σχηματισμένα. Αυτός είναι κ ένας λόγος που έκοψαν τις εξωσωματικές αυτή την περίοδο, ο φόβος για το άγνωστο... Θα σε συμβούλευα λοιπόν να μιλήσεις με το γιατρό κ να σου πει αυτός μια εμπεριστατωμένη άποψη, άλλο τι λέμε εμείς εδώ σε φιλικό επίπεδο κ άλλο ένας γιατρός! Σου εύχομαι όλα να έρθουν καλά και σύντομα! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η kalina είπε:

Καλησπέρα σας,

Τον Ιανουάριο δυστυχώς είχα μια παλιδρομη κύηση και το μόνο που με κράτησε από το να πέσω σε κατάθλιψη ήταν η ελπίδα για ένα πιο φωτεινό μέλλον. Ο γιατρός μου,μου είπε να περιμένω πριν προσπαθήσω ξανά μετά από δύο περιόδους. Τώρα με όλα αυτά που γίνονται να πω την αλήθεια φοβάμαι. Το ίδιο και ο σύζυγός μου. Δουλεύω σε σούπερ μάρκετ και καταλαβαίνετε. Από την μια δεν θέλω να περιμένω λεπτό,από την άλλη φοβάμαι. Πριν κανένα μήνα το μόνο που φοβόμουν ήταν να μην ξανά συμβεί το ίδιο,τώρα τα πάντα. Δεν ξέρω. Help...

Καλημερα κοριτσι μου. Δυστυχως δεν υπαρχουν πληροφοριες για το αν επειρεαζει στους πρωτους μηνες της εγκυμοσυνης γιαυτο και καποιοι γιατροι λενε να περιμενουμε...Εγω που μιλησα με τον γιατρο μου μου ειπε οτι αν ημουν ποιο μικρη ισως να μου ελεγε να περιμενω για μεγαλυτερη ασφαλεια. Αλλα επειδη εγω παιζω με το χρονο πλεον και δεν εχω τα περιθωρια να περιμενω μου ειπε να συνεχισω τις προσπαθειες αλλα να ειμαι παρα πολλη προσεκτικη.  Το καλυτερο θα ηταν να μιλησεις με τον γιατρο σου θεωρω οτι δεν θα σου πει να σταματησεις απλα αν δεν ηρεμησει το θεμα θα σου γραψει μια αδεια να καθησεις σπιτι σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημερα κοριτσι μου. Δυστυχως δεν υπαρχουν πληροφοριες για το αν επειρεαζει στους πρωτους μηνες της εγκυμοσυνης γιαυτο και καποιοι γιατροι λενε να περιμενουμε...Εγω που μιλησα με τον γιατρο μου μου ειπε οτι αν ημουν ποιο μικρη ισως να μου ελεγε να περιμενω για μεγαλυτερη ασφαλεια. Αλλα επειδη εγω παιζω με το χρονο πλεον και δεν εχω τα περιθωρια να περιμενω μου ειπε να συνεχισω τις προσπαθειες αλλα να ειμαι παρα πολλη προσεκτικη.  Το καλυτερο θα ηταν να μιλησεις με τον γιατρο σου θεωρω οτι δεν θα σου πει να σταματησεις απλα αν δεν ηρεμησει το θεμα θα σου γραψει μια αδεια να καθησεις σπιτι σου

και ο γιατρός μου τα ίδια κορίτσι... κ φίλη παιδίατρος επίσης τα ίδια... θέλει πολύ προσοχή και εξαρτάται από τις συνθήκες της κάθε κοπέλας όπως σωστά λες! Καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

και ο γιατρός μου τα ίδια κορίτσι... κ φίλη παιδίατρος επίσης τα ίδια... θέλει πολύ προσοχή και εξαρτάται από τις συνθήκες της κάθε κοπέλας όπως σωστά λες! Καλή επιτυχία!

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου! Εγω ευτυχως εχω την τυχη να μην δουλευω αυτες της μερες ( κλεισαμε προλυπτικα για λογους ασφαλειας ) οποτε δεν ερχομαι σε επαφη με κοσμο και αν προκυψει κατι θα παρω αδεια και δεν θα βγαινω ουτε στο μπαλκονι. Ελπιζω να τελειωσει συντομα ολο αυτο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ!!!! Εύχομαι σε όλες υγεία πάνω από όλα και με το καλό σε όσες περιμένουν το νινι τους η προσπαθούν!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...