Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Οκτωβρίου 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 9 ώρες, ο/η Faitytale είπε:

Καλημέρα στην παρέα σας!

Είμαι 5 εβδομάδων έγκυος.

Χθες είδαμε τον σάκο σε υπέρηχο.

Από Τετάρτη όμως έχω καφέ αίμα. Λίγο, αλλά σήμερα το πρωί περισσότερο.

Ο γιατρός μου είπε ξεκούραση.

Έχει καμία παρόμοια εμπειρία?

Έχω αγχωθεί.....

Καλησπέρα αρχικά μην αγχώνεσαι γιατί σίγουρα δεν κάνει σε κανέναν καλό . Μπορεί να είναι πολλά αλλά το θέμα είναι ο γιατρός πως θα σε καθοδηγήσει . Σου έδωσε να πάρεις τίποτα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 428
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα κοριτσια ειπα να μπω κ γω στο γκρουπακι.. ειμαι 4ε 6η, με θετικο τεστ 15/2 1 μερα καθυστέρησης.  Τετάρτη εκανα την πρωτη μ χοριακη κ ηταν 1799.9 και παρασκευη τη δευτερη χοριακη κ θα παρω αποτελεσματα αυριο. 8 μαρτη θα παω για σκαν ελπιζω να ακουσω καρδουλα κ να μην ειναι πολυ πολυ νωρις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Evie2 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια ειπα να μπω κ γω στο γκρουπακι.. ειμαι 4ε 6η, με θετικο τεστ 15/2 1 μερα καθυστέρησης.  Τετάρτη εκανα την πρωτη μ χοριακη κ ηταν 1799.9 και παρασκευη τη δευτερη χοριακη κ θα παρω αποτελεσματα αυριο. 8 μαρτη θα παω για σκαν ελπιζω να ακουσω καρδουλα κ να μην ειναι πολυ πολυ νωρις. 

Καλησπέρα Evie2 καλωσηρθες στην παρέα μας και να εχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/2/2020 at 8:38 ΠΜ, ο/η Fanioko είπε:

Καλημέρα κορίτσια ! Εγώ σήμερα είμαι 5ε κ 2η και τα μόνα συμπτωμάτα που έχω είναι κάποιες καούρες, το βράδυ αέρια και πάρα πολύ ανήσυχο ύπνο !! Προσπαθώ γενικά να είμαι ήρεμη μέχρι να έρθει η Παρασκευή που θα κάνω τον 1ο υπέρηχο αλλά έχω λίγο αγχος

Ρε εσυ εγω ξυπναω νωρις ξυπναω για τουαλέτα κ μετα δυσκολεύομαι να κοιμηθω. Η ξυπναω 7 ,7μιση κ εχω λιγα πονακια χαμηλα εδω εκει αχ θα παω γιαβυπερησο 8 μαρτη κ ανθπομονω δεν περνανε οι μερες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Ρε εσυ εγω ξυπναω νωρις ξυπναω για τουαλέτα κ μετα δυσκολεύομαι να κοιμηθω. Η ξυπναω 7 ,7μιση κ εχω λιγα πονακια χαμηλα εδω εκει αχ θα παω γιαβυπερησο 8 μαρτη κ ανθπομονω δεν περνανε οι μερες

Εγώ έχω βρει το κόλπο να μην πίνω πολλά υγρά το βράδυ και να πηγαίνω τουαλέτα πριν πάω για ύπνο οπότε δεν ξυπνάω ενδιάμεσα αλλά γενικά έχω πολύ ανησυχώ ύπνο και ζεσταίνονται τα πόδια μου ( αυτό είναι καινούργιο σύμπτωμα). Πόσο θα είσαι 8 /3?? Εγώ πήγα για τον πρώτο Υπέρηχο στις 5κ 6η μέρες και είδαμε το σπορακι στο σάκο και τώρα θα ξαναπάω στις 6 κ 5μ για να ακούσουμε καρδούλα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Fanioko είπε:

Εγώ έχω βρει το κόλπο να μην πίνω πολλά υγρά το βράδυ και να πηγαίνω τουαλέτα πριν πάω για ύπνο οπότε δεν ξυπνάω ενδιάμεσα αλλά γενικά έχω πολύ ανησυχώ ύπνο και ζεσταίνονται τα πόδια μου ( αυτό είναι καινούργιο σύμπτωμα). Πόσο θα είσαι 8 /3?? Εγώ πήγα για τον πρώτο Υπέρηχο στις 5κ 6η μέρες και είδαμε το σπορακι στο σάκο και τώρα θα ξαναπάω στις 6 κ 5μ για να ακούσουμε καρδούλα !

Καλε κ μενα καινε τα ποδια μου ...θα ειμαι 6 κ 6μερες νομίζω αρα πιθανο ε??? Εχω θεμα με τη διψα παντα ειχα θελω νεροοοο οποτε δε τη γλιτωνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Evie2 είπε:

Καλε κ μενα καινε τα ποδια μου ...θα ειμαι 6 κ 6μερες νομίζω αρα πιθανο ε??? Εχω θεμα με τη διψα παντα ειχα θελω νεροοοο οποτε δε τη γλιτωνω

Χαχαχαχ καλημέρα!!! Ναι λογικά πιθανό είναι να ακούσεις θα σου πω την Πέμπτη που θα πάω !! Η γιατρός είπε σίγουρα θα ακουσουμεεεε ♥️♥️👍💖.  Εεμμμ μάλλον δύσκολα θα την γλυτώσεις την τουαλέτα και το ξύπνημα... Εγώ προσπαθώ να κερδίζω λίγο ύπνο γιατί σκέφτομαι το μετά που θα είναι δύσκολα τα πράγματα.χιχιχιχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Fairytale είχα κ εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη καφέ αιμα, όχι πολύ όμως! Από τη μέρα που υποτίθεται θα μου ερχόταν περίοδος μέχρι 6-7 εβδομάδα. Δεν θα είναι τπτ θα το δεις! Ξεκουραση μόνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Emmelia είπε:

Εμένα μόνο φυλλικό προς το παρόν.

Και μένα..  Στην αρχή έπαιρνα κ σίδηρο αλλά το κόψαμε τώρα γιατί είχα πολύ στις εξετάσεις που έκανα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η εγκεκριμένη δοσολογια ειναι 400mcg τη μερα μεσω χαπιου κ χωρια οτι παιρνεις απο τ φαγητο σ. Εγω επαιρνα απο πριν τις babystart κ μ ειπε αν τις συνεχισω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα! επιτελους βρήκα θέμα με μωράκια οκτωβρίου!!!!! ειμαι 7 εβδομάδων !!! παρασκευή είδαμε και ακουσαμε καρδια αχχ τι συγκινητικό αλλα κυριακή ρε γαμωτο είδα στο σκουπισμα λιγα ροζ αχνά υγρά πρωτη εγκυμοσύνη μου και εννοειται πως τρομαξα παρα πολύ!1πηγα χθες γυναικολόγο ειδαμε το μωρακι και καρδούλα πάλι ολα κάλά ! μου ειπε να μην κουραζομαι γενικά και με ξεκίνησε με utrogestan . υπάρχει κάποια με παρόμοια εμπειρία ?

ωστόσο απο συμπτωματα δεν εχω τιποτα βρε κοριτσια μου το μονο οτι εχω γινει πολυ υπναρου ! εμετοι τιποτα αχ μακαρι να την περασω ζαχαρη ολες μας δλδ !:) πιθανη ημερομηνια τοκετου περιπου 13 οκτωβριου!

εύχομαι πραγματικα απο την καρδια μου σε ολές μας να εχουμε μια ηρεμη και καλγ εγκυμοσύνη με υγειη και γερα μωρακια :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Evie2 είπε:

Καλημερα κοριτσια μ.. η χοριακη μ την τεταρτη π περασε ηταν 1799 κ τηα Παρασκευής 5504.. 

Τέλεια η χοριακη κορίτσι! Εγώ σήμερα 6 και 3 πάω να ακούσω καρδούλα και να δω το σπορακι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vikujustme είπε:

καλημέρα! επιτελους βρήκα θέμα με μωράκια οκτωβρίου!!!!! ειμαι 7 εβδομάδων !!! παρασκευή είδαμε και ακουσαμε καρδια αχχ τι συγκινητικό αλλα κυριακή ρε γαμωτο είδα στο σκουπισμα λιγα ροζ αχνά υγρά πρωτη εγκυμοσύνη μου και εννοειται πως τρομαξα παρα πολύ!1πηγα χθες γυναικολόγο ειδαμε το μωρακι και καρδούλα πάλι ολα κάλά ! μου ειπε να μην κουραζομαι γενικά και με ξεκίνησε με utrogestan . υπάρχει κάποια με παρόμοια εμπειρία ?

ωστόσο απο συμπτωματα δεν εχω τιποτα βρε κοριτσια μου το μονο οτι εχω γινει πολυ υπναρου ! εμετοι τιποτα αχ μακαρι να την περασω ζαχαρη ολες μας δλδ !:) πιθανη ημερομηνια τοκετου περιπου 13 οκτωβριου!

εύχομαι πραγματικα απο την καρδια μου σε ολές μας να εχουμε μια ηρεμη και καλγ εγκυμοσύνη με υγειη και γερα μωρακια :)

Καλωσηρθες στην παρέα μας !!! Όλα με το καλό θα πάνε !! Όσο για το ροζ εγώ είμαι 6κ 4 και η γιατρός μου είπε ότι αν δω μην τρομάξω δεν είναι κάτι και απλά να την πάρω τηλ για να μου δώσει utrogestan. Οπότε και εσένα δεν θα είναι κάτι όλα μια χαρά θα πάνε!!! Εμένα μου έδωσε ΠΗΓ 17/10 αλλά πιο σίγουρα θα Μ πει αυτή την εβδομάδα που θα ακούσουμε καρδούλα !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι?? Αν και ακόμα είναι νωρίς .... Την αυχενική την κάνει γυναικολόγος ή πρέπει να πάμε σε άλλο γιατρό ??? Μήπως ξέρετε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η LadyP είπε:

Τέλεια η χοριακη κορίτσι! Εγώ σήμερα 6 και 3 πάω να ακούσω καρδούλα και να δω το σπορακι!!

Αααχ κοριτσιιι μ περιμενουμε νεακιααααα οταν γυρισεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Fanioko είπε:

Καλημέρα κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι?? Αν και ακόμα είναι νωρίς .... Την αυχενική την κάνει γυναικολόγος ή πρέπει να πάμε σε άλλο γιατρό ??? Μήπως ξέρετε??

Κοιτα εγω π μιλησα με ρη γυναικολογο μ στην ελλαδα κ της ειπα θα κανω αυχενικη στην ελλαδα γτ θα ειμαι κατω μ ειπε πεσ μ νωριτερα γτ δεν ειμαι εγκεκριμενη για αυχενικη να κλεισουμε ραντεβου . Αλλα δε ξερβ αν εννουσε αλλο γυναικολογο η σε υπερηχογραφιστη (αν λεγετε ετσι) οποτε εχει ν κανει αν ο γυναικολόγος σ ειναι εγκεκριμένος/ πιστοποιημένοσ να κανει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Fanioko είπε:

Καλωσηρθες στην παρέα μας !!! Όλα με το καλό θα πάνε !! Όσο για το ροζ εγώ είμαι 6κ 4 και η γιατρός μου είπε ότι αν δω μην τρομάξω δεν είναι κάτι και απλά να την πάρω τηλ για να μου δώσει utrogestan. Οπότε και εσένα δεν θα είναι κάτι όλα μια χαρά θα πάνε!!! Εμένα μου έδωσε ΠΗΓ 17/10 αλλά πιο σίγουρα θα Μ πει αυτή την εβδομάδα που θα ακούσουμε καρδούλα !!

γλυκουλα μου σε ευχαριστω !!! και εγω δεν αντεξα πηγα χθες να δω παλι μωρο και να ακουσω παλι καρδια μου ειπε οτι ολα ειναι καλα απλα προσοχη τωρα  αχ δεν φανταζεσαι τι συγκινηση θα νιωσεις με την καρδια που θα ακουσεται!!! δεν υπαρχει !!! να μας εχει ολες καλα η παναγια και τα μωρα να ειναι γερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Κοιτα εγω π μιλησα με ρη γυναικολογο μ στην ελλαδα κ της ειπα θα κανω αυχενικη στην ελλαδα γτ θα ειμαι κατω μ ειπε πεσ μ νωριτερα γτ δεν ειμαι εγκεκριμενη για αυχενικη να κλεισουμε ραντεβου . Αλλα δε ξερβ αν εννουσε αλλο γυναικολογο η σε υπερηχογραφιστη (αν λεγετε ετσι) οποτε εχει ν κανει αν ο γυναικολόγος σ ειναι εγκεκριμένος/ πιστοποιημένοσ να κανει. 

Ααα δεν το ήξερα ότι πρέπει να είναι εγκεκριμένος σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση ! Θα την ρωτήσω και εγώ για να ξέρω !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Fanioko είπε:

Ααα δεν το ήξερα ότι πρέπει να είναι εγκεκριμένος σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση ! Θα την ρωτήσω και εγώ για να ξέρω !

Ναι ναι ρωτα καλύτερα να εχεις το κεφαλι σ ήσυχο . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/2/2020 at 6:36 ΜΜ, ο/η Fanioko είπε:

Καλησπέρα αρχικά μην αγχώνεσαι γιατί σίγουρα δεν κάνει σε κανέναν καλό . Μπορεί να είναι πολλά αλλά το θέμα είναι ο γιατρός πως θα σε καθοδηγήσει . Σου έδωσε να πάρεις τίποτα?

Καλησπέρα!

Χθές τα χρειάστηκα γιατί είχα ζωηρό κόκκινο αίμα, αρκετό σε ποσότητα.  Σήμερα έκανα εσπευσμένα υπέρηχο, ακούσαμε και καρδιά 😀...Όλα καλά μου είπαν, αλλά έχω μια μικρή αποκόλληση εμβρυικού σάκου. Οπότε ο γιατρός συνέστησε ξεκούραση στο σπίτι, χωρίς να κάνω δουλειές. Σε δέκα μέρες πάλι θα με ξαναδεί. Αυξήσαμε και τα utrogestan.... ευτυχώς σήμερα δεν έχω καθόλου αίμα...Για να δούμε... Εσύ πόσο εβδομάδων είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...