Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Οκτωβρίου 2020!!!!


Recommended Posts

κορίτσια και σε εμένα τα πονάκια στην αρχή ήταν πιο έντονα, τώρα τα νιώθω αραιά και που, δεν νομίζω οτι αυτό πρέπει να μας αγχώνει. απλά σιγά σιγά το σώμα συνηθίζει!!όλα καλά θα μας πανε!!θετική σκέψη στα σποράκια μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 428
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα κορίτσια! 

Εύχομαι με το καλό τα μωράκια σας αλλά και ευχάριστα νέα σε όσες περιμένουν!!!

Με ΤΕΡ 5/1 έχω καθυστέρηση!!! Εκεί που έλεγα πως θα μείνω με ένα παιδί, ο άντρας μου με εψησε να ξεκινήσουμε προσπάθειες για δεύτερο παιδί το 2020. Είχα πόνους περιόδου πριν 10 μέρες αλλά δεν ήρθε. Αυτό το είχα κ την πρώτη εγκυμοσυνη αλλά για πιο πολύ διάστημα. Τώρα δεν νιώθω τπτ από συμπτώματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Emmelia είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

Εύχομαι με το καλό τα μωράκια σας αλλά και ευχάριστα νέα σε όσες περιμένουν!!!

Με ΤΕΡ 5/1 έχω καθυστέρηση!!! Εκεί που έλεγα πως θα μείνω με ένα παιδί, ο άντρας μου με εψησε να ξεκινήσουμε προσπάθειες για δεύτερο παιδί το 2020. Είχα πόνους περιόδου πριν 10 μέρες αλλά δεν ήρθε. Αυτό το είχα κ την πρώτη εγκυμοσυνη αλλά για πιο πολύ διάστημα. Τώρα δεν νιώθω τπτ από συμπτώματα.

Καλησπέρα κοριτσάκι μου! Έκανες κάποιο τεστ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Emmelia είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

Εύχομαι με το καλό τα μωράκια σας αλλά και ευχάριστα νέα σε όσες περιμένουν!!!

Με ΤΕΡ 5/1 έχω καθυστέρηση!!! Εκεί που έλεγα πως θα μείνω με ένα παιδί, ο άντρας μου με εψησε να ξεκινήσουμε προσπάθειες για δεύτερο παιδί το 2020. Είχα πόνους περιόδου πριν 10 μέρες αλλά δεν ήρθε. Αυτό το είχα κ την πρώτη εγκυμοσυνη αλλά για πιο πολύ διάστημα. Τώρα δεν νιώθω τπτ από συμπτώματα.

καλησπερα ομορφη εκανες τεστακι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εχω αρκετους πονους κ με το που παω τουαλετα μου περνανε (αν καταλαβαινετε τι λεω) κ εχω λιωσει στο ρεψιμο (αν ειναι δυνατον) εσεις εχετε τετοια συμπτωματα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η LadyP είπε:

Επίσης όλα τα τεστ πιάνουν μετά την χοριακη 10.... Δεν πας σε ένα άλλο εργαστήριο? Δεν γίνεται να έχεις θετικό τεστ με τέτοια χοριακη

Εκανα και σήμερα χοριακη σε άλλο εργαστήριο και είναι 23,4!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mamaa35 είπε:

Εκανα και σήμερα χοριακη σε άλλο εργαστήριο και είναι 23,4!!!

😁😁😁😁🥰🥰🥰🥰🥰😍😍😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mamaa35 είπε:

Εκανα και σήμερα χοριακη σε άλλο εργαστήριο και είναι 23,4!!!

Ναι βρε συ μια χαρά! Απλά ηρέμησε όμως τώρα και μιλά με τον γιατρό που θα σου πει ποτέ θα ξανακάνεις! Μην τρελαθείς από τώρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mamaa35 είπε:

Καλο είναι λες;;;εγω φοβάμαι πολυυυυυυ😬😬😬😬😬😬

Καλά είναι ξεκούραση και ήρεμα υπομονή μια μέρα ακόμα για την επόμενη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η LadyP είπε:

Ναι βρε συ μια χαρά! Απλά ηρέμησε όμως τώρα και μιλά με τον γιατρό που θα σου πει ποτέ θα ξανακάνεις! Μην τρελαθείς από τώρα!

Μιλησα με τον γιατρό μου!μου είπε να παιρνω filicine,βιταμίνη d και ultrogestan200!και την Δευτέρα χοριακη που θα είναι η πρώτη μέρα καθυστέρησης!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι δεν έχω κάνει ακόμα τεστ! Δεν έχω κ τον πιο σταθερό κύκλο οπότε θα περιμένω λίγο ακόμα. Στο πρώτο παιδί με πήρε τετραμηνο με καθημερινή σχεδόν επαφή για να μείνω έγκυος και τώρα με μια φορά που έγινε τον Ιανουάριο είναι δυνατον να έχω μείνει με την πρώτη; Εγώ αυτά δεν τα πιστευα όταν μου έλεγαν φιλες μου ότι έμειναν με την πρωτη έγκυες... 

Για να δούμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Angel1990 είπε:

Κοριτσια εχω αρκετους πονους κ με το που παω τουαλετα μου περνανε (αν καταλαβαινετε τι λεω) κ εχω λιωσει στο ρεψιμο (αν ειναι δυνατον) εσεις εχετε τετοια συμπτωματα?

απο ρέψιμο άλλο τίποτα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και από μένα ! Διαβάζω καιρό τώρα το mammyland και αποφάσισα να στείλω μια να μπω και εγώ στην ομάδα σας! 7/2 περίμενα περίοδο και τσουπ να το θετικό το τεστ!! Τρελάθηκα !! Εύχομαι σε όλες μας μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!! Και σε όσες το επιθυμούν να έρθει γρήγορα!!😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Fanioko είπε:

Καλημέρα κορίτσια και από μένα ! Διαβάζω καιρό τώρα το mammyland και αποφάσισα να στείλω μια να μπω και εγώ στην ομάδα σας! 7/2 περίμενα περίοδο και τσουπ να το θετικό το τεστ!! Τρελάθηκα !! Εύχομαι σε όλες μας μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!! Και σε όσες το επιθυμούν να έρθει γρήγορα!!😉😉

Με το καλό κορίτσι μου!! Να μαστε όλες καλά με υγεία!!! 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Fanioko είπε:

Εσείς σε ποια βδομάδα βρίσκεστε ?? Τι συμπτώματα έχετε?

Καλησπέρα κορίτσι μου!!Καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχεις!!Εγώ είμαι 5+5 και περιμένω την επόμενη εβδομάδα να ακούσω καρδούλα!

από συμπτώματα έχω πολύ σπρησμένο στήθος και πολυ ευαίσθητο πονάει κ μονο που το ακουμπάω!

Και έχουν αρχίσει περίπου μια εβδομάδα οι αναγούλες, ειδικά το πρωί μαύρα χάλια , μισό γιαουρτάκι τρώω και αν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Mamaa35 είπε:

Κορίτσια είμαι κομμάτια!μαλλον βιοχημική!εχω λιώσει στο κλάμα!😢😢😢😢😢

Πηγές στον γιατρό ? Τι σου είπε ?? Μπορώ να καταλάβω πως νιώθεις γιατί κ εγώ πέρσυ είχα μια παλλινδρομη και η γιατρός Μ είπε ότι η φύση ξέρει και προνοεί ! Ξέρω ότι αυτή την στιγμή είναι δύσκολο αλλά προσπάθησε να είσαι ήρεμη ! Το σώμα μας ξέρει καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/2/2020 at 10:52 ΜΜ, ο/η Emmelia είπε:

Όχι δεν έχω κάνει ακόμα τεστ! Δεν έχω κ τον πιο σταθερό κύκλο οπότε θα περιμένω λίγο ακόμα. Στο πρώτο παιδί με πήρε τετραμηνο με καθημερινή σχεδόν επαφή για να μείνω έγκυος και τώρα με μια φορά που έγινε τον Ιανουάριο είναι δυνατον να έχω μείνει με την πρώτη; Εγώ αυτά δεν τα πιστευα όταν μου έλεγαν φιλες μου ότι έμειναν με την πρωτη έγκυες... 

 

Εμείς προσπαθούσαμε καιρό αλλά λόγω θέματα υγείας του συζυξ δε μπορούμε να βρισκόμαστε συχνά σε επαφή..  Και τον Γενάρη με μια επαφή αλλά είχα τεστ ωορρηξίας για να γίνεται όσο πιο στοχευμένη μπορούμε τσουπ..  να το και το δικό μας μετά από τόσο κλάμα και στεναχώρια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Olgamosh!!!! Κ απ' ο,τι διάβασα προσπαθούσατε 3 χρόνια! Όλα καλά θα πάνε θα το δεις! Πόσων εβδομάδων είσαι; Πηγές γιατρό; Εγώ θα τον πάρω αύριο τηλέφωνο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Emmelia είπε:

Κορίτσια τελικά είναι έγκυος!!!! Με χοριακη 18.000!😀

Μπράβο συγχαρητήρια!!! Όλα με το καλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κ απο μενα!Εγω με πολυ αστατο κυκλο,συνδρομο πολυκυστικων ωοθηκων και θρομβοφιλια,ανακαλυψα την εγκυμοσυνη μου τη μερα των ερωτευμενων 😁😁.Δεν ειχα σκοπο να κανω τεστακι γιατι στα 36 μου ποτε δεν ειχα σταθερο κυκλο κ εχω κανει κ 85 μερες για να αδιαθετησω σε μεγαλες στεναχωριες.Οποτε δεν εδωσα σημασια.Παντρευτηκα με τον αντρουλη μου τον Ιουλιο,δυστυχως τελος Οκτωβρη χασαμε τον πεθερο μου (πρωτη μεγαλη στεναχωρια) κ ο κυκλος μου απο εκει που ειχε φτιαξει εγινε παλι χαλια.Στις 12/2 πεθαινει κ η γιαγια του αντρα μου οποτε παλι πενθιμο κλιμα κ στεναχωρια.Εφτασα στο σημειο να μην αντεχω πια με τοσες κακοτυχιες κ να παρακαλαω να ερθει στη ζωη μας κατι χαρουμενο.Τελευταια περιοδος 3/1.Μεσα στο Γεναρη ξεκιναμε ανακαινιση στο σπιτι που θα μεινουμε.Σηκωνω ενα σωρο βαρη και η μεση μου γινεται κομματια ενω ηδη ειμαι εγκυος κ δεν το ηξερα.Και στις 14/2 ενω μιλαω στο τηλεφωνο με την αδερφη μου κ της λεω οτι την επομενη θα πεταξουμε παλι μπαζα για να καθαρισουμε το σπιτι μου λεει κανε ενα τεστ να βεβαιωθεις οτι δεν εισαι εγκυος γιατι δεν κανει να σηκωνεις τετοια βαρη...Το εκανα κ δεν προλαβα να το ακουμπησω στο νιπτηρα κ εδειξε θετικο!!!!Πηγα για χοριακη 16.689,35.Στις 15/2 με βλεπει εκτακτως ο γυναικολογος κ ειδαμε ενα μικρο σπορακι μεσα στον αμνιακο σακο συν το λεκιθικο σακο.Καρδουλα θα ακουσουμε πρωτα ο Θεος στις 29/2 οπου μετα απο αυτο θα το ανακοινωσουμε κ στους γονεις μας.Σημερα ειμαι 6εβ+2ημ.

Καλες και τελειομηνες εγκυμοσυνες να εχουμε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...