Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Φλεβάρης και αν φλεβίσει τις κοιλιές μας θα γεμίσει και ο Άγιος Βαλεντίνος θα βοηθήσει και εκείνος. - Τσικνοπέμπτη,παϊδάκια και θα έρθουν τα παιδάκια, Καρναβάλι λαλαλα, θα γεμίσουμε μωρά!


misofeggaro

Recommended Posts

στις πριν 59 λεπτά, ο/η st3llina είπε:

Γεια σας κ απο μενα κοριτσακια μου!Μα τι χαρα με τοσα θετικα στο πινακακι μας,ετσι ετσι να παει ολος ο μηνας 😁 

@Frogel κοριτσαρα μου ζηλευω τη θεα σου ειμαστε κ στο ιδιο νησι αλλα εγω μενω μεσα στην πολη.Πες που εισαι κ πεταγομαι για καφεδακι ❤ 

Τσουπρες μου @Αννια27 και @misofeggaro τι τσαλιμια σας κανει η σιχαμενη;Εκτος αν ειναι μπεμπεκια κ μας κρυβονται...Με το γιατρο σας μιλησατε;Καντε κ καμια χοριακουλα λαλαλα

Σημερα μας εφεραν το τζακι μας κοριτσια μου κ χαρηκα παρα πολυ!Ε αφου δεν εχω ελπιδες αυτο το μηνα για νινι ας χαιρομαι για το σπιτακι που ανακαινιζουμε τουλαχιστον!

Πολλα φιλια σε ολες κ καλως ορισαν τα νεα κοριτσια! 

Καλορίζικο κορίτσακι μου με το καλό να μπείτε και να είστε 3 :-) !!!! Εγώ θα περιμένω ακόμα κορίτσακι μου ,μου έχει σφηνωθεί στο μυαλό ότι αφού μου το είπε ο γιατρός δεν γίνεται να είμαι έγκυος , οπότε θα περιμένω :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kukki είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εμείς προσπαθούμε ήδη 3 χρόνια αλλά μας παιδεύει ακόμα... Βέβαια έχουμε διάφορα προβλήματα οπότε οι προσπάθειες πλέον είναι υποβοηθούμενες. 

Περιμένω περίοδο στις 6/2 αλλά ελπίζω τόσο πολύ να μην έρθει αυτή τη φορά! Εν τω μεταξύ παίρνω utrogestan οπότε έχω δέκατα, πρησμένο στήθος κι άλλα διάφορα και δε μπορώ να "ψάξω" για συμπτώματα να πάρω λίγη ελπίδα!

Συγχαρητήρια στα τόσα θετικά, το 2020 είναι πολύ γουρλίδικο, ελπίζω να είναι και για εμάς!

Θα έρθει κορίτσακι μου σύντομα ,να έχεις πίστη :-) τι προβλήματα έχετε εάν επιτρέπεται;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Frogel είπε:

Σευχαριστω ρε φιλενάδα για τα τέλεια λόγια σου..δεν μου λες δεν κάνεις κάνα τεστ έτσι για τα μάτια του κόσμου ρε αδερφέ??κι εσύ φεγγαράκι δεν έκανες άλλο σήμερα???

Φίλη λέω να περιμένω που θα πάει θα φανεί :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα!
@Frogel δεν παίζεις δίκαια... Θα σου ανεβάζω τουρτίτσες, να δω θα σου αρέσει;;; :P

εγώ πάντως στην εγκυμοσύνη τίποτα δεν λιγουρεύτηκα, ίσα ίσα όλα μου μύριζαν, ειχα διαρκως αναγούλες και δυσκολευόμουν να χωνέψω οπότε έκανα και εμετούς. 
@LadyP περιμένουμε την χοριακούλα σου, εύχομαι τριψήφιο νούμερο! 
@Kukki αντε αντε να μην σου έρθει ούτε εσένα... 

 

Εγώ ακόμα περιμένω... 14 μέρες από την ωορρηξία οπότε που θα πάει, θα κατέβει... 

 

Μισοφέγγαρο μου 16 ημέρες μετά ωορηξιας εγώ σύμφωνα με ημερολόγιο ,εάν είναι σωστό !!! Σου είπα κάνε μου παρέα 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Θα έρθει κορίτσακι μου σύντομα ,να έχεις πίστη :-) τι προβλήματα έχετε εάν επιτρέπεται;;

Από πού να πρωτοξεκινήσω... αρχικά είχαμε εντοπίσει ότι το σπέρμα του άντρα μου είναι τεμπέλικο κ με χαμηλές φυσιολογικές μορφές. Το βελτίωσε όσο γινόταν με βιταμίνες αλλά κ πάλι παρέμεινε ένα μέτριο σπέρμα που όμως μας είπαν ότι θα έπρεπε να τα είχαμε καταφέρει. 
 

έτσι άρχισα να ψάχνομαι εγώ. Βρήκαμε χαμηλή ΑΜΗ κι έκανα λαπαροσκόπηση για ενδομητρίωση. Η LH κάθε χρόνο και χειρότερη που οδηγεί σε μικρή Ωχρινική φάση (εξού και τα utrogestan) και εκτός όλων αυτών έχω κι ένα αυτοάνοσο που όταν είναι σε έξαρση αντεδείκνεται η κύηση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Frogel είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου είπα να σας στείλω τη θέα από το μπαλκόνι μου μπας και έρθετε για καφέ τελικά..χιχιχιχιχι..εγώ μια η ώρα έχω ραντεβού στην ενδοκρινολόγο να πάρω το μηχάνημα να τρυπάω τα δαχτυλακια μου..θα άπω και στα καφενεία με τους παππούδες κάθε πρωί να λέμε πόσο ζάχαρο έχουμε χαχαχαχαχαχα...μόνο θετικά τεστακια κοριτσάκια μουυυυυ.. @misofeggaro

IMG_20200203_094839.jpg

Καλησπέρα δεχεσαι επισκεψεις ειπαμε ε???? Τι θεα ειναι αυτηηηηηη. Να αυτα μ λειπου απο ελλαδα. Μη σ δειξω τη δικη μ θεα για κλαματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλησπέρα καλοριζικο το νεο μας θεματακι. Χαθηκα λιγο αυτες τις μερες  αλλα διάβαζα.  Συγχαρητήρια στις εγκυουλες μας πολυ χαρηκα π μπηκε ο μηνας τοσο αισιοδοξα. Εμενα περασα  οι γονιμες αλλα δεν τις εκμεταλευτηκαμε τοσο 1 2 φορες κτ καναμε .με εχει πιασει μια ισχιαλγια 5 μερες τωρα με πέθανε αρα που να κανουμε πολυ σεξ ετσι π ποναω το κατα δυναμιν..  καλα αποτελεσματα σε ολες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου έχω μια χοριακη 29,3 και ναι είναι θετικό! Έχω κύκλο 26 ημερων  και είμαι στην 23 μέρα οπότε λογικό. Το απόγευμα θα πάρω και τον γιατρουλη μου! Κορίτσια μου με το καλό σε όλες σας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η LadyP είπε:

Κορίτσια μου έχω μια χοριακη 29,3 και ναι είναι θετικό! Έχω κύκλο 26 ημερων  και είμαι στην 23 μέρα οπότε λογικό. Το απόγευμα θα πάρω και τον γιατρουλη μου! Κορίτσια μου με το καλό σε όλες σας! 

Με το καλό κορίτσι! Καλούς διπλασιασμούς τώρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια👶 🧚‍♂️:

Ελενακι12: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Mariaira: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σαμανη: ΘΕΤΙΚΟ👶

Frogel: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Mitsaki83: ΘΕΤΙΚΟ👶

Mt3508: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Tzortzina123: ΘΕΤΙΚΟ👶

Princess28: ΘΕΤΙΚΟ👶

katerinaki-dm: ΘΕΤΙΚΟ👶

Whatever: ΘΕΤΙΚΟ👶

Xrita: ΘΕΤΙΚΟ 👶

LadyP: ΘΕΤΙΚΟ 👶

vikujustme: ΘΕΤΙΚΟ👶

Σταυρι: ?

Karen: 19/01

silia: 21/01

Hope19: 29/01

Alex2016: 29/01

joycat: 29/01

misofeggaro: 01/02

Aννια27:01/02

Μari84:01/02

pangipot: 04/02

Εαυγγελοςτ: 06/02

st3llina: 07/02

PAPA EVA: 09/02

ioannastr: 10/02

Kostef: 12/02

Maroulita? : 13/02

Evie2: 14/02

diana8: 14/02

Lacostaki: 14/02

Lactaki: ?

Ελενικον: 21/02

I want a baby:26/02 

 

Γιατί με ερωτικό @lactaki μου;

αυτό το μήνα δε προσπάθησα αγαπημένη μου.. θα πάω στο γιατρό την Δευτέρα κ θα σας ενημερώσω ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Frogel είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου είπα να σας στείλω τη θέα από το μπαλκόνι μου μπας και έρθετε για καφέ τελικά..χιχιχιχιχι..εγώ μια η ώρα έχω ραντεβού στην ενδοκρινολόγο να πάρω το μηχάνημα να τρυπάω τα δαχτυλακια μου..θα άπω και στα καφενεία με τους παππούδες κάθε πρωί να λέμε πόσο ζάχαρο έχουμε χαχαχαχαχαχα...μόνο θετικά τεστακια κοριτσάκια μουυυυυ.. @misofeggaro

IMG_20200203_094839.jpg

εξαιρετική η θέα σουυυυυ κ σε μένα να έρθετε κορίτσια για καφεδάκι... κ εγώ τετοια θεα με θαλασσα εχω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η LadyP είπε:

Κορίτσια μου έχω μια χοριακη 29,3 και ναι είναι θετικό! Έχω κύκλο 26 ημερων  και είμαι στην 23 μέρα οπότε λογικό. Το απόγευμα θα πάρω και τον γιατρουλη μου! Κορίτσια μου με το καλό σε όλες σας! 

Καταρχήν συγχαρητήρια ήταν σίγουρο ότι ήσουν έγκυος!! Η χαμηλή τιμή δικαιολογεί και το τεστ που ήταν τόσο αχνό... Άλλωστε είσαι πριν την περίοδο και πόσες μέρες.... Κάτι έχει αρχίσει να δημιουργείται μέσα σου..... Όλα καλά θα πάνε απόλαυσέ το!! Μία χαρά θα προχωράει και η χοριακή σου..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kukki είπε:

Ναι το έκανα νωρίς γιατί διάβαζα για όλα τα θετικά και πήρα μια νότα αισιοδοξίας και δεν κρατήθηκα...

Να σου πω εγώ επειδή εδώ και 3 χρόνια σε κάθε περίοδο είμαι "κατα φαντασίαν έγκυος" αποφάσισα να μην ψάχνω συμπτώματα και τέτοια γιατί θα τρελαθώ! Άσε που τώρα λόγω utrogestan τα έχω όλα (δέκατα, πονοκεφάλους, ανακατωσούρες, υγρά, υπνηλία, στήθος τούμπανο και δε συμμαζεύεται)

Μακάρι ρε κορίτσι, μακάρι και για σένα και για όλες!

Και καλά θα κάνεις! Όσο ψάχνεις συμπτώματα όλο και κάτι βρίσκεις! Αλλά δεν είσαι η μόνη! Νομίζω ότι πολλές το κάνουμε! Εγώ δεν τα κοιτάω άλλο αυτά. Μόνο την καθυστέρηση. Τότε ναι ελπίζω! Θεωρώ ότι τα περισσότερα κορίτσια δεν το καταλαβαίνουν πιο πριν. Ξέρεις πόσες φορές είχα αναγουλες, πονακια, κουραση, άσχημη γεύση και τελικά δεν ήμουν! Ελπίζω να τα καταφέρεις σύντομα κορίτσι μου!😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Είσαι εγκυουλα κορίτσακι μου;;

Όχι....Σάββατο αδιαθέτησα... τώρα λογικά η επόμενη περίοδος είναι να μου έρθει 29/02....(έχουμε και δίσεκτο αυτός 🤣🤪) Μακάρι να είναι τυχερή ημερομηνία και να γράψετε κάποια στιγμή κ σε εμένα θετικό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Denizz είπε:

Όχι....Σάββατο αδιαθέτησα... τώρα λογικά η επόμενη περίοδος είναι να μου έρθει 29/02....(έχουμε και δίσεκτο αυτός 🤣🤪) Μακάρι να είναι τυχερή ημερομηνία και να γράψετε κάποια στιγμή κ σε εμένα θετικό 

Θα είναι κοριτσάκι μου θα είναι!!! Προσπαθεις καιρό είπες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kukki είπε:

Από πού να πρωτοξεκινήσω... αρχικά είχαμε εντοπίσει ότι το σπέρμα του άντρα μου είναι τεμπέλικο κ με χαμηλές φυσιολογικές μορφές. Το βελτίωσε όσο γινόταν με βιταμίνες αλλά κ πάλι παρέμεινε ένα μέτριο σπέρμα που όμως μας είπαν ότι θα έπρεπε να τα είχαμε καταφέρει. 
 

έτσι άρχισα να ψάχνομαι εγώ. Βρήκαμε χαμηλή ΑΜΗ κι έκανα λαπαροσκόπηση για ενδομητρίωση. Η LH κάθε χρόνο και χειρότερη που οδηγεί σε μικρή Ωχρινική φάση (εξού και τα utrogestan) και εκτός όλων αυτών έχω κι ένα αυτοάνοσο που όταν είναι σε έξαρση αντεδείκνεται η κύηση. 

Κορίτσι μου μην απογοητεύεσαι όλα θα γίνουν και όλες θα γίνουμε μανουλες;-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

 Μετά τη @Frogel ερχεστε σ μένα!!!!!!

IMG_20200202_100333 (1).jpg

Στον παράδεισο μένετε βρε κορίτσια; Πω πω υπέροχα είναι!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η LadyP είπε:

Κορίτσια μου έχω μια χοριακη 29,3 και ναι είναι θετικό! Έχω κύκλο 26 ημερων  και είμαι στην 23 μέρα οπότε λογικό. Το απόγευμα θα πάρω και τον γιατρουλη μου! Κορίτσια μου με το καλό σε όλες σας! 

Άντε βρε κοριτσάκι μου!! Μπράβο!!! Συγχαρητήρια!!!! Έτσι μόνο θετικά να ακούμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

 Μετά τη @Frogel ερχεστε σ μένα!!!!!!

IMG_20200202_100333 (1).jpg

Μου τρέχουν τσάλια.......................... Σας ζηλεύω κορίτσια! Τα μωρουλια σας θα μεγαλώσουν μεσα στη φύση! Εγώ βλέπω τα ντουβαρια του απεναντι μου................. (ως μόνιμη κάτοικος της Αθήνας, καρακεντρο) 😫😫😫😫😫😫

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Τώρα ζηλεψα! Είπα να σας στείλω και την δική μου θέα! Να δούμε και λίγο βουνό! 

IMG_20200203_163711.jpg

Ααααααααααααααα κορίτσια έλεος!!!! Τι ωραίες θεες είναι αυτές που έχετε!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα.
Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας ένα όνειρο που είδα τα ξημερώματα, λίγο πριν ξυπνήσω και δεν έχω δεί αντίστοιχο όσο καιρό προσπαθώ.
Ήρθαν επίσκεψη σπίτι οι κουμπάροι μας και καθίσαν στη βεράντα μόνοι τους, εμείς μέσα με τον άντρα μου και απορούσαμε γιατί δεν έρχονται μέσα και βγήκαν έξω μόνοι τους να μιλήσουν. Μετά απο λίγο μπαίνουν μέσα και με πιάνει ο κουμπάρος και με ρωτάει ψιθυριστά διακριτικά.
-Είστε έτοιμοι να κάνετε παιδάκι ή ακόμη δεν το πήρατε απόφαση;
-Είμαστε πανέτιμοι, αν θέλει θα έρθει, αν δεν μας έχει η μοίρα να γίνουμε γονείς δεν θα γίνουμε
-Αντιμετωπίζετε μήπως κάποιο πρόβλημα και δεν μπορείτε;
-Όχι, κάναμε τις εξετάσεις μας και είναι όλες φυσιολογικές εκτός απο μια που ήδη τη ρυθμίζω (την D3), είμαστε μάλλον άτυχοι και δεν έρχεται
-Λοιπόν, έξω έριχνα τα χαρτιά για εσάς και μου έβγαιναν συνέχεια κούπες, κουμπάρα, αυτόν το μήνα θα είσαι έγκυος!
Και μου χτυπάει και το χέρι στο τραπέζι με σιγουριά σαν να λέει πάει και τελείωσε, θα είσαι!
Εκείνη την ώρα ξύπνησα!
Καμία σχέση κανένας μας με χαρτιά, καφέ κλπ δεν τα πιστεύουμε αυτά. Δεν ξέρω πως το είδα αυτό να πω ότι παίζω χαρτιά και έμεινε στο υποσυνείδητο. Καμία σχέση ούτε εμείς ούτε οι κουμπάροι. 
Δεν έχω δει αντίστοιχο όνειρο όσο καιρό προσπαθούμε να μου λέει κάποιος αυτόν το μήνα θα είσαι έγκυος.
Δεν ξέρω πως να το ερμηνεύσω, είναι επειδή το σκέφτομαι πολύ; Να θέλει να μου πει κάτι το όνειρο;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.
Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας ένα όνειρο που είδα τα ξημερώματα, λίγο πριν ξυπνήσω και δεν έχω δεί αντίστοιχο όσο καιρό προσπαθώ.
Ήρθαν επίσκεψη σπίτι οι κουμπάροι μας και καθίσαν στη βεράντα μόνοι τους, εμείς μέσα με τον άντρα μου και απορούσαμε γιατί δεν έρχονται μέσα και βγήκαν έξω μόνοι τους να μιλήσουν. Μετά απο λίγο μπαίνουν μέσα και με πιάνει ο κουμπάρος και με ρωτάει ψιθυριστά διακριτικά.
-Είστε έτοιμοι να κάνετε παιδάκι ή ακόμη δεν το πήρατε απόφαση;
-Είμαστε πανέτιμοι, αν θέλει θα έρθει, αν δεν μας έχει η μοίρα να γίνουμε γονείς δεν θα γίνουμε
-Αντιμετωπίζετε μήπως κάποιο πρόβλημα και δεν μπορείτε;
-Όχι, κάναμε τις εξετάσεις μας και είναι όλες φυσιολογικές εκτός απο μια που ήδη τη ρυθμίζω (την D3), είμαστε μάλλον άτυχοι και δεν έρχεται
-Λοιπόν, έξω έριχνα τα χαρτιά για εσάς και μου έβγαιναν συνέχεια κούπες, κουμπάρα, αυτόν το μήνα θα είσαι έγκυος!
Και μου χτυπάει και το χέρι στο τραπέζι με σιγουριά σαν να λέει πάει και τελείωσε, θα είσαι!
Εκείνη την ώρα ξύπνησα!
Καμία σχέση κανένας μας με χαρτιά, καφέ κλπ δεν τα πιστεύουμε αυτά. Δεν ξέρω πως το είδα αυτό να πω ότι παίζω χαρτιά και έμεινε στο υποσυνείδητο. Καμία σχέση ούτε εμείς ούτε οι κουμπάροι. 
Δεν έχω δει αντίστοιχο όνειρο όσο καιρό προσπαθούμε να μου λέει κάποιος αυτόν το μήνα θα είσαι έγκυος.
Δεν ξέρω πως να το ερμηνεύσω, είναι επειδή το σκέφτομαι πολύ; Να θέλει να μου πει κάτι το όνειρο;

 

Ρε συ ανατρίχιασα πραγματικα δεν ξερωωτι σημαίνει αλλα πηγαινε αναψε ενα κερακι κ προσευχησου...ισως ναναι καποιο μήνυμα ισως κ οχι κ να ειναι επειδη το θες πολύ.. περιμενε κ θα δεις. Σ ευχομαι ομως οντως αυρον τον μηνα να μείνεις..

Εγ τις προαλες ειδα να κραταει ο σύντροφός μ ενα τεστ εγκυμοσυνης π οτι ειχα κανει κ να μ λεει α δεν είσαι αρνητικο κ λεει το κοιταζω κ γω κ τ λεω πασ καλα ειναι θετικο κ ξυπνησα.. αλλα εγκυος δεν ειμαι 😅😅😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.
Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας ένα όνειρο που είδα τα ξημερώματα, λίγο πριν ξυπνήσω και δεν έχω δεί αντίστοιχο όσο καιρό προσπαθώ.
Ήρθαν επίσκεψη σπίτι οι κουμπάροι μας και καθίσαν στη βεράντα μόνοι τους, εμείς μέσα με τον άντρα μου και απορούσαμε γιατί δεν έρχονται μέσα και βγήκαν έξω μόνοι τους να μιλήσουν. Μετά απο λίγο μπαίνουν μέσα και με πιάνει ο κουμπάρος και με ρωτάει ψιθυριστά διακριτικά.
-Είστε έτοιμοι να κάνετε παιδάκι ή ακόμη δεν το πήρατε απόφαση;
-Είμαστε πανέτιμοι, αν θέλει θα έρθει, αν δεν μας έχει η μοίρα να γίνουμε γονείς δεν θα γίνουμε
-Αντιμετωπίζετε μήπως κάποιο πρόβλημα και δεν μπορείτε;
-Όχι, κάναμε τις εξετάσεις μας και είναι όλες φυσιολογικές εκτός απο μια που ήδη τη ρυθμίζω (την D3), είμαστε μάλλον άτυχοι και δεν έρχεται
-Λοιπόν, έξω έριχνα τα χαρτιά για εσάς και μου έβγαιναν συνέχεια κούπες, κουμπάρα, αυτόν το μήνα θα είσαι έγκυος!
Και μου χτυπάει και το χέρι στο τραπέζι με σιγουριά σαν να λέει πάει και τελείωσε, θα είσαι!
Εκείνη την ώρα ξύπνησα!
Καμία σχέση κανένας μας με χαρτιά, καφέ κλπ δεν τα πιστεύουμε αυτά. Δεν ξέρω πως το είδα αυτό να πω ότι παίζω χαρτιά και έμεινε στο υποσυνείδητο. Καμία σχέση ούτε εμείς ούτε οι κουμπάροι. 
Δεν έχω δει αντίστοιχο όνειρο όσο καιρό προσπαθούμε να μου λέει κάποιος αυτόν το μήνα θα είσαι έγκυος.
Δεν ξέρω πως να το ερμηνεύσω, είναι επειδή το σκέφτομαι πολύ; Να θέλει να μου πει κάτι το όνειρο;

 

Το μυαλό μας παίζει διαφορα παιχνίδια..βλέπουμε πράγματα που θελουμε να συμβούν!! Εγώ βλέπω συχνά ότι είδα θετικό τεστ,ότι έκανα χοριακη κ ήταν 62!!! Χαχαχ ότι να ναι.,,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...