Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Φλεβάρης και αν φλεβίσει τις κοιλιές μας θα γεμίσει και ο Άγιος Βαλεντίνος θα βοηθήσει και εκείνος. - Τσικνοπέμπτη,παϊδάκια και θα έρθουν τα παιδάκια, Καρναβάλι λαλαλα, θα γεμίσουμε μωρά!


misofeggaro

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η st3llina είπε:

Αχχχ χορηγο πρεπει να με κανουν στα χαρτια υγειας...πολυ κατουρημα χαχαχαχα.Στις 29/2 θα ξαναπαω στο γιατρο μου.Απο ενεσεις μου εδωσε τις Inohep 4500.Δεν ξερω αν κανω κατι λαθος οταν τις κανω,παντως καθε τσιμπημα ειναι κ μια μικρη μελανια.4 μελανιτσες εχω μεχρι τωρα,χαλαλι...

Εγω οταν κανω αντιπηκτικες στους ασθενεις μ δεν αφηνω μελανιες αλλα τους λεω να μην τριβουν το σημειο γτ μπορειν ν δημιουργηθεί μελάνια.. η απλα μπορει οταν κανεις την ενεσουλα να πεσεις πανω σε αγγειακι κ μελανιαζει. Δεν ειναι τπτ θα φυγει. Τωρα π τ θυμαμαι η θεια μ οταν εκανε παλια εβαζε αλουμινομερο??? Κατι τετοιο απο τ φαρμακειο αλλα δεν ξερω ποσο ασφακες ειναι για εγκυμοσυνη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η st3llina είπε:

Αχχχ χορηγο πρεπει να με κανουν στα χαρτια υγειας...πολυ κατουρημα χαχαχαχα.Στις 29/2 θα ξαναπαω στο γιατρο μου.Απο ενεσεις μου εδωσε τις Inohep 4500.Δεν ξερω αν κανω κατι λαθος οταν τις κανω,παντως καθε τσιμπημα ειναι κ μια μικρη μελανια.4 μελανιτσες εχω μεχρι τωρα,χαλαλι...

Τις ίδιες έκανα και εγώ στην εγκυμοσύνη...μου είχε πει η αιματολόγος να μη βγάζω τον αέρα..να τις κάνω όπως είναι! Παρ΄όλα αυτά νομίζω έχει να κάνει και το σημείο που τις κάνεις..φεύγουν γρήγορα όμως!!!Χαλάλι για το νινάκι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Fanioko είπε:

Καλημέρα το iofolen  έπαιρνα και μου φάνηκε αρκετά καλο ! Πέρα απ' το κομμάτι της εγκυμοσύνης ένιωσα τον οργανισμό μου να τονώνεται!! Οπότε για μένα μόνο καλό θα σου κάνει ! Βέβαια ρωτά και τον γιατρό σου για είσαι σιγουρη!! Εύχομαι καλή τύχη και σύντομα με φουσκωμένη κοιλίτσα!

Iofolen πήρα κι εγώ ήδη ένα κουτί και τις τελείωσα εδώ και καιρό και μου είπε ο γιατρός να τις σταματήσω και να παίρνω inofert που λέει είναι καλύτερο. Βέβαια δεν ξανα πήγα σ'αυτόν το γιατρό για να μου πει τι να κάνω με τα inofert για πόσο να τα συνεχίσω ή όχι γιατί ήθελε να μου τα παίρνει και να με κοροιδεύει.
Ο φαρμακοποιός μου είπε ότι πολλές τα παίρνουν και μαζί iofolen και inofert και ότι κακό δεν κάνουν. Θα κλείσω ραντεβού με άλλον γιατρό να τον ρωτήσω σχετικά γιατί ο κάθε γιατρός που πήγαινα μου έλεγε διαφορετικά.
Σ'ευχαριστώ πολύ κορίτσι το εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Στον 9ο θα τα δεις όλα με τον ύπνο!!! Τώρα είναι καλά χαχαχα... Κοιμόμουν με 4 μαξιλάρια μόνο από αριστερά με όποια άλλη στάση είχα καούρες και κάθε μία ώρα πιπί!! 

Για το ζάχαρο να σου πω μια φίλη μου είχε στην εγκυμοσύνη της και έκανε διατροφή κ μετρήσεις κάθε μέρα. Χρειάστηκε σε κάποια φάση να ανέβει Αθήνα για μια εβδομάδα κ αναγκαστικά έπρεπε να μείνει σε ξενοδοχείο. Το πήρε απόφαση ότι έπρεπε να γίνει κ ότι θα τρώει απέξω επειδή δεν γινόταν αλλιώς. Δηλ αφού δεν αποφεύγεται δε θα σκάσει.. Μου είπε μετά ότι ήταν οι χαμηλότερες μετρήσεις που είχε στην εγκυμοσύνη της εβδομάδα στην Αθήνα... Παίζει ρόλο κ το άγχος στο ζάχαρο!!! 

Αχ το φαντάζομαι αν δυσκολεύομαι από τώρα φαντάζομαι τι έχει να γίνει..πάντως αυτό με το άγχος το έχω παρατηρήσει κι εγώ ήδη σήμερα έφαγα παϊδακι και τζατζικακι και πατατοσαλάτα και δεν ανέβηκε καθόλου αλλά ήμουν τόσο χαλαρή που μάλλον γι'αυτό :) γενικά είμαι πολύ ήρεμος άνθρωπος θα προσπαθήσω λοιπόν να είμαι ζεν και τώρα..να τρελαθούν τα μηχανάκια χαχαχαχα :))

στις πριν 5 ώρες, ο/η st3llina είπε:

Αχχχ χορηγο πρεπει να με κανουν στα χαρτια υγειας...πολυ κατουρημα χαχαχαχα.Στις 29/2 θα ξαναπαω στο γιατρο μου.Απο ενεσεις μου εδωσε τις Inohep 4500.Δεν ξερω αν κανω κατι λαθος οταν τις κανω,παντως καθε τσιμπημα ειναι κ μια μικρη μελανια.4 μελανιτσες εχω μεχρι τωρα,χαλαλι...

Άστο κορίτσι μου το χαρτί υγείας έχει γίνει κάτι σαν το γάλα και το ψωμί σπίτι μας πρέπει να το αγοράζουμε σχεδόν καθημερινά χαχαχαχαχαχα..θα έπρεπε να γράφετε και αυτό να το παίρνουμε δωρεάν δεν γίνεται χαχαχαχαχχα..εγώ κάνω τις ιβορ στην αρχή έκανα κι εγώ μικρές μελανιές και δύο φορές έκανα και τεράστιες στο ίδιο σημείο κάτω αριστερά του αφαλού..δεν ξανακανα εκεί..τώρα αυτό που μπορώ να σε συμβουλέψω εκ πείρας είναι να δοκιμάζεις με τη βελονιτσα διάφορα σημεία και να βρίσκεις αυτό που δεν σε ενοχλεί πολύ μετά να το βάζεις κάθετα σιγά σιγά να κάνεις την έκχυση σιγά σιγά και να αφαιρεις πάλι σιγά σιγά..όπως είπε και μια κοπέλα ακόμα δεν τρίβουμε το σημείο ποτέ..επίσης εμένα ο γιατρός μου επέτρεψε να κάνω τα ενεσακια μόνο αριστερά του αφαλού γιατί από εκεί παράτησα ότι ούτε πονάω ούτε μελανιαζω..αυτά αν θυμηθώ κάτι άλλο θα σου πω..συνήθειο είναι κορίτσι μου και εννοείται δεν θα σε νοιάζει ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου ερώτηση!

Όταν βγαίνει θετικό το τέστ ωορρηξίας λέει ότι αυτή θα συμβεί μέσα στις επόμενες 24 -36 ώρες.

Μπορεί να συμβεί και μέσα σε 12 ώρες για παράδειγμα ή το λιγότερο σε 24;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Κορίτσια μου ερώτηση!

Όταν βγαίνει θετικό το τέστ ωορρηξίας λέει ότι αυτή θα συμβεί μέσα στις επόμενες 24 -36 ώρες.

Μπορεί να συμβεί και μέσα σε 12 ώρες για παράδειγμα ή το λιγότερο σε 24;

Ναι αμέ! Νομίζω μπορεί να συμβεί και μέσα σε 12 ώρες, αλλά και σε 24 ή 36! Εγώ νομίζω όταν έμεινα έγκυος είχα ωορρηξία τη μέρα που είδα το θετικό! Γιατί ρωτάς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Ναι αμέ! Νομίζω μπορεί να συμβεί και μέσα σε 12 ώρες, αλλά και σε 24 ή 36! Εγώ νομίζω όταν έμεινα έγκυος είχα ωορρηξία τη μέρα που είδα το θετικό! Γιατί ρωτάς;

Από ότι κατάλαβα λόγω της δυναμικής του σπέρματος αν έρθουμε σε επαφή την ημέρα του θετικού μπορεί η σύλληψη να γίνει και την επόμενη η μεθεπόμενη ημέρα. Δηλαδή όταν κατεβεί το ωάριο θα το περιμένει ήδη ο γαμπρός😄!Με απασχολεί γιατί είδα θετικό σήμερα αλλά έχουμε κόσμο και είναι λίγο δύσκολο να βρεθούμε!☺️ Φοβάμαι μην είναι αργά αύριο το πρωί! Επειδή αλλού διαβάζω ότι το ωάριο ζει 12 κι αλλού 24 ώρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Από ότι κατάλαβα λόγω της δυναμικής του σπέρματος αν έρθουμε σε επαφή την ημέρα του θετικού μπορεί η σύλληψη να γίνει και την επόμενη η μεθεπόμενη ημέρα. Δηλαδή όταν κατεβεί το ωάριο θα το περιμένει ήδη ο γαμπρός😄!Με απασχολεί γιατί είδα θετικό σήμερα αλλά έχουμε κόσμο και είναι λίγο δύσκολο να βρεθούμε!☺️ Φοβάμαι μην είναι αργά αύριο το πρωί! Επειδή αλλού διαβάζω ότι το ωάριο ζει 12 κι αλλού 24 ώρες.

Aκου ο γαμπροοοσ χαχχαχα ελιωσα.. εεε οτσν φυγουν οι καλεσμενοι καλε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Aκου ο γαμπροοοσ χαχχαχα ελιωσα.. εεε οτσν φυγουν οι καλεσμενοι καλε. 

Καλά αυτοί θα φύγουν το κουράγιο που θα το βρούμε!😆😆😆😆 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλά αυτοί θα φύγουν το κουράγιο που θα το βρούμε!😆😆😆😆 

τι ωρα θα φύγουν οι καλεσμένοι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλά αυτοί θα φύγουν το κουράγιο που θα το βρούμε!😆😆😆😆 

Κουράγιο και βουρ.... Χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Penny89 είπε:

τι ωρα θα φύγουν οι καλεσμένοι;

Άστα! Τώρα λένε να παίξουν καμιά μπιρίμπα! 

Μήπως να ρίξω μια λιποθυμία;

Ή να πω ότι νιώθω ένα φτερούγισμα στην καρδιά; 

Κάτι πρέπει να κάνω επειγόντως!😆😆

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Άστα! Τώρα λένε να παίξουν καμιά μπιρίμπα! 

Μήπως να ρίξω μια λιποθυμία;

Ή να πω ότι νιώθω ένα φτερούγισμα στην καρδιά; 

Κάτι πρέπει να κάνω επειγόντως!😆😆

 

Πες ξαφνικά ότι δεν νιώθεις καλά και ότι σου έρχεται μία ναυτία πήγαινε μέσα στο μπάνιο και προσποιήσου ότι έκανες εμετό.... Ζήτα συγνώμη και πες ότι δεν νιώθεις καθόλου καλά.... Πες μάλλον κάτι έφαγα και με πείραξε.... Μετά διώξτους τους διακριτικά και Όρμα στον άντρα σου... χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Πες ξαφνικά ότι δεν νιώθεις καλά και ότι σου έρχεται μία ναυτία πήγαινε μέσα στο μπάνιο και προσποιήσου ότι έκανες εμετό.... Ζήτα συγνώμη και πες ότι δεν νιώθεις καθόλου καλά.... Πες μάλλον κάτι έφαγα και με πείραξε.... Μετά διώξτους τους διακριτικά και Όρμα στον άντρα σου... χαχαχαχα

Συμφωνώ βουρ προηγείται το μωρό μου χχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Άστα! Τώρα λένε να παίξουν καμιά μπιρίμπα! 

Μήπως να ρίξω μια λιποθυμία;

Ή να πω ότι νιώθω ένα φτερούγισμα στην καρδιά; 

Κάτι πρέπει να κάνω επειγόντως!😆😆

 

Χαχα αν παίξουν μπιριμπα θα τους έχεις εκεί μέχρι αύριο!!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Χαχα αν παίξουν μπιριμπα θα τους έχεις εκεί μέχρι αύριο!!!! 

 

Πωωωωω ρεεε φιλε τι μπιριμπα μεθαυριο οχι αυριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Άστα! Τώρα λένε να παίξουν καμιά μπιρίμπα! 

Μήπως να ρίξω μια λιποθυμία;

Ή να πω ότι νιώθω ένα φτερούγισμα στην καρδιά; 

Κάτι πρέπει να κάνω επειγόντως!😆😆

 

Ρίξε αλάτι!! χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ρωτήσω κ εγώ κάτι, μπορεί να είναι κ ηλιθια η απορία μου... 3η ημέρα περιόδου σήμερα και ξεκίνησα τις βιταμίνες λένε ότι βοηθάνε το αναπαταγωγικο, καλύτερα ωάρια κλπ κλπ....  Δηλαδή το ωάριο αυτού του μήνα θα προλάβουν να το βοηθήσουν η από τον επόμενο θα δράσουν????? 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια με κάνατε και γέλασα! Τελικά τη γλύτωσα! Έφυγαν!🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🤸🤸. Ευτυχώς σκέφτηκαν ότι αύριο έχουν αρκετή δουλειά! Και τώρα...

Το πιο δύσκολο όλων!!!!!

Πως κοιμιζουμε τον μικρό;😆😆😆😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Αχ κορίτσια με κάνατε και γέλασα! Τελικά τη γλύτωσα! Έφυγαν!🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳🤸🤸. Ευτυχώς σκέφτηκαν ότι αύριο έχουν αρκετή δουλειά! Και τώρα...

Το πιο δύσκολο όλων!!!!!

Πως κοιμιζουμε τον μικρό;😆😆😆😆

Ααα εδω ειναι τα δυσκολαααα σιγουρα ουτε αλατια ουτε σκουπες πιάνουν σε αυτα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Κορίτσια μου ερώτηση!

Όταν βγαίνει θετικό το τέστ ωορρηξίας λέει ότι αυτή θα συμβεί μέσα στις επόμενες 24 -36 ώρες.

Μπορεί να συμβεί και μέσα σε 12 ώρες για παράδειγμα ή το λιγότερο σε 24;

Λιώνω με εσένα πραγματικά...μόνο που εγώ το έχω πάει ένα βήμα παρά πέρα και το κάνω εικόνα με κοστούμι και λουλούδια να περιμένει και ξαφνικά εμφανίζεται ένα ολόλευκο ωράριο...

Αυτο το δίλλημα είχα εγώ τον προηγούμενο μήνα...15/01 η γυναικολόγο μου μου είπε ότι σε λίγες ώρες έχω ωορρηξία και τα τεστ έδειξαν 17/01 θετικό τεστ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια👶 🧚‍♂️:

Ελενακι12: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Mariaira: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σαμανη: ΘΕΤΙΚΟ👶

Frogel: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:9-8 👶

Mt3508: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Tzortzina123: ΘΕΤΙΚΟ👶

Princess28: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:6/9👶

katerinaki-dm: ΘΕΤΙΚΟ👶

Whatever: ΘΕΤΙΚΟ👶

Xrita: ΘΕΤΙΚΟ 👶

LadyP: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:17/10👶

vikujustme: ΘΕΤΙΚΟ👶

gorgona: ΘΕΤΙΚΟ👶

St3llina:ΘΕΤΙΚΟ👶

Fanioko:θετικο👶

Εvie2:ΘΕΤΙΚΟ👶

Karen: ?

Σταυρι:? 

Hope19: 26-27/2

Alex2016: ?

 

ioannastr: 08/3

Kostef: 14/3

Maroulita? : 07/3

diana8: 14/02

Lacostaki: 10/3

silia: 15/02

Ελενικον: 21/02

I want a baby:26/02 

Denizz: 29/02

pangipot: 29/02

joycat: 02/03?

Aννια27:03/03

Εαυγγελοςτ: 04/03

Μari84:05/03

misofeggaro: 06/03

PAPA EVA: 10/03

Lactaki:? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια👶 🧚‍♂️:

Ελενακι12: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Mariaira: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σαμανη: ΘΕΤΙΚΟ👶

Frogel: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:9-8 👶

Mt3508: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Tzortzina123: ΘΕΤΙΚΟ👶

Princess28: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:6/9👶

katerinaki-dm: ΘΕΤΙΚΟ👶

Whatever: ΘΕΤΙΚΟ👶

Xrita: ΘΕΤΙΚΟ 👶

LadyP: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:17/10👶

vikujustme: ΘΕΤΙΚΟ👶

gorgona: ΘΕΤΙΚΟ👶

St3llina:ΘΕΤΙΚΟ👶

Fanioko:θετικο👶

Εvie2:ΘΕΤΙΚΟ👶

Karen: ?

Σταυρι:? 

Hope19: 26-27/2

Alex2016: ?

 

ioannastr: 08/3

Kostef: 14/3

Maroulita? : 07/3

diana8: 14/02

Lacostaki: 10/3

silia: 15/02

Ελενικον: 21/02

I want a baby:26/02 

Denizz: 29/02

pangipot: 29/02

joycat: 02/03?

Aννια27:03/03

Εαυγγελοςτ: 04/03

Μari84:05/03

misofeggaro: 06/03

PAPA EVA: 10/03

Lactaki:? 

Κοριτσια μου καλημερα εγώ πάω για εμβρυομεταφορα την Δευτέρα όποτε όποτε μου πουν χοριακη θα σας στήλω ημερομηνία να γράψετε και μένα χωρίς ερωτηματικό..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...