Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Φλεβάρης και αν φλεβίσει τις κοιλιές μας θα γεμίσει και ο Άγιος Βαλεντίνος θα βοηθήσει και εκείνος. - Τσικνοπέμπτη,παϊδάκια και θα έρθουν τα παιδάκια, Καρναβάλι λαλαλα, θα γεμίσουμε μωρά!


misofeggaro

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Evie2 είπε:

Καλημερα κοριτσια.. εκλεισα για χοριακες τεταρτη και Παρασκευή  δεν ειχαν για σμρ η αυριο διαθεσιμα. Ενα θα σας πω μ στοιχισε 137 λιρες κ για τα 2. 

Καλησπέρα Evie. Καλέ εγώ για χοριακή 12 ευρώ πληρώνω χωρίς συμμετοχή μάλιστα σε πανελλαδικό γνωστό αιματολογικό εργαστήριο. Πωπω πανάκριβα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Γειά σου Evie μου! Ωραία! Μια χαρά είναι οι ημέρες!Πω πω αρκετά χρήματα για χοριακες!😬😯 Δηλαδή αν δίνεις για τα απλά τόσα μετά πόσα θα σου πάρουν; Μήπως πρέπει να σκέφτεσαι σιγά σιγά να βάλεις υποθήκη κανένα σπιτάκι;😁🥰

Αχ κοριτσι μου το νοικιασμενο σπιτι δυστυχώς δε μπορω να τ βαλω υποθηκη χαχαχαχα. Για αρχη μωρε την αλλη βδομαδα θα δω τη μαια κ θα μ κανει τισ απαραιτητες εξετασεις αιματος κ 11 με 14 βδομαδες την αυχενικη. Ρωτησα γιατι 67 η εξεταση γτ ονλαιν τη δειχνει 67 κ μ λεει ναι 27 κανει η εξεταση κ 40 η αιμοληψίας.  Κλεφτες το ξερω κ γω αναγκαστικα εκλεισα 2. Κ κανω κ σε ιδιωτικο παλι υπερηχο στι 6 βδ. Κ 7ημ γτ εδω το πρωτο ειναι η αυχενικη ενα 200αρι ηδη αλλα δε με νοιαζει καθολοθ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Καλησπέρα Evie. Καλέ εγώ για χοριακή 12 ευρώ πληρώνω χωρίς συμμετοχή μάλιστα σε πανελλαδικό γνωστό αιματολογικό εργαστήριο. Πωπω πανάκριβα!

Αστα αστα οπως ειπα και στην @Ευάγγελοςτ η εξεταση σαν εξεταση κανει 27 κ θελουν κ 40 για την αιμοληψια  ακουυυυυυυς?? Δεν πειράζει ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μασα είπε:

Κορίτσια καλημέρα, έχω μια απορία, το έψαξα αλλά δε βρήκα άκρη, μετά την αποξεση και πριν τη πρώτη περίοδο έχουμε κανονικά γονιμες μέρες και πότε είναι; 

Γειά σου κορίτσι! Να σου πω την αλήθεια δεν θυμάμαι καλά αλλά λογικά θα έχουμε. Αφού η ωορρηξία προηγείται της περιόδου.💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Αχ κοριτσι μου το νοικιασμενο σπιτι δυστυχώς δε μπορω να τ βαλω υποθηκη χαχαχαχα. Για αρχη μωρε την αλλη βδομαδα θα δω τη μαια κ θα μ κανει τισ απαραιτητες εξετασεις αιματος κ 11 με 14 βδομαδες την αυχενικη. Ρωτησα γιατι 67 η εξεταση γτ ονλαιν τη δειχνει 67 κ μ λεει ναι 27 κανει η εξεταση κ 40 η αιμοληψίας.  Κλεφτες το ξερω κ γω αναγκαστικα εκλεισα 2. Κ κανω κ σε ιδιωτικο παλι υπερηχο στι 6 βδ. Κ 7ημ γτ εδω το πρωτο ειναι η αυχενικη ενα 200αρι ηδη αλλα δε με νοιαζει καθολοθ

Να σου πω τέτοια λεφτά κι εγώ δεν τα λυπομουν! Όχι ότι μου περισσεύαν αλλά το μόνο που με ένοιαζε ήταν να φέρω στον κόσμο το μωράκι μου. Στην αυχενική έδωσα νομίζω 130ευρω. Δεν είναι λίγα κι εδώ! Δεν το συζητώ για τις έξτρα αιματολογικές που έδωσα 1000 ευρώ μέσα σε λίγους μήνες! Που να μην είχαμε και ασφάλεια δηλαδή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μασα είπε:

Κορίτσια καλημέρα, έχω μια απορία, το έψαξα αλλά δε βρήκα άκρη, μετά την αποξεση και πριν τη πρώτη περίοδο έχουμε κανονικά γονιμες μέρες και πότε είναι; 

Καλημέρα! Εγώ δεν είχα κάνει αποξεση αλλά απ έβαλα με χάπια και μου ήρθε περίοδος στις 30 μέρες αν θυμάμαι καλά. Νομίζω σε κάθε γυναίκα είναι διαφορετικά. Τώρα για τις γόνιμες δεν με ενδιέφερε πολύ γιατί έτσι κ αλλιώς μας είχαν πει να αρχίσουμε προσπάθεια μετά από δύο κύκλους.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Γειά σου Evie μου! Ωραία! Μια χαρά είναι οι ημέρες!Πω πω αρκετά χρήματα για χοριακες!😬😯 Δηλαδή αν δίνεις για τα απλά τόσα μετά πόσα θα σου πάρουν; Μήπως πρέπει να σκέφτεσαι σιγά σιγά να βάλεις υποθήκη κανένα σπιτάκι;😁🥰

Όλα είναι δωρεάν!! Τις χοριακές τις πληρώνεις γιατί τις κάνεις ιδιωτικά..στο εθνικό σύστημα κάνεις εξέταση ούρων, και αν δουν ότι είσαι έγκυος κανονίζουν ένα ραντεβού με τις μαίες ώστε να γραφτείς να πάρεις το βιβλιαράκι σου και να κάνεις τις πρώτες εξετάσεις (αίματος κλπ)...και μετά κανονίζουν κάθε μήνα τα ραντεβού σου..το κακό είναι ότι τον πρώτο υπέρηχο τον κάνεις κάπου 12η-14η εβδομάδα..το καλό είναι ότι όλοι οι υπέρηχοι και οι εξετάσεις είναι δωρεάν, αυχενική, β’ επιπέδου κλπ...και η γέννα δωρεάν εννοείται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Αχ κοριτσι μου το νοικιασμενο σπιτι δυστυχώς δε μπορω να τ βαλω υποθηκη χαχαχαχα. Για αρχη μωρε την αλλη βδομαδα θα δω τη μαια κ θα μ κανει τισ απαραιτητες εξετασεις αιματος κ 11 με 14 βδομαδες την αυχενικη. Ρωτησα γιατι 67 η εξεταση γτ ονλαιν τη δειχνει 67 κ μ λεει ναι 27 κανει η εξεταση κ 40 η αιμοληψίας.  Κλεφτες το ξερω κ γω αναγκαστικα εκλεισα 2. Κ κανω κ σε ιδιωτικο παλι υπερηχο στι 6 βδ. Κ 7ημ γτ εδω το πρωτο ειναι η αυχενικη ενα 200αρι ηδη αλλα δε με νοιαζει καθολοθ

Έπρεπε να κλείσεις μία χοριακή! Και αν δεν ήταν καλή τότε να κλείσεις άλλη..τζάμπα λεφτά..σε ιδιωτικό ο υπέρηχος 200 γιατί; Εδώ στο Λονδίνο που κοιτούσα εγώ έβρισκα με 60-70!! Που βλέπουν για ενδομήτρια κύηση, σάκους και καρδιά..και σου δίνουν και φωτογραφίες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Evie2 είπε:

Χαχαχα αμεε αμε.. ρε εμεις στ νοσοκ οταν παιρνουμε οφ σικ οταν κανουμε 3 μα βαζουν υπο επιτηρηση κ μπαινουμε σταδιο 1, αν μεσα σε ενα χρονο κανουμε κιαλλα 3 στα δυο κ ουτο καθεξησ ωσπου νμζ στ 3 αν δεν ειναι λογοι σοβαροι μπορει ν σε απολυσουν. Αλλα οταν τους πεις οφ λογω ενος θέματος εγκυμοσυνης δεν σε βαζουν σε παρακολουθησεις κ σταδια . Τωρα για εταιρίαδεν εξρω ρε αγαπη αληθειαπες στη μαια σ να σ δωσει χαρτι. Δενε χεις μαια να σε παρακολουθει εκει?

Θα έχω γιατί δεν με έχουν πάρει για ραντεβού ακόμα, αλλά δε νομίζω εδώ ότι δίνουν άδειες για εγκυμοσύνη όπως στην Ελλάδα! Και απ’την Ελλάδα το χαρτί θα το δεχτούν; Αυτό δε ξέρω... εμείς μέχρι 3 μέρες μπορούμε να λείψουμε έτσι κ να δηλώσουμε αρρώστια, και μετά θέλει χαρτί..και δε ξέρω τι να κάνω γαμώτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maroulita? είπε:

Καλησπέρα κορίτσια..

Έκλεισα επιτέλους ραντεβού για σαλπιγγογραφια..την Τετάρτη θα παω. Όσο περνάνε οι μέρες αγχώνομαι λιγάκι οφείλω να ομολογήσω!!! 😒

Καλά αποτελέσματα maroulita μου! Μην αγχώνεσαι τίποτα δεν είναι. Σκέψου ότι είναι για καλό! Ένα μικρό εμποδιακι που πρέπει να ξεπεράσεις!🤗😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Έπρεπε να κλείσεις μία χοριακή! Και αν δεν ήταν καλή τότε να κλείσεις άλλη..τζάμπα λεφτά..σε ιδιωτικό ο υπέρηχος 200 γιατί; Εδώ στο Λονδίνο που κοιτούσα εγώ έβρισκα με 60-70!! Που βλέπουν για ενδομήτρια κύηση, σάκους και καρδιά..και σου δίνουν και φωτογραφίες!!

Οχι αγαπη ολα συνολικα 200. Χοριακες κ υπερηχος. Ε σκφτηκα π μ ειπε η γιατροσ απο ελλαδα να κανω 1 σμρ κ μια Τετάρτη επειδη ειχα καφε χθες. Δεν με νοιαζει τσαμπα ξετσαμπα λεφτα  για να ειμαι ηρεμη εγω. Ο υπερηχος 59 κανει απλα τα πληρωνεις πριν τα κανεις κ καλα μην κλεισεις ραντεβου κ δεν πασ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Όλα είναι δωρεάν!! Τις χοριακές τις πληρώνεις γιατί τις κάνεις ιδιωτικά..στο εθνικό σύστημα κάνεις εξέταση ούρων, και αν δουν ότι είσαι έγκυος κανονίζουν ένα ραντεβού με τις μαίες ώστε να γραφτείς να πάρεις το βιβλιαράκι σου και να κάνεις τις πρώτες εξετάσεις (αίματος κλπ)...και μετά κανονίζουν κάθε μήνα τα ραντεβού σου..το κακό είναι ότι τον πρώτο υπέρηχο τον κάνεις κάπου 12η-14η εβδομάδα..το καλό είναι ότι όλοι οι υπέρηχοι και οι εξετάσεις είναι δωρεάν, αυχενική, β’ επιπέδου κλπ...και η γέννα δωρεάν εννοείται..

Κι εδώ από ότι ξέρω στα νοσοκομεία δεν πληρώνουν τίποτα. Μου φαίνεται όμως περίεργο να σου κάνουν τόσο αργά υπέρηχο. Δηλαδή αν κάτι δεν πάει καλά θα σε στείλουν κανονικά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Θα έχω γιατί δεν με έχουν πάρει για ραντεβού ακόμα, αλλά δε νομίζω εδώ ότι δίνουν άδειες για εγκυμοσύνη όπως στην Ελλάδα! Και απ’την Ελλάδα το χαρτί θα το δεχτούν; Αυτό δε ξέρω... εμείς μέχρι 3 μέρες μπορούμε να λείψουμε έτσι κ να δηλώσουμε αρρώστια, και μετά θέλει χαρτί..και δε ξέρω τι να κάνω γαμώτο

Οχι απο οτι ξερω δεν δίνουν.  Στν ιδιωτικο ειναι δοαφορετικα ρε εφω στ δημοσιο αν λειψω εως 7 μερες δε θελω χαρτι γιατρου απο 7 κ πανω θελω. Αλλα ξερω οτι αν θελω πχ μπορω να σταματησω κ να βγω σε αδεια μητροτητασ νωριτερακ ειτε γυρναω στοσ 9 μηνες πμεχρι τοτε πληρωνοναι ειτε το κραταω κιαλλο απλήρωτη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Evie2 είπε:

Οχι αγαπη ολα συνολικα 200. Χοριακες κ υπερηχος. Ε σκφτηκα π μ ειπε η γιατροσ απο ελλαδα να κανω 1 σμρ κ μια Τετάρτη επειδη ειχα καφε χθες. Δεν με νοιαζει τσαμπα ξετσαμπα λεφτα  για να ειμαι ηρεμη εγω. Ο υπερηχος 59 κανει απλα τα πληρωνεις πριν τα κανεις κ καλα μην κλεισεις ραντεβου κ δεν πασ

Συμφωνώ θεωρώ ότι μια τιμή δεν θα σου δείξει τίποτα. Εντάξει αν ήσουν Ελλάδα και είχες πχ 2000 θα πήγαινες την άλλη ημέρα στον γιατρό κι όλα οκ. Όμως έτσι τουλάχιστον θα έχεις μια εικόνα ότι εξελίσσονται καλά τα πράγματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Κι εδώ από ότι ξέρω στα νοσοκομεία δεν πληρώνουν τίποτα. Μου φαίνεται όμως περίεργο να σου κάνουν τόσο αργά υπέρηχο. Δηλαδή αν κάτι δεν πάει καλά θα σε στείλουν κανονικά! 

Κοιτα εγω σμρ π πηγα μ ειπε αν κουφια η ωρα εχω αιμα να παω αλλα δεν θα κανουν κτ γτ ειναι πολυ νωρις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Κοιτα εγω σμρ π πηγα μ ειπε αν κουφια η ωρα εχω αιμα να παω αλλα δεν θα κανουν κτ γτ ειναι πολυ νωρις. 

Τώρα πόσο ακριβώς είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Τώρα πόσο ακριβώς είσαι;

4 εβδομάδων λεει η εφαρμογή το υπολογιζει απο την τελευταία περιοδο. Αλλα λογικα δεν Είμαι  λιγοτερο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

4 εβδομάδων λεει η εφαρμογή το υπολογιζει απο την τελευταία περιοδο. Αλλα λογικα δεν Είμαι  λιγοτερο?

Νόμιζα ότι είσαι περισσότερο! Πότε σου ήρθε τελευταία φορά περίοδος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια στο εξωτερικό δεν είναι Ελλαδιτσα σου κάνουν μια φορά στην κουρμπαση υπέρηχο απο οτι ξερω εχει μαίες που σε παραπέμπουν σε γιατρό και κανεις εναν υπέρηχο σαν αυχενική και μετα όταν γέννας νομιζω αν οχι συνέχεια που κατηγορούν την Ελλαδιτσα φανταστείτε να ησασταν κάπου στο εξωτερικό και να είχατε ρνα θέμα και να επρεπε να κάνετε υπερήχους συνέχεια ως Παναγια μου ούτε να το σκεφτώ δεν θέλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Penny89 είπε:

Κορίτσια στο εξωτερικό δεν είναι Ελλαδιτσα σου κάνουν μια φορά στην κουρμπαση υπέρηχο απο οτι ξερω εχει μαίες που σε παραπέμπουν σε γιατρό και κανεις εναν υπέρηχο σαν αυχενική και μετα όταν γέννας νομιζω αν οχι συνέχεια που κατηγορούν την Ελλαδιτσα φανταστείτε να ησασταν κάπου στο εξωτερικό και να είχατε ρνα θέμα και να επρεπε να κάνετε υπερήχους συνέχεια ως Παναγια μου ούτε να το σκεφτώ δεν θέλω

Απο οτι ξερω αν οσο σε παρακολουθουν υπαρξει θεμα θα σε βλέπουν πιο συχνα αν ολα πανε καλα στα κανονικα. Ειχα μια γνωστη π ειχε καποια θεματα κ πηγαινε πχ μια φορσ τη βδομαδσ να τη βλεπουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

20 γεναρη .... 

Ναι άρα μόλις μπήκες στην 5η. Πρέπει να είσαι 4+1. Δεν θυμάμαι έκανες νωρίτερα το τεστ; Πως το κατάλαβες τόσο νωρίς; Έχεις μικρό κύκλο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Evie2 είπε:

Απο οτι ξερω αν οσο σε παρακολουθουν υπαρξει θεμα θα σε βλέπουν πιο συχνα αν ολα πανε καλα στα κανονικα. Ειχα μια γνωστη π ειχε καποια θεματα κ πηγαινε πχ μια φορσ τη βδομαδσ να τη βλεπουν. 

Μετα εντάξει ξςρω κρατη που δυστηχως έχουν άθλιο συστημα υγείας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Ναι άρα μόλις μπήκες στην 5η. Πρέπει να είσαι 4+1. Δεν θυμάμαι έκανες νωρίτερα το τεστ; Πως το κατάλαβες τόσο νωρίς; Έχεις μικρό κύκλο;

Εχω κυκλο συνηθως 26 με 28 . Εκανα ομως ωορηξια 11η μερα. Την παρασκευη π μασ περασε περιμενα περιοδο. Την Πέμπτη ομως ειδα μια κοπελα εδω π  ειχε θετικο ωορηξιας μια μερα πριν την περίοδο της νμζ κ λεω ασ κανω κ γω κ εκανα θετικο κ βλεπω μετα κ μ ειπαν κ καποια κοριτσια οτι μπορει ν επηρεάζεται απο εγκυμοσύνη.  Παρασκευή δουλευα ολη μερα δεν εκανα τεστ. Σαββατο ειχα πει θα κανω. Ξυπναω 4 τ πρωι σκεψου κανω ενα φθηνο π ειχα σπιτι κ βγαινει θετικοο. Κανω μετα ενα clearblue digital κ βγηκε θετικο  1-2 εβδομαδων. Κ εκανα κ σημερα κ ελεγε θετικο 2-3 εβδομαδων. Σκέψουοτι αυτον τ μηνα το απεκλεια να ειμαι ρε γτ κανα 1 2 φορες κ τη μια κοιμηθηκα τις αλλες σηκωθηκα κ πλυθηκα . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Εχω κυκλο συνηθως 26 με 28 . Εκανα ομως ωορηξια 11η μερα. Την παρασκευη π μασ περασε περιμενα περιοδο. Την Πέμπτη ομως ειδα μια κοπελα εδω π  ειχε θετικο ωορηξιας μια μερα πριν την περίοδο της νμζ κ λεω ασ κανω κ γω κ εκανα θετικο κ βλεπω μετα κ μ ειπαν κ καποια κοριτσια οτι μπορει ν επηρεάζεται απο εγκυμοσύνη.  Παρασκευή δουλευα ολη μερα δεν εκανα τεστ. Σαββατο ειχα πει θα κανω. Ξυπναω 4 τ πρωι σκεψου κανω ενα φθηνο π ειχα σπιτι κ βγαινει θετικοο. Κανω μετα ενα clearblue digital κ βγηκε θετικο  1-2 εβδομαδων. Κ εκανα κ σημερα κ ελεγε θετικο 2-3 εβδομαδων. Σκέψουοτι αυτον τ μηνα το απεκλεια να ειμαι ρε γτ κανα 1 2 φορες κ τη μια κοιμηθηκα τις αλλες σηκωθηκα κ πλυθηκα . 

Τελικά όταν δεν το κυνηγάμε έρχεται! Και μια φορά να κάνεις αν είναι να γίνει θα γίνει. Σημασία έχει ότι το σπορακι βρήκε το δρόμο του παρά τις αντίξοες συνθήκες!( Άκου εκεί να τα ρίξεις νεράκι τα καημένα!😄)🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...