Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαλπιγγογραφια


Athena😌

Recommended Posts

Καλησπέρα! Μετά από αρκετό καιρο προσπάθεια αποφασίσαμε να κάνουμε εξετάσεις! Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω ειναι το εξής. Πρώτη μέρα του κύκλου πήρα τηλέφωνο να κλείσω ραντεβού για σαλπιγγογραφια και μου είπαν να παω 12η μέρα του κύκλου! Αγχώνομαι λίγο γιατί μου φαίνεται αρκετά αργά σύμφωνα με αυτα που διαβάζω στο Ίντερνετ που λένε στην 7-10 μέρα του κύκλου! Ποια είναι η γνώμη σας ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Anmaz είπε:

Καλησπέρα! Μετά από αρκετό καιρο προσπάθεια αποφασίσαμε να κάνουμε εξετάσεις! Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω ειναι το εξής. Πρώτη μέρα του κύκλου πήρα τηλέφωνο να κλείσω ραντεβού για σαλπιγγογραφια και μου είπαν να παω 12η μέρα του κύκλου! Αγχώνομαι λίγο γιατί μου φαίνεται αρκετά αργά σύμφωνα με αυτα που διαβάζω στο Ίντερνετ που λένε στην 7-10 μέρα του κύκλου! Ποια είναι η γνώμη σας ;

καλημέρα! κ μένα στο ιασώ 8η μέρα μου είχαν κλείσει... δεν ξέρω σε τι έχει σημασία αλλά όντως μου φαίνεται λίγο αργά. Κ γω τότε το είχα ψάξει αρκετά κ όλοι μου έλεγαν 7-8-9η μέρα. Όμως καλύτερα ρώτα το γιατρό σου! Αυτός θα σου πει στα σίγουρα αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Καλά αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Anmaz είπε:

Καλησπέρα! Μετά από αρκετό καιρο προσπάθεια αποφασίσαμε να κάνουμε εξετάσεις! Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω ειναι το εξής. Πρώτη μέρα του κύκλου πήρα τηλέφωνο να κλείσω ραντεβού για σαλπιγγογραφια και μου είπαν να παω 12η μέρα του κύκλου! Αγχώνομαι λίγο γιατί μου φαίνεται αρκετά αργά σύμφωνα με αυτα που διαβάζω στο Ίντερνετ που λένε στην 7-10 μέρα του κύκλου! Ποια είναι η γνώμη σας ;

Καλημερα! Κ μενα η γιατρος μου, μου ειπε 8η-11η μερα. 

Επειδη το ψαχνω κ γω τελευταία, πιστεύω οτι το περιθώριο αυτο δίνεται για να προλάβουν την ωορρηξία ώστε να μην υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης. Αν τωρα ο κυκλος σου ειναι μεγαλύτερος των 28 ημερών, που σημαίνει οτι η ωορρηξία γίνεται πιο αργά, ισως οντως μπορεί να γινει η εξεταση κ περα του διαστήματος αυτού που λενε εξ αρχης. 

Ολο αυτό όμως ειναι δικια μου γνώμη, δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει, δεν είμαι ειδικός. Ρώτησε καλύτερα το γιατρό σου για να εισαι σιγουρη! 🙂

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια 😊 η αλήθεια είναι ότι λόγο πολυκυστικών ο κύκλος μου δεν είναι σταθερός αλλά σπάνια θα είναι κάτω των 30 ημερών! Ο γιατρός μου είναι εκτός για ΣΚ και δεν μπορώ να τον βρω πουθενά! Την Τρίτη έχω ραντεβού για σαλπιγγογραφια! Ελπίζω για τα καλύτερα 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια χαρά είναι η ημέρα κοπέλα μου μην αγχώνεσαι.! Απλά λένε όσο το νωρίτερο τόσο καλύτερα για να μην πέσει πάνω στην ωορρηξία ενός φυσιολογικού κύκλου 28 ημερών μιας και μετά από την σαλμπιγγογραφια θα πάρεις αντιβίωση για Τρις με τέσσερις μέρες Επίσης θα σου πουν ότι μετά από την σαλμπιγγογραφια θα είναι και λίγο πιο εύκολο να πιάσεις παιδάκι όποτε έχεις κύκλο πανό από 30 ημέρες όποτε είσαι κομπλέ Και μην αγχώνεσαι..! Σου εύχομαι τα καλύτερα..! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νίκη ευχαριστώ!! Ναι αντιβίωση ξεκινάω το πρωί πριν την εξέταση και συνεχίζω για 4 μέρες! Ελπίζω να ισχύει αυτό που λένε για την σαλπιγγογραφια και σε λίγο καιρο να έχω και γω το παιδάκι μου ❤️ Να είστε καλά κορίτσια με ηρεμήσατε κάπως 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Anmaz είπε:

Νίκη ευχαριστώ!! Ναι αντιβίωση ξεκινάω το πρωί πριν την εξέταση και συνεχίζω για 4 μέρες! Ελπίζω να ισχύει αυτό που λένε για την σαλπιγγογραφια και σε λίγο καιρο να έχω και γω το παιδάκι μου ❤️ Να είστε καλά κορίτσια με ηρεμήσατε κάπως 

Μια χαρουλα κοπέλα μου παντος δεν είναι τίποτα η σαλμπιγγογραφια..! Σου εύχομαι τα καλύτερα σύντομα..!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κ από μένα!! Εγώ την έκανα την Πέμπτη στην 11η μέρα του κύκλου που μου είπαν ότι είναι κ η τελευταία μέρα..καλά σου λένε τα κορίτσια,για να προλάβουν την ωορρηξία το κάνουν αυτό. Όλα καλά κοπέλα μου!! Σου εύχομαι σύντομα να έρθει το μωράκι σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιωάννα μου ευχαριστώ πολύ! Ελπίζω να βγήκαν όλα καλά και στην δίκη σου σαλπιγγογραφια και σύντομα να έχεις και εσυ το δικό σου μωράκι..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Anmaz είπε:

Ιωάννα μου ευχαριστώ πολύ! Ελπίζω να βγήκαν όλα καλά και στην δίκη σου σαλπιγγογραφια και σύντομα να έχεις και εσυ το δικό σου μωράκι..!!

Ναι όλα καλά ευτυχώς!!! Το θετικό είναι ότι παιρνεις τα αποτελέσματα αμέσως!!! Όλα καλά!! Να σκεφτόμαστε πως ότι κάνουμε,μας φέρνει ένα βήμα πιο κοντά στο μωρό μας... 🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Ναι όλα καλά ευτυχώς!!! Το θετικό είναι ότι παιρνεις τα αποτελέσματα αμέσως!!! Όλα καλά!! Να σκεφτόμαστε πως ότι κάνουμε,μας φέρνει ένα βήμα πιο κοντά στο μωρό μας... 🙏🙏

Ευτυχώς!! Πραγματικά αυτό που λες είναι το μόνο που με παρηγορεί! Έχω κάνει αμέτρητες εξετάσεις ελπίζω αυτή να είναι και η τελευταία πριν την εγκυμοσύνη 🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Anmaz είπε:

Ευτυχώς!! Πραγματικά αυτό που λες είναι το μόνο που με παρηγορεί! Έχω κάνει αμέτρητες εξετάσεις ελπίζω αυτή να είναι και η τελευταία πριν την εγκυμοσύνη 🙏🏻

Στο εύχομαι κορίτσι μου!!!! Όταν με το καλό είσαι έγκυος,να μπεις να μας το πεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ioannastr είπε:

Στο εύχομαι κορίτσι μου!!!! Όταν με το καλό είσαι έγκυος,να μπεις να μας το πεις!!!

Εννοείται! Ελπίζω να ακούσω καλά νέα και από εσάς και σε 9+ μήνες να έχει η κάθε μια μας από ένα μωράκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η LadyP είπε:

Κορίτσια ισχύει οτι πονάει πολύ? Μπορείς να θέλεις να ζητήσεις κάτι τύπου μέθη?

Σου στέλνω πμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/1/2020 at 3:29 ΜΜ, ο/η LadyP είπε:

Κορίτσια ισχύει οτι πονάει πολύ? Μπορείς να θέλεις να ζητήσεις κάτι τύπου μέθη?

Και εγώ αυτό αναρωτιέμαι γιατί έχω ακούσει διάφορα... Αλλά πιο πολύ ενθαρρυντικά μπορώ να πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/1/2020 at 10:45 ΠΜ, ο/η ioannastr είπε:

Σου στέλνω πμ

Κορίτσια μου γειά σας! Μακάρι να έρθει σε όλες φέτος το μωράκι, πείτε μου κ μένα αν πονάει έχω ραντεβού στο ιασω σε 14 μέρες κ ψιλό φοβάμαι λιιιιγο. Κάνατε κάποια από εσάς μεθη? Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/1/2020 at 3:29 ΜΜ, ο/η LadyP είπε:

Κορίτσια ισχύει οτι πονάει πολύ? Μπορείς να θέλεις να ζητήσεις κάτι τύπου μέθη?

Εγώ δεν πονεσα καθολου. Μην αγχώνεσαι. Καλά αποτελέσματα 💓🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Αναστασία31 @Valia_Vrtpl @LadyP Πονάει, αλλά είναι για λίγα δευτερόλεπτα και είναι υποφερτό. Σκέψου σαν κράμπες περιόδου αλλά πιο έντονες. Όχι δε χρειάζεται μέθη.. Εγώ είχα πάρει ένα παυσίπονο μόνο μια ώρα πριν την εξέταση. Δεν είναι τόσο τραγικό όσο λένε, μην ανησυχείτε. Καλά αποτελέσματα κορίτσια σε όλες!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ούτε εγώ δεν πόνεσα. Κ η αλήθεια είναι ότι με άγχωνε περισσότερο η σαλπιγγογραφια από την επερχόμενη λαπαροσκόπηση. Αλλά τελικά ήταν σαν πόνοι περιόδου. Καλά αποτελέσματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Αναστασία31 είπε:

Κορίτσια μου γειά σας! Μακάρι να έρθει σε όλες φέτος το μωράκι, πείτε μου κ μένα αν πονάει έχω ραντεβού στο ιασω σε 14 μέρες κ ψιλό φοβάμαι λιιιιγο. Κάνατε κάποια από εσάς μεθη? Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Δεν πονάει ίσα ίσα μια κράμπα περιόδου για πολύ πολύ λίγο δεν διαρκεί πολύ και χωρίς άγχος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι πονάει λίγο αλλά δεν κρατάει πολύ! Μην διαβάσεις ότι αν πονέσεις είναι βουλωμένες οι σάλπιγγες γιατί δεν ισχύει..το είχα στο νου μου καθόλη την διάρκεια της εξέτασης και ίσως επειδή ήμουν σφιγμένη πόνεσα αλλά και πάλι ήταν υποφερτό! Καλά αποτελέσματα καλή μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιποοον καλησπέρα εγώ είχα μια εξωμήτρια 2015 τον Δεκέμβριο που αντιμετωπίστηκε με μεθοτρεξατη και 11 μέρες διαμονή στο νοσοκομείο έκανα σαλπιγγογραγια 12 μέρα του κύκλου έπειτα από 2 χρόνια και έμεινα έγκυος τώρα που σας μιλάω με μια επαφή στον μήνα είμαι στην 26 εβδ και όλα βαίνουν καλώς σας εύχομαι τα καλύτερα μην χάνεται ελπίδες 😍🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/1/2020 at 1:57 ΠΜ, ο/η Anmaz είπε:

Καλησπέρα! Μετά από αρκετό καιρο προσπάθεια αποφασίσαμε να κάνουμε εξετάσεις! Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω ειναι το εξής. Πρώτη μέρα του κύκλου πήρα τηλέφωνο να κλείσω ραντεβού για σαλπιγγογραφια και μου είπαν να παω 12η μέρα του κύκλου! Αγχώνομαι λίγο γιατί μου φαίνεται αρκετά αργά σύμφωνα με αυτα που διαβάζω στο Ίντερνετ που λένε στην 7-10 μέρα του κύκλου! Ποια είναι η γνώμη σας ;

Και εγώ έχω κλείσει κ θα πάω σε λίγες μερες.εμενα μου είπαν την έβδομη μέρα.μια φίλη μου πήγε έτσι άσχετα απλά δεν έκανε προσπάθειες για σύλληψη αυτόν τον μήνα για να μην προκύψει θέμα.τωρα τι να σου πω ξανά πάτε τηλ κ ρώτησε τους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Κορίτσια μου sos. Έκλεισα ραντεβού για σαλπιγγογραφια στο ιασω (είχα κάνει την καινούρια αλλά δε περνάει στην επιτροπή) κ μου παν να ρωτήσω τον ενδοκρινολογο μου για το σκιαγραφικο γιατί έχω θυρεοειδή κ τώρα με πήρε ο γιατρός μου κ μου είπε ότι δεν μπορώ γιατί έχω hasimoto κ το σκιαγραφικο είναι ιοδιουχο κ δεν κανει. Γίνεται αλλιώς η εξέταση? Αύριο θα πάρω το ιασω κ τον γιατρό μ να ρωτήσω αλλά έχω σκάσει τώρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...