Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Roula2410 είπε:

Κυριακη βγαίνουμε εμεις....... Κοριτσια απο το ανχος μ οτι φτανει η ωρα να την ταισω και να την κοιταω συνεχεια δεν κοιμάμαι σχεδον καθολου.... Δεν την χορταίνω..... Οταν ακουσα το κλαμμα της και την ειδα δεν μπορουσα να το πιστεψω.. 

Αχ πόσο συγκινητικά είναι αυτά που λες!! 😪😘😘😘Να σας ζήσει και παλι!!! Γιατί θα κάτσετε τόσες μέρες από Τρίτη;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tina92 είπε:

Κοριτσια καλημέρα🌸

σήμερα 38+3 πήγα στον γιατρό όλα καλά η μικρή έχει πάρει θέση έχει κατέβει αλλά ακόμα μ είπε η γιατρός δεν θέλει να βγει μάλλον θα πάω μέχρι της 15/9 κ εγώ,μου είπε να περπατάω πολύ και να ανεβαίνω σκάλες....μ έκλεισε ραντεβού την επόμενη Παρασκευή...

εσεις πως είστε είχε καμία άλλη ραντεβού σήμερα;;;

Καλημερααα

Αντε με το καλό😘😘😘😘

Αντε ριξτο στο περπατημα και άλλο κ βάλε και τις σκάλες στο παιχνιδι🤣😋😜

Εγώ είχα χτες...Κ εμένα μου έκλεισε την άλλη εβδομάδα και μετά μου είπε να μπουμε πρωτα ο θεος την μεθεπομενη,δηλαδη,38 + ... Τον ρώτησα αν μπορουμε και 39η(που είχε πει πριν κανένα μήνα)και μου είπε όποτε θέλω... Όποτε παμε βλέποντας κ κάνοντας... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα κορίτσιααααα, γέννησα χθες!!

Παιδεύτηκα λίγο και πονάω, αλλά τώρα ευτυχώς τελείωσε!! Βλέπω το μωράκι μου και είμαι ευτυχισμένη και είναι μια γλύκα 🥰❤️

Πήγα προχθές γύρω στις 12 παρά στο μαιευτήριο, 2 τη νύχτα μου έβαλαν το υπόθετο μετά από κανα μισάωρο ξεκίνησα να πονάω από τις συσπάσεις πολύ δε κοιμήθηκα όλο το βράδυ..ο άντρας μου δίπλα ο γλυκούλης όλη την ώρα ούτε αυτός πολυκοιμήθηκε. 7 ήρθε η μαία μου έβαλε τεχνητούς πόνους ξεκίνησαν περισσότερες συσπάσεις αλλά η διαστολή 1-1μιση δεν προχώραγε...ήρθε ο γιατρός κατά τις 12 μου έσπασε τα νερά και πήρε μπρος, στις 4 η ώρα είχε πάει η διαστολή 10 και αρχίσαμε να σπρώχνουμε αλλά είχε κολλήσει σε ένα σημείο εκεί που έπρεπε να κατέβει λίγο πιο κάτω για να γίνει η εξώθηση..εκεί παιδεύτηκα πολύ εντωμεταξύ πέρναγε η επισκληρίδιος ξεκίναγαν οι πόνοι δεν άντεχα μέχρι να μου ξανακάνουν επισκληρίδιο υπέφερα 🤣 Έκανα και 2 φορές εμετό εκεί στο τέλος από την πίεση μάλλον δε ξέρω (ούτε στη γέννα δεν το γλίτωσα 🤣🤣).. Ο άντρας μου όλη την ώρα δίπλα βράχος, και βοήθησε πολύ σε όλη τη διαδικασία... μου έδινε κουράγιο μου μιλούσε γλυκά μου κράταγε το χέρι συνέχεια που πόναγα, και μετά βοηθούσε στα σπρωξίματα έφευγε η μαία τα καναμε με τον άντρα μου μπράβο καλά τα πας συνέχισε μου έλεγε, βοηθούσε πολύ στις αναπνοές σε όλα...ήταν πολύ ενεργός. Και μόλις το είδαμε να βγαίνει συγκινηθήκαμε κλαίγαμε και οι δύο!! Τώρα είναι τρισευτυχισμένος κι εγώ μαζί 😍

7 παρά 10 γεννήθηκε ο μπουμπούκος μας είναι μια γλύκα 😍💙💘 Και θηλάζουμε, αν και σήμερα με τσούζουν ήδη οι θηλές θα ρωτήσω τη μαία να μου πει συμβουλές ή τι να κάνω πιο σωστά ☺️

Εύχομαι να έχετε πιο εύκολο τοκετό κορίτσια, αλλά όπως και να’χει όταν θα δείτε το μωράκι σας να ξέρετε ότι θα τα ξεχάσετε ΌΛΑ ❤️❤️❤️

Άντε να πάρετε σειρά κι εσείς τώρα 🥰🥰

Κορίτσι μου!!!! ❤️

Να σας ζήσει ο μπεμπάκος σας! Να είναι γερός δυνατός καλότυχος και πανευτυχισμένος!!!!!!!! Δεν μπορώ να φανταστώ τη χαρά σου αν και θα το ζήσουμε κι εμείς πρώτα ο Θεός σύντομα! Αλλά μπορώ να καταλάβω ότι πέρα απο όποια δυσκολία προκύψει στον τοκετό με το που δουν οι γονείς το μωράκι τα ξεχνούν όλα!!!!

Πολύ χάρηκα για σένα!!!!!! Καλή ανατροφή!!!! Όσο για τις θηλές υπάρχουν διάφορα που θα σε βοηθήσουν! Ρώτα τις μαίες εκεί!!!!🥰

 
στις πριν 5 ώρες, ο/η Roula2410 είπε:

Καλημερα κοριτσια γέννησα και εγω την τριτη το βραδυ με καισαρική τελικα.... Πήγαμε την τριτη στον γιατρο για καρδιοτοκογραφημμα και ειχε τυλιχτεί κι αλλο το μωρο και εκανα συσπάσεις αλλα δεν βοηθαγε αυτο να κατέβει καο ετσι ηρθαμε στο μαιευτήριο και γέννησα..... Ειναι μια πριγκίπισσα..... Ηταν το πιο ομορφο συναισθημα οταν την ειδα..... Σας εύχομαι να πανε σε ολες καλα τα πράγματα και να κρατήσετε συντομα τα μωρα σας

Αααααχ τι ωραία που πήραν μπρος τα γεννητούρια!!!! Να σας ζήσει το μωράκι σας, να είναι γερό δυνατό και καλότυχο!!!!!!! Καλή ανατροφή στην πριγκίπισσά σας!!!!!😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 στις πριν 5 ώρες, ο/η Tina92 είπε:

Κοριτσια καλημέρα🌸

σήμερα 38+3 πήγα στον γιατρό όλα καλά η μικρή έχει πάρει θέση έχει κατέβει αλλά ακόμα μ είπε η γιατρός δεν θέλει να βγει μάλλον θα πάω μέχρι της 15/9 κ εγώ,μου είπε να περπατάω πολύ και να ανεβαίνω σκάλες....μ έκλεισε ραντεβού την επόμενη Παρασκευή...

εσεις πως είστε είχε καμία άλλη ραντεβού σήμερα;;;

Καλησπέρα κορίτσια!!!!

Κι εγώ πήγα σήμερα γιατρό 37 εβδομάδων ακριβώς. Κι εμένα έχει πάρει θέση και όλα είναι οκ (πλακούντας, αμνιακό) αλλά απ ότι κατάλαβα είναι λίγο ανάποδα ενώ είναι κάτω το κεφαλάκι της είναι η πλάτη της στην πλάτη μου (ή κατι τετοιο τελοσπαντων) αλλά εντάξει θα γυρίσει λογικά! Απλα ένα που μου είπε και με άγχωσε είναι ότι δεν θα ήθελε να πάει το μωρό μου μέχρι 40 εβδομάδων γιατί θα βγεί πάνω απο 4 κιλα 🤔

Τωρα είναι στα 3200 (σε μία εβδομάδα πήρε 400γρ)... Της είπα φυσικά αν δούμε και δεν θέλει να βγει να πάμε προγραμματισμένα πριν τις 40 εβδομάδες αλλά μου είπε ότι η φιλοσοφία της είναι του "φυσικού" γιατί η φύση ξέρει... Ε αφού ξέρει η φύση γιατι μου είπε οτι αν παει 40 θα ζοριστούμε να το βγάλουμε απο κάτω;;;

Τέλοσπαντων.... την άλλη Παρασκευη ξαναπάω και θα με εξετάσει και κολπικά! Γιααα να δούμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Καλημερααα

Αντε με το καλό😘😘😘😘

Αντε ριξτο στο περπατημα και άλλο κ βάλε και τις σκάλες στο παιχνιδι🤣😋😜

Εγώ είχα χτες...Κ εμένα μου έκλεισε την άλλη εβδομάδα και μετά μου είπε να μπουμε πρωτα ο θεος την μεθεπομενη,δηλαδη,38 + ... Τον ρώτησα αν μπορουμε και 39η(που είχε πει πριν κανένα μήνα)και μου είπε όποτε θέλω... Όποτε παμε βλέποντας κ κάνοντας... 

Ναι όσο περισσότερο κάτσει μέσα το μωράκι τόσο το καλύτερο, ειδικά αφού πάτε με καισαρική εξ αρχής! Οπότε καλά του το είπες! Βλέποντας και κάνοντας 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Roula2410 είπε:

Καλημερα κοριτσια γέννησα και εγω την τριτη το βραδυ με καισαρική τελικα.... Πήγαμε την τριτη στον γιατρο για καρδιοτοκογραφημμα και ειχε τυλιχτεί κι αλλο το μωρο και εκανα συσπάσεις αλλα δεν βοηθαγε αυτο να κατέβει καο ετσι ηρθαμε στο μαιευτήριο και γέννησα..... Ειναι μια πριγκίπισσα..... Ηταν το πιο ομορφο συναισθημα οταν την ειδα..... Σας εύχομαι να πανε σε ολες καλα τα πράγματα και να κρατήσετε συντομα τα μωρα σας

Συγχαρητηρια να χαιρεσαι τη μπουμπου σου! Καλη ανατροφή και καλη αναρρωση σε σενα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!!

Κι εγώ πήγα σήμερα γιατρό 37 εβδομάδων ακριβώς. Κι εμένα έχει πάρει θέση και όλα είναι οκ (πλακούντας, αμνιακό) αλλά απ ότι κατάλαβα είναι λίγο ανάποδα ενώ είναι κάτω το κεφαλάκι της είναι η πλάτη της στην πλάτη μου (ή κατι τετοιο τελοσπαντων) αλλά εντάξει θα γυρίσει λογικά! Απλα ένα που μου είπε και με άγχωσε είναι ότι δεν θα ήθελε να πάει το μωρό μου μέχρι 40 εβδομάδων γιατί θα βγεί πάνω απο 4 κιλα 🤔

Τωρα είναι στα 3200 (σε μία εβδομάδα πήρε 400γρ)... Της είπα φυσικά αν δούμε και δεν θέλει να βγει να πάμε προγραμματισμένα πριν τις 40 εβδομάδες αλλά μου είπε ότι η φιλοσοφία της είναι του "φυσικού" γιατί η φύση ξέρει... Ε αφού ξέρει η φύση γιατι μου είπε οτι αν παει 40 θα ζοριστούμε να το βγάλουμε απο κάτω;;;

Τέλοσπαντων.... την άλλη Παρασκευη ξαναπάω και θα με εξετάσει και κολπικά! Γιααα να δούμε....

Και μενα η γιατρος μου αυτης της φιλοσοφιας ειναι! Στην κορη μου που θεωρητικα θα εβγαινε μεγαλη (4 κιλα την υπολογιζαν τοτε κ μενα) σπασαν τα νερα μου στις 37+ και βγηκε 3300! 

Και εγω σημερα πηγα στη γιατρο ειμαι 37+ ο μπεμπης πηγε 3050 ειναι καλα δραστηριος, ο πλακουντας δεν εχει γερασει περισσοτερο αρα επομενο ραντεβου την αλλα παρασκευη κ εγω εκτως απροοπτου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Tina92 είπε:

Κοριτσια καλημέρα🌸

σήμερα 38+3 πήγα στον γιατρό όλα καλά η μικρή έχει πάρει θέση έχει κατέβει αλλά ακόμα μ είπε η γιατρός δεν θέλει να βγει μάλλον θα πάω μέχρι της 15/9 κ εγώ,μου είπε να περπατάω πολύ και να ανεβαίνω σκάλες....μ έκλεισε ραντεβού την επόμενη Παρασκευή...

εσεις πως είστε είχε καμία άλλη ραντεβού σήμερα;;;

Και εγω σημερα ειχα γιατρο 37+5, ο μπεμπης μια χαρα 3050 και απλα περιμενουμε! Επομενο ραντεβου επομενη Παρασκευη εκτως απροοπτου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Efi30 είπε:

Και μενα η γιατρος μου αυτης της φιλοσοφιας ειναι! Στην κορη μου που θεωρητικα θα εβγαινε μεγαλη (4 κιλα την υπολογιζαν τοτε κ μενα) σπασαν τα νερα μου στις 37+ και βγηκε 3300! 

Και εγω σημερα πηγα στη γιατρο ειμαι 37+ ο μπεμπης πηγε 3050 ειναι καλα δραστηριος, ο πλακουντας δεν εχει γερασει περισσοτερο αρα επομενο ραντεβου την αλλα παρασκευη κ εγω εκτως απροοπτου!

Αυτό σκέφτηκα μετά! Ότι μπορεί να θέλει να βγει απο μόνη της νωρίτερα και να μην υπάρχει θέμα! Απλά θεωρώ ότι δεν θα έπρεπε να μου το πει η γιατρός ! Αλλά εντάξει! Μια χαρά το μπουμπούκι σου και τέλεια για τον πλακούντα που δεν έχει πάει σε επόμενο στάδιο!!!!!! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Roula2410 είπε:

Καλημερα κοριτσια γέννησα και εγω την τριτη το βραδυ με καισαρική τελικα.... Πήγαμε την τριτη στον γιατρο για καρδιοτοκογραφημμα και ειχε τυλιχτεί κι αλλο το μωρο και εκανα συσπάσεις αλλα δεν βοηθαγε αυτο να κατέβει καο ετσι ηρθαμε στο μαιευτήριο και γέννησα..... Ειναι μια πριγκίπισσα..... Ηταν το πιο ομορφο συναισθημα οταν την ειδα..... Σας εύχομαι να πανε σε ολες καλα τα πράγματα και να κρατήσετε συντομα τα μωρα σας

Κορίτσι μου να σας ζήσει η μικρή μπουμπου να είναι γερή και ευλογημένη ευχομαι ότι καλύτερο και για τους τρεις σας!!!!🌸😘

οταν θα έχεις χρόνο κ εσυ γράψε μας νέα σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@whatever

Kορίτσι μου, θέλεις όταν μπορέσεις να ανεβάσεις το πινακάκι με τις ημερομηνίες και να γράψεις τις κοπέλες που γέννησαν;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

@Dimitra91 Ναι ναι θα το τακτοποιήσω σήμερα! Εννοείται βέβαια ότι αν θελήσει και κάποια άλλη να το κάνει, το κάνει ελεύθερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η whatever είπε:

 

@Dimitra91 Ναι ναι θα το τακτοποιήσω σήμερα! Εννοείται βέβαια ότι αν θελήσει και κάποια άλλη να το κάνει, το κάνει ελεύθερα!

Εγώ δεν έχω ιδέα πως το κάνουμε.... 😥😓🙃Άσχετη τελείως είμαι @whatever.... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια, 

Να σας πω.. 

Έχετε μικρής έντασης πονακια περιοδου;;

Χτες είχα 3-4 πονακια περιοδου πολυ ανεπαίσθητα... 

Εχω διαβάσει ότι είναι φυσιολογικά... Δεν ανησυχώ, είμαι κ πολυ νωρίς σε σχέση με όλες σας... 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

Γεια σας κορίτσια, 

Να σας πω.. 

Έχετε μικρής έντασης πονακια περιοδου;;

Χτες είχα 3-4 πονακια περιοδου πολυ ανεπαίσθητα... 

Εχω διαβάσει ότι είναι φυσιολογικά... Δεν ανησυχώ, είμαι κ πολυ νωρίς σε σχέση με όλες σας... 

 

 

Καλησπερα κορίτσι,

εγω έχω από προχθές π υποφέρω τα βραδιά αφού νομίζω ότι με πιάνουν οι πόνοι τοκετού με πιάνει πόνος σαν αυτόν της διάρροιας αλλά δεν είναι διάρροια,και πετρώνει όλη η κοιλιά μου δεν έχω πάει ακόμα στο μαιευτήριο γιατί μετά υποχωρούν κ δεν θέλω να με στείλουν πάλι σπίτι τώρα αν γίνουν πιο συχνοί θα πάω τώρα είμαι 38+5,εντωμεταξύ όταν ο άντρας μ βάζει το κεφάλι στην κοιλιά ακούει κανονικά την καρδούλα της κ μετράμε πλέον μόνοι μας τους παλμούς της,πλέον οι ορμόνες μου μ το έχουν γυρίσει σε κλάμματα θέλω να την πάρω επιτέλους στην αγκαλιά μου...σκεψου ότι δεν φοβάμαι κ δεν σκέφτομαι καθόλου το πως θα γεννήσω αρκεί να ήμαστε καλά κ να την κρατήσω επιτέλους στην αγκαλια μου!!!

παντως γενικά αυτά τα πονάκια είναι φυσιολογικοτατα,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/9/2020 at 7:08 ΜΜ, ο/η Dimitra91 είπε:

Κορίτσι μου!!!! ❤️

Να σας ζήσει ο μπεμπάκος σας! Να είναι γερός δυνατός καλότυχος και πανευτυχισμένος!!!!!!!! Δεν μπορώ να φανταστώ τη χαρά σου αν και θα το ζήσουμε κι εμείς πρώτα ο Θεός σύντομα! Αλλά μπορώ να καταλάβω ότι πέρα απο όποια δυσκολία προκύψει στον τοκετό με το που δουν οι γονείς το μωράκι τα ξεχνούν όλα!!!!

Πολύ χάρηκα για σένα!!!!!! Καλή ανατροφή!!!! Όσο για τις θηλές υπάρχουν διάφορα που θα σε βοηθήσουν! Ρώτα τις μαίες εκεί!!!!🥰

Αααααχ τι ωραία που πήραν μπρος τα γεννητούρια!!!! Να σας ζήσει το μωράκι σας, να είναι γερό δυνατό και καλότυχο!!!!!!! Καλή ανατροφή στην πριγκίπισσά σας!!!!!😍😍

Ναι αυτή είναι η αλήθεια..μετά τα ξεχνάς όλα ❤️❤️ Απλά θέλω να μου περάσει ο πόνος για να μπορώ να το απολαύσω παραπάνω...

Ρώτησα μου έχουν πει διάφορα..προσπαθώ!! Είναι δύσκολος ο θηλασμός τελικά, δεν είχα φανταστεί όλα αυτά...αλλά αξίζει αν τα καταφέρεις!!

Με το μωράκι είμαστε τρελαμένοι είναι μια γλύκα και πανέμορφος💙

Άντε ανυπομονώ να γεννήσετε κι εσείς να τα λέμε!!! 🥰❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/9/2020 at 7:10 ΜΜ, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!!

Κι εγώ πήγα σήμερα γιατρό 37 εβδομάδων ακριβώς. Κι εμένα έχει πάρει θέση και όλα είναι οκ (πλακούντας, αμνιακό) αλλά απ ότι κατάλαβα είναι λίγο ανάποδα ενώ είναι κάτω το κεφαλάκι της είναι η πλάτη της στην πλάτη μου (ή κατι τετοιο τελοσπαντων) αλλά εντάξει θα γυρίσει λογικά! Απλα ένα που μου είπε και με άγχωσε είναι ότι δεν θα ήθελε να πάει το μωρό μου μέχρι 40 εβδομάδων γιατί θα βγεί πάνω απο 4 κιλα 🤔

Τωρα είναι στα 3200 (σε μία εβδομάδα πήρε 400γρ)... Της είπα φυσικά αν δούμε και δεν θέλει να βγει να πάμε προγραμματισμένα πριν τις 40 εβδομάδες αλλά μου είπε ότι η φιλοσοφία της είναι του "φυσικού" γιατί η φύση ξέρει... Ε αφού ξέρει η φύση γιατι μου είπε οτι αν παει 40 θα ζοριστούμε να το βγάλουμε απο κάτω;;;

Τέλοσπαντων.... την άλλη Παρασκευη ξαναπάω και θα με εξετάσει και κολπικά! Γιααα να δούμε....

Αγάπη μην αγχώνεσαι και 4 κιλά να γεννηθεί, κι εγώ αγχωνόμουν αλλά της διπλανής μου γεννήθηκε 4 κιλά στις 38εβδ φαντάσου, και της έκαναν δυο ράμματα(2ο παιδί βέβαια)..ενώ εμένα γεννήθηκε 3330 και μου έκανε πιο πολλά!! Κι επίσης κι εγώ ζορίστηκα πάαρα πολύ παρόλο που ήταν τόσο..οπότε δεν παίζει τόσο ρόλο...κι εγώ σχεδόν 3700 γεννήθηκα φαντάσου φυσικά ☺️

Πήγαινε την άλλη εβδομάδα να δεις πόσο θα’ναι..αν δει η γιατρός ότι αυξάνεται πολύ το βάρος και δε θα βγαίνει θα στο πει κι από μόνη της πιστεύω να το βγάλετε νωρίτερα..αλλιώς ζήσε τον τοκετό είναι πολύ ωραίο..εγώ θα ήθελα πολύ να μου είχε αρχίσει φυσικά χωρίς να πάω για πρόκληση...άσε που παιδευόμουν τόσες ώρες πάλι καλά που γλίτωσα την καισαρική

Α κ κάτι που θυμήθηκα, εμένα μου είχε πει στις 36εβδ ότι ήταν 3254, και στις 38 μου είπε 3100...κ του λέω έχασε βάρος κλπ κ αγχώθηκα..κ μ είπε ότι ήταν σωστό το 3100 και λάθος το 3254, γιατί φαινόταν ότι είχε πάρει πολύ βάρος απ’τις 34 στις 36 που δεν ήταν φυσιολογικό..οπότε μην τα παίρνεις κ τις μετρητοίς αυτά που λένε, έχουν αποκλίσεις οι μετρήσεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου πώς είστε;

Κανένα νέο από κάποια κοπέλα;

Εγώ είμαι ακόμα στο μαιευτήριο! Σήμερα ήταν να βγούμε αλλά ανέβηκε ο ίκτερος στον μικρό και μείναμε και σήμερα να κάνει φωτοθεραπεία! Ελπίζω να βγούμε αύριο, λογικά θα βγούμε δηλαδή, 1 μέρα τα κρατάνε για φωτοθεραπεία! Ανυπομονώ να πάμε σπίτι μας ❤️❤️

Κατά τα άλλα είμαστε ξετρελαμένοι με το μωράκι, είναι μια γλύκα ανυπομονώ για την ώρα που τον έχω μαζί μου! 💙🥰

Ξέχασα να σας πω ότι γεννήθηκε 54 εκατ. και 3330 γραμ. ο κούκλος μας! Ψηλό και αδύνατο όπως μας είχε πει ο γυναικολόγος ☺️ Και όχι πολύ βαρύ ευτυχώς αλλά δεν γλίτωσα την περινεοτομή!

Πολύ καλές οι μετρήσεις του, και ζωδιακά Παρθένος με ωροσκόπο Υδροχόο...πολύ χάρηκα για να χαλαρώσει λίγο τους ψυχαναγκασμούς του Παρθένου κ το κόλλημα με την καθαριότητα κ τη λεπτομέρεια χαχα...άσε που οι Υδροχόοι είναι και άνθρωποι της παρέας,των φίλων, ανεξάρτητοι και ανθρωπιστές..θα’ναι πιο χαλαρός και δυναμικός...αν κ το ξέραμε πόσο χαλαρός είναι γιατί όλη την ώρα του τοκετού ήταν ατάραχος...ούτε την ώρα του μεγάλου σπρωξίματος δεν άλλαξαν οι παλμοί του, ενώ σε όλα ή πέφτουν οι παλμοί ή παθαίνουν ταχυπαλμία..🤣

Αχ ανυπομονώ να πάμε σπίτι μας και να είμαι όλη την ώρα μαζί του να κάνουμε ό,τι θέλουμε κ να πηγαίνουμε βόλτες με τον μπαμπά μας 🥰💙

Σας στέλνω τα νέα μου τώρα που βρήκα λίγο χρόνο γιατί εδώ και 3 μέρες δεν έχω κοιμηθεί καθόλου..!! Προετοιμαστείτε 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tina92 είπε:

Καλησπερα κορίτσι,

εγω έχω από προχθές π υποφέρω τα βραδιά αφού νομίζω ότι με πιάνουν οι πόνοι τοκετού με πιάνει πόνος σαν αυτόν της διάρροιας αλλά δεν είναι διάρροια,και πετρώνει όλη η κοιλιά μου δεν έχω πάει ακόμα στο μαιευτήριο γιατί μετά υποχωρούν κ δεν θέλω να με στείλουν πάλι σπίτι τώρα αν γίνουν πιο συχνοί θα πάω τώρα είμαι 38+5,εντωμεταξύ όταν ο άντρας μ βάζει το κεφάλι στην κοιλιά ακούει κανονικά την καρδούλα της κ μετράμε πλέον μόνοι μας τους παλμούς της,πλέον οι ορμόνες μου μ το έχουν γυρίσει σε κλάμματα θέλω να την πάρω επιτέλους στην αγκαλιά μου...σκεψου ότι δεν φοβάμαι κ δεν σκέφτομαι καθόλου το πως θα γεννήσω αρκεί να ήμαστε καλά κ να την κρατήσω επιτέλους στην αγκαλια μου!!!

παντως γενικά αυτά τα πονάκια είναι φυσιολογικοτατα,

Αγάπη να σκέφτεσαι ότι πλησιάζει η ώρα κ μην κλαις!! Σε 1 εβδομάδα το πολύ θα έχεις τη μικρή σου...δεν είναι τίποτα 😍 Και μετά δε θα ξεκολλάς 🥰 οπότε απόλαυσε τις τελευταίες σου μέρες της εγκυμοσύνης 😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Αγάπη να σκέφτεσαι ότι πλησιάζει η ώρα κ μην κλαις!! Σε 1 εβδομάδα το πολύ θα έχεις τη μικρή σου...δεν είναι τίποτα 😍 Και μετά δε θα ξεκολλάς 🥰 οπότε απόλαυσε τις τελευταίες σου μέρες της εγκυμοσύνης 😍😍😍

Κοριτσάκι μου ποσο χάρηκα που διάβασα νέα σου,τι ωραία που τα περνάτε  με τον μπέμπη σας🥰🥰με κανείς κ ανυπομονώ ακόμα περισσότερο,μια χαρά κ ο μπεμπακος σας από κιλά κ πόντους ψηλόλιγνος!!!να σας ζήσει και πάλι!!!!😍😍

ο άντρας σου μένει μαζί το βράδυ τελικά;;;με τον θηλασμό σε βοηθανε οι μαίες;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς να ορίσετε μικρουλια!!! (ΠΗΤ)

@Princess28 ==> 2/9 💗 👶 αγόρι!

@Mammatobe ==>3/9💗 👶αγόρι! 

@ΚατεριναΣκ ==> 9/9 💗 👶 αγόρι!

@Tina92 ==> 15/9 💗👶 κορίτσι! 

@Roula2410==>16/9💗👶κορίτσι!

@Efi30 ==> 20/9 💗 👶 αγόρι!

@whatever ==> 22/9 💗👶 αγόρι!

@@nn@ ==> 25/9 💗 👶 αγόρι!

@Dimitra91 ==>25/9💗👶κορίτσι!

@Xrita ==> 27/9 💗 👶 αγόρι!

@Κορτας ==> 29/9 💗 👶 κορίτσι! 

@Princess28 @ΚατεριναΣκ @Roula2410 κορίτσια θυμηστε μου ημερομηνία γέννησης γιατί είναι παιδεμα να ψάχνω τα μηνύματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η whatever είπε:

Καλώς να ορίσετε μικρουλια!!! (ΠΗΤ)

@Princess28 ==> 2/9 💗 👶 αγόρι!

@Mammatobe ==>3/9💗 👶αγόρι! 

@ΚατεριναΣκ ==> 9/9 💗 👶 αγόρι!

@Tina92 ==> 15/9 💗👶 κορίτσι! 

@Roula2410==>16/9💗👶κορίτσι!

@Efi30 ==> 20/9 💗 👶 αγόρι!

@whatever ==> 22/9 💗👶 αγόρι!

@@nn@ ==> 25/9 💗 👶 αγόρι!

@Dimitra91 ==>25/9💗👶κορίτσι!

@Xrita ==> 27/9 💗 👶 αγόρι!

@Κορτας ==> 29/9 💗 👶 κορίτσι! 

@Princess28 @ΚατεριναΣκ @Roula2410 κορίτσια θυμηστε μου ημερομηνία γέννησης γιατί είναι παιδεμα να ψάχνω τα μηνύματα!

03/09 εγώ 💙🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tina92 είπε:

Κοριτσάκι μου ποσο χάρηκα που διάβασα νέα σου,τι ωραία που τα περνάτε  με τον μπέμπη σας🥰🥰με κανείς κ ανυπομονώ ακόμα περισσότερο,μια χαρά κ ο μπεμπακος σας από κιλά κ πόντους ψηλόλιγνος!!!να σας ζήσει και πάλι!!!!😍😍

ο άντρας σου μένει μαζί το βράδυ τελικά;;;με τον θηλασμό σε βοηθανε οι μαίες;;;

Ναι είναι τέλεια, και όταν πάμε σπίτι μας θα είναι ακόμη καλύτερα πιστεύω 💙🥰

Γι’αυτό στα λέω να ανυπομονείς ❤️❤️ Κοντεύουν οι μέρες!!❤️

Ναι μωρέ τέλειος είναι!! Δε θα μπορούσα να ζητήσω κάτι παραπάνω..💙

Ο άντρας μου όχι δε μένει γιατί είμαι σε 3κλινο..αλλά είναι όλη μέρα εδώ έρχεται ό,τι ώρα θέλει και φεύγει ό,τι ώρα θέλει..την άλλη φορά ήρθε 3μιση τη νύχτα και μου έφερε κάτι από ένα φαρμακείο!!

Οι μαίες με βοήθησαν αλλά αφού ήρθαν τα δύσκολα..γιατί στην αρχή δεν είχα πρόβλημα οπότε δε ρώτησα κάτι, και το μωρό έπιανε καλά τη θηλή οπότε ήμασταν οκ. Μετά δε φανταζόμουν τι πόνος θα ρθει μήπως το προλάβαινα λίγο..αλλά ό,τι θέμα είχα τους είπα και με βοήθησαν!

Αγάπη χρόνια πολλά ξέχασα να σου πω συγγνώμη!! Εδώ που είμαι καταλαβαίνεις δεν έχω χρόνο ούτε μυαλό..🙈☺️ Να σε χαιρόμαστε και να έχεις σύντομα τη μπουμπού σου!! Να πάνε όλα καλά, σε λίγο θα ζήσεις τις πιο ευτυχισμένες μέρες της ζωής σου..💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/9/2020 at 7:10 ΜΜ, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!!

Κι εγώ πήγα σήμερα γιατρό 37 εβδομάδων ακριβώς. Κι εμένα έχει πάρει θέση και όλα είναι οκ (πλακούντας, αμνιακό) αλλά απ ότι κατάλαβα είναι λίγο ανάποδα ενώ είναι κάτω το κεφαλάκι της είναι η πλάτη της στην πλάτη μου (ή κατι τετοιο τελοσπαντων) αλλά εντάξει θα γυρίσει λογικά! Απλα ένα που μου είπε και με άγχωσε είναι ότι δεν θα ήθελε να πάει το μωρό μου μέχρι 40 εβδομάδων γιατί θα βγεί πάνω απο 4 κιλα 🤔

Τωρα είναι στα 3200 (σε μία εβδομάδα πήρε 400γρ)... Της είπα φυσικά αν δούμε και δεν θέλει να βγει να πάμε προγραμματισμένα πριν τις 40 εβδομάδες αλλά μου είπε ότι η φιλοσοφία της είναι του "φυσικού" γιατί η φύση ξέρει... Ε αφού ξέρει η φύση γιατι μου είπε οτι αν παει 40 θα ζοριστούμε να το βγάλουμε απο κάτω;;;

Τέλοσπαντων.... την άλλη Παρασκευη ξαναπάω και θα με εξετάσει και κολπικά! Γιααα να δούμε....

Και σε μένα ακριβώς έτσι είναι ο μπέμπης. Ο γιατρός στον υπέρηχο μου ειπε ότι το μωρό κοιτάει ακόμη τα αστέρια! Φαντάζομαι όταν γυρίσει και κοιτάει πλάτη θεωρούμε ότι έχει εμπεδωθεί; Ξέχασα να ρωτήσω τον γιατρό.

Περίμενε να δεις και τον επόμενο υπέρηχο. Μπορεί να μη συνεχίσει να παίρνει με τον ίδιο ρυθμο. Άσε που υπάρχει και απόκλιση

στις πριν 6 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Εγώ δεν έχω ιδέα πως το κάνουμε.... 😥😓🙃Άσχετη τελείως είμαι @whatever.... 

 

Χιχιχιχιχι καλέ μη νομίζεις, ένα copy paste το κάνω και απλά διορθώνω και συμπληρώνω

στις πριν 5 ώρες, ο/η Tina92 είπε:

Καλησπερα κορίτσι,

εγω έχω από προχθές π υποφέρω τα βραδιά αφού νομίζω ότι με πιάνουν οι πόνοι τοκετού με πιάνει πόνος σαν αυτόν της διάρροιας αλλά δεν είναι διάρροια,και πετρώνει όλη η κοιλιά μου δεν έχω πάει ακόμα στο μαιευτήριο γιατί μετά υποχωρούν κ δεν θέλω να με στείλουν πάλι σπίτι τώρα αν γίνουν πιο συχνοί θα πάω τώρα είμαι 38+5,εντωμεταξύ όταν ο άντρας μ βάζει το κεφάλι στην κοιλιά ακούει κανονικά την καρδούλα της κ μετράμε πλέον μόνοι μας τους παλμούς της,πλέον οι ορμόνες μου μ το έχουν γυρίσει σε κλάμματα θέλω να την πάρω επιτέλους στην αγκαλιά μου...σκεψου ότι δεν φοβάμαι κ δεν σκέφτομαι καθόλου το πως θα γεννήσω αρκεί να ήμαστε καλά κ να την κρατήσω επιτέλους στην αγκαλια μου!!!

παντως γενικά αυτά τα πονάκια είναι φυσιολογικοτατα,

@Xrita και γω έχω από χθες το βράδυ πονακια, ακριβώς όπως τα περιγράφει και η Τίνα, και κάποιες συσπάσεις, αλλά ακανόνιστες και κάποιες φορές μέσα στη μέρα. Είναι φυσιολογικές και δεν αγχωνόμαστε προς το παρόν! 

Πολύ σύντομα θα την έχετε και σεις κορίτσι μου στα χέρια σας. Και άσε τις ορμόνες τώρα να κάνουν πάρτυ! Έτσι κι αλλιώς το πάρτυ συνεχίζεται και μετά τον τοκετό!

στις πριν 3 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Αγάπη μην αγχώνεσαι και 4 κιλά να γεννηθεί, κι εγώ αγχωνόμουν αλλά της διπλανής μου γεννήθηκε 4 κιλά στις 38εβδ φαντάσου, και της έκαναν δυο ράμματα(2ο παιδί βέβαια)..ενώ εμένα γεννήθηκε 3330 και μου έκανε πιο πολλά!! Κι επίσης κι εγώ ζορίστηκα πάαρα πολύ παρόλο που ήταν τόσο..οπότε δεν παίζει τόσο ρόλο...κι εγώ σχεδόν 3700 γεννήθηκα φαντάσου φυσικά ☺️

Πήγαινε την άλλη εβδομάδα να δεις πόσο θα’ναι..αν δει η γιατρός ότι αυξάνεται πολύ το βάρος και δε θα βγαίνει θα στο πει κι από μόνη της πιστεύω να το βγάλετε νωρίτερα..αλλιώς ζήσε τον τοκετό είναι πολύ ωραίο..εγώ θα ήθελα πολύ να μου είχε αρχίσει φυσικά χωρίς να πάω για πρόκληση...άσε που παιδευόμουν τόσες ώρες πάλι καλά που γλίτωσα την καισαρική

Α κ κάτι που θυμήθηκα, εμένα μου είχε πει στις 36εβδ ότι ήταν 3254, και στις 38 μου είπε 3100...κ του λέω έχασε βάρος κλπ κ αγχώθηκα..κ μ είπε ότι ήταν σωστό το 3100 και λάθος το 3254, γιατί φαινόταν ότι είχε πάρει πολύ βάρος απ’τις 34 στις 36 που δεν ήταν φυσιολογικό..οπότε μην τα παίρνεις κ τις μετρητοίς αυτά που λένε, έχουν αποκλίσεις οι μετρήσεις!!

Τέλειος βγήκε και στο βάρος του μπέμπης! Και ψηλό παλικαρακι απ' ότι είδα μετά!!! 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου πώς είστε;

Κανένα νέο από κάποια κοπέλα;

Εγώ είμαι ακόμα στο μαιευτήριο! Σήμερα ήταν να βγούμε αλλά ανέβηκε ο ίκτερος στον μικρό και μείναμε και σήμερα να κάνει φωτοθεραπεία! Ελπίζω να βγούμε αύριο, λογικά θα βγούμε δηλαδή, 1 μέρα τα κρατάνε για φωτοθεραπεία! Ανυπομονώ να πάμε σπίτι μας ❤️❤️

Κατά τα άλλα είμαστε ξετρελαμένοι με το μωράκι, είναι μια γλύκα ανυπομονώ για την ώρα που τον έχω μαζί μου! 💙🥰

Ξέχασα να σας πω ότι γεννήθηκε 54 εκατ. και 3330 γραμ. ο κούκλος μας! Ψηλό και αδύνατο όπως μας είχε πει ο γυναικολόγος ☺️ Και όχι πολύ βαρύ ευτυχώς αλλά δεν γλίτωσα την περινεοτομή!

Πολύ καλές οι μετρήσεις του, και ζωδιακά Παρθένος με ωροσκόπο Υδροχόο...πολύ χάρηκα για να χαλαρώσει λίγο τους ψυχαναγκασμούς του Παρθένου κ το κόλλημα με την καθαριότητα κ τη λεπτομέρεια χαχα...άσε που οι Υδροχόοι είναι και άνθρωποι της παρέας,των φίλων, ανεξάρτητοι και ανθρωπιστές..θα’ναι πιο χαλαρός και δυναμικός...αν κ το ξέραμε πόσο χαλαρός είναι γιατί όλη την ώρα του τοκετού ήταν ατάραχος...ούτε την ώρα του μεγάλου σπρωξίματος δεν άλλαξαν οι παλμοί του, ενώ σε όλα ή πέφτουν οι παλμοί ή παθαίνουν ταχυπαλμία..🤣

Αχ ανυπομονώ να πάμε σπίτι μας και να είμαι όλη την ώρα μαζί του να κάνουμε ό,τι θέλουμε κ να πηγαίνουμε βόλτες με τον μπαμπά μας 🥰💙

Σας στέλνω τα νέα μου τώρα που βρήκα λίγο χρόνο γιατί εδώ και 3 μέρες δεν έχω κοιμηθεί καθόλου..!! Προετοιμαστείτε 😄

Με το καλό να βγείτε αύριο και να πάτε σπιτάκι σας!!! 💗 

Τα περισσότερα μωράκια ανεβάζουν λίγο ίκτερο. Αφού μπήκε και στη λάμπα μια χαρά θα είναι ο μπέμπης! 

Έλα ρε ο γλυκούλης από τώρα δείχνει ότι θα είναι ένας cool τυπακος!!! 

Αγάπη να ξέρεις έκλαψα λίγο στο σημείο ανάλυσης του ζωδιακού χάρτη! 🤣  Όταν με το καλό γεννήσω θα σου στείλω και τις λεπτομέρειες να πεις και τα δικά μας! 

Αλήθεια το εννοείς το καθόλου; Τρομάζω.....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς να ορίσετε μικρουλια!!! (ΠΗΤ)

@Princess28 ==> 2/9 💗 👶 αγόρι!

     👣 Γέννησε 3/9 👨‍👩‍👦

@Mammatobe ==>3/9💗 👶αγόρι! 

@ΚατεριναΣκ ==> 9/9 💗 👶 αγόρι!

@Tina92 ==> 15/9 💗👶 κορίτσι! 

@Roula2410==>16/9💗👶κορίτσι!

@Efi30 ==> 20/9 💗 👶 αγόρι!

@whatever ==> 22/9 💗👶 αγόρι!

@@nn@ ==> 25/9 💗 👶 αγόρι!

@Dimitra91 ==>25/9💗👶κορίτσι!

@Xrita ==> 27/9 💗 👶 αγόρι!

@Κορτας ==> 29/9 💗 👶 κορίτσι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...