Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Κορίτσια τι μου κάνετε?? Εγώ ακόμα τίποτα από εμετό. Και είναι 8+3... Για να δούμε. Αλλά πονάει συχνά η κοιλιά μου και έχω αναγούλες. Πείτε μου τα νέα σάς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/1/2020 at 1:18 ΜΜ, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Σόρρυ κορίτσια μου. Απλά είμαι πολύ πιεσμένη αυτό το διάστημα.. οπότε μπορώ διαβάζω τα νέα σάς. Ελπίζω να είστε όλες καλα.Τρέχω γιατί θα ξεκινήσουμε ανακαίνιση στο σπίτι μας ολική με μαστόρους χώρια επόμενος καταλαβαίνετε ψάχνουμε. Βρήκαμε και που θα μείνουμε ετυχως κοντά. Είναι η μικρή που έχει την γκρίνια της λίγο.. πήγα και ενδοκρινολόγο για το ζάχαρο που έχω τσιμπιμενο και έχω διαβήτη κύησης. Μου είπε να έλεγχο για μια βδομάδα τις τιμές σε συγκεκριμένες ώρες και μου έδωσε και διατροφή και βλέπουμε πώς θα προχωρήσουμε ανάλογα τις μετρήσεις. Θα καλοπερασω όλα ολικής πρέπει να τρώω.. 

Εμετό ακόμα δεν έχω κάνει αλλά έχω αναγούλες και πονάει η κοιλιά μου... 🙄

Τελικά έχεις διαβήτη κύησης; Από νωρίς ε; Πιο αργά δεν εμφανίζεται συνήθως; Τουλάχιστον το βρήκες και το ελέγχεις! Ε και μην παραπονιέσαι για τα ολικής, θα κάνεις καλή διατροφή τουλάχιστον 😄😎

Αφού δεν έχεις κάνει εμετό μέχρι τώρα μάλλον τη γλίτωσες αυτή τη φορά💕

Θα μετακομίσετε κι όλας δηλαδή; 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Κορίτσια τι μου κάνετε?? Εγώ ακόμα τίποτα από εμετό. Και είναι 8+3... Για να δούμε. Αλλά πονάει συχνά η κοιλιά μου και έχω αναγούλες. Πείτε μου τα νέα σάς...

Μόλις σου απάντησα στο άλλο μήνυμα! Τι σύμπτωση! Εγώ μόλις έκανα εμετό και έχω ξαπλώσει γιατί ανακατεύομαι φουλ..ξαπλα ήμουν όλη μέρα δηλαδή, πήρα να φάω κάτι μακαρόνια, κατάφερα να φάω μόνο λίγες μπουκιές και μόλις σηκώθηκα απ’το κρεβάτι τα έβγαλα! Ε κ τώρα είναι χάλια το στομάχι οπότε ξαναξάπλωσα.. εσύ πώς είσαι;; Είμαστε και κοντά εμείς 😊😊 9εβ εγώ σήμερα ή αύριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Τελικά έχεις διαβήτη κύησης; Από νωρίς ε; Πιο αργά δεν εμφανίζεται συνήθως; Τουλάχιστον το βρήκες και το ελέγχεις! Ε και μην παραπονιέσαι για τα ολικής, θα κάνεις καλή διατροφή τουλάχιστον 😄😎

Αφού δεν έχεις κάνει εμετό μέχρι τώρα μάλλον τη γλίτωσες αυτή τη φορά💕

Θα μετακομίσετε κι όλας δηλαδή; 😊

Ναι από ότι φαίνεται έχω..θα το παρακολουθούμε. Έχω την Τετάρτη πάλι ραντεβού.. και μετά από κάποιες μέρες θα πάω για υπέρηχο. Ακόμα δεν κανονησουμε το ραντεβού. Θα ξέρω αρχές της βδομάδας.  

Ναι θα μετακομίσουμε γιατί θα αλλάξουμε και διαρρύθμιση τα πάντα θα γίνει άλλο σπίτι. Οπότε δεν μπορούμε να μείνουμε..

Από ότι φαίνεται την έχω γλυτώσει από εμετούς αλλά είναι ταλαιπωρία και αυτό με το ζάχαρο και την διατροφή.. εσύ κάνεις πολλούς ε?? Αχ σε νιώθω. Έτσι ήμουνα στην κόρη μου... Ναι είμαστε πολύ κοντά. Α κάθε Κυριακή κλείνεις βδομάδα? Εγώ την Τετάρτη.. 3 μερουλες δηλαδή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/1/2020 at 3:41 ΜΜ, ο/η Dimitra91 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου χαίρομαι που είδατε και λεκιθικό!!!!!! Καταλαβαίνω απόλυτα! Κι εγώ το ίδιο αισθάνθηκα!!! Τέλεια τέλεια, βλέπω οι γιατροί μας κινούνται σε παρόμοια τροχιά! Σε 2 εβδομάδες εχω κι εγώ ραντεβού για καρδούλα!!!! Απ ότι καταλαβαίνω είμαστε σε παρόμοιες μέρες 5+ είμαι κι εγώ!!

Έχουμε κοινά γενικά! Μόνο καούρες έχω κι εγώ (είχα πάντα βέβαι) αλλά νόμιζα ότι αυτές τις έχεις στο τέλος της εγκυμοσύνης!!!

Πραγματικα ανακουφιστηκα λίγο!!!Ναι είμαστε πολύ κοντά!!! Άντε γρήγορα θα περάσουν οι δύο βδομάδες!!! Ανυπομονώ να ακούσουμε και καρδούλα!!! 7+2 θα είμαι τότε!!! 

Και γω είχα πάντα ανάλογα με το τι έτρωγα αλλά τώρα και ενα τοστ απλό να φάω πάλι καούρα έχω και πολύ πιο έντονες... Αλλά μικρό το κακό!!! Φαντάσου πόσο έντονες πρέπει να είναι προς το τέλος της εγκυμοσύνης...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Εε τι να κάνω..αναγκαστικά!! Αλλά το σκ είμαι μόνο ξάπλα, όπως και τα απογεύματα μετά τη δουλειά! Μακάρι💗 

Χαχα και μένα το χειρότερό μου ήταν πάντα ο εμετός, αλλά μετά το συνηθίζεις και το υπομένεις..ελπίζω να μην έχεις εσύ βέβαια τέτοια θέματα και να έχεις μια ήρεμη εγκυμοσύνη! 😊

Άντεε, μια χαρά! Θα ανυπομονείς τώρα φαντάζομαι να περάσουν οι μέρες..❤️🥰

Υπομονή κορίτσι μου! Ελπίζω να σου περάσουν όλα αυτά πολύ σύντομα! Και να ξεκουράζεσαι όπως κάνεις! Αλήθεια το συνηθίζεις;;; Ελπίζω να μη το μάθω! 

Αχ ανυπομονώ δεν λες τίποτα!!! Ευτυχώς όλη τη βδομάδα έχω άδεια και θα λείψω ένα ταξιδακι εντός χώρας οπότε θα περάσει και αυτή η βδομάδα γρήγορα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Κορίτσια τι μου κάνετε?? Εγώ ακόμα τίποτα από εμετό. Και είναι 8+3... Για να δούμε. Αλλά πονάει συχνά η κοιλιά μου και έχω αναγούλες. Πείτε μου τα νέα σάς...

Καλημέρα κοριτσι!Αχ υπομονή με τις αναγουλες....Τι να κάνεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Ναι από ότι φαίνεται έχω..θα το παρακολουθούμε. Έχω την Τετάρτη πάλι ραντεβού.. και μετά από κάποιες μέρες θα πάω για υπέρηχο. Ακόμα δεν κανονησουμε το ραντεβού. Θα ξέρω αρχές της βδομάδας.  

Ναι θα μετακομίσουμε γιατί θα αλλάξουμε και διαρρύθμιση τα πάντα θα γίνει άλλο σπίτι. Οπότε δεν μπορούμε να μείνουμε..

Από ότι φαίνεται την έχω γλυτώσει από εμετούς αλλά είναι ταλαιπωρία και αυτό με το ζάχαρο και την διατροφή.. εσύ κάνεις πολλούς ε?? Αχ σε νιώθω. Έτσι ήμουνα στην κόρη μου... Ναι είμαστε πολύ κοντά. Α κάθε Κυριακή κλείνεις βδομάδα? Εγώ την Τετάρτη.. 3 μερουλες δηλαδή...

Με το καλό όλα!!!Καλή δύναμη!😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες!

Κορίτσια τι σας είπαν οι γιατροί για το εμβόλιο της γρίπης;;;

Εμένα μου είπε να το κάνω οπωσδήποτε....Δεν το έχω κάνει ποτέ κ γενικά είμαι πολύ φοβητσιαρα...Κορίτσια ούτε έμβρυο δεν έχουμε δει,καρδια κλπ κ φοβάμαι μήπως είναι πολύ νωρίς....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Ναι από ότι φαίνεται έχω..θα το παρακολουθούμε. Έχω την Τετάρτη πάλι ραντεβού.. και μετά από κάποιες μέρες θα πάω για υπέρηχο. Ακόμα δεν κανονησουμε το ραντεβού. Θα ξέρω αρχές της βδομάδας.  

Ναι θα μετακομίσουμε γιατί θα αλλάξουμε και διαρρύθμιση τα πάντα θα γίνει άλλο σπίτι. Οπότε δεν μπορούμε να μείνουμε..

Από ότι φαίνεται την έχω γλυτώσει από εμετούς αλλά είναι ταλαιπωρία και αυτό με το ζάχαρο και την διατροφή.. εσύ κάνεις πολλούς ε?? Αχ σε νιώθω. Έτσι ήμουνα στην κόρη μου... Ναι είμαστε πολύ κοντά. Α κάθε Κυριακή κλείνεις βδομάδα? Εγώ την Τετάρτη.. 3 μερουλες δηλαδή...

Καλημέρα φίλη μου!! Τουλάχιστον το ξέρεις και μπορείτε να το παρακολουθείτε! 

Πώς και θα ξαναπάς για υπέρηχο; Εμένα η αυχενική είναι το επόμενο..

Αχ τι ωραία..θα φτιάξετε και δωμάτιο για τα παιδάκια ε;

Είναι ταλαιπωρία και αυτό με τη διατροφή όντως..τουλάχιστον αν έπαιρνες ένα χάπι και ρυθμιζόταν θα ήταν πολύ πιο εύκολο...αλλά τι να κάνεις..όλα για τα μωράκια μας! Στην κόρη σου είχες πάλι διαβήτη; Ή τώρα εμφανίστηκε;

Κάνω εμετούς κάθε μέρα..1-2 τη μέρα..υπάρχουν κ χειρότερα μάλλον..τώρα πάλι σηκώθηκα το πρωί, έκανα τον εμετό μου και είμαι έτοιμη να ξεκινήσω τη μέρα...σε λίγο δηλαδή γιατί έχω ξαναξαπλώσει τώρα😂το στομάχι μου είναι χάλια γι’αυτό..

Κάθε Σάββατο ή Κυριακή κλείνω εβδομάδα..το προηγούμενο Σάββατο δηλαδή μου είπε ότι είμαι 8εβ..μετά είπε 8εβ-7ε+6ημ..εκεί..οπότε εγώ κρατάω το πιο μικρό για να είμαι σίγουρη..ή 9εβ είμαι σήμερα πάντως ή 9εβ κ 1ημ..στην αυχενική θα μάθουμε σίγουρα πόσο έτσι δεν είναι; μπήκα στη 10η εβδομάδα όπως και να’χει, άντε να περνάει το τρίμηνο μπας και ηρεμήσουμε λίγο💗 αν περνάει ποτέ αυτό το άγχος...😛😕

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η whatever είπε:

Υπομονή κορίτσι μου! Ελπίζω να σου περάσουν όλα αυτά πολύ σύντομα! Και να ξεκουράζεσαι όπως κάνεις! Αλήθεια το συνηθίζεις;;; Ελπίζω να μη το μάθω! 

Αχ ανυπομονώ δεν λες τίποτα!!! Ευτυχώς όλη τη βδομάδα έχω άδεια και θα λείψω ένα ταξιδακι εντός χώρας οπότε θα περάσει και αυτή η βδομάδα γρήγορα!

Καλημέρα!! Ελπίζω κι εγώ!! Ε το συνηθίζεις κάπως...βασικά να σου πω κάτι κουφό, επειδή κάνω κάθε μέρα εμετό, τώρα πλέον αν δεν κάνω μια μέρα λέω τι έγινε κάτι δεν πάει καλά..κ αγχώνομαι..μετά όταν κάνω εμετό ηρεμώ λέω οκ...νιώθω μια ανακούφιση..εάν δεν έκανα φυσικά θα ήταν καλύτερα, αλλά τώρα επειδή κάνω το έχω συνδυάσει έτσι, κάθε μέρα όταν κάνω εμετό ζαλίζομαι ανακατεύομαι κλπ οκ νιώθω χάλια, αλλά τουλάχιστον ξέρω ότι όλα είναι καλά..ελπίζω δηλαδή..μαζόχα ξέρω😂αλλά τι να κάνω..ελπίζω σε λίγο να περάσουν όλαυτα💕 

Άντε τι ωραίαα..καλά να περάσετε!! Θα περάσουν και οι μέρες γρήγορα και χαλαρά!! Με τον άντρα σου θα πας; Πού θα πάτε; 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

Καλημέρα σε όλες!

Κορίτσια τι σας είπαν οι γιατροί για το εμβόλιο της γρίπης;;;

Εμένα μου είπε να το κάνω οπωσδήποτε....Δεν το έχω κάνει ποτέ κ γενικά είμαι πολύ φοβητσιαρα...Κορίτσια ούτε έμβρυο δεν έχουμε δει,καρδια κλπ κ φοβάμαι μήπως είναι πολύ νωρίς....

Καλημέρα! Εμένα δε μου είπε κάτι...εγώ με τον άλλο ιο αγχώνομαι τώρα απ’την Κίνα..😂😳 

Εαν σου είπε ο γιατρός σου όμως καντο!! Ούτως ή άλλως και έμβρυο να μην έχετε δει πειράζει; Εννοώ καλό δεν είναι σε κάθε περίπτωση το εμβόλιο; 

Αύριο που θα πας στο γιατρό μπορεί να δείτε κάτι!! Και τον ξαναρωτάς τότε πότε πρέπει να κάνεις το εμβόλιο κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα! Εμένα δε μου είπε κάτι...εγώ με τον άλλο ιο αγχώνομαι τώρα απ’την Κίνα..😂😳 

Εαν σου είπε ο γιατρός σου όμως καντο!! Ούτως ή άλλως και έμβρυο να μην έχετε δει πειράζει; Εννοώ καλό δεν είναι σε κάθε περίπτωση το εμβόλιο; 

Αύριο που θα πας στο γιατρό μπορεί να δείτε κάτι!! Και τον ξαναρωτάς τότε πότε πρέπει να κάνεις το εμβόλιο κλπ

Μωρέ λένε διάφορα ...Πολλοί γυναικολόγοι είναι κατά του εμβολίου...Λένε για αποβολές κ ανωμαλίες στο εμβρυο....Καλά κ εγώ φοβάμαι τον ιό της Κίνας,αν και στο τέλος θα πούμε πάλι πως δεν είναι κάτι τρομερό κ είναι σαν μια απλή ίωση όπως ο Η1Ν1.Θα τον ρωτήσω πάλι αν και ήταν απόλυτος στο να το κάνω...

Καλή Κυριακή 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Ναι από ότι φαίνεται έχω..θα το παρακολουθούμε. Έχω την Τετάρτη πάλι ραντεβού.. και μετά από κάποιες μέρες θα πάω για υπέρηχο. Ακόμα δεν κανονησουμε το ραντεβού. Θα ξέρω αρχές της βδομάδας.  

Ναι θα μετακομίσουμε γιατί θα αλλάξουμε και διαρρύθμιση τα πάντα θα γίνει άλλο σπίτι. Οπότε δεν μπορούμε να μείνουμε..

Από ότι φαίνεται την έχω γλυτώσει από εμετούς αλλά είναι ταλαιπωρία και αυτό με το ζάχαρο και την διατροφή.. εσύ κάνεις πολλούς ε?? Αχ σε νιώθω. Έτσι ήμουνα στην κόρη μου... Ναι είμαστε πολύ κοντά. Α κάθε Κυριακή κλείνεις βδομάδα? Εγώ την Τετάρτη.. 3 μερουλες δηλαδή...

Και είσαι στην 9η βδομάδα ε; Αλήθεια σε διαβάζω και ανακουφιζομαι και γω που δεν έχω συμπτώματα!!! Δίκιο έχεις για τη διατροφή του ζαχάρου ειδικά αν δεν σου αρέσουν τα ολικής!!! Και γω ολικής τρώω και αποφεύγω γενικώς τη ζάχαρη λόγω κορτιζόνης και αναρωτιέμαι πότε θα φάω κανονικό ψωμάκι!!! 

Μεγάλη δουλειά η ανακαίνιση του σπιτιού ειδικά όταν είναι τόσο μεγάλη όσο αυτή που θα κάνετε εσείς αλλά όταν θα ολοκληρωθεί με το καλό και μπείτε πάλι στο σπιτάκι σου θα νιώθετε υπέροχα!!! Αξίζει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Καλημέρα σε όλες!

Κορίτσια τι σας είπαν οι γιατροί για το εμβόλιο της γρίπης;;;

Εμένα μου είπε να το κάνω οπωσδήποτε....Δεν το έχω κάνει ποτέ κ γενικά είμαι πολύ φοβητσιαρα...Κορίτσια ούτε έμβρυο δεν έχουμε δει,καρδια κλπ κ φοβάμαι μήπως είναι πολύ νωρίς....

Εμένα δεν μου είπε να το κάνω. Και γενικώς τώρα στο πρώτο τρίμηνο δεν θέλει να πάρω τίποτα σε φάρμακο εφόσον δεν είναι απόλυτη ανάγκη. Ήθελα να τον ρωτήσω για το εμβόλιο συγκεκριμένα και το ξέχασα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η whatever είπε:

Εμένα δεν μου είπε να το κάνω. Και γενικώς τώρα στο πρώτο τρίμηνο δεν θέλει να πάρω τίποτα σε φάρμακο εφόσον δεν είναι απόλυτη ανάγκη. Ήθελα να τον ρωτήσω για το εμβόλιο συγκεκριμένα και το ξέχασα

Κατάλαβα....Εμένα μου το είπε από μόνος του κ φάνηκε απόλυτος...Θα τον ξαναρωτήσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα κορίτσια!!! Πως είστε;;;

Υπομονή με τους εμετούς και τις αναγούλες όσες έχετε! 

Εγώ έχω ένα ψιλοαγχουλάκι μέχρι να πάω την άλλη Τρίτη να δω το εμβρυάκι μου και να ακούσω καρδούλα. Ψιλοανησυχώ γιατί δεν ξέρω τι μέλη γενέσθαι και πλέον δεν έχω κανένα σύμπτωμα και μου κάνει εντύπωση... (Και η μαμά μου βέβαια δεν είχε κανένα απολύτως σύμπτωμα αλλά δε νομίζω να είναι "κληρονομικό").

Έκλεισα και ραντεβού με τον ενδοκρινολόγο την Πέμπτη να δούμε το θυρεοειδή μου θα δείξει τώρα πως θα πάει!

Για το εμβόλιο δεν μου είπε ούτε και η δική μου κάτι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/2/2020 at 12:44 ΜΜ, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα!! Ελπίζω κι εγώ!! Ε το συνηθίζεις κάπως...βασικά να σου πω κάτι κουφό, επειδή κάνω κάθε μέρα εμετό, τώρα πλέον αν δεν κάνω μια μέρα λέω τι έγινε κάτι δεν πάει καλά..κ αγχώνομαι..μετά όταν κάνω εμετό ηρεμώ λέω οκ...νιώθω μια ανακούφιση..εάν δεν έκανα φυσικά θα ήταν καλύτερα, αλλά τώρα επειδή κάνω το έχω συνδυάσει έτσι, κάθε μέρα όταν κάνω εμετό ζαλίζομαι ανακατεύομαι κλπ οκ νιώθω χάλια, αλλά τουλάχιστον ξέρω ότι όλα είναι καλά..ελπίζω δηλαδή..μαζόχα ξέρω😂αλλά τι να κάνω..ελπίζω σε λίγο να περάσουν όλαυτα💕 

Άντε τι ωραίαα..καλά να περάσετε!! Θα περάσουν και οι μέρες γρήγορα και χαλαρά!! Με τον άντρα σου θα πας; Πού θα πάτε; 😄

Καθόλου μαζοχα δεν είσαι. Το καταλαβαίνω αυτό που λες. Και γω όλη την ώρα πιανομαι. Οσο πονάει το στήθος μου νιώθω τέλεια γιατί λέω οκ καλά πάμε!!! Και το ξαναπαταω και απολαμβάνω τον πόνο!!! 😂 

Ευχαριστούμε!!! Στην Κω είμαστε, επίσκεψη σε αγαπημενους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimitra91 είπε:

Kαλησπέρα κορίτσια!!! Πως είστε;;;

Υπομονή με τους εμετούς και τις αναγούλες όσες έχετε! 

Εγώ έχω ένα ψιλοαγχουλάκι μέχρι να πάω την άλλη Τρίτη να δω το εμβρυάκι μου και να ακούσω καρδούλα. Ψιλοανησυχώ γιατί δεν ξέρω τι μέλη γενέσθαι και πλέον δεν έχω κανένα σύμπτωμα και μου κάνει εντύπωση... (Και η μαμά μου βέβαια δεν είχε κανένα απολύτως σύμπτωμα αλλά δε νομίζω να είναι "κληρονομικό").

Έκλεισα και ραντεβού με τον ενδοκρινολόγο την Πέμπτη να δούμε το θυρεοειδή μου θα δείξει τώρα πως θα πάει!

Για το εμβόλιο δεν μου είπε ούτε και η δική μου κάτι!

Γεια σας κοριτσάκια!

Μετά τις 3 σταγόνες αίμα κόκκινο που είδα το Σάββατο κ έπαθα πανικό,παρότι ο γιατρός μου είπε ότι είναι κάτι φυσιολογικό στο τηλέφωνο,σήμερα ξεαγχωθηκα μιας κ είδαμε πως ήταν όλα καλά...

Κορίτσια επέμεινε για το έμβολιο που τον ξαναρωτήσα...Ρώτησα και έναν γιατρο μας που είναι λοιμοξιολογος /υποδιευθυντής σε νοσοκομείο  μεγάλο και είπε να το κάνω.... Δίλημμα...Λένε οι έγκυες ότι είναι πρώτες στις ευπαθείς ομάδες...Διάβασα και στις μανουλες Αυγούστου ότι κάποιες το εκαναν.. Δίλημμα..

Δήμητρα καλη επιτυχία στον ενδοκρινολόγο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η whatever είπε:

Καθόλου μαζοχα δεν είσαι. Το καταλαβαίνω αυτό που λες. Και γω όλη την ώρα πιανομαι. Οσο πονάει το στήθος μου νιώθω τέλεια γιατί λέω οκ καλά πάμε!!! Και το ξαναπαταω και απολαμβάνω τον πόνο!!! 😂 

Ευχαριστούμε!!! Στην Κω είμαστε, επίσκεψη σε αγαπημενους!!!

Κορίτσια κ εγώ ζουλιεμαι...Whatever μια χαρά τα λες!Καλά να περάσεις στην Κω!!!Princess υπομονή...Εστίασε στο θετικό κομμάτι,ότι ξέρεις πως πάνε όλα καλά με τους εμετούς...Εγώ κορίτσια πολλη υπνηλία το Σαββατοκύριακο,πήρα και ουτρογκαστεν κ κοιμόμουν πρωί μεσημέρι απόγευμα κ βράδυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Μάλλον κι εγώ μανούλα Σεπτεμβρίου αν όλα πάνε καλά!

Έχω πολυκυστικές με μεγάλους ακανόνιστους κύκλους 45-50 ημερών. .Από το Νοέμβριο ακολούθησα αγωγή glucophage και inofert (την έκανα και παλιά με πολύ καλά αποτελέσματα) οπότε ο κύκλος είχε μειωθεί στις 40 ημέρες την τελευταία φορά. Αρχίσαμε προσπάθειες από τα τέλη Δεκεμβρίου μετά την τεέυταία περίοδο. Τελευταία περίοδος 15/12.  Στις 28/1 κάνω ένα τεστ αχνό θετικό. Δεν το πίστευα γιατί ήμασταν στον πρώτο μήνα σοβαρών προσπαθειών, οπότε είπα να πάω για χοριακή. Τιμές χοριακής:

30/1 -> 146,8

1/2 -> 397,50

3/2 -> 874,3

Την Παρασκευή 7/2 έχω τον πρώτο υπέρυχο. Δεν μπορώ να υπολογίσω πόσο εβδομάδων είμαι λόγω μεγάλου κύκλου. Αν λάβω υπόψιν την τελευταία περίοδο είμαι 7 εβδομάδων αλλά αποκλείεται. Υπολογίζω 5 εβδομάδων λόγω καθυστερημένης ωορηξίας στους μεγάλους κύκλους αλλά και λόγω τιμής χοριακής.

Αυτά... Χάρηκα πολύ που σας βρήκα και συγνώμη αν σας κούρασα. Έχω πολύ άγχος μέχρι να μάθω ότι όλα κυλάνε ομαλά μιας και είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η kristalenia είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Μάλλον κι εγώ μανούλα Σεπτεμβρίου αν όλα πάνε καλά!

Έχω πολυκυστικές με μεγάλους ακανόνιστους κύκλους 45-50 ημερών. .Από το Νοέμβριο ακολούθησα αγωγή glucophage και inofert (την έκανα και παλιά με πολύ καλά αποτελέσματα) οπότε ο κύκλος είχε μειωθεί στις 40 ημέρες την τελευταία φορά. Αρχίσαμε προσπάθειες από τα τέλη Δεκεμβρίου μετά την τεέυταία περίοδο. Τελευταία περίοδος 15/12.  Στις 28/1 κάνω ένα τεστ αχνό θετικό. Δεν το πίστευα γιατί ήμασταν στον πρώτο μήνα σοβαρών προσπαθειών, οπότε είπα να πάω για χοριακή. Τιμές χοριακής:

30/1 -> 146,8

1/2 -> 397,50

3/2 -> 874,3

Την Παρασκευή 7/2 έχω τον πρώτο υπέρυχο. Δεν μπορώ να υπολογίσω πόσο εβδομάδων είμαι λόγω μεγάλου κύκλου. Αν λάβω υπόψιν την τελευταία περίοδο είμαι 7 εβδομάδων αλλά αποκλείεται. Υπολογίζω 5 εβδομάδων λόγω καθυστερημένης ωορηξίας στους μεγάλους κύκλους αλλά και λόγω τιμής χοριακής.

Αυτά... Χάρηκα πολύ που σας βρήκα και συγνώμη αν σας κούρασα. Έχω πολύ άγχος μέχρι να μάθω ότι όλα κυλάνε ομαλά μιας και είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη!

Καλησπέρα!!! Καλώς ήρθες και συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!!!

Θα πάνε όλα υπέροχα, μην ανησυχείς!!!! Κι εγώ έχω πολυκυστικές αλλά με σχετικά σταθερό κύκλο! Τελέυταία τεπ 2/12 (1 αρνητικό τεστ στις 7/1 και αρκτετά θετικά στις 18/1) αλλά από ότι μου είπε η γιατρός έκανα πολύ πολύ καθυστερημένη σύλληψη (μου είπε κιόλας ότι μάλλον τον Γενάρη θα είχα αλλαγή κύκλου γι αυτό κι έγινε έτσι). Οπότε δεν μου έχει πει ακόμα πόσο εβδομάδων είμαι μάλλον είμαι στην 6η... Την άλλη Τρίτη έχω ραντεβού για υπέρηχο να ακούσουμε (πρώτα ο Θεός) καρδούλα.

Οι τιμές σου είναι πολύ καλές !!!! Καλή επιτυχία να έχεις στον υπέρηχο σου, λογικά θα δείτε σάκους! Σου εύχομαι μία τέλεια κύηση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλησπέρα!!! Καλώς ήρθες και συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!!!

Θα πάνε όλα υπέροχα, μην ανησυχείς!!!! Κι εγώ έχω πολυκυστικές αλλά με σχετικά σταθερό κύκλο! Τελέυταία τεπ 2/12 (1 αρνητικό τεστ στις 7/1 και αρκτετά θετικά στις 18/1) αλλά από ότι μου είπε η γιατρός έκανα πολύ πολύ καθυστερημένη σύλληψη (μου είπε κιόλας ότι μάλλον τον Γενάρη θα είχα αλλαγή κύκλου γι αυτό κι έγινε έτσι). Οπότε δεν μου έχει πει ακόμα πόσο εβδομάδων είμαι μάλλον είμαι στην 6η... Την άλλη Τρίτη έχω ραντεβού για υπέρηχο να ακούσουμε (πρώτα ο Θεός) καρδούλα.

Οι τιμές σου είναι πολύ καλές !!!! Καλή επιτυχία να έχεις στον υπέρηχο σου, λογικά θα δείτε σάκους! Σου εύχομαι μία τέλεια κύηση!!!

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!! εσύ έχεις κάνει χοριακή?? αχ αυτή η αναμονή σκοτώνει!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η whatever είπε:

Καθόλου μαζοχα δεν είσαι. Το καταλαβαίνω αυτό που λες. Και γω όλη την ώρα πιανομαι. Οσο πονάει το στήθος μου νιώθω τέλεια γιατί λέω οκ καλά πάμε!!! Και το ξαναπαταω και απολαμβάνω τον πόνο!!! 😂 

Ευχαριστούμε!!! Στην Κω είμαστε, επίσκεψη σε αγαπημενους!!!

Αχ χαίρομαι που με καταλαβαίνεις γιατί ο αγαπημένος μου με κοροιδεύει 😛

Άντε καλά να περάσετε, σε λίγες μέρες θα δεις κι εσύ το μωράκι σου 😄😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Γεια σας κοριτσάκια!

Μετά τις 3 σταγόνες αίμα κόκκινο που είδα το Σάββατο κ έπαθα πανικό,παρότι ο γιατρός μου είπε ότι είναι κάτι φυσιολογικό στο τηλέφωνο,σήμερα ξεαγχωθηκα μιας κ είδαμε πως ήταν όλα καλά...

Κορίτσια επέμεινε για το έμβολιο που τον ξαναρωτήσα...Ρώτησα και έναν γιατρο μας που είναι λοιμοξιολογος /υποδιευθυντής σε νοσοκομείο  μεγάλο και είπε να το κάνω.... Δίλημμα...Λένε οι έγκυες ότι είναι πρώτες στις ευπαθείς ομάδες...Διάβασα και στις μανουλες Αυγούστου ότι κάποιες το εκαναν.. Δίλημμα..

Δήμητρα καλη επιτυχία στον ενδοκρινολόγο!

Εντάξει.. κάντο τότε! Γιατί φοβάσαι;

Η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική, μπορεί εμάς να μη μας είπαν, αλλά εσύ για κάποιο λόγο να το χρειάζεσαι!

Πιστεύεις ότι μπορεί να κάνει και κακό; Σε ρωτάω γιατί δε ξέρω τπτ γι’αυτό το θέμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...