Μετάβαση σε περιεχόμενο

<<Με τη νέα την χρονιά θα μας έρθουν τα μωρά>> ! ! !


lactaki

Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Γενικα ναι ξεκιναει με καφε.. Εχω και θεμα με την ωχρινικη. Το παλευουμε με το γιατρό για αυτο το θεμα. Επαιρνα βιταμινες για καλυτερη οωρρηξια και για αυτο τωρα μου εδωσε και προγεστερονη και σαλοσπιρ για να υποστηριξουμε το ενδομητριο αν προκυψει συλληψη..

Αλλα όπως έγραψα και στην Tokyo εχω και αλλα θεματα για αυτο κλαλυτερα να κοιταξουμε και τι γινεται εκει μεσα.

Αναλογως πραττω μετα. Σκεφτομαι και την εξωσωματικη μεσα στο 2020 αν δεν προκυψει εγκυμοσυνη.

εγώ πάντως (που όμως είμαι πια 38 - το τονίζω αυτό) δεν τη μετάνιωσα την εξωσωματική... ανακάλυψα ότι τελικά θα πάλευα για πάντα χωρίς αποτέλεσμα... πάνε πια 2 χρόνια από τότε που ξεκίνησα (6 μήνες χωρίς σύστημα, 1 χρόνο συστηματικά και από τον οκτώβρη εξωσ) κ δεν θα την παλευα αλλο... εντόπισα ένα θέμα στα ωάρια μου και ευτυχώς που είχα πολλά κ μπορέσαμε να κάνουμε δουλειά! Αν όλα πάνε καλά θα προχωρήσω σε μεταφορά το Μάρτη. Αλήθεια πάντως βλέπεις τα πράγματα να παίρνουν μπροστά ενώ μηνα μηνα απλά δεν ξέρεις τι γίνεται κ σε παιρνει από κάτω :-(

Πάντως οχρινική 11-12 μέρες είναι νορμάλ. Δεν έχουν όλες οι γυναίκες 14 ένας μέσος όρος είναι!! έχω κ γω 12 και το έχω συζητήσει με διάφορους γιατρούς κ είναι όλοι οκ. Εκτός και αν χωρίς φάρμακα έχεις λιγότερο. Υστεροσκόπηση δεν έχω κάνει... δεν έχω όμως καμια ένδειξη για κάτι τέτοιο... δεν ξέρω κιόλας ίσως πρέπει να κάνω κ μια κουβέντα με το γιατρό σχετικά... 

καλά αποτελέσματα εύχομαι κ μακάρι να έχεις ήδη το θετικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 995
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

εγώ πάντως (που όμως είμαι πια 38 - το τονίζω αυτό) δεν τη μετάνιωσα την εξωσωματική... ανακάλυψα ότι τελικά θα πάλευα για πάντα χωρίς αποτέλεσμα... πάνε πια 2 χρόνια από τότε που ξεκίνησα (6 μήνες χωρίς σύστημα, 1 χρόνο συστηματικά και από τον οκτώβρη εξωσ) κ δεν θα την παλευα αλλο... εντόπισα ένα θέμα στα ωάρια μου και ευτυχώς που είχα πολλά κ μπορέσαμε να κάνουμε δουλειά! Αν όλα πάνε καλά θα προχωρήσω σε μεταφορά το Μάρτη. Αλήθεια πάντως βλέπεις τα πράγματα να παίρνουν μπροστά ενώ μηνα μηνα απλά δεν ξέρεις τι γίνεται κ σε παιρνει από κάτω :-(

Πάντως οχρινική 11-12 μέρες είναι νορμάλ. Δεν έχουν όλες οι γυναίκες 14 ένας μέσος όρος είναι!! έχω κ γω 12 και το έχω συζητήσει με διάφορους γιατρούς κ είναι όλοι οκ. Εκτός και αν χωρίς φάρμακα έχεις λιγότερο. Υστεροσκόπηση δεν έχω κάνει... δεν έχω όμως καμια ένδειξη για κάτι τέτοιο... δεν ξέρω κιόλας ίσως πρέπει να κάνω κ μια κουβέντα με το γιατρό σχετικά... 

καλά αποτελέσματα εύχομαι κ μακάρι να έχεις ήδη το θετικό!

Αν αφαιρέσεις ένα κύκλο που είχα 9 και ροζ υγρα μεσοκυκλικα, αλλά είχα παρει ορμόνες τον περασμένο μηνα κ ισως ηταν στην προσαρμογη ακομα το σωμα. Γενικα 11 μερες. Πιστεύω και εγω ότι ίσως εχουν θεμα ποιοτικα τα ωαρια μου. Αλλιως τι αλλο θα μπορουσε να συμβαινει. Μηπως θεμα ενδομητριου; ή καποιος πολυποδας μικρος που κανει διαταραχες; Δεν ξερω  , ολα τα εχω σκεφτει.

Καλη επιτυχια κοριτσι μου με την εμβρυομεταφορα και ευχομαι συντομα να κρατας το πρωτο σου θετικο τεστ. Αληθεια το ευχομαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Μεχρι χθες που ηταν η 12η μετα την ενεση  φαινόταν.

Σημερα δεν φανηκε.. Αλλα δεν αντεξα και το εκαν α με τα δευτερα ουρα και ενω ειχα πιει καφε. Τι να πω ? Ηταν η ενεση ? Δεν ξερω. Εντωμεταξυ ενοιωθα διαφορετικα αυτο το μηνα για αυτο και ειχα ελπιδα...

Ακομα εχω καφε υγρα... Ειμαι 11 μερες μετα την οωρρηξια. Αλλα δεν εχω ελπιδα.

Πρεπει να το παρω αποφαση και να παω παρακατω. Να δουμε τι θα δείξει και η επεμβαση.. Ουφ ψυχολογικα ειμαι χαλια κοριτσια δεν σας το κρυβω. Εχω πεσει πολυ ψυχολογικα τελευταια!!

 

Και μυαλό δεν βάζουμε με τα τεστ!

Μπορεί να είναι αραιά τα ούρα σου και γιαυτό δεν εδειξε!

Στην 1η μου εγκυμοσύνη έκανα hometest και έδειξε αχνή γραμμή και την επόμενη μέρα που πήγα για χοριακή ήταν 721 ! Οπότε καταλαβαίνεις οτι σε πολύ μικρές τιμές δεν ανιχνευει.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Αλήθεια λες; Εμένα 18η και 19η μερα ήταν τα πιο έντονα μου αλλά όχι ίδιο ή περισσότερο από την γραμμή ελέγχου. Μετά αντιλήφθηκα ότι τα έκανα λάθος ώρα, γιατί τα έκανα με τα πρώτα πρωινά, ίσως και για αυτό να μην είδα ποτέ απολύτως θετικό. Επίσης τώρα διάβασα ότι μελέτες έχουν δείξει ότι το 38% των γυναικών έχουν κορύφωση της  LH σε λιγότερο από 10 ώρες. Άρα το καλύτερο είναι να κάνουμε συνέχεια σεξ :P και πριν την ωορρηξια και μετα αλλά δεν είναι πάντα εύκολο.

Εγώ μετράω αντίστροφα και είμαι ανυπόμονη και έχω μπερδευτεί με όλα αυτά και δεν ξέρω πότε να κάνω τεστ... Εδώ σκέφτομαι να παραγγείλω early να το κάνω αύριο μεθάυριο... 
 

Ναι κορίτσι μου αλήθεια. Το είχα γράψει κιόλας την ημέρα που βγήκε καραμπινάτο κόκκινο θετικό το τεστ, την ίδια μέρα είχα ωορρηξία. 

Κι εγώ με τα πρώτα πρωινά έκανα και βγήκε κόκκινο σχεδόν σαν τη γραμμή αναφοράς, άρα μάλλον δε παίζει ρόλο αυτό. Πρώτη φορά το είδα τόσο κόκκινο έντονο. Για να είμαι σίγουρη όμως έκανα δύο τη μέρα ένα πρωί κ ένα απόγευμα κ όλα τα υπόλοιπα είχαν αχνή ροζ γραμμή.

Κάνουμε κάθε μέρα σεξ εκείνες τις μέρες χωρίς να λαμβάνω 100% υπ'όψιν τα τεστ.

Φαντάζομαι την ανυπομονησία σου. Εύχομαι να έχεις σύντομα τα ευχάριστα νέα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Λες να κλείσουμε τόσο όμορφα τον μήνα μας;Επειδή δεν ξέρω γι αυτήν την ένεση δεν μπορώ να εκφέρω φυσικά άποψη αλλά θυμάμαι ότι η @Frogel μας είχε κάνει 5 ημέρες πριν την καθυστέρηση και τις είχε βγεί αχνή γραμμή. Αν δεν κάνω λάθος ήταν από αυτήν την εταιρεία. Θα το δεί το κορίτσι μας και θα μας πει. Μακάρι να έχουμε ευχάριστα. Κάνε όμως κι ένα σήμερα! Λογικά θα δείξει!💗

@Hope19 κορίτσι μου το έκανα το τεστ της hometest όντως πέντε μέρες νωρίτερα και μου βγάλε μία πολύ άχνη γραμμουλα που φαινόταν στο φως..είναι αρκετά ευαίσθητα ούτε εγώ τους το χα..κάνε και ένα αύριο με τα πρωινά κορίτσι μου ποτέ δεν ξέρεις :) σου εύχομαι να είσαι εγκυουλα και να πάνε όλα τέλεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου ομορφαα εγώ σήμερα έκανα την αυχενική και είναι όλα καλά...χάρηκα τοοοσο πολύ και συγκινήθηκα και δεν το πιστευαααα το πλασματακι που έχω μέσα μου..σας εύχομαι όλες να το ζήσετε πολύ σύντομα και να νιώσετε αυτήν την ευλογία..σας στέλνω άπειρη μπεμπεδοσκονη και πολλές μωρουλοπατουσιτσες.. ❤️ ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια👶 🧚‍♂️:

Ελενακι12: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Mariaira: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σαμανη: ΘΕΤΙΚΟ👶

Frogel: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Mitsaki83: ΘΕΤΙΚΟ👶

Mt3508: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Tzortzina123: ΘΕΤΙΚΟ👶

Princess28: ΘΕΤΙΚΟ👶

katerinaki-dm: ΘΕΤΙΚΟ👶

Whatever: ΘΕΤΙΚΟ👶

Xrita: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σταυρι: ?

diana8: ?

Karen: 19/01

silia: 21/01

Ελενικον: 24/01

Hope19: 29/01

joycat: 29/01

misofeggaro: 01/02

Aννια27:01/02

Μari84:01/02

pangipot: 04/02

Εαυγγελοςτ: 06/02

PAPA EVA: 06/02

st3llina: 07/02

ioannastr: 10/02

Kostef: 12/02

Maroulita? : 13/02

Evie2: 14/02

Lacostaki: 14/02

Lactaki: 15/02

I want a baby:26/02

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια👶 🧚‍♂️:

Ελενακι12: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Mariaira: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σαμανη: ΘΕΤΙΚΟ👶

Frogel: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Mitsaki83: ΘΕΤΙΚΟ👶

Mt3508: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Tzortzina123: ΘΕΤΙΚΟ👶

Princess28: ΘΕΤΙΚΟ👶

katerinaki-dm: ΘΕΤΙΚΟ👶

Whatever: ΘΕΤΙΚΟ👶

Xrita: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σταυρι: ?

diana8: ?

Karen: 19/01

silia: 21/01

Ελενικον: 24/01

Hope19: 29/01

joycat: 29/01

misofeggaro: 01/02

Aννια27:01/02

Μari84:01/02

pangipot: 04/02

Εαυγγελοςτ: 06/02

PAPA EVA: 06/02

st3llina: 07/02

ioannastr: 10/02

Kostef: 12/02

Maroulita? : 13/02

Evie2: 14/02

Lacostaki: 14/02

Lactaki: 15/02

I want a baby:26/02

Αννια βάλε και εμένα μέσα που είναι αύριο να κάνω χοριακή, αν και έκανα πάλι σήμερα το πρωι hometest και βγηκε αρνητικότατο

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Alex2016 είπε:

Γεια σας. Σας διαβάζω μέρες τώρα και είπα να σας γράψω και εγώ. Έχω 1 κόρη 3,5 ετών ( με φυσιολογική σύλληψη) και αποφασίσαμε με τον σύζυγο να προχωρήσουμε σε εξωσωματική αφού είχαν στενέψει τα περιθώρια λόγω ηλικίας.

Έκανα ωοληψία 15/01 με 6 ωάρια. Γονιμοποιήθηκαν και τα 6 αλλά μόνο τα 3 ήταν φυσιολογικά γονιμοποιημένα.  Κάναμε εμβρυομεταφορά των 3 εμβρύων στις 17/01, δηλαδή 2ης μέρας, τα οποία είχαν κάνει διαιρέσεις 4 κυττάρων ( Το 1 από τα 3 είχε προχωρήσει σε διαίρεση το πρωί πριν τα βάλουμε).

Χθες έκανα 1 τεστάκι (hometest) που βγήκε αρνητικό! Χοριακή έχω την Τετάρτη 29/01.

Δεν έχω καθόλου συμπτώματα. Μόνο τσιμπηματάκια στο πάνω μέρος της κοιλιάς και σήμερα που δεν ξέρω τι έχω πάθει και δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου!

Με το καλό κορίτσι να υπάρχει ήδη 1 η 2 σπορακια εκεί μέσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια👶 🧚‍♂️:

Ελενακι12: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Mariaira: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σαμανη: ΘΕΤΙΚΟ👶

Frogel: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Mitsaki83: ΘΕΤΙΚΟ👶

Mt3508: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Tzortzina123: ΘΕΤΙΚΟ👶

Princess28: ΘΕΤΙΚΟ👶

katerinaki-dm: ΘΕΤΙΚΟ👶

Whatever: ΘΕΤΙΚΟ👶

Xrita: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σταυρι: ?

diana8: ?

Karen: 19/01

silia: 21/01

Ελενικον: 24/01

Hope19: 29/01

joycat: 29/01

misofeggaro: 01/02

Aννια27:01/02

Μari84:01/02

pangipot: 04/02

Εαυγγελοςτ: 06/02

PAPA EVA: 06/02

st3llina: 07/02

ioannastr: 10/02

Kostef: 12/02

Maroulita? : 13/02

Evie2: 14/02

Lacostaki: 14/02

Lactaki: 15/02

I want a baby:26/02

Και εμένα αν θέλετε! 6/2 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Frogel είπε:

Κορίτσια μου ομορφαα εγώ σήμερα έκανα την αυχενική και είναι όλα καλά...χάρηκα τοοοσο πολύ και συγκινήθηκα και δεν το πιστευαααα το πλασματακι που έχω μέσα μου..σας εύχομαι όλες να το ζήσετε πολύ σύντομα και να νιώσετε αυτήν την ευλογία..σας στέλνω άπειρη μπεμπεδοσκονη και πολλές μωρουλοπατουσιτσες.. ❤️ ❤️

Μπράβο κοριτσάκι μου!!! όλα καλά!!! Φαντάζομαι πόσο συγκινητική είναι αυτή η στιγμή...

χαχαχα στείλε μπόλικη μπεμπεδόσκονη!!! Φιλάκια και να προσέχεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Alex2016 είπε:

Γεια σας. Σας διαβάζω μέρες τώρα και είπα να σας γράψω και εγώ. Έχω 1 κόρη 3,5 ετών ( με φυσιολογική σύλληψη) και αποφασίσαμε με τον σύζυγο να προχωρήσουμε σε εξωσωματική αφού είχαν στενέψει τα περιθώρια λόγω ηλικίας.

Έκανα ωοληψία 15/01 με 6 ωάρια. Γονιμοποιήθηκαν και τα 6 αλλά μόνο τα 3 ήταν φυσιολογικά γονιμοποιημένα.  Κάναμε εμβρυομεταφορά των 3 εμβρύων στις 17/01, δηλαδή 2ης μέρας, τα οποία είχαν κάνει διαιρέσεις 4 κυττάρων ( Το 1 από τα 3 είχε προχωρήσει σε διαίρεση το πρωί πριν τα βάλουμε).

Χθες έκανα 1 τεστάκι (hometest) που βγήκε αρνητικό! Χοριακή έχω την Τετάρτη 29/01.

Δεν έχω καθόλου συμπτώματα. Μόνο τσιμπηματάκια στο πάνω μέρος της κοιλιάς και σήμερα που δεν ξέρω τι έχω πάθει και δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου!

Καλημέρα!! Καλώς ήρθες..αρχικά να σου ζήσει η πριγκίπισσά σου...

Συγχαρητήρια για τη θέλησή σας να αποκτήσετε και δεύτερο μωρό και πόσο μάλλον να μπείτε στη διαδικασία της εξωσωματικής έχοντας ήδη ένα παιδάκι!! Σου έυχομαι να πάνε όλα καλά και απλά να μην έδειξε το τεστ ακόμα... Θα αναμένουμε νέα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Alex2016 είπε:

Γεια σας. Σας διαβάζω μέρες τώρα και είπα να σας γράψω και εγώ. Έχω 1 κόρη 3,5 ετών ( με φυσιολογική σύλληψη) και αποφασίσαμε με τον σύζυγο να προχωρήσουμε σε εξωσωματική αφού είχαν στενέψει τα περιθώρια λόγω ηλικίας.

Έκανα ωοληψία 15/01 με 6 ωάρια. Γονιμοποιήθηκαν και τα 6 αλλά μόνο τα 3 ήταν φυσιολογικά γονιμοποιημένα.  Κάναμε εμβρυομεταφορά των 3 εμβρύων στις 17/01, δηλαδή 2ης μέρας, τα οποία είχαν κάνει διαιρέσεις 4 κυττάρων ( Το 1 από τα 3 είχε προχωρήσει σε διαίρεση το πρωί πριν τα βάλουμε).

Χθες έκανα 1 τεστάκι (hometest) που βγήκε αρνητικό! Χοριακή έχω την Τετάρτη 29/01.

Δεν έχω καθόλου συμπτώματα. Μόνο τσιμπηματάκια στο πάνω μέρος της κοιλιάς και σήμερα που δεν ξέρω τι έχω πάθει και δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου!

Καλημέρα Άλεξ! Να υποθέσω το 2016 είναι η ημερομηνία που γέννησες την κορούλα σου! Το λέω γιατί κι εγώ έχω ένα γιο στην ίδια ηλικία! Να την χαίρεσαι! Νομίζω ότι είναι νωρίς για το τεστ καλύτερα να περιμένεις την χοριακη. Βέβαια κι εγώ την ίδια αγωνία θα είχα😬 Ξέρω είναι δύσκολο να κρατηθείς αλλά για να σου είπαν στις 29 κάποιο λόγο θα είχαν. Εύχομαι να μας πεις ευχάριστα! Θα περιμένουμε νέα σου!😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου!Καλως ηρθαν και οι καινουριες κοπελες κ ευχομαι συντομα ολες να δουμε θετικα τεστακια 🍼🍼🍼.

Για εμενα δεν πηγε τοσο καλα αυτος ο μηνας απο επαφες γιατι λογω της κουρασης με την ανακαινιση του σπιτιου μας σηκωσαμε κ οι 2 πολλα βαρη κ αρκετα βραδια πεφταμε ξεροι για υπνο οποτε δεν εκμεταλλευτηκαμε αρκετες μερες.Το στηθος μου ποναει ηδη εδω κ καιρο το ιδιο κ η μεση κ νομιζω πως ειδικα η μεση ειναι απο τις δουλειες που καναμε τοσες μερες.Οποτε δεν εχω ελπιδες αυτο το μηνα κ περιμενω τον επομενο που ελπιζω να ειναι κ πιο ξεκουραστος/τυχερος για μας 😁.

Πολλα πολλα +++++ σε οσες κοπελες δεν περιμενουν.Αντε να γεμισουμε το πινακακι μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχες αν και δεν ειμαι καθολου αισιοδοξη!!

Ναι ναι το 2016 γεννησα την κοράκλα μου! να σου ζησει και εσενα ο γιοκας σου!!

Ευχομαι σε όλες σας με 1 μωρακι στην αγκαλιά το 2020!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η st3llina είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!Καλως ηρθαν και οι καινουριες κοπελες κ ευχομαι συντομα ολες να δουμε θετικα τεστακια 🍼🍼🍼.

Για εμενα δεν πηγε τοσο καλα αυτος ο μηνας απο επαφες γιατι λογω της κουρασης με την ανακαινιση του σπιτιου μας σηκωσαμε κ οι 2 πολλα βαρη κ αρκετα βραδια πεφταμε ξεροι για υπνο οποτε δεν εκμεταλλευτηκαμε αρκετες μερες.Το στηθος μου ποναει ηδη εδω κ καιρο το ιδιο κ η μεση κ νομιζω πως ειδικα η μεση ειναι απο τις δουλειες που καναμε τοσες μερες.Οποτε δεν εχω ελπιδες αυτο το μηνα κ περιμενω τον επομενο που ελπιζω να ειναι κ πιο ξεκουραστος/τυχερος για μας 😁.

Πολλα πολλα +++++ σε οσες κοπελες δεν περιμενουν.Αντε να γεμισουμε το πινακακι μας!

Ποτέ δεν ξέρεις! Σε τόσες κοπέλες ήρθε όταν δεν το σκεφτοντουσαν και δεν έκαναν στοχευμένες επαφές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η st3llina είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!Καλως ηρθαν και οι καινουριες κοπελες κ ευχομαι συντομα ολες να δουμε θετικα τεστακια 🍼🍼🍼.

Για εμενα δεν πηγε τοσο καλα αυτος ο μηνας απο επαφες γιατι λογω της κουρασης με την ανακαινιση του σπιτιου μας σηκωσαμε κ οι 2 πολλα βαρη κ αρκετα βραδια πεφταμε ξεροι για υπνο οποτε δεν εκμεταλλευτηκαμε αρκετες μερες.Το στηθος μου ποναει ηδη εδω κ καιρο το ιδιο κ η μεση κ νομιζω πως ειδικα η μεση ειναι απο τις δουλειες που καναμε τοσες μερες.Οποτε δεν εχω ελπιδες αυτο το μηνα κ περιμενω τον  σε οσες κοπελες δεν περιμενουν.Αντε να γεμισουμε το πινακακι μας!

Ποτέ δεν ξέρεις...η κόρη μου ήρθε αναπάντεχα και ενω 2.5 μηνες μετά ειχα κλείσει ραντεβού με την επιτροπή για τα φάρμακα της εξωσωματικής! Εκείνο το διάστημα, γιορτές Χριστουγέννων, ξενυχτούσα για να ετοιμάσω φαγητά κ βασιλόπιτες, κουβαλούσα βαλίτσες των γονιών μου και φυσικά με πονούσε η μέση μου σε σημείο που έσουρνα το αριστερό μου ποδι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Alex2016 είπε:

Ποτέ δεν ξέρεις...η κόρη μου ήρθε αναπάντεχα και ενω 2.5 μηνες μετά ειχα κλείσει ραντεβού με την επιτροπή για τα φάρμακα της εξωσωματικής! Εκείνο το διάστημα, γιορτές Χριστουγέννων, ξενυχτούσα για να ετοιμάσω φαγητά κ βασιλόπιτες, κουβαλούσα βαλίτσες των γονιών μου και φυσικά με πονούσε η μέση μου σε σημείο που έσουρνα το αριστερό μου ποδι!

Δε με αποθαρρυνει η κουραση,επαφες ομως δεν ειχαμε πολλες.Αρα...απο δυσκολο εως απιθανο!Δεν πειραζει,θα το προσπαθησουμε απο τον επομενο μηνα.

Εσεις γιατι πατε σε εξωσωματικη κοριτσι μου;Εχετε θεμα με το σπερμα;Πολυ καλη επιτυχια σου ευχομαι κ μην κοιτας τα τεστ.Το ξερω ειναι δυσκολο ισως ομως το εκανες νωρις κ δεν εδειξε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! Δεν γράφω αλλα σας διαβάζω συχνά και χαιρομαι σε κάθε θετικό τεστάκι. Έχω κάποιες απορίες και ελπίζω κάποιο κορίτσι με εμπειρία στις εξωσωματικές να με βοηθήσει! 
Εν συντομία: Είμαι 28 ετών, προσπαθουμε εδώ και 3,5 πλέον χρόνια, το καλοκαίρι εντοπίσαμε τα θέματα μας. 1 σάλπιγγα κλειστή και μικρό θέμα κινητικότητας του σπέρματος (όπου και άρχισε βιταμήνες). Από Σεπτέμβρη κάναμε 3 κύκλους με πρόκλιση ωοριξίας (κλομιφαίνη) και τον Δεκέμβρη σπερματέγχυση χωρίς αποτέλεσμα. Τον Μάη θα κάνω λαπαροσκόπιση για να γίνει εσωτερικός έλεγχος και να αποφευχθεί το ενδεχόμενο ενδομητρίωσης και κάποια άλλα σεναρια. 2 μήνες μετα την λαπαροσκόπιση θα προχωρήσουμε με εξωσωματική. Η απορία μου είναι η εξής: από τη μέρα που θα αρχίσουμε τη διαδικασία εξωσωματικής, σε πόσο διάστημα θα μπορεί να γίνει η εμβρυομεταφορά; Τι βήματα περιλαμβάνει η διαδικασία εξωσωματικής στην αρχή; Σας ευχαριστώ πολύ και συγνώμη για το μεγαλο ποστ! Κορίτσι μου @Tokyo μπορείς να με βοηθήσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Δεν γράφω αλλα σας διαβάζω συχνά και χαιρομαι σε κάθε θετικό τεστάκι. Έχω κάποιες απορίες και ελπίζω κάποιο κορίτσι με εμπειρία στις εξωσωματικές να με βοηθήσει! 
Εν συντομία: Είμαι 28 ετών, προσπαθουμε εδώ και 3,5 πλέον χρόνια, το καλοκαίρι εντοπίσαμε τα θέματα μας. 1 σάλπιγγα κλειστή και μικρό θέμα κινητικότητας του σπέρματος (όπου και άρχισε βιταμήνες). Από Σεπτέμβρη κάναμε 3 κύκλους με πρόκλιση ωοριξίας (κλομιφαίνη) και τον Δεκέμβρη σπερματέγχυση χωρίς αποτέλεσμα. Τον Μάη θα κάνω λαπαροσκόπιση για να γίνει εσωτερικός έλεγχος και να αποφευχθεί το ενδεχόμενο ενδομητρίωσης και κάποια άλλα σεναρια. 2 μήνες μετα την λαπαροσκόπιση θα προχωρήσουμε με εξωσωματική. Η απορία μου είναι η εξής: από τη μέρα που θα αρχίσουμε τη διαδικασία εξωσωματικής, σε πόσο διάστημα θα μπορεί να γίνει η εμβρυομεταφορά; Τι βήματα περιλαμβάνει η διαδικασία εξωσωματικής στην αρχή; Σας ευχαριστώ πολύ και συγνώμη για το μεγαλο ποστ! Κορίτσι μου @Tokyo μπορείς να με βοηθήσεις;

εξαρτάται από το πρωτόκολλο... εγώ έκανα βραχύ με ανταγωνιστές και περιλαμβάνει καμιά 10ρια μέρες διέγερση (και λιγότερο βγήκε σε μένα) εκ των οποίων περίπου τις μισές κάνεις και την ένεση του ανταγωνιστή (ώστε να μη σπάσουν τα ωάρια) και μετά ωοληψία όπου δεν καταλαβαίνεις και τίποτα γιατί κοιμάσαι! Μετά η εμβρυομεταφορά μπορεί να γίνει σε 2 έως 5 ημέρες από την ωοληψία εκτός και αν δεν το επιτρέπουν οι εξετάσεις σου (πχ έχεις υπερδιέγερση) ή τελοσπάντων κρίνει ο γιατρός ότι δεν πρέπει. Τότε αφήνεις ένα κύκλο να περάσει κ κάνεις μεταφορά τα έμβρυα που έχεις καταψύξει. Έχει τεράστια σημασία το κέντρο να έχει καλό εμβρυολογικό γιατί είναι το ήμισυ της επιτυχίας!

Καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

εξαρτάται από το πρωτόκολλο... εγώ έκανα βραχύ με ανταγωνιστές και περιλαμβάνει καμιά 10ρια μέρες διέγερση (και λιγότερο βγήκε σε μένα) εκ των οποίων περίπου τις μισές κάνεις και την ένεση του ανταγωνιστή (ώστε να μη σπάσουν τα ωάρια) και μετά ωοληψία όπου δεν καταλαβαίνεις και τίποτα γιατί κοιμάσαι! Μετά η εμβρυομεταφορά μπορεί να γίνει σε 2 έως 5 ημέρες από την ωοληψία εκτός και αν δεν το επιτρέπουν οι εξετάσεις σου (πχ έχεις υπερδιέγερση) ή τελοσπάντων κρίνει ο γιατρός ότι δεν πρέπει. Τότε αφήνεις ένα κύκλο να περάσει κ κάνεις μεταφορά τα έμβρυα που έχεις καταψύξει. Έχει τεράστια σημασία το κέντρο να έχει καλό εμβρυολογικό γιατί είναι το ήμισυ της επιτυχίας!

Καλή επιτυχία!

Σ ευχαριστώ πολύ! Τι είναι οι ανταγωνιστέ κορίτσι μου; Οπόταν στον ίδιο μήνα μπορούν να παρθούν τα ωάρια και να γίνει και η μεταφορά; ή αν όχι τον ίδιο τον επόμενο μήνα; Νόμιζα ήταν πιο χρονοβορα διαδικασία η αλήθεια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ! Τι είναι οι ανταγωνιστέ κορίτσι μου; Οπόταν στον ίδιο μήνα μπορούν να παρθούν τα ωάρια και να γίνει και η μεταφορά; ή αν όχι τον ίδιο τον επόμενο μήνα; Νόμιζα ήταν πιο χρονοβορα διαδικασία η αλήθεια..

είναι ενέσεις με φάρμακο που λειτουργεί ανταγωνιστικά στο φάρμακο της διέγερσης. Εμποδίζει την ωορρηξία ώστε να προλάβει ο γιατρός να πάρει τα ωάρια και να μην "σπάσουν" τα ωοθυλάκια. 

Υπάρχει και μακρύ πρωτόκολλο που είναι πιο χρονοβόρο αλλά δεν γνωρίζω πως ακριβώς γίνεται. Συνήθως πια χρησιμοποιείται το βραχύ από ότι έχω δει και στο φόρουμ. Το πότε θα γίνει η μεταφορά είναι απόφαση του γιατρού, μπορεί να γίνει άμεσα ή να μεσολαβήσουν 1-2 κύκλοι. Όλα εξαρτώνται από το πως θα αντιδράσεις στα φάρμακα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η st3llina είπε:

Δε με αποθαρρυνει η κουραση,επαφες ομως δεν ειχαμε πολλες.Αρα...απο δυσκολο εως απιθανο!Δεν πειραζει,θα το προσπαθησουμε απο τον επομενο μηνα.

Εσεις γιατι πατε σε εξωσωματικη κοριτσι μου;Εχετε θεμα με το σπερμα;Πολυ καλη επιτυχια σου ευχομαι κ μην κοιτας τα τεστ.Το ξερω ειναι δυσκολο ισως ομως το εκανες νωρις κ δεν εδειξε.

Δεν εχουμε κάποιο ιδιαιτερο θεμα. Το 1ο παιδακι μας ηρθε με φυσιολογική σύλληψη. Λόγω ηλικίας ειναι δυσκολα τα πραγματα και μας πιεζει ο χρονος και προχωρήσαμε σε εξωσωματική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

είναι ενέσεις με φάρμακο που λειτουργεί ανταγωνιστικά στο φάρμακο της διέγερσης. Εμποδίζει την ωορρηξία ώστε να προλάβει ο γιατρός να πάρει τα ωάρια και να μην "σπάσουν" τα ωοθυλάκια. 

Υπάρχει και μακρύ πρωτόκολλο που είναι πιο χρονοβόρο αλλά δεν γνωρίζω πως ακριβώς γίνεται. Συνήθως πια χρησιμοποιείται το βραχύ από ότι έχω δει και στο φόρουμ. Το πότε θα γίνει η μεταφορά είναι απόφαση του γιατρού, μπορεί να γίνει άμεσα ή να μεσολαβήσουν 1-2 κύκλοι. Όλα εξαρτώνται από το πως θα αντιδράσεις στα φάρμακα!

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Καλα αποτελέσματα να έχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...