Μετάβαση σε περιεχόμενο

<<Με τη νέα την χρονιά θα μας έρθουν τα μωρά>> ! ! !


lactaki

Recommended Posts

Κοριτσια μου αρνητικη η χοριακη.Αυτο δηλαδη που περιμενα.Μαλλον με τρολλαρει η περιοδος αυτη τη φορα,δεν εξηγειται αλλιως!Μετα που μου πηραν αιμα αρχισαν πιο εντονοι πονοι περιοδου οποτε ισως αυτο σημαινει οτι δε θα αργησει να ερθει.Τι να πω πια...Κουραστηκα τοσες μερες να την περιμενω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 995
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 5 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

αγαπημένη μου.... στείλε μπεμπεδόσκονη.. έκανε την αρχή το κορίτσι μας μπήκε η χρονιά με θετικό τεστ....

Σας στέλνω μπόλικη 👼🏻👼🏻👼🏻👼🏻 Αύριο θα πάμε για να ακούσουμε καρδούλα και είμαι λίγο αγχωμένη ελπίζω όλα να πάνε καλά ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Mt3508 είπε:

Κοριτσαρες μου χρόνια πολλά και καλή χρόνια εύχομαι σε όλες ολόψυχα σύντομα με ένα σποράκι στην κοιλιτσα σας !! Γουρλίδικο θα είναι και αυτό το θεματάκι είμαι σίγουρη!! @Princess28 Συγχαρητήρια με το καλό μια τελειομηνη εγκυμοσύνη 😘♥️👼🏻🍼

Σ ευχαριστώ πολύ πολύ και σε σένα το ίδιο εύχομαι!!! ❤️❤️❤️ Πόσων εβδομάδων είσαι τώρα; Πότε είχες τελευταία περίοδο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mt3508 είπε:

Σας στέλνω μπόλικη 👼🏻👼🏻👼🏻👼🏻 Αύριο θα πάμε για να ακούσουμε καρδούλα και είμαι λίγο αγχωμένη ελπίζω όλα να πάνε καλά ♥️

Ολα καλα θα ειναι κοριτσακι μου κ θα ακουσεις το μαγικο ηχο κ θα τρελαθεις!!!Μια χαρα ειναι το σπορακι σου,εχει γαντζωθει για τα καλα στη φωλιτσα του...Θα περιμενουμε νεα μετα το γιατρο 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Κορίτσια πήρα τη χοριακή μου! 1778!! Πώς σας φαίνεται το νούμερο;; Είμαι στην 5η μέρα καθυστέρησης, δηλ. 4εβδ και 2ημ.

Τελεια ειναι η χοριακη σου κοριτσακι μου!!!4ψηφια μια χαρα 😁😁.Αν ηταν χαμηλη να ανησυχουσες αυτη ειναι πολυ καλη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Αυτόν το μήνα θα ακολουθήσω το παράδειγμά σου. Στις γόνιμες θα κάνουμε κάθε μέρα. Κάναμε παρα μέρα επειδή μας είπε ο γιατρός ότι αδυνατίζει το σπέρμα αλλά ένα χρόνο αποτέλεσμα δεν είδαμε. Θα δοκιμάσω και το καθημερινό. Ελπίζω να σταθώ τυχερή.
 

Η σύσταση του δικού μου γιατρού είναι μέρα παρά μέρα επαφές αλλά αν καταλαβαίνω την ωορρηξία ότι ετοιμάζεται να έχουμε καθημερινές επαφές εκείνες τις δυο-τρεις μέρες. Εγώ επειδή έχω συμπτώματα πριν την ωορρηξία προσπαθώ να το ακολουθώ αλλά δεν γίνεται και πάντα. Εναλλακτικά, ξεκινάς το μερα παρά μέρα και αν έχεις θετικό τεστακι ωορρηξίας έχεις επαφή την μέρα του θετικού, την επόμενη και την μεθεπόμενη

Τώρα αν θεωρείς ότι όλα αυτά σε αγχωνουν κρατάς το μέρα παρά μέρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η st3llina είπε:

Τελεια ειναι η χοριακη σου κοριτσακι μου!!!4ψηφια μια χαρα 😁😁.Αν ηταν χαμηλη να ανησυχουσες αυτη ειναι πολυ καλη!!! 

Αλήθεια;; Γτ αγχώθηκα μήπως είναι υψηλή, αλλά είμαι και 5η μέρα καθυστέρησης οπότε μπορεί να είναι λογικό!! Δε ξέρω καθόλου από νούμερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

εγώ πάλι το ανάποδο προσπαθούσα κάθε μέρα στις γόνιμες κ τώρα είπα να το χαλαρώσω λίγο... μέρα παρα μέρα γιατί όπως είπες αδυνατίζει το σπέρμα.. δε ξέρω τί γινεται.. χαχαχααα

πάντως ξεκίνησα τεστάκια ωορρηξίας από την 8η κ όχι σταθερές ώρες κάθε μέρα αλλά θετικό δεν είχα. είμαι 12η σήμερα αλλά θα τα σταματήσω μ τελειώσανε κιολας... θα κάνω τις επαφές μου γιατί όσο κάνω κ δε βλέπω θετικό τόσο θα αγχώνομαι... χαλαρά λοιπόν κ ότι γίνει...

Δε ξέρω πραγματικά, είναι τύχη, είναι σύμπτωση, είναι όπως κάτσει τελικά, δε ξέρω. 
Κι εμένα μας είπε ο γιατρός παρα μέρα για να πιάσουμε τη μέρα της ωορρηξίας ή κοντινή τέλος πάντων, και μια μέρα που μου έκανε υπέρηχο και μου είπε μεθαύριο έχεις ωορρηξία κάντε συνεχόμενα. Αλλά πάλι τίποτα.
ΑΠο την 8η μέρα μου φαίνεται πολύ νωρίς. Γενικά επειδή είχα πάντα σταθερό κύκλο κάτω απο 28 ημέρες κύκλο δεν είχα ποτέ. Λέω να ξεκινήσω απο τη 12η.
Πόσο καιρό προσπαθείς lactaki? 

στις πριν 47 λεπτά, ο/η whatever είπε:

Η σύσταση του δικού μου γιατρού είναι μέρα παρά μέρα επαφές αλλά αν καταλαβαίνω την ωορρηξία ότι ετοιμάζεται να έχουμε καθημερινές επαφές εκείνες τις δυο-τρεις μέρες. Εγώ επειδή έχω συμπτώματα πριν την ωορρηξία προσπαθώ να το ακολουθώ αλλά δεν γίνεται και πάντα. Εναλλακτικά, ξεκινάς το μερα παρά μέρα και αν έχεις θετικό τεστακι ωορρηξίας έχεις επαφή την μέρα του θετικού, την επόμενη και την μεθεπόμενη

Τώρα αν θεωρείς ότι όλα αυτά σε αγχωνουν κρατάς το μέρα παρά μέρα! 

Κι εμάς έτσι μας είπε, παρα μέρα και την ημέρα που έχω να κάνουμε σερί κάθε μέρα 2-3 μέρες.
Δυστυχώς οι βάρδιες μας σκοτώνουν. Παίζει να βρεθούμε ίσα ίσα για μια-δυο ώρες το βράδυ με τον σύζυγο γίνεται να μην αγχωθείς;
Ειδικά την ερπόμενη ωορρηξία μου γύρω στις 15/1, εγώ είμαι πρωινή και ο σύζυγος απόγευμα. ΘΑ γυρίσει 11 παρά κι εγώ τότε θα αρχίσω να νυστάζω γιατί ξυπνάω αξημέρωτα.
Γκαντεμιά, δυο βδομάδες που καθόμαστε Χριστούγεννα και Πρωτοχρονιά έχω περίοδο..
Έχω αρκετά τεστάκια ωορρηξίας θα τα κάνω απο τη 12η μέρα... Εμείς θα κάνουμε έτσι κι αλλιώς πιο νωρίς μέρα παρα μέρα. 
Σκέψου να είμαστε πτώματα, εγώ να νυστάζω, ο σύζυγος να γυρνάει βράδυ κουρασμένος και να πρέπει ντε και καλά να έρθουμε σε επαφή. Αυτό είναι το πιο αγχωτικό πιστεύω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Κορίτσια πήρα τη χοριακή μου! 1778!! Πώς σας φαίνεται το νούμερο;; Είμαι στην 5η μέρα καθυστέρησης, δηλ. 4εβδ και 2ημ.

😮 Ουαου! Μήπως έχεις διδυμακια; Η χοριακη σου είναι τέλεια κορίτσι μου. Μπορεί να σου πει να πας και αύριο για να δεις σάκο!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια κ από εμενα! 

Δε γράφω πολύ συστηματικά!μετά απον3μιση χρόνια προσπαθειων αρχές Σεπτέμβρη είδα το πρώτο θετικό τεστ εγκυμοσύνης! Αρχές Νοέμβρη μπήκα για αποξεση αφού μας παλινδρομησε! Ελπίζω αυτός.ο χρόνος επιτέλους να μας φέρει ένα μωράκι! 

Εύχομαι σε όλες μας να μας φέρει ένα μωράκι η κ παραπάνω! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ πολύ και σε σένα το ίδιο εύχομαι!!! ❤️❤️❤️ Πόσων εβδομάδων είσαι τώρα; Πότε είχες τελευταία περίοδο;

Σήμερα είμαι 7ε κ 2η 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η st3llina είπε:

Κοριτσια μου αρνητικη η χοριακη.Αυτο δηλαδη που περιμενα.Μαλλον με τρολλαρει η περιοδος αυτη τη φορα,δεν εξηγειται αλλιως!Μετα που μου πηραν αιμα αρχισαν πιο εντονοι πονοι περιοδου οποτε ισως αυτο σημαινει οτι δε θα αργησει να ερθει.Τι να πω πια...Κουραστηκα τοσες μερες να την περιμενω.

Δεν πειράζει κορίτσι μου. Το 2020 θα στο φέρει το νινακι. Να σου έρθει να ησυχάσεις και τον επόμενο μήνα δυναμικά στην προσπάθεια!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Δεν πειράζει κορίτσι μου. Το 2020 θα στο φέρει το νινακι. Να σου έρθει να ησυχάσεις και τον επόμενο μήνα δυναμικά στην προσπάθεια!💗

Κι εγω αυτο πιστευω!Οτι μεσα στη χρονια θα τα καταφερω οπως κ ολες μας.Ειπα οτι απο φετος θα προσεχω λιγο παραπανω τον εαυτο μου απο θεμα διατροφης,θα πινω παραπανω νερο κλπ.Σε λιγο καιρο θα ξεκινησω κ δουλεια παλι -δουλευω σεζον- και θα ηθελα πολυ να ειμαι εγκυουλα για να μην παω φετος.Μετα που θα αδιαθετησω θα ξαναξεκινησουμε προσπαθειες 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

😮 Ουαου! Μήπως έχεις διδυμακια; Η χοριακη σου είναι τέλεια κορίτσι μου. Μπορεί να σου πει να πας και αύριο για να δεις σάκο!❤️

Να σου πω τωρα που το λες παιζει πολυ να ειναι διδυμακια!Εχεις ιστορικο διδυμων κοριτσακι μου;Νομιζω απο 1000 χοριακη κ πανω αν δεν κανω λαθος βλεπετε κ σακο.Μπερδευτηκα για την @Princess28 παει το μηνυμα 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

😮 Ουαου! Μήπως έχεις διδυμακια; Η χοριακη σου είναι τέλεια κορίτσι μου. Μπορεί να σου πει να πας και αύριο για να δεις σάκο!❤️

Χαχα λες;; Ωραία θα’ταν αλλά δεν έχουμε ιστορικό! Θα πάρω το γιατρό σε λίγο να δούμε τι θα μου πει! 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η st3llina είπε:

Να σου πω τωρα που το λες παιζει πολυ να ειναι διδυμακια!Εχεις ιστορικο διδυμων κοριτσακι μου;Νομιζω απο 1000 χοριακη κ πανω αν δεν κανω λαθος βλεπετε κ σακο.Μπερδευτηκα για την @Princess28 παει το μηνυμα 😁

Δεν έχουμε ιστορικό διδύμων δυστυχώς!! Αλλά ωραία θα’ταν 😄😄 Λέτε να φαίνεται κάτι τώρα;; Μακάρι ανυπομονώ να πάω!!!

Εσύ μην απογοητεύεσαι, να σου έρθει η περίοδος και φουλ για προσπάθειες! Αλλά όχι μόνο γι’αυτό..να το απολαμβάνετε..εμείς κυρίως κάναμε γιατί θέλαμε ο ένας στον άλλον, και μετά για εγκυμοσύνη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Mt3508 είπε:

Σήμερα είμαι 7ε κ 2η 🙂

Αα λίγο μεγαλύτερη...ανυπομονώ να πάω στο γιατρό να μου πει πόσο είμαι κι εγώ ακριβώς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η st3llina είπε:

Κι εγω αυτο πιστευω!Οτι μεσα στη χρονια θα τα καταφερω οπως κ ολες μας.Ειπα οτι απο φετος θα προσεχω λιγο παραπανω τον εαυτο μου απο θεμα διατροφης,θα πινω παραπανω νερο κλπ.Σε λιγο καιρο θα ξεκινησω κ δουλεια παλι -δουλευω σεζον- και θα ηθελα πολυ να ειμαι εγκυουλα για να μην παω φετος.Μετα που θα αδιαθετησω θα ξαναξεκινησουμε προσπαθειες 😉

Και πολύ καλά θα κάνεις. Κι εγώ όλο αυτό λέω αλλά όταν περνάω από γυραδικο δεν μπορώ να κρατηθώ!🤤 Πέρα από την πλάκα θα βοηθήσεις πολύ τον οργανισμό σου έτσι. Θα σου πρότεινα να πάρεις και φυλλικό οξύ. Όπως επίσης και βιταμίνη D αν έχεις έλλειψη. Τώρα που πήραμε φορά δεν θα ξεφύγει καμιά μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Αα λίγο μεγαλύτερη...ανυπομονώ να πάω στο γιατρό να μου πει πόσο είμαι κι εγώ ακριβώς!!

Θα μετρήσεις από την πρώτη ημέρα της τελευταίας σου περιόδου και θα βρεις ακριβώς πόσο είσαι!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Θα μετρήσεις από την πρώτη ημέρα της τελευταίας σου περιόδου και θα βρεις ακριβώς πόσο είσαι!❤️

Ναι βάσει αυτού λέω 4εβδ και 2ημ, αλλά έχω ακούσει ότι μπορεί να είναι καμια βδομαδα πιο μεγάλο ή πιο μικρό βάσει της ανάπτυξής του, δε ξέρω κι όλας 😅🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Και πολύ καλά θα κάνεις. Κι εγώ όλο αυτό λέω αλλά όταν περνάω από γυραδικο δεν μπορώ να κρατηθώ!🤤 Πέρα από την πλάκα θα βοηθήσεις πολύ τον οργανισμό σου έτσι. Θα σου πρότεινα να πάρεις και φυλλικό οξύ. Όπως επίσης και βιταμίνη D αν έχεις έλλειψη. Τώρα που πήραμε φορά δεν θα ξεφύγει καμιά μας!

Βιταμινη D παιρνω ηδη γιατι ειχα ελλειψη,ο θυρεοειδης μου ειναι σουπερ ρυθμισμενος τον τσεκαρα τωρα το Δεκεμβρη.Φυλλικο οξυ μου ειπε ο ενδοκρινολογος οτι παιρνουν αφου υπαρξει εγκυμοσυνη.Βεβαια εγω παιρνω κ το Inofert που περιεχει μεσα κ φυλλικο οξυ.Το βαρος μου ειναι φυσιολογικο,λογω σκυλου κινουμαι καθημερινα,προσεχω το σακχαρο μου λογω διαβητικης μαμας,ε νομιζω οτι σε γενικες γραμμες καλα το παω...Τωρα που ξεκινησε η νεα χρονια θα ερχονται τα θετικα σιγα σιγα 😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Ναι βάσει αυτού λέω 4εβδ και 2ημ, αλλά έχω ακούσει ότι μπορεί να είναι καμια βδομαδα πιο μεγάλο ή πιο μικρό βάσει της ανάπτυξής του, δε ξέρω κι όλας 😅🥰

Αυτό συμβαίνει κυρίως σε κύκλους με μεγαλύτερες αποκλείσεις γιατί είναι πιο δύσκολο να υπολογίσεις πότε έγινε η σύλληψη. Εμένα η φίλη μου που έχει 30-35 ημέρες στα δύο πρώτα παιδιά της είχε πάνω από 2.000 στην πρώτη της χοριακη. Ενώ στο τρίτο η πρώτη ήταν 80. Η σύλληψη έγινε πιο αργά έτσι το μωρό έβγαινε μια εβδομάδα μικρότερο στους υπέρηχους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η st3llina είπε:

Βιταμινη D παιρνω ηδη γιατι ειχα ελλειψη,ο θυρεοειδης μου ειναι σουπερ ρυθμισμενος τον τσεκαρα τωρα το Δεκεμβρη.Φυλλικο οξυ μου ειπε ο ενδοκρινολογος οτι παιρνουν αφου υπαρξει εγκυμοσυνη.Βεβαια εγω παιρνω κ το Inofert που περιεχει μεσα κ φυλλικο οξυ.Το βαρος μου ειναι φυσιολογικο,λογω σκυλου κινουμαι καθημερινα,προσεχω το σακχαρο μου λογω διαβητικης μαμας,ε νομιζω οτι σε γενικες γραμμες καλα το παω...Τωρα που ξεκινησε η νεα χρονια θα ερχονται τα θετικα σιγα σιγα 😁😁😁

😃Τότε δεν θα αργήσει το νινακι! Το βλέπω πλησιάζει! Εμένα μου είπε ότι είναι καλό να παίρνω φυλλικό οξύ πριν την εγκυμοσύνη παρόλο που εγώ το ξεχνάω πολλές φορές😁. Αφού παίρνεις όμως μέσω του inofert( το οποίο παρεπιπτόντως δεν ξέρω τι είναι🙄) ίσως να αρκεί💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

😃Τότε δεν θα αργήσει το νινακι! Το βλέπω πλησιάζει! Εμένα μου είπε ότι είναι καλό να παίρνω φυλλικό οξύ πριν την εγκυμοσύνη παρόλο που εγώ το ξεχνάω πολλές φορές😁. Αφού παίρνεις όμως μέσω του inofert( το οποίο παρεπιπτόντως δεν ξέρω τι είναι🙄) ίσως να αρκεί💗

Αυτο ειναι.Μου το εδωσε ο γιατρος για να ρυθμισω τον κυκλο μου αφου δεν μπορω να παρω αντισυλληπτικα λογω θρομβοφιλιας.

20200102_182953.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...