Μετάβαση σε περιεχόμενο

<<Με τη νέα την χρονιά θα μας έρθουν τα μωρά>> ! ! !


lactaki

Recommended Posts

στις πριν 8 ώρες, ο/η Frogel είπε:

Κοριτσάρα μου σου εύχομαι να είσαι εγκυουλα..κι εγώ το μήνα που έμεινα αν θυμάσαι με ταλαιπωρούσε το κρυολόγημα και δεν με άφηνε με τίποτα..είναι σύμπτωμα να μην φεύγει το κρυολόγημα γιατί πέφτει το ανοσοποιητικό μας..ελπίζω να μας πεις τέλεια νεαααα..:) 😘

Κι εγώ 2-3 μέρες μετά την ωορρηξία άρχισε ο πονόλαιμος δεν έβγαινε η φωνή, και μετά συνάχι που κράτησε μέχρι τώρα και δεν πέρναγε...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 995
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και χρόνια πολλά! Ευτυχισμένος ο νέος χρόνος με υγεία πάνω απ' όλα!

Ο κύκλος μου την χρονιά που μας πέρασε ήταν από 26-31 ημέρες. Σήμερα είμαι στην 31η και η περίοδος άφαντη.
Δεν έχω πολλές ελπίδες γιατί δεν είχα σωστές επαφές. Έκανα και ένα τεστ χθες αργά το βράδυ και εννοείται ήταν αρνητικό.

Θα σας ενημερώσω για να βάλουμε τη νέα ημερομηνία.

Εύχομαι το 2020 να φέρει αβίαστα από ένα (τουλάχιστον) γερό μωρό στην καθεμιά μας... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Πωπω😍😍😍μακάρι να είναι όλα καλά!!❤️ Σ ευχαριστώ και σε σένα το ίδιο!❤️❤️

Καλή επιτυχία για αύριο να είναι όλα τέλεια!!! Μάλλον κάθε εγκυμοσύνη είναι σαν πρώτη λένε 🤗🥰 

Να μας πεις το φύλο αν το μάθεις!!! 😍

Σε ευχαριστώ πολυ κοριτσακι μου ❤️❤️❤️να εισαι καλα φυσικά κ θα σας ενημερώσω 😍😍😍😍😘😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Μακάρι κορίτσι μου❤️❤️❤️

Ήταν και πολύ όμορφο, την τελευταία μέρα του χρόνου το έμαθα, και την 1η μετά την αλλαγή το είπα στον αντρούλη μου❤️❤️

Κοντά στις γόνιμες μέρες προσπαθήσαμε τον προηγούμενο μήνα και αυτόν...ειδικά αυτόν. Δεν ένιωσα κάτι διαφορετικό γιατί δεν έδινα σημασία σε σημάδια, κι αυτό γιατί τα σημάδια είναι τα ίδια και πριν την περίοδο και πριν την εγκυμοσύνη.περίμενα να δω αν θα έχω καθυστέρηση για να αρχίσω να παρατηρώ. Παρολαυτα είχα δει ότι το στήθος μου και οι θηλές είχαν γίνει πιο ευαίσθητα, αλλά όχι κάτι πολύ έντονο ακόμη μέχρι σήμερα στο στήθος δεν έχω κάτι ιδιαίτερο. Και είχα και κράμπες χαμηλά και πονάκια δεξιά όλο τον καιρό μετά την ωορρηξία, αλλά και τον προηγούμενο μήνα είχα ενώ δεν ήμουν. Επίσης από την πρώτη μέρα που περίμενα περίοδο(την πρώτη μέρα καθυστέρησης δηλαδή), είχα περίεργη γεύση στο στόμα, ακόμα την έχω, άρχισα να έχω ναυτία και μέχρι σήμερα ανακατεύομαι πολύ, επίσης έχω πόνους σαν τραβήγματα χαμηλά στην κοιλιά και νιώθω πτώμα. Υγρά έχω αυξημένα και νόμιζα πολλές φορές ότι μου ερχόταν περίοδος. Αίμα εμφύτευσης δεν είδα. Κ έχω ακόμη πόνο δεξιά. Α και (σορρυ), σήμερα το πρωί είχα πολύ διάρροια.τρόμαξα λίγο αλλά μετά διάβασα ότι είναι κ αυτό σύμπτωμα.

Είπα και στην Εύη πιο πάνω τι έκανα αυτό το μήνα μήπως σας βοηθήσει 😊😊

Σ ευχαριστουμε πολυ κοπελα μου για τα τιπς!Νομιζω πως η "συνταγη" της επιτυχιας ειναι να κανουμε τις επαφες μας και οσο γινεται να μην το σκεφτομαστε,αυτο που εκανες κι εδυ δηλαδη.Γιατι τελικα καθε εγκυμοσυνη ακομη κ στην ιδια  γυναικα ειναι διαφορετικη.Σ ευχαριστω ομως πολυ που τα μοιραστηκες αυτα μαζι μας 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Frogel είπε:

Κοριτσάρα μου σου εύχομαι να είσαι εγκυουλα..κι εγώ το μήνα που έμεινα αν θυμάσαι με ταλαιπωρούσε το κρυολόγημα και δεν με άφηνε με τίποτα..είναι σύμπτωμα να μην φεύγει το κρυολόγημα γιατί πέφτει το ανοσοποιητικό μας..ελπίζω να μας πεις τέλεια νεαααα..:) 😘

Αυτο με το πεσμενο ανοσοποιητικο το ξερω και απο την αδερφουλα μου @Frogel μου ομως εγω ολο το μηνα σχεδον ημουν αρρωστη.Και στις γονιμες αρρωστη ημουν κι ας ειχαμε επαφες.Οποτε δεν πιστευω οτι εχω κατι να περιμενω,θελω απλα να αδιαθετησω για να μη χαλασει παλι ο κυκλος μου που εκανε τοσους μηνες να στρωσει.Επεσα κ πανω στις αργιες κ δε μπορω να κανω χοριακη σημερα.Ομως σ ευχαριστω για το κουραγιο που μου δινεις!Αυριο πρωι παω για χοριακη αν δε μου ερθει για να κλεισω ραντεβου με το γυναικολογο μου.8η μερα καθυστερησης σημερα,43η μερα απο την τελευταια περιοδο.Σε σταθερο κυκλο ισως να σημαιναν κατι,με το δικο μου κυκλο δεν υπαρχει περιπτωση απλα.Η χοριακη θα γινει απλα για το τυπικο για να μπορεσω να παρω χαπια που να προκαλεσουν περιοδο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ελενακι12 είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ κοριτσακι μου ❤️❤️❤️να εισαι καλα φυσικά κ θα σας ενημερώσω 😍😍😍😍😘😘😘😘

Ελενακι μου περιμενουμε τα νεα σου,ολα να πανε καλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Κοριτσάκια μου αχ δε μπορώ να το πιστέψω!!!!!! Έκανα και σήμερα τεστ, πάλι θετικό σε δευτερόλεπτα..και πιο σκούρο δεν πάει. Αύριο το πρωί θα πάω για χοριακή αν είναι ανοιχτά, και έχουν ήδη ξεκινήσει τα συμπτώματα...και ο αντρούλης μου αχ είναι ο πιο γλυκός που υπάρχει❤️❤️ αλήθεια ήταν το καλύτερο χριστουγεννιάτικο δώρο❤️😍👶🍼🥰  Τι ωραία άντε να γεμίζει το πινακάκι μας!! Εύχομαι να είναι όλα καλά για όλες μας!!!❤️❤️❤️❤️

Καλη χρονιά κ  συγχαρητήρια αγαπηηηηη!!!! μπράβοοοοο με το καλό... ανέβασε με το τεστά;κι να χαρούμε κ εμείς μαζί σου.. για πες μας τι επαφές είχες, προσπαθούσατε καιρό.. δε τα πολυ θυμάμαι χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ κορίτσια μου... εύχομαι γρήγορα με γερά μωράκια στην αγκαλιά μας.... όλα καλά θα μας πάνε αισιοδοξία!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα και χρόνια πολλά! Ευτυχισμένος ο νέος χρόνος με υγεία πάνω απ' όλα!

Ο κύκλος μου την χρονιά που μας πέρασε ήταν από 26-31 ημέρες. Σήμερα είμαι στην 31η και η περίοδος άφαντη.
Δεν έχω πολλές ελπίδες γιατί δεν είχα σωστές επαφές. Έκανα και ένα τεστ χθες αργά το βράδυ και εννοείται ήταν αρνητικό.

Θα σας ενημερώσω για να βάλουμε τη νέα ημερομηνία.

Εύχομαι το 2020 να φέρει αβίαστα από ένα (τουλάχιστον) γερό μωρό στην καθεμιά μας... 

Καλημέρα κορίτσι και καλή χρονιά!!!! Περίμενε λίγο ακόμα ,νομίζω έκανες σε λάθος ώρα το τεστ και χωρίς καθυστέρηση!!! Οπότε μπορεί να ήταν και λάθος 😉 ,όσο για τις επαφές ποτέ δεν ξέρεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Καλη χρονιά κ  συγχαρητήρια αγαπηηηηη!!!! μπράβοοοοο με το καλό... ανέβασε με το τεστά;κι να χαρούμε κ εμείς μαζί σου.. για πες μας τι επαφές είχες, προσπαθούσατε καιρό.. δε τα πολυ θυμάμαι χαχα

Ευχαριστώω!!! 😄❤️

2 τεστ έκανα, δεν προσπαθούσαμε καιρό, ουσιαστικά τον προηγούμενο μήνα κάναμε κοντά στις γόνιμες, και αυτό το μήνα στις γόνιμες και στην ωορρηξία!! Είχα επαφές κάθε μέρα, πιστεύω βοήθησε!

Να το τεστάκι, και στα δύο βγήκε αμέσως το αποτέλεσμα δεν περίμενα καθόλου!!

E5FE0E95-B254-4F9B-9362-B1759D5B0A64.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η st3llina είπε:

Σ ευχαριστουμε πολυ κοπελα μου για τα τιπς!Νομιζω πως η "συνταγη" της επιτυχιας ειναι να κανουμε τις επαφες μας και οσο γινεται να μην το σκεφτομαστε,αυτο που εκανες κι εδυ δηλαδη.Γιατι τελικα καθε εγκυμοσυνη ακομη κ στην ιδια  γυναικα ειναι διαφορετικη.Σ ευχαριστω ομως πολυ που τα μοιραστηκες αυτα μαζι μας 💕

Ακριβώς 😊😊 δεν κάνει τίποτα!! 💞💞 Αν θες να κάνεις σήμερα χοριακή πάντως να ξέρεις είναι ανοιχτά τα διαγνωστικά!! 😊 (στην Αθήνα τουλάχιστον)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Ευχαριστώω!!! 😄❤️

2 τεστ έκανα, δεν προσπαθούσαμε καιρό, ουσιαστικά τον προηγούμενο μήνα κάναμε κοντά στις γόνιμες, και αυτό το μήνα στις γόνιμες και στην ωορρηξία!! Είχα επαφές κάθε μέρα, πιστεύω βοήθησε!

Να το τεστάκι, και στα δύο βγήκε αμέσως το αποτέλεσμα δεν περίμενα καθόλου!!

E5FE0E95-B254-4F9B-9362-B1759D5B0A64.jpeg

η χοριακή σου θα ειναι στα υψη φιλεναδα!!!! ολα καλά θα σου πανε με το καλό το μωρουλι σας!!! χαιρομαι παρα πολύυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Ευχαριστώω!!! 😄❤️

2 τεστ έκανα, δεν προσπαθούσαμε καιρό, ουσιαστικά τον προηγούμενο μήνα κάναμε κοντά στις γόνιμες, και αυτό το μήνα στις γόνιμες και στην ωορρηξία!! Είχα επαφές κάθε μέρα, πιστεύω βοήθησε!

Να το τεστάκι, και στα δύο βγήκε αμέσως το αποτέλεσμα δεν περίμενα καθόλου!!

E5FE0E95-B254-4F9B-9362-B1759D5B0A64.jpeg

Ααααα τι τελεια εικονα!!!Μπραβο κοπελα μου ποσο πολυ χαρηκα κι ας μη σε ξερω...Δεν εχω και αλλες καρδιες να βαλω οποτε στο γραφω εδω 💕💕💕🍼🍼🍼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Ακριβώς 😊😊 δεν κάνει τίποτα!! 💞💞 Αν θες να κάνεις σήμερα χοριακή πάντως να ξέρεις είναι ανοιχτά τα διαγνωστικά!! 😊 (στην Αθήνα τουλάχιστον)

Κρητη ειμαι,θα περασω να δω αν ειναι ανοιχτο ενα κοντινο που εχω αν κ νομιζω αν παω τετοια μερα θα με βρισουν χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η st3llina είπε:

Κρητη ειμαι,θα περασω να δω αν ειναι ανοιχτο ενα κοντινο που εχω αν κ νομιζω αν παω τετοια μερα θα με βρισουν χαχα

Να πας και να μας στείλεις εάν ήταν!!! Και εάν σου πουν τίποτα πες έχω κάτι κοπέλες στο φόρουμ που περιμένουν νέα μου χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Αννια27 είπε:

Να πας και να μας στείλεις εάν ήταν!!! Και εάν σου πουν τίποτα πες έχω κάτι κοπέλες στο φόρουμ που περιμένουν νέα μου χαχαχα!!!

Δεν αντεξα πηγα!Ταχα μου για να δω αν ειναι ανοιχτα...Στις 4μιση θα εχω αποτελεσματα.Δεν περιμενω κατι απλα να μου φυγει η ιδεα κ να χαλαρωσω μπας κ αδιαθετησω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Αννια27 είπε:

Να πας και να μας στείλεις εάν ήταν!!! Και εάν σου πουν τίποτα πες έχω κάτι κοπέλες στο φόρουμ που περιμένουν νέα μου χαχαχα!!!

Δεν αντεξα πηγα!Ταχα μου για να δω αν ειναι ανοιχτα...Στις 4μιση θα εχω αποτελεσματα.Δεν περιμενω κατι απλα να μου φυγει η ιδεα κ να χαλαρωσω μπας κ αδιαθετησω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η st3llina είπε:

Δεν αντεξα πηγα!Ταχα μου για να δω αν ειναι ανοιχτα...Στις 4μιση θα εχω αποτελεσματα.Δεν περιμενω κατι απλα να μου φυγει η ιδεα κ να χαλαρωσω μπας κ αδιαθετησω.

Αχχχχ τι ωραία μπράβο κορίτσι μου!!!! Περιμένουμε νέα σουυυυ :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου, αρχικά να σου πω ότι το ανχος είναι ο χειρότερος σύμβουλος!!!! Οπότε χαλαρά και θετικά 😉 !!!! Είμαι σίγουρη ότι θα πιάσεις με την πρώτη σπερματενχυσης αρκεί να είσαι ήρεμη μέσα σου :-) !!!! Όσο για το πινακακι φυσικά και δεν διαγραφεσαι απλά μου στέλνεις νέα ημερομηνία 😉 !!!!

Προσπαθώ όσο μπορώ να το αποβάλλω! Μακάρι, απο το στόμα σου και στου Θεού τ'αφτί!
Ωραία, 29/1 περιμένω την επόμενη, άρα σωστά το έχεις βάλει ήδη!
Σ'ευχαριστώ κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lactaki είπε:

η χοριακή σου θα ειναι στα υψη φιλεναδα!!!! ολα καλά θα σου πανε με το καλό το μωρουλι σας!!! χαιρομαι παρα πολύυυυυυ

Μακάρι!!! Σ ευχαριστώ πάρα πολύ❤️❤️ Άντε κι εσύ να είσαι η επόμενη!!! 😍🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η st3llina είπε:

Ααααα τι τελεια εικονα!!!Μπραβο κοπελα μου ποσο πολυ χαρηκα κι ας μη σε ξερω...Δεν εχω και αλλες καρδιες να βαλω οποτε στο γραφω εδω 💕💕💕🍼🍼🍼

Σ ευχαριστώ τόσο πολύ είσαι τόσο γλυκιά🤗❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Ευχαριστώω!!! 😄❤️

2 τεστ έκανα, δεν προσπαθούσαμε καιρό, ουσιαστικά τον προηγούμενο μήνα κάναμε κοντά στις γόνιμες, και αυτό το μήνα στις γόνιμες και στην ωορρηξία!! Είχα επαφές κάθε μέρα, πιστεύω βοήθησε!

Αυτόν το μήνα θα ακολουθήσω το παράδειγμά σου. Στις γόνιμες θα κάνουμε κάθε μέρα. Κάναμε παρα μέρα επειδή μας είπε ο γιατρός ότι αδυνατίζει το σπέρμα αλλά ένα χρόνο αποτέλεσμα δεν είδαμε. Θα δοκιμάσω και το καθημερινό. Ελπίζω να σταθώ τυχερή.
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Αυτόν το μήνα θα ακολουθήσω το παράδειγμά σου. Στις γόνιμες θα κάνουμε κάθε μέρα. Κάναμε παρα μέρα επειδή μας είπε ο γιατρός ότι αδυνατίζει το σπέρμα αλλά ένα χρόνο αποτέλεσμα δεν είδαμε. Θα δοκιμάσω και το καθημερινό. Ελπίζω να σταθώ τυχερή.
 

εγώ πάλι το ανάποδο προσπαθούσα κάθε μέρα στις γόνιμες κ τώρα είπα να το χαλαρώσω λίγο... μέρα παρα μέρα γιατί όπως είπες αδυνατίζει το σπέρμα.. δε ξέρω τί γινεται.. χαχαχααα

πάντως ξεκίνησα τεστάκια ωορρηξίας από την 8η κ όχι σταθερές ώρες κάθε μέρα αλλά θετικό δεν είχα. είμαι 12η σήμερα αλλά θα τα σταματήσω μ τελειώσανε κιολας... θα κάνω τις επαφές μου γιατί όσο κάνω κ δε βλέπω θετικό τόσο θα αγχώνομαι... χαλαρά λοιπόν κ ότι γίνει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες μου χρόνια πολλά και καλή χρόνια εύχομαι σε όλες ολόψυχα σύντομα με ένα σποράκι στην κοιλιτσα σας !! Γουρλίδικο θα είναι και αυτό το θεματάκι είμαι σίγουρη!! @Princess28 Συγχαρητήρια με το καλό μια τελειομηνη εγκυμοσύνη 😘♥️👼🏻🍼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mt3508 είπε:

Κοριτσαρες μου χρόνια πολλά και καλή χρόνια εύχομαι σε όλες ολόψυχα σύντομα με ένα σποράκι στην κοιλιτσα σας !! Γουρλίδικο θα είναι και αυτό το θεματάκι είμαι σίγουρη!! @Princess28 Συγχαρητήρια με το καλό μια τελειομηνη εγκυμοσύνη 😘♥️👼🏻🍼

αγαπημένη μου.... στείλε μπεμπεδόσκονη.. έκανε την αρχή το κορίτσι μας μπήκε η χρονιά με θετικό τεστ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...