Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ


Recommended Posts

Καλησπέρα. Είμαι στ 12η εβδομάδα κ εχω πολλές συσπάσεις στ μητρα. Έπαιρνα buscopan από την 5η μέχρι την 7η εβδομάδα κ τώρα ο γιατρός μου πε να παίρνω πάλι για μια εβδομάδα γιατί με έπιασε έντονος πόνος χαμηλά στον τράχηλο κ μου πε ότι οφείλεται στις συσπάσεις. Είναι φυσιολογικές θεωρείτε τόσες πολλές συσπάσεις ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sofia86 είπε:

Καλησπέρα!! Μαγνησιο σου δινει? Κανει πολύ δουλεια με τις συσπασεις!

Έπαιρνα στην αρχή που είχα τις συσπάσεις μετά που σταμάτησαν σταμάτησα το μαγνήσιο. Και οι συσπάσεις έχουν τερματίσει από εχθές βασικά. Απλά δεν ξέρω αν γενικά ανά αραιά διαστήματα να παθαίνεις συσπάσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Joannaero είπε:

Γιατί παιρνεις buscopan εγώ ξέρω ότι απαγορεύεται

Ο γιατρός μου είπε Ότι είναι άφοβο και ίσα ίσα που κάνει κ καλό γτ αν κανεις συσπάσεις δεν αιμάτωνεται σωστά το έμβρυο.  μου πε να το παίρνω πρωί βράδυ για όσο εχω τις συσπάσεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παντως το μαγνησιο είναι θαυματουργο για τις σσπασεις γενικοτερα κι οι περισσοτεροι γυναικολογοι που διαβαζω το δινουν ετσι κι αλλιως γιατι κανει καλο.. Αν κι ο δικος σου δεν εχει αντιρρηση ισως να μπορεις να το συνεχισεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Joannaero είπε:

Έχεις έντονη δραστηριότητα γενικά; Κ όταν ξεκουράζεσαι σταματούν;

Όχι όχι. Αυτό το διάστημα δεν εργάζομαι. Κ επειδή εχω αρκετά πονάκια είμαι σπίτι όλη μέρα !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/12/2019 at 12:43 ΠΜ, ο/η irenefron είπε:

Καλησπέρα. Είμαι στ 12η εβδομάδα κ εχω πολλές συσπάσεις στ μητρα. Έπαιρνα buscopan από την 5η μέχρι την 7η εβδομάδα κ τώρα ο γιατρός μου πε να παίρνω πάλι για μια εβδομάδα γιατί με έπιασε έντονος πόνος χαμηλά στον τράχηλο κ μου πε ότι οφείλεται στις συσπάσεις. Είναι φυσιολογικές θεωρείτε τόσες πολλές συσπάσεις ?

Καλημέρα!!! Κι εγώ έπαιρνα buscopan στην αρχή της εγκυμοσύνης και μετά μου έδωσε μαγνήσιο. Είχα συσπάσεις από 14εβδ + 3ημ.

Επειδή οι συσπάσεις συνεχίζονταν έπαιρνα από τα μισά της εγκυμοσύνης και μετά ένα τοκολυτικό χάπι το nifelat. Και δεν έκανα τίποτα, όλη μέρα ήμουν σπίτι και ξαπλωμένη γιατί με την κούραση έκανα πιο πολλές συσπάσεις. Τελικά γέννησα 37εβδ + 3ημ με πρόκληση.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...