Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B07G1S17KG/ref=ox_sc_act_title_3?smid=A1KC9VMJSDB1T&psc=1

Ενώ είχα δει κάτι ωραίες λουλουδάτες, σαν γυναικεία τσάντα, σήμερα έπεσα πάνω σε αυτή, η οποία στο αμερικανικό Amazon έχει 3.468 θετικές κριτικές, αλλά δυστυχώς δε στέλνει Ελλάδα. Θα την πάρω λοιπόν από το αγγλικό. ;)
Είναι γκρι σαν το καρότσι και πιο ουδέτερη να την κρατάει κι ο μπαμπάς μας...

Όσο για το σιδέρωμα, είναι τόσο μικρά που ευχαριστιέμαι να τα κάνω. Λες και σιδερώνω τίποτα άλλο; Δόξω τω Θεώ, λόγω στεγνωτηρίου το έχω κόψει. 

Τώρα για το Kiddo, μήπως είδες την τιμή Family που είναι χαμηλότερη;; Πάντως όταν πήγα το Φλεβάρη από εκεί για να δω για καρότσι, δε μου άρεσε καθόλου η συμπεριφορά τους!!! Σε έχουν από κοντά λες και θα κλέψεις, η παρουσίαση είναι όσα λέει το εκάστοτε σάιτ και 100 υπάλληλοι να συγχρονιστούν για να πάρεις μία προσφορά.... 
 

Ωραία είναι και γκρι... Να την πάρεις!!! 

Όχι η τιμή ήταν σωστή το τελικό ποσό μου στείλανε στο μέιλ και πλήρωσα... Μου είπε ότι έκανε λάθος στην τιμή και ότι τελικά πλήρωσα σωστά.. Αφού την έκανα κόσκινο... Απλά σας το λέω για να προσέχετε... Αν δεν είχα κρατήσει το μέιλ με την απόδειξη θα της τα έβαζα ξανά τα υπόλοιπα.. Θα έλεγα σιγά το ποσό... Και θα τα έκανα κατάθεση... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η konstantinaVE είπε:

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B07G1S17KG/ref=ox_sc_act_title_3?smid=A1KC9VMJSDB1T&psc=1

Ενώ είχα δει κάτι ωραίες λουλουδάτες, σαν γυναικεία τσάντα, σήμερα έπεσα πάνω σε αυτή, η οποία στο αμερικανικό Amazon έχει 3.468 θετικές κριτικές, αλλά δυστυχώς δε στέλνει Ελλάδα. Θα την πάρω λοιπόν από το αγγλικό. ;)
Είναι γκρι σαν το καρότσι και πιο ουδέτερη να την κρατάει κι ο μπαμπάς μας...

Όσο για το σιδέρωμα, είναι τόσο μικρά που ευχαριστιέμαι να τα κάνω. Λες και σιδερώνω τίποτα άλλο; Δόξω τω Θεώ, λόγω στεγνωτηρίου το έχω κόψει. 

Τώρα για το Kiddo, μήπως είδες την τιμή Family που είναι χαμηλότερη;; Πάντως όταν πήγα το Φλεβάρη από εκεί για να δω για καρότσι, δε μου άρεσε καθόλου η συμπεριφορά τους!!! Σε έχουν από κοντά λες και θα κλέψεις, η παρουσίαση είναι όσα λέει το εκάστοτε σάιτ και 100 υπάλληλοι να συγχρονιστούν για να πάρεις μία προσφορά.... 
 

πολύ ωραία η τσάντα, μ αρέσει πολύ...

όσο για το σιδέρωμα δεν το είπα για να μην κουραστείς αλλά ως "τιμωρία" για τον ασυγκίνητο μπαμπα... αχαχαχαχαχαχα...

@Sotiria2004καλά που μας έγραψες για την kiddo για να τη διαγράψω από τις λίστες μου... δεν είμαστε για τέτοια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Κοριτσια μου βρηκα νυχτικακια αδιαφανα!!!

Δε μπορω να ανεβασω τις φωτο ..ειναι απο Θεσσαλονίκη.. esthisis-lingerie.gr!

Και ειναι οικονομικα,μαλλον απο εκει θα παραγγειλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι, αλλά αλήθεια συγκινήθηκε. Πιστεύει ότι υλοποιείται το όνειρο μας τώρα που έρχονται πράγματα. 

Ευχαριστούμε για το σάιτ με τα νυχτικά, θα το δω σε λίγο. ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Όχι, αλλά αλήθεια συγκινήθηκε. Πιστεύει ότι υλοποιείται το όνειρο μας τώρα που έρχονται πράγματα. 

Ευχαριστούμε για το σάιτ με τα νυχτικά, θα το δω σε λίγο. ☺️

πωπω χίλια συγνώμη κοριτσάκι μου... δεν το διάβασα καλά και δεν πρόσεξα το κόμμα μετά το "δε"... αχαχαχαχαχα... νόμιζα ότι έγραψες ότι δεν συγκινήθηκε... τον παρεξήγησα τον άνθρωπο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Athinaa είπε:

πωπω χίλια συγνώμη κοριτσάκι μου... δεν το διάβασα καλά και δεν πρόσεξα το κόμμα μετά το "δε"... αχαχαχαχαχα... νόμιζα ότι έγραψες ότι δεν συγκινήθηκε... τον παρεξήγησα τον άνθρωπο... 

Δεν πειράζει καλέ. Το κατάλαβα.

Τα νυχτικά τα είδα, φτηνά είναι. Για τη δουλειά τους μια χαρά φαίνονται.

Βέβαια είδα και κάτι αλλά και γέλασα γιατί που σώμα και διάθεση για αυτά... Χαχαχαχαχα 🤭🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστός Ανέστη , χρόνια πολλά και καλό Πάσχα σε όλες σας κορίτσια μου! Και του χρόνου με υγεία και αγκαλιά τα αγγελούδια μας εύχομαι!! Να περάσετε όμορφα 💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Lila P. είπε:

Χριστός Ανέστη , χρόνια πολλά και καλό Πάσχα σε όλες σας κορίτσια μου! Και του χρόνου με υγεία και αγκαλιά τα αγγελούδια μας εύχομαι!! Να περάσετε όμορφα 💗

Αληθώς ο Κύριος!!! Χρόνια πολλά με υγεία σε όλους!!!! Άντε και του χρόνου οβελίας και κουλουράκια με τα μωρά μας!!! 
Χρόνια πολλά και σε όσους γιορτάζουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια... Να σας ρωτήσω κάτι μήπως γνωρίζετε... Σε γεννα με καισαρική είναι βολικές οι πιτζάμες η πρέπει να πάρω νυχτικο έτσι και αλλιώς; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, κοριτσάκι!!! Συνήθως συνιστούν νυχτικό, αλλά η κουνιάδα μου που γέννησε πρόσφατα φόρεσε νυχτικό το πρώτο 24ωρο και πυτζάμες τις επόμενες μέρες. Τώρα, τί να πω... Καλό είναι να μας πουν κι άλλες κοπέλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ είχα φορέσει μόνο νυχτικό... είχα τον καθετήρα... επίσης πιστεύω ότι δεν θα με βόλευε το λάστιχο λόγω της τομής... τώρα αυτά θυμάμαι, γιατί έχουν και 20+ χρόνια...

πάντως ότι και να πάρετε να είναι πάρα πολύ λεπτό...  δηλ ακόμα κι αν είναι πιτζάμες να πάρετε κοντά, ακόμα και μπέιμπι ντολ... και τα από πάνω τιραντάκια οπωσδήποτε...δυστυχώς έχω ξαναμπεί στο νοσοκομείο και τις προηγούμενες μέρες που έκανε ζέστη έβγαλα την μπέμπελη με ένα πολύ λεπτό μακρυμάνικο μπλουζάκι... η θερμοκρασία στο φουλ και τα παράθυρα είχαν στοπ... δυστυχώς σήμερα μόνο σκέφτηκα ότι πιθανότατα αυτό το στοπ θα πρέπει να ξεβιδώνει για το καλοκαίρι... αχαχαχαχαχα... ανυπομονώ να ξαναπιάσει ζέστη για να ανοίξω τα παράθυρα τέρμα...

πάντως πιστεύω ότι και κατακαλόκαιρο δεν θα έχει ψύξη το δωμάτιο επειδή τα μωρά χρειάζονται σταθερή θερμοκρασία και μάλιστα υψηλή καθώς δεν μπορούν να ρυθμίσουν ακόμα τον εσωτερικό θερμοστάτη τους...

 

οπότε κορίτσια είτε κ.τ. είτε φ.τ. να ντυθείτε ελαφριά... πολύ ελαφριά... και προς θεού όχι παντόφλες κλειστές... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η konstantinaVE είπε:

Συγγνώμη, αλλά γιατί ξαναμπήκες νοσοκομείο;;; 

είχα υψηλή CRP και δεν έπεφτε με αντιβίωση από το στόμα και μάλιστα ενώ έπαιρνα αντιβίωση ανέβηκε κιόλας μέσα σε μια βδομάδα... οπότε αποφασίστηκε εσπευσμένα να μπω στην κλινική το Μ Σάββατο το πρωί προκειμένου να με παρακολουθούν και να πάρω αντιβίωση ενδοφλέβια, στην οποία και ανταποκρίνομαι μια χαρά όπως λένε, οπότε ελπίζω να βγω αύριο μεθαύριο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Athinaa είπε:

είχα υψηλή CRP και δεν έπεφτε με αντιβίωση από το στόμα και μάλιστα ενώ έπαιρνα αντιβίωση ανέβηκε κιόλας μέσα σε μια βδομάδα... οπότε αποφασίστηκε εσπευσμένα να μπω στην κλινική το Μ Σάββατο το πρωί προκειμένου να με παρακολουθούν και να πάρω αντιβίωση ενδοφλέβια, στην οποία και ανταποκρίνομαι μια χαρά όπως λένε, οπότε ελπίζω να βγω αύριο μεθαύριο...

αντε με το καλο να βγεις!!!με το καλο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Από τι προκλήθηκε αυτό; Ήσουν αρρωστη; Περαστικά εύχομαι και γρήγορα σπίτι, με ηρεμία!!!

Ακόμα δεν το έχω ξεκαθαρίσει... την παραμονή που έκανα την περίδεση είχα κάνει και καλλιέργεια κολπικού υγρού και ήταν καλή... στις 14/3 που μπήκα για την περίδεση είχα CRP 7 ή 70 αναλόγως το εργαστήριο (σ.σ. οπως έμαθα εκ των υστέρων)... αυτό όμως εγώ δεν το έμαθα τότε... τότε πήρα και αντιβίωση ενδοφλέβια και επί 10 μέρες όταν πια βγήκα κολπικά... ωστόσο πίστευα οτι ήταν από την επέμβαση...

ο γιατρός μου ζήτησε λοιπόν νέες εξετάσεις μια βδομάδα μετά την αντιβίωση και τις έκανα πριν 15 μέρες... γενικές αίματος, κάτι τρανσαμινάσες και CRP ... πρώτη φορά την έβλεπα... παράλληλα είχα κάνει 2 μέρες νωρίτερα και νέα καλλιέργεια κολπικού υγρού.... και εδώ αρχίζουν τα ωραία... η CRP στο θεό και η καλλιέργεια έδειξε εντεροϊό... είναι επικίνδυνος αν περάσει τον τράχηλο και φτάσει στο σάκο γιατί δημιουργεί τοξικό περιβάλλον αναγκάζοντας τον σάκο να σπάσει τα νερά για να προκληθεί τοκετός να σώσει το παιδί... κάτι το οποίο όπως έμαθα εκ των υστέρων είναι εξαιρετικά δύσκολο στην 24η εβδομάδα έτσι κι αλλιώς...

επανέλαβα τη CRP μία βδομάδα μετά και συγκεκριμένα τη Μ Πέμπτη και αφού είχα πάρει 7 μέρες αντιβιωση... αντί να πέσει ανέβηκε... οκ ο γιατρός μάλλον τα ψιλοχρειάστηκε και με έβαλε μέσα Μ. Σάββατο πρωί και με πλάκωσαν στις εξετάσεις... 

τα καλά νέα είναι ότι η CRP πέφτει, άρα αντιδρώ στην ενδοφλέβια αντιβίωση... οπότε ελπίζω αύριο το πολύ μεθαύριο να βγω... το πρώτο μας ζητούμενο είναι να καταφέρω να κλείσω τις 30 εβδομάδες, όταν δηλ ο μπέμπης θα μπορει να επιβιώσει άνετα εκτός... ο γιατρός είναι αισιόδοξος ότι θα πάμε πολύ παρακάτω... το ίδιο θέλω να ελπίζω κι εγώ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Athinaa είπε:

Ακόμα δεν το έχω ξεκαθαρίσει... την παραμονή που έκανα την περίδεση είχα κάνει και καλλιέργεια κολπικού υγρού και ήταν καλή... στις 14/3 που μπήκα για την περίδεση είχα CRP 7 ή 70 αναλόγως το εργαστήριο (σ.σ. οπως έμαθα εκ των υστέρων)... αυτό όμως εγώ δεν το έμαθα τότε... τότε πήρα και αντιβίωση ενδοφλέβια και επί 10 μέρες όταν πια βγήκα κολπικά... ωστόσο πίστευα οτι ήταν από την επέμβαση...

ο γιατρός μου ζήτησε λοιπόν νέες εξετάσεις μια βδομάδα μετά την αντιβίωση και τις έκανα πριν 15 μέρες... γενικές αίματος, κάτι τρανσαμινάσες και CRP ... πρώτη φορά την έβλεπα... παράλληλα είχα κάνει 2 μέρες νωρίτερα και νέα καλλιέργεια κολπικού υγρού.... και εδώ αρχίζουν τα ωραία... η CRP στο θεό και η καλλιέργεια έδειξε εντεροϊό... είναι επικίνδυνος αν περάσει τον τράχηλο και φτάσει στο σάκο γιατί δημιουργεί τοξικό περιβάλλον αναγκάζοντας τον σάκο να σπάσει τα νερά για να προκληθεί τοκετός να σώσει το παιδί... κάτι το οποίο όπως έμαθα εκ των υστέρων είναι εξαιρετικά δύσκολο στην 24η εβδομάδα έτσι κι αλλιώς...

επανέλαβα τη CRP μία βδομάδα μετά και συγκεκριμένα τη Μ Πέμπτη και αφού είχα πάρει 7 μέρες αντιβιωση... αντί να πέσει ανέβηκε... οκ ο γιατρός μάλλον τα ψιλοχρειάστηκε και με έβαλε μέσα Μ. Σάββατο πρωί και με πλάκωσαν στις εξετάσεις... 

τα καλά νέα είναι ότι η CRP πέφτει, άρα αντιδρώ στην ενδοφλέβια αντιβίωση... οπότε ελπίζω αύριο το πολύ μεθαύριο να βγω... το πρώτο μας ζητούμενο είναι να καταφέρω να κλείσω τις 30 εβδομάδες, όταν δηλ ο μπέμπης θα μπορει να επιβιώσει άνετα εκτός... ο γιατρός είναι αισιόδοξος ότι θα πάμε πολύ παρακάτω... το ίδιο θέλω να ελπίζω κι εγώ... 

Πω ρε κοπέλα μου, τι ταλαιπωρία είναι αυτή😟 Περαστικά σου και σύντομα σπιτάκι σου! Μακάρι να είναι αυτό το τελευταίο εμπόδιο και από εδώ και πέρα όλα να πάνε κατ'ευχήν, χωρίς άλλες ''εκπλήξεις'', για να χαλαρώσεις και να απολαύσεις τους επόμενους μήνες χωρίς έννοιες.

 Μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη εύχομαι σε όλες μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω!!! Τί άλλο θα σου τύχει, κοπέλα μου;;; 
Εύχομαι από καρδιάς να πάνε όλα καλά και να έρθει ο μπέμπης πολύ μετά τις 30 εβδομάδες, σωστός άντρας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, κορίτσια!!! Χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν!!!
Να σας ρωτήσω: έχει παρατηρήσει καμία άλλη το μωρό να κουνιέται από άκρη σε άκρη σαν να κάνει σπασμούς;;;
Μου έχει τύχει 3-4 φορές, ειδικά όταν είμαι ξαπλωμένη στο πλάι. Νιώθω κάτι δονήσεις σαν μπουρμπουλήθρες και δεξιά και αριστερά και χαμηλά λες και χτυπάς το μωρό με ρεύμα....
Αλλού διαβάζω είναι φυσιολογικό, αλλού όχι και τόσο... 
:/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η konstantinaVE είπε:

Καλημέρα, κορίτσια!!! Χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν!!!
Να σας ρωτήσω: έχει παρατηρήσει καμία άλλη το μωρό να κουνιέται από άκρη σε άκρη σαν να κάνει σπασμούς;;;
Μου έχει τύχει 3-4 φορές, ειδικά όταν είμαι ξαπλωμένη στο πλάι. Νιώθω κάτι δονήσεις σαν μπουρμπουλήθρες και δεξιά και αριστερά και χαμηλά λες και χτυπάς το μωρό με ρεύμα....
Αλλού διαβάζω είναι φυσιολογικό, αλλού όχι και τόσο... 
😕

Γεια σου Κωνσταντίνα! εννοείς νιώθεις το μωρό να κινείται; γιατί αυτό νομίζω είναι το λεγόμενο rolling. Αλλα δεν καταλαβαίνω αυτό που λες περι ρευματος. Με μπερδεύει!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νιωθω σαν δονήσεις μέσα από την κοιλιά και δεξιά και αριστερά, λες και τρανταζεται το μικρό. Σαν να σκάνε ποπ κορν. Δεν ξέρω κι εγώ. Πώς να το περιγράψω. Δεν είναι οι νωχελικες κινήσεις της, ούτε κλωτσιές, ούτε λοξυγγας. Είναι σαν σπασμός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Νιωθω σαν δονήσεις μέσα από την κοιλιά και δεξιά και αριστερά, λες και τρανταζεται το μικρό. Σαν να σκάνε ποπ κορν. Δεν ξέρω κι εγώ. Πώς να το περιγράψω. Δεν είναι οι νωχελικες κινήσεις της, ούτε κλωτσιές, ούτε λοξυγγας. Είναι σαν σπασμός.

Καλημέρα εγώ 36 εβδομάδα διανύω και εγώ το νιώθω αυτό εδώ και ένα μήνα περίπου περίεργο όντως και τον λοξυγγα του επίσης νιώθω αλλά αυτό.με το τράνταγμα το λέω στην μάνα μου και δεν με.πιστευει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαν να τρέμει για κάποια δευτερόλεπτα σαν τράνταγμα αλλά είμαι σίγουρη ότι είναι το μωρό και όχι κάποιο έντερο η κάτι άλλο είμαστε και 3 κιλά πλέον ετσι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...