Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτες προσπάθειες


Dimitra91

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! Είμαι νέο μέλος! Είμαι κι εγώ στην προσπάθεια για 2ο παιδακι εδώ και ενάμισι χρόνο!υπομονη και δύναμη σε όλες μας! 😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Pokahodas είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Είμαι νέο μέλος! Είμαι κι εγώ στην προσπάθεια για 2ο παιδακι εδώ και ενάμισι χρόνο!υπομονη και δύναμη σε όλες μας! 😀

Καλημερα κοριτσι μου καλως ηρθες!!! Ο,τι θες πες μας να το συζητησουμε, ευχομαι γρηγορα για ολες μας το μωρακι😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Sofia0294 είπε:

Λοιπόν σε γενικές γραμμές τα τεστ ωορρηξίας ανιχνεύουν μια ορμόνη την LH, η οποία είναι υπεύθυνη για την απελευθέρωση τ ωαριου.. Αυτή η ορμόνη λοιπόν από τη στιγμή π θα ανιχνευτεί σημαίνει ότι η ωορρηξία ΘΑ συμβεί στις επόμενες 24-48 ώρες... άρα τα τεστ ωορρηξίας καλό είναι να τα ξεκινάμε γύρω στην 10η-11η μέρα κατά προσέγγιση σε κύκλο 28-29 ημερων για να έχουμε μια διακύμανση της τιμής αυτής κ συνεχίζουμε σε καθημερινή χρήση τους μέχρι να δούμε το θετικό κ πολλές φορές μάλιστα καλό είναι να κάνουμε 2 τη μέρα ώστε να μην χάσουμε την κορύφωση της ορμόνης η οποία μπορεί να διαρκέσει λίγες ώρες κ να την χασουμε..  Τώρα, για να θεωρηθεί θετικό ένα τεστ πρέπει η δευτερη γραμμή να ειναι τοσο σκουρα οσο κ η γραμμη ελέγχου ή εντονότερη.. Εγώ πχ ειχα θετικό τεστ το βράδυ της 13ης μέρας του κύκλου μ π σημαίνει ότι η ωορρηξία μ υπολογίζω ότι έγινε χθες δλδ στην 15η μέρα του κύκλου μ εφόσον η κορύφωση της LH όπως είπα πιο πάνω προηγείται της ωορρηξίας 24-48 ώρες. προσπάθησα να το εξηγησω  όσο πιο απλά μπορούσα. Ελπίζω να βοήθησα.! 😊

Εγω θεωρητικά ωορρηξία έχω την Δευτέρα Έκανα χθες ενα τεστ το οποιο δεν έδειξε τίποτα. Εγινε ροζ μόνο η μια γραμμή, η αλλη τίποτα. Και ψιλιαγχωνομαι αλλα έκανα εξετάσεις κ είναι όλα καλά. Δεν ξέρω έχω σκάσει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η St33 είπε:

Εγω θεωρητικά ωορρηξία έχω την Δευτέρα Έκανα χθες ενα τεστ το οποιο δεν έδειξε τίποτα. Εγινε ροζ μόνο η μια γραμμή, η αλλη τίποτα. Και ψιλιαγχωνομαι αλλα έκανα εξετάσεις κ είναι όλα καλά. Δεν ξέρω έχω σκάσει....

Καλημερα!! Τον περασμενο μηνα επαθα ακριβως το ιδιο κ εγω!! Εκανα καθε μερα απο την 9η μερα τεστ και δεν θετικοποιηθηκε κανενα!! Και οπως το λες εσκασα απο το αγχος μου και πηγα και εκανα εξετασεις!!που δοξα το Θεο ηταν καλες!! Μου ειπαν οτι ισως δεν επιασα την ορμονη οταν ανεβηκε και επεσε μετα παλι, ο γιατρος μου παντως μου ειπε οτι δημιουργουν πολυ αγχος συνηθως και η καλυτερη συνταγη ειναι το πολυ σεξ!! Αν δεις οτι δεν τα αντεχεις μην τα συνεχισεις στο λεω εκ πειρας,αστα και απλως καντε πολλες αγκαλιτσες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλημερα!! Τον περασμενο μηνα επαθα ακριβως το ιδιο κ εγω!! Εκανα καθε μερα απο την 9η μερα τεστ και δεν θετικοποιηθηκε κανενα!! Και οπως το λες εσκασα απο το αγχος μου και πηγα και εκανα εξετασεις!!που δοξα το Θεο ηταν καλες!! Μου ειπαν οτι ισως δεν επιασα την ορμονη οταν ανεβηκε και επεσε μετα παλι, ο γιατρος μου παντως μου ειπε οτι δημιουργουν πολυ αγχος συνηθως και η καλυτερη συνταγη ειναι το πολυ σεξ!! Αν δεις οτι δεν τα αντεχεις μην τα συνεχισεις στο λεω εκ πειρας,αστα και απλως καντε πολλες αγκαλιτσες!!

Το καλο είναι ότι έχω κάνει τις εξετάσεις αν δεν τις είχα κάνει κ δεν έβρισκα θετικό εκεί να δεις άγχος ....😖😖😖τι τραβάμε ρε κορίτσια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αστα πολυ αγχος αλλα τελικα δεν ξερω αν αξιζει😕 εγω τον περασμενο μηνα ενιωθα χαλια οτι κατι εχω αγχωνομουν φοβομουν, και εννοειται οσο κ αν προσπαθουσα να μην τον επιρρεασω, επιρρεαζα και τον αντρα μου!! Αλλα τωρα ειπα τελος θα παμε με θετικη σκεψη αυτο το μηνα και τον επομενο αν χρειαστει!! Εγω σου λεω να μην τα συνεχισεις αν δεις και δεν βγαζεις 1-2 μερες ακομα θετικο,αφου οι εξετασεις σου ειναι καλες θα γινει😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είχα χρησιμοποιήσει και εγώ τεστ ωορρηξίας, αλλά μόνο σε έναν κύκλο... νομίζω μου προσέθεταν περισσότερο άγχος, όποτε δεν τα πήρα παλι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Pokahodas είπε:

Είχα χρησιμοποιήσει και εγώ τεστ ωορρηξίας, αλλά μόνο σε έναν κύκλο... νομίζω μου προσέθεταν περισσότερο άγχος, όποτε δεν τα πήρα παλι... 

Αστα πολυ αγχος😕 εσυ ειπες προσπαθειτε για το δευτερο σας ε;🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Αστα πολυ αγχος😕 εσυ ειπες προσπαθειτε για το δευτερο σας ε;🙂

Ναι εμείς προσπαθούμε για το δεύτερο, αρκετό καιρό... στο πρώτο έμεινα έγκυος με μια μόνο φορά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Pokahodas είπε:

Ναι εμείς προσπαθούμε για το δεύτερο, αρκετό καιρό... στο πρώτο έμεινα έγκυος με μια μόνο φορά! 

Μπραβο ησουν απο τις τυχερες😊 ποσο χρονων ειστε με τον αντρα σου;; εχετε κανει εξετασεις μετα τον χρονο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Μπραβο ησουν απο τις τυχερες😊 ποσο χρονων ειστε με τον αντρα σου;; εχετε κανει εξετασεις μετα τον χρονο;;

Είμαστε 30 και οι δυο! Ναι, τις έχουμε κάνει όλες τις εξετάσεις και οι 2! Όλα μια χαρά! Οι γιατροί υποστηρίζουν που ευθύνεται το άγχος...θα δείξει! Θέλει πολλή υπομονή και όχι άγχος, αλλά από τη στιγμή που το θελουμε, είναι δύσκολο να βγει από το μυαλό μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Pokahodas είπε:

Είμαστε 30 και οι δυο! Ναι, τις έχουμε κάνει όλες τις εξετάσεις και οι 2! Όλα μια χαρά! Οι γιατροί υποστηρίζουν που ευθύνεται το άγχος...θα δείξει! Θέλει πολλή υπομονή και όχι άγχος, αλλά από τη στιγμή που το θελουμε, είναι δύσκολο να βγει από το μυαλό μας...

Τελεια ειστε ωραια!! Ναι το ξερω, κ εμενα οταν μου λενε μην το σκεφτεσαι λεω μα πως γινεται να μην το σκεφτεται καποιος που το θελει και κανει προσπαθειες γι αυτο το λογο;😜 ειμαι σιγουρη οτι σε εσας ωφειλετε το αγχος καθαρα γτ εφοσον κανατε ενα παιδακι ειναι ξεκαθαρο οτι δεν υπαρχει καποιο προβλημα!! Δεν εχετε σκεφτει να κανετε ενα διαλειμμα απο τις προσπαθειες σας μηπως χαλαρωσετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Τελεια ειστε ωραια!! Ναι το ξερω, κ εμενα οταν μου λενε μην το σκεφτεσαι λεω μα πως γινεται να μην το σκεφτεται καποιος που το θελει και κανει προσπαθειες γι αυτο το λογο;😜 ειμαι σιγουρη οτι σε εσας ωφειλετε το αγχος καθαρα γτ εφοσον κανατε ενα παιδακι ειναι ξεκαθαρο οτι δεν υπαρχει καποιο προβλημα!! Δεν εχετε σκεφτει να κανετε ενα διαλειμμα απο τις προσπαθειες σας μηπως χαλαρωσετε;

Έχουμε κάνει και μικρά διαλειμματακια... εσείς ποσό χρόνων είστε; Προσπαθείτε καιρό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Pokahodas είπε:

Έχουμε κάνει και μικρά διαλειμματακια... εσείς ποσό χρόνων είστε; Προσπαθείτε καιρό; 

Εγω 27 ο αντρας μου 28!! Εμεις προσπαθουμε για το πρωτο μας και τωρα μπηκαμε στον 5ο μηνα!! Εκανα εξετασεις εγω τωρα και ηταν ολες καλες και ελπιζουμε να γινει συντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Εγω 27 ο αντρας μου 28!! Εμεις προσπαθουμε για το πρωτο μας και τωρα μπηκαμε στον 5ο μηνα!! Εκανα εξετασεις εγω τωρα και ηταν ολες καλες και ελπιζουμε να γινει συντομα!

Όλα καλά θα πάνε! Εύχομαι να έχουμε θετικά αποτελέσματα όλες όσες το επιθυμούμε και προσπαθούμε! 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Pokahodas είπε:

Όλα καλά θα πάνε! Εύχομαι να έχουμε θετικά αποτελέσματα όλες όσες το επιθυμούμε και προσπαθούμε! 💕

Μακαρι να εχουμε ευχαριστα ολες συντομα❣🌷🌺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια;; ποιές έχουμε ξεκινήσει τις προσπάθειες για αυτόν τον μήνα;😊 καλή μας επιτυχία🙏🙏

Παρούσα 🙋‍♀️🙋‍♀️🙋‍♀️🙋‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια;; ποιές έχουμε ξεκινήσει τις προσπάθειες για αυτόν τον μήνα;😊 καλή μας επιτυχία🙏🙏

Εγώ ότι έκανα έκανα γι'αυτό το μήνα, τώρα περιμένω αγωνιωδώς τα αποτελέσματα! θα πάμε κ ένα ωραίο 3ημερο ταξιδάκι να χαλαρώσουμε κ μόλις γυρίσουμε θα λάμψουν τα αποτελέσματα! Για να δούμε!! Καλή μας επιτυχία κορίτσια κ Χρόνια μας πολλά για σήμερα! Εύχομαι κ σύντομα να γιορτάζουμε κ στη γιορτή της μητέρας! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Sofia0294 είπε:

Εγώ ότι έκανα έκανα γι'αυτό το μήνα, τώρα περιμένω αγωνιωδώς τα αποτελέσματα! θα πάμε κ ένα ωραίο 3ημερο ταξιδάκι να χαλαρώσουμε κ μόλις γυρίσουμε θα λάμψουν τα αποτελέσματα! Για να δούμε!! Καλή μας επιτυχία κορίτσια κ Χρόνια μας πολλά για σήμερα! Εύχομαι κ σύντομα να γιορτάζουμε κ στη γιορτή της μητέρας! 🙏

Πότε περιμένεις να δεις τα αποτελέμσατα; σου εύχομαι να έχει γίνει το θαύμα και να εχεις το σπορακι σου😊😊 μακαρι να την γιορτασουμε συντομα🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Πότε περιμένεις να δεις τα αποτελέμσατα; σου εύχομαι να έχει γίνει το θαύμα και να εχεις το σπορακι σου😊😊 μακαρι να την γιορτασουμε συντομα🙏

Μέχρι τις 20 τ μήνα θα δείξει πιστεύω! 😊Αυτή η αναμονή είναι ότι χειρότερο αλλά το έχω συνηθίσει κάπως.. Εσύ ξεκίνησες τις προσπάθειες? Είσαι στις γόνιμες? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sofia0294 είπε:

Μέχρι τις 20 τ μήνα θα δείξει πιστεύω! 😊Αυτή η αναμονή είναι ότι χειρότερο αλλά το έχω συνηθίσει κάπως.. Εσύ ξεκίνησες τις προσπάθειες? Είσαι στις γόνιμες? 

Ναι η αγωνια της αναμονης ειναι το χειροτερο κομματι😕 να σκεφτεσαι θετικα καθε μερα ομως!! οχι δεν ειμαι στις γονιμες ακομα αλλα θα το παμε απο τωρα μερα παρα μερα και οταν θεωρητικα ειναι οι γονιμες πιο εντατικα!! Δεν ξανα χρησιμοποιω τεστ ωορρηξιας το αποφασισα μου εκαναν κακο στη ψυχολογια μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

Μέχρι τις 20 τ μήνα θα δείξει πιστεύω! 😊Αυτή η αναμονή είναι ότι χειρότερο αλλά το έχω συνηθίσει κάπως.. Εσύ ξεκίνησες τις προσπάθειες? Είσαι στις γόνιμες? 

Ρε κορίτσια εγω παλι έκανα τεστ ωορρηξία και δεν εξαφανίζεται τίποτα ουτε αχνη γραμμή...Τιποτα....το παραθυράκι είναι λευκό...τι συμβαίνει κ γίνεται άυτο 😪😪😪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η St33 είπε:

Ρε κορίτσια εγω παλι έκανα τεστ ωορρηξία και δεν εξαφανίζεται τίποτα ουτε αχνη γραμμή...Τιποτα....το παραθυράκι είναι λευκό...τι συμβαίνει κ γίνεται άυτο 😪😪😪

Ουτε η γραμμη η μια που εμφανιζεται παντα δεν βγαινει;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...