Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτες προσπάθειες


Dimitra91

Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Καλέ μην αγχώνεστε όλα καλά θα πάνε θα δεις!!!

Όσο αγχωνόμαστε και το σκεφτόμαστε τόσο πιο δύσκολο το κάνουμε..

Και εμείς στους 6 μήνες προσπαθειών ήμαστε.

Όλα θα γίνουν από την ώρα και στιγμή που έχουμε κάνει όλες τις εξετάσεις και είναι καλές θα μείνουμε και εγκυουλες ❤️❤️❤️❤️

Συγνώμη που πήρα το θάρρος και σου απάντησα αλλά αυτά που σου γράφω είναι σαν να τα γράφω για να τα διαβάσω εγώ η ίδια και να σταματήσω να αγχώνομαι και να απελπιζομαι.

Για όλες μας θα έρθει η στιγμή που θα γίνουμε μανουλες!!

Μακαρι. Το εύχομαι για όλες μας. Απλά μου φαίνονται πολλοί οι 6 μήνες. Εφόσον δεν υπάρχει κάποιο θέμα. Ίσως φταίει ότι το σκέφτομαι συνέχεια. Τι να πω. Θα περιμένουμε κάνα 2μηνο ακόμα και θα πάει και ο άντρας μου για σπερμοδιαγραμμα για να μου φύγει κάθε αρνητική σκέψη και να ηρεμήσω επιτέλους 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Love13 είπε:

Πολυ χαίρομαι κορίτσι μου που είναι όλα καλά. Και εγώ έκανα νωρίς όλες τις εξετάσεις. Στους 3 μήνες προσπαθειών. Και είχαν βγει πολύ καλές. Τον προηγούμενο μήνα πήγα και σε έναν άλλο γυναικολόγο για δεύτερη γνώμη και πάλι μου είπε ότι είναι όλα καλά. Παρόλα αυτά πέρασαν 6 μήνες και τίποτα. Έχω αγχωθεί πάρα πολύ. ☹️ Έχω συνέχεια στο μυαλό μου ότι έχουμε κάποιο πρόβλημα. Και είμαι πολύ χάλια ψυχολογικά. 

Καλημερα🙂 η ψυχολογια μας παιζει πολυ μεγαλο ρολο στη συλληψη!! Το ξερω οτι δεν ειναι ευκολο να μην αγχωθουμε γτ το ζω αλλα μην σκεφτεσαι οτι εχετε καποιο προβλημα, εφοσον ολες οι εξετασεις σου ειναι καλες πρεπει να σκεφτεσαι θετικα!! Τωρα αν σου περναει απο το μυαλο οτι ο αντρας σου μπορει να εχει κατι ας κανει ενα σπερμοδιαγραμμα να ησυχασεις κ απο εκει!! Παντως το αγχος κανει κακο και εμενα μου το ξεκαθαρισε απο την αρχη ο γιατρος😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλημερα🙂 η ψυχολογια μας παιζει πολυ μεγαλο ρολο στη συλληψη!! Το ξερω οτι δεν ειναι ευκολο να μην αγχωθουμε γτ το ζω αλλα μην σκεφτεσαι οτι εχετε καποιο προβλημα, εφοσον ολες οι εξετασεις σου ειναι καλες πρεπει να σκεφτεσαι θετικα!! Τωρα αν σου περναει απο το μυαλο οτι ο αντρας σου μπορει να εχει κατι ας κανει ενα σπερμοδιαγραμμα να ησυχασεις κ απο εκει!! Παντως το αγχος κανει κακο και εμενα μου το ξεκαθαρισε απο την αρχη ο γιατρος😕

Καλημέρα κορίτσι μου 😊😊 και εμένα το ίδιο μου είπε. Αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να το αποβάλλω. Που θα πάει όμως. Θα τα καταφέρουμε. Είναι που είχα στο μυαλό μου ότι θα ήταν κάτι τόσο εύκολο και ότι από την πρώτη στιγμή που θα ειχαμε ελεύθερες επαφές, θα εμένα εγκυος. 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Love13 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου 😊😊 και εμένα το ίδιο μου είπε. Αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να το αποβάλλω. Που θα πάει όμως. Θα τα καταφέρουμε. Είναι που είχα στο μυαλό μου ότι θα ήταν κάτι τόσο εύκολο και ότι από την πρώτη στιγμή που θα ειχαμε ελεύθερες επαφές, θα εμένα εγκυος. 😂😂😂

Το ξερω κ εγω το ιδιο σκεφτομουν και απογοητευτηκα οταν περασαν οι πρωτοι μηνες ακαρποι😕 σε καταλαβαινω πολυ καλα κοριτσακι μου!! Αλλα δεν ειμαστε ουτε οι πρωτες ουτε οι τελευταιες, εγω οσο το συζηταω βλεπω οτι πολλες πιασανε αναμεσα 6μηνο με 8μηνο προσπαθειων!! Παντως αν σκεφτεις οτι το θελαμε αμεσως και ηδη περασε 6μηνο εε ας μην τρελαινομαστε!! Θα ερθει εγω πιστευω συντομα πλεον😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Το ξερω κ εγω το ιδιο σκεφτομουν και απογοητευτηκα οταν περασαν οι πρωτοι μηνες ακαρποι😕 σε καταλαβαινω πολυ καλα κοριτσακι μου!! Αλλα δεν ειμαστε ουτε οι πρωτες ουτε οι τελευταιες, εγω οσο το συζηταω βλεπω οτι πολλες πιασανε αναμεσα 6μηνο με 8μηνο προσπαθειων!! Παντως αν σκεφτεις οτι το θελαμε αμεσως και ηδη περασε 6μηνο εε ας μην τρελαινομαστε!! Θα ερθει εγω πιστευω συντομα πλεον😊

@Κατερίνα!!! @Love13 Καλημέρα κορίτσια κ από μένα! Πρωινές όλες Σαββατιάτικα! 😊 κορίτσια τι πλάκα π έχουμε! Μ αρέσει π εμψυχωνουμε η μια την άλλη αλλά μέσα μας η κάθε μία βράζει! Αχαχχαχα πρώτα στον εαυτό μας πρέπει να τα λέμε να τα πιστέψουμε κ εμείς οι ίδιες! Αυτό για τις εξετάσεις είναι καλό να τις κάνουμε κ εμείς αλλα κ οι άντρες μας απλά για ενημέρωση κ πρόληψη! Κατερινάκι ισχύει ότι πολλές κοπέλες πιάνουν στο 8μηνο.. Εμείς έχουμε πει με τον άντρα μ αν δε γίνει κάτι κ σε αυτόν τον κύκλο να κάνει κ αυτός καμμία εξετασουλα για παν ενδεχόμενο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

@Κατερίνα!!! @Love13 Καλημέρα κορίτσια κ από μένα! Πρωινές όλες Σαββατιάτικα! 😊 κορίτσια τι πλάκα π έχουμε! Μ αρέσει π εμψυχωνουμε η μια την άλλη αλλά μέσα μας η κάθε μία βράζει! Αχαχχαχα πρώτα στον εαυτό μας πρέπει να τα λέμε να τα πιστέψουμε κ εμείς οι ίδιες! Αυτό για τις εξετάσεις είναι καλό να τις κάνουμε κ εμείς αλλα κ οι άντρες μας απλά για ενημέρωση κ πρόληψη! Κατερινάκι ισχύει ότι πολλές κοπέλες πιάνουν στο 8μηνο.. Εμείς έχουμε πει με τον άντρα μ αν δε γίνει κάτι κ σε αυτόν τον κύκλο να κάνει κ αυτός καμμία εξετασουλα για παν ενδεχόμενο... 

Χαχαχα εγω δουλευω εχω ξυπνησει αξημερωτα😂 ετσι πρεπει να εμψυχωνομαστε οπως και να χει γτ καμια φορα οταν το σκεφτεσαι μονος σου πελαγωνεις!! Κ εμεις ειπαμε οτι αν αυτο το μηνα δεν γινει κατι θα παει να κανει κ αυτος ενα σπερμοδιαγραμμα αν και ανδρολογο που ρωτησαμε μας ειπε μετα το χρονο!! Αλλα για να φυγει το αγχος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Χαχαχα εγω δουλευω εχω ξυπνησει αξημερωτα😂 ετσι πρεπει να εμψυχωνομαστε οπως και να χει γτ καμια φορα οταν το σκεφτεσαι μονος σου πελαγωνεις!! Κ εμεις ειπαμε οτι αν αυτο το μηνα δεν γινει κατι θα παει να κανει κ αυτος ενα σπερμοδιαγραμμα αν και ανδρολογο που ρωτησαμε μας ειπε μετα το χρονο!! Αλλα για να φυγει το αγχος!

😊 μα τι πάει να πει "Μετά το χρονο" ? Δλδ αν υπαρχει καποιο πρόβλημα δε θα δείξει τώρα? Θα δείξει μετά το χρόνο?? Εγώ δεν το καταλαβαίνω αυτό κ με εκνευρίζει.. σιγά μην περιμένουμε ένα χρόνο! Εγώ προσωπικά αν υπάρχει κάποιο θέμα θέλω να το ξέρω από νωρίς κ όχι να προσπαθούμε για έναν ολόκληρο χρόνο κ να τρελαίνομαι κ τλκ να μ πουν "α μωρέ να είχες αυτό το πρόβλημα γι'αυτό δεν έπιασες" κ 1 χρόνο να πήγαν στράφι οι προσπάθειες.. Έτσι δεν είναι? Εγώ σκέφτομαι ότι σε λίγο καιρό π θα έχουμε κ εμείς ένα σπορακι στην κοιλίτσα μας θα τα βλέπουμε κ θα γελάμε για το πόσο ανυπομονες είμασταν κ με πόσο άγχος! Μην ξεχνάτε πως "το καλό το πράγμα αργεί να γινει" ! 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

😊 μα τι πάει να πει "Μετά το χρονο" ? Δλδ αν υπαρχει καποιο πρόβλημα δε θα δείξει τώρα? Θα δείξει μετά το χρόνο?? Εγώ δεν το καταλαβαίνω αυτό κ με εκνευρίζει.. σιγά μην περιμένουμε ένα χρόνο! Εγώ προσωπικά αν υπάρχει κάποιο θέμα θέλω να το ξέρω από νωρίς κ όχι να προσπαθούμε για έναν ολόκληρο χρόνο κ να τρελαίνομαι κ τλκ να μ πουν "α μωρέ να είχες αυτό το πρόβλημα γι'αυτό δεν έπιασες" κ 1 χρόνο να πήγαν στράφι οι προσπάθειες.. Έτσι δεν είναι? Εγώ σκέφτομαι ότι σε λίγο καιρό π θα έχουμε κ εμείς ένα σπορακι στην κοιλίτσα μας θα τα βλέπουμε κ θα γελάμε για το πόσο ανυπομονες είμασταν κ με πόσο άγχος! Μην ξεχνάτε πως "το καλό το πράγμα αργεί να γινει" ! 😘

Συμφωνω κ εγω μαζι σου ετσι σκεφτομαι!! Σιγα μην περιμενω ενα χρονο κ εγω το ιδιο λεω!!  Αλλα ναι το πιθανοτερο ειναι οτι μετα θα γελαμε κ ελπιζω να ναι συντομα😋 παντως πρεπει να σκεφτομαστε θετικα εγω τωρα καθε μερα λεω απο μεσα μου ολα θα πανε καλα ολα θα πανε καλα😂 δεν ξερω αν τρελαινομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Συμφωνω κ εγω μαζι σου ετσι σκεφτομαι!! Σιγα μην περιμενω ενα χρονο κ εγω το ιδιο λεω!!  Αλλα ναι το πιθανοτερο ειναι οτι μετα θα γελαμε κ ελπιζω να ναι συντομα😋 παντως πρεπει να σκεφτομαστε θετικα εγω τωρα καθε μερα λεω απο μεσα μου ολα θα πανε καλα ολα θα πανε καλα😂 δεν ξερω αν τρελαινομαι!!

😂😂😂 εσυ το λες κ απο μεσα σου τουλαχιστον! Μάλλον εγώ τρελαίνομαι που το λέω κ φωναχτά έτσι στο άκυρο "Όλα θα πάνε καλά!" 😂😂😂😂 κορίτσια η δύναμη τ μυαλού είναι απίστευτο πράγμα πάντως! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

😂😂😂 εσυ το λες κ απο μεσα σου τουλαχιστον! Μάλλον εγώ τρελαίνομαι που το λέω κ φωναχτά έτσι στο άκυρο "Όλα θα πάνε καλά!" 😂😂😂😂 κορίτσια η δύναμη τ μυαλού είναι απίστευτο πράγμα πάντως! 

Χαχαχα μεσα εξω το θεμα ειναι να το λεμε😂😂 μεγαλο πραγμα γι αυτο ας συνεχισουμε να το λεμε και θα γινει😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Mari84 είπε:

Καλέ μην αγχώνεστε όλα καλά θα πάνε θα δεις!!!

Όσο αγχωνόμαστε και το σκεφτόμαστε τόσο πιο δύσκολο το κάνουμε..

Και εμείς στους 6 μήνες προσπαθειών ήμαστε.

Όλα θα γίνουν από την ώρα και στιγμή που έχουμε κάνει όλες τις εξετάσεις και είναι καλές θα μείνουμε και εγκυουλες ❤️❤️❤️❤️

Συγνώμη που πήρα το θάρρος και σου απάντησα αλλά αυτά που σου γράφω είναι σαν να τα γράφω για να τα διαβάσω εγώ η ίδια και να σταματήσω να αγχώνομαι και να απελπιζομαι.

Για όλες μας θα έρθει η στιγμή που θα γίνουμε μανουλες!!

Γεια σας κορίτσια κ εμένα μου έγραψε εξετάσεις αλλά νομίζω μου έγραψε περισσότερες από εσάς ή μπερδεύτηκα!!!θα τα καταφέρουμε βρε κορίτσια....εμείς τώρα πάμε στον 5μηνα προσπαθειών!!! Λίγο υπομονή θέλει από όλες μας...από την στιγμή που οι εξετάσεις δεν δείχνουν κάτι κακό  

η γιατρός  μου ότι σε προηγούμενη περίοδο είχε γίνει μάλλον η σύλληψη αλλά όχι η εμφύτευση....κ ότι πολλές φορές συμβαίνει αλλά πολλές γυναίκες δεν το καταλαβαίνουν γιατί το θεωρούν σαν μια πολυ βαριά περίοδο...το καλό με αυτό είναι αν οι εξετάσεις βγουν καλές (ορμονικές κ καλλιέργεια κόλπου) σημαίνει ότι απλα έτυχε κ δεν είναι κάτι ανησυχητικό...κ πως το θετικό είναι ότι όλα είναι καλά κ γίνεται η σύλληψη  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Denizz είπε:

Γεια σας κορίτσια κ εμένα μου έγραψε εξετάσεις αλλά νομίζω μου έγραψε περισσότερες από εσάς ή μπερδεύτηκα!!!θα τα καταφέρουμε βρε κορίτσια....εμείς τώρα πάμε στον 5μηνα προσπαθειών!!! Λίγο υπομονή θέλει από όλες μας...από την στιγμή που οι εξετάσεις δεν δείχνουν κάτι κακό  

η γιατρός  μου ότι σε προηγούμενη περίοδο είχε γίνει μάλλον η σύλληψη αλλά όχι η εμφύτευση....κ ότι πολλές φορές συμβαίνει αλλά πολλές γυναίκες δεν το καταλαβαίνουν γιατί το θεωρούν σαν μια πολυ βαριά περίοδο...το καλό με αυτό είναι αν οι εξετάσεις βγουν καλές (ορμονικές κ καλλιέργεια κόλπου) σημαίνει ότι απλα έτυχε κ δεν είναι κάτι ανησυχητικό...κ πως το θετικό είναι ότι όλα είναι καλά κ γίνεται η σύλληψη  

Καλημέρα κοπέλα μου!!

Μέχρι το καλοκαίρι όλες θα ήμαστε εγκυουλες θα δεις ❤️❤️

Κάπου διάβασα ότι το γυναικείο σώμα θεωρεί "εχθρό" το σπέρμα του άντρα και κάθε φορά που εισέρχεται στο σώμα μας αυτό προσπαθεί να το πολεμισει με κάθε τρόπο.

Δεν σημαίνει πάντα πως υπάρχει κάποιο πρόβλημα....

Απλά πιστεύω πως τους πρώτους μήνες παθαίνει ένα σοκ ο οργανισμός μας και για αυτό χρειάζεται να περάσουν κάποιοι μήνες!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Denizz είπε:

Γεια σας κορίτσια κ εμένα μου έγραψε εξετάσεις αλλά νομίζω μου έγραψε περισσότερες από εσάς ή μπερδεύτηκα!!!θα τα καταφέρουμε βρε κορίτσια....εμείς τώρα πάμε στον 5μηνα προσπαθειών!!! Λίγο υπομονή θέλει από όλες μας...από την στιγμή που οι εξετάσεις δεν δείχνουν κάτι κακό  

η γιατρός  μου ότι σε προηγούμενη περίοδο είχε γίνει μάλλον η σύλληψη αλλά όχι η εμφύτευση....κ ότι πολλές φορές συμβαίνει αλλά πολλές γυναίκες δεν το καταλαβαίνουν γιατί το θεωρούν σαν μια πολυ βαριά περίοδο...το καλό με αυτό είναι αν οι εξετάσεις βγουν καλές (ορμονικές κ καλλιέργεια κόλπου) σημαίνει ότι απλα έτυχε κ δεν είναι κάτι ανησυχητικό...κ πως το θετικό είναι ότι όλα είναι καλά κ γίνεται η σύλληψη  

Ευχομαι να βγουν και οι δικες σου καλες οι εξετασεις!!! Παντως στο πρωτο μηνα κ εγω ειχα μια πολυ κακη περιοδο αλλα δεν ξερω αν ειναι αυτο που λες😕 κ εμεις στον 5ο μηνα θα μπουμε τωρα κ ελπιζω οτι θα γινει το θαυμα😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mari84 είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου!!

Μέχρι το καλοκαίρι όλες θα ήμαστε εγκυουλες θα δεις ❤️❤️

Κάπου διάβασα ότι το γυναικείο σώμα θεωρεί "εχθρό" το σπέρμα του άντρα και κάθε φορά που εισέρχεται στο σώμα μας αυτό προσπαθεί να το πολεμισει με κάθε τρόπο.

Δεν σημαίνει πάντα πως υπάρχει κάποιο πρόβλημα....

Απλά πιστεύω πως τους πρώτους μήνες παθαίνει ένα σοκ ο οργανισμός μας και για αυτό χρειάζεται να περάσουν κάποιοι μήνες!!

 

Δεν το ειχα σκεφτει ποτε ετσι, μπορει να εχεις δικιο🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ευχομαι να βγουν και οι δικες σου καλες οι εξετασεις!!! Παντως στο πρωτο μηνα κ εγω ειχα μια πολυ κακη περιοδο αλλα δεν ξερω αν ειναι αυτο που λες😕 κ εμεις στον 5ο μηνα θα μπουμε τωρα κ ελπιζω οτι θα γινει το θαυμα😊

Και εγώ το εύχομαι αλλά πρέπει να περιμένω πολύ...26/03 αδιαθετώ! Εγώ είχα κ αλλά συμπτώματα κ καταλήξαμε εκεί!!!Αν κ εμένα η πρώτη περίοδος ήταν βαριά αλλά μόνο από θέμα πόνου!!!δεν είχα άλλα συμπτώματα!!!

Μακαρι να γίνει τ θαύμα 🙂☺️Καλοκαίρι έρχεται όσο νάνε είμαστε πιο χαλαροί πιο ήρεμοι!!!καπου διάβασα ότι οι περισσότερες συλλήψεις γίνονται καλοκαιρινούς μήνες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Denizz είπε:

Και εγώ το εύχομαι αλλά πρέπει να περιμένω πολύ...26/03 αδιαθετώ! Εγώ είχα κ αλλά συμπτώματα κ καταλήξαμε εκεί!!!Αν κ εμένα η πρώτη περίοδος ήταν βαριά αλλά μόνο από θέμα πόνου!!!δεν είχα άλλα συμπτώματα!!!

Μακαρι να γίνει τ θαύμα 🙂☺️Καλοκαίρι έρχεται όσο νάνε είμαστε πιο χαλαροί πιο ήρεμοι!!!καπου διάβασα ότι οι περισσότερες συλλήψεις γίνονται καλοκαιρινούς μήνες 

Ουυ περνανε οι μερες σαν νερο θα σου ερθει και δεν θα το καταλαβεις!! Αααχ μακαρι Παναγια μου για ολες μας να ερθει συντομα😊 και εγω το εχω διαβασει αυτο που λες για το καλοκαιρι αλλα εγω ευχομαι μεχρι τοτε να εχουμε μεινει εμεις😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Sofia0294 είπε:

@Κατερίνα!!! @Love13 Καλημέρα κορίτσια κ από μένα! Πρωινές όλες Σαββατιάτικα! 😊 κορίτσια τι πλάκα π έχουμε! Μ αρέσει π εμψυχωνουμε η μια την άλλη αλλά μέσα μας η κάθε μία βράζει! Αχαχχαχα πρώτα στον εαυτό μας πρέπει να τα λέμε να τα πιστέψουμε κ εμείς οι ίδιες! Αυτό για τις εξετάσεις είναι καλό να τις κάνουμε κ εμείς αλλα κ οι άντρες μας απλά για ενημέρωση κ πρόληψη! Κατερινάκι ισχύει ότι πολλές κοπέλες πιάνουν στο 8μηνο.. Εμείς έχουμε πει με τον άντρα μ αν δε γίνει κάτι κ σε αυτόν τον κύκλο να κάνει κ αυτός καμμία εξετασουλα για παν ενδεχόμενο... 

Ειλικρινά χαίρομαι πάρα πολύ που έκανα εγγραφή στο φόρουμ γιατί νιώθω ότι με καταλαβαίνετε απόλυτα. Ακόμα κ οι πιο δικοί μου άνθρωποι σε αυτό το θέμα νομίζω ότι δεν με καταλαβαίνουν και έτσι σταμάτησα να το συζητάω το θέμα αυτό μαζί τους. Νιώθω ότι με το να μοιράζομαι τις ανησυχίες μου και τις σκέψεις μου μαζί σας, μου φεύγει ένα βάρος και είμαι καλύτερα. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Love13 είπε:

Ειλικρινά χαίρομαι πάρα πολύ που έκανα εγγραφή στο φόρουμ γιατί νιώθω ότι με καταλαβαίνετε απόλυτα. Ακόμα κ οι πιο δικοί μου άνθρωποι σε αυτό το θέμα νομίζω ότι δεν με καταλαβαίνουν και έτσι σταμάτησα να το συζητάω το θέμα αυτό μαζί τους. Νιώθω ότι με το να μοιράζομαι τις ανησυχίες μου και τις σκέψεις μου μαζί σας, μου φεύγει ένα βάρος και είμαι καλύτερα. ❤️

Ναι κοριτσι μου κ εγω ειμαι πιο ηρεμη απο οταν μιλαμε εδω ολες μαζι😊 οι αλλοι δεν καταλαβαινουν ευκολα αν δεν το εχουν περασει,οπως σε ολα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sofia0294 είπε:

😂😂😂 εσυ το λες κ απο μεσα σου τουλαχιστον! Μάλλον εγώ τρελαίνομαι που το λέω κ φωναχτά έτσι στο άκυρο "Όλα θα πάνε καλά!" 😂😂😂😂 κορίτσια η δύναμη τ μυαλού είναι απίστευτο πράγμα πάντως! 

Κορίτσια ηρέμησε κ μην αγχώνεστε γτ εγώ. Από το αγχος κ τα κλαμματα είμαι στους 13 μήνες!!!τώρα ξεκινάει η αναισθησία μου κ λέω άντε βρε θα έρθει ας χάσω πρώτα αυτά τα 4 κιλά που πήρα 😂 οι εξετάσεις μας είχαν βγει καλές πέρα από μια φλεγμονή του συζήγου κάτι ασήμαντο.το άγχος παίζει ρολο.γι αυτό ηρέμηστε όλες  κ όλες θα έχουμε σπορακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! Μπορεί  α μου εξηγήσει κάποια που γνωρίζει πως ακριβώς λειτουργεί ενα τεστ ωορρηξίας; Πότε περίπου εμφανίζεται γραμμή στο τεστ έστω και άχνη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Love13 είπε:

Ειλικρινά χαίρομαι πάρα πολύ που έκανα εγγραφή στο φόρουμ γιατί νιώθω ότι με καταλαβαίνετε απόλυτα. Ακόμα κ οι πιο δικοί μου άνθρωποι σε αυτό το θέμα νομίζω ότι δεν με καταλαβαίνουν και έτσι σταμάτησα να το συζητάω το θέμα αυτό μαζί τους. Νιώθω ότι με το να μοιράζομαι τις ανησυχίες μου και τις σκέψεις μου μαζί σας, μου φεύγει ένα βάρος και είμαι καλύτερα. ❤️

Ειλικρινά εγώ πιστεύω ότι πιο εύκολα ανοιγεσαι κ συζητάς με κάποιον άγνωστο π θα δει τα πράγματα πιο σφαιρικά κ χωρίς συμφέρον, πόσο μάλλον όταν έχετε κ κοινά ζητήματα Όπως έχουμε όλες εμείς εδώ! Εγώ πάντα ντρεπόμουν να γράφω σε φόρουμ αλλά σε αυτή την περίπτωση πήρα πολύ δύναμη συζητώντας κ διαβάζοντας εμπειρίες άλλων γυναικών! Είχα κ απορίες τις οποίες δεν ένιωθα άνετα να συζητήσω με κάποιον π με ξέρει οπότε χαίρομαι κ εγώ π μπήκα σε αυτό το φόρουμ κ συνειδητοποίησα πόσο διαφορετική "ψυχοσύνθεση" έχουμε εμείς οι γυναίκες που βοηθαμε κ χαιρόμαστε με τις χαρες γυναικων που ούτε καν γνωρίζουμε! Είναι πολύ συγκινητικό γυναίκες όλων των ηλικιών κ από διάφορες πόλεις να ακούμε κ να βοηθάμε η μια την άλλη! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η St33 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Μπορεί  α μου εξηγήσει κάποια που γνωρίζει πως ακριβώς λειτουργεί ενα τεστ ωορρηξίας; Πότε περίπου εμφανίζεται γραμμή στο τεστ έστω και άχνη 

Λοιπόν σε γενικές γραμμές τα τεστ ωορρηξίας ανιχνεύουν μια ορμόνη την LH, η οποία είναι υπεύθυνη για την απελευθέρωση τ ωαριου.. Αυτή η ορμόνη λοιπόν από τη στιγμή π θα ανιχνευτεί σημαίνει ότι η ωορρηξία ΘΑ συμβεί στις επόμενες 24-48 ώρες... άρα τα τεστ ωορρηξίας καλό είναι να τα ξεκινάμε γύρω στην 10η-11η μέρα κατά προσέγγιση σε κύκλο 28-29 ημερων για να έχουμε μια διακύμανση της τιμής αυτής κ συνεχίζουμε σε καθημερινή χρήση τους μέχρι να δούμε το θετικό κ πολλές φορές μάλιστα καλό είναι να κάνουμε 2 τη μέρα ώστε να μην χάσουμε την κορύφωση της ορμόνης η οποία μπορεί να διαρκέσει λίγες ώρες κ να την χασουμε..  Τώρα, για να θεωρηθεί θετικό ένα τεστ πρέπει η δευτερη γραμμή να ειναι τοσο σκουρα οσο κ η γραμμη ελέγχου ή εντονότερη.. Εγώ πχ ειχα θετικό τεστ το βράδυ της 13ης μέρας του κύκλου μ π σημαίνει ότι η ωορρηξία μ υπολογίζω ότι έγινε χθες δλδ στην 15η μέρα του κύκλου μ εφόσον η κορύφωση της LH όπως είπα πιο πάνω προηγείται της ωορρηξίας 24-48 ώρες. προσπάθησα να το εξηγησω  όσο πιο απλά μπορούσα. Ελπίζω να βοήθησα.! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τί κάνετε?  Καλημέρα!! Έχω μια ανόητη ερώτηση βασικά φοβάμαι για τα πάντα γιαυτό. Σήμερα ξεκίνησα να πιω το χάπι το Utrogestan και έτσι που πάω να το πιω μου πέφτει κάτω στο πατωμα.. Αλλά δεν ήθελα να χάσω μια δόση και το ξέπλυνα και το ήπια αλλά από εκείνη την ώρα φοβάμαι μήπως πάρει κανένα μικρόβιο το έμβρυο. Όσο να ναι μέσα στο σπίτι πατάνε πολλά πόδια έχουμε και κάτι γάτες στην αυλή και έχω φοβηθεί πολύ..😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Γωγω 98 είπε:

Κορίτσια τί κάνετε?  Καλημέρα!! Έχω μια ανόητη ερώτηση βασικά φοβάμαι για τα πάντα γιαυτό. Σήμερα ξεκίνησα να πιω το χάπι το Utrogestan και έτσι που πάω να το πιω μου πέφτει κάτω στο πατωμα.. Αλλά δεν ήθελα να χάσω μια δόση και το ξέπλυνα και το ήπια αλλά από εκείνη την ώρα φοβάμαι μήπως πάρει κανένα μικρόβιο το έμβρυο. Όσο να ναι μέσα στο σπίτι πατάνε πολλά πόδια έχουμε και κάτι γάτες στην αυλή και έχω φοβηθεί πολύ..😁

Καλημερα κοριτσι μου!!! Μην αγχωνεσαι ειναι σχεδον αδυνατο να συμβει κατι τετοιο επειδη επεσε κατω το χαπι🙂 κ γενικα αγαπη μου μην φοβασαι τοσο θα σου κανει πολυ κακο στη ψυχολογια σου!! Ευχαριστησου το ομορφο ταξιδι που ξεκινησε, να προσεχεις διαφορα εννοειται, αλλα οχι υπερβολικα!! Κ ολα θα πανε τελεια θα το δεις😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...