Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτες προσπάθειες


Dimitra91

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η St33 είπε:

Προσπαθούμε 6 μήνες τώρα και είχα απογοητευτεί αρκετά. Έχω κ μια αποβολή στο ιστορικό μου μετά απο παρα πολύ εύκολη σύλληψη στον 1ο μηνα προσπαθειών. Οπότε οι 6 μήνες μου φαίνονται βουνό!

Κ εμεις τωρα θα μπουμε στον 6ο μηνα!! Κ εγω ειχα αγχωθει η αληθεια ειναι αλλα προσπαθησα τωρα να ηρεμησω γτ ξερω οτι και το αγχος μονο κακο κανει!! Χρησιμοποιησα τεστ ωορρηξιας στον προηγουμενο κυκλο και δεν βρηκα κανενα θετικο, εκει αγχωθηκα πολυ! Εκανα λοιπον ορμονικες τωρα που αδιαθετησα κ ευτυχως ειναι καλες, μονο το σαγχαρο και η ινσουλινη ειναι λιγο ψηλα και θα κανω και μια καμπυλη σαγχαρου!! Θα δουμε🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Giorgette2020 είπε:

Χαχαχα Δήμητρα με το καλό να γίνεις μανούλα να πάρεις το μπέμπη σου ή τη μπεμπα  σου αγκαλιά!!

Λοιπόν η αδερφή μου έκανε αυχενικη  / β επιπέδου/ doppler   στον κ.Μαντα  είναι πολύ καλός γιατρός  ότι της είπε αυτό ήταν εννοώ από τα φύλα  (είχε δίδυμη κύηση ) μέχρι τα ανατομικά τους όλα είναι αρκετά καλός απλά στο θέμα χαρακτήρα εκείνη τον ρωτούσε πολλά της είπε στο τέλος θα σου πω ..Δηλαδή αν συγκρίνω  είναι πιο καλός ο μουσουρακης  ..Αλλά δε θα τους παντρευτούμε κιόλας σημασία έχει να τα βρίσκουν όλα καλά! Και όχι να ειναι  γλυλομιλητοι  όλοι τους ... εγω πηγαίνω στον Αγγελάκη  σίγουρα θα τον έχεις ακουστά .

Πότε έκλεισες για αυχενικη!

 

Να ευχηθώ με το καλό σε εσενα και σε ολες τις εγκυουλες και θετικά τεστ σε όλες τις κοπέλες σύντομα!!!!!

Σε ευχαριστω παρα πολυ!! Ενταξει εγω δεν ρωταω πολλα, συνηθως περιμενω να μου πουν και ότι θελω το ρωταω στο τελος.... Θα δειξει τωρα, ελπιζω να με καλυψει! Το μονο που με νοιαζει ειναι να ειναι καλο το μωρο μου! Αν δεν μεινω ικανοποιημενη θα παω σε αλλον για τις υπολοιπες εξετασεις! 

Ναι τον εχω ακουσει σαν ονομα! Έκλεισα για 12.3 .... 1 εβδομάδα βουνο! Αν και απο τη μια αγχωνομαι και αππ την αλλη εχω μια αισθηση οτι ολα θα πανε καλα.... Δεν ξερω πως εξηγείται αυτο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Lydia! είπε:

Γεια σας κοριτσια,πρωτη φορα γραφω στο forum.ειμαστε κ εμεις στις πρωτες προσπαθειες,δυο μηνες κ παμε για τον τριτο μηνα τωρα.παιρνω βιταμινες με φολλικο εδω και δυο μηνες.ταινιες ωορηξιας αγορασα τον πρωτο μηνα αλλα με αγχωνε γενικα η διαδικασια αυτη με τις μερες και δεν ξαναπηρα.

Καλησπερα και καλως ηρθες!! Θα σε βοηθησουν πολυ οι βιταμινες! Οπως νιωθεις εσυ καλυτερα ετσι θα ενεργεις! Με το καλο συντομα να εχουμε θετικο τεστ και απο εσενα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Έκανα μόλις το τεστ....

Αρνητικό 🥺

Screenshot_2020-03-05-06-40-25-270_com.miui.gallery.jpg

Καλημερα κοριτσι μου!! Εγκυμοσυνης ειναι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Εχεις καθυστερηση και το εκανες;;

Σήμερα ήταν να αδιαθετησω...

Αλλά πάντα πρίν την περίοδο έχω 2 μέρες πονακια και καφέ...

Τι να πω δεν ξέρω 😓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mari84 είπε:

Σήμερα ήταν να αδιαθετησω...

Αλλά πάντα πρίν την καθυστέρηση έχω 2 μέρες πονακια και καφέ...

Τι να πω δεν ξέρω 😓

Περιμενε μερικες μερες αν δεν αδιαθετισεις, ξανα κανε τεστ να δεις η μια χοριακη🙂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Περιμενε μερικες μερες αν δεν αδιαθετισεις, ξανα κανε τεστ να δεις η μια χοριακη🙂 

Ναι αυτό θα κάνω...

Θα περιμένω αν δεν αδιαθετησω μέχρι την Κυριακή να ξανά κάνω ένα τεστακι 😉

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Ναι αυτό θα κάνω...

Θα περιμένω αν δεν αδιαθετησω μέχρι την Κυριακή να ξανά κάνω ένα τεστακι 😉

 

Ναι αυτο κανε🙂 ευχομαι να μη σου ερθει😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Αύριο πρωί εγώ ραντεβού με την γυναικολόγο για να μου γράψει ορμονικές εξετάσεις και να συζητήσουμε λίγο πως μπορούμε να ενισχύσουμε λίγο τον οργανισμό!!!

Είμαι λίγο αγχωμένη....και δυστυχώς μόλις μου τελείωσε η περίοδος κ πρέπει να περιμένω τον επόμενο μήνα να αδιαθετήσω για να κάνω τις εξετάσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mari84 είπε:

Ναι αυτό θα κάνω...

Θα περιμένω αν δεν αδιαθετησω μέχρι την Κυριακή να ξανά κάνω ένα τεστακι 😉

 

καλημερα!ευχομαι το επομενο τεστ να ειναι καραθετικο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Denizz είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Αύριο πρωί εγώ ραντεβού με την γυναικολόγο για να μου γράψει ορμονικές εξετάσεις και να συζητήσουμε λίγο πως μπορούμε να ενισχύσουμε λίγο τον οργανισμό!!!

Είμαι λίγο αγχωμένη....και δυστυχώς μόλις μου τελείωσε η περίοδος κ πρέπει να περιμένω τον επόμενο μήνα να αδιαθετήσω για να κάνω τις εξετάσεις 

καλημερα!!για βιταμινες μηπως  σου δωσει??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλησπερα και καλως ηρθες!! Θα σε βοηθησουν πολυ οι βιταμινες! Οπως νιωθεις εσυ καλυτερα ετσι θα ενεργεις! Με το καλο συντομα να εχουμε θετικο τεστ και απο εσενα!!!

Σε ευχαριστω πολυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ntinaki83 είπε:

καλημερα!ευχομαι το επομενο τεστ να ειναι καραθετικο!!!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου να σαι καλά 🥰🥰😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

(Kατά ημερομηνία που δεν περιμένουμε να αδιαθετήσουμε)

@Dimitra91 : Θετικό 🤰

@toulipa8 :   Θετικό 🤰

@Sofia33 :    Θετικό 🤰

@LadyP      Θετικό 🤰 

@Γωγω 98 :  Θετικό 🤰 

@Mari84:  5/3

@ntinaki83 : 15/3

@Dimitra24: 17/3

@Elenikon :  17/3

@Sofia0294 : 20/3

@Denizz : 26/3

@Love13 : 31/3

@tzina819 : 12/5

@Elenitsa92 : ?

@St33: ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Mari84 είπε:

Ναι αυτό θα κάνω...

Θα περιμένω αν δεν αδιαθετησω μέχρι την Κυριακή να ξανά κάνω ένα τεστακι 😉

 

Nα περιμένεις λίγο ακόμα!!! Το επόμενο θα είναι θετικό είμαι σίγουρη!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Denizz είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Αύριο πρωί εγώ ραντεβού με την γυναικολόγο για να μου γράψει ορμονικές εξετάσεις και να συζητήσουμε λίγο πως μπορούμε να ενισχύσουμε λίγο τον οργανισμό!!!

Είμαι λίγο αγχωμένη....και δυστυχώς μόλις μου τελείωσε η περίοδος κ πρέπει να περιμένω τον επόμενο μήνα να αδιαθετήσω για να κάνω τις εξετάσεις 

Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου! Συνέχισε τις προσπάθειες σου και τον επόμενο μήνα κάνεις και τις ορμονικές σου και όλα καλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Σε ευχαριστω παρα πολυ!! Ενταξει εγω δεν ρωταω πολλα, συνηθως περιμενω να μου πουν και ότι θελω το ρωταω στο τελος.... Θα δειξει τωρα, ελπιζω να με καλυψει! Το μονο που με νοιαζει ειναι να ειναι καλο το μωρο μου! Αν δεν μεινω ικανοποιημενη θα παω σε αλλον για τις υπολοιπες εξετασεις! 

Ναι τον εχω ακουσει σαν ονομα! Έκλεισα για 12.3 .... 1 εβδομάδα βουνο! Αν και απο τη μια αγχωνομαι και αππ την αλλη εχω μια αισθηση οτι ολα θα πανε καλα.... Δεν ξερω πως εξηγείται αυτο! 

Άγχος είναι πολύ δύσκολο να μην έχεις και γενικά να μην έχουμε..όμως η αίσθηση που έχεις ότι όλα θα είναι καλά αυτή να εμπιστεύεσαι και θα είναι φυσικά όλα καλά!!! Και Εγώ έτσι είμαι γενικά είμαι από τη φύση μου αισιόδοξη ακόμα και όταν τυχαινουν  πιο δύσκολες μέρες.. να μας ενημερώσεις!!θα σου πει και φύλο πιστεύω! Όλα να πάνε τέλεια!! Εγώ Φυσικά σε κάθε αυχενικη περίμενα να μου πει όλα οκ και στο τέλος Ρωτούσα εγώ βλέπετε φύλο και έκανε τη πρόβλεψη με ποσοστά.. έχω 2 κοριτσάκια και περιμένω τώρα αγοράκι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Mari84 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Έκανα μόλις το τεστ....

Αρνητικό 🥺

Screenshot_2020-03-05-06-40-25-270_com.miui.gallery.jpg

Γεια σου κοπέλα μου εύχομαι πολύ σύντομα θετικό! Αν αυτό τελικά δεν εξελιχθεί σε θετικό... εγω γενικά πάντα περίμενα να περάσουν 2 μέρες καθυστέρησης μετρώντας μέσο όρο  τον πιο.μεγαλο κύκλο πχ είχα 28αρη 30αρη  στις 32 ημέρες η 33 θα έκανα τεστ και θα έλεγα  αρνητικό η θετικό..στη 2η εγκυμοσύνη μου μια ημέρα πριν τη περίοδο και επειδή θα κάναμε γάμο βάφτιση το πρώτο μας παιδί ήταν μια μέρα πριν το γάμο για την ακρίβεια ήθελα να δω αν είμαι κυρίως να μη πάρω παυσίπονα προληπτικά τύπου μην αδιαθετησω με νυφικό κτλ κ έχω πόνο αίμα κτλ να προλάβω κάπως τον πόνο γιατί γενικά είχα δυσμυνορροιες...βγαίνει αρνητικό έκανα κ χοριακη βγήκε 1 αρνητικά...2 μέρες μετά το γάμο και ενώ πουθενά η περίοδος βγήκε θετικό. Ήταν καθυστερημένη  σύλληψη.. γι'αυτό όλοι προτείνουν λίγο υπομονή να υπάρξει καθυστέρηση κ καλύτερα με πρώτα πρωινά  ούρα!!!εύχομαι γρήγορα τέλεια νέα 😘💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/3/2020 at 8:03 ΠΜ, ο/η Sofia0294 είπε:

Απ'το στομα σ κ στου Θεού τ'αυτι! 😊 την καταλαβαίνω την ωορρηξία από κάτι πονακια π εχω αλλά επειδή διάβασα ότι τα πονακια μπορεί να διαφέρουν σε σχέση με την ωορρηξία γι'αυτό πήρα τα τεστ για να διαπιστώσω αν συμβαδίζουν οι πόνοι με την ωορρηξία. Γιατί πχ μπορεί να έχω επαφή τη μέρα π νιώθω τον πόνο πιστεύοντας ότι εχω ωορρηξία κ αυτό να συμβαίνει τις 2 επόμενες μέρες από τον πόνο π νιώθω κ να τη χάνω.. χρησιμοποιώ κ εφαρμογή βέβαια π στην περίοδο πέφτει μέσα. Για την ωορρηξία δεν ξέρω. Ναι τα τεστ λέω να τα ξεκινήσω αύριο (11η μερα) το βραδάκι γτ είναι κ καθαρά Δευτέρα κ πιθανόν να είμαστε έξω όλη μέρα.. εσύ δλδ προτίνεις να έχουμε επαφές κάθε μέρα??? Γιατί έλεγα να δοκιμάσω το μέρα παρά μέρα κ όταν δω θετικό στην ωορρηξία για 3 συνεχόμενες μέρες.. είναι πολύ χρήσιμες οι συμβουλές σ σε ευχαριστώ! Επαφές με τον αντρουλη μ έχουμε όλο το μήνα ούτως ή άλλως γιατί θέλουμε πολύ ο ένας τον άλλο κ εννοείται ότι δεν γίνεται απλά για να κάνω παιδί.. δε καμμία περίπτωση δεν τον βλέπω σαν μηχανή αναπαραγωγής.. ούτως ή άλλως είμαστε μαζί μόνο 1.5 χρόνο, συγκατοικουμε τον 1 κ γνωριζόμαστε 4 χρόνια σχεδον.. πήραμε γρήγορα αποφάσεις γιατί διαπιστώσαμε ότι ταιριάζουμε απόλυτα, έχουμε κοινούς στόχους  κ θέλουμε ο ένας τον άλλο όσο τίποτα.. απλά τις γόνιμες μέρες εφόσον προσπαθούμε για παιδί ίσως γίνεται πιο "στοχευμένα" αλλά πάντα επειδή το θέλουμε. Άντε να δούμε κ αυτό το μήνα! 😆

Εννοείταιι κάθε μέρα..όσο περισσότερο τόσο καλύτερα χαχα..πιο πολύ σπέρμα πιο πολλές πιθανότητες να βρεθεί το ένα, έτσι το σκέφτομαι εγώ 😂😅 και απότι καταλαβαίνω απ’αυτά που λες, ακούγεστε αγαπημένοι και ότι έχετε επαφές επειδή το θέλετε, άρα θα το βρει το ταίρι του το ωάριο σου ευκολότερα...χαχαχα!! Έτσι σκεφτόμουν εγώ για μας, επειδή το αγόρι μου είναι το άλλο μου μισό, έλεγα δε μπορεί να μην ενωθούν με τη μία💕 χαχαχα.. απλά λίγο να ηρεμήσεις κ να μην το σκέφτεσαι τόσο. Τι ηλικία έχετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τί κάνετε? Εγώ όπως σα είπα στο άγχος αύριο το πρωί έχω γιατρο και βλέπουμε. Εντωμεταξύ επειδή δεν μπορούσα να περιμένω ρώτησα και έναν άλλο γιατρό αν είναι φυσιολογικό στις 6 εβδομάδες και 4 μέρες κύησης που ήμουν την προηγούμενη εβδομάδα αν είναι φυσιολογικό που είδαμε μόνο μερικά εμβρυικά στοιχεία και δεν ακούσαμε καρδιά.. Και μου είπε ότι δεν είναι φυσιολογικό και ότι μπορεί να είναι παλινδρόμη η να έπιασα αργότερα 10 μέρες. Αυτό ήταν είμαι μέσα στην θλίψη. Εύχομαι να βοηθήσει η Παναγιά είναι και οι πρώτοι χαιρετισμοί αύριο έχω προσευχηθεί γιατί το θέλω αυτό το μωρό από εκεί και πέρα είναι στο χέρι του θεου όλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Γωγω 98 είπε:

Κορίτσια τί κάνετε? Εγώ όπως σα είπα στο άγχος αύριο το πρωί έχω γιατρο και βλέπουμε. Εντωμεταξύ επειδή δεν μπορούσα να περιμένω ρώτησα και έναν άλλο γιατρό αν είναι φυσιολογικό στις 6 εβδομάδες και 4 μέρες κύησης που ήμουν την προηγούμενη εβδομάδα αν είναι φυσιολογικό που είδαμε μόνο μερικά εμβρυικά στοιχεία και δεν ακούσαμε καρδιά.. Και μου είπε ότι δεν είναι φυσιολογικό και ότι μπορεί να είναι παλινδρόμη η να έπιασα αργότερα 10 μέρες. Αυτό ήταν είμαι μέσα στην θλίψη. Εύχομαι να βοηθήσει η Παναγιά είναι και οι πρώτοι χαιρετισμοί αύριο έχω προσευχηθεί γιατί το θέλω αυτό το μωρό από εκεί και πέρα είναι στο χέρι του θεου όλα.

Κοριτσακι μου δεν ξερω τι να πω!! Εγω σου ευχομαι να ισχυει οτι επιασες 10 μερες μετα και αυριο που θα πας να ειναι ολα καλα!!! Μακαρι να ειναι ολα καλα το ευχομαι απο τη καρδια μου, γτ κ εγω θελω τοσο πολυ ενα μωρακι που σε νιωθω!!! Πες μας αυριο οταν πας τι θα σου πει ο γιατρος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Εννοείταιι κάθε μέρα..όσο περισσότερο τόσο καλύτερα χαχα..πιο πολύ σπέρμα πιο πολλές πιθανότητες να βρεθεί το ένα, έτσι το σκέφτομαι εγώ 😂😅 και απότι καταλαβαίνω απ’αυτά που λες, ακούγεστε αγαπημένοι και ότι έχετε επαφές επειδή το θέλετε, άρα θα το βρει το ταίρι του το ωάριο σου ευκολότερα...χαχαχα!! Έτσι σκεφτόμουν εγώ για μας, επειδή το αγόρι μου είναι το άλλο μου μισό, έλεγα δε μπορεί να μην ενωθούν με τη μία💕 χαχαχα.. απλά λίγο να ηρεμήσεις κ να μην το σκέφτεσαι τόσο. Τι ηλικία έχετε;

😆 Ναι δεν έχεις άδικο καλά τα σκέφτεσαι! Ναι η αληθεια ειναι οτι ειμαστε ο ενας για τον αλλον κ θέλουμε πολύ ένα μωρακι! Προσπαθώ όσο μπορώ να μην το σκέφτομαι κ να ειμαι ήρεμη μέχρι που μου έρχεται η περιοδος κ αγχώνομαι πάλι! 😒 άντε να δούμε κ αυτό το μήνα! Εγώ είμαι 26 κ ο σύντροφός μ 39 κ από τους 2 μας εγώ αγχώνομαι που υποτίθεται λόγω ηλικίας εχω περιθώρια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...