Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτες προσπάθειες


Dimitra91

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια,πρωτη φορα γραφω στο forum.ειμαστε κ εμεις στις πρωτες προσπαθειες,δυο μηνες κ παμε για τον τριτο μηνα τωρα.παιρνω βιταμινες με φολλικο εδω και δυο μηνες.ταινιες ωορηξιας αγορασα τον πρωτο μηνα αλλα με αγχωνε γενικα η διαδικασια αυτη με τις μερες και δεν ξαναπηρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Γωγω 98 είπε:

Κορίτσια τί κάνετε πως είστε? Εγώ είμαι να σκάσω μέχρι την παρασκευή κιόλας..δεν μπορώ να καταλάβω αφού όταν πήγα την παρασκευή στον γιατρό μου 6 εβδομάδων και 5 ημερών γιατί δεν είδαμε καρδιά.. Και πιστεύω ότι μάλλον κάτι είδε όχι τόσο καλό για να μου δώσει το Utrogestan. Αφήστε που χοριακη δεν μου έχει κάνει ακόμα τι να πω θα σκάσω.

Καλησπέρα κορίτσι μου, ηρέμησε 2 μέρες έμειναν και θα σου λυθούν οι απορίες! Το ότι δεν ακούσατε καρδούλα σημαίνει ότι μπορεί να μην είσαι 6 εβδ αλλά λιγότερο! Επίσης, γιατί να σου πει για χοριακή; Εμένα 2 φορές με έστειλε και έκτοτε δεν με ξαναέστειλε για χοριακή! Το Utrogestan έχω ακούσει ότι βοηθάει και ίσως στο έδωσε προληπτικά!! Όλα καλά θα είναι θα το δείς! Και καρδούλα θα ακούσετε και όλα καλά θα πάνε! Περιμένουμε τα ευχάριστα νέα σου την Παρασκευή!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/3/2020 at 5:48 ΜΜ, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κοριτσια εσεις που ειστε εγκυουλες, εχει καποια εμπειρια με βιταμινες οπως τα inofert για παραδειγμα, που να τις βοηθησε στη συλληψη;🙂

Έχω πολυκυστικές (ελαφριά περίπτωση, χωρίς ακμή - τριχοφυΐα και μεγάλες διακυμάνσεις κύκλου) και έπαιρνα Inofert φακελάκια και Inofert plus (που βοηθούν στην καλύτερη ωορρηξία), τα έπαιρνα περίπου 2 μήνες γιατι είχα θέμα με τη ροή του κύκλου μου. Τον Δεκέμβρη τα σταμάτησα τον Ιανουάριο έμαθα ότι είμαι έγκυος! Θεωρώ πως βοήθησαν παρ όλο που τα πήρα για πολύ λίγο καιρό (η γυναικολόγος μου είχε πει ότι μπορεί να δω διαφορά και σε 6 μήνες!). 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

(Kατά ημερομηνία που δεν περιμένουμε να αδιαθετήσουμε)

@Dimitra91 : Θετικό 🤰

@toulipa8 :   Θετικό 🤰

@Sofia33 :    Θετικό 🤰

@LadyP      Θετικό 🤰 

@Γωγω 98 :  Θετικό 🤰 

@Mari84:  5/3

@ntinaki83 : 15/3

@Dimitra24: 17/3

@Elenikon :  17/3

@Sofia0294 : 20/3

@Denizz : 26/3

@tzina819 : 12/5

@Elenitsa92 : ?

@St33: ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dimitra91 είπε:

Έχω πολυκυστικές (ελαφριά περίπτωση, χωρίς ακμή - τριχοφυΐα και μεγάλες διακυμάνσεις κύκλου) και έπαιρνα Inofert φακελάκια και Inofert plus (που βοηθούν στην καλύτερη ωορρηξία), τα έπαιρνα περίπου 2 μήνες γιατι είχα θέμα με τη ροή του κύκλου μου. Τον Δεκέμβρη τα σταμάτησα τον Ιανουάριο έμαθα ότι είμαι έγκυος! Θεωρώ πως βοήθησαν παρ όλο που τα πήρα για πολύ λίγο καιρό (η γυναικολόγος μου είχε πει ότι μπορεί να δω διαφορά και σε 6 μήνες!). 

Τεελεια κ εγω στον προηγουμενο κυκλο τα ξεκινησα!!μακαρι να βοηθησουν😊 επισης εκανα σημερα ορμονικες και ευτυχως ηταν ολες καλες, το σαγχαρο και η ινσουλινη μονο λιγο αυξημενα και μου ειπε να κανω μια καμπυλη σαγχαρου!! Θα κανω κ αυτην κ ελπιζω να ειναι καλη😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η st3llina είπε:

Γεια σου κοριτσι μου,εγω ειμαι απο αλλο θεματακι,δεν εχουμε ξαναμιλησει.Ηθελα να σου πω οτι δεν κανει καλο τοσο αγχος,κι εγω οταν πηγα στο γιατρο ημουν 6+1 κ δεν ειχαμε ακουσει καρδια γιατι ηταν πολυ νωρις κ ηταν καθυστερημενη η συλληψη.Οταν ξαναπηγα στις 8+1 ακουσαμε καρδουλα 149 παλμους.Οποτε μην ανησυχεις κουκλα μου.Κι εμενα μου εδωσε ουτροτζεσταν χωρις να εχω δει αιμα,μου ειπε οτι βοηθαει στην ομαλη πορεια της εγκυμοσυνης τωρα που ειμαστε στις αρχες.Φαντασου ακομη το παιρνω το ουτρο κ ειμαι 8+5 κ θα ξαναδω το γιατρο μου σε 2 εβδομαδες.Επισης οι γιατροι μεχρι να ακουσουν καρδιακο παλμο δεν μπορουν να σε βεβαιωσουν οτι ολα πανε καλα,μολις ακουσετε καρδουλα θα στο πει σιγουρα.Τυπικο ειναι αυτο.Να δεις οτι ολα καλα θα ειναι.Με το καλο τα νινακια μας!

Καλησπέρα, (παλαιότερα ήσουν και σε αυτό το θέμα αν θυμάμαι καλά :)) και σου εύχομαι μία τέλεια εγκυμοσύνη. Εγώ θα είμαι 11εβδ αύριο, προς το παρόν έχω μια πολύ ομαλή κύηση και μου έχει δώσει η γιατρός σίδηρο φυλλικό και ασβέστιο. Σου έχει δώσει εσένα κάτι άλλο πέρα απο τα Utrtogestan? Επίσης, θα ήθελα να σε ρωτήσω (γιατί νομίζω είσαι απο Ηράκλειο) αν έχεις κλείσει την αυχενική και αν ναι σε ποιον γιατρό αν επιτρέπεται;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Τεελεια κ εγω στον προηγουμενο κυκλο τα ξεκινησα!!μακαρι να βοηθησουν😊 επισης εκανα σημερα ορμονικες και ευτυχως ηταν ολες καλες, το σαγχαρο και η ινσουλινη μονο λιγο αυξημενα και μου ειπε να κανω μια καμπυλη σαγχαρου!! Θα κανω κ αυτην κ ελπιζω να ειναι καλη😕

Θα σε βοηθήσουν σίγουρα!!!! Κάνε και την καμπύλη να είσαι σίγουρη αλλά αφού οι ορμονικές σου γενικά είναι καλές μην ανησυχείς!!! Όλα θα πάνε τέλειααααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Θα σε βοηθήσουν σίγουρα!!!! Κάνε και την καμπύλη να είσαι σίγουρη αλλά αφού οι ορμονικές σου γενικά είναι καλές μην ανησυχείς!!! Όλα θα πάνε τέλειααααα!

Μακαριι, σε ευχαριστω πολυ😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/3/2020 at 4:47 ΜΜ, ο/η Dimitra91 είπε:

Aχχχ που ήσουνα κοπέλα μου πιο νωρίς να μου πεις για τον κ. Μουσουράκη;;;; (μου τον ανέφερε κι άλλη μια κοπέλα οπότε σίγουρα θα πήγαινα σε εκείνον)Τώρα έχω κλείσει στον κ. Μαντά και η αλήθεια είναι ότι στο τηλέφωνο μου ακούστηκε λίγο κάπως σαν κοιμισμένος να το πω, αλλά δεν θέλω να προκαταβάλλομαι.....

Καλή λευτεριά σου εύχομαι και να τα χαίρεσαι όλα τα παιδάκια σου! Εγώ είμαι 10ε και 5μ στο 1ο μου!

Χαχαχα Δήμητρα με το καλό να γίνεις μανούλα να πάρεις το μπέμπη σου ή τη μπεμπα  σου αγκαλιά!!

Λοιπόν η αδερφή μου έκανε αυχενικη  / β επιπέδου/ doppler   στον κ.Μαντα  είναι πολύ καλός γιατρός  ότι της είπε αυτό ήταν εννοώ από τα φύλα  (είχε δίδυμη κύηση ) μέχρι τα ανατομικά τους όλα είναι αρκετά καλός απλά στο θέμα χαρακτήρα εκείνη τον ρωτούσε πολλά της είπε στο τέλος θα σου πω ..Δηλαδή αν συγκρίνω  είναι πιο καλός ο μουσουρακης  ..Αλλά δε θα τους παντρευτούμε κιόλας σημασία έχει να τα βρίσκουν όλα καλά! Και όχι να ειναι  γλυλομιλητοι  όλοι τους ... εγω πηγαίνω στον Αγγελάκη  σίγουρα θα τον έχεις ακουστά .

Πότε έκλεισες για αυχενικη!

 

Να ευχηθώ με το καλό σε εσενα και σε ολες τις εγκυουλες και θετικά τεστ σε όλες τις κοπέλες σύντομα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lydia! είπε:

Γεια σας κοριτσια,πρωτη φορα γραφω στο forum.ειμαστε κ εμεις στις πρωτες προσπαθειες,δυο μηνες κ παμε για τον τριτο μηνα τωρα.παιρνω βιταμινες με φολλικο εδω και δυο μηνες.ταινιες ωορηξιας αγορασα τον πρωτο μηνα αλλα με αγχωνε γενικα η διαδικασια αυτη με τις μερες και δεν ξαναπηρα.

Καλως ηρθες😊 τι ηλικια έχετε με τον συζυγο σου; ο κυκλος σου ειναι κανονικος;; κ εγω πηρα τον προηγουμενο κυκλο τεστ ωορρηξιας αλλα με αγχωσε πολυ κ δεν βρηκα και την μερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lydia! είπε:

Γεια σας κοριτσια,πρωτη φορα γραφω στο forum.ειμαστε κ εμεις στις πρωτες προσπαθειες,δυο μηνες κ παμε για τον τριτο μηνα τωρα.παιρνω βιταμινες με φολλικο εδω και δυο μηνες.ταινιες ωορηξιας αγορασα τον πρωτο μηνα αλλα με αγχωνε γενικα η διαδικασια αυτη με τις μερες και δεν ξαναπηρα.

Καλώς ήρθες στο φόρουμ κ εσύ! Να μεγαλώνει η παρέα μας! Καλά κάνεις κ παίρνεις βιταμίνες πιστεύω βοηθάνε.. κ τα τεστ ωορρηξίας βοηθάνε για τον εντοπισμό των πιο γονιμων ημερών αλλά αν σε αγχωνουν όπως λες μην τα χρησιμοποιείς.. 2 μηνες δεν ειναι πολυ ειναι 2 προσπαθειες στην ουσια, αλλα σου εύχομαι να μην ταλαιπωρηθείς κ να δεις γρήγορα το επιθυμητό αποτέλεσμα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλως ηρθες😊 τι ηλικια έχετε με τον συζυγο σου; ο κυκλος σου ειναι κανονικος;; κ εγω πηρα τον προηγουμενο κυκλο τεστ ωορρηξιας αλλα με αγχωσε πολυ κ δεν βρηκα και την μερα!!

Καλως σας βρηκα!🙂ειμαστε και οι δυο 36. Ναι ρολοι ειμαι 28 μερες σχεδον καθε μηνα.και εγω καπως ετσι με μπερδευανε κιολας κ δεν ασχοληθηκα πολυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

Καλώς ήρθες στο φόρουμ κ εσύ! Να μεγαλώνει η παρέα μας! Καλά κάνεις κ παίρνεις βιταμίνες πιστεύω βοηθάνε.. κ τα τεστ ωορρηξίας βοηθάνε για τον εντοπισμό των πιο γονιμων ημερών αλλά αν σε αγχωνουν όπως λες μην τα χρησιμοποιείς.. 2 μηνες δεν ειναι πολυ ειναι 2 προσπαθειες στην ουσια, αλλα σου εύχομαι να μην ταλαιπωρηθείς κ να δεις γρήγορα το επιθυμητό αποτέλεσμα! 

Σε ευχαριστω πολυ!εσυ σε τι φαση βρισκεσαι Σοφια;για να σας μαθαινω σιγα σιγα😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελεια ολα καλα θα πανε!! Ειστε ακομα στις αρχικες προσπαθειες οποτε μονο θετικα να σκεφτεσαι🙂 εμεις παμε στον 5ο μηνα τωρα, μακαρι να γινει γρηγορα για ολες μας😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Τελεια ολα καλα θα πανε!! Ειστε ακομα στις αρχικες προσπαθειες οποτε μονο θετικα να σκεφτεσαι🙂 εμεις παμε στον 5ο μηνα τωρα, μακαρι να γινει γρηγορα για ολες μας😊

Μακαρι ναι!αισιοδοξια κ καλη διαθεση να εχουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω σήμερα μιλησα με τον γιατρό μου για τιε ορμονικές που έκανα! Πολυκυστικες ήπιας μορφής κ εγώ χωρίς τριχοφυια, ακμή και χωρίς περιττά κιλά! Και πάντα πιστη στο ραντεβού  της η περίοδος με πολύ σπανιες καθυστερήσεις! Μου είπε να ξεκινήσω inοgest....ελπίζω να τα καταφέρω με την βοήθεια τους. Επίσης εχω ανεπάρκεια βιταμίνης  d που και άυτο διορθώνεται @Dimitra91

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Lydia! είπε:

Σε ευχαριστω πολυ!εσυ σε τι φαση βρισκεσαι Σοφια;για να σας μαθαινω σιγα σιγα😊

Εγώ είμαι 26 χρονών κ είμαστε στον 6ο μήνα προσπαθειών! Τους πρώτους πιο χαλαρά δεν τα πολύ έψαχνα αλλά αφου δεν ειδα αποτελεσμα τώρα πιο στοχευμένα. Έχω ξεκινήσει τις βιταμίνες pregnacare conception κ πρώτη φορά πήρα τεστ ωορρηξίας αν κ γενικά τη νιώθω όποτε συμβαίνει απλα για επιβεβαιωση. Γενικά έχω κάνει εξετάσεις κ ήταν πολύ καλές όλες.. εμένα απλά με τρώει το άγχος κ το ξέρω απλά δεν μπορώ να το ελέγξω.. 🤷‍♀️ θα έρθει κάποια στιγμή για όλες μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Τελεια ολα καλα θα πανε!! Ειστε ακομα στις αρχικες προσπαθειες οποτε μονο θετικα να σκεφτεσαι🙂 εμεις παμε στον 5ο μηνα τωρα, μακαρι να γινει γρηγορα για ολες μας😊

Μακάρι Κατερινάκι! Άντε να δούμε!! Πιστεύω πως θα είναι ο τυχερός μας μήνας! Είμαι πολύ θετική αυτό το μήνα! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

@Mari84 Τι κάνεις κορίτσι μου;;; Έχουμε νέα;;;; Ελπίζω όχιιιιι!!!!!!!!!!!!!

Αγάπη μου τίποτα...

Αύριο το πρωί θα κάνω τεστ!

Έχει πρηστεί πολύ η κοιλιά μου αλλά δεν πονάω.

Μόνο κάτι τσουξηματα στις θηλές έχω.

Θέλω την θετική σας ενέργεια κορίτσια μου...

Το θέλω τόσο πολύ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η St33 είπε:

Και εγω σήμερα μιλησα με τον γιατρό μου για τιε ορμονικές που έκανα! Πολυκυστικες ήπιας μορφής κ εγώ χωρίς τριχοφυια, ακμή και χωρίς περιττά κιλά! Και πάντα πιστη στο ραντεβού  της η περίοδος με πολύ σπανιες καθυστερήσεις! Μου είπε να ξεκινήσω inοgest....ελπίζω να τα καταφέρω με την βοήθεια τους. Επίσης εχω ανεπάρκεια βιταμίνης  d που και άυτο διορθώνεται @Dimitra91

Πιστευω να μας βοηθησουν κ εγω ξεκινησα inofert😊 δεν ειναι ανησυχητικο αφου δεν χανεις και περιοδους, θα ερθει συντομα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Πιστευω να μας βοηθησουν κ εγω ξεκινησα inofert😊 δεν ειναι ανησυχητικο αφου δεν χανεις και περιοδους, θα ερθει συντομα!!

Και εγω άυτο ελπίζω και χάρηκα που εντοπίσαμε τι μπορεί να φταίει που δν γίνεται σύλληψη  και  δν ειναι Κάτι σοβαρό. Είμαι 30 χρονών και Ποτέ δεν είχα θέμα με περίοδο και Γενικά τα σύμπτωμα των πολυκυστικων για ν το ψάξω. Μου εφυγε ένα άγχος είναι αλήθεια.  Μακάρι να μας έρθει σύντομα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η St33 είπε:

Και εγω άυτο ελπίζω και χάρηκα που εντοπίσαμε τι μπορεί να φταίει που δν γίνεται σύλληψη  και  δν ειναι Κάτι σοβαρό. Είμαι 30 χρονών και Ποτέ δεν είχα θέμα με περίοδο και Γενικά τα σύμπτωμα των πολυκυστικων για ν το ψάξω. Μου εφυγε ένα άγχος είναι αλήθεια.  Μακάρι να μας έρθει σύντομα 

Ναι δεν ειναι σοβαρο, κοπελες με πιο σοβαρα συμπτωματα πολυκυστικων και μενουν ευκολα!! Θελω να πω πως μπορει να δυσκολευει σαν συνδρομο αλλα οχι ολες, οποτε οταν δεν κανει ανωμαλιες στον κυκλο πιστευω οτι δεν θα σε δυσκολεψει πολυ!! Ποσο καιρο προσπαθειτε τωρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

(Kατά ημερομηνία που δεν περιμένουμε να αδιαθετήσουμε)

@Dimitra91 : Θετικό 🤰

@toulipa8 :   Θετικό 🤰

@Sofia33 :    Θετικό 🤰

@LadyP      Θετικό 🤰 

@Γωγω 98 :  Θετικό 🤰 

@Mari84:  5/3

@ntinaki83 : 15/3

@Dimitra24: 17/3

@Elenikon :  17/3

@Sofia0294 : 20/3

@Denizz : 26/3

@tzina819 : 12/5

@Elenitsa92 : ?

@St33: ?

Κορίτσι μου αν μπορείς βάλε με και εμένα στο πινακάκι για 31/3. Ευχαριστώ. 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ναι δεν ειναι σοβαρο, κοπελες με πιο σοβαρα συμπτωματα πολυκυστικων και μενουν ευκολα!! Θελω να πω πως μπορει να δυσκολευει σαν συνδρομο αλλα οχι ολες, οποτε οταν δεν κανει ανωμαλιες στον κυκλο πιστευω οτι δεν θα σε δυσκολεψει πολυ!! Ποσο καιρο προσπαθειτε τωρα;

Προσπαθούμε 6 μήνες τώρα και είχα απογοητευτεί αρκετά. Έχω κ μια αποβολή στο ιστορικό μου μετά απο παρα πολύ εύκολη σύλληψη στον 1ο μηνα προσπαθειών. Οπότε οι 6 μήνες μου φαίνονται βουνό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...