Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτες προσπάθειες


Dimitra91

Recommended Posts

Καλημέρα @Elenikon @Dimitra91!!!

Τι όμορφα που συζητάτε για προετοιμασία γάμου ..μακάρι να μπορούσα να βοηθήσω εγώ αλλά δυστυχώς δεν είμαι από την ίδια περιοχή και δε ξέρω καν μαγαζιά  δεξίωσης, φωτογράφους κλπ.. Αλλά μου αρέσει τόσο να τα διαβάζω!!! ?

Πλησιάζουν οι μέρες..εύχομαι να ΜΗΝ αδιαθετήσετε κορίτσια!!! 

Εγώ πάντως δε θα έχω κάτι ευχάριστο, αλλά δεν πειράζει ..δε θα πτοηθώ.. δεν έχω αδιαθετήσει ακόμη αλλά νιώθω τα συμπτώματα και το βλέπω να έρχεται και νωρίτερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Ναι έχω... μακάρι να έχουμε κι ένα μωράκι μεχρι τότε που να κάνουμε Γάμο κ Βάπτιση μαζί!!

Φοράω σερβιετάκι  εντομεταξύ.... αλλά θα δω τι γίνεται όταν πάω σπίτι... Διάβασα κάπου ότι μπορεί να υπάρξει αιμορροια πριν την αναμενόμενη περίοδο λίγο καφέ ροζ και κρατάει έως 3 ημέρες και είναι από την εμφύτευση του εμβρύου στη μήτρα...αναμένουμε! Τι περίπλοκη διαδικασία που είναι!

Κοριτσάκι μου αυτό που περιγράφεις είναι πολύ καλό απ' όσο έχω διαβάσει εδώ στο φορουμ από αρκετά κορίτσια που τελικά είχαν ευχάριστα!!!.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η tzina819 είπε:

Καλημέρα @Elenikon @Dimitra91!!!

Τι όμορφα που συζητάτε για προετοιμασία γάμου ..μακάρι να μπορούσα να βοηθήσω εγώ αλλά δυστυχώς δεν είμαι από την ίδια περιοχή και δε ξέρω καν μαγαζιά  δεξίωσης, φωτογράφους κλπ.. Αλλά μου αρέσει τόσο να τα διαβάζω!!! ?

Πλησιάζουν οι μέρες..εύχομαι να ΜΗΝ αδιαθετήσετε κορίτσια!!! 

Εγώ πάντως δε θα έχω κάτι ευχάριστο, αλλά δεν πειράζει ..δε θα πτοηθώ.. δεν έχω αδιαθετήσει ακόμη αλλά νιώθω τα συμπτώματα και το βλέπω να έρχεται και νωρίτερα..

Καλημέρα κορίτσι μου!! Εύχομαι να μην έρθει σε καμία η περίοδο!!!Ούτε εγώ νιώθω σίγουρη ότι είμαι γιατί δεν έχω και κάποιο σύμπτωμα. Τα κλασσικά της περιόδου.Αλλα ποτέ δεν ξέρεις!!...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@tzina819 @Elenikon

Καλημερα κοριτσια!! Τι κανετε σημερα?

Μην ειστε κι εσεις σαν κι εμενα απαισιοδοξες! Θετικη σκεψη να εχουμε και αν δεν ειμαστε τωρα θα ειμαστε τον επομενο μηνα! 

Εγω σημερα ειμαι καθαρη προς το παρον! Θα σας ενημερωνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

@tzina819 @Elenikon

Καλημερα κοριτσια!! Τι κανετε σημερα?

Μην ειστε κι εσεις σαν κο εμενα απαισιοδοξες! Θετικξ σκεψη να εχουμε και αν δεν ειμαστε τωρα θα ειμαστε τον επομενο μηνα! 

Εηω σημερα ειμαι καθαρη προς το παρον! Θα σας ενημερωνω!

Ναι θετική σκέψη! Έχεις δίκιο!! Και να μην είμαστε δεν πειράζει καλά λες. Πάντως έχω καλό προαίσθημα για σένα με βάση αυτά που μας λες .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elenikon είπε:

Ναι θετική σκέψη! Έχεις δίκιο!! Και να μην είμαστε δεν πειράζει καλά λες. Πάντως έχω καλό προαίσθημα για σένα με βάση αυτά που μας λες .

Μακααααριιι και για ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Ναι θετική σκέψη! Έχεις δίκιο!! Και να μην είμαστε δεν πειράζει καλά λες. Πάντως έχω καλό προαίσθημα για σένα με βάση αυτά που μας λες .

Koυκλίτσες, εγω εδώ στη δουλειά!!!

Eχω καλό προαίσθημα και εγώ και για τις 2 σας!!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η tzina819 είπε:

Koυκλίτσες, εγω εδώ στη δουλειά!!!

Eχω καλό προαίσθημα και εγώ και για τις 2 σας!!!!?

Τι ωραία που θα ήταν να είμαστε όλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Τι ωραία που θα ήταν να είμαστε όλες!!!!

Αχ ψυχούλα γλυκειά!!! 

Βρε και αν δεν είμαι και εγω μαζί σας δεν πειράζει.. Δε θα ήταν η ώρα για μένα..

Ας έρθει όποτε θα πρέπει..

Σκεφτόμουν πόσες εκρεμμότητες έχω ακόμη και με σύντροφο μου, οικονομικές κλπ.. οι δουλειές και των 2 μας.. που ούτως ή άλλως δε μας επιτρέπουν ακόμη ''σταθερότητα'', οπότε.. ίσως να είναι και για καλό..

Τουλάχιστον τον άλλο μηνα, θα πάω γυναικολόγο και θα κάνω και τις εξετάσεις που θέλω.. να κάπως έτσι το σκέφτομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@tzina819 καλημέρα συγνώμη που επεμβαίνω....συμφωνω απόλυτα με την @Tokyo στο όλο θέμα... δυστυχώς η ηλικία παίζει ρολο, σίγουρα υπάρχουν πολλές εξαιρέσεις , αλλά πάνω από τα 35 ο χρόνος δεν είναι σύμμαχός μας...αυτό που θα σου πρότεινα να σκεφτείς είναι τα τεστ ωορρηξίας για δεις τι ακριβώς συμβαίνει εκείνες τις μέρες και αν δεν έχεις κάποιο αποτέλεσμα σε ένα λογικό διάστημα ,τότε καλύτερα να μιλήσεις και με τον γιατρό σου.. ελπίζω να μη με παρεξηγήσεις και να μη σε στεναχωρω..η παρέμβαση μου είναι τελείως καλοπροαίρετη....κι εγώ στα 37 μου είμαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η tzina819 είπε:

Αχ ψυχούλα γλυκειά!!! 

Βρε και αν δεν είμαι και εγω μαζί σας δεν πειράζει.. Δε θα ήταν η ώρα για μένα..

Ας έρθει όποτε θα πρέπει..

Σκεφτόμουν πόσες εκρεμμότητες έχω ακόμη και με σύντροφο μου, οικονομικές κλπ.. οι δουλειές και των 2 μας.. που ούτως ή άλλως δε μας επιτρέπουν ακόμη ''σταθερότητα'', οπότε.. ίσως να είναι και για καλό..

Τουλάχιστον τον άλλο μηνα, θα πάω γυναικολόγο και θα κάνω και τις εξετάσεις που θέλω.. να κάπως έτσι το σκέφτομαι.

Σου εύχομαι να συμβεί οπότε πραγματικά το θέλετε και να πολλαπλασιαστεί η ευτυχία σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

@tzina819 καλημέρα συγνώμη που επεμβαίνω....συμφωνω απόλυτα με την @Tokyo στο όλο θέμα... δυστυχώς η ηλικία παίζει ρολο, σίγουρα υπάρχουν πολλές εξαιρέσεις , αλλά πάνω από τα 35 ο χρόνος δεν είναι σύμμαχός μας...αυτό που θα σου πρότεινα να σκεφτείς είναι τα τεστ ωορρηξίας για δεις τι ακριβώς συμβαίνει εκείνες τις μέρες και αν δεν έχεις κάποιο αποτέλεσμα σε ένα λογικό διάστημα ,τότε καλύτερα να μιλήσεις και με τον γιατρό σου.. ελπίζω να μη με παρεξηγήσεις και να μη σε στεναχωρω..η παρέμβαση μου είναι τελείως καλοπροαίρετη....κι εγώ στα 37 μου είμαι...

Σωστά! @tzina819 κ γω τα χρησιμοποίησα κ με βοήθησαν! τουλάχιστον ήξερα ποιες μέρες να δώσω βάση κ επίσης ότι κάνω ωορρηξία! Αν δεν θες μην πεις στο φίλο σου τι κάνεις κ "ξελόγιασε" τον εκείνες τις μέρες ? Εγώ με αυτά τα τεστ βρήκα ότι έχω μικρή 2η φάση (11-12 μερες) κ ενώ το application έλεγε ωορρηξία την 11η μέρα εγώ έκανα τη 13η με 14η! Έτσι βέβαια έριξα κ την αποτυχία εκεί κ συνεχίσαμε μετά επαφές... τελοσπάντων κανείς ποτέ δεν ξέρει εχω φιλη που εμεινε πανευκολα στα 45 (βεβαια ειχε ηδη κανει 2 παιδια περιπου στα 30) απλά με την @Sofia35 ως καμένες από το χυλό αυτή τη στιγμή σου φυσάμε το γιαούρτι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ @Tokyo μου καμμένες δεν θα πει τίποτα..?... αλλά δεν το βάζουμε κάτω....και πραγματικά εύχομαι σε όλες τις κοπέλες να έχουν το πολυπόθητο εμβρυακι τους το συντομότερο δυνατόν!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Κορίτσια και εγώ είδα κάτι ροζ-καφε υγρά στο σκουπισμα μολις.αγχωθηκα. Μπορεί να μου ήρθαν και νωρίτερα;;; Τι να πω...

Σοβαρά;;;; Άντε μακάρι να είμαστεεεε!!!! Ίσως βέβαια να αλλάζει και ο κύκλος μας!

Εγώ ξαναείδα κάποια περίεργα καφε στο σκούπισμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η tzina819 είπε:

Αχ ψυχούλα γλυκειά!!! 

Βρε και αν δεν είμαι και εγω μαζί σας δεν πειράζει.. Δε θα ήταν η ώρα για μένα..

Ας έρθει όποτε θα πρέπει..

Σκεφτόμουν πόσες εκρεμμότητες έχω ακόμη και με σύντροφο μου, οικονομικές κλπ.. οι δουλειές και των 2 μας.. που ούτως ή άλλως δε μας επιτρέπουν ακόμη ''σταθερότητα'', οπότε.. ίσως να είναι και για καλό..

Τουλάχιστον τον άλλο μηνα, θα πάω γυναικολόγο και θα κάνω και τις εξετάσεις που θέλω.. να κάπως έτσι το σκέφτομαι.

Θα έρθει για όλες η ώρα και θα γίνει με τον ένα η τον άλλο τρόπο!

Γιατι βρε κορίτσι μου, ποιος σου είπε ότι έχουμε σταθερότητα στις δουλείες μας κι εμείς; Όλοι έχουμε εκκρεμότητες έτσι είναι η ζωή! Στην Ελλάδα είμαστε .... κανείς δεν είναι μόνιμος σε μια δουλειά εκτός κι αν είναι Δημόσιος Υπαλληλος. Το ίδιο σκεφτόταν ο αρραβωνιαστικός μου... αλλά του είπα πως δεν γίνεται να περιμένουμε να βρούμε την τέλεια δουλειά και να μην έχουμε καμία εκκρεμότητα για να προχωρήσουμε, αρκεί που έχουμε αγάπη και θέλουμε ένα μωρό όλα τα άλλα θα τα φτιάξουμε και θα παλεύουμε καθημερινά!

Κάνε τις εξετάσεις που θέλεις για να ηρεμήσεις και συμβουλέψου τον γυναικολόγο σου και θα δεις που θα έρθει το μωράκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Θα έρθει για όλες η ώρα και θα γίνει με τον ένα η τον άλλο τρόπο!

Γιατι βρε κορίτσι μου, ποιος σου είπε ότι έχουμε σταθερότητα στις δουλείες μας κι εμείς; Όλοι έχουμε εκκρεμότητες έτσι είναι η ζωή! Στην Ελλάδα είμαστε .... κανείς δεν είναι μόνιμος σε μια δουλειά εκτός κι αν είναι Δημόσιος Υπαλληλος. Το ίδιο σκεφτόταν ο αρραβωνιαστικός μου... αλλά του είπα πως δεν γίνεται να περιμένουμε να βρούμε την τέλεια δουλειά και να μην έχουμε καμία εκκρεμότητα για να προχωρήσουμε, αρκεί που έχουμε αγάπη και θέλουμε ένα μωρό όλα τα άλλα θα τα φτιάξουμε και θα παλεύουμε καθημερινά!

Κάνε τις εξετάσεις που θέλεις να ηρεμήσεις και συμβουλέψου τον γυναικολόγο σου και θα δεις που θα έρθει το μωράκι!

Έχεις δίκιο ποτέ δεν θα είναι όλα ιδανικά. Έχω την ίδια άποψη.το βασικό είναι να είσαι έτοιμος για την ευθύνη να φέρεις ένα παιδί στον κόσμο και να το θες πραγματικά όλα τα άλλα θα γίνουν.Αγαπη να υπάρχει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Σοβαρά;;;; Άντε μακάρι να είμαστεεεε!!!! Ίσως βέβαια να αλλάζει και ο κύκλος μας!

Εγώ ξαναείδα κάποια περίεργα καφε στο σκούπισμα...

Φοβάμαι μήπως μου έρθει κανονικά.Κατα τα αλλά μπορεί να είναι θετικό εννοείται το ότι είδαμε αίμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Έχεις δίκιο ποτέ δεν θα είναι όλα ιδανικά. Έχω την ίδια άποψη.το βασικό είναι να είσαι έτοιμος για την ευθύνη να φέρεις ένα παιδί στον κόσμο και να το θες πραγματικά όλα τα άλλα θα γίνουν.Αγαπη να υπάρχει.

Συμφωνώ απόλυτα! Κι επίσης θεωρώ ότι και εμείς σαν γυναίκες ποτέ δεν θα είμαστε 100% ανετες με αυτό που θα συμβεί στο σώμα μας αλλά και για τις διαδικασίες εξετασεις γιατροι νοσοκομεια κτλπ... Απλά το θέλουμε τόσο πολύ που απλά αδιαφορούμε για όλα τα αρνητικά και επικεντρωνόμαστε στο ότι θα κρατησουμε το μωρο μας στην αγκαλιά μας! Οι άντρες σκέφτομαι πιο πρακτικά το καταλαβαίνω.... αλλά εφόσον είσαι ένα υπεύθυνο ατομο και θέλεις να δημιουργήσεις εναν νεο άνθρωπο και είσαι διατεθειμένος  να το στηρίξεις με όλο σου το είναι, δεν νομίζω ότι χρειάζεται κάτι άλλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Φοβάμαι μήπως μου έρθει κανονικά.Κατα τα αλλά μπορεί να είναι θετικό εννοείται το ότι είδαμε αίμα.

Κι εγω το φοβάμαι αυτό .... Θα δούμε πως θα κυλήσουν οι μέρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dimitra91 είπε:

Κι εγω το φοβάμαι αυτό .... Θα δούμε πως θα κυλήσουν οι μέρες!

Εσένα αφού δεν σου ήρθε από την πρώτη φορά που το είδες το αίμα είναι καλό! Αν μάλιστα δεν σου έχει ξανασυμβεί. Εμένα συνήθως αν δω λίγο αίμα μου έρχεται .Βέβαια τώρα ήταν αχνο. Και είναι και νωρίς.Αρκετες φορές μου καθυστερεί αλλά να έρθει νωρίτερα δεν το θυμάμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elenikon είπε:

Εσένα αφού δεν σου ήρθε από την πρώτη φορά που το είδες το αίμα είναι καλό! Αν μάλιστα δεν σου έχει ξανασυμβεί. Εμένα συνήθως αν δω λίγο αίμα μου έρχεται .Βέβαια τώρα ήταν αχνο. Και είναι και νωρίς.Αρκετες φορές μου καθυστερεί αλλά να έρθει νωρίτερα δεν το θυμάμαι.

Finger crossed λοιπόν και αναμένουμε!!!!

Εμένα μου έχει έρθει και νωρίτερα παλιότερα η αλήθεια είναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

Αχ @Tokyo μου καμμένες δεν θα πει τίποτα..?... αλλά δεν το βάζουμε κάτω....και πραγματικά εύχομαι σε όλες τις κοπέλες να έχουν το πολυπόθητο εμβρυακι τους το συντομότερο δυνατόν!!!!!

Μακάρι κορίτσι μου κ πρώτη κ καλύτερη εσύ να μας ανακοινώσεις ευχάριστα σε λίγες ημέρες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Μακάρι κορίτσι μου κ πρώτη κ καλύτερη εσύ να μας ανακοινώσεις ευχάριστα σε λίγες ημέρες! 

Μακάρι όλες να έχουμε ευχάριστα σύντομα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Finger crossed λοιπόν και αναμένουμε!!!!

Εμένα μου έχει έρθει και νωρίτερα παλιότερα η αλήθεια είναι

Δεν ξέρω, είναι και νωρίς για το τεστ.αναμενουμε ναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...